جمعه ۰۷ بهمنساعت ۱۹:۰۹Jan 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بدون سرنشین»

ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مایکل روبین، عضو ارشد مؤسسه پژوهش سیاست عمومی امریکن انترپرایز و سردبیر مجله 1945 (19fortyfive)، در مطلبی نوشت ممکن است طالبان با استفاده از پول نقدی که در اختیار دارند، پهپادهای بدون سرنشین چینی به نام "بلوفیش" خریداری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۳    
ویدئویی از یک هواپیمای بدون سرنشین که لحظه جدا شدن شاخ های گوزن توسط خودش را ضبط کرده، قابل مشاهده است.
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
یک هواپیمای بدون سرنشین در کانادا تصویری از لحظه افتادن شاخ های گوزن ثبت کرده است. این حیوان معمولا شاخ خود را یک به یک و با فاصله زمانی چند روزه از خود جدا می کند.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
در جریان رزمایش Juniper Oak 23 که روز دوشنبه آغاز شده است، نیروی هوایی اسرائیل و آمریکا سناریوهای مختلفی را برای همکاری و مشارکت در بکارگیری انواع جنگنده ها و هواپیماهای ترابری و نیز هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای شناسایی تمرین خواهند کرد ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مطابق آنچه در ویدئوی وزارت دفاع روسیه آمده است، اپراتور های پهپاد های روسی با استفاده از تجهیزات داخل هواپیما های بدون سرنشین مزدوران خارجی در اوکراین را با شماره تلفن های همراه خارجی شناسایی می کنند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
امریکا در حال اجرای برنامه ای برای ساخت یک بمب افکن بدون سرنشین و قاره پیما به نام پروژه هایپرسونیک است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
چه چیزی 20 سال آینده ی صنعت هوانوردی را تعریف خواهد کرد؟ کدام فناوری ها، چالش ها و نوآوری ها آینده صنعت ما را شکل خواهد داد؟ به گزارش عصر ایران، اینجا به چند عامل تعیین کننده که طی دو دهه آینده، فرودگاه و حمل و نقل هوایی را متحول خواهد ساخت می پردازیم: 1) پهپاد ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۱:۰۱    
ایران پرس: پرنده هدایت پذیر از دور (پَهپاد) که به آن هواپیمای بدون سرنشین نیز می گویند؛ امروزه به طور گسترده در عرصه های مختلف به کار گرفته می شوند.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مناطق تحت نفوذ نیروهای ائتلاف بین المللی مورد حمله هوایی هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفتند که با هدف بمباران پایگاه التنف، صورت گرفته بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
آمریکا تایید کرد که روز جمعه پایگاه نظامیانش در سوریه هدف حمله پهپادی قرار گرفته و در این حمله دو نفر مجروح شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به ادعای یکی از رسانه های غربی کشورهای آسیای مرکزی از ابتدای سال 2020 تعداد بی سابقه ای هواپیماهای بدون سرنشین از ترکیه خریداری و وارد سیستم نظامی خود کرده اند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۹:۱۲    
رزمایش جدید نیروی دریایی سپاه نشان داد این نیرو با درک صحیح از نقاط ضعف دشمن و مزیت های خود، برنامه مدونی را برای استفاده از سلاح های هوشمند بویژه پرنده ها و شناور های بدون سرنشین اتخاذ کرده است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۳:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
روسیه اقدام به تجهیز جنگنده های سوخو-57 خود به امکان پرتاب پهپاد هایی از نوع مولنیا کرده است. خبرگزاری میزان_ منابع روس اعلام کردند که نیروی هوایی این کشور جنگنده های سوخو-57 را به امکان پرتاب پهپاد از محفظه سلاح در داخل جنگنده تجهیز کرده است. ...
پرسش   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۰:۲۷    
شهپادها، به دو گروه شناورهای سطحی و زیرسطحی تقسیم می شوند. شناورهای بدون سرنشین سطحی می توانند شامل کشتی ها یا قایق های کوچکتر باشند. شناور زیرسطحی بدون سرنشین نیز زیردریایی های هدایت پذیر از راه دور (زهپاد) هستند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
یک کشتی مبتنی بر هوش مصنوعی که قابلیت حمل پهپاد، زیردریایی ها و حتی وسایل نقلیه روی آب بدون سرنشین دارد و می تواند به طور خودکار در آب های آزاد حرکت کند در چین رونمایی شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
یکی از محققان دانشگاه لوند سوئد به تازگی ربات مجهز به بال و پر ایجاد کرده است که این امر به بهبود کارایی هواپیماهای بدون سرنشین کمک می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۶   + ۴۲ سایت دیگر  
تسنیم : در تصاویر منتشر شده از رزمایش نیروی دریایی سپاه ، تصویری از یک پرنده بدون سرنشین مشابه هواپیماهای نسل 5 آمریکایی منتشر شده است که سوالاتی را پیرامون این پرنده مطرح کرده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
در تصاویر منتشر شده از رزمایش سپاه در خلیج فارس، تصویری از یک پرنده بدون سرنشین مشابه هواپیماهای نسل 5 آمریکایی منتشر شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
نیروی دریایی سپاه با آزمایش موفق سامانه های موشک های کروز دریایی، پهپاد های رزمی و سامانه های هوشمند بدون سرنشین زیرسطحی درآب های خلیج فارس، به پایان رسید.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۰:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رزمایش نیروی دریایی سپاه با هدف آمادگی های نیرویی برای مقابله با تهدیدات متصور در خلیج فارس و عملکرد مطلوب سامانه موشک های کروز دریایی با موفقیت برگزار شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رونمایی چین از اولین کشتی خودران چین از اولین کشتی خودران جهان که قابلیت حمل پهپاد، زیردریایی ها و حتی وسایل نقلیه روی آب بدون سرنشین دارد، رونمایی کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۱    
رزمایش نیروی دریایی سپاه با نام "سردار شهید نصرالله شفیعی" با هدف نمایش اقتدار و آمادگی های نیرویی برای مقابله با تهدیدات متصور در خلیج فارس و عملکرد مطلوب سامانه موشک های کروز دریایی ...
آنا / خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۳   + ۸۰ سایت دیگر  
رزمایش نیروی دریایی سپاه برای مقابله با تهدیدات متصور در خلیج فارس و عملکرد مطلوب سامانه موشک های کروز دریایی ، پهپادهای رزمی و نقطه زن با اهداف چندگانه مشخص و همزمان و سامانه های هوشمند بدون سرنشین زیر سطحی برگزار شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
گجت نیوز نوشت: این کشتی که Zhuhaiyun نام دارد، می تواند به طور همزمان پهپاد و زیردریایی های بدون سرنشین با خودش حمل کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۳:۲۱    
یک سایوز جایگزین برای آوردن خدمه سرگردان ISS به خانه آژانس فضایی روسیه Roscosmos می گوید که سایوز برنامه ریزی شده بعدی – یک ماموریت بدون سرنشین – را یک ماه زودتر پرتاب خواهد کرد. بنابراین می تواند جایگزین کپسول نشتی MS-22 سایوز شود که در حال حاضر به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) متصل است ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۰:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
چین تلاش کرده است تا یکی از کشورهای پیشرو در عرصه تولید خودروهای برقی و بدون سرنشین باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس حزب پیشرفت و دموکراسی در ترکیه می گوید که دولت این کشور از پرنده های بدون سرنشین به عنوان ابزار تبلیغاتی برای انتخابات استفاده می کند و این به یک موضوع غیرقابل نقد مبدل شده است.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۲۰:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
تحریم های غرب نتوانسته است از تبدیل شدن ایران به یک بازیگر برجسته در بازار هواپیماهای بدون سرنشین نظامی و به اشتراک گذاشتن فناوری هواپیماهای بدون سرنشین با شرکا و نمایندگی های خود در داخل و خارج از خاورمیانه جلوگیری کند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۱:۱۲    
ایالات متحده آمریکا تاکنون بهره گیری از خودروهای بدون راننده سطح دو را تجربه کرده است، با این حال کمپانی مرسدس-بنز از تولید خودروهای بدون سرنشین سطح سه برای این کشور خبر داده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
هواپیماهای نظامی بدون سرنشین امروزه یکی از سلاح های موثر و پر کاربرد در میدان های جنگی است. پهپادها با تجهیز به تسلیحات پیشرفته قادرند اهداف مورد نظر را با کمترین درصد خطا و به طور دقیق منهدم کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۸:۰۳    
منابع محلی از پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در آسمان قندهار خبر داده اند .
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از ما با دیدن فیلم مهاجر، ساخته ابراهیم حاتمی کیا دریافتند که ایران به صنایع ساخت هواپیماهای بدون سرنشین نظامی ورود کرده و شروع به ساخت این پرنده های کوچک، اما کارآمد کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۷:۲۷    
گسترش روزافزون استفاده از انواع پهپاد ها باعث شده تا به همان میزان هزینه مقابله با این هواپیما های بدون سرنشین نیز افزایش یابد.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۶:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
هر ساله شاهد عرضه تجهیزات نظامی فوق العاده بیشتری توسط ابرقدرت های مطرح جهان هستیم.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یک هواپیمای بدون سرنشین در حال پرواز بر فراز دریاچه ایری در ایالت اوهایو، حضور هزاران پرنده بر سطح دریاچه را به تصویر کشیده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۷:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
وبگاه نیروی دریایی آمریکا اخیرا عکس هایی از کشتی شهید مهدوی متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در یک اسکله شناور در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس نزدیک تنگه هرمز نشان داد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۵:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان، گفت: جست و جوها نشان می دهد خودروی سقوط کرده به سد حسن ابدال در زنجان، تاکنون بدون سرنشین بوده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۴:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
ایالات متحده روز جمعه تحریم هایی را علیه 6 شهروند ایرانی که به ادعای واشنگتن با ارسال هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه مرتبط هستند، وضع کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع عربستان از انجام تمرین مشترک دریایی پنج روزه در پایگاه دریایی ملک عبدالعزیز در منطقه جبیل در شرق این کشور برای حفاظت از تاسیسات نفتی آرامکو خبر داد که در آن عملیات مین روبی و مقابله با پهپاد ها و قایق های بدون سرنشین تمرین شد. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۶:۴۰    
چین یک فضاپیمای بدون سرنشین به فضا پرتاب کرده که به نظر می رسد نوعی رقابت با ایالات متحده در انجام ماموریت های فضایی مرموز است.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۶   + ۶۴ سایت دیگر  
از سوی دیگر، کاخ سفید نیز می گوید که به دنبال ضربه زدن به صنعت تولید هواپیماهای بدون سرنشین توسط ایران و جلوگیری از رسیدن قطعات آمریکایی به آنهاست.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
فضاپیمای بدون سرنشین اوریون که تحت ماموریت آرتیمس 1 به سفر دور ماه رفته بود، نیمه شب گذشته به زمین بازگشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
منابع عبری از سقوط یک فروند پهپاد بدون سرنشین رژیم صهیونیستی در نابلس خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۶:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ترکیه مدعی است که در تلاش برای ساخت یک جنگنده فراصوت بدون سرنشین است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۲۳:۱۰    
پارسینه: کمپانی اروپایی Dronamics به زودی از یک پهپاد بدون سرنشین به نام Black Swan به معنای قوی سیاه که اولین ناوگان هوایی پهپادی باری جهان را شکل می دهد، رونمایی خواهد کرد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۰:۲۱    
این پهپاد جدیدترین مدل ساخته شده از هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوایی چین است که بنابر اعلام منابع چینی دارای شعاع عملیاتی 2500 کیلومتر بوده و از یک دستگاه موتور جت WP-13 استفاده می کند.
سخت افزار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۳:۱۲    
فضاپیمای آرتمیس 1 اوریون ناسا پس از تکمیل سفر 1.4 میلیون مایلی خود به ماه و بازگشت در آغاز ماه گذشته، به مرکز فضایی کندی بازگشته است. بازگشت به خانه در 30 دسامبر (9 دی) اتفاق افتاد. آرتمیس 1 در 11 دسامبر (20 آذر) در اقیانوس آرام سقوط کرد ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه از خنثی سازی چندین طرح اوکراین برای حمله به خاک روسیه به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین خبر داد.
آنا / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۷:۱۵   + ۳۴ سایت دیگر  
با اخطار نیروی پدافند هوایی ارتش به هواگردهای فرامنطقه ای و متعاقب آن غرش و پرواز پهپاد کرار پدافندهوایی، هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین اطلاعاتی نیروهای فرامنطقه ای تغییر سمت داده و منطقه رزمایش را ترک کردند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ترور در شب سال نو روسیه در آخرین روز سال 2022 حملات هوایی خود علیه اوکراین را تشدید کرد و سال را با شلیک موشک های کروز و هواپیما های بدون سرنشین انتحاری به چندین شهر به پایان رساند. ...