یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۳:۳۱Oct 2020 25

جدیدترین‌های «اکونومیست»

دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۳۴    
دنیای اقتصاد : نشریه انگلیسی اکونومیست طرح روی جلد و سرمقاله این هفته خود را به سیل مطالب پرطرفداری اختصاص داده است که در رسانه های اجتماعی تحت لوای آزادی بیان منتشر می شوند اما شرکت های فناوری به رغم تخریبی که این مطالب در جامعه ایجاد می کنند، همچنان مصون مانده اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۱۴    
طرح روی جلد هفته نامه اکونومیست با عنوان چه کسی گفت وگو را کنترل می کند؟ رسانه های اجتماعی و آزادی بیان منتشر شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : پاندمی ویروس کرونا، روند تغییرات در اقتصاد جهانی را تسریع می کند. هنری کِر دبیر اقتصادی نشریه هفتگی اکونومیست بر این باور است که این هم فرصت است و هم تهدید.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۲۸    
اکونومیست ترامپ را تحقیر کرد به گزارش واحد تحلیلی خبرگزاری صبح اقتصاد , نشریه معتبر اکونومیست در سال 1843، توسط جیمز ویلسون، تاجر انگلیسی راه اندازی شد. تیراژ این نشریه که مخاطبان آن عمدتا خوانندگان تحصیل کرده، مدیران و سیاست گذاران هستند، ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : نشریه هفتگی اکونومیست در بخشی از پرونده این هفته خود درباره سیاست های اقتصادی ترامپ، یک قیاس بین المللی میان اقتصاد آمریکا در دوره 4ساله وی و اقتصاد جهانی ارائه کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۵۲    
در 5 دقیقه مهمترین خبرهای اقتصادی را ببینید: منبع: اکوایران
آرتان پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۲    
اخیرا مجله تحلیلی اکونومیست از وضعیت رشد اقتصادی ایران پرده برداشته و اشاره کرده که اقتصاد ایران به واسطه لطمه های ناشی از همه گیری ویروس کرونا و پیامدهای تحریم های یک جانبه آمریکا روندی نزولی را به ثبت رسانده ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : هفته نامه معتبر اکونومیست در مطلبی به توصیف وضعیت بورس ایران در ماه های اخیر پرداخت در این مطلب علاوه بر اتفاقات بازار سهام به شباهت بورس ایران و بورس چین در سال 2015 اشاره شده است.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
اتفاقی که در ماه های اخیر برای بازار بورس ایران افتاده پیش از این در چین نیز رخ داده و چین توانسته از این منجلاب خود را نجات دهد. نشریه اکونومیست در یادداشتی وضعیت بازار سهام کشور را تحلیل کرده و شباهت ایران و چین را از این حیث مورد توجه قرار داده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۵۸   + ۳۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: واحد اطلاعات اکونومیست در گزارشی به بررسی آثار تحریم های بانکی ایران پرداخت و پیام بینی کرد که اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج و به رشد مثبت دو درصدی دست یابد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۵   + ۴۵ سایت دیگر  
اکونومیست با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه 18 بانک ایرانی نوشت: این تحریم ها تأثیر خاصی بر تجارت و اقتصاد ایران ندارد و در واقع دونالد ترامپ با وضع این تحریم ها خواسته در آستانه انتخابات قدرت خود در عرصه سیاست خارجی را به رخ بکشد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۱:۰۰    
اکونومیست در مقاله ای به بررسی نقش چین در خاورمیانه و همچنین روابط تجاری آن با ایران پرداخته است. تهران- اقتصادبرتر- 26 مهر 99 به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اکونومیست، هر چند همواره از چین به عنوان یک شریک استراتژیک برای ایران یاد می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۱    
دنیای اقتصاد : نشریه اکونومیست طرح روی جلد این هفته خود را به سرمقاله ای در رابطه با آزار و اذیت 12 میلیون نفر از اعضای اقلیت ترک های اویغور در داخل چین و خارج از آن اختصاص داد و نوشت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اکونومیست در مقاله ای به جایگاه چین در خاورمیانه پرداخته است و به این موضوع اشاره می کند که هرچند همواره از چین به عنوان یک شریک استراتژیک ایران یاد می شود اما بررسی روند تغییرات تجارت خارجی میان دو کشور نشان می دهد که از ابتدای سال میلادی، صادرات ایران به این کشور 62درصد کاهش یافته است ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : هفته نامه اکونومیست در جدیدترین شماره خود در مطلبی با عنوان رتبه بندی ترامپونومیکس به بررسی چگونگی سیاست های اقتصادی دولت ترامپ و نتایج حاصل از آن پرداخته است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۸    
به گزارش کردپرس به نقل از اکونومیست، رجب طیب اردوغان برای از بین بردن توان سیاسی و نظامی کردها هم در ترکیه هم در سوریه کمر بسته و از ایجاد یک منطقه خودمختار کردی در طول مرزهای جنوبی ترکیه با سوریه جلوگیری کرده است اما مقابله با سیاستمداران کرد ترکیه و برکناری و بازداشت نزدیک به 60 تن از شهرداران ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
خبرآنلاین: یک وبسایت تحلیلی آمریکایی از ضرورت رفع تحریم تسلیحاتی ایران نوشت. وب سایت تحلیلی اکونومیست در گزارشی تحلیلی نوشت: نیروهای مسلح ایرانی مدتها بود که می بایست با تجهیزات دهه های پیش کنار می آمدند ...
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۹    
تحلیل نظرسنجی های آمریکا همچنین توسط اکونومیست نشان میدهد که برای اولین بار فاصله ی بایدن و ترامپ به بالای ده درصد رسیده است که این نشان از شیفت قابل توجه وضعیت بایدن نسبت به ترامپ را نشان میدهد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مجله انگلیسی اکونومیست در گزارشی تاکید کرده است که در حالیکه بیش از 4 هزار منطقه ویژه اقتصادی در سراسر جهان وجود دارد، اما الگوی موفق شماره یک در میان آنها، منطقه ویژه اقتصادی شن جن چین است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : انقضای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل در 18 اکتبر (27 مهر) به نیروهای مسلح ایران این امکان را می دهد که به سلاح های زرق وبراق دار تر و جدیدتری نظر داشته باشند.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 -تردیدی نیست که نشریه اکونومیست یکی از معتبرترین رسانه های تحلیلی در حوزه اقتصاد جهان است که میلیون ها نفر از علاقه مندان به تحولات اقتصادی به ویژه مدیران و روسای بنگاه های اقتصادی در اندازه های گوناگون و در فعالیت های مختلف آن را می خوانند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۲۲    
اکونومیست در آخرین برآورد خود از اوضاع اقتصاد ایران می گوید همه گیری کرونا و تحریم ها همچنان بر دوش اقتصاد پریشان ایران سنگینی می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۳۵    
اگر امروز فرصت مرور اخبار را نداشته اید این پادکست برای شماست. امروز در عصرگاه اقتصاد رادیو اقتصادآنلاین جدیدترین اخبار درباره "نقدینگی، پیشبینی اکونومیست از آینده اقتصاد ایران، حباب سکه به بالاترین حد خود رسید ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
واحد اطلاعات اکونومیست پیش بینی کرد اقتصاد ایران از سال آینده به مدار رشد مثبت برگردد.
اکونومیست در آخرین برآورد خود از اوضاع اقتصاد ایران پیش بینی کرد اقتصاد ایران پس از رشد منفی 12درصدی در سال جاری به شرط مهار کرونا با رشد مثبت 2درصدی در سال آینده مواجه شود.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۸    
فراموشی یا زوال عقل یکی از مهم ترین چالش های بشر است که با افزایش سن و همچنین افزایش جمعیت، به مشکلی جدی در جوامع تبدیل خواهد شد. اکونومیست در این گزارش تاکید دارد که فراموشی همین حالا هم به بحران تبدیل شده و در نتیجه نباید آن را نادیده گرفت.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۸    
همه گیریِ کرونا فقط جسم را درگیر نمی کند بلکه می تواند آسیب های جدی برای روح و روان انسان ها هم داشته باشد. در این بین برخی افراد بیش از سایرین، در معرض آسیب های روانی قرار دارند. اکونومیست در این گزارش می گوید که چطور باید با این افراد مواجه شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : نشریه هفتگی اکونومیست در مطلبی به توافق 25 ساله میان ایران و چین پرداخته و روایت خود را از نگاه متفاوت دو کشور به این توافق تشریح کرده است.
اکونومیست طی گزارشی نوشت: حتی اگر بایدن رئیس جمهور آمریکا شود بعید است شاهد گشایش سریع و ازسرگیری فوری مذاکره بین ایران و آمریکا باشیم. اعتماد پایین بین دو طرف و مواضع سرسختانه هردو کشور مانع پیشرفت سریع برای دستیابی به یک برجامِ اصلاح شده خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
چرا با وجود رکود اقتصادی ناشی از کرونا، قیمت خانه افزایش می یابد؟ نشریه اکونومیست این سوال را مطرح کرده و به آن پاسخ داده است.
نشریه اقتصادی اکونومیست طی گزارشی نوشت کسری تجاری 3.2 میلیارد دلاری مقصر اصلی افت ارزش ریال ایران طی نیمه نخست امسال بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : نشریه هفتگی اکونومیست در شماره جدید خود در مقاله ای با عنوان معضل گسترش سرکوب رأی دهندگان آورده است: رأی مردم را ندزدید، آن ها را بشمارید.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۷:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: کرونا در برخی مناطق مهار شده و در برخی دیگر به مرز هشدار رسیده، با وجود اینکه بیش از 9 ماه از اعلام شیوع آن در جهان می گذرد، همچنان مهم ترین نگرانی و دغدغه سیاستمداران برای اتخاذ سیاست های مالی و پولی همچنین اعلام بسته های اقتصادی است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۱:۳۹    
اقتصادنیوز : میزان خرابی در اقتصادی های جهان با ساختار های متفاوت بسیار متغیر بوده است. اکونومیست این هفته می پرسد: چه کشوری از نبرد با کرونا به سلامت بیرون می آید؟ رهبری جهان در دنیای پساپاندمی به دست که خواهد افتاد؟ و عواقب این پیروزی ها چه خواهد بود؟
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۰:۳۷    
دنیای اقتصاد - شادی آذری : نشریه انگلیسی اکونومیست برای شماره این هفته خود دو سرمقاله و دو طرح جلد در نظر گرفته است. در نسخه آسیایی این نشریه به عرضه عمومی سهام گروه انت، غول فناوری چینی در هنگ کنگ و شانگهای پرداخته شده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۳:۰۱    
طرح روی جلد هفته نامه اکونومیست به این نکته میپردازد که کووید-19 چطور در حال تغییر نظم اقتصاد جهان است؟
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۱:۵۷    
دنیای اقتصاد : نشریه انگلیسی اکونومیست سرمقاله شماره این هفته خود را به اقتصاد آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن با عنوان بایدنومیکس: خوب، بد و ناشناخته اختصاص داده است. به گزارش اکونومیست ، نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا این هفته اولین مناظره خود را پیش از انتخابات سوم نوامبر برگزار کردند ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
نشریه هفتگی اکونومیست در شماره جدید خود، رویکردهای اقتصادی جو بایدن و دولت احتمالی وی را طی مطلبی با عنوان Bidenomics (اقتصادبایدنی)؛ خوب، بد و ناشناخته بررسی کرده و در ابتدای مقاله خود نوشته است: جو بایدن در مورد اقتصاد آمریکا باید قاطع تر و بلندپروازتر باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۰:۰۴    
طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست با عنوان بایدنومیکس(خوب، بد، ناشناخته) جو بایدن در حوزه اقتصاد آمریکا باید قاطع تر و جاه طلب تر باشد منتشر شد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست در یادداشتی به مساله سو مدیریت دولت ها در مهار کرونا پرداخته و گفته دیر یا زود درمان این بیماری پیدا خواهد شد، اما تا آن زمان این دولت ها هستند که باید با سیاست هایشان تلفات کرونا را کاهش دهند، هرچند آمار ها خلاف این موضوع را نشان می دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نشریه اقتصادی اکونومیست در گزارشی با اشاره به ظهور فناوری های نوین در حوزه انرژی های تجدیدپذیر، نوشت: نظم انرژی جهان با افول نفت درحال تغییر است و این چرخش عاری از بی نظمی نخواهد بود.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : اکونومیست به کمک یک شاخص نشان داده اندازه تولید ناخالص ملی چین اکنون فراتر از آمریکا و در مقام اول جهان قرار دارد. بلکه حجم این اختلاف بیشتر از ارقام تخمینی بانک جهانی است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدل آماری جدید نشریه اکونومیست شانس دموکرات ها برای پیروزی در دومین رقابت مهم ماه نوامبر و کسب اکثریت مجلس علیای کنگره آمریکا -سنا- را 67درصد می داند و می نویسد: این رویداد در صورت تحقق ...
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۲۱    
قوانین اسکار برای تشویق سازندگان به ایجاد تنوع در فیلم چقدر باید تغییر کند؟ ⁠⁠⠀ به گزارش بانی فیلم، خبرنگار اکونومیست از هیلاری سوانک که تا کنون دو بار جایزه اسکار را برده این سئوال را پرسیده است و این که آیا اجرای قوانین جدید آکادمی اسکار در آینده واقعا باعث ایجاد تنوع در فیلم ها خواهد شد؟ ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
هفته نامه اکونومیست سرمقاله این هفته خود را به یک سوال اختصاص داده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : اکونومیست در شماره این هفته خود می نویسد: درمان ها و واکسن ها می آیند ، اما نه تا چندین ماه آینده. تا آن زمان، سیاستمداران باید روی اصول پایه ای پیش گیری و درمان کار کنند.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۶    
طلا یکی از کمیاب ترین عناصر جهان است که تنها 0.003 پوسته زمین را تشکیل می دهد؛ اما چه کشورهایی درزمینهٔ تولید طلا پیشتاز هستند؟ به گزارش اکونومیست با توجه به گزارش شرکت تحقیقی فلزات گران بها در سال 2019، استخراج معادن طلای جهان در سال 2018 3332 تن گزارش شده است که این رقم نسبت به [...]
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۱:۴۱    
طرح روی جلد شماره جدید هفته نامه اکونومیست با عنوان چرا تعداد زیادی از دولت ها درک درستی از همه گیری ندارند؟ منتشر شد.
نشریه اکونومیست در یک مقاله تحلیلی به بررسی وضعیت بانکداری در سایه کرونا پرداخته و شوک های ایجاد شده در نهادهای مالی را در سه پرده بررسی کرده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۱    
افزایش جمعیت جوان آمریکا، انتخابات ریاست جمهوری سال2020 را از انتخابات سال های دیگر متمایز کرده است. امسال نخستین سالی است که تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن زیر 40سال - به ویژه متولدین سال های 1981 تا 1996 یعنی 24 تا 39ساله ها- بیشتر از متولدین سال های 1946 تا 1964 (56 تا 74ساله ها) است. ...