چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۲۲:۵۱Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قزاقستان»

تقریب   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس اداره مسلمانان قزاقستان اظهار داشت: وجود یک جامعه مسلمان واقعی بدون احساس برادری در بین مسلمانان غیرممکن است، هرچقدر تعداد برادران با چنین احساسی همانند شاخه های یک درخت افزایش یابد، این روابط محکم تر می شوند ...
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کارشناسان موسسه های مطالعاتی قزاقستان و ایران، خواستار تعریف و تنظیم چارچوب تازه ای در روابط دو طرف با توجه به عضویت ایران در پیمان شانگهای شدند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۹ ساعت پیش    
فردا صبح ایران و روسیه دیدار فینال را برگزار می کنند. این مسابقات تدارکاتی برای شرکت در جام جهانی قزاقستان است که اسفند برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به دستور رئیس جمهورترکمنستان، سفیر این کشور در قزاقستان منصوب شد که به طور همزمان به عنوان سفیر در آفریقای جنوبی فعالیت خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پنج کاراته کا به اردوی تیم ملی زنان به جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا قزاقستان اضافه خواهند شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۸    
کمیته هواپیمایی مدنی قزاقستان از مطالعه فرودگاه های این کشور توسط متخصصان آمریکایی با هدف راه اندازی پروازی های مستقیم در مسیر ایالات متحده خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۷    
تأکید ازبکستان و آمریکا بر اجرای طرح های زیربنایی در افغانستان، توسعه روابط محور رایزنی رؤسای پارلمان های قزاقستان و سعودی و کمک 125 میلیون دلاری چین به تاجیکستان برای ساخت جاده؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۲۵    
مقامات شرکت سهامی راه آهن آزبکستان با بنادر آکتائو و کوریک قزاقستان در دریای خزر و همچنین با بندر خشک هارگوس یادداشت تفاهم همکاری امضا کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۱    
سومین دور رایزنی های سیاسی وزارتخانه های امور خارجه قزاقستان و سوئد به صورت مجازی برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
علی اصغر آسیابری نماینده وزن منفی 75 برای مسابقات جهانی امارات و پوریا اقدسی نماینده وزن منفی 55 برای مسابقات آسیایی قزاقستان انتخاب شدند.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۹    
تولیوبایوا سمال در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان خواستار توسعه تعاملات علمی و فرهنگی ایران و قزاقستان شد و گفت: ایران جایگاه خاصی در زندگی علمی و فرهنگی من دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۴    
در دیدار رؤسای پارلمان های قزاقستان و عربستان سعودی بر ضرورت توسعه تعاملات بین دو کشور در تمام زمینه ها تاکید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۱    
قزاقستان و آلمان توافقنامه همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و سایر جنایات خطرناک امضا کردند.
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۴    
به گزارش جنوب نیوز؛ سفیر قزاقستان در تهران در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایرنا پیرامون عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای گفته است: "عضویت ایران در شانگهای برای همه منطقه سودمند خواهد بود ...
تنیس فا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
تنیسفا – صبح امروز مسابقات جام دیویس در گروه چهارم آسیا و اقیانوسیه در کشور بحرین آغاز شد و ملی پوشان کشورمان در اولین دیدار به مصاف تیم قرقیزستان رفتند. ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بازیگر و کارگردان روس پس از گذراندن 12 روز در ایستگاه فضایی بین المللی برای فیلمبرداری اولین فیلم در مدار زمین ، به سلامت در قزاقستان فرود آمدند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، اردوهای تیم ملی کاراته مردان ایران برای حضور در مسابقات جهانی امارات و آسیایی قزاقستان در حال برگزاری است. ابتدای هفته جاری “شهرام هروی” سرمربی تیم ملی کاراته از تعویق مسابقات انتخابی تیم ملی به دلیل شرایط کرونایی خبر داده بود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
یک آینده پژوه حوزه فناوری بلاکچین با اشاره به تصمیم آمریکا در خصوص محدود کردن رمز ارزها گفت: بهترین راهکار در این خصوص ایجاد یک صرافی داخلی با قابلیتهای بایننس است که معامله گران رمز ارز بتوانند در بستر امن داخلی به مبادلات خود بپردازند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سفیر قزاقستان در تهران ایران را کشوری قوی از نظر اقتصاد توصیف کرد و گفت: عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای برای کشورهای منطقه حوزه این سازمان بسیار موثر و حتما در مبادلات تجاری و همکاری برنامه های اقتصادی مفید خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۳    
نماینده ویژه رئیس جمهور قزاقستان در امور بین الملل در رأس یک هیأت از مقامات این کشور به کابل سفر و با نمایندگان طالبان دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
روابط عمومی کاخ ریاست جمهوری قزاقستان با انتشار بیانیه ای رسمی از علاقمندی این کشور و افغانستان برای توسعه روابط تجاری دوجانبه با یکدیگر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۱۲    
در ادامه سفر مقامات کشورهای آسیای مرکزی به افغانستان، نماینده ویژه رئیس جمهور قزاقستان در دیدار با معاون نخست وزیر طالبان درباره برقراری روابط تجاری با افغانستان گفت وگو کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۰۳    
بیرجند-اصغر زاده، مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشورهای شمالی همسایه ایران چون قزاقستان دیده شده که این خطر بیخ گوش خراسان جنوبی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۰۰    
تیم تولید فیلم فضایی The Challenge روسیه پس از 12 روز فیلم برداری در ایستگاه فضایی بین المللی به زمین برگشت و در خاک قزاقستان فرود آمد. این اولین فیلمی است که واقعا در فضا فیلمبرداری شده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۴۴ سایت دیگر  
عراق با سه میلیارد و 840 میلیون، ترکیه با دو میلیارد و 308 میلیون، امارات با دو میلیارد و 243 میلیون، افغانستان با 999 میلیون و پاکستان با 544 میلیون دلار، پنج مقصد صادرات کالاهای ایرانی در بین کشورهای همسایه بودند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سفیر جمهوری قزاقستان با ابراز امیدواری برای رفع تحریم های ظالمانه و روابط گسترده تر اقتصادی با تهران، گفت: هیات 30 نفره قزاقستان یادداشتهای تفاهم مهمی در زمینه صادرات، واردات و لجستیک با ایران امضا کرده است که نشان می دهد روابط دو کشور در زمینه های مختلف در احیا شدن است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۴۸    
تهران-ایرنا- سفیر سابق ایران در قزاقستان گفت: زیرساخت های لازم برای توسعه روابط ایران و قزاقستان وجود دارد و باید از ظرفیتهای گسترده و اشتراکات دو ملت در این زمینه بهره برداری کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، حدود 20 روز از شکست تیم ملی فوتسال ایران برابر قزاقستان در مسابقات جام جهانی و حذف از این رقابت ها می گذرد. وضعیت تیم ملی فوتسال از آن زمان و شرایط کمیته فوتسال چند هفته قبل از جام جهانی فوتسال در بلاتکلیفی قرار گرفته است و فدراسیون فوتبال هنوز تصمیم مشخصی در این خصوص نگرفته ...
علی اکبر طالبی متین، رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان و دانیار توسوپبیکوف، رئیس دپارتمان روابط بین الملل آژانس خبر به صورت مجازی با یکدیگر دیدار و گفت وگو کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۵۲    
افغانستان و توسعه روابط دغدغه اصلی نشست سران جامعه همسود، نورسلطان میزبان دیدار وزیر خارجه اسلواکی با رئیس جمهور قزاقستان و فعالیت سفیر جدید انگلستان در تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
اقتصاد آنلاین / صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
با راه اندازی 6 خط منظم دریایی از بنادر شمالی ایران به بنادر روسیه و قزاقستان، نقش جمهوری آذربایجان به عنوان کشور ثالث در ترانزیت و صادرات کالا به روسیه کمرنگ می شود ولی در این حوزه باید به مواردی نظیر تردد کشتی ها با ظرفیت کامل، ایجاد زنجیره تامین یکپارچه و حذف تردد یک سر خالی، توجه داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۸    
وزیر امور خارجه اسلواکی با رئیس جمهور قزاقستان دیدار و دورنمای روابط دوجانبه با تمرکز بر تقویت روابط تجاری و اقتصادی را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۲    
تاکید بردی محمداف بر تعهد ترکمنستان در زمینه ترانزیت بین المللی، دیدار روسای جمهور تاجیکستان و فرانسه در پاریس و عضویت قزاقستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه مغولستان که برای اولین مرتبه به قزاقستان سفر کرده است در دیدار با مقامات قزاقی برنامه همکاری نهادهای دیپلماتیک دو کشور را امضا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تیم والیبال بوروستنیک قزاقستان با پیروزی مقابل ناخون راچاسیما تایلند به مقام سوم مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا رسید.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در قزاقستان، شماره های 57 و 58 فصلنامه روسی زبان ایران نامه را با مطالبی در زمینه تاریخ و ادبیات ایران منتشر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۸    
معان اول نخست وزیر قزاقستان و رئیس بخش اورآسیا دبیرخانه روابط جهانی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی "OECD" دیدار و تقویت همکاری متقابل را بررسی کردند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بهمن کلباسی، خبرنگار بی بی سی با انتشار این عکس در صفحه ی توییتر خود نوشت: نشست کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا که امروز در قزاقستان در جریان است، 27 عضو دارد. از جمله ایران و اسراییل. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۳    
دیدار پوتین با رؤسای سرویس های اطلاعاتی همسود ، تاکید قزاقستان و ترکمنستان بر توسعه همکاری های استراتژیک و بررسی اوضاع افغانستان در دیدار رحمان و پادشاه بلژیک؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۰:۲۱    
خبرورزشی – تیم ملی فوتسال ایران با شکست مقابل قزاقستان از گردونه رقابت های جام جهانی حذف شد. گل سوم حریف از روی ضربه ایستگاهی بود. همه اعتقاد داشتند در آن صحنه خطایی رخ نداد که داور به ضرر ایران کاشته غیرمستقیم گرفت. ...
آوای رشت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
چهار داور بین المللی کاراته گیلان که از سوی فدراسیون برای قضاوت در مسابقات انتخابی تیم ملی دعوت شده بودند، شب قبل از مسابقات از قضاوت در این رقابتها محروم شدند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۹:۳۹   + ۲۷ سایت دیگر  
توافقنامه برقراری خطوط منظم دریایی در حوزه دریای خزر بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت کشتیرانی دریای خزر امضا شد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از خبرآنلاین؛ تیم ملی فوتسال ایران با شکست مقابل قزاقستان از گردونه رقابت های جام جهانی حذف شد. گل سوم حریف از روی ضربه ایستگاهی بود. همه اعتقاد داشتند در آن صحنه خطایی رخ نداد که داور به ضرر ایران کاشته غیرمستقیم گرفت ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
آخرین خبر: تصاویر تکان دهنده نشان می دهد که یوگنیا لئونتیوا، 33 ساله، از پشت بام هتلی در کاراگاندای قزاقستان پرید. بر اساس گزارشات، طناب نگهدارنده وی به درستی محکم نشده بود، و از ارتفاع 25 متری سقوط کرد. یوگنیا بلافاصله پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.
دانشجویان گروه زبان فارسی دانشگاه ملی اوراسیا قزاقستان به یاد حافظ شیرازی، از شاعران نامی و غزلسرایان مشهور ایران زمین شعر خواندند.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: گلاره ناظمی که در فینال جام جهانی 2021 فوتسال حضور داشت، در خصوص احساسش از انتخاب به عنوان یکی از داوران فینال این رقابت ها گفت: دو روز قبل از فینال آقای کولینا اعلام کرد که من هم در فینال حضور دارم. کولینا داوری ها را ابلاغ می کرد. دوست نداشتم اسمم در میان داوران رده بندی باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۸    
رئیس جمهور قزاقستان با وزیر امور خارجه ترکمنستان دیدار و در مورد همکاری های دوجانبه گفت وگو کردند.