دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۵:۴۳Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مجمع عمومی سازمان ملل»

سلامت نیوز / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
25 نوامبر را روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان نام گذاری کرده اند که تا 10 دسامبر ادامه دارد؛ روزی که سازمان ملل آن را به نام روز نارنجی نام گذاری کرده. مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 17 اکتبر 1999 نام گذاری این روز را به عنوان روزی جهانی (نارنجی) تصویب کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۸:۴۱    
روز 25 نوامبر برابر با 4 آذر ماه، روز جهانی منع خشونت علیه زنان نامگذاری شده است. مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1999 میلادی روز 25 نوامبر که مصادف با 4 آذر ماه می باشد را بعنوان روز جهانی “منع خشونت علیه زنان” تعیین کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با رای مثبت 116 کشور به تصویب رسید؛ شرایط شناسایی حاکمیت طالبان در افغانستان را مشخص کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- مجمع عمومی سازمان ملل متحد مذاکرات درباره اصلاحات در شورای امنیت را در هفته جاری میلادی در حالی به پایان رساند که بسیاری با نیاز مدرن سازی این نهاد موافق بودند اما نظرات در مورد حق وتو متفاوت بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- معاون اول نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل، روز شنبه گفت که مسکو نامه ای درباره حقایق جدید رفتار ظالمانه اوکراین با اسرای جنگی روسی بعنوان سند رسمی شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل به آنتونیو گوترش ارسال کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که از قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در حمایت از حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین استقبال می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۰:۲۰    
فارس : کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه قطعنامه کانادا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را به تصویب رساند. این قطعنامه که در آن ایران به تبعیض علیه اقلیت ها متهم شده عصر چهارشنبه به تصویب کمیته مسائل اجتماعی، انسانی و فرهنگی مجمع عمومی سازمان ملل، موسوم به کمیته سوم رسید ...
نبأپرس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس ، کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه قطعنامه کانادا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را به تصویب رساند. این قطعنامه که در آن ایران به تبعیض علیه اقلیت ها متهم شده عصر چهارشنبه با 78 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 69 رأی ممتنع به تصویب کمیته مسائل اجتماعی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل پیرامون حقوق بشر و امور انسانی، اجتماعی و فرهنگی قطعنامه ای را تصویب کرد که حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود را تایید می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۰۸:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای حق مردم فلسطین را برای تعیین سرنوشت خود به رسمیت شناخت.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۲۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
بیش از نیمی از اعضای سازمان ملل متحد با قطعنامه حقوق بشری در مجمع عمومی سازمان ملل علیه ایران همراهی نکردند.
کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه قطعنامه کانادا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را به تصویب رساند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۸:۵۸   + ۱۰۲ سایت دیگر  
ایسنا : سخنگوی وزارت خارجه به تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر در ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۷:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل در روز چهارشنبه 16 نوامبر (25 آبان ماه) بار دیگر صحنه جدال دیپلمات های غرب و شرق بر سر تصویب قطعنامه ضدایرانی کانادا درباره وضعیت حقوق بشر بود؛ قطعنامه ای سیاسی که هرساله ارائه می شود و امسال حمایت از ناآرامی های ایران محور آن بود.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۱:۱۷    
کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه با اکثریت ضعیف به قطعنامه پیشنهادی کانادا در رابطه با موضوع حقوق بشر در ایران رای مثبت داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۰:۵۸    
انتخاب : جمهوری اسلامی ایران در یازدهمین نشست فوق العاده مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامه ایجاد مکانیزم بین المللی برای جبران خسارات ناشی از جنگ روسیه در اوکراین به همراه 12 کشور دیگر رای منفی داد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۲۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
کانادا یک قطعنامه تکراری دیگر با ادعای سرکوب حقوق اقلیت ها در ایران را به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۲۳:۴۰   + ۳۱ سایت دیگر  
کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه قطعنامه کانادا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را به تصویب رساند.
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۲۱:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
کشورهای غربی به رهبری آمریکا در تداوم کارزار سیاسی – تبلیغاتی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، به قطعنامه ضد ایرانی کانادا در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران رای دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۳    
مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای خواهان پرداخت غرامت از طرف روسیه به اوکراین شد.
صدای ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران از ایرنا، در نشست فوق العاده (اضطراری) روز دوشنبه 23 آبان ماه (14 نوامبر) مجمع عمومی سازمان ملل، قطعنامه پیشنهادی اوکراین با عنوان تمهیدات مربوط به جبران و غرامت تجاوز روسیه به اوکراین با 94 رای موافق، 14 رای منفی و 73 رای ممتنع به تصویب رسید. ...
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد گفت: کمک های تسلیحاتی به اوکراین عملاً آتش ادامه جنگ و منافع کارخانه های تسلیحاتی آمریکا را تامین می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۵:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه های امروز به موضوعاتی نظیر تصویب پرداخت غرامت توسط روسیه به اوکراین در مجمع عمومی سازمان ملل و پاسخ جالب کی روش به خبرنگار انگلیسی پرداخته اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۲۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدودف نوشت: اگر بر اساس تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که توسط کشورهای دشمن طراحی شده، اقدامات ملی در مورد سرقت دارایی های روسیه اتخاذ شود، ما چاره ای جز مقابله به مثل نخواهیم داشت.
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۶:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل روز دوشنبه با اکثریت قطعنامه ای را به تصویب رساند که بر اساس آن روسیه به دلیل اقدامات غیرقانونی در اوکراین و حمله نظامی به این کشور باید به کی یف غرامت بدهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ کرملین ضمن ابراز مخالفت روسیه با قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره پرداخت غرامت به اوکراین، گفت که اهداف عملیات نظامی در دونباس را محقق خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۴    
در اقدامی تلافی جویانه، رژیم صهیونیستی از دادن رای به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل که از روسیه می خواهد تا خسارات وارده به اوکراین را در خلال جنگ پرداخت کند، امتناع کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
یک روزنامه عبری گزارش داد که امتناع تل آویو از رأی مثبت به قطعنامه پرداخت غرامت جنگی توسط روسیه به اوکراین، انتقام از رأی مثبت کی یف به قطعنامه ضد اسرائیلی در مجمع عمومی سازمان ملل بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
دیمیتری مدودف در واکنش به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل علیه روسیه که از مسکو می خواهد به اوکراین غرامت پرداخت کند، گفت حالا نوبت تصویب قطعنامه ای برای آمریکاست که غرامت خساراتی را که در کره، ویتنام، عراق و یوگوسلاوی ایجاد کرده، بپردازد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۸    
عباس پورخصالیان – توانمندسازی دختران و زنان، یکی از برنامه های مهم سازمان ملل (UN) طی چهار دهه اخیر بوده است که ابتدا با کنوانسیون امحای کلیه اَشکال تبعیض علیه زنان به سال 1357 خورشیدی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پذیرفته شد؛ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای خواهان پرداخت غرامت از طرف روسیه به اوکراین شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای را در محکومیت اشغال بلندی های جولان اشغالی سوریه به دست رژیم صهیونیستی تصویب کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۲۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: قطعنامه مکانیسم دریافت خسارت جنگ اوکراین از روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل با 94 رای موافق، 13 رای مخالف و 74 رای ممتنع به تصویب رسید.
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۲۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل در نشست فوق العاده خود قطعنامه ایجاد مکانیسم بین المللی برای جبران خسارات ناشی از جنگ روسیه در اوکراین را تصویب کرد.
سلامت نیوز / نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ابتدا توضیحی کلی در رابطه با پیمان نامه حقوق کودک داده شد. سپس در رابطه با حقوق کودکان و پیمان نامه مذکور در ایران مطالبی عنوان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سفیر رژیم صهیونیستی در اوکراین از همراهی کی یف با قطعنامه های ضد صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد کرد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مقامات رژیم صهیونیستی به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره فلسطین به شدت واکنش نشان دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص اشغال فلسطین استقبال کرد و آن را دستآورد و اقدامی مهم خواند.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۴:۴۸    
یکی از مقامات حماس پس از موافقت کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل درباره ماهیت اشغالگری استعماری رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین از جمله قدس، به ایالات متحده آمریکا هشدار داد تا از تعصب کورکورانه به رژیم اشغالگر اسرائیل دست بردارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از آنکه هند و پاکستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از حضور گروه های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کرده اند، طالبان ادعاها درباره حضور گروه های تروریستی در افغانستان را نادرست خواند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
محافل صهیونیست نسبت به تقویت جایگاه جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی موسوم به BDS در پی تصویب قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل ، به شدت ابراز نگرانی کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۱    
نیویورک- ایرنا- کمیته دوم هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای، بهره برداری رژیم صهیونیستی از منابع طبیعی سرزمین های اشغالی فلسطین و سوریه را محکوم کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه ایران اکونومیست، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نوشت که اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفت وگو کرد و تلاش کرد که وی را قانع کند که پیشنهاد فلسطین در سازمان ملل برای درخواست از دادگاه دادگستری بین المللی در لاهه جهت صدور ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، عزت الرشق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس درباره قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره فلسطین گفت: این قطعنامه یک دستاورد و گام مهم است که می توان برای مسئله ملی و حقوق ملت فلسطین روی آن حساب باز کرد. ...
شفاف   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
در پی تصویب قطعنامه ای در مجمع عمومی سازمان ملل که به دیوان کیفری بین المللی اجازه می دهد موضوع حضور رژیم صهیونیستی در فلسطین به منزله "اشغال مستمر" است یا خیر را بررسی کند، محافل سیاسی تل آویو نسبت به تحکیم جایگاه جنبش بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل (BDS) هشدار دادند.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، این قعطنامه با 150 رای موافق، 8 رای مخالف و 5 رای ممتنع در کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید. علاوه بر رژیم صهیونیستی که به این قطعنامه رای مخالف یا همان منفی داد، حامیانش همچون آمریکا، استرالیا، کانادا، جزایر مارشال، میکرونزیا، نائورو و پالائو نیز رای مخالف دادند. ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۲۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
گروه بین الملل - هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گزارش سالانه اجلاس آژانس بین المللی انرژی اتمی را با اجماع تصویب کرد. در جلسه ای که بدین منظور با حضور دبیرکل و سفرا و نمایندگان دائم کشورهای عضو در نیویورک برگزار شد، پس از سخنرانی رئیس مجمع عمومی و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک مسئول فلسطینی اعلام کرد، مجمع عمومی سازمان ملل اواسط ماه میلادی آینده در رابطه با درخواست صدور رای در رابطه با اشغالگری اسرائیل توسط دیوان بین المللی دادگستری رای گیری می کند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
سفیر رژیم صهیونیستی در کی یف از همراهی اوکراین با قطعنامه کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر لزوم مشورت گرفتن از دادگاه لاهه درخصوص ماهیت اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطینی انتقاد کرد.