چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۰:۴۰Oct 2020 28

جدیدترین‌های «بلاروس»

دنیای اقتصاد   ۳۱ دقیقه پیش    
دنیای اقتصاد : برای نزدیک به سه ماه، تظاهرات کنندگان در بلاروس مورد ضرب و شتم قرار گرفته، زندانی شده، با اسپری فلفل به آنها حمله شده و در نهایت جریمه و تبعید شده اند. اما اوکسانا کولتوویچ ، که دارای سالن زیبایی در مینسک، پایتخت بلاروس است، دلسرد نشده است ...
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهوری بلاروس امروز، سه شنبه اعلام کرد، دانشجویانی که در تظاهرات بدون مجوز شرکت دارند باید از دانشگاه های محل تحصیل خود اخراج شوند.
ایلنا   ۸ ساعت پیش    
رئیس جمهوری بلاروس گفت دانشجویانی که در تظاهرات ضددولتی شرکت می کنند باید از دانشگاه اخراج شوند.
جماران   ۸ ساعت پیش    
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، الکساندر لوکاشنگو رئیس جمهور بلاروس گفت که دانشجویانی که در اعتراض های بدون مجوز شرکت می کنند باید از دانشگاه هایی که در آنها درس می خوانند اخراج شوند. ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع روسیه امروز (سه شنبه) با تضمین این مساله که ارتش روسیه امنیت "اتحادیه روسیه و بلاروس" را تضمین می کند، گفت: اوضاع در مرز "اتحادیه روسیه و بلاروس" با ناتو همچنان متشنج است، چون ائتلاف نظامی ناتو به افزایش حضور نظامی خود در این نواحی ادامه می دهد.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری بلاروس امروز (سه شنبه) در بحبوحه تلاش نیروهای اپوزیسیون برای برگزاری اعتصاب سراسری گفت، کشورش در حال مواجه با تهدیدهای مرتبط با تروریسم است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: هدف کشورهای غربی برپایی انقلاب رنگی در بلاروس و جلوگیری از همگرایی این کشور با روسیه بوده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع روسیه گفت که وضعیت در مرزهای این کشور و بلاروس با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) همچنان پرتنش است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بازرس حقوق بشر سازمان ملل در امور بلاروس از دولت این کشور خواسته تا "سرکوب مردم خودش" را متوقف کند و گفت: دست کم 20 هزار تن در اوت و سپتامبر بازداشت شده و صدها تن هم مورد ضرب و شتم، ارعاب، شکنجه یا سوءرفتار در بازداشت قرار گرفته اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق اطلاعات مرکز حقوق بشر بلاروس، روز دوشنبه اعتصاب دانشجویان دانشگاه های مینسک و دیگر شهرهای این کشور به بازداشت حدود 235 نفر انجامید و برخی کارخانه ها نیز به اعتصاب سراسری پیوستند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۳۲    
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت که این کشور همچنان و مانند گذشته در بلاروس مداخله ای نمی کند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۵    
از میان 15 جمهوری جداشده از شوروی سابق، بلاروس اخیرا درگیر یک بحران مشروعیت پس از انتخابات خود شده. در قرقیزستان اوضاع از این هم بدتر است و حتی رئیس جمهور مجبور به استعفا شده. آذربایجان و و ارمنستان هم مشغول شدیدترین جنگ نظامی خود از سه دهه گذشته تاکنون شده اند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
در اعتراضات مرسوم روزهای یکشنبه در مینسک و دیگر شهرهای بلاروس، 290 نفر از معترضین بازداشت شدند و مخالفان "لوکاشنکو"، رئیس جمهوری کنونی نیز از آغاز اعتصاب سراسری از صبح روز دوشنبه در این کشور خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پلیس ضد شورش بلاروس یکشنبه عصر یک سرکوب خشن دیگر علیه معترضان انجام داد که شامل پرتاب نارنجک صوتی به صوی معترضان صلح طلب، تعقیب مردم از طریق حیاط منازل و دستگیری های خیابانی می شود و تلاش کرد تا یازدهمین یکشنبه اعتراضات در کشور را متوقف کند اما امروز (دوشنبه) اعتصاب سراسری در کشور در پاسخ به بی ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۷    
دولت های روسیه و بلاروس با اعتراضات مردمی روبه رو هستند و همین مسئله باعث شده رهبران این دو کشور به وحشت بیفتند. دولت روسیه و بلاروس باید در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اصلاحات فراوانی را ایجاد کنند، اما این مسئله فعلا نامحتمل به نظر می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
پس از آنکه رئیس جمهور بلاروس در گفتگو با وزیر خارجه آمریکا، با پیشنهاد پمپئو برای کمک به مینسک مخالفت کرد، رهبر مخالفان لوکاشنکو از برگزاری اعتصاب عمومی خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۹    
شنیده شدن صدای تیراندازی در میدان التحریر بغداد، فراخوان رهبر اپوزیسیون بلاروس برای اعتصابات سراسری و دستیابی به توافق جدید آتش بس میان ارمنستان و آذربایجان از جمله مهم ترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رهبر اپوزیسیون بلاروس از برگزاری اعتصابات سراسری از روز دوشنبه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در سومین ماه پس از انتخابات همچنان ادامه دارد و ماموران پلیس در تظاهرات امروز (یکشنیه) بیش از 113 معترض را دستگیر کردند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۲:۵۵    
خانم سوتلانا تیخانوفسکایا رهبر مخالفان دولت بلاروس به دلیل نرسیدگی به خواسته های معترضین از آغاز اعتصاب ملی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
با پایان موعد اولتیماتوم سوتلانا تیخانوفسکایا رهبر اپوزیسیون بلاروس به الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور برای کناره گیری، دولت مینسک با تعطیل کردن 12 ایستگاه مترو خود را برای رویارویی با تجمع اعتراضی آماده می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۱    
رئیس جمهوری بلاروس به وزیر خارجه آمریکا گفت، روسیه یک متحد نزدیک برای دولت مینسک است و ما با یکدیگر در مقابل تهدیدها می ایستیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۷    
رئیس جمهوری بلاروس در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش و روسیه به تهدیدهای خارجی پاسخ خواهند داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری بلاروس و وزیر خارجه آمریکا با یکدیگر مکالمه تلفنی داشتند که طی آن، لوکاشنکو روسیه را متحد اصلی مینسک نامید و پامپئو نیز خواستار اجازه خروج یک تبعه آمریکایی از بلاروس شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری بلتا از تماس و گفتگوی تلفنی وزیر خارجه آمریکا با رئیس جمهور بلاروس خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۱۲    
رئیس جمهور بلاروس و وزیر امورخارجه آمریکا در تماسی تلفنی به گفت وگو باهم پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور بلاروس در گفت وگو با وزیر خارجه آمریکا به وی یاد آورشد که روسیه متحد اصلی کشورش بوده و در امور داخلی بلاروس هرگز دخالت نکرده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز شنبه گفت که به مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که مسکو متحد نزدیکی برای مینسک به شمار می آید و این دو کشور با یکدیگر آماده پاسخ به تهدیدات خارجی هستند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس روز شنبه در تماسی تلفنی با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت وگو کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۱    
منافع ملی مان را نباید به انتخابات امریکا گره بزنیم، شورای مرکزی حزب پایداری انتخاب شد، توان رزمی، اطلاعاتی و معنوی ، سه مولفه اقتدار امروز ارتش، پیگیری مسائل دانشجویان ایرانی در بلاروس از سوی سفیر ایران برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۳:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش جهان نیوز ، سعید یاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، روز پنجشنبه 1 آبان 99 با آقای سرگئی روبنیکویچ، رئیس دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس دیدار و گفتگو کرد. ...
برترین ها / شفاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
وب سایت فرارو: عنوان برنده اصلی رقابت عکاسی انجمن سلطنتی هواشناسی امسال به رودولف سولگان عکاس اهل اسلواکی برای ثبت تصویری از پل بروکلین در نیویورک حین بارش برف رسید. این عکس با عنوان کولاک وارد رقابت عکاسی شده بود. داوران این رقابت عکاسی، عکس کولاک را از بین 26 نامزد نهایی انتخاب کردند. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس ، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه به سئوالات شرکت کنندگان در مباحثات باشگاه بین المللی “والدای” پاسخ گفت ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: جایزه پارلمان اروپا برای آزادی اندیشه به مخالفان دموکراسی خواه الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس تعلق گرفت. این جایزه به افتخار آندره ساخاروف دانشمند و مخالف و ناراضی اتحاد جماهیر شوروی سابق به این عنوان نام گذاری شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
جایزه امسال ساخاروف، جایزه آزادی اندیشه و بیان پارلمان اروپا به اپوزیسیون دموکراتیک بلاروس تعلق گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس در دیدار با مخالفانش در زندان، وعده داد که بار دیگر برای پست ریاست جمهوری نامزد نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۳:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور بلاروس روز سه شنبه گفت تا زمانی که وی رئیس جمهور این کشور است، مردم مسیر بلاروس را تعیین خواهند کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس گزارش یک پایگاه اینترنتی، مقام های بلاروس یک رایزن سیاسی دارای شهروندی آمریکا و دو تن از چهره های مخالفان را از زندان آزاد کرده و در حبس خانگی قرار دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۶    
مرکز حقوق بشر بلاروس از بازداشت حدود 200 نفر در اعتراضات مرسوم روزهای یکشنبه در مینسک و دیگر شهرهای این کشور خبر داد و تظاهرات در پایتخت به درگیری بین نیروهای امنیتی و معترضین انجامید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
مرکز حقوق بشری غیر دولتی بلاروس گزارش داد، دست کم 150 معترض در سراسر این کشور در دهمین یکشنبه متوالی از اعتراضات گسترده اپوزیسیون بازداشت شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ده ها هزار نفراز مردم بلاروس امروز، یکشنبه 18 اکتبر به خیابان های مینسک رفتند و خواستار استعفای الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری این کشور شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ سویتلانا تیخانفسکا که توسط دولت بلاروس تحت تعقیب بین المللی قرار گرفته از احتمال سفر خود به اوکراین خبر داد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مرکز حقوق بشر ویاسنا مستقر در مینسک اعلام کرد، در جریان اعتراضات بدون مجوز که روز شنبه در مینسک، بلاروس برگزار شد، دست کم 30 تن دستگیر شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
یک مرکز حقوق بشری از بازداشت دستکم 30 معترض در جریان تظاهرات علیه دولت بلاروس در پایتخت این کشور خبر داد.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اکوفارس: وزارت کشور روسیه اعلام کرد دولت بلاروس برای رهبر مخالفان این کشور به دلیل تلاش برای سرنگونی نظام قانون اساسی حکم بازداشت صادر کرده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۵:۰۰    
دولت بلاروس به اتهام دعوت به اخلال در امنیت ملی حکم بازداشت رهبر مخالفان این کشور را صادر کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیته تحقیقات بلاروس امروز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شواهد موجود نشان می دهند که شورای هماهنگی مخالفان این کشور به اقداماتی در راستای بی ثبات ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
وزارت کشور روسیه امروز جمعه اعلام داشت، مقامهای بلاروس نام سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر مخالفان دولت این کشور را در فهرست بین دولتی افراد "تحت تعقیب" از بابت فراخوانش برای سرنگونی نظم اساسی این کشور قرار دادند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۷:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه: رهبران اتحادیه اروپا با اعمال تحریم علیه بلاروس در پی بحران سیاسی در این کشور موافقت کردند. این توافق پس از آن انجام شد که مخالفت قبرس با پذیرش ارسال پیامی جدی به ترکیه رفع شد و راه برای اعمال ممنوعیت مسافرتی و توقیف اموال بیش از 40 عضو دولت بلاروس باز شد ...