یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۰:۵۳Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عادی سازی روابط»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه اندونزی امروز (شنبه) در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر موافقت این کشور با عادی سازی روابط با اسرائیل در ازای موافقت تل آویو برای الحاق جاکارتا به سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ...
اندونزی در نخستین موضع گیری رسمی به ادعای رسانه های اسرائیلی مبنی بر گفت وگوهای عادی سازی میان تل آویو و جاکارتا، شایعه سازش با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۴:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه اندونزی در واکنش به گزارش های عبری زبان مبنی بر موافقت جاکارتا با تبادل دیپلماتیک، تلاش برای عادی سازی روابط با اشغالگران در ازای عضویت در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه را تکذیب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۲۲:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
پس از گذشت سه ماه از گفت وگوهای محرمانه میان اندونزی و رژیم صهیونیستی، دو طرف با همکاری سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OCDE) به توافقی مبنی بر عادی سازی روابط دست یافتند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اردنی ها بعد از اقامه نماز عید فطر به منظور حمایت از مردم غزه و محکوم کردن تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی علیه این باریکه به سمت سفارت رژیم صهیونیستی در امان، پایتخت این کشور حرکت کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار توقف عادی سازی روابط با این رژیم شدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - امام جمعه موقت اصفهان گفت: اگرچه رژیم صهیونیستی به دنبال عادی سازی روابط خود با کشورهای دیگر بود اما تعطیل کردن سفارتخانه هایش در دیگر کشورها نشانگر پشیمایی این رژیم غاصب است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروز رژیم غاصب سفارتخانه های خود را در بسیاری از کشورها تعطیل کرده است که از جمله دستاوردهای خون این شهدا است، در حالی که تا پیش از این به دنبال عادی سازی روابط خود با کشورهای متعدد بود.
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که اسرائیل تا بدین لحظه تاریخ عملیات خود در رفح را با واشنگتن به اشتراک نگذاشته است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۹:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی تاکید کرد اهمیت عملیات نظامی در رفح و اشغال آن بیشتر از دستیابی به توافق عادی سازی روابط با عربستان سعودی است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۶:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی و زیرساخت های اسرائیل گفت که غلبه بر حماس در رأس اولویت های این رژیم قرار دارد و مهم تر از عادی سازی روابط با کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی حمله به رفح را مهم تر از عادی سازی روابط با عربستان توصیف کرد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۱۰    
سفیر عربستان در واشینگتن تلاش کرد تا با پیش شرط قرار دادن تشکیل کشور فلسطین ، برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی را مشروع جلوه دهد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۰۰    
سفیر عربستان در آمریکا شرط عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تشکیل دولت فلسطین دانست.
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
سفیر عربستان سعودی در آمریکا ریما بنت بندر آل سعود در مصاحبه با نیویورک تایمز، درباره موضع ریاض برای عادی سازی روابط با تل آویو صحبت کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
با اینکه جنگ غزه موجب توقف مذاکرات برای عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان شد، اما آمریکا تلاش های خود را برای ازسرگیری این مذاکرات و تحقق این توافق که یک دستاورد سیاسی بزرگ برای رئیس جمهور آمریکا محسوب می شود، متوقف نکرده است.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۷:۵۷    
کارشناس ادیان و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: متأسفانه در میان این همه جنگ و خونریزی سران برخی از کشورهای اسلامی دست و پا می زنند که با رژیم صهیونیستی روابط خود را عادی سازی کنند و همین امر باعث گستاخ تر شدن رژیم صهیونیستی در جریان نسل کشی مردم مسلمان غزه شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۵:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، وال استریت ژورنال در گزارش خود با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی پیش از حمله حماس به سرزمین های اشغالی، موسوم به طوفان الاقصی در آستانه حصول یک توافق با عربستان سعودی برای عادی سازی روابط قرار داشت که می توانست آن را به پذیرش در منطقه سوق دهد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۲:۰۲    
هزاران مراکشی در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و عادی سازی روابط مراکش و اسرائیل، به خیابان های رباط، پایتخت مراکش آمده اند.
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سردبیر روزنامه رأی الیوم با انتشار توئیتی نوشت: وضعیت اضطراری در اراضی اشغالی، موجب شده شهرک نشینان در تکاپوی ذخیره غذا باشند، اعرابی که دست به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی زدند در حال تشدید مسائل امنیتی در سفارتخانه ها هستند، همه اینها به این دلیل است که آن ها منتظر پاسخ ایران هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
جک لیو، سفیر ایالات متحده در اراضی اشغالی جمعه گفت زمانی که در سپتامبر گذشته توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای سمت خود نامزد شد، معتقد بود که به رساندن توافق عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی به خط پایان کمک خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان با تاکید برد تعهد ایروان به عادی سازی روابط با جمهوری آذربایجان، گفت کشورش برای تقویت هم افزایی در منطقه به دنبال ادغام طرح ابتکاری خود موسوم به چهارراه صلح با استراتژی دروازه جهانی اتحادیه اروپا است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رضایی با تاکید بر اینکه تصمیم پاسخ به رژیم اشغالگر صهیونیستی گرفته شده و با قدرت اجرا خواهد شد، گفت: صهیونیست ها در باتلاق بزرگی گرفتار شده اند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
جوکار گفت: طوفان الاقصی در شرایطی طراحی شد که سران کشورهای عرب به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند اما عملیات طوفان الاقصی راهبردهای دشمنان و آمریکای جهانخوار در منطقه بهم ریخت و در واقع عمق نفوذ این عملیات پدیدار شد و پوشالی بودن منظومه قدرت رژیم صهیونیستی را نشان داد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق تابلویی از استیصال صهیونیست هاست.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی منطقه گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اهرم عادی سازی روابط تل آویو و ریاض سعی در کسب یک بُرد معین برای خود دارد، مگر آنکه فشارها در داخل علیه وی زیاد شود و برای فرار از این وضعیت دست به حملات گسترده تر بزند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
سالیوان قرار بود در میان فشار ایالات متحده برای پیشرفت در جهت عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی، با شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی صحبت کند. ...
جان کربی سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، گفت که جیک سالیوان مشاور امنیت آمریکا در حال بهبودی از یک "صدمه به دنده قفسه سینه" است که بر توانایی او برای سفر تأثیر گذاشته است. کربی گفت که این یک "تصادف جزئی ناشی از خود سالیوان " بوده و " کسی دلیل آن نبوده است."
الف   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۰:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس جمهور با بیان اینکه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به قمار روی اسب بازنده است،اظهار داشت: امروز طرح های سازش کارانه به بایگانی تاریخ رفته و اجرای هرگونه طرحی بدون حضور فلسطینی ها غیر ممکن است.
جماران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه امروز مقاومت مردم فلسطین و خون شهدای مقاومت نتیجه داده و آینده متفاوتی را نوید می دهد، مهمترین عامل این مسئله را بیش از همه باورِ قلبی ملت بزرگ فلسطین دانست که در مبارزه با دشمن جنایتکار و متجاوز در هیچ برهه ای از پای ننشسته و هیچ گاه اسیر معاملات ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۹:۵۵    
رئیس جمهور، گفت: استمرار پروژه های ننگین سازش کاری مثل عادی سازی روابط با اسرائیل به برکت خون مبارزان فلسطینی، به قمار روی اسب بازنده تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۹:۴۹   + ۶۵ سایت دیگر  
تهران_ایرنا_ رییس جمهور با بیان اینکه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به قمار روی اسب بازنده است،اظهار داشت: امروز طرح های سازش کارانه به بایگانی تاریخ رفته و اجرای هرگونه طرحی بدون حضور فلسطینی ها غیر ممکن است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۸:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور در جمع رهبران محور مقاومت گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امروز به برکت خون مبارزان فلسطینی غیرممکن است. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به قمار روی اسب بازنده تبدیل شده. افکار عمومی در جهان این بار مغلوب تصویرسازی و مظلوم نمایی صهیونیست ها نشده است ...
598   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۴:۵۲    
به گزارش پایگاه خبری 598 ، یکی از کاربران توئیتری در صفحه خود نوشت: منابع چینی در پوشش حمله اسرائیل به نمایندگی ایران در دمشق از عبارت اختصاری بمباران سفارت بهره می جویند که درحافظه تاریخی چینیان یادآور بمباران سفارت چین در بلگراد(1995) است ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۴:۳۳    
رژیم صهیونیستی از ابتدای تأسیس خود با مشکل انزوا در بین کشورهای منطقه و بسیاری از کشورهای جهان سوم روبرو بود و لذا یکی از اهداف پروژه عادی سازی روابط با کشورهای عربی، خروج رژیم صهیونیستی از انفعال و انزوا در منطقه بود.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۶:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، پنجشنبه به عربستان سعودی سفر خواهد کرد تا با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، درباره یک ابرتوافق احتمالی که شامل عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل باشد، ملاقات کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید قصد دارد طی روزهای آتی به منظور انجام مذاکرات با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و در بحبوحه تحرکات آمریکا برای پیشرفت در زمینه عادی سازی روابط ریاض با رژیم صهیونیستی به عربستان سفر کند. ...
موج رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نقش دولت های صهیونیست پرور غربی، برخی از حکومت های پادشاهی و غیر دموکراتیک با عادی سازی روابط خود با این وصله ناجور و گرگ ناخوانده غرب آسیا به جرات بخشی این رژیم برای کشتار و آواره نمودن مردم بی گناه فلسطین کمک کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۷:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وب سایت صهیونیستی واللا مدعی شد که مشاور امنیت ملی آمریکا برای بررسی عادی سازی روابط بین تل آویو و ریاض امروز (سه شنبه) به عربستان سعودی سفر می کند.
جماران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اکنون در سال جاری خورشیدی و در پرتو روابط خوب ایران با چین و عادی سازی روابط با عربستان به عنوان دو شریک استراتژیک پاکستان، موقعیت مناسبی است تا جمهوری اسلامی روابط خود با پاکستان را باز تعریف و در جهت اعتلا و ارتقای آن پیش برود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۲:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که بسیاری از کشورهای عربی آماده عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مشرق و به نقل از شبکه خبری قدس، ده ها نفر از مردم اردن دوشنبه شب و پس از تصویب قطعنامه آتش بس در نوار غزه در شورای امنیت، سفارت رژیم صهیونیستی در امان را به محاصره خود درآورده و توقف فوری تجاوز به نوار غزه را خواستار شدند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی اخبار استراتژیک ویدئویی منتشر کرد و در توضیحات آن نوشت: بمب خبری شبکه کان رژیم صهیونیستی به نقل از خاندان پادشاهی سعودی: پس از جنگ غزه دنیا به حماس، حزب الله ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۶:۳۲    
شبکه کان اسرائیل به نقل از پادشاهی سعودی: پس از جنگ غزه دنیا به حماس، حزب الله، حوثی ها و ایرانی ها به عنوان یک قهرمان نگاه می کند و کشورهای عربی را خائن می داند پس عادی سازی روابط تعلیق می شود.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در جامعه عربستان سعودی امکان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در سایه جنگ غزه چگونه می بیند؟
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۸:۵۲    
گروه بین الملل: آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفت که مسیر عادی سازی روابط بین اسرائیل و عربستان سعودی که به دلیل جنگ جاری در غزه به تعویق افتاده بود، پیشرفت های خوبی داشته است. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام عربستانی در مصاحبه با شبکه صهیونیستی کان گفت: تنها مسائل انگشت شماری برای عادی سازی روابط با اسرائیل باقی مانده است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمرکا مسیر عادی سازی روابط میان تل آویو و ریاض را رو به پبشرفت توصیف کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور فرانسه اوضاع در منطقه قفقاز جنوبی را بررسی کردند. به گزارش ایسنا، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه و در حاشیه نشست انرژی هسته ای 2024 در بروکسل ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه المیادین، وی به شبکه کان اسرائیلی گفت: این درحالی است که ما کشورهای عربی که اقدام به عادی سازی روابط با اسرائیل می کنیم خائن جلوه کرده ایم. این مقام عربستان که خواست نامش فاش نشود، افزود، تنها "مسائل انگشت شماری" برای عادی سازی روابط با اسرائیل باقی مانده است. ...
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۰۹:۵۲    
یک کارشناس حوزه جهان عرب با اشاره به آثار طوفان الاقصی بر جغرافیای خاورمیانه گفت: حمله حماس موجب شد تا عادی سازی روابط با عربستان تا مدت طولانی به تعویق بیفتد. همچنین این نبرد رژیم صهیونیستی را به منفورترین بازیگر جهان تبدیل کرد.