چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۶:۱۵Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق بین الملل»

حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ با حضور مسئولان و اساتید دانشگاه قم از کتاب مجموعه مقالات همایش بین المللی حقوق بین الملل و مخاصمات مسلحانه در منطقه و شماره اول مجله ایرانی حقوق بین الملل و تطبیقی رونمایی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
موسسه مهاجرتی و امور ثبتی ثبتا ، بعنوان یکی از بهترین موسسات و شرکت مهاجرتی در در سطح کشور و در منطقه آسیا و اروپا کلیه خدمات ثبت رسمی ، مهاجرتی ، حقوق بین الملل ، بیزنس و استارتاپ را به متقاضیان و کلاینت های خود در داخل و خارج از کشور ارائه میدهد ...
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اهمیت اصل حاکمیت در حقوق بین الملل از چنان اعتباری برخوردار است که تصور نقض آن از سوی دولت و سازمان های بین المللی امکان پذیر نیست.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۳۱    
موسسه مهاجرتی و امور ثبتی ثبتا ، بعنوان یکی از بهترین موسسات و شرکت مهاجرتی در سطح کشور و در منطقه آسیا و اروپا کلیه خدمات ثبت رسمی ، مهاجرتی ، حقوق بین الملل ، بیزنس و استارتاپ را به متقاضیان و کلاینت های خود در داخل و خارج از کشور ارائه میدهد.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
دکتر جواد توکلی طرقی در فروردین سال 1350 در شهر تهران، محله میدان خراسان دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی را در سال 1357 در دبستان مترجم الدوله آغاز و دوران متوسطه را در دبیرستان شهدا واقع در خیابان غیاثی به پایان رساند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۶:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یوسف مولایی استاد حقوق بین الملل در یادداشت خود در آرمان ملی رویکرد جدید ایران در حوزه دیپلماسی را مورد توجه قرار داد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رضا منتظری قائم، کارشناس حقوق بین الملل خبرهایی که می رسد، نشان میدهد که سیاست خارجی کشور از بن بست و تنگنا بیرون آمده و تکانی خورده است. حال چگونه چنین چیزی ممکن است؟ رسیدن به توافقات و بیانیه های مشترک جز با مذاکره و گفت و گو میسر نیست ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیته حقوقی پیگیری ترور شهید سلیمانی گفت: چشم پوشی جامعه بین الملل در برابر مسئولیت بین المللی رژیم آمریکا در نقض منشور ملل متحد و سایر اصول حقوق بین الملل عرفی و قراردادی، نتیجه جز اشاعه ناامنی و خشونت ندارد که به انحطاط اصول بنیادین حقوق بین الملل منتهی می شود.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۹:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس کمیته حقوقی پیگیری ترور شهید سلیمانی گفت: چشم پوشی جامعه بین الملل در برابر مسئولیت بین المللی رژیم آمریکا در نقض منشور ملل متحد و سایر اصول حقوق بین الملل عرفی و قراردادی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کودکان در اینترنت بخش قابل توجهی از اطلاعات شخصی خود را در محیط هایی چون اتاق های گفت وگو در شبکه های اجتماعی، سایت های بازی آنلاین و موارد مشابه افشا می کنند.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۶    
محمدامین حیات مقدم پژوهشگر سیاسی: پدیده استرداد مجرمین برای اولین بار بین چه افرادی بود اعضا جامعه بین المللی عبارتند از دولتها،سازمانهای بین الملل دولتی،افراد. بنیانگذار علم حقوق بین الملل و نخستین دانشمندی که از این اصطلاح استفاده کرد گروسیوس و بنتام است. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۶    
شرکت کنندگان در نشست مجازی بررسی ابعاد حقوقی و حقوق بشری ترور شهید سلیمانی در حاشیه نشست 52 شورای حقوق بشر ترور شهید سلیمانی را نقض حقوق بین الملل دانستند و بر لزوم تعقیب کیفری و محاکمه مرتکبین آن تاکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
در نشست ابعاد حقوقی نقش دولت فرانسه در کشتار مردم ایلام در سال 1363، نقش این کشور در کشتار غیر نظامیان ایرانی در سال 63 به گواه شاهدان و از منظر حقوق بین الملل بررسی و مورد تایید قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در نشستی نقش دولت فرانسه در کشتار مردم ایلام در دوران جنگ تحمیلی بررسی و ابعاد حقوقی این پرونده از منظر حقوق بین الملل مورد بازخوانی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه ضمن محکومیت سفر غیرقانونی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به شمال شرق این کشور تأکید کرد آمریکا فورا از نقض آشکار و هدفمند حقوق بین الملل دست بردارد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
در گفتگویی که با رضا نصری، کارشناس حقوق بین الملل انجام شده است، وی در رابطه با تنش های اخیر میان ایران و غرب، وضعیت پرونده هسته ای کشورمان و اثرات سفر گروسی بر نشست آتی شورای حکام مطالبی را طرح نموده است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۱:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
به نوشته ایرنا، امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در واکنش به اظهارات اخیر مقامات رژیم صهیونیستی در نامه ای به دبیر کل و رئیس دوره ای شورای امنیت نوشت ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۷:۳۵   + ۴۱ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، لفاظی های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی را نقض حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل دانست و با تاکید بر حق مشروع و ذاتی ایران برای دفاع از خود هشدار داد تهران پاسخ قاطع به هرگونه تهدید و اقدام نادرست این رژیم را در هر کجا و زمان لازم بداند، محفوظ می دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، لفاظی های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی را نقض حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل دانست و با تاکید بر حق مشروع و ذاتی ایران برای دفاع از خود هشدار داد تهران پاسخ قاطع به هرگونه تهدید و اقدام نادرست این رژیم را در هر کجا و زمان لازم بداند، محفوظ می دارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، لفاظی های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی را نقض حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
22 کارشناس اسرائیلی حقوق بین الملل از دادستان کل رژیم صهیونیستی خواستند از وزیر دارایی این رژیم و دو تن از اعضای کنست به دلیل دست داشتن در جنایت های جنگی بازجویی کنند.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
شورای همکاری خلیج فارس و چین در پایان سفر شی به عربستان سعودی در بیانیه ای که پس از نشست شورای همکاری خلیج فارس - چین در ریاض منتشر شد خواستار مذاکره دوجانبه بر اساس قواعد حقوق بین الملل برای حل مناقشه بر سر سه جزیره ای شدند که بین ایران و امارات متحده عربی قرار دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو هیات علمی دانشگاه گفت: با توجه به قواعد حقوق بین الملل، شکنجه ممنوع است و عاملین و آمرین به این اقدام هم در محاکم داخلی ایران و هم مطابق نظام حقوق بین الملل قابل مجازات و پیگرد قانونی هستند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۹    
حوزه/ گروه فقه و حقوق بشر مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، کارگاه دوره مختصر حقوق بین الملل و بررسی اسناد بین المللی برگزار می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
وزرای خارجه کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس، آمریکا و نماینده عالی اتحادیه اروپا در بیانیه ای تاکید کردند: ما به اعمال هزینه های اقتصادی بیشتر بر روسیه، افراد و نهادها داخلی و خارجی که حمایت سیاسی و اقتصادی از نقض حقوق بین الملل به عمل می آورند، ادامه خواهیم داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۳:۳۶   + ۳۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: برخی دولت های اروپایی صلاحیت ندارند که منادی اجرا و رعایت موازین حقوق بین الملل و توصیه آنها به دیگر دولت ها باشند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان روز سه شنبه در واکنش به صدور حکم اعدام برای جمشید شارمهد، شهروند ایرانی-آلمانی آن را حکمی کاملا غیرقابل پذیرش توصیف کرد. وی افزوده است: خبرهایی که از ایران می رسد تکان دهنده هستند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۰:۱۸    
محسن عبداللهی استادیار حقوق بین الملل دانشگاه شهید بهشتی در توییتی نوشت: در حقوق بین الملل تسلیح طرفین جنگ توسط دول ثالث نقض اصل بی طرفی است، اما ابتدا آمریکا در جنگ جهانی دوم و سپس ایران و دول پشتیبان عراق درجنگ 8 ساله این نوع کمک ها را نقض اصل بی طرفی ندانسته و به جای آن از مفهوم عدم تخاصم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه لبنان ضمن محکومیت حملات موشکی رژیم موقت صهیونیستی به سوریه تأکید کرد که این تجاوز آشکار، نقض آشکار قواعد حقوق بین الملل است.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۷:۱۵   + ۲۷ سایت دیگر  
یک عضو شورای نگهبان گفت: دعوت از وابستگان رژیم سابق توسط مقامات آلمان در کنفرانس امنیتی مونیخ، مصداق بارز دخالت آشکار در امور داخلی کشورها است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
این سوال مطرح است چنانچه ایران بخواهد برای نیل به اهداف خود در قرارداد پنج ساله اخیر و صیانت از منافع مردم به حقوق بین الملل متوسل شود ،بدلیل عدم عمل طرف مقابل می تواند قرارداد را فسخ و از ادامه تحمیل هزینه به کشور جلوگیری نماید
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
دو کتاب حقوق بین الملل خصوصی و نقشه و قلمرو یکشنبه 16 بهمن، در برنامه چاپخانه رادیو فرهنگ معرفی می شوند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دو کتاب حقوق بین الملل خصوصی و نقشه و قلمرو یکشنبه 16 بهمن ماه در برنامه چاپخانه رادیو فرهنگ معرفی می شوند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، چاپخانه برنامه ای از گروه کتاب با موضوع معرفی تازه های نشر و گفتگو با نویسندگان و مترجمان است که در برنامه این هفته ضمن گفتگو با نویسنده حقوق ببن الملل ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
علی رغم وجود حمایت ها و اقدام های سازمان های بین المللی و غیر بین المللی، باز هم ضمانت اجراهای کافی برای حمایت از کودکان در منازعات مسلحانه، موجود نیست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۳:۰۶    
احمد کاظمی کارشناس حقوق بین الملل در نشست تخصصی دالان توران ناتو و امنیت ملی ایران که اخیراً در مؤسسه جهان معاصر برگزار شد، گفت: از منظر غرب، روسیه، چین و ایران سه دشمن اصلی ناتو هستند و ائتلاف آن ها به معنای ایجاد نظم نوین منطقه ای علیه غرب است ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۸:۵۲    
عرفان میرزازاده، پژوهشگر حقوق بین الملل در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، درباره ی صدمین سالگرد تاسیس دیوان داوری اتاق بازرگانی بین المللی بین المللی نوشت: ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه ورزشی: رافائلا پیمنتا این روزها مهم ترین مدیر برنامه های دنیای فوتبال است. وکیل و استاد سابق رشته حقوق بین الملل در دانشگاه حالا به عنوان وارث شرکت مینو رایولا در دنیای فوتبال فعالیت می کند. او پیش از درگذشت رایولا هم به عنوان دست راست او در این شرکت فعال بود. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
اقدام پارلمان اروپا ضمانت حقوق ندارد و بر اساس موازین حقوق بین الملل و حقوق داخل فاقد وجاهت قانونی است اما نمی توان به راحتی از آن گذشت.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۴۵   + ۶۸ سایت دیگر  
مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه درباره قراردادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی توسط پارلمان اروپا گفت: اقدام پارلمان اروپا اقدامی ناشایست بود که این اقدام تحت تاثیر لابی گروه تروریستی منافقین صورت پذیرفته است ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۵۹   + ۶۵ سایت دیگر  
کنعانی: جمهوری اسلامی ایران حقوق مشروع و قانونی خود را برای اقدام متقابل نسبت به طرف هایی که در اقدامات خلاف حقوق بین الملل مشارکت داشته اند، محفوظ می دارد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پژوهش بررسی جنگ روسیه و اوکراین از منظر حقوق بین الملل توسط پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی صدا و سیما منتشر شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ابعاد جنگ روسیه و اوکراین از منظر حقوق توسل به زور؛ جایگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در دکترین روسیه و اوکراین ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
یک استاد حقوق بین الملل گفت: احتمالا همسر این خانم خواستار اجرای قوانین ایران بوده و به همین علت مانع خروج همسرش از کشور می شده و نسبت به سفارت آذربایجان اعتراض داشته است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۱۷    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضان توقیر گفت: انسان نمی تواند تصور کند که پیام بزرگ جهانی الهی به این شکل مورد اهانت قرار گیرد، توهین در سوئد تلاشی برای جریحه دار کردن احساسات مذهبی مسلمانان بود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۲   + ۴۹ سایت دیگر  
دادستان کل کشور در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه ضمن فاقد وجاهت دانستن اقدام پارلمان اروپا درباره تروریستی خواندن سپاه، بر جلوگیری از تکرار این اقدام خلاف حقوق بین الملل تاکید کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۱۱    
شفقنا- حازم قاسم ، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تروریستی توصیف کردن عملیات شب گذشته قدس از سوی امارات و ترکیه را محکوم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسپتینک عربی ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۶    
تروریستی تلقی شدن نیروهای نظامی رسمی یک کشور ضربه ای سهمگین بر پیکره نظام روابط و حقوق بین الملل و حق بر صلح و عدالت مصرح در منشور و اسناد بین المللی وارد خواهد کرد ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۲۸    
کارشناس حقوق بین الملل گفت: اقدام کنگره یک اقدامی به منظور ایجاد تحریم حداکثری است و کاری که آمریکا نتوانست انجام دهد و کامل کند، مسلماً اروپایی ها با این کیفیت می خواهند دنبال و کامل کنند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۱:۱۱   + ۵۴ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی اعلام فهرست تحریمی کشورمان علیه اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حاکمیت، منافع ملی و ارکان رسمی و اقتدارآفرین خود عزم و اراده ای راسخ دارد و در مسیر تحقق آن در چارچوب اصول و سیاست های کلان سیاست خارجی ...