چهارشنبه ۰۴ خردادساعت ۱۸:۱۱May 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کی یف»

معاون وزیر امور خارجه روسیه از بی توجهی اوکراین نسبت به ادامه مذاکرات با مسکو درباره تضمین های امنیتی خبر داد.
جماران   ۴ ساعت پیش    
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو آمده است که گذرگاه های انسانی برای پایان محاصره تحمیلی بندرهای اوکراین ایجاد کند اما کی یف باید مین هایی که کاشته را پاکسازی کند. ...
سلام نو / ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه اوکراین گفت: حتی اگر روسیه تضمین هایی را برای اطمینان از ایجاد مسیرهای امن برای کشتی ها در خروج از بنادر اوکراین بدهد، مسکو می تواند در هر زمانی این تضمین ها را نقض کند.
شفقنا   ۷ ساعت پیش    
شفقنا- رییس جمهور اوکراین بار دیگر از طرف های غربی خواست به کشورش سلاح و مهمات بدهند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ ولودیمیر زلنسکی در مراسم سوگواری برای هزاران مرد و زن اوکراینی که از آغاز تهاجم روسیه جان باختند ...
سلام نو / ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
موشک های هارپون تسلیحات هدایت شونده دقیقی هستند که برای حملات نیازمند سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) می باشند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزیر اروپای فرانسه گفت، اوکراین بالاخره روزی عضو اتحادیه اروپا خواهد شد و به کی یف تضمین داد که طرح ابتکاری برای ایجاد روابط نزدیک تر میان این اتحادیه و کشورهایی که خواستار عضویت در آن هستند، به عنوان یک جایگزین برای عضویت آن ها در این اتحادیه نخواهد بود.
رئیس جمهوری اوکراین تاکید کرد، تنها پس از بازگرداندن تمامی مناطق اشغال شده توسط روسیه، امکان از سر گیری مذاکرات وجود خواهد داشت و مشاور رئیس دفتر زلنسکی نیز توصیه های "هنری کیسینجر" درباره لزوم دادن امتیاز به مسکو و نشستن بر سر میز مذاکره را رد کرد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۰۰:۱۱    
شهر بندری و استراتژیک ماریوپل واقع در جنوب شرقی اوکراین در ساحل شمالی دریای آزوف بعد از حدود سه ماه از ورود ارتش روسیه به درون اوکراین به طور کامل سقوط کرد، از حوزه قدرت کی یف خارج شد تحت کنترل فرماندهان نظامی مسکو قرار گرفت ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۲:۰۸    
جنگ افروزی اروپا و آمریکا میان کی یف و مسکو در حالی سه ماهه شده است که نتیجه این جنگ افروزی از یک سو چند پاره شدن اوکراین و جدایی بخش هایی همچون دونباس بوده است و از سوی دیگر بحران غذایی گسترده ای را در جهان رقم زده است که هر روز بر ابعاد آن افزوده می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه اسبق ایالات متحده ضمن هشدار به غرب درباره دخالت در جنگ اوکراین به کی یف پیشنهاد داد برای متوقف کردن جنگ بخش هایی از قلمرو خود را به روسیه واگذار کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۱:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه اسبق آمریکا در اجلاس داووس درباره عواقب ادامه جنگ در اوکراین هشدار داده و خواستار آن شده که کی یف جنگ را به پایان برساند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اوکراین بارها از اروپایی ها خواسته است که خرید گاز از روسیه را متوقف کنند. آیا اوکراین گاز روسیه را می خرد و آیا می تواند بدون ترانزیت آن از روسیه به غرب زندگی کند؟ ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه اوکراین در مصاحبه ای ادعا کرد: کی یف در دونتسک و لوهانسک پیروز شد!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۶:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
وزیر دفاع روسیه در نشست وزرای دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی در مورد اوضاع اوکراین، حمایت غربی ها از دولت کی یف و همچنین سیاست های غرب در قبال روسیه و امنیت اروپای شرقی سخن گفت.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده "فاصله زیادی" با تصمیم احتمالی مبنی بر اعزام نیروهای آمریکایی به اوکراین دارد و در عین حال اعلام کرد که تعداد نظامیان ایالات متحده در اروپا افزایش یافته است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
دانمارک اعلام کرد که موشک های ضدکشتی هارپون را به اوکراین ارسال می کند. این اولین مورد از ارسال تسلیحات آمریکایی دوربرد به کی یف است که در راه اندازی بنادر اوکراین و ادامه صادرات غلات، به این کشور کمک خواهد کرد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد: ولادیمیر پوتین، تنها شخص تصمیم گیرنده در روسیه است، بنابراین او مایل است تنها با وی گفتگو کند و این دیدار هم تنها به شرطی امکان پذیر است که موضوع "توقف درگیری ها" روی میز مذاکره قرار داشته باشد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
این هشتمین پهپاد رزمی بیرقدار ارتش اوکراین است که در جنگ اخیر سرنگون شده و تصاویر آن منتشر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد، آنکارا در "نمایش حل بحران اوکراین" شرکت نکرد و در عوض کمک های جدی و مفید به کی یف ارائه کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سی ان ان به نقل از مقامات آگاه نوشت: طرح اعزام نیروهای عملیات ویژه برای حفاظت از سفارت آمریکا در کی یف در مراحل اولیه بررسی است و هنوز برای تصمیم نهایی به جو بایدن رییس جمهور آمریکا ارائه نشده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد تاکنون تصمیمی درباره اعزام نیروهای نظامی ویژه به اوکراین برای محافظت از سفارت آمریکا در کی یف، گرفته نشده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
روسای جمهوری اوکراین و لهستان بر روی یک کنترل گمرکی مشترک و همکاری بر روی یک کمپانی مشترک خط آهن به منظور تسهیل عبور و مرور مردم و افزایش صادرات بالقوه اوکراین توافق کرده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پنتاگون اعلام کرد که "هیچ تصمیمی" درخصوص اعزام نیروهای ویژه جهت محافظت از سفارت تازه بازگشایی شده آمریکا در کی یف اتخاذ نشده است؛ این اطلاعیه پس از گزارش وال استریت ژورنال منتشر شده که براساس آن گفته شده بود مقامات آمریکایی در حال بررسی مسئله استقرار این نیروها هستند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که جنگ بین روسیه و اوکراین، که از 24 فوریه آغاز شد، ادامه دارد، تئاتر ملی آکادمیک اپرا و باله اوکراین کی یف، پرده ها را باز کرد. به گزارش فرارو، این تئاتر که به دلیل جنگ اوکراین حدود 3 ماه تعطیل بود کار خود را از سر گرفته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که مشاور رئیس جمهوری اوکراین هرنوع سازش و امتیازدهی ارضی به روسیه را منتفی دانسته است، یک سناتور بلندپایه روس با اشاره به اینکه گفتگوها بدون تغییر شرایط بی نتیجه است، ممنوعیت مذاکره کی یف با مسکو را استراتژی غرب برای کنترل اوضاع نامید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مجله آمریکایی کاورت اکشن از کمک مالی بنیاد وقف ملی برای دموکراسی (NED) به روزنامه کی یف ایندیپندنت به عنوان ارگان تبلیغاتی کلیدی اوکراین پرده برداشت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد اوکراین اعلام کرد که کی یف با هرگونه امتیاز دادن به مسکو مخالف است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۵:۰۰    
روزنامه وال استریت ژورنال از بررسی طرح اعزام نیروهای ویژه آمریکا به اوکراین برای حفاظت از سفارت این کشور در کی یف خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۴:۳۵    
تهران- ایرنا- مذاکره کننده ارشد روسیه در مذاکرات صلح با اوکراین عصر یکشنبه به وقت محلی اعلام کرد که مسکو مایل به از سرگیری مذاکرات است اما این تصمیم همچنان بر عهده کی یف می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۱:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به کمک های نظامی اروپا به کی یف گفت: ذخایر نظامی کشورهای اروپایی رو به اتمام است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در حال بررسی اعزام نیروهای ویژه این کشور به کی یف برای محافظت از سفارت خود در کی یف در پایتخت اوکراین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۲۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه آمریکایی از احتمال اعزام کماندوها و تفنگداران دریایی آمریکا به سفارت این کشور در کی یف برای حفظ امنیت این مکان دیپلماتیک خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
سفیر سابق آمریکا در مسکو تایید کرد دیپلمات های آمریکایی سال ها وعده های دروغ به اوکراین برای پیوستن این کشور به ناتو داده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۶    
تهران- ایرنا- مذاکره کننده آمریکایی پیشین در بحران کریمه، مهمترین دلیل آغاز بحران در شرق اوکراین را بی توجهی کی یف به تعهداتش در اجرای مفاد پیمان مینسک و خودداری از دادن خودمختاری به بخش های شرقی این کشور دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
روس ها در میدان نبرد با اوکراینی ها شکست نخوردند و به خلاف چیزی که رسانه های جریان اصلی غربی روایت می کنند، تانک های روسیه در خاک اوکراین زمینگیر نشدند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۸    
سفیر سابق ایالات متحده در مسکو اعلام کرد که وعده دیپلمات های آمریکایی به اوکراین، مبنی بر اینکه این کشور می تواند به عضویت ناتو در بیاید، دروغ بوده است.
سلام نو / خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
زلنسکی، رییس جمهور اوکراین گفت: هیچ سازشی با اوکراین در پرونده اروپا وجود ندارد، این امتیازدهی دیگری بین اروپا و روسیه خواهد بود، من کاملاً از آن مطمئن هستم.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- اوکراین هرگونه صلح با روسیه بدون پس گرفتن سرزمین هایش را رد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ اوکراین موافقت با آتش بس با روسیه را رد کرد و گفت کی یف هیچ توافقی با مسکو که شامل واگذاری سرزمین باشد را نمی پذیرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر امور اروپایی فرانسه گفت: اگر بگوییم اوکراین ظرف شش ماه، یک سال یا دو سال آینده می تواند عضو اتحادیه اروپا شود دروغ گفته ایم؛ این درست نیست و بدون شک 15 تا 20 سال کار می برد که بسیار طولانی است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر ایتالیا در گفتگوی تلفنی با زلنسکی، رییس جمهور اوکراین بر حمایت جامعی از کی یف از جمله در قالب تایید ششمین بسته تحریم های ضد روسیه تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اوکراین توافق برای آتش بس با روسیه را رد کرده و گفت: کی یف هیچ توافقی را با مسکو که شامل واگذاری قلمروی این کشور باشد، نمی پذیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۴:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
یک مقام وزارت دفاع روسیه می گوید ملی گرایان اوکراینی برای بدنام کردن ارتش روسیه، به ساختمان های مسکونی در نیکولایفکا شلیک کردند که چند کشته و زخمی برجای گذاشت.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شرکت مایکروسافت در تازه ترین اظهارات، از حمایت سایبری آمریکا از اوکراین در بحبوحه درگیری مسکو و کی یف پرده برداشت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۲:۱۰    
حدود سه ماه از شروع عملیات روسیه در اوکراین گذشته و اگرچه این کشور در برهه ای تا پشت دروازه های کی یف هم رسید اما آنچنان که باید و شاید نتوانست قدم های موفقی در این کشور بردارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۱:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور اوکراین با رد پیشنهاد غرب برای آتش بس با روسیه و باقیماندن نیروهای روس در مناطق اشغال شده، گفت آتش بس به نفع کرملین است ولی مسکو باید شکست بخورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – یک مقام اوکراین گفته است که آمریکا طرحی را برای هدف قرار دادن ناوگان روسیه در دریای سیاه بررسی می کند تا با از محاصره در آمدن بنادر اوکراین، تهدید غذایی جهان، کاهش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
میدان استقلال کی یف مثل یک خیابان کاملاً عادی و زیباست؛ اینجا دیگر خبری از جنگ نیست؛ مگر در ویترین مغازه ها! تقریباً هیچ مغازه ای نیست که یک اثر هنری و محصول تبلیغاتی علیه پوتین و کشور روسیه در ویترین نداشته باشد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۶:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
اوکراین به صورت موفقیت آمیزی حملات روسیه به کی یف را دفع کرد و روسیه اکنون، تمرکز حملات خود را بر شرق این کشور متمرکز کرده است، اما مقام های آمریکا در خصوص احتمال نبردی طولانی هشدار داده اند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۶:۰۳    
شفقنا- نخست وزیر پرتغال دیگر سیاستمدار غربی است که به اوکراین سفر کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از گاردین؛ آنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال صبح امروز شنبه در پاسخ به درخواست همتای اوکراینی خود وارد کی یف شد ...
اعتدال   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
ولودیمیر زلنسکی به متحدان کی یف پیشنهاد داد که طی یک معاهده رسمی، غرامت دهی روسیه را برای آسیب هایی که در جنگ به اوکراین وارد کرده است، تضمین کنند.