چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۷:۰۲Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عادی سازی روابط»

پارسینه   ۱ ساعت پیش    
سفر اسحاق هرتزوگ که تاریخی توصیف شده به دنبال عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات انجام می شود. دفتر هرتزوگ روز سه شنبه اعلام کرد که وی و همسرش در دو روز آخر ماه ژانویه به امارات رفته و با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات متحده عربی دیدار خواهند کرد. ...
شبستان   ۲ ساعت پیش    
یکی از رهبران کمیته هماهنگی شیعیان اعلام کرد: آمریکا از همایش عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با حضور سیاستمداران عراقی در قبرس حمایت می کند.
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت که عربستان سعودی و اندونزی جزء گزینه های مهم برای عادی سازی روابط هستند.
سفارت آمریکا از اولین کنفرانس عادی سازی با رژیم صهیونیستی با حضور سیاستمداران عراقی در قبرس حمایت می کند.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی فاش کرد که این رژیم دنبال گسترش دایره کشورهایی است که توافق های موسوم به "ابراهیم" را با آن ها متعقد کرده و امیدوار است که عربستان و اندونزی به این فهرست بپیوندند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۴:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
یکی از رهبران کمیته هماهنگی شیعیان خبر داد که آمریکا از برخی از سیاستمداران عراقی دعوت کرده است که در یک نشست در قبرص، برای عادیسازی روابط با صهیونیستها شرکت کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۲    
برنامه پرونده های فلسطین (Causa Palestina) شبکه هیسپان تی وی این هفته تصمیم برخی از دولت های عرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را زیر ذره بین می برد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان با بیان اینکه به دنبال عادی سازی روابط ایروان-آنکارا است، نوشت: با ترکیه به دنبال ایجاد روابط دیپلماتیک بدون پیش شرط و بازگشایی مرزها هستیم. دو کشور در گذشته موفق نبوده اند اما از تجربه آن می توان استفاده کرد.
نخست وزیر ارمنستان تاکید کرد که کشورش صادقانه خواستار عادی سازی روابط با ترکیه و برقراری روابط دیپلماتیک است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که حدود هزار اسرائیلی در سال 2021 میلادی برای زندگی و سکونت به دبی نقل مکان کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از عربی21، شبکه آی 24 اسرائیل در گزارشی افزود: از زمان امضای توافقنامه های ابراهیم(توافقنامه های عادی سازی روابط با اسرائیل) ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
سفیر رژیم صهیونیستی در منامه با دبیر کل شورای آموزش عالی بحرین دیدار و مسائل مربوط به آموزش را بررسی کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۳۱    
اخیراً دبیرکل حزب اتحاد (مشارکت سابق) نامه ای به رئیس جمهور نوشته و از ایشان خواسته است تا مقدمات دستور عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به بهانه ورزش فراهم کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دفتر ریاست جمهوری یمن تأکید کرد که افزایش حملات ائتلاف سعودی، اجرای عملی طرحهای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است که کشوهای اسلامی از جمله یمن را هدف قرار می دهد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۹    
بابایی کارنامی به تلاش جریان های فکری خاص در داخل نظام برای عادی سازی روابط با آمریکا اشاره کرد و گفت: بی اعتنایی دولت سیزدهم به غرب موجب وحشت تفاله های آمریکا و جیغ های بنفش آنها شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۰۲    
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در توئیتی به تلاش جریان های فکری خاص در داخل نظام برای عادی سازی روابط با آمریکا و هضم شدن در غرب ،در سه دهه انقلاب اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۸:۵۹    
یک روزنامه عربی از فشار شدید آمریکا بر کشورهای عربی برای مهارعادی سازی روابط کشورهای عرب با سوریه پرده برداشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دست رد ورزشکار کویتی به طرح عادی سازی روابط اعراب با صهیونیست ها بازتاب بین المللی داشت. به گزارش تابناک ورزشی، محمد العوضی تنیسور نوجوان کویتی به نیمه نهایی مسابقات جهانی تنیس زیر 14 سال صعود کرده بود ولی در حمایت از مردم فلسطین از بازی کردن مقابل نماینده صهیونیست ها انصراف داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
یک بنیاد لابی گر صهیونیستی در آمریکا در وبسایت خود نوشت که ولی عهد سعودی در صورت رسیدن به تخت پادشاهی، اولویت خود را عادی سازی روابط با تل آویو خواهد گذاشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۰    
یک اندیشکده یهودی آمریکا با اشاره به روابط پنهانی اسرائیل و عربستان اعلام کرد که ولیعهد سعودی عادی سازی روابط با تل آویو را در صورت رسیدن به تاج و تاج تخت پادشاهی در اولویت قرار می دهد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
طاها آک یول، چرخش های مداوم اردوغان در برابر رژیم صهیونیستی را نمونه ای از برخوردهای ناگهانی و غلط وی می داند. ظاهراً رئیس جمهور ترکیه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اشتیاق زایدالوصفی دارد و این موضوع، توجه بسیاری از تحلیل گران و کارشناسان سیاسی ترکیه را به سوی خود جلب کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
جمهوری خواهان آمریکا ضمن حمایت از تقویت روابط تل آویو و ریاض، بر عادی سازی روابط بین دو طرف تاکید کردند.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
برخی کشورهای منطقه سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، دشمن قسم خورده اسلام را در دستور کار خود قراردادند که درواقع خنجری به پشت ملت مظلوم و مقاوم فلسطین زده شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۶    
عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دیدار با مفتی اهل سنت لبنان تاکید کرد که عادی سازی روابط برخی اعراب با رژیم اشغالگر صهیونیستی یک روند شکست خورده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۰۴    
شفقنا- نمایندگان حزب جمهوری خواه در دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا گزارشی که از اندیشکنده یهودی امنیت ملی آمریکا مبنی بر ضروری بودن عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان برای منافع امنیتی این کشور صادر شده، حمایت کردند. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی فلسطین با بیان اینکه فلسطین امانتی نزد مسلمانان است، گفت: نباید بگذاریم مدعیان مسلمانی با عادی سازی روابط با صهیونیست در این امانت خیانت کنند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رسانه های خارجی از سفر هیئتی از رژیم صهیونیستی به سودان خبر دادند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، هیئتی از رژیم صهیونیستی امروز برای دیدار و گفتگو با مقامات سودان وارد خارطوم پایتخت این کشور شدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - به دنبال اذعان عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکم بر سودان به شرط واشنگتن برای رفع تحریم ها علیه این کشور با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، هیاتی از رژیم صهیونیستی امروز - چهارشنبه - وارد خارطوم شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۰    
این روزها و پس از گذشت هفت سال از آغاز تنش های جدی در روابط ایران و عربستان شاهد میل به همگرایی طرفین هستیم. مسائلی مانند حمایت ریاض از ترویست های داعش، شهادت جمعی از مردم ایران در فاجعه منا و حادثه مسجدالحرام ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۹    
نایب رئیس پارلمان ارمنستان از آمادگی کشورش برای آغاز عادی سازی روابط با ترکیه بدون پیش شرط خبر داد.
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۴۰    
خبرگزاری میزان – ارمنستان ، می گوید که برای بازگشایی مرز با ترکیه بدون هیچگونه پیش شرط آماده است. به گزارش روسیا الیوم ، هاگوپ ارشکیان ، نائب رئیس پارلمان ارمنستان اعلام کرد که کشورش آماده عادی سازی روابط با ترکیه بدون پیش شرط است. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
این سفر با هماهنگی شورای امنیت ملی و وزارت خارجه رژیم صهیونیستی انجام شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۸    
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال خبرنگار برنا درباره حضور دیپلمات های ایرانی در جده و عادی سازی روابط ایران و عربستان گفت: ما نکات مورد نظر خود را بصورت مکتوب در دور چهارم گفتگوهایمان در بغداد به هیات عربستان سعودی دادیم و منتظر پاسخ ها هستیم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۸    
ایرنا- آنکارا- از زمان شکل گیری جمهوری ترکیه و بعد از تشکیل دولت ارمنستان در چارچوب اتحاد جماهیر شوروی و متعاقب آن استقلال ارمنستان، ترکیه رابطه ای جدی با ایروان برقرار نکرده است، اما این روزها صدای زنگ های روابط گسترده اقتصادی و دیپلماتیک میان دو دشمن تاریخی شنیده می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۷:۲۴    
کارشناس مسائل ترکیه گفت: یکی از دلایل عادی سازی روابط آنکارا و ایروان فشار اتحادیه اروپا بر رئیس جمهوری ترکیه با محوریت عضویت در این نهاد است که باید دید در نهایت به کجا ختم می شود.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۱:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر مشاور امارات در امور هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال در راستای عادی سازی روابط کشورش با اسرائیل، این رژیم را یک شریک فوق العاده برای امارات دانست.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۰    
شفقنا- ائتلاف خلیج فارس علیه عادی سازی روابط از تحریم جشنواره عادی سازی روابط در امارات از سوی یک هیئت فرهنگی کویتی خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از عربی 21، این ائتلاف اعلام کرد که هیئت کویتی متشکل ازادیبان، دانشگاهیان و روشنفکران تصمیم گرفتند جشنواره ادبی امارات را تحریم کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی از نگرانی مقامات عالی رتبه این رژیم درباره آینده روابط دیپلماتیک با مراکش خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۸    
توماس دو وال، تحلیل گر ارشد موسسه کارنگی اروپا معتقد است بازگشایی مرزهای دو کشور و به ویژه ارتباط ریلی بین دو کشور علاوه بر نفع اقتصادی برای طرفین، منافع اقتصادی کشورهای همسایه نظیر روسیه، ایران و آذربایجان را هم تا حد زیادی تامین خواهد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۰:۲۱    
دنیای اقتصاد : فرستادگان و نمایندگان ترکیه و ارمنستان اولین دور از مذاکرات خود را با هدف عادی سازی روابط روز جمعه در مسکو برگزار کردند؛ اقدامی که ارمنستان انتظار دارد پس از دهه ها خصومت منجر به برقراری روابط دیپلماتیک و بازگشایی مرزها شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۲۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – "خلف خلف اف " معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان روز شنبه گفت: از آغاز مذاکرات میان ترکیه و ارمنستان برای عادی سازی روابط فی مابین حمایت می کنیم .
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۲۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
شبکه عبری زبان مکان آهنگی طنزآمیز از نوعام شوستر کمدین جنجالی اسرائیلی به دو زبان عبری و عربی پخش کرد که در آن عادی سازی روابط اسرائیل و امارات به مسخره گرفته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
هیاتی از گروه موسوم به توافقنامه های ابراهیمی در بریتانیا، در پایتخت امارات با وزیر خارجه این کشور گسترش عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی در منطقه را بررسی کردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
یارانه نقدی و کوپن در انتظار خانوارها، اعتبارسنجی جای وثیقه در گرفتن وام بانکی، خارج از ویلا های مجلل هرمز! عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستان پس از سی سال، زنجیره مقصران حادثه بهبهان، آغاز توافق 25 ساله با چین از امروز، معلمان و بازنشستگان در تجمع سراسری، سفر پرحاشیه احمدی نژاد به ترکیه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ترکیه و ارمنستان اولین دور گفتگوها را در مورد عادی سازی روابط پس از سال ها برگزار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا طی بیانیه ای از آغاز گفت وگوهای ترکیه و ارمنستان برای عادی سازی روابط استقبال کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۲۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان سیاسی ارمنستان و ترکیه روز جمعه در مسکو با یکدیگر دیدار کرده و نخستین نشست عادی سازی روابط میان این دو کشور برگزار شد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۲۲:۱۰    
در پی اولین دور مذاکرات ترکیه و ارمنستان در روز جمعه، دو طرف این مذاکرات را "سازنده و مثبت" توصیف کرده که باعث خوشبینی نسبت به برقراری روابط و بازگشایی مرز های دو کشور شده است ...
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۲۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد که مذاکرات بین نمایندگان ویژه ترکیه و ارمنستان در مسکو در "فضایی مثبت" برگزار شد و تاریخ دیدار بعدی از طریق کانال های دیپلماتیک اعلام خواهد شد.
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۷:۲۰    
خبرگزاری میزان - سردار قلیچ و روبین روبینیان، نمایندگان ویژه ترکیه و ارمنستان در مذاکرات عادی سازی روابط، اولین دیدار دوجانبه خود را در شهر مسکو، پایتخت روسیه برگزار کردند. وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد در این نشست طرفین توافق کردند که مذاکرات را بدون پیش شرط برای عادی سازی کامل ادامه دهند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۷:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان ترکیه و ارمنستان قرار است دور نخست گفتگوها با هدف عادی سازی روابط را امروز (جمعه) در مسکو برگزار کنند.