پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۶:۵۱Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یمن»

زیر نویس   ۸ دقیقه پیش    
به گزارش زیرنویس به نقل از الجزیره، روزنامه پولیتیکو به نقل از دو مقام مسئول آمریکایی نوشت: مقامات ارشد دولت جو بایدن بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند که حمله به نیروهای مسلح یمن (انصار الله) در شرایط فعلی گام اشتباهی است. بر پایه این گزارش، شبکه خبری الجزیره نوشت: افسران نظامی آمریکایی پیشتر [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن گفت: دریای سرخ برای تجارت بین المللی و تردد همه کشتی ها به استثنای کشتی های رژیم صهیونیستی یا کشتی های مرتبط با این رژیم, امن است.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مسئولان آمریکایی می گویند که پنتاگون در مورد گزینه های حمله به حوثی ها (انصارالله) به بایدن هیچ گونه توضیحی نداد و برای انجام آن توصیه نکرد.
دو منبع آگاه گفتند، عربستان سعودی از ایالات متحده خواسته است تا در واکنش به حملات حوثی های یمن به کشتی ها در دریای سرخ خویشتنداری نشان دهد، زیرا ریاض به دنبال جلوگیری از گسترش دامنه جنگ حماس و اسرائیل در منطقه است ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن مورد حمایت انصارالله چهارشنبه شب هشدار داد: دریای سرخ از خلیج عقبه گرفته تا باب المندب برای هرگونه تردد کشتی های رژیم صهیونیستی ممنوع است.
بعد از توقیف کشتی گلکسی لیدر اسرائیلی توسط نیروهای انصارالله، حالا نیروهای یمنی وارد فاز عملیات روانی شده اند.
مقام های آمریکایی در گفت وگو با پولیتیکو گفته اند ارتش این کشور خواستار درگیری نظامی با انصارالله یمن نیست.
کیهان   ۸ ساعت پیش    
یووال ایلون، سرتیپ سابق ارتش رژیم صهیونیستی در برنامه ای در مؤسسه مطالعات امنیت ملی (INSS) اسرائیل به تهدید جدید برای این رژیم توسط یمن و نقش باب المندب در اقتصاد جهانی پرداخته است ...
کیهان   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گفت: تازه چه خبر؟! گفتم: حمله انقلابیون یمن به کشتی های اسرائیلی و ناو آمریکایی بدجوری آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدان اروپایی آنها مخصوصاً انگلیس را به وحشت انداخته است. گفت: سخنگوی دولت آمریکا گفته است؛ باور نمی کردیم که یمنی ها موشک بالستیک و پهپاد با بُرد 2000 کیلومتر دارند. ...
کیهان   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فشار عربستان به آمریکا برای درگیر نشدن با مقاومت یمن دولت عربستان سعودی، آمریکا را تحت فشار گذاشته تا در واکنش به حملات انصار الله یمن به کشتی های اسرائیل در دریای سرخ و گسترش جنگ غزه، خویشتنداری نشان دهد. ...
زیر نویس   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گفته “علی العلومی” استاد تاریخ اسلام در دانشگاه لویولا مریمونت در کالیفرنیا فولکلور شفاهی و برخی متون باستانی می گویند که جن ها در مناطق دوردست شبه جزیره عربستان به وفور وجود دارد. او می گوید عمان و یمن کشور همسایه آن در جنوبی ترین کشورهای شبه جزیره عربستان هر دو نه تنها به [...]
کشورهای گروه هفت که از حامیان سرسخت رژیم صهیونیستی بوده و تامین کننده تسلیحات این رژیم به شمار می آیند شامگاه چهارشنبه در بیانیه ای از ایران خواستند تا حمایت از جنبش حماس، حزب الله لبنان و انصارالله یمن را متوقف کند.
جهت پرس   ۸ ساعت پیش    
یک کارشناس ایرانی در مصاحبه تلویزیونی به مهمان عربستانی که حامی آل سعود بود، پاسخهای جالبه ارائه کرد. دست از تهمت به ایران بکشید مگر این ایران است که فلسطین را اشغال کرده؟! همانطور که به یمن حمله کردید و به عراق و سوریه هزاران انتحاری فرستادید کاری هم برای غزه می کردید. ...
کیهان   ۸ ساعت پیش    
سرویس خارجی- با گذشت 6 روز از توقف آتش بس و آغاز مجدد تجاوزات رژیم آپارتاید اسرائیل به غزه، شاخه های مقاومت در عراق و یمن و لبنان نیز مواضع و کشتی های این رژیم و حامی اصلی او آمریکا را در زمین و دریا مورد حملات مکرر قرار داده اند. ...
وزیر دفاع دولت صنعاء در سخنانی گفت که دریای سرخ از خلیج عقبه تا باب المندب برای کشتی های رژیم صهیونیستی یک منطقه ممنوعه است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۰ ساعت پیش    
سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو های مسلح یمن اعلام کرد ارتش این کشور اهدافی نظامی را در فلسطین اشغالی با موشک های بالستیک هدف حمله قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت که عربستان خواستار خویشتنداری آمریکا برای واکنش به نیروهای ارتش یمن شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۰ ساعت پیش    
سخنگوی نیرو های مسلح یمن اعلام کرد: یگان موشکی یمن مواضع نظامی رژیم صهیونیستی را در منطقه ام الرشاش (ایلات) در جنوب فلسطین اشغالی با موشک های بالستیک هدف قرار داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از دوازدهمین عملیات ارتش این کشور علیه مواضع ارتش رژیم صهیونیستی با شلیک چند موشک بالستیک به شهر ایلات (جنوب فلسطین اشغالی) خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان های موشکی نیروهای مسلح یمن با موشک های بالستیک اهداف نظامی رژیم صهیونیستی را در منطقه ام الرشراش در ایلات هدف قرار دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد ارتش این کشور اهدافی نظامی را در فلسطین اشغالی با موشک های بالستیک هدف حمله قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای با تشریح جزئیات حمله موشکی به اهداف نظامی رژیم صهیونیستی تاکید کرد این عملیات تا توقف تجاوزات اشغالگران به نوار غزه ادامه خواهد یافت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۹:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
نیروهای مسلح یمن از شلیک موشک های بالستیک به جنوب اراضی اشغالی خبر دادند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
عربستان سعودی از ایالات متحده خواسته است تا در واکنش به حملات حوثی های یمن به کشتی ها در دریای سرخ خویشتن داری نشان دهد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، ظهر امروز رسانه های اسرائیلی از شنیده شدن صدای حداقل دو انفجار بر فراز شهر ایلات خبر دادند. رادیو ارتش اسرائیل مدعی شد که به احتمال زیاد صدای این انفجارها حاصل رهگیری و انهدام موشک ها یا پهپادهای شلیک شده از سمت یمن باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۸:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
عربستان سعودی خواستار نشان دادن خویشتنداری از سوی ایالات متحده در هر گونه پاسخدهی احتمالی به اقدامات حوثی های یمن (انصارالله) علیه کشتی ها در دریای سرخ شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۳۲    
محور غربی – آمریکایی طی روزهای اخیر دور تازه ای از فضاسازی ها درباره نقش منطقه ای ایران را کلید زده اند؛ موضوعی که به نظر می رسد دلیل اصلی آن، ناتوانی آمریکایی ها در مقابله با نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
مجله آمریکایی نیوزویک در مورد قابلیت کیفی عملیات نظامی نیروهای دریایی ارتش یمن در دریای سرخ و باب المندب اظهار نظر کرد و آن را تهدیدی علیه نیروی دریایی آمریکا دانست.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۶:۵۷    
فرمانده کل سپاه:آمریکایی ها در میدان تاکتیک هم تحت تأثیرند و به پایگاه های آنها هم حمله می شود. مثل کشتی که انصارالله یمن تصرف کرد، یک پیامد راهبردی وسیعی داشت و نشان می داد در این منطقه معادله جدیدی حاکم می شود و این قدرت ها کم کم ناکارآمد می شوند. هر چه تهدید می کنند کسی نمی ترسد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۶:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
مهر : رسانه های اسرائیلی از شنیده شدن صدای آژیر خطر در شهر بندری ایلات در اسرائیل خبر دادند .
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل ایران آنلاین، برخی منابع رسانه ای، امروز (چهارشنبه، 6 دسامبر) از وقوع یک حادثه امنیتی در دریای سرخ خبر دادند. خبرگزاری رویترز نیز به نقل از مرکز تجارت دریایی انگلیس مدعی وقوع یک حادثه امنیتی در دریای سرخ شد و نوشت که این مرکز اعلام کرده گزارش هایی در خصوص وقوع یک حادثه ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در این برنامه که در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است، تعدادی از معاونان، مدیران کل و مشاوران وزیر امور خارجه نیز حضور دارند. سفیر یمن در ایران و تعدادی دیگر از دیپلمات های خارجی مقیم تهران از جمله دیگر شرکت کنندگان در این مراسم هستند. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
نیروهای مسلح یمن در روزهای گذشته چندین کشتی اسرائیلی را در دریای سرخ و دریای عرب هدف قرار دادند و تهدید کردند که در پاسخ به جنایات دشمن صهیونیستی در باریکه غزه، تعداد بیشتری از آنها را هدف قرار خواهند داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشور با تاکید بر اینکه شعار نه غزه و نه لبنان جریانی نوعی شعار تسلیم بود، گفت: دانشگاه وجه استکبارستیزی دارد و دانشجویان نمی توانند در برابر مسائل غزه و یمن سکوت کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: انگلیس ادعا می کند گزارش هایی از پرواز یک پهپاد بر فراز دریای سرخ دریافت کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، رویترز به نقل از مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد که گزارش هایی از بروز یک حادثه امنیتی مربوط به پهپاد در غرب بندر الحدیده یمن دریافت کرده است. تا بدین لحظه جزئیات بیشتری از این حادثه امنیتی مخابره نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۰۶    
تهران- ایرنا- رئیس بخش تحقیقات شرکت فناوری های پیشرفته Freighto و پژوهشگران روس گفتند که پس از تهدیدهای یمن، هزینه حمل و نقل کشتی ها از جمله از چین به بنادر سرزمین های اشغالی فلسطین افزایش داده است.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
بیسیمچی مدیا: دانشجویان یمن پس از فارغ التحصیلی روی کشتی که از رژیم صهیونیستی توقیف کردند عکس یادگاری گرفتند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
مقام های ارشد یمنی ضمن اعلام استمرار حمله به کشتی های صهیونیستی تا زمان توقف جنایت های اسرائیل در غزه تأکید کردند که این حملات تنها منحصر به کشتی های اسرائیلی خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۸    
خبرگزاری رویترز به تازگی با انتشار تصاویری گزارش داد که کشتی گلکسی لیدر که 28 آبان توسط حوثی های یمن در جنوب دریای سرخ توقیف شده بود، برای جذب گردشگران در منطقه تحت کنترل حوثی ها از آن استفاده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایالات متحده تصمیم مقاومت یمن در حمله به مواضع امریکا را چندان کارا تصور نمی کرد، اما روز گذشته این اقدام سبب شد، کاخ سفید پیام هشدار از سوی یمن را به طور جدی و کارآمد دریافت کند.
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دیروز و همزمان با آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه، انقلابیون یمن نیز اعلام کردند، در دفاع از فلسطینی ها و غزه، حملات خود علیه صهیونیست ها را از سر می گیرند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
دیلی میل با ارائه گزارشی درباره حمایت ارتش ملی یمن از جبهه مقاومت حماس در برابر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، از توقف توزیع غذا در میان جنگ زدگان یمنی توسط آژانس غذای سازمان ملل خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مسئولان ارشد جنبش انصارالله با تاکید بر پایبندی ملت و دولت یمن به حمایت از آرمان فلسطین تاکید کرد که عملیات های خود ضد کشتی های اسرائیلی را گسترش می دهیم و هیچ یک از تحرکات خصمانه غرب و آمریکا تاثیری بر موضع ما ندارد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
هشت سال جنگ در یمن و حملات تعدادی از کشورهای عربی علیه مردم یمن گرچه مشکلات فراوانی برای مردم این کشور ایجاد کرده و باعث شهادت و آوارگی بسیاری از مردم یمن شده اما نیروهای نظامی این کشور را آبدیده کرده و تجربه یک جنگ هشت ساله، اکنون خودش را در یاری مقاومت فلسطین نشان داده است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال مُحَلِّل در ایتا مطلبی با عنوان یمن حتی یک گام هم عقب نشینی نمی کند را درباره موضع این روزهای این کشور نسبت به نبرد میان مقاومت و اسرائیل منتشر کرد: ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله گفت که عملیات نظامی نیرو های یمن در دریای سرخ و دریای مکران دارای اهداف انسانی و اخلاقی است. البخیتی گفت: عملیات نظامی ما در دریای سرخ و دریای مکران تنها کشتی های اسرائیلی را هدف قرار می دهد . ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
دانشجویان یمن پس از فارغ التحصیلی روی کشتی که از رژیم صهیونیستی توقیف کردند عکس یادگاری گرفتند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
حساب کاربری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به نقش بی بدیل یمن در تحولات منطقه نوشت: یمن نقطه تعادل جنگ در غزه و مانع از ادامه جنایت تا بی نهایت توسط صهیونیست ها و تروریست های گروه دلتا است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۱    
گروه بین الملل: در پی چندین حمله حوثی های یمن به کشتی های باری در دریای سرخ، انگشت اتهام به سوی ایران است. مقامات جمهوری اسلامی می گویند دخالتی نداشته اند. حال آمریکا به موازات طرح صلح یمن، در حال بررسی ایجاد نیروی ضربت دریایی است. ...