شنبه ۲۷ دیساعت ۱۵:۵۰Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یمن»

منابع خبری گزارش دادند که شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات قرار دارد، تصمیمات اخیر رئیس دولت مستعفی یمن را نپذیرفته و رد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
اقدامات خصمانه آمریکا و رژیم عربستان سعودی در تهاجم به یمن سبب بروز بدترین بحران بشردوستانه جهان شده است به نحوی که دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که این کشور در آستانه قحطی بی سابقه قرار گرفته است. ...
کویت و امارات با صدور بیانیه هایی در واکنش به ادعای ائتلاف متجاوز سعودی مبنی بر حمله پهپادی یمن به عربستان سعودی، این حمله را محکوم کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
شورای جدایی طلب یمن مخالفت خود را با تصمیمات اخیر عبدربه منصور هادی اعلام کرد تا آتش اختلافات میان مزدوران امارات و عربستان همچنان شعله ور باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
منابع یمنی اعلام کردند که متجاوزان و اشغالگران اماراتی همچنان به غارت منابع نفتی یمن ادامه می دهند و اقدام به حفر چاه های جدید نفت در استان شبوه کرده اند.
روز نو   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دولت ترامپ هم از مداخله تحت رهبری ترکیه در سوریه و هم از مداخله تحت رهبری عربستان در یمن حمایت کرده است.
رسا   ۳ ساعت پیش    
همین عکسی که برایم به یادگار مانده است و این بوسه اولین بوسه من بر پیکر شهید بود و یقین دارم آن بوسه برایم بسیار خوش یمن بوده است.
محکومیت تحریم های اتحادیه اروپا ضد فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه و ناکامی مزدوران منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن در پیشروی در مارب از مهم ترین عناوین خبری 24 ساعت گذشته منطقه غرب آسیا بود.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عملیات صلیب سرخ جهانی از تمامی طرفین درگیری ها در یمن خواست به غیرنظامیان امان دهند و از آنها حفاظت کنند و تضمین کنند که کارکنان گروه های امدادی می توانند وظایف خود را انجام دهند.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یمنی ها در استان های ذمار، حدیده، ریمه و صعده علیه تصمیم اخیر دولت آمریکا برای درج نام جنبش مردمی انصارالله یمن در فهرست سازمان های "تروریستی" تظاهرات کردند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی انصارالله یمن از عملکرد فرستاده سازمان ملل انتقاد کرد و او را "پستچی بین ریاض و ابوظبی" خواند.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در ادامه مخالفت های مردم ، جریان ها و تشکل های یمنی با تصمیم آمریکا برای قراردادن انصارالله در فهرست تروریستی خود ، مردم تعز پس از اقامه نماز جمعه علیه اقدام خصمانه آمریکا ضد این جنبش مردمی، تظاهرات کردند.
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام وزارت خارجه آمریکا برای تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن را آخرین تلاش های دولت ترامپ برای تکمیل نقش مخرب خود در جنگ تحمیلی و شرم آور یمن و به بن بست کشاندن راه حل سیاسی و مذاکرات صلح خواند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
منابع خبری از مخالفت دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا با فروش بمب های هدایت شونده به عربستان به دلیل حضور در جنگ یمن خبر دادند.
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تحریم آمریکا علیه کوبا گفت: آمریکا شمشیر زنگ زده تحریم را رها نمی کند، اما کوبا مانند ایران، ونزوئلا، روسیه، بلاروس، سوریه، لبنان، یمن و عراق همچنان استوار خواهد ایستاد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور مستعفی یمن تغییراتی را در پست های عالیرتبه دولت مستعفی ایجاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
ادامه اعتراضات به تصمیم آمریکا علیه انصارالله در مناطق مختلف یمن، آزادی 10 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن و تداوم حملات هوایی و زمینی متجاوزان به یمنی ها از مهمترین اخبار این کشور محسوب می شود.
مشرق نیوز   ۶ ساعت پیش    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی طی توییتی نوشت: حقوق بشر یعنی چی...؟ یعنی کودک کشی در یمن یعنی سر بریدن انسان های بی گناه در پاکستان، و این دنیایی ست به ظاهر دارای سازمان حقوق بشر، که فقط حامی حق ظالمین است و نه مظلوم ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - 10 نفر از نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن که به اسارت مزدوران نیروهای ائتلاف درآمده بودند، با میانجیگری مقامات محلی آزاد شدند.
جماران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۴:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران، دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارش خود در سال 2021 هشدار داد که جنایات جنگی جدیدی در یمن در حال رخ دادن است. عربستان سعودی به همراهی امارات، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۴:۳۵    
رضا میرابیان در گفت وگو با میزان، در خصوص قرار دادن جنبش انصارالله در لیست تحریم توسط آمریکا و تروریست خواندن برخی از افراد این جنبش، اظهار داشت: بحث تحریم ها دو وجه دارد؛ یک بخش آن مربوطه به یمن و انصارالله است که هیچ تاثیری روی انصارالله و یمن نخواهد گذاشت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۳:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو ایرلندی پارلمان اروپا با انتقاد از اقدام توییتر در مسدود کردن حساب کاربری وزارت خارجه یمن، نوشت که جهان جرات به زبان آوردن فاجع انسانی در یمن را ندارد و این جنگ ناگفتنی است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۱:۰۹    
جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی روز جمعه در چند نوبت مناطق مسکونی در استان های "مارب"، "صعده" و "الحدیده" یمن را بمباران کردند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قبایل عبس در استان حجه یمن در یک گردهمایی برای آمادگی برای رویارویی با متجاوزان تا تحقق پیروزی تاکید کردند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن با انتقاد از عملکرد مارتین گریفیت نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، وی را پستچی حاکمان ریاض و ابوظبی برای آشتی دادن مزدوران شان توصیف کرد.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۳:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
این ادعا ها درحالی است که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه دخالتی در کشور های منطقه ندارد و همواره به دنبال حل بحران های منطقه و کشور های عربی مانند سوریه و یمن بوده است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۱:۳۵    
محمدصادق کوشکی در گفت وگو با میزان، درباره مهم ترین دلایلی که سبب شد کمیته بین المللی نجات، نام یمن را در صدر کشور های در معرض خطر فاجعه انسانی در سال 2021 قرار دهد، اظهار داشت: یمن از سال 2014 در محاصره قرار گرفته و ارتباطش با جهان بیرونی قطع شده است. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۱:۲۰    
خبرگزاری میزان - خبرگزاری رویترز هفته گذشته به نقل از منابع آگاه گزارش داد که آمریکا قصد دارد جنبش انصارالله یمن را در فهرست تروریسم خود قرار می دهد. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
این شورا در اتفاقی نادر در چند روز اول سال 2021 میلادی به دلیل اختلاف نظر اعضا بدون رئیس مانده بود و برای اولین بار در دوره پانزده ساله تشکیل آن رئیس شورا با رای گیری مخفی مشخص شد . خانم شمیم خان به دفاع از حقوق بشر و مبارزه با نقض آن از جمله در یمن شهرت دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
منابع یمنی از ادامه حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان به مناطق مختلف یمن خبر دادند.
برترین ها / اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۹:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: در ادامه مواضع خصمانه واشنگتن علیه تهران، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز جمعه از اعمال تحریم های جدیدی علیه 3 نهاد ایرانی خبر داد. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا و سازمان صنایع هوایی ایران را به لیست تحریم های خود اضافه کرد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۰۵    
حوزه/ محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: ایالات متحده آمریکا از سازمان القاعده در یمن حمایت می کند و دشمن های حوثی خود را تروریست می خواند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران -- ایرنا - نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی مدعی انهدام سه فروند هواپیمای بدون سرنشین ( پهپاد ) ارتش و کمیته های مردمی یمن بر فراز بندر الحدیده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۹:۴۰    
نیرو های مشترک یمنی، پیشروی مزدوران منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن را در جنوب استان مارب ناکام گذاشتند.
اعتدال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اعتدال: نشریه آمریکایی نیوزویک امروز با انتشار تصویری مدعی شده که ایران یک پهپاد انتحاری به نام شاهد 136 با بیش از 2000 کیلومتر به یمن منتقل کرده است. به گزارش اعتدال، در این باره 7 نکته را توضیح می دهم: ...
مدار شرقی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
یک روزنامه چاپ سرزمین اشغالی با ذکر اهمیت راهبردی باب المندب نوشت که جریان سعودی و غربی بر روی اینکه ارتش و کمیته های مرکزی یمن نباید بر این گذرگاه مسلط شوند، اتفاق نظر دارند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن از تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام انصار الله در فهرست سازمان های "تروریستی" به شدت انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مارتین گریفیث ...
ابنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه ملبورن گفت: امنیت و صلح پایدار در منطقه منوط به خروج آمریکا از افغانستان، عراق، سوریه و یمن است و فقط از این طریق ما می توانیم شاهد صلح در فلسطین و کشمیر باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
سفیر کشورمان در صنعاء در دیدار با نمایندگان گروه های فلسطینی در یمن بر ادامه حمایت از آرمان فلسطین تاکید کردند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
دولت آمریکا درخواست سازمان ملل درباره تجدید نظر در تروریستی خواندن انصارالله یمن را رد کرد و مدعی شد این اقدام، گامی مثبت در جهت دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران یمن است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده روسیه در سازمان ملل متحد از دولت آمریکا خواست که در تصمیم خود درباره انصارالله یمن و گنجاندن نام این جنبش در فهرست سازمانهای تروریستی تجدید نظر کند..
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
آمریکا درخواست سازمان ملل برای بازنگری در تصمیم واشنگتن در تروریستی خواندن انصارالله یمن را رد کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۱۳   + ۵۱ سایت دیگر  
فارس: حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل حرف های آشفته وزیر خارجه عربستان سعودی و اتهام بی اساس به جمهوری اسلامی ایران را تکراری و کسل کننده خواند و گفت: ریاض باید به جنگ علیه مردم مظلوم یمن و کشتار زنان و کودکان یمنی پایان دهد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از آمریکا خواست تا در تصمیم خود برای "تروریستی خواندن" جنبش انصارالله یمن تجدیدنظر کند.
الف   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش انصارالله یمن ضمن انتقاد از عملکرد نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن اعلام کرد که وی پُستچی میان عربستان و امارات شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
فارس نوشت:روزنامه جروزالم پست چاپ سرزمین اشغالی در گزارشی به وضعیت سیاسی و میدانی یمن و همچنین تصمیم دولت آمریکا برای تروریستی خواندن جنبش انصارالله و چند تن از رهبران این جنبش پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد جنبش انصارالله یمن بر پایبندی این جنبش به مذاکرات صلح با سازمان ملل و عربستان تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۳۵    
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت به رژیم بحرین که دنباله رو عربستان است امیدی نداریم و امید ما فقط به مردم بحرین است.