دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۳:۴۴Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش»

صفحه اقتصاد   ۱۲ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
کارشناسان همواره تاکید می کنند که پس از رفع تنش ها و فروکش کردن التهابات، نرخ دلار نیز با شیب زیاد کاهش پیدا خواهد کرد.
بازار نیوز   ۱۲ دقیقه پیش    
رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با تاکید بر این که نوسانات بازار غیررسمی ارز متاثر از تنش های سیاسی منطقه است. گفت:در این بازار فقط نیاز ارزی کالای قاچاق و یا فرار سرمایه تامین می شود. با کاهش تنش ها میان ایران و رژیم صهیونیستی جو سازی در آن متوقف شده و به زودی آرام خواهد شد.
روزنامه سپهر   ۲۲ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر ارشد مسائل منطقه خاطرنشان کرد: به نظر پاکستان تلاش می کند در وضعیت نوین منطقه دامنه رایزنی منطقه ای و بین المللی خودش را با ایران گسترش دهد و مانع از افزایش تنش شود.
ایران اکونومیست   ۲۷ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سرویس نظارت بر اقلیم کوپرنیک اتحادیه اروپا و سازمان جهانی هواشناسی (WMO) امروز (دوشنبه) اعلام کردند این قاره در سال 2023 رکورد تعداد روزهای فشار گرمایی شدید را شکسته است. ...
اقتصاد نیوز   ۴۱ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: ایران مبتنی بر حق ذاتی خود اقدام نظامی لازم را در جهت ایجاد بازدارندگی انجام داد و دو مقر نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را که مستقیم علیه حمله به سفارت ایران در دمشق نقش داشتند مورد هدف قرار داد.
عصر ایران   ۱ ساعت پیش    
دولت هاشمی اردن در برابر تشدید تنش نظامی بین اسراییل و ایران موقعیت خود را در آسیب می بیند.
شهرآٰرا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
معامله گران می گفتند با تعدیل شدن تنش در منطقه، بازارساز با تزریق دلار نقدی در هرات، توانست حمایت ها را بشکند و قیمت دلار دو کانال از دست دهد. از نظر آنها نوسان گیران هم دست به تست تزریق می زدند و در مقاطعی که بازارساز تزریق نداشت به قیمت نوسان می دادند.
فرارو   ۱ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: ایران مبتنی بر حق ذاتی خود اقدام نظامی لازم را در جهت ایجاد بازدارندگی انجام داد و دو مقر نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را که مستقیم علیه حمله به سفارت ایران در دمشق نقش داشتند مورد هدف قرار داد. ...
سراج24   ۱ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به پاسخ تنبیهی ایران به تجاوز رژیم اشغالگر علیه کنسولگری کشورمان در دمشق گفت: آنچه ایران انجام داد، یک اقدام قانونی و مشروع بوده است.
تجارت نیوز   ۲ ساعت پیش    
کمبود آب یکی از چالش های اصلی ایران در سال های اخیر است. خشکسالی های پیاپی، رشد جمعیت و افزایش تقاضا برای آب، تنش های زیادی بر منابع آبی کشور وارد کرده است. آیا کشور ما نیازمند انتقال آب بین حوضه ای است؟
خبرگزاری برنا   ۲ ساعت پیش    
همزمان با آغاز شصتمین دوسالانه ونیز ، تنش های جنگ غزه با تجمعات اعتراضی حامیان فلسطین با شعار مرگ در ونیز جایی ندارد به این رویداد هنری راه پیدا کرد.
حزب الله:سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: ایران مبتنی بر حق ذاتی خود اقدام نظامی لازم را در جهت ایجاد بازدارندگی انجام داد و دو مقر نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را که مستقیم علیه حمله به سفارت ایران در دمشق نقش داشتند مورد هدف قرار داد.
کنعانی گفت: هماهنگی دستگاه دیپلماسی و ستاد کل نیروهای مسلح در عملیات وعده صادق نتیجه بسیار درخشانی را برای دولت ایران در سطح جهانی به ثبت رساند.
آمریکا و فیلیپین رزمایش های نظامی سالانه خود را در بحبوحه تنش ها در دریای چین جنوبی آغاز کردند.
صهیونیست ها به این نتیجه رسیده اند که در مقابل قدرت جمهوری اسلامی راهی جز سکوت و عقب نشینی ندارند. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ به نقل از جوان، سخنگوی فارسی زبان رژیم صهیونیستی در اظهارنظری منفعلانه و از سر ترس گفته ما نمی خواهیم تنش با ایران را بیشتر از این کنیم. ...
بهار نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
گروه بین الملل: کرملین به طور ضمنی تأیید کرد که صلح بانان روس از منطقه قره باغ عقب می کشند و سلاح ها و تجهیزات خود را به همراه می برند. نیروهای ارتش روسیه چهار سال پیش، زمانی که در قره باغ مستقر شدند، مأموریتی صلح آمیز را بر عهده گرفتند. ...
بهار نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
گروه سیاسی: روزنامه گاردین در تازه ترین نوشتار به بررسی موج جدید تنش میان جمهوری اسلامی ایران و اسرائیل پرداخته است. به گزارش جماران، نویسنده این مطلب برای گاردین آخرین حلقه از زنجیره تنش میان دو طرف را روایت برخی رسانه ها و مقام های آگاه غربی درباره حمله روز جمعه رژیم اسرائیل به پایگاهی نظامی در ...
فرماندار رشت، گفت: عملیات وعده صادق یک افتخار و توفیق بزرگ برای نظام اسلامی است که بعد از 45 سال به عنوان کشوری که همیشه دچار تهدید و تحریم و تنش بوده توانست هیمنه پوشالی امپراتوری های بزرگ عالم را بشکند.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عوامل زیادی دست در دست هم داد که روز گذشته و بعد از گذشته دو هفته، بازار سرمایه یک جهش خوب را تجربه کرد؛ این در حالی است که فروکش کردن تنش های منطقه، رشد قیمتی بازارهای جهانی و حتی برداشته شدن محدودیت دامنه نوسان باعث رشد این چنینی بورس در اولین روز اردیبهشت شده است.
فرارو   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
آیا آنچه در 10 روز گذشته رخ داده است، آمادگی هر یک از طرف ها را برای ریسک دوباره تقویت می کند یا باعث شده که از لبه پرتگاه عقب نشینی کنند و به ریسک گریزی برگردند؟ ...
40 شهر و 306 روستای خراسان رضوی در شرایط مواجهه با تنش آبی قرار دارند.
نامه نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برای اینکه به درک محاسبات عالی ایران در مواجهه با تنش های کم سابقه اخیر خود با اسرائیل، بیشتر بتوانیم نزدیک بشویم، خواندن موارد زیر می تواند کمک کننده باشد.
ایفنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – تحلیلگران بر این باورند که نفت در حال حاضر باید بین 5 تا 10 دلار در هر بشکه نوسان داشته باشد تا منعکس کننده خطر تشدید درگیری اسرائیل و ایران باشد ...
ساعت24   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
ساعت 24 - مطالعه ای در سال 2024 که در مجله علمی Personal Relationships منتشر شد، نشان داد که در جریان مشاجره هایی که در رابطه رخ می دهد، درنگ برای تفکر در مورد موقعیت موجود می تواند ناراحتی و تنش را به طور قابل توجهی کاهش داده و خودکارآمدی یا باور فرد به توانایی مدیریت مناسب تعارض را افزایش دهد ...
تجارت نیوز   ۳ ساعت پیش    
قیمت نفت در آغاز معاملات روز دوشنبه کاهش یافت، زیرا اسرائیل و ایران خطرات ناشی از تشدید احتمالی درگیری هاو خصومت ها در خاورمیانه را پس از حمله اسرائیل به ایران کم اهمیت جلوه دادند.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
محققان انستیتو بین المللی پژوهش های صلح استکهلم در گزارشی که امروز دوشنبه منتشر ساختند، نوشتند در سال 2023 هزینه های نظامی در سطح جهان شاهد بیشترین میزان افزایش در طول یک دهه گذشته بوده چون جنگ ها و تنش های فزاینده در جهان به این هزینه ها دامن زدند.
خبرگزاری برنا   ۳ ساعت پیش    
نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: با عملکرد خوب پدافند ما در اصفهان قدرت مانور از رژیم صهیونیستی گرفته شد و دچار تنش روحی شده است.
تبیان   ۳ ساعت پیش    
بدن درد معمولاً ناشی از التهاب یا تنش عضلات است. لرز شیوهٔ بدن برای گرم کردن خودش است. لرز به این دلیل رخ می دهد که عضلات به سرعت منقبض و منبسط می شوند. داشتن بدن درد و لرز بدون تب به چند دلیل می تواند باشد:
ایرنا   ۳ ساعت پیش    
تهران-ایرنا- موسسه بین المللی صلح استکهلم (SIPRI) در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، هزینه های نظامی جهان در سال 2023 به دلیل تنش ها و درگیری ها، شدیدترین افزایش را در یک دهه گذشته داشته و این هزینه ها به رقم بی سابقه 2.4 تریلیون دلار رسیده است.
بهداشت نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بدن درد معمولاً ناشی از التهاب یا تنش عضلات است. لرز شیوهٔ بدن برای گرم کردن خودش است. لرز به این دلیل رخ می دهد که عضلات به سرعت منقبض و منبسط می شوند. داشتن بدن درد و لرز بدون تب به چند دلیل می تواند باشد:
ایلنا   ۳ ساعت پیش    
کشورهای اروپایی و آمریکا در واکنش به اقدامات متقابل ایران و رژیم صهیونیستی،خواستار خویشتنداری دو طرف و کاستن از تنش ها شده اند. فعالیت های به ظاهر تنش زدای دولت های غربی اما هیچ سنخیتی با آنچه ادعا می کنند ندارد و ذیل راهبرد قدیمی یکجانبه گرایی یا جهان تک قطبی به رهبری آمریکا می گنجد.
دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : در میانه تنش های حاکم بر خاورمیانه، دولت بایدن تلاش دارد تا از آب گل آلود ماهی گرفته و با ارائه امتیازهایی، ریاض را برای عادی سازی روابطش با تل آویو متقاعد کند.
اولاف شولتس صدراعظم آلمان در یک تماس تلفنی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره تشدید تنش ها در منطقه خاورمیانه هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
برای گذر از تنش آبی مشهد در تابستان 16 طرح با همکاری شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب با اعتبار 45 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده است.
کسب و کار نیوز- نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: روند طلا و سکه امروز به دنبال کمبود تقاضا و نوسانات ارزی در بازار داخلی با کاهشی اندک رو به رو شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: از محل اعتبارات دور دوم سفر رئیس جمهور 2 هزار میلیارد ریال اعتبار در سال مالی جاری برای تکمیل طرح تنش آبی شهر طبس ابلاغ شد.
انصاف نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
معصومه که از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است، می گوید: زمان هایی که در کتابخانه دانشگاه باید تمرکزم بر مسائل درسی باشد دائما نگران این هستم که یکی از افراد حراست سر و کله اش پیدا شود و در مورد پوشش، شال، نحوه نشستن یا هر چیز دیگری با من برخورد کند. ...
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
با بالا گرفتن تنش ها و اختلافات میان صهیونیست ها، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، وزیر جنگ این رژیم را به فاش کردن اطلاعات محرمانه امنیتی متهم کرد.
عصر ایران   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
علم صالح استاد مطالعات ایران و خاورمیانه شناسی در دانشگاه ملی استرالیا: ایران به خصوص در شش ماه اخیر نشان داد که امکان مدیریت تنش را داراست.
رویداد ایران   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از همه مردم و ادارات استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب شرب درخواست همراهی نمود تا زمینه بهره مندی همه از این ماده حیاتی مهیا باشد.
در تماس تلفنی امشب (یکشنبه) دوم اردیبهشت خانم الینا والتونن وزیر امور خارجه فنلاند با امیرعبداللهیان، رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به اینکه ایران به دنبال تنش در منطقه نیست، ریشه بحران در منطقه را در تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه خواند.
جهان صنعت نیوز   ۴ ساعت پیش    
به گزارش سرویس خودر و جهان صنعت نیوز ؛ در فروردین شاهد اوج تنش های سیاسی بودیم که در نتیجه این شرایط، قیمت دلار تا مرز 70 هزار تومان افزایش پیدا کرد. هر چند همچنان ریسک های سیاسی هر لحظه می تواند دوباره منجر به التهاب شدید در بازار شود ولی در یک هفته گذشته آرامش نسبی حاکم شده و نمود آن عقب نشینی ...
کاپیتان تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، هر اقدامی که در اراک انجام داده فقط در راستای حفظ آرامش و جلوگیری از تنش بوده است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا گفت: این مجموعه برای رفع تنش آب شرب در روستاهای آذربایجان شرقی تعداد 61 طرح را در دست اجرا دارد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- با نزدیک شدن به فصل تابستان مسوولان استان کرمانشاه عزم خود را جزم کرده اند تا مشکل کم آبی شهر مرزی نوسود و روستاهای مرزی شهرستان پاوه را رفع کنند.
به دنبال تصویب بسته کمک 95 میلیارددلاری آمریکا به اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان؛ مقام های تایپه در اندیشه هستند که چطور از این کمک ها علیه جمهوری خلق چین استفاده نمایند! به گزارش ایرنا؛ این بسته که اخیراً در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، شامل 60.84 میلیارددلار برای اوکراین، 26 ...
به گزارش ایران اکونومیست، خودروسازان بزرگ اروپایی فولکس واگن و استلانتیس اعلام کردند که بازار در سال 2024 به دلیل تقاضای ضعیف جهانی برای خودروهای الکتریکی، افزایش رقابت چینی، فشارهای مداوم هزینه ها و تنش های ژئوپلیتیکی سخت خواهد بود. ...
مشرق نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود خود نوشت: گفت: چه خبر؟! گفتم: روزنامه اعتماد نوشته است به جای تنش با رژیم صهیونیستی، باید با آمریکا مذاکره کنیم و میوه های برجام را بچینیم! ...
اقتصاد نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد که نتانیاهو در جلسه اخیر کابینه جنگ، اعضای تیم مذاکره کننده برای آزادی اسرای اسراییلی را به ارائه اطلاعات نادرست متهم کرد.