جمعه ۲۸ خردادساعت ۰۱:۰۸Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران سوریه»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سفیر قطر در مسکو تصریح کرد، سازوکار رایزنی جدید در خصوص حل بحران سوریه که شامل قطر، روسیه و ترکیه می شود هدف تقویت هماهنگی مشترک بین کشورها به منظور باری به ملت سوریه را دنبال می کند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۰:۰۵    
خارگ نیوز: وزیر خارجه روسیه بر غیر قانونی بودن حضور نیروهای آمریکایی در خاک سوریه تاکید کرد اما گفت: از مشارکت آمریکا برای حل بحران سوریه استقبال می کنیم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین دلایل تغییر جهت گیری ریاض نسبت به بحران سوریه در قالب سه متغیر تغییر قدرت در ایالات متحده و موضع انتقادی نسبت به عربستان سعودی، بی اعتمادی نسبت به عدم تضمین امنیتی ایالات متحده و بحران لبنان قابل تبیین است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۹:۲۷    
مجتبی باجلان آغاز بحران سوریه در سال 2011 که با توطئه غربی - عربی- ترکی، منجر به ایجاد یکی از فاجعه آمیزترین وقایع قرن بیست ویکم گردید، در کنار تحریم های نامشروع و غیرقانونی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه دولت سوریه، وضعیتی بغرنج و دشوار را بر شهروندان سوری در مناطق مختلف این کشور اعمال کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - آمار متفاوتی از تعداد تلفات توطئه غربی-صهیونیستی-عربی علیه سوریه در 10 سال گذشته منتشر شده که آخرین آمار را گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان دولت قانونی دمشق منتشر کرده است. این گروه مدعی شده تلفات این توطئه حدود نیم میلیون نفر است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص انتخابات ریاست جمهوری در سوریه با علیرضا تقوی نیا، کارشناس مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: ایران کماکان متعهد به حل مسالمت آمیز بحران سوریه بوده و معتقد است هم زمان با تلاش ها برای برگزاری نشست بعدی کمیته قانون اساسی این کشور، باید اقدامات موثری برای تضمین وحدت، تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه صورت گیرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۸:۲۲   + ۳۹ سایت دیگر  
ایسنا : نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: ایران کماکان متعهد به حل مسالمت آمیز بحران سوریه بوده و معتقد است هم زمان با تلاش ها برای برگزاری نشست بعدی کمیته قانون اساسی این کشور، باید اقدامات موثری برای تضمین وحدت، تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه صورت گیرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
زارعان، کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر سعودی ها مست قدرت باشند، هرگز پشت میز مذاکره نمی نشینند. در واقع طرف مقابل ما هر وقت دچار ضعف می شود به میز مذاکره تن می دهد. ما این مسئله را در بحران سوریه نیز شاهد بودیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: اگر شهید حاج قاسم صاحب مکتب نبود نمی توانست انسجام و وحدت بی بدیلی در جبهه مقاومت به پهنای جهان به وجود آورد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۳:۰۶    
رهبران نظام جمهوری اسلامی ایران و در راس آنها رهبر معظم انقلاب همواره تاکید کرده اند ایران در سوریه اهداف راهبردی است و اگر ما در این کشور با دشمن مبارزه نکنیم بایستی در همدان و کرمانشاه با تروریست ها بجنگیم.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
محمد اموازی که به جان جهادی هم معروف بود، در یکی از فیلم ها ایستاده و خطبه مفصلی بیان می کند که اولین صلیب امریکایی را در دابق دفن می کنیم. سومین شب از مجموعه ضیافت های روایت با موضوع پدیده داعش توسط انتشارات خط مقدم در کلاب هاوس برگزار شد ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل دفاع پرس – سیروس فتح اله؛ عربستان سعودی قبل از ورود به جنگ علیه یمن یکی از برجسته ترین بازیگران بحران سوریه محسوب می شد؛ اما با شروع این جنگ به یکباره از پرونده سوریه که برای آن میلیون ها دلار هزینه کرده بود، کنار گذاشته شد. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
ترکیه که از ابتدای آغاز بحران سوریه در کنار شماری از کشورهای غربی – عربی در اسفندماه سال 1389 به حمایت از تروریست های تکفیری پرداخت و در چند سال گذشته اقدام به ساخت حدود 40 پایگاه نظامی در شمال سوریه نمود، این بار اعلام کرده که به همین شیوه چندین پایگاه در شمال عراق [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس روابط بین الملل گفت: آثار قدرت یک کشور اساساً در میزان تفوق آن کشور در حوزه ژئوپلیتیک متجلی می شود و موفقیت سیاست خارجی در عمل وابسته به میزان قدرت در حوزه ژئوپلیتیک است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۵۶    
مشاور بشار اسد در مقاله ای به بررسی جنگ اطلاعاتی و تبلیغاتی که غرب و در راس آن آمریکا علیه کشورهای مختلف و به ویژه در جریان بحران سوریه به راه انداخت پرداخته و بر لزوم مقابله با آن تاکید کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سفیر قطر در روسیه در سخنانی گفت که همگرایی در مواضع دوحه و مسکو در قبال بحران سوریه صورت گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
سفیر جدید قطر در روسیه با اشاره به اینکه مواضع دوحه و مسکو در قبال بحران سوریه به یکدیگر نزدیک هستند، گفت: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب منوط به تصمیم جمعی اعضای این اتحادیه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۲۳:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
سفیر قطر در مسکو با بیان اینکه ساز و کار مشورتی سه جانبه میان قطر، ترکیه و روسیه درباره بحران سوریه به دنبال محدود کردن نقش ایران در سوریه نیست، گفت که نقش ایران در منطقه بسیار مهم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۰۰    
سوریه در منظر دنیای غرب و رژیم صهیونیستی ظرفیت ها و اهمیت های نهانی دارد که مغفول مانده یا کمتر مورد پردازش قرار گرفته است؛ ورود پرقدرت غرب به بحران سوریه در همین راستا صورت گرفت.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
در حالی که احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری حمایت زیادی از جبهه مقاومت نداشت، بعد از ریاست جمهوری به یکی از سخنرانان مراسم یادبود شهدای مقاومت تبدیل شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۲۱:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
در حالی که احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری حمایت زیادی از جبهه مقاومت نداشت، بعد از ریاست جمهوری به یکی از سخنرانان مراسم یادبود شهدای مقاومت تبدیل شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۰:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
فارس: علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی امروز (چهارشنبه) با گیر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه درباره راهکار سیاسی بحران سوریه و استمرار گفتگوهای کمیته قانون اساسی این کشور گفت و گو کرد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۱۱    
کتاب زندگی زیر پرچم داعش ترجمه وحید خضاب، تاریخ پژوه و مترجم تخصصی جریان های تکفیری و جریان مقاومت با نگاهی متفاوت به مسأله بحران سوریه و داعش نوشته شده است و طعم تلخ زندگی در پایتخت داعش را به شما می چشاند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
متن صوتی سخنرانی دکترمسعود اسداللهی در وبینار مشترک از طرف انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در دمشق...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه اردن در تماس تلفنی با فرستاده سازمان ملل در امور سوریه، تلاش های مربوطه به دستیابی به راه حل سیاسی بحران سوریه را بررسی کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۵۲    
وزیر خارجه اردن و نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در گفت و گوی تلفنی راهکارهای سیاسی برای حل بحران سوریه را بررسی کردند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمد جوادظریف در سومین مرحله از سفر خود به کشور های آسیای مرکزی و پس از دیدار با مقامات کشور های ازبکستان و قرقیزستان امروز در نورسلطان (آستانه) با مختار تیلو بردی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قزاقستان دیدار و گفت وگو کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران -ایرنا– آمریکا که با آغاز بحران سوریه در اسفندماه سال 1389 فرماندهی و هدایت این بحران را که بعدها به جنگ خونینی تبدیل شد،به عهده دارد و سال ها پیش به صورت ظاهری "جبهه النصره" سابق (تحریر الشام فعلی) را گروهی تروریستی اعلام کرده بود، ولی هم اکنون این گروه را "دارایی خود" در سوریه خوانده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۵:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه عربستان تأکید کرد که این کشور امیدوار است دولت بشار اسد اقدامات مناسبی برای حل سیاسی بحران اتخاذ کند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نشست های بروکسل را می توان یک فریب کاری آشکار برای توجیه تداوم دخالت های بحران ساز علیه سوریه دانست، چه، غرب اگر واقعا به دنبال حل بحران سوریه است چاره ای جز تن دادن به راه کار های ساده ای، چون پایان دادن به حمایت از تروریست ها، رفع تحریم ها علیه این کشور ...
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : اتحادیه اروپا برای پنجمین سال متوالی، در شهر بروکسل کنفرانس حمایت مالی از سوریه را در روزهای 29 و 30 مارس 2021 (9 و 10 فروردین 1400) برگزار کرد ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۰:۲۳    
سفیر ایران در بلژیک و اتحادیه اروپا گفت: با انتقال بحران سوریه از مرحله نظامی به سیاسی، باید نسبت به احتمال احیای مجدد داعش و ظهور سایر گروه های تروریستی تکفیری حساس بود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۸:۰۳    
شفقنا- وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا گروه تروریستی داعش را به عنوان ابرازی برای ممانعت از دستیابی به راه حل سیاسی در بحران سوریه قرار داده است. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
فیصل بن فرحان در نشست مجازی بروکسل درباره سوریه ، بدون ذکر هیچ دلیل و مستندی خواستار توقف تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای تغییر ترکیب جمعیتی در سوریه شد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۰:۵۷    
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، در صفحه توییتری در پست های پنج گانه از عدم اراده سیاسی جامعه جهانی در قبال بحران سوریه نوشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۰:۴۷   + ۴۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سفیر ایران در بلژیک و اتحادیه اروپا تاکید کرد: با انتقال بحران سوریه از مرحله نظامی به سیاسی، جامعه بین المللی وظیفه تسهیل این انتقال را دارد و در این برهه حساس، باید نسبت به احتمال احیای مجدد داعش و ظهور سایر گروه های تروریستی تکفیری حساس بود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- ایمن الصفدی، معاون نخست وزیر اردن و وزیر امور خارجه و مهاجران این کشور امروز(سه شنبه)، اظهار کرد: خروجی های ده ساله بحران سوریه وحشتناک است و حقیقت مهم این است که این بحران تمام نشدنی است . ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
لندن – ایرنا - فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با ایراد سخنانی در کنفرانس آینده سوریه و منطقه تصریح کرد که بحران این کشور راه حل نظامی ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه آلمان با تاکید بر لزوم پایان دادن به بحران سوریه خاطر نشان کرد که برلین از تمام راه های سیاسی برای حل این بحران حمایت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا بدون اشاره به تحریم های سنگین کشورهای غربی علیه سوریه، درخصوص بحران انسانی در این کشور ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۱:۱۸   + ۴۶ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: اعمال تحریم های یکجانبه علیه سوریه اقدامی زیانبار است و فقط بحران این کشور و آلام مردم آن را که از دشواری های دیگری چون شیوع کرونا هم رنج می برند، طولانی تر می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۶:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
دولت اردن طرح خود در سال 2021 برای کمک به بحران سوریه به مبلغ 2.4 میلیارد دلار را آغاز کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
همکاری مشترک مسکو و حزب الله در جریان بحران سوریه امکان اتحاد ثمربخش میان دو طرف در تحولات منطقه ای برای جلوگیری از مداخلات بی ثبات ساز غرب و گسترش تروریسم را به خوبی نشان داد
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
امارات متحده عربی که از ابتدای بحران سوریه در سال 2011 از حامیان مالی مهم گروه های تروریستی در سوریه به شمار می رفت، در سال 2018 به عنوان اولین کشور عربی، سفارت خود در سوریه را بازگشایی کرد.
برترین ها / نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۲۲:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا: شبکه خبری المیادین از حمله موشکی به مقر یک گروه شبه نظامی مورد حمایت ترکیه در شمال غرب سوریه گفت. المیادین روز یکشنبه اعلام کرد: مقر عناصر مسلح فیلق الشام گروه مورد حمایت ترکیه در روستای القاح واقع در شمال ادلب هدف یک فروند موشک بالستیک قرار گرفت. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه عمان تاکید کرد که حل بحران سوریه فقط به دست مردم این کشور امکانپذیر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده دائم قطر در سازمان ملل تاکید کرد که کشورش به تلاش مجدانه خود برای گفتگو درباره راه های ممکن همکاری با شرکای بین المللی برای مشارکت سازنده در خاتمه دادن به بحران سوریه ادامه خواهد داد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۰۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به نوشته ی القدس العربی در پایان نشست سه جانبه دوحه، بیانیه مشترکی صادر شد که در آن، بر دو نکته عملی تاکید شد، یکی اینکه بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و دوم ارتباط مستمر با طرفهای درگیر در سوریه و حمایت از تلاشهای نمایندگان سازمان ملل متحد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۰۱    
کاخ کرملین اعلام کرد، با حزب الله لبنان بر سر عبور از بحران تشکیل کابینه این کشور و همچنین دستیابی به پیشرفتی در حل و فصل بحران سوریه به توافق رسیده است.