جمعه ۲۸ خردادساعت ۰۱:۰۱Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اکونومیست»

اقتصاد آنلاین   ۱ ساعت پیش    
شماره جدید هفته نامه اکونومیست به این موضوع پرداخته است که عصر جدید تهدیدهای سایبری می تواند هزینه های اقتصادی عظیم داشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۳:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : چهار عارضه ثانویه کرونا ، بازار املاک اداری و تجاری را به کما برد. گزارش دنیای اقتصاد از اوضاع املاک غیرمسکونی در تهران حاکی است، تقاضای اجاره واحد تجاری و دفتر کار به شدت افت کرده و نبض قیمت و اجاره بهای این املاک تغییر معنادار کرده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اکونومیست ، نشریه انگلیسی نوشته است که زلاندنو و ژاپن توانسته اند خیز بلند ویروس کرونا را مهار کنند و شهرهایشان را در رده های بالای امن ترین شهرهای جهان در برابر کرونا، قرار دهند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۸    
واحد اطلاعات اکونومیست هر ساله بر اساس شاخص های خاصی، زیست پذیرترین شهرهای جهان را به ترتیب مشخص می کند؛ معیارهای انتخاب بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی طی دوران کرونا تغییر پیدا کرد و اوساکا و توکیو در ژاپن را بالاتر از شهرهای اروپایی قرار داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یافته های مطالعات انجام شده از سوی نشریه اکونومیست در مورد عملکرد بازیکنان در ورزشگاه های خالی از تماشاگر، از تفاوت چشمگیر عملکرد بازیکنان غیرسفیدپوست در غیاب هواداران حکایت دارد اما چرا؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : کرونا و نحوه واکنش شهرها به آن، معادله انتخاب شهرهای زیست پذیر در جهان را تغییر داد. نتایج رتبه بندی جدید شهرهای دارای بیشترین قابلیت زندگی که هرسال توسط واحد اطلاعات اکونومیست انجام می شود، حاکی است یک ریزش و رویش بزرگ در رتبه شهرهای زیست پذیر اتفاق افتاده که عامل اصلی آن ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اکونومیست در گزارشی به وضعیت اقتصاد دنیا در دوره پساکرونا و برندگان بحران کرونا در جهان پرداخت.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
فکرشهر: اکونومیست نوشت: دنیای تجارت بعد از همه گیری کاملاً با آنچه ممکن بود دو دهه پیش انتظارش را داشته باشید، متفاوت است. در این فضا، شرکت های فناوری یک چهارم بازار سهام جهانی را تشکیل می دهند و ترکیب جغرافیایی به طرز چشمگیری نامتعادل شده است ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۱:۰۰    
روزنامه اکونومیست نوشت جو بایدن نخستین بودجه خود را با حجم بالایی از استقراض بسته است؛ اگرچه این راه حل می تواند به تامین مالی دولت وی کمک کند اما ممکن است خطرآفرین باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نشریه اکونومیست در یک مقاله تخصصی به تغییر ژئوپلیتیک اقتصاد جهانی در سال های اخیر پرداخته است. به اعتقاد نویسندگان این گزارش، دلیل پیشی گرفتن اقتصاد چین و آمریکا از سایر کشورها، پویایی اقتصادی این دو کشور و به تعبیری موضوع تخریب خلاق است ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست در یادداشتی به راهبرد خاورمیانه ای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پرداخته است.
ایرنا: سرپرست پلیس راه مازندران گفت: مسافران و شهروندانی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند با توجه به پرحجم شدن ترافیک در ساعات پایانی روز و لغو شدن یک طرفه کردن مسیرهای منتهی به مازندران، زمان بندی مناسبی برای بازگشت داشته باشند و بازگشت خود را به ساعات پایانی روز موکول نکنند. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
از روند استقلال کوزوو و مستقل شدن در سال 2008 تا تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپا؛ گزارش ویدیویی اکونومیست را ببینید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۲    
طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست با عنوان ژئوپولیتیک جدید تجارت جهانی منتشر شد. این مجله به این مساله پرداخته است که آمریکا و چین اکنون بر تجارت جهانی سلطه دارند و این امر زنگ خطر برای دیگر کشورهاست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اکونومیست نوشت: آیا نفتکش استنا ایمپرو (STENA IMPERO) انگلیس که سال 2019 توسط ایران در تنگه هرمز توقیف شد، قربانی عملیات جعل (spoofed) شده یا خیر؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۰۰:۱۷    
دنیای اقتصاد : در جهانی که توسط عوام فریبان اقتدارگرا گرفتار شده است، رئیس جمهور مکزیک به نوعی از مرکز توجهات گریخته است. به گزارش اکونومیست در حالی که آزادی خواهان با عصبانیت فرسایش هنجارهای دموکراسی توسط ویکتور اوربان در مجارستان، نارندرا مودی در هند و جائر بولسونارو در برزیل را محکوم می کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۵    
نشریه اکونومیست نوشت که چین از نفوذ روزافزون برخوردار است و طالبان نیز از پروژه های این کشور در افغانستان حمایت می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۲:۴۰    
اقتصاد نیوز : نشریه هفتگی اکونومیست داستان جلد شماره جدید خود را به بحران حاکمیتی در سرزمین های اشغالی اختصاص داده و در سرمقاله خود با عنوان اسرائیل و فلسطین؛ 2کشوری یا یک؟ پروسه صلح را ناامیدکننده توصیف کرده و نوشته است: روند صلح* به مانعی برای پیشرفت تبدیل شده است.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۲۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
پژوهش جدید موسسه تحقیقاتی اکونومیست اینتِلیجِنس یونیت (ای آی یو) حاکی از آن است که استفاده گسترده تر پول دیجیتالی که بانک های مرکزی برخی کشورها از جمله چین و بریتانیا (در بریتانیا به آن بانک مرکزی انگلستان گفته می شود) در دستور کار دارند می تواند تقاضا برای توکِن های دیجیتالی را افزایش دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۲۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: هفته نامه اکونومیست با تیتر جلد دو دولت یا یکی؟/ روند مأیوس کننده صلح ، پیمان اسلو و راه حل دو کشوری را ایده ای ناکارآمد دانسته که نتیجه ای جز استمرار مشقت برای فلسطینی ها نداشته است و به جای آن احقاق حقوق فردی ذیل یک کشور را به عنوان رویکرد جدید فلسطین پیشنهاد کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۲۳:۲۴    
طرح روی جلد مجله اکونومیست با عنوان دو دولت یا یک دولت منتشر شد. گزارش اصلی این شماره به درگیری های غزه و راه حل آمریکا برای آن اختصاص دارد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : سیاست های رفاهی دولت جدید در ایالات متحده مناقشه برانگیز شده است. به همین بهانه جو ترنسفرم با انتشار یادداشتی در اکونومیست با عنوان جو بایدن می خواهد دولت رفاه آمریکا را اروپایی کند به بررسی ابعاد این ماجرا پرداخته است.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: اکونومیست نوشت: معبد لینگین در هانگزو، مکانی دوست داشتنی با درختان بسیار است. این مکان افراد زیادی را که خواهان بهره مندی از برکات یک ازدواج خوب یا فرزند هستند، به خود دیده است. این امکان وجود دارد که امروزه هم زائران نیم نگاهی به این معبد قدیمی داشته باشند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۷:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: تحرکات اخیر مقتدی صدر چهره سیاسی عراقی مورد توجه اکونومیست قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۲۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
اکونومیست بر این باور است که چشم انداز پنج سال آینده اقتصاد ایران به کاهش تحریم های آمریکا و اصلاح سیاست های پولی ایران بستگی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۴:۵۰   + ۳۵ سایت دیگر  
واحد اطلاعات اکونومیست در یکی از تحلیل های جدید خود نوشت:احتمالاً تا سال 2022 توافق موقت برای کاهش غنی سازی اورانیوم در مقابل کاهش تحریم های نفتی ایران حاصل خواهد شد؛ اما این توافق دیری نخواهد پایید و در بلندمدت تا 2024 روابط تیره خواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۷    
اقتصادنیوز: هفته نامه اکونومیست در سالگرد قتل نژادپرستانه جرج فلوید، شهروند آمریکایی توسط پلیس مینیاپولیس -ایالت مینه سوتا- به ور مفصل به مسئله نژادپرستی در آمریکا پرداخته است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۲:۵۲    
اقتصادنیوز: اکونومیست در گزارشی اقدامات اخیر محمدبن سلمان ولیعهد عربستان را مورد مداقه قرار داده است.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: اکونومیست نوشت: محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، در سن جوانی فکر میکرد که میتواند جهان را تصاحب کند. او به یمن حمله کرد، نخست وزیر لبنان را بازداشت کرد و از عواملش خواست تا یک مخالف صاحب نامش به نام جمال خاشقجی را در شهر استانبول ترکیه تکه تکه کنند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۲۱:۲۴    
طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست با عنوان نژاد در آمریکا منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
اکونومیست ، نشریه انگلیسی در گزارشی عنوان کرده است که به 10 میلیون دلیل، جهان باید در برابر کرونا واکسینه شود. همه گیری ویروس کرونا هشدار می دهد که تا مردم کشورهای فقیرتر، واکسینه نشده اند، خطر همچنان در پیش است.
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست در مطلب سرمقاله خود با عنوان 10میلیون دلیل برای واکسیناسیون تمام جهان بر ضرورت تغییر رویه کنونی واکسیناسیون تاکید می کند.
نشریه اکونومیست در ماه جاری اصطلاح گاوکوین (govcoin) به معنی رمزارز دولتی را در مقاله ای پیشنهاد داده است که پیش تر با عنوان سی بی دی سی (CBDC) یا پول دیجیتال بانک مرکزی آن را می شناختیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست در مطلب سرمقاله خود با عنوان 10میلیون دلیل برای واکسیناسیون تمام جهان بر ضرورت تغییر رویه کنونی واکسیناسیون تاکید می کند. از نگاه نویسندگان، اگرچه آمارها عنوان می کنند حدود 3میلیون نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند، اما بررسی دقیق تر حاکی از آن است که حداقل 10 میلیون نفر ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۲۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نشریه اکونومیست در شماره این هفته، نتایج مهم تحقیقات و مدل سازی های آماری خود را منتشر کرده و پرده از واقعیت های تکان دهنده ای برداشته که از چشم آمارهای رسمی پنهان مانده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اکونومیست در تحلیلی به کاهش تنش میان ایران و عربستان و تغییر رویه بن سلمان پرداخت
آی تی آنالایز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
فاطمه رحیمی- بانک های مرکزی دنیا برای رقابت با بازار بیت کوین به میدان آمده اند و اخیرا خبرهایی در مورد عرضه یورو و دلار دیجیتال توسط بانک های مرکزی مطرح شده است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: برای فدرال کوین (FedCoin) و یوروالکترونیکی (e-euro) آماده باشید. این مژده ای است که هفته نامه اکونومیست در شماره جدید خود داده و از ظهور ارزهای دیجیتالی دولتی به مثابه عامل دگرگونی در سیستم مالی و بازار سرمایه یاد کرده و نوشته است:
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
برای کنترل پاندمی، تعلیق حقوق مالکیت معنویِ محصولات پزشکیِ مربوط به کووید 19 ضروری است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نشریه هفتگی اکونومیست در سرمقاله شماره جدید خود از ظهور قریب الوقوع GovCoine ها که ارزهای دیجیتال دولت ها هستند خبر داده و آن را یک تحول عظیم در تاریخ اقتصاد و انقلابی در بازار دارایی قلمداد کرده است.
اکونومیست با توجه به رویدادهای تاریخی گذشته، سه پیش بینی از جهان پساکرونا ارائه می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
چندی پیش نشریه اکونومیست در گزارشی اعلام کرد که برتری نظامی آمریکا رو به افول است و آسیب پذیر بودن ارتش آمریکا در بسیاری از بخش ها را علت آن دانست.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۲۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ هفته نامه اکونومیست در سرمقاله شماره جدید با اشاره به پیامدهای رقابت ابرقدرت ها، تایوان را خطرناک ترین جای جهان توصیف کرده و نسبت به احتمال در گرفتن یک جنگ تمام عیار میان آمریکا و چین هشدار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
نشریه ی اکونومیست در شماره این هفته خود، تحلیلی درباره تبدیل شدن تحریم به یک ابزار اصلی در سیاست خارجی داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست درباره مراسم اسکار 2021 و حواشی آن نوشته است: مراسم اسکار امسال نشان داد که چقدر از سفیدپوست ها دور شده است. برندگان این اسکار گواه پیروزی رنگین پوست ها، سیاهان و زنان بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۱:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست در گزارشی هشدار داد تلاش کشورها برای کاهش وابستگی اقتصادی به آمریکا شدت گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مجله اکونومیست در گزارشی نوشت که ولیعهد سعودی صندوق سرمایه گذاری عمومی کشورش را در پروژه های پرهزینه و بی فایده به خطر می اندازد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۲۸    
شفقنا آینده- امین فرج پور : اکونومیست در مطلبی تحت عنوان آینده اتحادیه؛ از پادشاهی متحده به پادشاهی بی روابط مدعی شده که آینده پادشاهی متحد بریتانیای کبیر (به اختصار: بریتانیا) چندان روشن نیست و پیوندهایی که انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی را در کنار هم و متحد با هم نگه می دارند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یک مرد، فرمانده دولتی پلیسی است و مرد دیگری در بند و در حال مرگ؛ با این حال ولادیمیر پوتین از زندانی خود می ترسد. گرچه الکسی ناوالنی به دلیل یک ماه اعتصاب غذا از نظر جسمی ضعیف شده و در 19 آوریل راهی بیمارستان شد، با این حال همچنان تاثیرگذارترین رهبر اپوزیسیون در روسیه است ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت مسکن در اکثر کشورها با شیب تند و کم سابقه در حال افزایش است تا جایی که اکونومیست درباره تورم ملکی در 25 کشور ثروتمند به دولت ها و روسای بانک های مرکزی هشدار داد.