چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۲:۲۱Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلاروس»

زریان   ۹ ساعت پیش    
سرویس جهان- رسانه های غربی با اشاره به این که بیشتر مهاجران کرد در بلاروس و فرانسه کردهای عراق هستند آنها را عامل اصلی ایجاد بحران در این مناطق دانسته اند.
ایلنا   ۱۰ ساعت پیش    
معاون وزارت خارجه روسیه گفت که هدف از تحریم های غرب علیه بلاروس، تحریک موج جدیدی از اعتراضات ضددولتی در این کشور است.
معاون وزیر خارجه روسیه در سخنان جدید خود به انتقاد از تحریم های غرب علیه بلاروس پرداخته است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- در ضلع شمالی میدان استقلال در مینسک پایتخت بلاروس ساختمانی دولتی قرار دارد و اعضای پارلمان از ورودی اصلی آن وارد می شوند و از کنار مجسمه بلند لنین و درختان می گذرند. افرادی که می خواهند از کمیسیون مرکزی انتخابات بازدید کنند از ورودی ای کوچک در سمت راست استفاده می کنند ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۰:۵۰    
خبرگزاری میزان – طی ماه های اخیر مهاجران در مرز های بلاروس و لهستان وضعیتی بحرانی را سپری می کنند. به گزارش کانورسیشن ، در سال 2019، زمانی که درباره ادغام پناهندگان در رومانی تحقیق انجام می شد، این موضوع برای رومانیایی ها و دیگر اروپایی های شرقی بی ربط به نظر می رسید. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا –در پی فشارها و تهدیدهای اروپا و آمریکا علیه بلاروس، دولت مینسک اعلام کرد که علیه شماری از کالاهای وارداتی از غرب و شرکت های هواپیمایی انگلیس و اتحادیه اروپا، تحریم هایی اعمال می کند.
مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور نجفی، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان در روسیه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۹:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل یکی از شرکت های ارائه دهنده تجهیزات تولید نانوحباب از صادرات دستگاه نانوحباب ساز ایران به بلاروس خبر داد. این دستگاه قرار است در بخش پرورش ماهی در این کشور مورد استفاده قرار گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه بلاروس گفت، مینسک تصمیم گرفته است واردات بعضی کالاها را از کشورهایی که بلاروس را تحریم کرده اند ممنوع کرده و افراد جدیدی را به لیست اشخاصی که ورود آن ها به "کشور اتحادیه" (بلاروس و روسیه) نامطلوب است، اضافه کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۴    
رئیس جمهوری بلاروس اطمینان دارد که هیچ کس در روسیه به فکر حمله به اوکراین هم نیست و این شایعه "برای سرکوب زدن به مسکو موردنیاز کشورهای غربی است" گفت: اتفاقات رخ داده در اوکراین برای مینسک هم غیرقابل قبول است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۴۵    
نخست وزیر بلاروس تاکید کرد که این کشور پس از تعطیلات آخر هفته به تحریم های غرب پاسخ خواهد داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه ضمن ابراز نگرانی از برخورد سیاسی غربی ها و اقدامات غیرانسانی دولت لهستان علیه پناهجویانی که در مرز بلاروس حضور دارند، یادآور شد: خوشبختانه هیچ جریان مهاجرتی از روسیه به سمت کشورهای اروپایی وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۳۳    
وزارت دفاع بلاروس با احضار وابسته نظامی سفارت اوکراین در مینسک، یادداشت اعتراض این کشور درباره نقض حریم هوایی بلاروس توسط هواپیمای نظامی اوکراینی را به وی تسلیم کرده و نسبت به تکرار این حادثه هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع بلاروس از احضار وابسته نظامی اوکراین در اعتراض به آنچه نقض های مکرر حریم هوایی بلاروس توسط هواپیماهای اوکراینی خواند، خبر داد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- خبرنگار کیهان: نایب رئیس کنفدراسیون دوومیدانی اروپا گفت: ورزشگاه امام رضا (ع) در مشهد با توجه به برخورداری از پیست مطلوب و امکانات مناسب، قابلیت برگزاری بازی های بزرگ و جهانی در تمام ماده های دوومیدانی را دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۰:۲۱    
رییس جمهور روسیه گفت: وضعیت مهاجران در مرز لهستان و بلاروس نباید سیاسی سازی شود؛ امیدوارم وضعیت کنونی به حالت عادی بازگردد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- وزارت دفاع بلاروس با ارسال نامه ای کتبی به فرستاده نظامی اوکراین در این کشور، نسبت به نقض مکرر حریم هوایی بلاروس توسط نیروهای نظامی اوکراینی اعتراض کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۶:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
وزارت دفاع بلاروس اعلام کرد که در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی خود به ویژه پرواز اخیر بالگرد اوکراین به عمق خاک بلاروس، وابسته نظامی اوکراین را احضار کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه بلاروس گفت، مینسک از هر اقدام صادقانه که به تنش زدایی و اعتمادسازی دوباره در اروپا کمک کند، استقبال می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۰۱    
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با محکوم کردن تحریم های جدید غربی ها علیه بلاروس گفت که این محدودیت ها "معنای سیاسی روشنی داشته و نمونه دیگری از مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل" هستند.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۲    
طی هفته های اخیر در اتحادیه اروپایی، شاهد وقوع 2 رخداد غم انگیز و همزمان در قبال پناهجویان بوده ایم: یکی غرق شدن 31 پناهجو در کانال مانش و دیگری استمرار بحران پناهجویان در مرز بلاروس و لهستان.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۳:۲۰    
دولت بلاروس از ورود یک بالگرد نظامی ارتش اوکراین به آسمان این کشور و نقض حریم هوایی بلاروس خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۲:۱۸    
ولادیمیر مکی وزیر امور خارجه بلاروس اعلام کرد که اتحادیه اروپا هیچ اقدامی برای حل بحران پناهجویان در مرز بلاروس و لهستان نکرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با غیرانسانی خواندن تحریم های وضع شده اخیر غرب علیه دولت بلاروس، آن را غیرانسانی خواند و به شدت محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
بلاروس از نقض حریم هوایی خود و ورود یک فروند بالگرد نظامی اوکراین به عمق خاک خود خبر داد.
وزیر خارجه روسیه در دیدار با وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید زبان تحریم و تهدید را در ارتباط با بلاروس کنار بگذارد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۰    
شفقنا رسانه_پلیس بلاروس چند روزنامه نگار مستقل را بازداشت و منازلشان را بازرسی کرد. به گزارش شفقنا رسانه از عصر ایران، فدراسیون های بین المللی و اروپایی روزنامه نگاران (IFJ و EFJ) همراه با انجمن روزنامه نگاران بلاروس (BAJ) با روزنامه نگاران آسیب دیده اعلام همبستگی کرده و آزار و اذیت سیستماتیک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه بلاروس گفت ما آماده پایان رویارویی با کشور های غربی هستیم و به منظور آن پیشنهاد هایی را در این باره ارائه داده ایم.
خبرگزاری ایپنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۳    
اولین نشست برگزاری ماراتن کیش و همکاری های سه جانبه منطقه آزاد کیش،فدراسیون دو و میدانی کشورمان و کنفدراسیون دو و میدانی اروپا به منظور برگزاری اردوهای آماده سازی مشترک قهرمانان ورزش اول المپیک با حضور مدیر عامل منطقه آزاد کیش،رییس فدراسیون دو و میدانی ایران و بلاروس برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۵    
تهران – ایرنا – مقام های عراقی اعلام کردند که بیش از یک هزار و 500 پناهجوی تبعه این کشور از مرزهای بلاروس به کشورشان بازگردانده شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۱    
قدردانی بلاروس از اقدام ایران درباره پناهجویان، عملیات نظامی اوکراین با استفاده از پهپاد های ساخت ترکیه، اعتصاب کارکنان ایرباس در آلمان، از مهم ترین رویداد های آمریکا و اروپا در 24 ساعت گذشته بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۶:۳۶    
کارشناس مسائل اروپا گفت: حزب حاکم لهستان با تقویت گرایشات ملی گرایانه و تشبیه بحران پناهجویان به یک جنگ ترکیبی از سوی بلاروس توانسته محبوبیت خود را در داخل افزایش دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۱۲    
رویترز/ اسپوتنیک : وزارت خزانه داری آمریکا 12 نهاد حقوقی بلاروس و 20 شخص را به دلیل بحران مهاجرت و ادعای سرکوب حقوق مدنی در این کشور در فهرست تحریم ها قرار داد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بلاروس یک روز پس از اعلام وضع تحریم های تازه از سوی کشور های غربی اعلام کرد که به این اقدامات پاسخ مناسب خواهد داد. مقامات بلاروس در عین حال اعتراف کردند که به دنبال تشدید تحریم های خارجی، اقتصاد این کشور زیر فشار بی سابقه ای قرار گرفته است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، مسابقات اپن زیر 21 ساله های فنلاند با حضور امین احمدیان تنها نماینده ایرانی حاضر در این مسابقات از 11 تا 14 آذر دنبال در حال برگزاری است که تنها نماینده پینگ پنگ ایران با عبور از سد حریفانی از کشورهای دانمارک، سوئیس، اکراین، بلاروس و فنلاند به مدال طلا رسید. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۵    
در جریان بازدید رییس فدراسیون دو و میدانی بلاروس از ورزشگاه امام رضا (ع) دو طرف نسبت به برگزاری اردوی مشترک اعلام آمادگی کردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- دولت مینسک در واکنش به تحریم های جدید آمریکا و اتحادیه اروپا، از اتخاذ اقدام مقتضی طی روزهای آتی خبر داد. به گزارش شفقنا به نقل از اسپوتنیک، بلاروس از اقدام تلافی جویانه در پاسخ به دور جدید تحریم های غرب علیه دولت مینسک خبر داد. ...
خودرو تک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تیم MAZ با تحریم صورت گرفته علیه بلاروس از رالی داکار کنار گذاشته شد. به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، شرکت A.S.O فرانسه به عنوان سازمان دهنده رالی داکار تیم MAZ بلاروس را از شرکت در رقابت های سال 2022 کنار گذاشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مقامات بلاروسی از اقدام مسوولانه و انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در پیگیری مشکلات و دیدار چهره به چهره با تعداد اندکی از ایرانیان گرفتار در مرز بلاروس و لهستان قدردانی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۴    
کمیسیون اروپایی اخیرا به منظور مقابله بهتر و ساده تر کشورهای شرقی اروپا و هم مرز با بلاروس برای مقابله با مهاجران طرحی ضد حقوق بشری را ارائه داده که با انتقادهای زیادی روبرو شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور بلاروس گفت اقتصاد مینسک تحت فشار های خارجی بی سابقه ای است که ناشی از تحریم های اعمال شده از سوی کشور های غربی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۵    
وزارت امور خارجه بلاروس تأکید کرد که مینسک به بسته جدید تحریم های اتحادیه اروپا که هدف از آن بی ثباتی اوضاع داخلی و خفه کردن این کشور از لحاظ اقتصادی است، پاسخ شدیداللحن و کافی خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا 12 نهاد حقوقی بلاروس و 20 شخص را به دلیل "بحران مهاجرت" و ادعای "سرکوب حقوق مدنی" در این کشور در فهرست تحریم ها قرار داد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم علیه 20 فرد و 12 نهاد بلاروس و اعلام سه هواپیما به عنوان دارایی های مسدود شده خبر داد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۷:۴۶    
اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم های جدیدی را علیه بلاروس اعمال کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۰:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا - وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی، 32 شخصیت و نهاد را بلاروس تحریم و سه فروند هواپیما را به عنوان اموال مسدود شده اعلام کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
تحریم های ایالات متحده افراد و نهادهایی از جمله پسر لوکاشنکو، چندین هواپیما و یک شرکت تولید نهاده های کشاورزی را هدف قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۰:۰۶    
تهران- ایرنا- آمریکا، انگلیس، کانادا و اتحادیه اروپا پنجشنبه شب در اقدامی هماهنگ تحریم ها علیه بلاروس را افزایش داده اند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۰:۰۵    
شفقنا- وزارت خارجه عراق از بازگشت 433 مهاجر داوطلب عراقی از بلاروس خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از المورد نیوز، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز پنجشنبه اعلام کرد 433 مهاجر عراقی از مینسک، پاتخت بلاروس به صورت داوطلبانه به کشور خود بازگردانده شدند. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۹:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ششمین نشست مشترک کنسولی بین ایران و بلاروس در شهر مینسک برگزار شد و طرفین بر تسریع در کمک رسانی به پناهجویان ایرانی گرفتار در مرز بلاروس تاکید کردند. ...