دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۲:۲۳Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بشار اسد»

فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۷:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به رد دیدارروسای جمهور روسیه، ترکیه وسوریه از سوی بشار اسد اظهار کرد: یکی از دلایل رد چنین درخواستی از سوی بشار اسد این است که ترکیه در جنگ سوریه و تحولات داخلی این کشور به معنای واقعی یک طرف جنگ بود.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز به نقل از 3 منبع آگاه خبر داد که تلاش های روسیه برای برگزاری دیداری میان رؤسای جمهوری سوریه و ترکیه با مقاومت دمشق مواجه شده است.بر اساس این گزارش، بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال لحن آشتی جویانه ماه های اخیر مقامات ترکیه در قبال سوریه و مطرح شدن گزینه دیدار میان سران دو کشور، منابع مطلع از رد پیشنهاد مسکو برای برگزاری دیداری سه جانبه میان رؤسای جمهور ترکیه، سوریه و روسیه توسط بشار اسد پرده برداشتند. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز طی گزارشی مدعی شد: دمشق با تاکید بر لزوم خروج نیروهای نظامی ترکیه، پیشنهاد دیدار سران دو کشور در حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، را رد کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- العربی الجدید نوشت: خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از سه منبع گزارش داد که دولت سوریه با تلاش های میانجی گیری تحت رهبری روسیه برای برگزاری نشستی با رجب طیب اردوغان مقاومت می کند . ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۴۰    
برخی منابع می گویند بشار اسد همچنان با دیدار با رجب طیب اردوغان در نشستی با حضور ولادیمیر پوتین مخالف است.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: به دنبال لحن آشتی جویانه ماه های اخیر مقامات ترکیه در قبال سوریه و مطرح شدن گزینه دیدار میان سران دو کشور، منابع مطلع از رد پیشنهاد مسکو برای برگزاری دیداری سه جانبه میان رؤسای جمهور ترکیه، سوریه و روسیه توسط بشار اسد پرده برداشتند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس : خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه از مخالفت دمشق با دیدار میان بشار اسد رئیس جمهور سوریه و رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای وی خبر داد و نوشت که تلاش های مسکو برای برگزاری دیدار میان این دو با مقاومت دمشق همراه شده است.
برترین ها / قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به دنبال لحن آشتی جویانه ماه های اخیر مقامات ترکیه در قبال سوریه و مطرح شدن گزینه دیدار میان سران دو کشور، منابع مطلع از رد پیشنهاد مسکو برای برگزاری دیداری سه جانبه میان رؤسای جمهور ترکیه، سوریه و روسیه توسط بشار اسد پرده برداشتند
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
علی بیگدلی تحلیلگر روابط بین الملل در گفتگو با ستاره صبح آنلاین: ستاره صبح آنلاین/پیام فیض:پس از بهار عربی که در سال 2010 آغاز شد رابطه ترکیه و سوریه به حالت تنش و تخاصم درآمد.این فرآیند کم و بیش ادامه دارد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۷:۴۶    
به گزارش ایران اکونومیست، الکساندر لاورنیتف امروز(جمعه)درگفت و گو با شبکه العربیه اظهار داشت: باتوجه به اینکه آنکارا و دمشق به یکدیگر نزدیک شده اند، مشکلی در زمان [ برگزاری این دیدار ] وجود ندارد بلکه دو کشور برای نزدیکی به هم باید تمایل داشته باشند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک دیپلمات روس از تلاش دولتش برای برگزاری نشست مشترک بشار اسد و رجب طیب اردوغان در روسیه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۲:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
یک مقام روس از تلاش مسکو برای انجام دیدار روسای جمهور سوریه و ترکیه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مقامات روسیه از تلاش مسکو برای برگزاری دیدار بین رؤسای جمهور ترکیه و سوریه در روسیه خبر داده و گفتند که چنین دیداری، مثبت و مفید خواهد بود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۳:۱۴    
آرش عاقبتی توئیت زیر را منتشر کرد. وی نوشت: امشب دشمنان حاج قاسم روبه روی کارلوس کی روش صف آرایی کرده اند زیرا که امسال زمین فوتبال مثل خاک سوریه است و فوتبالیست های تیم ملی همان بشار اسد هستند...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۰    
"الکساندر لاورنتیف" فرستاده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه اعلام کرد: دیدار بشار اسد و رجب طیب اردوغان روسای جمهور سوریه و ترکیه گامی تعیین کننده و مهم است، اما معتقدیم هنوز شرایط مناسب فراهم نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) به دنیال جلب حمایت دولت سوریه در مقابل آنکارا هستند.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه می گوید همان گونه که روابط آنکارا و قاهره بهبود یافته، روابط ما با سوریه هم ممکن است بهبود پیدا کند آن هم در آینده ای نزدیک، چرا که در عالم سیاست خصومت و دشمنی دائمی وجود ندارد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اکوایران : علی رغم تهاجم قریب الوقوع و مورد هدف قرار گرفتن نیروهای سوری، دولت بشار اسد تمایلی به مقابله ندارد، به خصوص که متحدش روسیه به نظر می رسد علاقه ای به رویارویی دیگر ندارد زیرا منابع خود را به سمت جنگ در اوکراین سوق می دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
در روز ها و ماه های اخیر مقامات آنکارا چندین بار از تغییر رویکرد ترکیه درباره سوریه سخن گفته اند و حتی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور از احتمال دیدار با بشار اسد همتای سوری خود و رفع کدورت ها سخن به میان آورده، سخنی که تاکنون به مرحله عمل نرسیده است.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور سوریه در جدیدترین موضع گیری خود با اشاره به حمایت تمام عیار ایران از سوریه درباره روابط با حزب الله و کشورهای عربی هم به بیان مواضع خود پرداخت.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۹    
شفقنا- بثینه شعبان مشاور رسانه ای بشار اسد، در مصاحبه ای سخنان اخیر اردوغان درباره امکان حل و فصل بحران با سوریه و نزدیکی دو کشور را فریبکاری توصیف کرد. ...
نبأپرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه ایران همواره حامی سوریه بوده است، تاکید کرد ترکیه یا کشورهای عربی اگر خواهان عادی کردن روابط خود با دمشق هستند باید این رویکرد خود را در عمل نشان دهند نه حرف. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا : مشاور ویژه بشار اسد گفت: اظهارات رجب طیب اردوغان مبنی بر نزدیک بودن آشتی میان آنکارا و دمشق فریبکاری است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- یک مسئول حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه از احتمال گسترش روابط ترکیه و سوریه و دیدار روسای جمهور آنها در یک کشور ثالث سخن گفت.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
بشار اسد در دیدار با شماری از اصحاب رسانه و پژوهشگران سوری گفت: جمهوری اسلامی ایران حامی و پشتیبان موثر سوریه است، تهران همچنان از جنبه اقتصادی و نظامی از این کشور حمایت می کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۳۶ سایت دیگر  
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه درباره هم پیمانان سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران به طور موثری از سوریه حمایت و پشتیبانی کرده است و همچنان از جنبه اقتصادی و نظامی از این کشور حمایت می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با نخست وزیر بلاروس گفت: غرب سیاست جنگ افروزی را دنبال می کند تا بتواند به روند خود ادامه دهد، زیرا اگر این جنگ ها متوقف شود، نظام سلطه از هم فرو خواهد پاشید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۰:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
نخست وزیر بلاروس و هیات همراه وی روز پنج شنبه در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کردند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۸:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور سوریه که است، تأکید کرد که غربی ها با سیاست جنگ افروزی به حیات خود ادامه می دهند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
از قرار معلوم قطار آشتی کنان ترکیه روی ریل مشخصی افتاده و مقامات آنکارا عزم خود را پس از دیدار رجب طیب اردوغان رییس جمهور این کشور با همتای مصری اش در دوحه به سمت دمشق هدایت می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۵    
روسیه بر آمادگی خود برای فراهم کردن زمینه دیدار رؤسای جمهور سوریه و ترکیه تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه در سخنانی و در پاسخ به سوال یک خبرنگار، دیدار با شار اسد، رئیس جمهور سوریه را اقدامی محتمل و ممکن عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی نهاد ریاست جمهوری روسیه هرگونه توافق درخصوص دیدار بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در روسیه را تکذیب کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین در امور سوریه گفته است که روسیه دیدار بین روسای جمهور ترکیه و سوریه را امکان پذیر می داند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دمتری پسکوف سخنگوی نهاد ریاست جمهوری روسیه چهارشنبه هرگونه توافق درخصوص دیدار بشار اسد و رجیب طیب اردوغان رئیسان جمهوری سوریه و ترکیه در روسیه را تکذیب کرد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خبر داد: ممکن است با اسد دیدار کنم، دشمنی دائمی در سیاست وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۸:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه بار دیگر گفت که ممکن است با بشار اسد دیدار کند و هیچ خصومتی دائمی نیست .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از امکان دیدار خود با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۶:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز به موضع گیری درباره روابط میان سوریه و ترکیه پرداخت.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۶:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اردوغان از امکان دیدارش با رئیس جمهور سوریه خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه امروز - چهارشنبه- درباره احتمال دیدارش با بشار اسد ، همتای سوری خود گفت: سرانجام این گام را بر خواهیم داشت .
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۴۱    
شفقنا- رئیس جمهوری ترکیه امروز(چهارشنبه) از امکان دیدارش با بشار اسد همتای سوری خود سخن گفت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی، رجب طیب اردوغان در اظهاراتی پس از جلسه حزبش به خبرنگاران گفت: در نهایت این گام را خواهیم برداشت . ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۴۰    
رئیس جمهوری ترکیه از امکان دیدارش با همتای سوری خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل ایران اکونومیست ، عبدالقادر سلوی یادداشت نویس نشریه حریت در خصوص روابط ترکیه و سوریه در یادداشتی نوشت: رئیس جمهور اردوغان با اشاره به روابط ترکیه و سوریه در سطح اطلاعاتی گفت که در وقت و زمان خودش می توانیم با رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کنیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گفته یک فعال سیاسی ترکیه، حزب عدالت و توسعه به اعضای خود دستور داده است که از نوشتن مطلبی علیه رئیس جمهور سوریه خودداری کنند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
بشار اسد برای زنده ماندن از یک جنگ داخلی طولانی سخت به ایران تکیه کرده است، در حالیکه اوسعی کرده است که میان روسیه و ایران تعادل برقرار کند،روسیه نیز برخی نیروهای خود را به خاطر جنگ روسیه و اوکراین و نیاز در جای دیگر از این کشور خارج کرده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ذاکرنیوز، اعتراف ایهود اولمرت نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی:"سوریه را با جنگ داخلی درگیر کردیم چون که بشار اسد قبول نکرد به ما وابسته شود!" "بوش گفت: باید به اسد بفهمانید که راه واشنگتن از اسرائیل می گذرد ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تیم اردوغان تاکنون چندین بار اعلام کرده که به دنبال عادی سازی روابط با دولت بشار اسد است اما هر بار به بهانه ای پا پس کشیده و روند را متوقف کرده است.