دوشنبه ۲۶ مهرساعت ۲۳:۰۳Oct 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناتو»

باشگاه خبرنگاران   ۳۸ دقیقه پیش    
وزیر خارجه آلمان از تصمیم اخیر روسیه برای قطع کامل روابط خود با ناتو انتقاد کرد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بعد از اینکه دولت روسیه دوشنبه 18 اکتبر اعلام کرد که فعالیت نمایندگی خود در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و نمایندگی این سازمان در مسکو را به حال تعلیق درآورده، ناتو واکنش نشان داد.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
یک سخنگوی ناتو در واکنش به تعلیق فعالیت هیئت دیپلماتیک روسیه در این سازمان اعلام کرد: از بیانیه لاوروف از طریق رسانه ها باخبر شدیم؛ اما تا کنون اطلاعات رسمی در این زمینه دریافت نکرده ایم.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه آلمان اظهار کرد، تصمیم روسیه مبنی بر توقف فعالیت هیئت این کشور در ناتو بسیار روابط دو طرف را متضرر خواهد کرد.
ایلنا   ۲ ساعت پیش    
ناتو اعلام کرد که در جریان تصمیم روسیه مبنی بر تعلیق فعالیت هیئت روس در این سازمان قرار گرفته است.
رسانه های غربی از آغاز مانور سالانه کشورهای عضو ناتو به منظور آمادگی برای وقوع احتمالی جنگ هسته ای با حضور آلمان و 13 کشور دیگر عضو این ائتلاف نظامی خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بیانیه ای از آغاز یک رزمایش نظامی در 14 کشور عضو در جنوب اروپا با استفاده از هواپیماهای دارای قابلیت حمل سلاح اتمی خبر داد.
خبرگزاری فارس: وزیر دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با هیاتی به سرپرستی خاویر کلومینا پیریز معاون دبیرکل ناتو در امور سیاسی و امنیتی و نماینده ویژه ناتو در قفقاز و آسیای مرکزی دیدار کرد. ...
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
آلمان از تصمیم روسیه مبنی بر تعلیق فعالیت هیئت روس در ناتو از یکم نوامبر انتقاد کرد.
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه از تصمیم مسکو برای تعلیق فعالیت هیئت روس در ناتو از یکم نوامبر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
در شرایطی که واشنگتن به گلایه ها و درخواست های تسلیحاتی ترکیه، وقعی ننهاده، تمدید قرارداد همکاری دفاعی با یونان، نشان دهنده رویکرد متفاوت آمریکا نسبت به این دو عضو ناتو است.
تدبیر و امید   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا امروز دوشنبه در اولین مرحله از سفر به سه کشور متحد در دریای سیاه، وارد گرجستان شد و تلاش دارد پیام حمایت مقابل تهدیدات از جانب روسیه را منتقل کند. ...
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه امروز، دوشنبه اعلام کرد، کشورش تصمیم گرفته فعالیت هیئت ناتو در مسکو را تعلیق کند و از آن می خواهد از طریق سفارتش در بروکسل در تماس باشد.
وزیر خارجه روسیه با انتقاد از اخراج دیپلمات های روس از ناتو، گفت فعالیت دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی ناتو در مسکو از تاریخ یکم نوامبر تعلیق خواهد شد و ناتو باید از طریق بلژیک با این کشور تماس برقرار کند.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
تهران – ایرنا – دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت که رویارویی با تهدیدهای ناشی از چین، بخش مهمی از منطق آتی این سازمان نظامی خواهد بود.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد این کشور فعالیت دفتر اطلاع رسانی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در مسکو را به حال تعلیق درآورده است.
اسپوتینگ روسیه   ۷ ساعت پیش    
لاوروف: فعالیت های ماموریت ارتباط نظامی ناتو در مسکو متوقف شده و اعتبار کارکنان آن از اول نوامبر لغو شده است.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که فعالیت دفتر اطلاع رسانی ناتو در مسکو از اول نوامبر تعلیق می شود.
انتخاب   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا با هدف تقویت اتحاد با کشورهای تحت فشار روسیه و قدردانی از مشارکت آنها در جنگ دو دهه ای در افغانستان روز یکشنبه به منطقه دریای سیاه سفر کرد.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو تاکید کرد که مقابله با تهدید امنیتی از جانب ظهور چین، بخش مهمی از منطق آتی ناتو خواهد بود. این امر تجدیدنظر قابل توجهی در اهداف این ائتلاف غربی است که نشان دهنده محور ژئواستراتژیک ایالات متحده در آسیاست.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو تاکید کرد که تهدید چین را نباید جدا از روسیه، دشمن اصلی ژئوپلیتیک در نظر گرفت.
اسپوتینگ روسیه   ۹ ساعت پیش    
پورتال انگلیسی "اکسپرس نوشت که فعالیت منظم ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه ممکن است منجر به خشم مسکو شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
ینس استولتنبرگ در اظهاراتی اعلام کرد که مقابله با تهدیدات امنیتی از طرف چین از اهداف آینده ناتو خواهد بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۸    
پنتاگون اعلام کرد که درهای ناتو به روی اوکراین و گرجستان باز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۶    
طبق اطلاعات پنتاگون، وزیر دفاع آمریکا که سفر خود به گرجستان را آغاز کرده، در دیدار با مقامات گرجستان و اوکراین تأکید خواهد کرد که درهای ناتو به روی آنها باز است، ولی تفلیس و کی یف باید اقدامات لازم برای عضویت را انجام دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا از امروز سفر خود به کشورهای حاشیه دریای سیاه را قبل از شرکت در نشست وزرای دفاع ناتو در بلژیک آغاز کرده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۴    
✅ زیگمار گابریل وزیر امور خارجه سابق آلمان اعتقاد دارد اعضای ناتو دیگر قادر به گفت وگو با یکدیگر نیستند و پیمان آمریکا و استرالیا جایگاه منتقدان غرب را تقویت کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا بزودی عازم اروپا می شود تا در نشست وزرای دفاع ناتو در بلژیک حضور یابد و علاوه بر این، به کشورهای گرجستان، اوکراین و رومانی نیز سفر کند.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
لوید آستین برای دیدار از گرجستان، اوکراین و رومانی و شرکت در نشست وزرای دفاع کشور های عضو ناتو در بلژیک، عازم اروپا می شود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در زمینه ای از وخیم تر شدن روابط میان ایران و آذربایجان، در واشنگتن، صدای حمایت قوی از باکو به گوش می رسد. مایکل دوران، یکی از طرفداران اصلی باکو و عضو انستیتوی هادسون، تصویری را منتشر کرده که در آن، الهام علی اف در کنار یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی ایستاده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا و یونان توافقی را به منظور تمدید همکاری دفاعی طولانی مدت خود امضا کردند؛ توافقی که به گفته آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به این کشورهای همپیمان در ائتلاف ناتو اجازه می دهد امنیت را در منطقه شرق مدیترانه و فراتر از آن تقویت کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۵:۳۱    
استادیار دانشگاه دوستی ملل روسیه گفت: روسیه اگرچه ممکن است در موضوعی روند تقابلی با آمریکا داشته باشد، اما آن موضوع را به دیگر سطوح بسط نمی دهد و در عین حال که در یک جنبه رقابت جدی را پیش می گیرد، در جنبه دیگر همکاری را دنبال می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – سفیر ایران در اتحادیه اروپا با ایراد سخنانی در نشست مجازی مرکز بین المللی توسعه سیاست های مهاجرتی، به پیامدهای ویرانگر حمله ائتلاف نظامی ناتو علیه افغانستان اشاره کرد و افزود که متجاوزان باید مسئولیت نقش مخرب خود را در این کشور برعهده بگیرند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۰    
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت به ویکتوریا نولند، معاون وزیر خارجه آمریکا که از روسیه دیدن کرد گفته شد که استقرار زیرساخت های نظامی ناتو و آمریکا در آسیای مرکزی برای مسکو غیرقابل قبول است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که نشست 20 اکتبر مسکو در مورد افغانستان بر کمک های بشردوستانه به کابل متمرکز است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
تی یو-95 که در ناتو با نام مستعار "خرس" شناخته می شود، نمادین ترین هواپیمای جنگ سرد برای اتحاد جماهیر شوروی بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۶:۰۶    
اندیشکده انجمن خاورمیانه آمریکا نوشت: رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهور یکی از کشورهای عضو ناتو برای اولین بار در تاریخ این پیمان نظامی گفت: تفسیر طالبان از اسلام در تناقض با تفسیر ترکیه نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه گفت ناتو از مسئولیت عواقب تجارب 20 ساله خود در افغانستان شانه خالی می کند و حل مشکلات را بر عهده جامعه جهانی می گذارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حملات مسلحانه و انتحاری داعش همانند آنچه بتازگی درمسجد شیعیان ولایت قندوز افغانستان شاهد بودیم همواره جان شهروندان این کشور را در دولت موقت طالبان تهدید می کند؛ حملاتی تروریستی که برایند خروج غیرمسوولانه آمریکا و ناتو است و تدبیری جدی از سوی طالبان برای جلوگیری از تکرار آنها می طلبد.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۶    
یکی از جنگجویان 20 ساله طالبان به نام شیرالله بدری در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفته است ما طالبانی های در این 20 سالی که نیرو های آمریکایی و ناتو در افغانستان بودند تنها بر بیرون کردن آن ها تمرکز داشتیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۲:۰۶    
دو مقام ترکیه ای گفتند که با توجه به لزوم تامین امنیت ناتو و توازن قوای آنکارا با آتن، دولت آمریکا احتمالا با فروش جنگنده های اف-16 به این کشور موافقت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
بعد از آنکه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در کنفرانس پارلمانی ائتلاف ناتو در پرتغال برنده یک جایزه جدیدالتاسیس به نام جایزه "زنان حامی صلح و امنیت" شد، به شوخی از حکمرانی کردنش بر جهان سخن گفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مرکز بسیج اساتید، مدیران ونخبگان حوزه علمیه قم در واکنش به انفجار تروریستی مسجد شیعیان افغانستان در بیانیه ای آورده است: دست انتقام ناتو پس از 20 سال ریختن خون مردم بی گناه و انهدام زیرساخت ها و نهایتا شکست و تباهی در افغانستان، از آستین تروریست های داعش بیرون آمده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه امروز (سه شنبه) با هشدار درباره تحرکات ناتو در آسیا گفت، تسلیحات باقیمانده در افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از این کشور نباید برای اهداف "مخرب" استفاده شوند و طالبان باید به وعده هایش به منظور اجتناب از بی ثباتی در افغانستان پای بند بماند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۰    
معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت که اظهارات اخیر دبیرکل سازمان ناتو از روی ناکامی است و خواستار اظهارات بر اساس اصول دیپلماتیک شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۶    
وزیر خارجه روسیه بر لزوم عدم استفاده از سلاح ها و تجهیزات نظامی به جا مانده از ناتو در افغانستان برای انجام اهداف خرابکارانه تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۵    
وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانسی درباره تحولات افغانستان گفت اتحاد ناتو جوابگوی بیست سال حضورش در افغانستان نیست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با انتقاد از مواضع تنش زای غرب هشدار داد، نیرو های ناتو بعد از خروج از افغانستان در بخش هایی از آسیا مستقر شده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد مساله سلاح های برجای مانده از نیروهای ناتو در افغانستان و امکان دسترسی تروریست ها به این تسلیحات هشدار داد.