یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۱۳:۱۰Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس جمهوری فرانسه»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه جرائم پلیس فرانسه علیه اقلیت الجزایری در پاریس در 17 اکتبر 1961 را محکوم کرد و آن را جرائمی نابخشودنی علیه تظاهرکنندگان خواند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه جرائم پلیس فرانسه علیه اقلیت الجزایری در پاریس در 17 اکتبر 1961 را محکوم کرد و آن را جرائمی نابخشودنی علیه تظاهرکنندگان خواند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
امانوئل ماکرون قرار است تبدیل به اولین رئیس جمهوری فرانسه شود که در یک مراسم یادبود قربانیان کشتار 60 سال پیش معترضان مخالف با حاکمیت فرانسه بر الجزایر از سوی نیروهای پلیس شهر پاریس شرکت می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان تاکید کرد که لفاظی های اسلام هراسانه رئیس جمهوری فرانسه باعث ایجاد چرخه خشونت در این کشور می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز (سه شنبه) گفت که فرانسه باید تا سال 2030 پیشتاز تولید برق بدون استفاده از سوخت های فسیلی شود و وعده داد که تا آن زمان یک نیروگاه هسته ای کوچک و دو اَبَر کارخانه تولید هیدروژن ساخته می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با آنها درباره اوضاع مناطق مورد مناقشه شرق اوکراین تبادل نظر کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ایران پرس: رئیس جمهوری فرانسه در نشست مشترک با سران کشور های آفریقایی در شهر مون پلیه ، به اشتباه خود در زمینه روابط با کشور های ساحل اعتراف و تأکید کرد مداخله نظامی فرانسه در لیبی در سال 2011 اشتباه بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه الجزایر در سخنانی نسبت به اظهارات رئیس جمهوری فرانسه درباره نخبگان حاکم در الجزایر واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- وزیر خارجه الجزایر گفته های اخیر رئیس جمهوری فرانسه علیه کشورش را "ورشکستگی ذهنی" توصیف کرد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا پس از ادعای جنجالی امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفته بود تاریخچه رسمی الجزایر بر اساس اظهارات نفرت انگیز علیه مردم فرانسه بنا شده است نه بر پایه حقیقت، تنش بین دو کشور افزایش یافته است ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۲۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه امریکا روز سه شنبه با امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در میان تنش ها میان واشنگتن – پاریس در پی پیمان آکوس دیدار و گفتگو کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۶:۲۳    
رئیس جمهوری فرانسه با وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۶:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا : آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت، توافقی برای تقویت همکاری با دولت پاریس در پی دیدارش با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به دست آمد اما هنوز راه حل های نهایی اتخاذ نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۳:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه از کشورهای گروه 20 خواست تا شروطی را برای به رسمیت شناختن دولت طالبان افغانستان ارائه کنند.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ایلنا: به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه از اعضای گروه 20 خواست تا شرایط مشخصی را برای به رسمیت شناختن دولت به رهبری طالبان در افغانستان مشخص کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد، همکاری با الجزایر باید ادامه داشته باشد و ابراز امیدواری کرد که تنش های دیپلماتیک کنونی به زودی برطرف شوند. وزارت خارجه فرانسه نیز اعلام کرد، از فراخوانده شدن سفیر الجزایر در پاریس در پی اظهارات رئیس جمهوری این کشور در مورد گذشته تاریخی الجزایر متاسف است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۱:۳۰    
رئیس جمهوری فرانسه بر لزوم همکاری های دیپلماتیک با الجزایر و تلاش برای رفع تنش های موجود تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در حالی خواستار تنش زدایی در روابط پاریس- الجزیره شده است که الجزایر در پی اظهارات مکرون، سفیر خود در پاریس را برای مشورت فراخوانده و حریم هوایی خود را بر روی هواپیماهای نظامی فرانسه بسته است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۴۷    
شفقنا- رئیس جمهوری فرانسه ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که تنش های دیپلماتیک کنونی با الجزایر به زودی فروکش کند، بر لزوم ادامه همکاری میان دو کشور تاکید کرد. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۸:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
برنارد تاپی که در چهار سال گذشته مشغول مبارزه با سرطان معده بود در آرامش و میان خانواده اش جان سپرد. او در دوره ای مالک آدیداس، باشگاه المپیک مارسی و وزیر کابینه فرانسوا میتران، رئیس جمهوری فرانسه بود. برنارد تاپی همچنین به دلیل تخلف از قانون مدتی را در زندان گذراند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۷:۴۷    
ریاست جمهوری الجزایر به اظهارات رئیس جمهوری فرانسه واکنش نشان داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۵    
بازدید رئیس جمهوری فرانسه از نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری و غذا در شهر لیون فرانسه.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۸:۲۳    
ایران پرس: رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه با هشدار در باره اعتماد به آمریکا گفت، اروپایی ها باید با جمع بندی از انتخاب های راهبردی جدید آمریکا که به رقابت با چین روی آورده است، سادگی را کنار بگذارند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۲۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه پس از عقد قرارداد فروش سه فروند ناوچه رزمی به ارزش 3 میلیارد یورو با یونان و امضای یک قرارداد همکاری با این کشور، گفت که اروپا وقتی پای دفاع از منافع در میان است، باید از ساده لوحی دست بردارد و ظرفیت نظامی خود را تقویت کند. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۰:۲۹    
رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد، اروپایی ها باید بی عرضگی را کنار بگذارند و از راهکارهای استراتژیک جدید آمریکا که متمرکز بر خصومتش با چین است، درس عبرت بگیرند. تهران – اقتصادبرتر – 7 مهر 1400 ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۸:۰۸   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه امروز، سه شنبه اعلام کرد، اروپایی ها باید بی عرضگی را کنار بگذارند و از راهکارهای استراتژیک جدید آمریکا که متمرکز بر خصومتش با چین است، درس عبرت بگیرند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا : امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز سه شنبه پس از امضای قرارداد خرید کشتی های جنگی فرانسوی به یونان به ارزش سه میلیارد یورو (3.51 میلیارد دلار)، اظهار داشت که اروپا باید در دفاع از منافع خود و ایجاد ظرفیت نظامی دست از ساده لوحی بردارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه امروز سه شنبه اعلام کرد، سفیر کشورش در آمریکا که در پی لغو قرارداد فروش زیردریایی های فرانسوی به استرالیا فراخوانده شده بود، فردا به واشنگتن باز می گردد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۸    
رئیس جمهوری فرانسه از امضای توافق شراکت استراتژیک و معامله نظامی با یونان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۵:۳۶    
رئیس جمهوری فرانسه بار دیگر از سوی مخالفانش مورد حمله قرار گرفت.
تصاویر منتشر شده از پرتاب تخم مرغ به سمت رییس جمهوری فرانسه در سفر به شهر لیون حکایت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر دانمارک وعده داده که در مقابل پیشنهادهای رئیس جمهوری فرانسه برای ایجاد یک نیروی نظامی در اتحادیه اروپا بایستد و گفت: در مقابل هرکسی که می خواهد همکاری بین آمریکا و اروپا را تضعیف کند، قرار خواهد گرفت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۶    
مناسبات جدید این زوج اروپایی تا حد زیادی بستگی به نتیجه انتخابات دارد. فرایند تشکیل یک دولت جدید ائتلافی در آلمان چندین هفته و شاید چندین ماه به طول بیانجامد. این دوره انتقالی می تواند مورد بهره برداری رئیس جمهوری فرانسه قرار گیرد، اما فقط در کوتاه مدت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۱۷    
منابع آگاه از هک تلفن های پنج وزیر فرانسوی و مشاور دیپلماتیک رئیس جمهوری فرانسه توسط برنامه هکری پگاسوس اسرائیل خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
در بحبوحه بحران دیپلماتیک بر سر قرارداد زیردریایی استرالیا، دفتر امانوئل ماکرون اعلام کرد نخست وزیر انگلیس جمعه به رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که خواستار "احیای همکاری" است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس جمهوری فرانسه در اظهاراتی مداخله جویانه از نخست وزیر جدید لبنان خواست تا برای کمک به شرایط کشورش نسبت به اجرای اصلاحات فوری در لبنان متعهد شود.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: نجیب میقاتی نخست وزیر جدید لبنان در سفر به پاریس، با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دیدار و گفت وگو کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه اولین گام آزمایشی را برای ترمیم روابط آسیب دیده برداشتند و چهارشنبه برای اولین بار از زمانی که ایالات متحده و انگلیس با استرالیا وارد یک توافق نامه دفاعی گسترده جدید شدند که به پروژه 66 میلیارد دلاری فرانسه برای ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه با وجود اختلافات اخیر بر سر پیمان امنیتی آکوس، در تماس تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ سفید در خصوص سوالی درباره عذرخواهی جو بایدن از همتای فرانسوی اش در سایه بحران زیردریایی ها و توافقنامه آکوس اظهارنظر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی یکی از خبرنگاران مبنی براینکه آیا جو بایدن ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
نخست وزیر انگلیس با کنایه و لحنی تمسخر آمیز به رئیس جمهوری فرانسه گفت که در اختلافات به وجود آمده بر سر توافق امنیتی جدید میان انگلیس، آمریکا و استرالیا، بر اعصاب خود مسلط باشد.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رمز گذرنامه سلامت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در اینترنت لو رفت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۰:۱۲    
رئیس جمهوری آمریکا طی تماسی تلفنی با رئیس جمهوری فرانسه گفت وگو کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- نخست وزیر لبنان روز جمعه در پاریس با امانوئل ماکرون ملاقات می کند. به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، کاخ الیزه اعلام کرد، رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه 24 سپتامبر میزبان نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان خواهد بود. دولت میقاتی روز دوشنبه از مجموع 100 نماینده 85 رای مثبت گرفت. ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۳:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا: روزنامه نیویورک تایمز نوشت: در سایه مشارکت امنیتی جدید (آکوس) بین استرالیا، آمریکا و انگلیس، پاریس به دنبال خروج از فرماندهی نظامی ائتلاف آتلانتیک شمالی "ناتو" است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۹    
نخست وزیر استرالیا گفت که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رئیس جمهوری فرانسه صحبت نخواهد کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۲    
ایران پرس: سرانجام پس از گذشت دهه ها از جنایات فرانسویان در الجزایر و در حالی که همچنان اسناد جدیدی از این جنایات بر ملا می شود، امانوئل مکرون رییس جمهوی فرانسه از مردم الجزایر عذرخواهی کرد و وعده داد در آینده قانونی برای جبران خسارت تصویب می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال رسوایی اخیر و افزایش تنش در روابط پاریس-کانبرا نخست وزیر استرالیا اعلام کرده که برنامه ای برای دیدار با رئیس جمهوری فرانسه در حاشیه جلسات سازمان ملل ندارد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۳:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس جمهوری فرانسه امروز، یکشنبه سفرش به سوئیس را که قرار بود در ماه نوامبر انجام شود، به دلیل مخالفت سوئیس با خرید جنگنده های فرانسوی و جایگزین کردن آن با جنگنده های دیگر لغو کرد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران ، فرانسه فسخ یکجانبه این قرارداد را که قرارداد قرن برای صنعت این کشور نامیده می شد و ارزش آن بالغ بر 56 میلیارد یورو بود، به منزله خنجر از پشت به دست یکی از کشورهای متحد خود قلمداد کرده و به همین دلیل برای نخستین بار سفرایش را از واشنگتن و کانبرا فراخوانده است. ...