شنبه ۱۶ مهرساعت ۰۰:۵۲Oct 2022 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پارلمان اروپا»

دنیای اقتصاد   ۲۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا : ناصر کنعانی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی روز گذشته در واکنش به قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران، آن را مداخله جویانه و متضمن پیش داوری های یک جانبه و بی پایه در قبال جمهوری اسلامی ایران خواند. کنعانی این قطعنامه را از اساس مردود و فاقد ارزش دانست ...
دانا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه فرهیختگان در کانال تلگرامی خود از رفتارهای متناقض نماینده پارلمان اروپا پرده براداری کرد.
مشاور سیاسی سوسیال دموکرات ها در پارلمان اروپا در توییتی از حمایت قاطع این پارلمان از ازسرگیری مذاکرات وین جهت احیای برجام خبر داد. به گزارش ایسنا، الدار مامدوف ...
اعتدال   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مشاور سیاسی سوسیال دموکرات ها در کمیته پارلمان اروپا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: تلاش ها برای استفاده از اعتراضات ایران برای تعلیق مذاکرات برجامی امروز در پارلمان اروپا به طرز چشم گیری ناکام ماند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
الدار مامدوف در توییت خود نوشت: حمایت بزرگی از جوزپ بورل برای ادامه دادن تلاش ها جهت حصول توافق وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان پارلمان اروپا با اضافه شدن متممی به قطعنامه ضد ایرانی این پارلمان که خواستار تعلیق مذاکرات رفع تحریم های وین بود، مخالفت کرد.
نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در گفت وگویی اظهار کرد که مطابق با انتظارات مذاکرات وین بر سر احیای برجام در ماه نوامبر (آبان-آذر) ازسرگرفته خواهد شد.
آنا / طلا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۲   + ۱۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان قطعنامه اخیز پارلمان اروپا را مداخله جویانه و متضمن پیش داوری های یک جانبه و بی پایه در قبال جمهوری اسلامی ایران دانست.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تلاش برخی قانونگذاران پارلمان اروپا برای توقف مذاکرات برجامی اتحادیه اروپا با ایران به دلیل اغتشاشات اخیر، با مخالفت اکثریت نمایندگان اروپایی مواجه شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۱۴:۲۲    
شفقنا-به گفته تحلیلگران، آیفون بعدی اپل به جای سیستم لایتنینگ (رابط) اختصاصی خود، احتمالا به شارژ USB-C مجهز خواهد شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سی ان بی سی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا ضمن هشدار درباره خطر به قدرت رسیدن گروه های راست افراطی در عرصه تحولات اروپا، مهاجرت و بحران اقتصادی را از جمله علت های اصلی این پدیده برشمرد.
آی تی رسان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مذاکره کنندگان پارلمان اروپا و شورای اروپا طی ماه ژوئن به یک توافق موقت برای اجرای سیاست به کارگیری شارژر مشترک از پاییز سال 2024 دست یافتند. روز گذشته پارلمان اروپا با اکثریت آراء شامل 602 رای موافق، 13 رای مخالف و 8 رای ممتنع به اجرای این دستورالعمل رای مثبت داد. ...
ایستنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۲۰:۳۴   + ۲۱ سایت دیگر  
اپل ناچار خواهد بود شارژر گوشی های آیفون در اتحادیه اروپا را از پاییز سال 2024 برای رعایت مقررات جدیدی که استفاده از یک پورت شارژ واحد برای اکثر دستگاه های الکترونیکی را الزامی کرده است، تغییر دهد. ...
شهر سخت افزار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
پارلمان اروپا روز گذشته با رای قاطع اعضای خود قوانین جدیدی را تصویب کرد که بر اساس آن باید تا سال 2024 یک درگاه شارژ واحد برای تمامی دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مورد استفاده قرار بگیرد ...
فارنت   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۳:۰۶    
اتحادیه اروپا سرانجام به طرح الزامی کردن استفاده از درگاه USB-C روی همه دستگاه های الکترونیکی تا سال 2024 رای داد و حالا اپل باید تا آن موقع گوشی های آیفون خود را مجهز به این نوع درگاه کند . ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۲۲:۰۵    
چند ماه پیش بود که قانون گذاران اتحادیه اروپا قانون اجباری کردن استفاده از پورت USB-C را تایید کردند، اما برای تبدیل شدن به قانون باید دو بخش دیگر هم آن را تایید کنند ...
زومیت   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۲۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه ی اروپا سرانجام قانون الزام استفاده از درگاه شارژ USB-C را در گوشی های هوشمند و دستگاه های دیگر تصویب کرد. این قانون تا سال 2024 اجرایی خواهد شد.
جی اس ام   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پارلمان اروپا امروز با اکثریتی قاطع قانونی را تصویب کرد که به طور مستقیم همه دستگاه های الکترونیکی را ملزم می کند که تا سال 2024 به پورت USB-C مجهز شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
اعضای پارلمان اروپا به قانونی که شرکت های فناوری را مجبور می کند تا از اواخر سال 2024 در تمامی دستگاه ها از پورت شارژ مشترک USB-C استفاده کنند، رای مثبت داد، این قانون شامل اپل نیز می شود.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۲    
فوندرلاین، رئیس کمیسیون اروپا در سخنرانی سالانه خود در پارلمان اروپا در 14 سپتامبر 2022 با اشاره به افزایش سرسام آور قیمت حامل های انرژی در اتحادیه اروپا، بر ضرورت همبستگی بین اعضای اتحادیه در تامین انرژی یکدیگر تاکید کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۵:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
چند کارشناس به نمایندگان یک کمیته پارلمان اروپا هشدار دادند، خشکسالی که این قاره در حال تجربه است، ممکن است تا اواسط قرن جاری به یک پدیده عادی در اروپا تبدیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۷:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون رئیس پارلمان اروپا نسبت به رهبر حزب "برادران ایتالیا" که انتظار می رود به زودی نخستین نخست وزیر زن این کشور شود، اظهار نگرانی کرد و گفت که جورجیا ملونی مسیر سیاست های دونالد ترامپ و ویکتور اوربان را دنبال خواهد کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۵    
پارلمان اروپا اخیراً با برگزاری یک رأی گیری، مجارستان را به عنوان کشوری با دموکراسی ناقص تعیین کرد. اگرچه نتیجه این رأی گیری لازم الاجرا نیست، اما باز هم این سوال را بر انگیخته است که آیا غرب کپی رایت دموکراسی را دارد؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه ای خشم خود از رزمایش چین در تنگه تایوان با استفاده از مهمات واقعی را بیان داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان پارلمان اروپا قطعنامه ای با هدف محکوم کردن رزمایش های چین با گلوله های جنگی در تنگه تایوان تصویب کرده و خواستار روابط نزدیکتر بین تایپه و اتحادیه اروپا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۰۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه مجارستان گفت: اقدامات پارلمان اروپا، مردم اروپا را دچار تورم فزاینده و افزایش شدید بهای انرژی کرده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۷:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
بورل که در حاشیه نشست عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ در این باره صحبت می کرد، افزود: به عنوان هماهنگ کننده مذاکرات، نقش من تلاش برای نزدیک کردن مواضع است که متاسفانه از تابستان به این سو در حال فاصله گرفتن از هم بودند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده سابق پارلمان اروپا با انتقاد از برنامه های دولت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، نسبت به پیامدهای اجرای سیاست های وی به ویژه در حوزه اقتصادی انتقاد و آنها را عامل تشدید تورم در این کشور ارزیابی کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- کورنلیا ارنست نماینده پارلمان اروپا و عضو هیات نمایندگی آن پارلمان در مناسبات با ایران. این سیاستمدار آلمانی عضو حزب چپ آلمان (Die Linke) است حزبی که بخشی از بلوک چپ متحد اروپا – چپ سبز (طرفدار محیط زیست) شمال اروپا محسوب می شود. ارنست از سال 2009 میلادی عضو پارلمان اروپا بوده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- پارلمان اروپا روز چهارشنبه قانون جدیدی را تصویب کرد که تعیین حداقل دستمزد مناسب برای کارگران و کارمندان را در همه کشورهای اتحادیه اروپا الزامی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ولیعهد عربستان و رئیس شورای پارلمان اروپا طی دیداری در جده، موضوع انرژی و مسائل منطقه ای و بین المللی را مورد بررسی قرار دادند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۷:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیته انرژی پارلمان اروپا سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر هشدار داد که به دلیل کمبود سوخت، اروپا زمستان بسیار سختی را در پیش رو خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر فنلاند در نشست پارلمان اروپا در ادامه مواضع ضدروسی خود اعلام کرد: تحریم ها باید در زندگی مردم عادی روسیه منعکس شود!
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۵:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، ذخایر تسلیحاتی اتحادیه اروپا به دلیل کمک های تسلیحاتی به اوکراین به شدت رو به کاهش گذاشته است. به گزارش شفقنا از ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، جوزپ بورل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۲۱:۰۰    
پارلمان اروپا در حال بررسی طرحی است که تمام تولیدکنندگان را موظف می کند پنج سال به روزرسانی امنیتی و سه سال به روزرسانی نرم افزاری را برای گوشی ها ارائه دهند.
زومیت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
پارلمان اروپا در حال بررسی طرحی است که تمام تولیدکنندگان را موظف می کند پنج سال به روزرسانی امنیتی و سه سال به روزرسانی نرم افزاری را برای گوشی ها ارائه دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۶:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده پارلمان اروپا گفت که مردم این قاره برخلاف تصور سیاستمداران اروپایی جنگ طلب نیستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۹:۵۱    
تهران-ایرنا- دولت یونان از سوی پارلمان اروپا در مورد ارائه اطلاعات درباره حضور شرکت های صهیونیستی ارائه کننده نرم افزارهای جاسوسی تحت فشار قرار گرفته است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۹    
اظهارات نخست وزیر مجارستان در مخالفت با اختلاط مردم کشورش با غیراروپایی ها، واکنش های پارلمان اروپا را درپی داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
تحقیقات انجام شده توسط پارلمان اروپا نشان داد که تلفن های برخی از نمایندگان در معرض تلاش برای نفوذ از طریق برنامه های اسرائیلی مشابه برنامه مشهور جاسوسی پگاسوس قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان ارمنستان امروز در نشست مطبوعاتی مشترک با رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا اعلام کرد که ایروان هیچ پیش شرطی را در خصوص بهبود روابط کشورش با ترکیه نمی پذیرد.
برق نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان پارلمان اروپا روز چهارشنبه به پیشنهاد کمیسیون اروپا مبنی بر دسته بندی گاز و انرژی هسته ای در رده انرژی های سبز رای مثبت دادند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۲۰:۵۹    
به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، ون برنت، سفیر اتحادیه اروپا در نشستی در پارلمان اروپا گفت که در حال حاضر اجماع جهانی بر این است که حکومت گروه طالبان به رسمیت شناخته نشود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۴:۲۲    
معاون پارلمان اروپا در دیدار با رئیس تایوان خواستار از سرگیری مذاکرات با چین شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نیکولا بیر، معاون رئیس پارلمان اروپا، در دیدار امروز چهارشنبه خود با تسای اینگ ون، رئیس تایوان، از چین خواست تا یک "گفتگوی متقابل و محترمانه" را با این دموکراسی جزیره ای خودگردان که چین مدعی مالکیت آن است، شروع کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد پارلمان اروپا که به تایوان سفر کرده، مدعی محافظت از این جزیره در برابر نگرانی ها از چین شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
پارلمان اروپا تصویب نهایی سیاست جدیدی را صادر کرد که به برخی از پروژه های انرژی هسته ای و گاز طبیعی اجازه می دهد برای دسترسی به وام های کم بهره و سایر تسهیلات واجد شرایط سبز شوند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۷    
شفقنا- فلسطینی های مقیم عراق از کمیساریای عالی امور پناهندگان، سازمان ملل و پارلمان اروپا درخواست کردند در سایه فروپاشی اوضاع اقتصادی این خانواده ها بعد از قطع کمک های سازمان های جهانی و ابطال قوانین حمایتی عراق از آنها، به مشکلات شان رسیدگی کنند. ...