سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۵:۲۸Oct 2020 27

جدیدترین‌های «عادی سازی روابط»

خبرگزاری فارس   ۲۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
کشور امارات در ادامه عادی سازی روابط خود با رژیم اشغالگر قدس در زمینه فوتبال تفاهم نامه امضا کرد.
ایسنا   ۴۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مذاکرات با پنج کشور عربی بعد از انتخابات آمریکا در اوایل ماه آتی بیشتر خواهد شد تا این کشورها برای عادی سازی روابط خود با تل آویو متقاعد شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۵۸ دقیقه پیش    
عمویی، عادی سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی را تحت تأثیر فشار مجموعه انتخاباتی حامی ترامپ،برای تأمین دستاورد سیاست خارجی او دانست.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان رضوی یک استاد روابط بین الملل گفت: اهمیت خاورمیانه برای امریکا به علت مساله اعراب و اسرائیل است، ترامپ از مساله عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل استفاده و به نوعی سو استفاده کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
رئیس یکی از احزاب سیاسی سودان مخالفت قاطع این حزب را با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.
کارشناس مسائل بین الملل گفت: هرگز موضوع عادی سازی روابط کشور های اسلامی که براساس مردم سالاری به قدرت رسیدند با رژیم صهیونیستی میسر نیست.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای حاکمیتی سودان امروز (سه شنبه) در نخسیتن سفرش پس از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی عازم قاهره می شود.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
حزب ملی الامه سودان، بزرگترین حزب مخالف در این کشور اعلام کرد، حمایت این حزب از دولت انتقالی مشروط بر این است که دولت تصمیم گیری درمورد موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به پارلمان منتخب واگذار کند.
خبرگزاری تسنیم   ۳ ساعت پیش    
رهبر بزرگترین حزب سیاسی سودان و شریک نظامیان در قدرت به سخنان رئیس شورای حاکمیتی این کشور مبنی بر موافقت صادق المهدی به عادی سازی روابط با تل آویو واکنش نشان داد و اعلام کرد: عادی سازی روابط جزء وظایف دولت انتقالی نیست.
شبستان   ۳ ساعت پیش    
یکی از سیاستمداران سودانی اعلام کرد که یک جبهه ملی گسترده را علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونستی تشکیل می دهد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
ایران ارتباط نادرست بین رژیم شاه با اسرائیل را از بین برده است؛ ارتباطاتی که پیش از انقلاب بر کل منطقه اثرگذار بود. بنابراین بعد از اتمام دوران سرسپردگی شاه به آمریکایی ها، این کشور درصدد است با عادی سازی روابط اسرائیل با چند کشور عربی به مقابله با ایران بپردازد ...
دانا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سیدرضا صدرالحسینی گفت: ترامپ و نتانیاهو به عادی سازی روابط اعراب مرتجع با رژیم صهیونیستی نیاز دارند و از آن نفع می برند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ده ها تن از شهروندان سودانی تجمع اعتراض آمیزی در خارطوم با هدف محکومیت عادی سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی به راه انداختند.
همزمان با موج اعتراضات مردمی در سودان، عبدالفتاح البرهان اذعان کرد نمی توان حذف نام سودان از فهرست های تروریستی آمریکا و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را از هم جدا کرد.
ایسنا   ۶ ساعت پیش    
نماینده جمعیت حامی فلسطین درسودان از تشکیل جبهه ملی علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در این کشور خبر داد.
افکار نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: با توجه تفکر انقلاب اسلامی ایران، محال است که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کند.
نصیر نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی پس از بحرین و امارات با میانجیگری آمریکا جدیدترین خدمتی است که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا برای دولت تندرو بنیامین نتانیاهو انجام داده است ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای حاکمیتی سودان در توجیه اظهارات کابینه این کشور مبنی بر اعمال فشارهای آمریکا برای صلح با رژیم صهیونیستی، عادی سازی روابط با این رژیم را به نفع کشورش دانست!
برترین ها   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه آرمان ملی: در گذشته دیدارهایی میان مقامات سودانی و نتانیاهو در تانزانیا برگزار شد. بعد از آن دیدار یک هیات صهیونیستی نیز از خارطوم بازدید کرد و نشست های مقدماتی در آنجا انجام شد. ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۴:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
یک نماینده سابق گفت: عادی سازی روابط بین قوا می تواند اولین قدم در حل مشکلات کشور باشد. عبدالواحد فیاضی در گفت وگو با ایسنا در ارتباط با ضرورت همکاری و همدلی میان سه قوه اظهار کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین، عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی را ”اشتباه قرن“ توصیف کرد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به اینکه مجلس به معنای واقعی در حال حاضر در سودان وجود ندارد، باید منتظر برگزاری انتخابات در این کشور جهت تشکیل مجلس جدید بود و این موضوعی زمان بر است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده صهیونیست گفت: هیچ تضمینی نیست که دولت موقت در خرطوم در زمینه مقاومت در برابر فشار های داخلی علیه عادی سازی روابط با اسرائیل موفق شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۰۵    
رئیس شورای حاکمیتی سودان مدعی شد امکان حذف نام این کشور از فهرست کشورهای حامی تروریسم آمریکا بدون عادی سازی روابط با تل آویو وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۲:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای حاکمیتی سودان گفت که این حق پارلمان منتخب این کشور است که درباره موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۵۰    
رئیس حزب امت ملی سودان تاکید کرد آنچه درباره عادی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی صورت می گیرد، به معنای تسلیم شدن است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
پس از خیانت دولت انتقالی سودان به فلسطین، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در راستای تقویت دولت خارطوم، محموله آرد به ارزش 5 میلیون دلار را به این کشور آفریقایی ارسال می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دو روز پس از اعلام عادی سازی روابط خارطوم و تل آویو صندوق توسعه ابوظبی اعلام کرد، 556.6 میلیون دلار را به سودان اعطا کرده که شامل کمک نقدی و اقتصادی است و به کمک ها برای تکمیل وام 1.5 میلیارد دلاری که سال گذشته میلادی قولش را داده بود، ادامه خواهد داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مجمع اسلامی- جهانی نمایندگان پارلمان ها، عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مارک لئونارد در پراجکت سیندیکیت نوشت: در سال های اخیر، درک نخبگان عرب از تهدید تغییر کرده است. اگر دشمن اصلی آنها در دهه های 1960 و 1970 اسرائیل بود، امروز این دشمن ایران و پس از آن ترکیه است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۰۴    
معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان امروز، دوشنبه وجود هرگونه ارتباط بین خط خوردن نام کشورش از لیست کشورهای حامی تروریسم آمریکا با تصمیم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در سخنانی گفت که منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) شاهد تغییرات اساسی است که مدت ها دیده نشده بود. مقصود او عادی سازی روابط چند رژیم عربی با رژیم صهیونیستی است. ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۹:۱۱    
به گزارش جام نیوز ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل مدعی شد که توافق نامه های عادی سازی روابط اسرائیل با سه کشور عربی به انزوای جغرافیایی اسرائیل پایان داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۹:۰۸    
تحلیلگران صهیونیست ابراز عقیده می کنند که توافقات عادی سازی اخیر با امارات، بحرین و سودان، نتایج قابل پیش بینی فراوانی به همراه دارد، این توافقات، توافقات صلح نیست بلکه توافق برای عادی سازی روابط و ائتلاف است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
حزب الله لبنان در بیانیه ای ضمن محکومیت عادی سازی روابط میان سودان با رژیم صهیونیستی تأکید کرد که اقدام کشور های عربی در عادی سازی با این رژیم "نه بر جنبش های مقاومت در منطقه و نه تصمیم آن ها برای پایبندی به گزینه های خود تا آزادی کامل فلسطین تأثیر نمی گذارد. "
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا – درحالی که به تازگی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از پیوستن قریب الوقوع عربستان سعودی به روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خبر داده بود حالا سفیر آمریکا در این رژیم از ترسیم جدول زمانی سعودی ها با همین هدف پرده برداشت.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۵    
اخیرا ترامپ، نتانیاهو و مسئولان شورای نظامی و دولت موقت انتقالی سودان تکمیل شدن فرایند عادیسازی روابط سودان با اسرائیل طی چند روز آینده را اعلام کردند ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از فارس، نایف بن بندر السدیری سفیر عربستان سعودی در اردن از توافق های سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی دفاع کرد و از آمادگی کشورش برای پروژه های مشترک بزرگ با اردن خبر داد. ...
برترین ها / نسیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر به نقل از العهد: یوسی کوهن رئیس موساد رژیم صهیونیستی ناگفته های جدیدی درباره عادی سازی روابط میان تل آویو و دو کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس فاش کرد. کوهن در نشست پشت درهای بسته، اعلام کرد که عربستان سعودی پس از انتخاب رئیس جمهور جدید آمریکا با تل آویو سازش خواهد کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اکثر ملت های عرب با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفند؛ اما آنچه لازم است انجام دهند، برگزاری تظاهرات برای مهار حکومت های عربی است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۰۰    
مسئول سیاسی نمایندگی، ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج میبد عادی سازی روابط کشور های مرتجع منطقه با اسرائیل غاصب را محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن محکومیت توافق عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که این توافقها باعث کشتار بیشتر ملت فلسطین می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مولوی درواخ گفت: عادی سازی روابط کشورهای مسلمان حاشیه خلیج فارس با اسرائیل خیانت بزرگ به جهان اسلام و قبله اول مسلمانان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۱    
پس از اعلام عادی سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی، نخست وزیر این رژیم اعلام کرد که تل آویو سریعا آرد گندم را به ارزش 5 میلیون دلار به سودان خواهد فرستاد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری الخلیج الجدید ، فعالان فضای مجازی در سودان برای این پویش خود شعار ” صلح هرگز ، مذاکره هرگز ، به رسمیت شناختن هرگز ” را برگزیدند. مرکز هماهنگ کننده پویش مردمی علیه عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با به رسمیت [...]
جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران به نقل از فارس، حسام زکی معاون دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که نمایندگی دائم مصر در این اتحادیه به دبیرخانه آن ابلاغ کرد که ریاست دوره ای شورای اتحادیه عرب را به جای فلسطین بر عهده می گیرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۴    
در حالی که همچنان مشکلات مقابله با ویروس کرونا در صدر اخبار رسانه های رژیم صهیونیستی قرار دارد ، مقالات و تحلیل های مختلفی در مورد بازخوردهای اعلام عادی سازی روابط بین خارطوم و تل آویو نیز منتشر می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
حزب الله، سقوط سیاسی و اخلاقی حاکمیت سودان در باتلاق خیانت و عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی را محکوم کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۵    
یک تحلیلگر عرب زبان نوشت: فرهنگ و تمدن والای سودانی ها مانع از گرویدن آن ها به سازش با دشمنان آرمان فلسطین می شود.