سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۰۰:۰۴Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوپک پلاس»

اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
عراق انتظار دارد قیمت نفت در سه ماهه نخست سال میلادی آینده در حدود 70 دلار در هر بشکه باشد و با افزایش تدریجی تولید اوپک پلاس و تداوم احیای تقاضا، بازار متوازن بماند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
با وجود تنش های ژئوپلتیک موجود بین چین و آمریکا در سال های اخیر، این دو ابرقدرت اقتصادی جهان از منظر مصرف مواد خام شباهت زیادی به هم دارند. حداقل در بازار نفت وجه تشابه آنها بسیار بیشتر از وجه افتراق آنهاست ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
وزارت انرژی قزاقستان از پایبندی 206 درصدی این کشور به توافق کاهش عرضه نفت اوپک پلاس خبرداد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد : چین هفته گذشته با اعلام این خبر که می خواهد بخشی از ذخایر استراتژیک نفتش را به فروش برساند، تیتر رسانه های جهان شد؛ اقدامی که بلومبرگ آن را مداخله بی سابقه در بازار نفت خواند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
تولید نفت روسیه با بالا رفتن سهمیه این کشور در قالب توافق کاهش عرضه اوپک پلاس افزایش یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد جهان برای عرضه بیشتر نفت باید تا اکتبر منتظر بماند زیرا تولید از دست رفته پس از وقوع طوفان آیدا افزایش تولید اوپک پلاس را خنثی کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۲:۲۳    
قیمت نفت برنت در سال جاری با حمایت محدودیت عرضه از سوی اوپک پلاس و تا حدودی بهبود تقاضا پس از تاثیر بیماری همه گیر، 41درصد افزایش یافته است. ( منبع )
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۹:۱۸   + ۱۷ سایت دیگر  
هفته جاری بازار به گزارشهای اوپک و آژانس بین المللی انرژی از دورنمای تقاضا برای نفت در سال 2022 چشم خواهد دوخت. دو منبع آگاه اوپک پلاس اظهار کردند اوپک احتمالا در پیش بینی خود از میزان تقاضا برای نفت در سال میلادی آینده تجدیدنظر کرده و برآوردش را پایین می آورد. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۸:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
بازارها همچنین به تصمیم اوپک پلاس برای افزایش تولید ماهانه به میزان 400 هزار بشکه در روز در فاصله اوت تا دسامبر واکنش نشان می دهند. در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش 347درصدی و 2 دلار 26سنت افزایش داشت و به قیمت67دلار و 44سنت رسید. ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل لوک اویل معتقد است اوپک پلاس تمایل دارد قیمت نفت را در محدوده 65 تا 75 دلار برای هر بشکه حفظ کند.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۱۷    
پایگاه خبری فولاد ایران - 23 عضو اوپک پلاس جلسه اخیر خود را در کمتر از یک ساعت به پایان رساندند و موافقت کردند تولید را دوباره در ماه اکتبر افزایش دهند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر شرکت لوک اویل روسیه گفت قیمت نفت بین 65 تا 75 دلار در هر بشکه برای مصرف کنندگان مناسب است و گروه اوپک پلاس تلاش می کند با تنظیم تولید، قیمتها را در این محدوده نگه دارد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - محمد دیالمی، کارشناس مطالعات انرژی از دانشگاه کوئینزلند- در طی یک سال و نیم گذشته، بازار نفت دستخوش تغییراتی شد که به جرأت می توان گفت پیش از آن هرگز این گونه رخ نداده بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
آرامکوی سعودی قیمت نفت خام خود برای تحویل در ماه اکتبر در آسیا و مدیترانه را در حالی کاهش داد که آمریکا و اوپک پلاس عرضه نفت خود به بازارها را بیشتر کرده اند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، قیمت نفت امروز با کاهش همراه شد. این کاهش قیمت پس از نشست اوپک پلاس و ادامه تدریجی افزایش عرضه نفت در بازارهای جهانی رخ داد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
احسان آذری نیا : در سال جاری میلادی، عملکرد بازار نفت بسیار خوب بوده و قیمت ها رشد چشمگیری داشته است. این رشد، حاصل شروع واکسیناسیون علیه کرونا و بازگشایی اقتصادهاست که بر مصرف افزوده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اوپک پلاس در 18 ماه گذشته تلاش کرد تا با خارج کردن مقدار قابل توجهی از عرضه، نفت مازاد را در بازار کاهش و قیمت ها را افزایش دهد.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۷    
پایگاه خبری فولاد ایران - پس از ثبت بدترین زیان ماهانه امسال برای نفت در ماه آگوست، بازارهای نفت در ماه سپتامبر با توجه به سه گانه تحولات مثبت، معاملات خود را آغاز کردند. قیمت نفت خام پس از تصمیم اوپک پلاس بر حفظ روند فعلی تولید، افزایش یافت ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
خبرهای مربوط به نخستین سفر عملیاتی، نخستین دیدار خارجی و نخستین حضور وزیر نفت دولت سیزدهم در نشست اوپک پلاس و همچنین نخستین حکم انتصاب این دوره را در گزیده های نفتی این هفته می خوانید.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۰۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قیمت جهانی نفت پس از موافقت اوپک پلاس با ادامه افزایش تدریجی عرضه و ادامه تعطیلی پالایشگاه های لوئیزیانایِ آمریکا کاهش یافت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه گفت: روسیه با تایید اوپک پلاس می تواند در ماه سپتامبر (ماه جاری میلادی) تولید نفت خود را روزانه 100 هزار بشکه افزایش دهد. در ماه اکتبر (9 مهر ماه تا 10 آبان ماه) نیز می توانیم 100 هزار بشکه دیگر بر تولید نفت خود بیفزاییم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
از آنجا که گروه اوپک پلاس در نشست خود تصمیم گرفت بر برنامه افزایش عرضه خود به میزان 400هزار بشکه در روز پایبند بماند، قیمت نفت مجددا روند نزولی در پیش گرفت.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۸:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، پنجشنبه، در حالی پایین آمد که اوپک پلاس اعلام کرد به توافق خود برای افزایش تدریجی تولید پایبند است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیران اوپک و متحدانش روز چهارشنبه موافقت کردند برنامه افزایش تدریجی تولید را ادامه دهند و ارزیابی میزان تقاضا برای نفت در سال 2022 را بالاتر بردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : پیش از جلسه اوپک و متحدانش موسوم به اوپک پلاس که قرار بود عصر دیروز برگزار شود تا برنامه افزایش تولید این گروه مورد بررسی بیشتر قرار گیرد، کمیته مشترک فنی این ائتلاف دست به افزایش برآورد خود از تقاضای سال آینده زد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بیستمین نشست وزرای نفت و انرژی کشور های عضو اوپک پلاس امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای بر حفظ توازن بازار نفت تأکید کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۳:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر نفت، ثبات و پایداری امنیت انرژی در جهان را مستلزم اتخاذ رویکردی غیرسیاسی در بازار نفت دانست و گفت: تحریم های آمریکا سبب شد ایران از آوریل 2018 تا آوریل 2021 از تولید یک میلیارد و 800 میلیون بشکه نفت و بیش از 100 میلیارد دلار درآمد نفتی محروم شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
23 کشور عضو سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در بیستمین نشست خود بر تداوم افزایش تدریجی تولید تأکید کردند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
بیستمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس امروز (چهارشنبه، دهم شهریورماه) با انتشار بیانیه ای بر اهمیت ادامه تلاش ها برای حفظ توازن بازار نفت تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۲۶    
مسکو- ایرنا- کمیته نظارتی اوپک پلاس برگزار شد و وزیران انرژی شرکت کننده در آن، حفظ طرح افزایش تولید روزانه 400 هزار بشکه نفت در ماه سپتامبر را توصیه کردند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۲۶   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا از شانا، جواد اوجی چهارشنبه، در نخستین حضور خود در نشست اوپک پلاس (در جریان بیستمین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت موسوم به ائتلاف اوپک پلاس) اظهار داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
منابع آگاه خبر دادند، اوپک پلاس توافق کرد به سیاست کنونی خود برای افزایش تدریجی تولید ادامه دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
الکساندر نوآک، وزیر نفت پیشین روسیه و مذاکره کننده ارشد این کشور در گروه اوپک پلاس گفت: اوپک و هم پیمانانش، موسوم به اوپک پلاس، هدف حذف مازاد نفت از بازارهای جهانی را به انجام رسانده اند و اکنون حفظ تعادل بازار اهمیت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
اوپک پلاس پیش بینی خود از تقاضا برای نفت در سال 2022 را به 4.2 میلیون بشکه در روز افزایش داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
با افزایش ذخایر بنزین آمریکا و در آستانه نشست اوپک پلاس که انتظار می رود افزایش تولید خود تا پایان ماه دسامبر را ادامه دهد، قیمت نفت در معاملات امروز به 60.86 دلار در هر بشکه کاهش یافت.
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۱۸   + ۲۳ سایت دیگر  
23 کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در بیستمین نشست خود بر تداوم افزایش تدریجی تولید تأکید کردند.
اقتصاد آنلاین / دولت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۱۲   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر نفت اظهار داشت: ایران آمادگی دارد که به محض برطرف شدن تحریم های یکجانبه آمریکا، با افزایش تولید نفت به بالاترین سطح ممکن در جهت جبران خسارت های فراوان اقدام کند
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۰:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
بیستمین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به ائتلاف اوپک پلاس آغاز شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۶:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که در ماه جاری میلادی تقاضا برای نفت تا سال 2021 با گسترش نوع دلتا کندتر خواهد شد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
قزاقستان اقدام های کنونی اوپک پلاس برای تثبیت بازارهای جهانی نفت خام را کافی می داند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۴:۴۰    
شفقنا اقتصادی – بازار نفت امروز منتظر تصمیم اجلاس اوپک خواهد ماند. به گزارش شفقنا اقتصادی، اوپک پلاس در پیش بینی تقاضای نفت خود در سال 2022 را در آستانه نشست گروه تولیدکنندگان نفت در روز چهارشنبه ، در میان فشارهای آمریکا برای افزایش سریعتر تولید برای حمایت از اقتصاد جهانی ، تجدید نظر کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۴:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت نفت در واکنش به کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا در معاملات روز چهارشنبه افزایش یافت.
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۳:۲۶    
پتروتحلیل-نفت در نیویورک بزرگترین ضرر ماهانه خود را از اکتبر ثبت کرد زیرا سرمایه گذاران چشم انداز تولید اضافی اوپک+ و احیای تولید نفت خام در ایالات متحده پس از طوفان ایدا را سنجیدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - منابع آگاه به خبرگزاری رویترز خبر دادند که به رغم فشارهای آمریکا برای تولید بیشتر نفت، احتمال دارد در جلسه امروز سیاست های جاری اوپک پلاس تغییر کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۳۰    
از آنجا که انتظار می رود موجودی نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته کاهش یافته، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
کمیته فنی اوپک پلاس انتظار دارد بازار نفت در سال 2022 به مازاد برسد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کمیته فنی مشترک اوپک پلاس پیش بینی کرد بازار نفت امسال 0.9 میلیون بشکه در روز کمبود عرضه خواهد داشت اما در سال 2020 با 2.5 میلیون بشکه در روز مازاد عرضه روبرو می شود.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 25 دقیقه امروز (چهارشنبه، دهم شهریورماه) با 5 سنت افزایش به 71 دلار و 70 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با هفت سنت افزایش به 68 دلار و 57 سنت برای هر بشکه رسید.
نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در اوت افزایش یافت و به بالاترین میزان از آوریل سال 2020 تاکنون رسید با این حال کاهش تولید ناخواسته برخی اعضا، رشد بیشتر تولید این گروه را محدود کرد.