پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۰:۴۱Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یمن»

برترین ها   ۳۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
علی کریمی که این روزها با پست ها و اظهارات تندش خبرساز است، پست تازه ای در توییتر منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی ریاستی وابسته به دولت سرسپرده یمن به عربستان سعودی، با خالد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان دیدار و درباره تحولات و تلاش ها در زمینه تحقق امنیت در یمن رایزنی کرد.
وزیر دفاع عربستان طی دیداری با رئیس شورای ریاستی یمن مدعی لزوم حل سیاسی بحران یمن شد.
رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با فرستاده سازمان ملل تاکید کرد که بدون رفع محاصره و احقاق حقوق ملت یمن تمدید آتش بس را قبول نمی کنیم.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با نماینده سازمان ملل در صنعا گفت، هدف دولت صنعا تحقق خواسته های ملت یمن از طریق صلح عادلانه و فراگیر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دفاع سعودی مذاکرات ویژه ای را با رئیس شورای ریاستی یمن در ریاض، پایتخت عربستان داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع عربستان سعودی طی دیدار با رئیس شورای ریاستی یمن، مدعی لزوم حل سیاسی بحران یمن شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
موندافریک در تحلیلی نوشت: مقاله ای از جو بایدن که نهم ژوئیه 2022 در واشنگتن پست با عنوان چرا به عربستان می روم منتشر شد، توضیح می دهد که چرا آمریکا بدون تسلیم شدن از مذاکرات غیرمستقیم تحقیرآمیز رنج می برد ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۴۳    
سرویس خارجی- رهبر گروه مقاومت انصارالله در سخنان خود متجاوزان علیه یمن و غربی ها را که از گروه های تکفیری و تروریستی در این کشور عربی حمایت می کنند، مورد انتقاد قرار داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با نماینده سازمان ملل گفت که اگر قرار است محاصره و حملات همچنان ادامه یابد، تمدید آتش بس معنایی ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت: پذیرش تمدید آتش بس با وضعیت کنونی و بدون تغییر ، به معنای موافقت ما با ادامه تجاوز و محاصره ای است که بیش از جنگ نظامی به ملت آسیب زده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۰:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با هیئت سازمان ملل گفت: در صورت ادامه محاصره یمن، با تمدید آتش بس موافقت نمی کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- منابع رسانه ای امروز (چهارشنبه) از دیدار و گفت وگوی رئیس گروه موسوم به شورای رهبری ریاست جمهوری یمن با وزیر دفاع جدید عربستان سعودی خبر دادند.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۳    
در روایتی پیامبر اکرم(ص) یکی از اصحاب خاص خود به نام معاذابن جبل که معلم قرآن هم بود را برای سرپرستی گروهی از مسلمانان به یمن فرستادند. حضرت پیش از رفتن معاذ خطاب به او فرمودند: یا معاذ! علمهم کتاب الله، و احسن ادبهم علی الاخلاق الصالحه ای معاذ! قرآن را به آنها یاد بده ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در آغاز کنفرانس سالانه علمای یمن، سخنگوی شورای علمای فلسطین ضمن تقبیح واکنش برخی از علمای جهان اسلام در استقبال از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و در عین حال مخالفت با جشن های میلاد پیامبر(ص)، این مناسبت را عاملی برای وحدت امت اسلامی توصیف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن از طرف های درگیری خواست تا آتش بس کنونی در یمن را که از آوریل گذشته اجرا می شود، برای مدت طولانی تری تمدید کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رهبر جنبش انصارالله یمن در نشستی ضمن تاکید بر جامع بودن مبانی مکتب رسول خدا(ص)، خاطرنشان کرد که عدم درک اهمیت و عظمت پیام رسول خدا برای امت اسلامی خطرناک خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
مفتی یمن در کنفرانس سالیانه علمای دینی این کشور تأکید کرد که مقابله با تجاوز و اشغالگری بیگانگان، از جمله وظایف و مسئولیت های اساسی علما است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
شرکت کنندگان در کنفرانس سالیانه علمای یمن بر دفاع از مسائل محوری امت اسلامی و در رأس آن آرمان فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی تأکید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش انصارالله ضمن تأکید بر ضرورت بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده، هر گونه ادعا برای برقراری صلح در یمن را بدون پاسخگویی به مطالبات برحق مردم این کشور، فاقد اعتبار خواند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن هشدار داد که این کشور به دنبال تنش نیست، ولی اگر طرف مقابل به دنبال صلح نباشد، احتمال تنش وجود دارد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل جنبش انصارالله یمن تاکید کرد : نهایت تلاش غربی ها در اهانت به نبی اکرم (ص)، جلوگیری از تبعیت ملت ها از ایشان و تاثیرپذیری از اوست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس هیات ملی مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن خطاب به نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور تاکید کرد که برآورده شدن مطالبات مردم یمن شرط تمدید آتش بس با متجاوزان است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات ملی مذاکره کننده یمن بر موضع ثابت این کشور در قبال گشایش فرودگاه صنعاء و بنادر الحدیده بدون هیچ مانع و محدودیتی تاکید کرد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۷:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
منابع خبری بامداد چهارشنبه گزارش دادند، ائتلاف سعودی در 24 ساعت گذشته 171 بار آتش بس یمن را نقض کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرکز اجرایی مین روبی یمن سه شنبه شب در بیانیه ای خواستار اقدام سازمان ملل متحد در حمایت و حفاظت از جان غیرنظامیان یمنی در برابر مین های برجای مانده از تجاوز به این کشور شد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۵:۱۱    
تعداد بازدید : 90 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی براساس گزارش مقامات یمنی در صنعا و مشاهدات عینی خبرنگاران و گزارشگران، ائتلاف متجاوز سعودی در این کشور طی سال های اخیر همواره به غارت منابع طبیعی مردم یمن اعم از نفت و گاز این کشور پرداخته و پس از توافق آتش بس تحت نظارت سازمان ملل ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سرویس خارجی- جنگ در یمن را امارات و عربستان انجام می دهند و در پشت صحنه این جنگ کشورهای غربی از جمله آلمان بزرگ ترین عاملان ادامه جنگ و بحران انسانی در یمن هستند. آمار فروش سلاح به کشورهای حمله کننده به یمن، این ادعا را ثابت می کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رهبر انصارالله یمن تاکید کرد که جبهه تکفیری غربی علیه امت اسلام اهداف مشترکی را دنبال می کنند
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رهبر انصارالله یمن امروز (سه شنبه) به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع الاول و آغاز فعالیت ها در صنعا به این مناسبت سخنرانی کرد و بر مقابله با جنگ فاسد شیطانی که به دنبال جدایی ملت اسلام از مبانی اسلام است، تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
شرکت نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه نقض آتش بس موقت، یک کشتی دیگر یمنی را نیز توقیف کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۶:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزارت نفت یمن امروز (سه شنبه) از توقیف یک کشتی دیگر حامل سوخت یمن توسط ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده عمان در سازمان ملل متحد بر حمایت این کشور از تلاش های فرستاده این سازمان برای برقراری صلح در یمن تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: به زودی گفتمان مقاومت در غرب آسیا باعث اخراج آمریکایی ها از منطقه خواهند شد؛ اما این گفتمان ادامه خواهد یافت و به نظر می رسد در آینده شاهد پیروزی های بزرگ تری در یمن و فلسطین خواهیم بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دولت مستعفی یمن اعلام کرد، پیشنهادی از سازمان ملل در مورد گسترش بندهای آتش بس دریافت کرده است که از ماه آوریل در یمن اجرایی شده و مدت آن تا چند روز آینده تمام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن در تلاش برای تمدید آتش بس در ریاض با مقامات سعودی و یمنی دیدار کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های یمنی گزارش دادند که عربستان و امارات با سوء استفاده از آتش بس برقرار شده توسط سازمان ملل در یمن به سرقت نفت و گاز این کشور ادامه می دهد و در آخرین مورد، یک کشتی اماراتی 400 هزار بشکه نفت یمنی ها را به سرقت برده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی به شرکت های خارجی که منابع این کشور را به یغما می برند توصیه کرد که هشدارهای اخیر رهبر انصارالله را جدی بگیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار سمنان سردار سلیمانی را پرچم دار جبهه مقاومت خواند و گفت: ایستادگی مردم یمن در برابر سعودی ها هرگز از یادها نمی رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۷:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که این کشور موشک های بالستیک دور برد در اختیار دارد که مایه نگرانی رژیم صهیونیستی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-معاون امور دفاعی و امنیتی نخست وزیر دولت نجات ملی یمن درباره تلاش مقامات آمریکایی برای تمدید آتش بس گفت که اگر محاصره شکسته نشود و حقوق کارمندان دولت پرداخت نشود، این اقدامات هیچ ارزشی ندارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
با وجود شکننده بودن آتش بس کنونی در یمن، سازمان ملل اکنون امیدوار است که یک توافق آتش بس گسترده را تضمین کند تا فرصتی برای مذاکره در مورد آتش بس سراسری، مسائل انسانی و اقتصادی فراهم شود.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۶:۴۵   + ۴۸ سایت دیگر  
در ملاقات مارتین گریفیتس هماهنگ کنند امور بشردوستانه سازمان ملل با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان وضعیت انسانی و بشردوستانه مردم یمن، افغانستان ، سوریه و اوکراین مورد گفتگو قرار گرفت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن به شرکت های خارجی که ثروت این کشور را غارت می کنند، هشدار داد که هشدار سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله را جدی بگیرند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-یک مقام ارشد جنبش انصارالله یمن دوشنبه شب از شرکت های خارجی چپاولگر ثروت یمن خواست که هشدار عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله را جدی بگیرند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-"علی القحوم" از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن دوشنبه شب گفت:سیاست آمریکا درباره یمن یک بام و دو هوا است ما خواهان پایان محاصره و آزادی اسیران هستیم.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۲:۵۷    
مدافع تیم ملی اروگوئه شانس حضور در جام جهانی قطر را از دست داد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۱:۳۹    
مدافع تیم ملی اروگوئه شانس حضور در جام جهانی قطر را از دست داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن درباره احتمال افزایش تنش ها و پیچیده شدن اوضاع به ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن خواستار اقدام عملی به منظور پابرجا ماندن آتش بس در یمن شد.