چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۸:۴۹Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دفاع هوایی»

رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۲۶    
در این مطلب به بررسی مشخصات و قابلیت های سیستم دفاع هوایی متحرک اسکای رنجر آلمان خواهیم پرداخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
پیوستن ترکیه به سامانه دفاعی اروپایی، نشان دهنده این است که آنکارا درباره ایفای نقش در ائتلاف ناتو و غرب ملاحظات ویژه دارد و نمی تواند مداوماً در کنار روسیه باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سامانه تاکتیکی پدافند هوایی بردبلند آرمان و سامانه پدافند هوایی برد کوتاه آذرخش دو نمونه از تازه ترین دستاوردهای شبکه پدافندی کشور هستند که به همت متخصصان وزارت دفاع در سازمان های صنایع هوافضا و صنایع دفاع این وزارت خانه ساخته و روز شنبه، بیست وهشتم بهمن، رونمایی شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۳    
رئیس شورای شهر تهران گفت: توانمندی های دفاعی در هر سطح و از هر حیث برای همه ما و ملت ایران ارزشمند بوده و با ورود سامانه های جدید به شبکه پدافندی کشور دست ایران در قدرت دفاع هوایی بلندتر و چند برابر خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک دستاوردهای جدید دانشمندان و پژوهشگران عرصه دفاعی کشور در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، گفت: ورود سامانه های جدید به شبکه پدافندی کشور دست ایران در قدرت دفاع هوایی بلندتر و چند برابر خواهد شد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۶    
در این مطلب به بررسی مشخصات و قابلیت های سیستم دفاع هوایی کوتاه برد آداتس (ADATS) خواهیمپرداخت.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۱۲    
موشک هدایت شونده پیشرفته ضد تشعشع- برد گسترش یافته یا AARGM – ER به سمت سیستم های دفاع هوایی زمین پایه دشمن رفته و به اپراتور های آن ها حق انتخاب بین ادامه فعالیت یا نابود شدن را می دهد. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۸:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
سامانه ها و دستاوردهای جدید نیروهای مسلح کشورمان به سمت چابک سازی و سرعت عمل بالا می روند و آرمان و آذرخش را می توان 2 نمونه از آخرین این دستاوردها دانست که با ورودشان به شبکه پدافندی کشور، توانمندی دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران را به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهند داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۱:۵۱    
علیرضا احمدی- روزنامه نگار روز شنبه از سامانه های موشکی آرمان و سامانه پدافندهوایی آذرخش ، به عنوان تازه ترین دستاوردهای متخصصان وزارت دفاع رونمایی شد؛ سامانه هایی که با به کارگیری آنها در ساختار رزم نیروهای مسلح، توان دفاع هوایی کشور به صورت قابل توجهی افزایش می یابد. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یک موشک ضد رادار جدید که قرار است به نیرو های هوایی ایالات متحده کمک کند تا حفره ای را در شبکه های پدافند هوایی دشمن ایجاد کنند، در حال حاضر در حال آزمایش است و باید اواخر امسال تست های آن به پایان برسد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، سامانه های موشکی آرمان و سامانه پدافند هوایی ارتفاع پست آذرخش که به همت متخصصان وزارت دفاع ساخته شده است، صبح امروز (شنبه 28 بهمن ماه) رونمایی شد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک، سامانه های موشکی "آرمان" و سامانه پدافند هوایی ارتفاع پست "آذرخش" که به همت متخصصان وزارت دفاع ایران ساخته شده است، صبح امروز - 28 بهمن ماه - با حضور امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع ایران رونمایی شد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
سامانه های پیشرفته پدافند هوایی آرمان و آذرخش با حضور امیر محمد رضا قرائی آشتیانی وزیر جدید دفاع و رونمایی شد. ورود سامانه های جدید به شبکه پدافندی کشور توانمندی دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران را به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دفاع هوایی این کشور دیشب در مناطق مختلف این کشور ده ها هواپیمای بدون سرنشین مهاجم اوکراینی را رهگیری و سرنگون کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۰   + ۶۴ سایت دیگر  
سامانه های پدافند هوایی ضد بالستیک آرمان و ارتفاع پست آذرخش صبح امروز با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شدند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یک رسانه عبری اعلام کرد که ارتش صهیونیستی درباره سامانه های دفاع هوایی این رژیم به دلیل ناکامی در مقابله با موشک های حزب الله عصبانی است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اورشلیم پست در گزارشی اذعان کرد: پایگاه هوایی پالماخیم محل استقرار بخش دفاع هوایی نیروی هوایی ارتش اسرائیل است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
در فیلم زیر عبور موشک هواپایه کروز هوشمند SCALP اوکراین را مشاهده می کنید که به راحتی از بالای سامانه پدافندی S-400 روسیه عبور می کند و این سامانه دفاعی هیچ واکنشی نشان نمی دهد. البته کارشناسان نظامی اعلام کرده اند که رادار کشف و رهگیری این سامانه دفاع هوایی خاموش و غیرفعال بوده است.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۳:۱۵    
برای سه ستاره کردن این چالش مراحل زیر را دنبال کنید: 1. تجهیزات حماسی جدید را از فروشگاه تاجر باز کنید. 2. با یک "شکافنده دیوار" بین دو مانع ماه بالای شروع کنید. 3. ملکه را بین موانع ماه قرار دهید، اما کمی عقب تر تا "برج جهنمی تک" پایین روی او قفل نشود. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۲    
فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی (NORAD) چهار هواپیمای نظامی روسیه را که در منطقه شناسایی دفاع هوایی آلاسکا (ADIZ) در 9 فوریه 2024 فعالیت می کردند، شناسایی و ردیابی کرد.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سرویس جهان- فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه از آمریکا خواست در مقابل حملات پهپادی و راکتی قابلیت دفاع هوایی از کردها را افزایش دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۲۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
هفتصد و دو روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عدم رأی سنای آمریکا به لایحه امنیت مرزی و کمک به اوکراین، درخواست زلنسکی از غرب برای ارسال گلوله ، پهپاد و سامانه دفاع هوایی بیشتر، محدودیت ارسال سلاح آلمان به کی یف و عدم توانایی اروپا در مقابله نظامی با روسیه، از رویدادهای مهم پیرامون جنگ هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۶:۳۰    
تهران- ایرنا- دولت آلمان در بیانیه ای با اشاره به اینکه بسته کمک تسلیحاتی جدیدی برای اوکراین تدارک دیده است، اعلام کرد: انواع تانک، خودروهای زرهی و سامانه های دفاع هوایی از جمله اقلامی هستند که در این بسته کمک تسلیحاتی گنجانده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
دولت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتش اوکراین را برای جنگ با روسیه به انواع تانک، خودروی زرهی و سامانه دفاع هوایی مجهز می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۵:۲۱    
تهران- ایرنا- ولادیسلاو کوسینیاک کامیس وزیر دفاع لهستان گفت که در واکنش به شدت گرفتن حملات موشکی روسیه به اهدافی در اوکراین که در نزدیکی مرز لهستان واقع شده اند، سامانه های دفاع هوایی خود را در سراسر کشور فعال کرده ایم.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس ارزیابی اولیه حمله 28 ژانویه به پایگاه برج 22 در اردن، که منجر به کشته شدن سه سرباز آمریکایی شد، مشخص شده است که ارتش آمریکا نتوانسته بود پهپاد مهاجم را شناسایی کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ارزیابی اولیه ارتش آمریکا از حمله به پایگاه برج 22 در اردن نشان می دهد احتمالاً نیروهای آمریکایی نزدیک شدن پهپاد را که هفته گذشته سه سرباز آمریکایی را کشت، شناسایی نکردند و هیچ سیستم دفاع هوایی در سایت وجود نداشت که قابلیت ساقط کردن پهپاد را داشته باشد.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شهدای ایران :روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی به ارزیابی اولیه ارتش آمریکا از حمله پهپادی دو هفته پیش به یک پایگاه این کشور در اردن پرداخت. روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع مطلع تأکید کرد پایگاه آمریکایی که به تازگی در اردن هدف حمله پهپادی قرار گرفت و منجر به کشته شدن 3 نظامی ...
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رسانه های سوریه بامداد چهارشنبه از وقوع حمله هوایی رژیم اسرائیل بالای ولایت حمص و اطراف آن و مقابله دفاع هوایی این کشور با اهداف متخاصم خبر دادند.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
سوخو 27 در سال 1985 وارد خدمت نیروی هوایی شوروی شد. نقش اصلی این جنگنده دفاع هوایی دوربرد در برابر هواپیماهای آمریکایی بویژه بمب افکن های بوئینگ بی 52 و همچنین پشتیبانی و اسکورت بمب افکن های سنگین شوروی بود. ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بنابر اعلام منابع وابسته به انصارالله این عملیات توسط سامانه پدافندی فاطر1 رقم خورده بود تا دومین شکار رسمی پهپاد "ریپر" امریکایی در کارنامه این سامانه ثبت شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- سرتیپ ژنرال پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون امشب(دوشنبه) اعلام کرد که اقدامات غیرقانونی انصارالله منطقه را بی ثبات می کند. به گزارش شفقنا؛ وبگاه شبکه الجزیره نوشت: سخنگوی پنتاگون گفت که ما به همراه متحدانمان 36 سایت انصارالله از جمله انبارهای تسلیحات و سیستم های دفاع هوایی را هدف قرار دادیم ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در نزدیکی مرز فنلاند برای خود مخفیگاهی مجلل با توالت های 10 هزار دلاری، یک آبشار مسروقه و احتمالا حتی سامانه دفاع هوایی مخصوص ساخته است. ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۲:۵۷    
در این مطلب به بررسی مشخصات و قابلیت های سامانه دفاع هوایی ساب سوئد خواهیم پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۵:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
آلمان دومین تامین کننده سلاح اوکراین روز چهارشنبه ارتش این کشور را به موشک های دفاع هوایی آیریس و گلوله های توپ مجهز کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۷    
به گزارش اسپوتنیک، این نماینده بدون اشاره به جزئیات دیگر گفت: "بررسی اولیه عناصر مخرب کشف شده در لاشه هواپیمای ایل-76 نشان می دهد که موشک متعلق به یک سامانه دفاع هوایی ساخت غرب است." ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بلومبرگ نوشت: افسانه های غرب که برای مدت طولانی اوکراین را تغذیه کرده اند، ناگهان به واقعیتی تلخ تبدیل می شوند. به دلیل تاخیر در کمک شرکای غربی، نیروهای مسلح اوکراین فاقد توپخانه و سیستم های دفاع هوایی هستند ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۲    
به گزارش اسپوتنیک، به گفته این منبع، این پایگاه پیش از این مورد حمله قرار نگرفته است و به همین دلیل سامانه دفاع هوایی آن از نظر قدرت در مقایسه با سامانه های نصب شده در پایگاه های نظامی آمریکا در عراق و سوریه پایین تر است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۲۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه از افزایش قابل توجه تولیدات موشکی از جمله در حدود 2 برابر کردن تولید موشک های مورد استفاده در دفاع هوایی خود خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۴:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: منابع از شنیده شدن صدای انفجار در حومه جنوبی دمشق خبر دادند. اسپوتنیک گزارش داد که سامانه های دفاع هوایی سوریه با تجاوز رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق مقابله کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۲۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
فرماندهی مرکزی آمریکا برای بررسی حملات به پایگاه نظامی این کشور در اردن نشست اضطراری برگزار می کند.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۳:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
قرار است اژدر آکیا، موشک کروز آتماجا و سلاح دفاع هوایی ساپان را که همه توسط راکتسان ساخته شده اند وارد این رقابت شوند. موشک آتماجا ساخته شرکت تولید موشک "راکتسان" بوده و انتظار می رود جایگزین موشک آمریکایی هارپون شود ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک، پولیانسکی گفت: "تحقیقات اولیه نشان می دهد، نیروهای مسلح اوکراین این حمله تروریستی را با استفاده از سامانه های دفاع هوایی انجام دادند. نشانه های زیادی وجود دارد که آنها ممکن است یا موشک های پاتریوت آمریکایی یا موشک های IRIS-T ساخت آلمان باشند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۰۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که اوکراینی ها باید تصمیمات سختی در مورد استفاده از موشک های دفاع هوایی بگیرند.
زومیت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۹:۱۷    
سلاح لیزری تازه ی بریتانیا در عین دقیق بودن، کم هزینه است و سکه را از یک کیلومتری هدف قرار می دهد. تبلیغات با پیشرفت های روز به روز فناوری سلاح های لیزری، بعید نیست در آینده ای نزدیک در برخی سناریو های نبرد، لیزرها به طور کامل جایگزین موشک های عادی شوند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه اوکراین گفت متحدان غربی موشک های دفاع هوایی و مهمات کافی به کی یف ارسال نمی کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نمونه اولیه TF – X که با نام برنامه “میلی موهاریپ اوجاک” (MMU) یا هواپیمای جنگنده ملی شناخته می شود، قطعه ای کلیدی برای استراتژی دفاع هوایی ترکیه است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۲۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
روزیاتو نوشت: نمونه اولیه TF – X که با نام برنامه “میلی موهاریپ اوجاک” (MMU) یا هواپیمای جنگنده ملی شناخته می شود، قطعه ای کلیدی برای استراتژی دفاع هوایی ترکیه است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۶   + ۶۲ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح، امیر عباس فرج پور سخنگوی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 1402 گفت: سامانه های دفاع هوایی کوتاه برد و ارتفاع پایین 9 دی نیروی هوافضای سپاه در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ...