شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۵:۲۴Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مسکو»

ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - ناوهای سهند و مکران از یگان های شناور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که وارد سنت پترزبورگ شدند در رژه روز نیروی دریایی روسیه شرکت خواهند کرد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بر لزوم جلب مشارکت اقتصادی ژاپن در جزایر مورد اختلاف کوریل تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با اشاره به سفر اخیر هیاتی از طالبان به این کشور تصریح کرد: مسکو از همه ظرفیت ها برای برقراری گفت و گو بین طالبان و نیروهای دولتی افغانستان استفاده خواهد کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از ایتارتاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین می گوید مسکو فعلاً برنامه ای برای حذف طالبان از فهرست سازمان های ممنوعه ندارد با این حال، وی گفت: مسلماً طالبان یک نیروی محسوس و قدرتمند در صحنه افغانستان است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۵:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ کرملین با بیان اینکه فعلا برنامه ای برای خارج کردن نام گروه طالبان از لیست سازمان های ممنوع ندارند، گفت برای روسیه مهم است که تحولات افغانستان، متحدان مسکو را تهدید نکند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ژانگ هانهوی سفیر چین در مسکو گفت آمریکا در کشورهای خارجی به انجام آزمایش های بیولوژیک سِرّی مشغول است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - روسا و نمایندگان شرکت های دانش بنیان ایرانی در نشست هم اندیشی با کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه و مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، سوالات و دغدغه های خود را مطرح کردند و در این نشست پیشنهاد تاسیس هولدینیگی از شرکت های دانش بنیان ایرانی در روسیه ارائه شد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پانزدهمین نمایشگاه هوایی ماکس 2021 در ژوکوفسکی در نزدیک مسکو افتتاح شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۳:۲۴    
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از الجزیره، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می گوید غرب می کوشد تا مسکو را با بی ثباتی احاطه کند و دادن هر گونه امتیاز از طرف ما را نشانه ضعف می داند. مسکو به مسابقه تسلیحاتی کشیده نخواهد شد. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه روسیه گفت: مسکو اسناد و مدارک زیادی در دست دارد که حاکی از همکاری نزدیک آمریکا و گروه تروریستی داعش است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: غرب با طرح اتهامات اثبات نشده در موضوع ناوالنی و دیگر موضوعات علیه روسیه به دنبال متزلزل کردن ثبات سیاست داخلی در کشور در آستانه انتخابات است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دیمیتری سولدوف سخنگوی سفارت روسیه در دهلی نو گفت که پیشنهاد مسکو برای حضور ایران و هند در تروئیکای توسعه یافته برای تسهیل مذاکرات....
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان ضمن همراهی با روسیه در استقبال از پیشرفت پروژه خط لوله نورد استریم 2، متذکر شد که اختلافات با آمریکا در این زمینه پابرجا هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین با اشاره به برخی موارد مثبت در بیانیه مشترک آمریکا و آلمان درباره خط لوله گاز "جریان شمالی-2"، تأکید کرد: مسکو با برخی مفاد این سند، از جمله اتهام وارده به روسیه در استفاه ابزاری از انرژی، موافق نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - دو شرکت ایرانی و روسی نصر و آوز-اس. پ امروز جمعه طی مراسمی با حضور کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرارداد تولید داروی دامی امضا کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
ویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا سیا گفت، گامهای اتخاذ شده از سوی مقامهای روسیه علیه هکرهایی که شرکتهایی آمریکایی را هدف گرفتند، نشان دهنده جدیت مسکو در مقاصدش است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه تلویزیونی راپتلی، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه در مسکو با اشاره به وخامت بحران اقتصادی و اجتماعی در سوریه گفت ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی هوا فضای روسیه موسوم به ماکس-2021 با شرکت فعال جمهوری اسلامی ایران و 55 کشور در محل مجموعه نمایشگاه هوایی شهر ژوکوفسکی در شرق مسکو آغاز به کار کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تاکید بر این که مسکو اطلاعاتی در دست دارد که برای نتیجه گیری همکاری بین آمریکا و عناصر داعش کافی است، افزود این کشور پیشتر آن ها را علنی کرده و سازمان های بین المللی می توانند مورد استفاده قرار دهند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۶:۳۱    
"سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه و "گیر پدرسون" Geir Pedersen نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه پنجشنبه شب در مسکو دیدار و گفت وگو کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۶:۳۱    
کارشناس مسائل اروپا: توافق آمریکا و آلمان بر سر نورداستریم2 را باید یک توافق محافظه کارانه برای راضی نگه داشتن اروپای شرقی و اوکراین دانست که بدون تردید کی یف در این میان متضرر اصلی خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۵:۱۵    
وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بر ادامه کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون پیش شرط و دخالت خارجی تاکید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه و گئیر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه بر ادامه کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون دخالت خارجی تاکید کردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۲:۴۱    
شفقنا- ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در یک کنفرانس خبری گفت که مسکو از افزایش تنش در مرز میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان نگران است. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۲:۳۹    
سخنگوی کرملین گفت روسیه با آن قسمت از بیانیه مشترک آمریکا و آلمان که ادعا می کند مسکو قصد فشار بر اوکراین را دارد، مخالف است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از تاس، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان طی سخنانی گفت که در صورت پیشروی نیروهای طالبان به سمت مرزهای تاجیکستان، ازبکستان و قرقیزستان، نیروهای نظامی روسیه به مبارزه با آنها خواهند پرداخت. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، گیر پدرسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، در مسکو با سرگئی لاوروف ، وزیر خارجه روسیه، دیدار و گفت وگو کرد. ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، حوزه فناوری و فضا در هفته ای که گذشت با اخبار متعددی مانند ساخت دستگاه تولید ماسک سه بعدی به همت جوانان ایرانی ، تولید بومی گیت های کنترل تردد ضد عفونی کننده کرونا ، آفات گلخانه ای با محصولات زیستی ایران ساخت کنترل شد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
کاظم جلالی سفیر کشورمان در مسکو در ملاقات روز پنجشنبه 31 تیر ماه با میخائیل پاولوف قائم مقام راه آهن روسیه، ارسال نخستین محموله کانتینری از فنلاند به هند از مسیر روسیه و ایران را گامی مهم در مسیر فعال سازی کریدور شمال جنوب دانسته و بر ضرورت تداوم ارسال محموله های بعدی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - بنا به ادعای "ماریا زاخارووا " سخنگوی وزارت خارجه روسیه شواهدی کافی مبنی بر همکاری آمریکا با داعش در شمال افغانستان وجود دارد.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا: پروفسور الجنابی اسلام شناس برجسته روسیه، همکار پژوهشی بنیاد ابن سینا و استاد دانشگاه دوستی ملل مسکو بر اثر کرونا درگذشت. پروفسور الجنابی نظریه پرداز، نویسنده، پژوهشگر و استادی برجسته در زمینه فلسفه و عرفان اسلامی به ویژه ابن عربی و غزالی بود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، توانمندیهای صنعت هوایی جمهوری ایران در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی هوا و فضای روسیه با عنوان ماکس 2021 را ستود و گفت: ایران با توانمندی بالا در این نمایشگاه معتبر شرکت کرده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی هوانوردی و فضایی 2021 (MAKS 2021) در حومه مسکو پایتخت روسیه در حال برگزاری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - امیر افشین خواجه فرد معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع هوایی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) به خوداتکایی و خود کفایی رسیده است و به روسیه به عنوان یک شریک راهبردی نگاه می کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون روابط بین الملل شورای فدراسیون روسیه تأکید کرد که مسکو به صدور گاز به اروپا ادامه خواهد داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که این کشور در رابطه با وضعیت در افغانستان با مقام های ازبکستان در ارتباط دائم است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - شرکت تسلیحاتی دولت روس آبارون اکسپورت (دست اندر کار صادرات تسلیحات روسیه) از امضای قراردادهای تسلیحاتی به ارزش یک میلیارد یورو در نمایشگاه هوافضای ماکس-2021 روسیه خبر داد.
اقتصاد آنلاین / شفاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۰:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
روسیه که یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده هیدروکربن در جهان محسوب می شود، اعلام کرد که پایتخت این کشور قصد دارد با ایجاد زیرساخت های لازم برای شارژ خودروهای برقی در سال های آینده، استفاده از اتومبیل های الکتریکی را گسترش دهد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۴۲    
وزیر خارجه روسیه با نماینده سازمان ملل در امور سوریه دیدار و گفت وگو می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد، مسکو تماس مداوم با ازبکستان را در بحبوحه تحولات در افغانستان حفظ میکند و آمادگی دارد تا در صورت دریافت درخواست مرتبط به تاشکند کمک کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۰۴    
معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: طرف آلمانی متعهد شده که در صورت هر نوع اقدام تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین، تدابیر ملی لازم در این باره را اتخاذ و بر پاسخ تلافی جویانه اتحادیه اروپا علیه مسکو نیز اصرار خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - "آندره رودنکو" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو با ترکمنستان برای مقابله با تهدیدهای امنیتی از افغانستان همکاری می کند.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
روسیه مدل مقدماتی یک جت جنگنده جدید را به نمایش در آورد که قابلیت رادارگریزی و سایر خصوصیات پیشرفته را دارد و به خریداران خارجی عرضه خواهد شد. این هواپیمای جنگی جدید در نمایشگاه هوانوردی بین المللی MAKS-2021 در ژوکوفسکی در بیرون از مسکو به نمایش درآمد و ولادیمیر پوتین ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا : روسیه روز چهارشنبه از مشارکت دادن هند و ایران در مذاکرات ادامه یافته ترویکا حمایت کرد، این گروه با پشتیبانی مسکو هدف تسهیل مذاکرات صلح بین الافغانی را دنبال می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۳    
سفیر روسیه در واشنگتن از "لحن خصمانه" علیه مسکو در توافقنامه آمریکا-آلمان درباره خط لوله گاز "جریان شمالی-2" انتقاد کرده و دو مقام پارلمانی روس نیز این سند را گویای عدم تأثیر اعمال فشارهای خارجی بر این طرح ارزیابی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سفیر روسیه در آمریکا، در واکنش به اتهام زنی واشنگتن و برلین علیه مسکو درخصوص خط لوله انتقال گاز به اروپا، تهدیدهای آمریکا ضد مسکو را بی فایده توصیف کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
هیات ایرانی از نمایشگاه بین المللی هوافضای روسیه موسوم به ماکس -2021 در مسکو بازدید کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی سفارت روسیه در دهلی نو با اشاره به پیشنهاد مسکو برای حضور ایران و هند در گروهی برای تسهیل مذاکرات صلح افغانستان، گفت این اقدام می تواند پتانسیل این گروه را بیش از پیش بالا ببرد.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
خبرمهم: روسیه روز چهارشنبه از عضویت ایران و هند در گروه سه جانبه "تروییکا" که با رهبری مسکو با هدف تسهیل مذاکرات صلح افغانستان تشکیل شده است، حمایت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
فرماندهی کل نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" از سفر هیاتی از ارتش به روسیه خبر داد.