دوشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۸:۲۳May 2024 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق بین الملل»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۴    
با به بن بست رسیدن تقریبی حقوق بین الملل شکل گرفته از جنگ جهانی اول و دوم، تغیراتی در نظام حقوق بین الملل در حال رخ دادن است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
استاد حقوق بین الملل گفت: زمانی که دیوان رأی نهایی را صادر کند، آن موقع مطابق با بند 2 ماده 94 منشور سازمان ملل متحد می تواند استنکاف از اجرای تعهدات را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع دهد و شکایت کند.
نامه نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۶:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حقوق بین الملل گفت که حکم دادگاه کیفری بین المللی یعنی نه تنها دستور توقف نسل کشی و جنایات در غزه از سوی دیوان لاهه درست بوده است بلکه کسانی که در این جنایت نقش داشته اند را هم باید دستگیر کرد.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نیک فر بر بر این عقیده است که حق تعیین سرنوشت، یکی از اصول حقوق بنیادین ملت ها است که مردم تحت اشغال خارجی، ضمن برخورداری از این حق می توانند در مقابل اشغالگر از خود دفاع کنند.
ایران پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۵:۲۳    
ایمن الصفدی وزیر امورخارجه اردن با بیان اینکه دیوان بین المللی دادگستری، جنایت اسرائیل در نوار غزه را برملا کرد، گفت: دولت اسرائیل همواره برخلاف حقوق بین الملل عمل کرده و از اجرای دستورات دادگاه خودداری می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۷:۵۱    
یک استاد حقوق بین الملل دانشگاه دمشق گفت: آقای رئیسی حقیقتا مرد متواضعی بود لکن مواضع ثابتی داشت، مردی بود که درباره مسائل مهم در واقعیت جامعه بر اساس یک اصول ثابتی صحبت می کرد و یاری دهده حق مظلومان بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۰:۰۵    
کارشناس حقوق بین الملل یکی از دانشگاه های آلمان بر این عقیده است که برلین به عنوان یکی از اعضای دیوان کیفری بین المللی باید به حکم این دادگاه پایبند باشد و نخست وزیر رژیم صهیونیستی را بازداشت کند.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
در بیانیه ای که روز دوشنبه توسط فایننشال تایمز منتشر شد، هیئت کارشناسانی که در مورد صدور حکم دستگیری این مقام های حماس و اسرائیل مشورت کردند، گفتند که حمله 7 اکتبر حماس و حملات نظامی اسرائیل به غزه سیستم حقوق بین الملل را به بوته آزمایش کشانده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۵:۱۵    
هادی حکیم شفایی، دانش آموخته حقوق بین الملل و پژوهشگر فلسفه و حقوق حیوانات در سایت صدانت نوشت: با بررسی متون آموزشی-ترویجی و استدلالات برخی ترویج دهندگان وگانیسم در شبکه های اجتماعی، می توان نشان داد که در استدلالات و رویکردهای برخی فعالین حقوق حیوانات و مدافعین وگانیسم ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس حقوق بین الملل با اشاره به بررسی شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه، خاطرنشان کرد: زمانی که عاملان این جنایت ها دستگیر و محاکمه شوند، برای سایر افراد دارای مقام نظامی یا سیاسی در رژیم صهیونیستی درس عبرتی خواهد بود که جرات نکنند این رویه را ادامه دهند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
عبدالله الاشعل، معاون پیشین وزیر امور خارجه مصر و استاد حقوق بین الملل در گفت وگو با ایران اکونومیست در مورد روابط تهران و قاهره و آینده این روابط گفت: در وقت کنونی روابط سیاسی ایران و مصر از مسیر روابط فرهنگی می گذرد، روابط تجاری و اقتصادی نیز از مسیر روابط فرهنگی می گذرد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۴    
سرویس جهان مشرق - دکتر آدو روزنزوایگ، یک وکیل بین المللی صهیونیست با تخصص و تجربه گسترده در حقوق بین الملل بشردوستانه (حقوق جنگ) و حقوق بشر است. وی در موسسه Minerva برای مطالعه حاکمیت قانون در شرایط بحران در دانشگاه حیفا فعالیت داشته و همچنین بنیانگذار مؤسسه ALMA ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
فرانک رومانو، استاد فرانسوی- آمریکایی حقوق بین الملل سالها در اردوگاه جنین فعالیت های انسان دوستانه کرده است.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۲۲:۱۱   + ۳۸ سایت دیگر  
به گزارش منجیل خبر به نقل از ایرنا ، علی بهادری جهرمی در در صفحه شخصی خود در یادداشتی با عنوان درجه بندی سیاسی حقوق بین الملل، نوشت: حقوق بین الملل از ضعف ضمانت اجرا رنج می برد؛ برخی اظهارنظرهای سیاسی این رنج را مضاعف می کند ...
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۱    
شفقنا- گیلاد نعوم ،معاون دادستان اسرائیل در امور حقوق بین الملل در جلسه دفاع از تل آویو در دادگاه لاهه گفت: پرونده مطرح شده از سوی آفریقای جنوبی کاملا با واقعیت و شرایط کنونی فاصله دارد. ...
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرآنلاین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اقدام رژیم استرالیا در اعمال تحریم علیه برخی مقامات و نهادهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم می کند. ...
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در محکومیت شدید اقدام استرالیا در اعمال تحریم علیه مقامات و نهادهای حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای صادر کرد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر در نشستی با حضور دیپلمات ایرانی آزاد شده از بلژیک، با بیان این که اقدام آلمان در بازداشت این شهروند ایرانی کاملا برخلاف قوانین بین المللی بود، گفت که کشورهای غربی صلاحیتی در حوزه حقوق بشر ندارند.
حج   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی بازسازی حرم بقیع از منظر حقوق بین الملل در پژوهشکده حج و زیارت برگزار می شود.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۴   + ۵۶ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه به مناسبت روز نکبت (یوم النکبه) بیانیه ای منتشر و تاکید کرد که این روز، سالروز ایجاد رژیم آپارتاید و اشغالگر صهیونیستی در قلب جهان اسلام با توطئه خباثت آمیز استعمار انگلیس و یادآور شروع دوره خون بار نسل کُشی، قتل عام، آوارگی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست تقدیر و تشکر از اعضای شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رضازاده گفت: نماینده رژیم صهیونیستی با بی احترامی به قوانین و حقوق بین الملل بی آبرویی بیشتری را برای رژیم جعلی خرید و آن را منفورتر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۴:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
یکی از اساتید حقوق بین الملل در خصوص شکایت علیه سرویس جهانی بی بی سی به دلیل نشر اکاذیب و اسناد جعلی گفت: باید در دادگاه های کیفری داخلی علیه بی بی سی شکایت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۴:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
یک کارگروه مستقل، متشکل از مقامات سابق وزارت امور خارجه آمریکا و کارشناسان حقوق بین الملل خبر داده اند که مردم غزه توسط مهمات آمریکایی به شهادت رسیده اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی سال ها با مظلوم نمایی و بدعت گذاری و تفسیر موسع از مفاد منشور ملل متحد و مقررات حقوق بین الملل همچون دفاع مشروع پیشدستانه سعی داشت دخالت ها و حملات هوایی به کشورهای همسایه، ترورهای فرامرزی و جنایات روزافزون در غزه و کرانه باختری را مشروع جلوه دهد اما با مخالفت های جامعه جهانی ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۰۵    
پایگاه تحلیلی اخبار مهاجرت، اصرار دولت بریتانیا بر پیشبرد طرح رواندا برای اخراج پناهجویان را گامی قهقرایی توصیف کرده است که چندین دهه فعالیت در حمایت از پناهندگان را به شدت تضعیف می کند ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مختلف اتحادیه اروپا برای اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در غزه در بروکسل تجمع کردند معترضان سه کفن سفید رنگ که به شکل اجساد کودکان غزه بود و آن ها را آغشته به لکه های قرمز کرده بودند، بر روی زمین در میدانی مقابل دفتر مرکزی کمیسیون اروپا در پایتخت بلژیک قرار دادند ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۲۱   + ۱۲۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: جمهوری اسلامی ایران حقوق خود را در پاسخ و اقدام مقتضی و متقابل در قبال این گونه اعمال مغایر حقوق بین الملل و علیه ملت و دولت ایران برای خود محفوظ می داند.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران، گروهی از کارمندان نهادهای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بروکسل به نشانه سوگواری برای جان باختگان غزه و آنچه مرگ ارزش های اروپایی خواندند، راهپیمایی سکوت برگزار کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۸   + ۴۳ سایت دیگر  
سفیر ایران در سازمان ملل متحد گفت: اقدامات رژیم اسراییل در تضاد با ارزش های بنیادی سازمان ملل متحد و تمامی هنجارها و اصول اساسی حقوق بین الملل بوده و صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
همایش ملی تاثیر متقابل حقوق بین الملل و حقوق داخلی در توسعه قوانین امروز در گرگان برگزار شد و مقالات برتر این همایش معرفی شدند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بهزاد پورسید در همایش تأثیر متقابل حقوق بین الملل و حقوق داخلی در توسعه قوانین در گرگان گفت: باید قوانینی که مجلس برای تسهیل فضای کسب و کار و مهیا کردن زمینه های تولید تصویب کرده، شناسایی شود و البته در این بخش اقدامات خوبی در قوه قضاییه انجام شده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دکتر مصطفی صدری نیا، مدرس دانشگاه در سرمقاله قدس نوشت: بیش از هفت ماه از طوفان الاقصی و آغاز عملیات مشروع جنبش حماس به عنوان نماینده قانونی مردم غزه علیه رژیم جعلی اسرائیل می گذرد ...
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
12 سناتور آمریکایی در نامه ای دادستان دادگاه بین المللی کیفری را تهدید کرده اند که اگر حکم بازداشت نتانیاهو را صادر کند، خودش، خانواده اش و کارکنان دادگاه هدف مجازات هایی شدید قرار خواهند گرفت.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۲۱:۴۲   + ۴۸ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیوسته حقوق بین الملل را رعایت کرده و به اصول منشور سازمان ملل پایبند بوده است.
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۵   + ۶۰ سایت دیگر  
به دلیل بی عملی شورای امنیت سازمان ملل، گزینه ای جز دفاع مشروع براساس حقوق بین الملل در مقابل جمهوری اسلامی ایران برای تنبیه رژیم متجاوز باقی نماند. نباید همکاری ایران و آژانس تحت تاثیر رویکرد و رفتار بی ثبات و متناقض آمریکا قرار داشته باشد ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۸    
حوزه/ به همت گروه فقه و اصول پژوهشکده بین المللی عروه الوثقی نشست علمی بررسی عملیات وعده صادق از منظر حقوق بین الملل برگزار شد و دکتر غلامعلی قاسمی دانشیار دانشگاه قم، بحث خود را در این زمینه ارائه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی اعلام کرد که عربستان سعودی و اندونزی در نشست گروه 20 به اتحادیه اروپا هشدار دادند که با مصادره دارایی های بلوکه شده روسیه سنگ بنای خطرناکی در حقوق بین الملل گذاشته خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در کتابخانه ام، میان کتاب ها، اوراق و یادگاری هایی که نشان از پنج دهه فعالیت در حقوق بین الملل دارند، مدل زیبایی از یک کشتی، CSS Alabama، نگهداری می کنم. پسرم، استاد حقوق بین الملل در دانشگاه وین استیت، به مناسبت هشتادمین سالگرد تولدم، این مدل را به عنوان هدیه ای به من اهدا کرد ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۷:۴۷    
حوزه/ رئیس اتحادیه علمای اهل بیت ترکیه (اهلادَر) گفت: اگر بخواهیم از منظر حقوق بین الملل به مسأله نگاه کنیم، خاک فلسطین توسط صهیونیست ها اشغال شده است و بر هیچ مبنای حقوقی نیز استوار نیست، لذا پذیرش این رژیم در سازمان ملل نمی تواند دلیلی بر مشروعیّت اشغال فلسطین باشد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست قواعد گوناگونی در قالب حقوق بین الملل در مراکز علمی و دانشکده های حقوق تدریس و ملاک عمل فعالان حقوق بشری قرار گرفته است.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۲۲:۱۳    
امام جمعه شهر قوشچی گفت: هیچ زمانی حرکت طوفان الاقصی جوانان غیور حماس خاموش نمی شود بلکه امروز اتفاقی افتاده که جامعه بین الملل به این نقطه رسیده اند که باید فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل و دارای حقوق بین المللی به رسمیت بشناسند.
الف   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۸:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا پس از ویرانی هایی که تاکنون رژیم صهیونیستی در غزه به بار آورده، اکنون در شرایطی کاملا جنگی محکومیت احتمالی نتانیاهو و دیگر مقامات سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی در دادگاه بین المللی کیفری و بازداشت آن ها، لرزه به جان بی بی انداخته و موجب واکنش این شخصیت سیاسی جنگ طلب شده است . ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۳:۲۰    
آیت الله حسینی همداین با اشاره به اینکه مقدمه پایان اسرائیل نزدیک شده است گفت: جنبش بزرگ دانشجویی در آمریکا و دیگر کشورها در حمایت از مردم فلسین باطن حقیقی حقوق بین الملل را آشکار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۳:۴۰   + ۳۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش سازنده سپاه پاسداران در کمک به امنیت پایدار در منطقه و مبارزه با تروریسم، خواستار توجه اتحادیه اروپا در احترام به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چارچوب حقوق بین الملل شد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
فرانک رومانو، استاد حقوق بین الملل فرانسوی، یکی از شرکت کنندگان در ناوگان آزادی که برای شکستن محاصره تحمیل شده بر نوار غزه در حرکت بود و اخیراً به اسلام گرویده است، در سخنانی گفت که در ابتدا به مراکش رفته زیرا آرزوی رفتن به فلسطین را داشته است و او در مراکش 30 سال با فلسطینی ها کار کرده بود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۲۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه اکوادور اعلام کرد که از دولت مکزیک به دلیل اعطای پناهندگی به خورخه گلاس، معاون سابق رئیس جمهوری، به دیوان بین المللی دادگستری شکایت کرد ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت روز ملّی خلیج فارس نشست برخط ابعاد حقوقی حاکمیت ایران بَر خلیج فارس توسط مرکز وکلای قوه قضائیه استان و بسیج حقوق دانان کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت انجمن حقوق بین الملل سازمان بسیج حقوق دانان کشور برگزار شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اجازه ندهید این روایت دروغ را پخش کنند! دیوان کیفری بین المللی صلاحیت دارد و ایالات متحده آمریکا هیچ توجیهی مطابق حقوق بین الملل ندارد تا دیوان و مقامات آن را بهانه خروج از اختیارات خود تحریم کند!
خبر خودرو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۲    
گروه حقوق بشر عفو بین الملل در گزارشی جدید، جزئیات حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه را شرح می دهد که به گفته آن، از سلاح های ساخت آمریکا برای کشتن غیرنظامیان فلسطینی استفاده شده است . ...