شنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۴:۲۱Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران سوریه»

ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۳:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا- مجید تخت روانچی سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل با تاکید بر اینکه بحران سوریه راه حل نظامی ندارد، بر پایان اشغال آن تاکید کرد و گفت تمام نیروهای اشغالگر و ناخوانده خارجی باید بدون پیش شرط و تاخیر، خاک سوریه را ترک کنند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: در حالی که بحران سوریه همچنان ادامه دارد که بیش از پنج. میلیون کودک در داخل این کشور در وضعیت ناامید کننده ای به سر می برند و نسل جوان این کشور در معرض فراموشی و ورود به گرداب خشونتی هستند که ممکن است در نسل های بعدی هم تکرار شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۵    
مدیرعامل مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران گفت: به واسطه فهم راهبردی ایران و روسیه، بحران سوریه به همکاری های امنیتی میان این دو کشور منجر شد، لذا به نظر من فهم مشترک از منافع امنیتی بسترساز شکل گیری پیمان های دوجانبه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پژوهشگر مسائل روسیه گفت: در سال های گذشته، به ویژه بعد از بحران سوریه مدل جدیدی از همکاری های ایران، روسیه و محور مقاومت شکل گرفت که زمینه های شکل دادن به نظم جدیدی در منطقه را فراهم کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه نقش روسیه را در کاهش رنج های ملت سوریه کارآمد توصیف کرد. به گزارش شفقنا از ایسنا، لونا شبل، مشاور ویژه ریاست جمهوری سوریه به آر تی گفت: مسکو آنچه توانسته چه در طول جنگ یا در زمینه اقتصادی به سوریه ارائه کرده است. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۰:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس جمهوری ترکیه در مسیر بازگشت از آلبانی در گفت وگو با خبرنگاران در هواپیما درباره بحران سوریه و حمایت برخی کشورها از "گروه های تروریستی" حاضر در شمال این کشور گفت: نیروهای آمریکایی در بخش های گسترده ای از سوریه حضور دارند. روسیه نیز دارای پایگاه نظامی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر بر اهمیت حل سیاسی بحران سوریه و رسیدن به توافق آتش بس فراگیر تأکید کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- محمد بن عبدالرحمن آل ثانی ، امروز(یکشنبه) با سالم المسلط رئیس ائتلاف موسوم به ائئلاف مخالفان سوری در دوحه دیدار کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آناتولی ...
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار پدرسون با تأکید بر حل سیاسی بحران سوریه، حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در این کشور و همچنین حملات رژیم صهیونیستی را عامل ایجاد خلل در روند راه حل سیاسی در سوریه برشمرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۵   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه گفت: بدون توجه به مسئله آوارگان و تحریم های اعمالی علیه سوریه، نمی توان بحران این کشور را در مسیر درست راهبری و هدایت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۲۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه اردن با بیان اینکه همه طرف های ذیربط با بحران سوریه به بی فایده بودن راه حل نظامی در این کشور اتفاق نظر پیدا کردند، گفت که امان با هماهنگی آمریکا برای یافتن راه حل سیاسی تلاش می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه اردن در جریان دیدار با همتای آمریکایی خود در واشنگتن تأکید کرد که تقویت تلاش ها برای حل و فصل بحران سوریه برای امان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان – بعد از 2 شکست خفت بار رژیم صهیونیستی از مقاومت لبنان در سال های 2000 و 2006 واشنگتن و تل آویو به هرگونه روش نظامی و غیرنظامی برای تضعیف حزب الله متوسل شدند که هیچ یک نتیجه نداشت. هرج ومرج خلاق آمریکا در لبنان با ابزار تروریسم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر و وزیر خارجه اردن در جریان سفری به واشنگتن مسائل منطقه ای و در رأس آن تلاش ها برای ایجاد چشم اندازی سیاسی جهت حل مسأله فلسطین و دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه را مورد بررسی قرار می دهد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
در واقع یکی از اصلی ترین دلایل دخالت آمریکا در سوریه، پشتیبانی عملیاتیِ روسیه از بشار اسد در جنگ داخلی سوریه بود. امری که ناخودآگاه مفهوم خارج نزدیک در زمان شوروی را به ذهن متبادر می سازد و طبیعتاً آمریکا به عنوان بازیگر کلیدی نظام بین الملل در بعدِ جنگ جهانی دوم حساسیت شدیدی به آن خواهد داشت ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۲۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
روسای جمهور روسیه و ترکیه در تماسی تلفنی مسائل بین المللی از جمله تضمین امنیتی غرب به مسکو، مسائل جنوب قفقاز و حل بحران سوریه و لیبی را به بحث گذاشتند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۴:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
آخرین خبر: سابقه همکاری و آشنایی و دوستی شما با سردار سلیمانی از کجا شروع شد ؟ بسم الله الرحمن الرحیم . ابتدا تشکر میکنم که این فرصت را ایجاد کردید تا در مورد سردار بزرگ ، فاتح قلبها ، چند کلامی صحبت داشته باشیم . ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۲۲:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
حمد بن عیسی آل خلیفه در این فرمان، وحید مبارک سیار را به عنوان رییس هیأت دیپلماتیک بحرین در سوریه وسفیر فوق العاده و تام الاختیار این کشور منصوب کرد. بحرین پس از امارات متحده عربی دومین کشور عربی بود که سفارت بسته خود در دمشق را بعد از آغاز بحران سوریه بازگشایی کرد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۲۳:۲۵    
آبانِ هشت سال پیش، اوّلین مدافع حرم کرمانی در سوریه به شهادت رسید. او سردار محمد جمالی و از دوستان و هم رزمان سردار حاج قاسم سلیمانی بود که با آغاز بحران سوریه به دعوت فرمانده نیروی قدس سپاه به آن کشور رفت و به دفاع از مردم سوریه و حرم حضرت زینب سلام الله علیها پرداخت. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۲۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مسکو اظهار کرد: وزیر خارجه روسیه امروز، دوشنبه براساس درخواست دمشق با همتای سوری تماس گرفت و هر دو بر لزوم قدم برداشتن در راه حل و فصل بحران سوریه تاکید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۶:۴۰    
فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه اعلام کرد هدف نشست آستانه دستیابی به پیشرفت ملموس تر در تلاش ها برای حل بحران سوریه خواهد بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۱:۱۱    
یک نماینده جمهوری خواه آمریکا از سیاست های رئیس جمهوری این کشور در قبال بحران سوریه انتقاد کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت که بغداد به عنوان عضو ناظر در نشست آستانه بر موضع ثابت خود در حمایت از راه حل سیاسی بحران سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور تاکید می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۲۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دولت عراق بر حمایت خود از راه حل سیاسی صلح آمیز برای حل بحران سوریه تأکید کرد.
الف   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۹:۵۳    
هفدهمین اجلاس آستانه با موضوع بحران سوریه با حضور هیئت های ایران، روسیه، ترکیه، سوریه، لبنان و عراق برگزار شد.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۷:۵۸   + ۲۶ سایت دیگر  
هفدهمین اجلاس آستانه با موضوع بحران سوریه با حضور هیئت های ایران، روسیه، ترکیه، سوریه، لبنان و عراق برگزار شد...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیأت سوریه در مذاکرات آستانه تأکید کرد که اشغالگری آمریکا و ترکیه در اراضی سوریه، علت اصلی طولانی تر شدن بحران آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۶:۲۰    
رئیس هیئت مذاکره کننده دمشق در مذاکرات آستانه اعلام کرد که اشغال بخشهایی از اراضی سوریه از سوی اشغالگران ترکیه ای و آمریکایی عامل اصلی طولانی شدن بحران سوریه است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیات دولت سوریه در مذاکرات آستانه امروز (چهارشنبه) اشغالگری آمریکا و ترکیه در بخشی از خاک سوریه را علت اصلی طولانی شدن بحران در این کشور دانست.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۳:۲۴    
شبکه پرس تی وی با پخش مستند سوریه، پرونده یک بحران بزرگ با نگاهی متفاوت به بحران سوریه می پردازد.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه سوریه گفت: اگر نظام ترکیه به تعهداتی که به طرف روسی داده، پایبند بود در آن صورت ما به نتایج سازنده تری می رسیدیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۲۲:۳۱   + ۳۳ سایت دیگر  
معاون نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل: روند مذاکرات آستانه در این زمینه ادامه خواهد یافت و در این باره نشست کارشناسان ارشد کشور های ضامن روند آستانه در 21 و 22 دسامبر برگزار خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - کتاب صبح شام روایتی دیپلماتیک از بحران سوریه بوده که با زبان کُردی ترجمه و از آن رونمایی شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۱:۳۷    
10 سال و 10 ماه و نزدیک 20 روز از آغاز بحران سوریه می گذرد (6 بهمن سال 1389 – 26 ژانویه 2011 آغاز شد)، بحران خانمان سوزی که آتش بیاران آن شیخ نشین های عرب سرمایه دار منطقه بوده و سرخط آن در واشنگتن و تل آویو قرار داشت، اما تنها بازندگان آن بی شک مردم بی گناه جغرافیای شام بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در دیدار با رئیس جمهور لبنان، درباره تلاش های انجام شده برای حل سیاسی بحران سوریه رایزنی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۲:۰۱    
انتقاد شدید جنبش جهاد اسلامی از امارات به سبب میزبانی از بنت، بحران سوریه و فرصت های جدید برای حل آن و تظاهرات در اعتراض به وضع اقتصادی در ترکیه، از مهم ترین اخبار غرب آسیا در 24 ساعت گذشته بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۲۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
گیر پدرسون: فرصت های جدیدی برای حل گام به گام بحران ده ساله سوریه ایجاد شده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۹:۲۹    
شفقنا- وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که پس از دیدار پوتین و اردوغان، تماس با طرف روسی درخصوص بحران سوریه آسان تر شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از النشره، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که ما به تماس های خود با روسیه ادامه می دهیم و پس از دیدار ولادیمیر پوتین ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در دمشق تاکید کرد، روابط فلسطینی ها با دمشق، حتی یک روز هم حتی در اوج بحران سوریه قطع نشده و هیئت های فلسطینی از ابتدای جنگ علیه سوریه به دمشق رفت و آمد داشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۶:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در گفت وگوی تلفنی با مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران درباره آخرین تحولات سوریه به رایزنی پرداخت.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۷:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به دنبال ازسرگیری پرواز های دمشق به شارجه و دبی که به دلیل ویروس کرونا متوقف شده بود، شرکت هواپیمایی سوریه ای اجنحه الشام بامداد امروز اعلام کرد که اولین پرواز مستقیم بین دمشق و ابوظبی پس از آغاز بحران سوریه در سال 2011، صورت گرفته است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۶:۳۵    
یه تحلیلگر مسائل خاورمیانه گفت: عربستان 80 میلیارد دلاردر طول ده سال بحران سوریه به گروهک های تروریستی کمک مالی و لجستیکی کرده ولی همچنان دولت سوریه پابرجا و پایدار هستند بنابراین عربستان سعودی در عرصه های سیاسی و میدانی شکست خورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
برای اولین بار از زمان آغاز بحران سوریه تاکنون، هئیتی از جانب این کشور برای حضور در یک نشست رسمی، به ترکیه سفر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فیصل المقداد وزیر امورخارجه سوریه سه شنبه شب گفت: کشورهای غربی مسؤول کارشکنی حل و فصل سیاسی بحران کشور ما هستند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
اسداللهی در بخش دیگری از این گفتگو، در پاسخ به سؤالی درباره دلیل تغییر سردار جواد غفاری فرمانده مستشاران نظامی ایران در سوریه و همزمانی آن با حوادث اخیر و سوءاستفاده برخی رسانه های خارجی از این مساله تصریح کرد: بعد از اینکه بحران سوریه شروع شد ...
نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۷:۵۵   + ۴۳ سایت دیگر  
تاکید بر همکاری های ایران و روسیه در چارچوب فرمت آستانه و گفتگوهای سوری - سوری بعنوان تنها مسیر حل سیاسی بحران سوریه از دیگر موضوعات مورد اشاره نماینده پوتین با امیرعبداللهیان بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۵:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی بر اهمیت پیگیری راهکار سیاسی حل بحران سوریه در قالب ابتکار آستانه و استمرار گفت و گوهای سوری _ سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی سوریه تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ستاد هماهنگی سوریه و روسیه درباره مسائل مرتبط با فعالسازی روند بازگشت آوارگان سوری، سیاست های غرب در قبال بحران سوریه را منافقانه توصیف کرد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: انتشار خبر و عکس کسب همزمان دو مقام اول و دوم توسط برادرزاده بشار اسد در مسابقات اسب سواری با واکنش های مختلفی روبه رو شد. به گزارش فکرشهر از عصرایران، "شام" نام دختر "ماهر اسد " برادر بشار اسد رییس جمهوری سوریه است. ماهر اسد چهره امنیتی و از فرماندهان ارشد نظامی امنیتی سوریه است ...