دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۱۲:۳۵Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قزاقستان»

خبرگزاری فارس   ۱۳ دقیقه پیش    
شورای عمومی معلمان و اولیاء شهر آلماتی از حاشیه ها و مفاد دوره آموزشی صلاحیت های جهانی ابراز نگرانی کردند.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
گردش مالی بین قزاقستان و آذربایجان در ماه های ژانویه – دسامبر سال گذشته میلادی 461.9 میلیون دلار بوده که بیش از 39 درصد بیشتر از زمان مشابه سال 2021 است.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، این دیدار با حضورجلیلی رئیس دانشگاه، دکتر مسیحی مدیر امور بین الملل و جمعی از استادان دانشگاه صنعتی شریف و سفیر کشور قزاقستان، به منظور گسترش همکاری های مشترک در زمینه های علمی و فناوری، بین دانشگاه صنعتی شریف و مراکز آموزشی معتبر کشور قزاقستان برگزار شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۰۹    
در دیدار نخست وزیران قزاقستان و ازبکستان برخی مسائل کلیدی در زمینه همکاری های دوجانبه بررسی شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، آخرین روز از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی کرواسی از ظهر امروز (یکشنبه) با مصاف مدعیان شش وزن پایانی در شهر زاگرب در حال برگزاری است که طی آن نمایندگان کشورمان به میدان رفتند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۵:۳۵    
رئیس یکی از احزاب سیاسی قزاقستان گفت این کشور در مسیر توسعه باید رویکردهای اروپایی در روابط بین دولت و جامعه و استانداردهای کیفیت زندگی در اروپا را دنبال کند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
بدمینتون باز ملی پوش تاکید کرد حضور در بازی های آسیایی هانگژو حق او است. به گزارش طرفداری، مسابقات بدمینتون فجرکاپ از 11 بهمن 1401 در سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شهدی شیرودی تهران با حضور 219 بازیکن آغاز شده و تا 16 بهمن ادامه دارد ...
شارا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایوان استپانوف، سازنده این بازی در سمی پالاتینسک، شهری در قزاقستان که فاصله چندانی با محل آزمایش های هسته ای شوروی ندارد، به دنیا آمد. او اکنون در آلمان زندگی می کند، اما گفت که این بازی را با الهام از مشاهده آثار توسعه کلاهک های هسته ای در همان نزدیکی ساخته است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مربی دوومیدانی رده پایه زنان از رکوردها در مسابقات انتخابی اظهار نارضایتی کرد. به گزارش طرفداری، مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا 21 تا 23 بهمن 1401 به میزبانی نورسطان قزاقستان برگزار می شود ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تیم ملی فوتسال ایران در رده بندی جدید سال 2023 همچچنان در رده هفتم جهان قرار دارد. خبرگزاری میزان – اولین رده بندی تیم های ملی فوتسال در سال 2023 میلادی اعلام شد که تیم ملی فوتسال ایران با کسب 1549 امتیاز و بدون تغییر در رده هفتم قرار گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۵    
جشن میلاد امام علی(ع) و روز پدر در تاجیکستان، قدرت نرم ابزار آمریکا برای ایجاد شکاف بین روسیه و آسیای مرکزی و اولین سفر رسمی وزیر خارجه قزاقستان به بحرین؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۵:۴۳    
وزیر امور خارجه قزاقستان برای اولین بار در تاریخ روابط دوجانبه در چارچوب یک سفر رسمی از بحرین دیدار و با مقامات مختلف این کشور دیدار کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ملی پوش پرتابگر نیزه در مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا، مشکلی عجیب و قابل تامل دارد. به گزارش طرفداری، مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا از 20 تا 23 بهمن 1401 در شهر نورسلطان (آستانه) کشور قزاقستان برگزار می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
در دیدار مقامات قزاقستان و کره جنوبی طیف گسترده ای از مسائل مربوط به همکاری تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری دو کشور، بررسی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۶:۲۴    
نماینده ویژه رئیس جمهور قزاقستان در امور بین الملل در دیدار با مقامات انگلستان همکاری های دوجانبه بین دو کشور را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۵۴    
در دیدار نخست وزیران قزاقستان و روسیه همکاری دو کشور در زمینه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۱۰    
معاون وزیر امور خارجه قزاقستان و سفیر چین در این کشور دیدار و همکاری بین دو کشور در زمینه های مختلف را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره کمیسیون اقتصادی اورآسیا با نخست وزیر قزاقستان دیدار و طرفین رفع موانع در چارچوب این اتحادیه را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۳    
رئیس شورای اجتماعی توسعه مدیریت دولتی و مبارزه با فساد حزب حاکم امانت قزاقستان از مصادره زمین های غیرقانونی به دست آمده توسط برادر نخستین رئیس جمهور این کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۴:۲۸    
در دیدار معاون وزیر خارجه قزاقستان و نماینده وزارت خارجه اتریش وضعیت و دورنمای توسعه روابط دوجانبه بررسی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۲:۲۱    
وزیر امور خارجه قزاقستان در چارچوب سفر رسمی یک روزه به عمان با مقامات مختلف این کشور دیدار و در زمینه های مختلف گفت وگو کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۳۵    
وزارت تجارت و همگرایی قزاقستان خواستار قطع فعالیت نمایندگی تجاری این کشور در روسیه شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۰:۱۴    
بازگشت دلخانی به میادین محمدرضا گرایی در 72کیلوگرم، محمدهادی ساروی در 97و امین میرزازاده در 130کیلوگرم فرنگی کاران اعزامی به این رقابت ها هستند. همچنین رنگرز در نفرات اعزامی نام میثم دلخانی در 63کیلوگرم را هم قرار داده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۵۱    
در دیدار معاون وزیر خارجه قزاقستان با سفیر آفریقای جنوبی وضعیت کنونی و دورنمای توسعه روابط دوجانبه در زمینه های مختلف بررسی شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۱۱    
شهریور 1401 در اجلاس قزاقستان برای ریاست بر سازمان دیوان محاسبات های عضو اکو، آذربایجان با لابی گسترده...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۰۹    
وزیر امور خارجه قزاقستان در چارچوب یک سفر رسمی دو روزه از عمان و بحرین بازدید و با مقامات این کشورها دیدار و گفت وگو می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
در میزگردی که به میزبانی قزاقستان در آلماتی برگزاری شد، توسعه کارآفرینی زنان در افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – طرح روسیه مبنی بر ایجاد یک اتحادیه گازی سه جانبه با قزاقستان و ازبکستان در اواخر سال گذشته شکست خورد. منتقدان آن را به عنوان تلاشی از سوی ارباب استعماری سابق آسیای مرکزی برای به دست آوردن اهرم سیاسی و اقتصادی مورد تمسخر قرار دادند. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
در علفزار های دورافتاده قزاقستان، جایی که دانشمندان نظامی اتحاد جماهیر شوروی سابق 456 بمب هسته ای را منفجر کردند، گردشگران از سراسر جهان می توانند لباس ها، ماسک ها و چکمه های لاستیکی سفید بپوشند و حدود 1000 دلار برای یک تور یک روزه آزمایشی به راهنمایان بپردازند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۲۵    
در دیدار سفیر تاجیکستان با شهردار آستانه برگزاری همایش تجاری دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۰۲    
تاپ و تاپی محور رایزنی مقامات پاکستان و ترکمنستان، قزاقستان میزبان انجمن توسعه مؤسسات مالی در آسیا و اقیانوسیه و حواله 2.7 میلیارد دلار پول به قرقیزستان در 11 ماه سال 2022؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان که به عنوان نماینده این وزارت خانه در هیات اعزامی به جمهوری قزاقستان حضور داشت از امضای کلیات تفاهم نامه در دو حوزه ورزش و جوانان بین نهادهای ناظر دو کشور در این سفر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۵:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان گفت: تا زمان اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا قزاقستان و بازیهای پاراآسیایی ترکیب تیم ملی مشخص نیست و تنها کسانی می توانند به این دو تورنمنت اعزام شوند که از نظر بدنی و فنی بهترین عملکرد را داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۱:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
هنگامی که روسیه آخرین بار امکان تشکیل اتحادیه گازی با ازبکستان و قزاقستان را پیشنهاد کرد، مورد بی اعتنایی واقع شد اما به نظر می رسد این دو کشور آسیای مرکزی نظرشان را تغییر داده اند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با اشاره به اهمیت گسترش ارتباطات با کشورهای همسایه و منطقه آسیای میانه اظهار کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۵۵    
روز های 16-17 ماه می امسال در شهر آلماتی قزاقستان نشست انجمن توسعه موسسات مالی در آسیا و اقیانوسیه برگزار می شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۲۲    
نایب رییس فدراسیون شطرنج با افسوس درباره مهاجرت سارا خادم الشریعه صحبت کرد. به گزارش طرفداری، سارا سادات خادم الشریعه حدود یک ماه پیش به عنوان نماینده ایران در رقابت های شطرنج آلماتی قزاقستان حاضر شد اما انتشار عکسی بدون حجاب از او ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ملی پوش پرش سه گام ایران در مورد شانس خود برای مدال آوری در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا می گوید سانتی متر ها تعیین کننده هستند و نمی توان نتیجه را پیش بینی کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۹    
وزیر فرهنگ و ورزش قزاقستان گفت: این کشور با صعود 14 رتبه ای در جایگاه 66 فهرست مجمع جهانی اقتصاد گردشگری قرار گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم برقراری روزانه یک پرواز برای حمل گوشت بین ایران و قزاقستان تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۵    
ساری- زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به هدفگذاری تجارت سه میلیارد دلاری ایران و قزاقستان گفت: این رقم، شش برابر میزان کنونی تجارت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
رییس اداره بندر آستارا گفت :برای اولین بار از تعدادی کانتینر "فلت رک" در کشتی برای حمل خودرو استفاده شد که به ظرفیت جابجایی خودروهای ترانزیتی از طریق خاک ایران و دریای خزر به مقصد قزاقستان می افزاید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۳۶    
گرمی روابط قزاقستان و ترکیه در بحبوحه جنگ اوکراین، اعطای فرماندهی کل نیروهای مسلح ترکمنستان به سردار بردی محمداف و راه اندازی خط پروازی در مسیر دوشنبه – تهران - دوشنبه؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تقویت همکاری ها در حوزه دارو، ارائه تسهیلات به ایرانیان برای سرمایه گذاری در بخش کشت فراسرزمینی و تاسیس پایانه ترانزیتی در ایران از توافق های کمیسیون مشترک ایران و قزاقستان بود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس، آرینا سابالنکا تنیسور اهل بلاروس موفق شد النا ریباکینا روسی اصل که به نمایندگی از قزاقستان در مسابقات تنیس آزاد استرالیا شرکت کرده بود را شکست دهد و قهرمان شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۲۴    
وزارت امور خارجه قرقیزستان در پی تغییر قوانین اقامت در قزاقستان از این کشور درخواست کرد برای اتباع قرقیزی تسهیلاتی قائل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۰    
وزارت انرژی قزاقستان و وزارت فرهنگ و نوآوری مجارستان در مورد آموزش پرسنل سازمان انرژی اتمی مجارستان با یکدیگر توافق کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مقامات وزارت امور خارجه ترکمنستان و قزاقستان حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم کردند.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی در افتتاح هجدهمین اجلاس همکاری های اقتصادی ایران و قزاقستان به تشریح برنامه های این اجلاس پرداخت.