پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۵:۵۲May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق بین الملل»

مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مشرق نماینده دزفول در توئیتی نوشت: حملات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و از جمله در یکی از مساجد مهم مسلمانان علیه مردم عادی، از منظر حقوق بین الملل مصداق جنایات آپارتایدی و علیه بشریت است. نهادهای حقوقی بین المللی مدعی حقوق بشر چرا سکوت کرده و ورود نمی کنند؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
قم ایرنا استاد حقوق بین الملل محیط زیست دانشگاه اکس مارسی فرانسه گفت: امروزه دولت ها و جوامع مدنی تردیدی در بکارگیری سلاح قانون در خدمت به محیط زیست به خود راه نمی دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- پاریس در حالی حملات تروریستی کابل را با چند روز تاخیر محکوم می کند، که دربرابر حملات موشکی نیروهای مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی در پاسخ به جنایات مرگبار این رژیم به سرعت واکنش نشان داده و آن را نقض حقوق بین الملل دانست.
خرداد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خرداد: محمود احمدی نژاد در دیدار روز گذشته خود با برخی از هوادرانش درباره تصمیم انتخاباتی اخیر شورای نگهبان ضمن کنایه به عباسعلی کدخدایی، سخنگوی این شورا گفت: "من در سال 96 کاندیدا شدم و رد شد. بعد هم به دروغ گفتند که علتش را به خودش خبر دادیم ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
شفقناقم- عضو هیئت علمی دانشگاه مفید با تاکید بر اینکه حقوق بین الملل نمی تواند نسبت به این فاجعه انسانی بی تفاوت باشد، گفت: هر مبنایی برای توجیه مداخله نظامی در یمن باید با سایر حوزه های حقوق بین الملل که مهم ترین آن حق تعیین سرنوشت است، سنجیده شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: تلاش آمریکا، اتحادیه اروپا و متحدانشان در تحمیل مواضع خود توتالیتاریسم، نادیده گرفتن آشکار حقوق بین الملل و عدم احترام به منافع سایر کشورهاست که چنین برخوردی غیرقابل قبول است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مذاکره با آمریکا آن هم با دیپلمات های خوش باور ، عدم آشنا به حقوق بین الملل ، دیپلمات هایی که با لبخندهای دشمن روبه رو شدند و آن ها را دوست چندساله خود می دانند ممنوع است و قطعا خسارت محض به دنبال دارد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۵۵    
حوزه/ چهارمین پیش نشست همایش بین المللی آنلاین " جنگ یمن و حقوق بین الملل مخاصمات مسلحانه در منطقه" برگزار می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سفارت در این بیانیه که یک نسخه آن در توئیتر منتشر شد مراتب اعتراض شدید خود را به حکم اخیر دادگاه بلژیک علیه دیپلمات کشورمان اعلام و تصریح کرد: همانطور که در بیانیه مطبوعاتی پیشین نیز اعلام شد جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض خود نسبت به نقض کنوانسیون وین در خصوص روابط دیپلماتیک (1961) توسط آلمان و ...
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۴    
تازه ترین پژوهش حوزه معاونت برون مرزی صداوسیما تحت عنوان لوح فشرده مجموعه پژوهشی ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی از منظر حقوق بین الملل منتشر شد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۴۹   + ۳۶ سایت دیگر  
ایلنا: سفارت ایران در بروکسل ضمن مردود خواندن صلاحیت دادگاه بلژیکی درباره اسدالله اسدی اعلام کرد: ایران حق خود را برای استفاده از تمامی سازوکارهای حقوقی از جمله پروتکل اختیاری کنوانسیون وین درباره حل و فصل اجباری اختلافات محفوظ می دارد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۱:۴۵    
دوم اردیبهشت ماه روز جهانی زمین پاک بود. این روز از دل چندین کنوانسیون محیط زیستی متولد شد که حقوقی را برای دولت ها تعیین کرده بودند که هنوز بسیاری از دولت های جهان، این حقوق را زیر پا می گذارند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۱:۲۱    
به گزاش برگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ محمد حسن شیخیانی فرزند عبدالرسول هم اکنون مدیر امور مجلس و استان های بانک کشاورزی کشور است و دارای سوابق مدیرکلی در وزارت کشور، مشاور حوزه عمرانی وزارت کشور، مدیر رسانه، مدرس دانشگاه، مدرس دوره های حقوق بین الملل در سیستم بانکی کشور، خبرنگار ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۳:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان -امیرعلی صفا دانش آموخته حقوق بین الملل با انتشار رشته توئیتی در صفحه اجتماعی خود نوشت: هر فردی می تونه برای ابطال مصوبات دولتی، شهرداری ها و امثالهم به دیوان عدالت اداری دادخواست بده. ایرانسل هم برای مصوبه جریمه اش درباره کلاب هاوس، دادخواست داده ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، امیر بی پروا پژوهشگر حقوق بین الملل بشر در یادداشتی نوشت: در شرایط همه گیری جهانی ویروس کرونا گروه کارشناسان مستقل حقوق بشری ملل متحد در طی یک اعلان عمومی در تابستان 2020 اعلام کردند که استثنائات مربوط به تحریم برای مقابله با بیماری کرونا کفایت نمی نماید و تحریم های مرتبط باید در ...
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۲    
نشست حقوقی اعتراض ثالث و دعاوی مربوط به آن با سخنرانی علی رودباری دانشجوی دکتری حقوق بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پژوهشگر حقوق بین الملل حق تکثیر، حق نشر یا کپی رایت را از حقوق انحصاری برای پدیدآورنده یک اثر اصیل دانست و گفت: با موجودیت و ملموس شدن اثر، حمایت حقوقی و قانونی کپی رایت به صورت خودکار شکل می گیرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۲۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
در پنجاه و هشتمین نشست علمی فنی کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد، ایران با قرائت بیانیه ای به اقدام دولت آمریکا در سال 2019 و تحریم نهاد های فضایی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و این اقدام را غیرقانونی و در تضاد با موازین حقوق بین الملل از جمله دسترسی آزاد همه کشور ها به فضا ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۵۵    
انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه فردوسی مشهد نشست نخست سلسله جلسات "جهت یاب" را برگزار می کند.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با انتقاد از انفعال شورای امنیت در نقض حقوق غیرنظامیان در درگیری ها، سکوت در قبال جنایات صهیونیست ها، 6 سال تجاوز سعودی به یمن و تحریم یکجانبه سوریه را نمونه های این رفتار منفعلانه دانست.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۹:۳۸    
ناظران حقوق بین الملل روز سه شنبه اسرائیل را به پیگیری سیاست های آپارتاید و آزار و اذیت علیه فلسطینی ها و اعراب متهم کرد که به معنای جنایت علیه بشریت است.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
قصور بزرگ پلیس های ترکیه در مرزهای آن کشور منجر به نقض حقوق بین المللی شده است. صدای اعتراض فعالان حقوق بشر بعد از گذشت ده روز از این اتفاق به دلیل آزاد گذاشتن دست پلیس های مرزی ترکیه برای هر گونه اقدامات ضد بشری و عدم برخورد قاطع با این قبیل فجایع است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- متخصص حقوق بین الملل گفت: احیای برجام در صورت ورود متعهدانه آمریکا و غرب به این سند بین المللی، از ابعاد مختلف به نفع کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۱۳    
مطابق قطعنامه های 478 و 497 شورای امنیت سازمان ملل، تصرف ارتفاعات جولان از سوی رژیم صهیونیستی غیرقانونی و خلاف حقوق بین الملل است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-حقوق بین الملل اگر چه تعهدات زیادی برای دولت ها در قبال سلامت شهروندان خود تعریف کرده است اما شیوع بیماری همه گیر کووید-19 نشان داد این تعهدات کافی نبوده و ضروری است تا موضوع بیماری های همه گیر به طور خاص در قالب یک معاهده بین المللی تدوین و تصویب شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۲۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس حقوق بین الملل اوراسیا تاکید کرد که جمهوری آذربایجان در چارچوب اهداف ترکیه و رژیم صهیونیستی ، پروژه جدیدی با عنوان موهوم دالان زنگزور و نقض تمامیت ارضی ارمنستان را دنبال می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۰:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
محسن بهاورند معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح روز پنجشنبه با کریستف برناسکنی دبیرکل سازمان کنفرانس حقوق بین الملل خصوصی لاهه (HCCH) در مقر این سازمان در شهر لاهه هلند ملاقات کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۷:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ابوالفضل عمویی در گفت وگو با میزان، با اشاره به مذاکرات وین گفت: از دید ما مذاکراتی که در حال حاضر در وین در جریان است مذاکرات ایران و گروه 1+4 است آنهم برای اینکه طرف 1+4 گفت و گویی هایی با آمریکا دارد و می توانند آن ها را به مرحله برسانند که بخواهند به مسیر تعهدات خود بازگردانند. ...
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
قدرت های استکباری برای کنترل کشورهای آزادی که تحت کنترل آن ها قرار نگرفته و یا منافع آن ها را تامین نمی کنند، از ابزاری ستمگرانه بهره می گیرند که در عرف و حقوق بین الملل آن را تحریم می نامند ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۰:۳۵    
مهدی منصوری جوان موفق و پرتلاش ساروی توانست رتبه اول آزمون دکتری حقوق بین الملل را نصیب خود کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۹:۰۷   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در گزارشی توئیتری درباره سفرش به اندونزی و رایزنی با مقامات این کشور نوشت: از اندونزی برای حمایت ارزشمندش در شورای امنیت سازمان ملل در زمانی که رژیم ترامپ درصدد زیر سؤال بردن حقوق بین الملل بود، قدردانی کردم.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با موضوع بررسی تبعات فرسایشی شدن مذاکرات هسته ای و با حضور دکتر یوسف سیفی، پژوهشگر روابط بین الملل و روزنامه نگار به روی آنتن رفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد، تجاوز مداوم رژیم صهیونیستی به قدس و مقدسات آن سرپیچی از قوانین و حقوق بین الملل و تلاش برای تکمیل یهودی سازی و اسرائیلی کردن آن است.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
هگل معتقد است که رسیدن به صلح پایدار جهانی غیرممکن و نفی دیالکتیک است. حقوق بین الملل در حقیقت روابط بین دولت های مستقل است. یک دولت جهانی بوجود نخواهد آمد و هیچ وقت یک قاضی قاطع در عرصه بین المللی که حکمش نافذ باشد، پدیدار نخواهد شد بلکه دعواهای لاینحل از طریق جنگ حل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: غنی سازی 60 درصد واکنشی محکم به دشمنان جمهوری اسلامی بویژه رژیم صهیونیستی و آمریکاست؛ کسانی که دست به تخریب در سایت هسته ای نطنز زده اند می دانند بر اساس حقوق بین الملل اقدامات خرابکارانه علیه مراکز هسته ای جنایت علیه بشریت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی نه تنها ناقض مقررات صریح حقوق بین الملل است بلکه خواسته یا ناخواسته می تواند عاملی برای اثرگذاری فضای مذاکرات برجامی وین باشد؛ مذاکراتی که خود اروپایی ها در روزهای اخیر نسبت به پیشرفت آن ابراز رضایت و امیدواری کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۰    
انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق، دوره بررسی و پیگرد "جرائم رژیم صهیونیستی از منظر حقوق بین الملل" را برگزار می کند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
غریب آبادی گفت: ما هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم و هرگونه ترتیباتی با درنظرداشتن این اصل صورت می گیرد. آمریکا همواره از ابزار تحریم برای حصول و اهداف سیاست خارجی خود نه تن ها علیه جمهوری اسلامی ایران، بلکه علیه طیف وسیعی از کشور ها -بیش از 35 کشور- استفاده کرده و می کند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بامطالعه گزاره برگ منتشرشده و پیش نویس این سند، می توان گفت که سند همکاری دو کشور ایران و چین که عرصه های مختلف را در حوزه های سیاسی، راهبردی، اقتصادی و فرهنگی مدنظر قرار داده است، به تنهایی و به خودی خود، معاهده نیست و الزام آور برای ایران از منظر حقوق بین الملل نخواهد بود ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۵    
تهران- ایران پرس: معاون وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ایران در پیگیری سانحه سقوط هواپیمای اوکراین کلیه وظایف خود را طبق حقوق بین الملل انجام داده است، گفت: ایران هیچ گونه فشار و تهدیدی را نپذیرفته و کوچکترین اقدام یکجانبه ای را با ابزار مشروع، قانونی و دیپلماتیک پاسخ خواهد داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۴   + ۵۱ سایت دیگر  
معاون امور حقوقی وزارت امور خارجه درباره اظهارات مقامات اوکراینی درباره سانحه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کرد ایران کلیه وظایف خود را طبق حقوق بین الملل انجام داده و به همین دلیل از هیچ لفاظی و یا اقدام محتمل دیگر خارج از عرفی بیمناک نیست.
فرهیختگان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۵۵    
اشکالاتی بر مساله اف ای تی اف وارد است و به طورکلی صلاح نیست که ما به این کنوانسیون ها بپیوندیم. تا جایی که اطلاع دارم، نظر اکثریت اعضای مجمع هم همین است.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۱:۱۳    
آیین رونمایی کتاب تحلیل حقوقی نقض قواعد حقوق بین الملل در جنگ ایران و عراق در منزل شهید والامقام محمد ناصر اشتری برگزار شد.
عطنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۱۵    
عطنا | سلسله نشست های تخصصی در مورد سند همکاری های جامع 25 ساله ایران و چین برگزار میشود. به گزارش سایت خبری تحلیلی دانشگاه علامه طباطبائی ( عطنا ) ...
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حقوق بین الملل در یادداشت کوتاهی به ادعای عجیب قالیباف درباره صنعت هسته ای پاسخ داد.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
آیین رونمایی کتاب تحلیل حقوقی نقض قواعد حقوق بین الملل در جنگ ایران و عراق در منزل شهید والامقام محمد ناصر اشتری برگزار شد.
وقت صبح   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
حال که توافق نامه 25ساله میان ایران و چین بالاخره به امضا رسید، یکی از مهم ترین پرسش هایی که مطرح می شود، این است که آیا این توافق در عمل قابلیت اجرائی شدن دارد یا خیر؟ ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ، ملائک سفیر اسبق ایران در چین در پاسخ به این سوال که این سند یا توافق یا تفاهم نامه دقیقا در حقوق بین الملل چه جایگاهی دارد بیان کردند: سند همکاری ایران و چین یک برنامه راهبردی است ، به نوعی یک تفاهم نامه است به این معنا که ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس حقوق بین الملل درباره محرمانه بودن سند همکاری جامع ایران و چین در توییت هایی در مورد مقولهٔ محرمانگی توافقات بین المللی و وضعیت این توافق خاص میان دو کشور توضیحاتی را ذکر کرد.