پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۲۲:۴۳Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اکونومیست»

برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: اکونومیست ، نشریه انگلیسی با طرح این پرسش که چرا این همه کاوشگر در مریخ در گشت و گذارند؟، نوشته است: نخست آنکه بشر در جست وجوی یافتن نشانه ای از موجودات فرازمینی یا حیات است و دیگر آن که می تواند مکان امنی برای اسکان بشر در آینده باشد؛ و جدا از همه اینها ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۱۹    
دنیای اقتصاد : هفته نامه اکونومیست در سرمقاله این شماره خود نوشت: تگزاس همیشه بابت متفاوت بودن به خود بالیده است. اما یک توفان زمستانی نشان داد که مشکلات بزرگی بر سر راه انرژی در آمریکا قرار دارد ...
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز: واحد اطلاعات اکونومیست پیش بینی می کند نرخ تورم ایران که در سال 2020 به 28.8 درصد رسید، در سال 2021 با اتخاذ سیاست پولی سهل گیرانه توسط دولت و تداوم ضعف پول ملی به 32.7 درصد افزایش یابد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست در گزارشی از سیاست های تازه دولت پکن در مورد هنگ کنگ و برخی شهروندانش خبر داد که در آن دسترسی سرمایه گذاران چینی به دارایی های خارجی بیشتر می شود.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۵    
برآورد اکونومیست از زمان پایان واکسیناسیون در کشورهای مختلف کشورهای ثروتمندی که به واکسن های تاییدشده دسترسی دارند (از جمله آمریکا، انگلیس و بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا) تا اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) موفق شوند، شهروندان آسیب پذیر خود (سالمندان و کادر درمان) را واکسینه کنند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
گزارش اخیری نشان داد کره شمالی سال گذشته برای شانزدهمین سال متوالی، پایین ترین جایگاه را در شاخص جهانی دموکراسی به دست آورده است. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، طبق شاخص دموکراسی 2020 که توسط واحد اطلاعاتی اکونومیست (EIU)، بخش تحقیقاتی هفته نامه انگلیسی اکونومیست منتشر شده ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۰    
نشریه اکونومیست مدعی است که رقابت منطقه ای ایران و امارات عربی متحده پس از عادی سازی روابط این کشور با اسرائیل، در شاخ آفریقا شدت گرفته است.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
کووید-19 سفرهای بین المللی را به بن بست کشانده است، اما با توجه به منعطف بودن این صنعت و تجربه تاریخی، چشم انداز گردشگری، دستیابی به بهبود (احیا) را نشان می دهد و حتی احتمال تبدیل شدن به تجربه بهتر در مقایسه با گذشته وجود دارد.
نواندیش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
نواندیش : نشریه اکونومیست با انتشار گزارشی مدعی شد که رقابت منطقه ای ایران و امارات عربی متحده پس از عادی سازی روابط این کشور با اسرائیل، در شاخ آفریقا شدت گرفته است. ...
اقتصاد آنلاین / مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
متخصصان علوم پزشکی در انگلیس می گویند به روش تازه ای برای تشخیص سرطان رحم از راه آزمایش ادرار دست یافته اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نتایج نظرسنجی جدید یوگاو - اکونومیست نشان می دهد که باراک اوباما به عنوان بهترین و دونالد ترامپ به عنوان بدترین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شده اند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
نظرسنجی مشترک موسسه یوگاو و اکونومیست حاکی است باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا بهترین رئیس جمهور و دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : اکونومیست در سرمقاله خود با عنوان واکسن ها چقدر خوب کار می کنند؟ نوشته است: پاندمی (Pandemic) ویروس Covid-19 ممکن است بومی (Epidemic) شود. دولت ها باید باغ خود در مورد چگونگی مقابله با آن بیاندیشند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۳:۱۵    
طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست با عنوان واکسن ها چه میزان موثر خواهند بود؟ منتشر شد.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مقالات مرتبط با بیماری گرونا که اخیرا توسط خروجی های رسانه های غربی و چینی منتشر شده اند، به بررسی وضعیت حقوق بشر از دو دیدگاه متفاوت پرداخته اند. تعجبی ندارد که رسانه های خبری غرب با پیروی از داستان سرایی های قدیمی و مبتنی بر استانداردهای دوگانه اشان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- نشریه اکونومیست در گزارشی نوشت: 2020 بدترین سال به لحاظ رعایت آزادی و دمکراسی در جهان بود و ویروس کرونا مقصّر و عامل اصلی است.
اکونومیست در گزارشی از سیاست جدید آمریکا در پایان دادن به حمایت از جنگ یمن رمزگشایی کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اکونومیست ، هفته نامه انگلیسی در طرحی سیاه، نقشه آفریقا را در حالی منتشر کرده است که ویروس های کرونا آن را، سوراخ سوراخ کرده اند.
ایفنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۵۵    
پایگاه خبری فولاد ایران – شاخص شکاف قدرت خرید مسکن افزایش قیمت حقیقی مسکن (با تعدیل نرخ تورم) به قدرت خرید مسکن نسبت به سال مبنا (1372) را نشان می دهد. بر این اساس شاخص شکاف قدرت خرید مسکن به بالاترین میزان تاریخی خود در سال 1399 صعود کرده است. کانال اکونومیست فارسی
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
هفته نامه اکونومیست عکس و تیتر جلد شماره جدید خود را به طغیان کروناویروس در قاره آفریقا اختصاص داده و هشدار داده است که این پاندمی می تواند روند متزلزل پیشرفت آفریقا را متوقف کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست نوشت: ترکیه و قطر به دلیل موضوعات ایدئولوژی، اقتصاد،انرژی و همسایگان عصبانی از آنان به یکدیگر نزدیک می شوند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۸:۵۱    
نشریه اکونومیست در گزارشی، روابط میان ترکیه و قطر را واکاوی کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه اکونومیست بریتانیا از تمایل روزافزون رئیس جمهوری ترکیه برای در اختیار داشتن سلاح هسته ای خبر داد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
سناریوی احیای برجام منطقه و جهان را به تکاپو انداخته است. مکرون از لزوم پیوستن عربستان به مذاکرات هسته ای ایران سخن به میان آورده و اسرائیل تهدید به حمله نظامی کرده است. در این بین اکونومیست با انتشار یادداشتی نسبت به بروز یک مسابقه تسلیحاتی در منطقه خاورمیانه هشدار داده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۰:۱۷    
اکونومیست در گزارشی به تلاش های موفق و غیرموفق کشورها طی دهه های اخیر برای دستیابی به بمب هسته ای پرداخته و نوشته که تاکنون 31 کشور، از برزیل گرفته تا سوئد، شانس خود را برای دستیابی به انرژی هسته ای آزمایش کرده اند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۲۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست با عنوان کدام کشور قدرت هسته ای بعدی است؟ منتشر شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پیشنهاد اعمال محدودیت های بیشتر در مورد تردد بین شهری برای شهرهای با وضعیت زرد کرونا و همچنین منع تردد در تعطیلات 22 بهمن ارائه شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۷    
اکونومیست در گزارشی نوشت: بایدن وعده داده در 100 روز نخستِ حضور خود، 100 میلیون دز واکسن به 100 میلیون امریکایی تحویل دهد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۰:۱۷    
مجله تایم روی جلد شماره این هفته خود طرحی از جو بایدن منتشر کرده که در اتاق کارش در کاخ سفید ایستاده است؛ اتاقی آشفته که نماد میراثی است که ترامپ برای او به جا گذاشته است. تایم طی 4سال، 35بار ترامپ را روی جلد خود برد و هر بار به انتقاد از او پرداخت. هفته نامه اکونومیست [انگلیس] ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : نشریه هفتگی اکونومیست در سرمقاله شماره اخیر خود با عنوان طلیعه صبح تازه در آمریکا ضمن طرح این پرسش که از ریاست جمهوری بایدن چه انتظاری باید داشت؟ نوشته است: چشم انداز پیش روی آمریکا ناخوشایند به نظر می رسد، اما این شرایط می تواند به سرعت تغییر کند.
پرسش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۷    
در طرح روجلد شماره جدید اکونومیست، مردی ماسک زده و در هیات یک نظافتچی با تی و سطل در دست در محوطه کاخ سفید دیده می شود که از این تعبیر به گندزدایی از کاخ سفید شده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۴    
به گزارش مشرق، طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست: میراث ترامپ؛ شرم و فرصت *بازنشر مطالب شبکه های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه ها منتشر می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا- تهران- نتایج نظرسنجی مشترک موسسه افکار سنجی یوگو و نشریه اکونومیست حاکی است: اکثر مردم آمریکا معتقدند انتخابات ریاست جمهوری 2020، سبب ایجاد تفرقه و از بین رفتن اتحاد میان آحاد مختلف این کشور شده است.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نما، مجله اکونومیست در یکی از تازه ترین گزارش هایش پایتخت ایران را به عنوان شهری با بیشترین حجم گرانی ها معرفی کرده است. بر اساس آنچه که این مجله در برآوردهایش از بالا رفتن قیمت کالاها در شرایط کرونا زده جهان آورده بیشترین حجم افزایش هزینه های زندگی از آن تهران بوده است ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اکونومیست اعتقاد دارد دولت رجب طیب اردوغان منتقدین یا گزارشگران آمار واقعی جانباختگان ترامپ را با اتهامات امنیتی و تروریستی تحت فشار قرار می دهد و آن ها را ساکت می کند.
خبر روز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مجله اکونومیست طی گزارشی ضمن اشاره به انتقادها به آمار رسمی مربوط به شیوع کرونا در ترکیه نوشته حکومت این کشور در برابر منتقدان در این زمینه با عناوینی از جمله مبارزه با تروریسم مقابله می کند.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، لذا متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات ناشی از اوراق حق تقدم می توانند توسط طرح مذکور 50% از تسهیلات درخواستی خود را بدون خرید اوراق و از محل بدون سپرده استفاده نمایند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
کارشناسان اکونومیست از طریق مقایسه پیش بینی اخیر بانک جهانی از نرخ رشد اقتصاد جهانی با پیش بینی ارائه شده از آخرین گزارشی که این بانک قبل از همه گیری کرونا درباره دورنمای اقتصادی جهان منتشر کرد، خسارات اقتصادی همه گیری کرونا در سال های 2020 و 2021 را 10.3 تریلیون دلار برآورد کرده اند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : واکسیناسیون بیماری کرونا در هفته های اخیر با واکسن های فایزر و مدرنا در برخی از نقاط جهان و به شکل عمده اروپا و آمریکا آغاز شده است. به گزارش یورو نیوز و اکونومیست ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۵:۳۵    
اقتصادنیوز : اکونومیست درباره آینده ترامپ می نویسد؛ محتمل ترین نتیجه این است که دونالد ترامپ تا پایان دوره مسئولیت خود در این سمت باقی بماند و فرماندهی زرادخانه هسته ای آمریکا را دست خواهد داشت.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
هفته نامه اکونومیست در سرمقاله خود نوشت: چهار سال پیش، دونالد ترامپ روبه روی ساختمان کنگره سوگند خورد که به کشتار آمریکایی ها پایان خواهد داد. دوران او، اما در حالی به پایان می رسد که وی مردم را به راهپیمایی به سمت کنگره ترغیب و خشونت رخ داده تشویق کرد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۰:۱۵    
هفته نامه اکونومیست [انگلیس] میراث ترامپ هفته نامه اشپیگل [آلمان] ارتش ترامپ روزنامه فیگارو [فرانسه] بایدن روی آتشفشان
اقتصاد آنلاین / مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۲۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست با عنوان میراث ترامپ؛ شرم و فرصت منتشر شد.