پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۹:۱۲Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق بین الملل»

پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۳:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : ایرنا، مجید تخت روانچی روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت که به منظور بررسی استفاده از زور در حقوق بین الملل و دفاع مشروع برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۱:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایران گفت: سازمان ملل پرونده درخشانی در دفاع از حقوق بین الملل ندارد. البته ما هم باید بدانیم سازمان های بین المللی و حقوق بین الملل، قدرت را تغییر نمی دهند قدرت را تعدیل می کنند و مقداری استفاده از ابزار قدرت را قانونمند می کنند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رضا نصری، کارشناس حقوق بین الملل در یادداشتی تلگرامی درباره ی مذاکرات درون متنی برجام میان تهران و واشنگتن نوشت: گفت وگوی مستقیم ایران و آمریکا در چارچوب 4+1 امکان پذیر است. به شرایطی: ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۲    
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش بین المللی مطالبات حقوقی _ بین المللی دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس یک دفاع مشروع و بدون ابهام بود. خداوند می فرماید مردمی که مورد ستم قرار گرفتند حق مقابله به مثل دارند و این حق در حقوق بین الملل هم تأیید و تأکید شده است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به کوتاهی سازمان ملل در دفاع از حقوق ملت ایران طی جنگ تحمیلی، تصریح کرد: سازمان ملل پرونده درخشانی در حمایت از حقوق بین الملل ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مواضع ایران مبتنی بر حقوق بین الملل است گفت: کسی که در راستای نقض تعهدات گام برداشته، طرف مقابل است و اقدام ایران تنها یک اقدام جبرانی و واکنشی است.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۷    
وزیرامورخارجه گفت: امروز شرایطی فراهم است که می شود از حقوق بین الملل در مورد اقدامات جنایتکارانه مثل اقدام امریکا علیه سردا سلیمانی و ابومهدی المهندس استفاده کرد .
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۳۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: در حمله صدام به ایران قواعد و قوانین آمره حقوق بین الملل مورد نقض قرار گرفت؛ عراق اقداماتی مرتکب شد که در همه مقررات بین المللی مورد محکومیت بوده و حتی به عنوان جنایت جنگی است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۶   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در دوران دفاع مقدس مدعیان حقوق بشر در برابر جنایت صدام سکوت کرده و جنایتکار را کمک کردند تا بیش از توانی که داشت جنایت کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ضرورت دارد مردم جهان بدانند ملت ایران تحت چه ظلمی قرار گرفت و آنهایی که مدعی حقوق بین المللی هستند در خصوص این جنایات سکوت کردند و عاملان را تشویق و ترغیب کردند تا بیش از توان جنایت کند. دفاع مقدس یک دفاع مشروع و بدون شبهه و ابهام است.
محمد باقری با بیان اینکه سردار سلیمانی حامل پاسخ و پیام ایران به عربستان بود، گفت: برای ترور سردار سلیمانی از بمبی استفاده کردند که برای تجهیزات زرهی به کار می رفت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید کرد: در حقوق بین الملل بیانیه ها الزام آور نیست.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
برنامه آوای قانون رادیو گفت وگو در خصوص جنگ تنگه ها و توقیف نفتکش ها و مغایرت آن با حقوق بین الملل با دکتر الناز خوئی دکترای حقوق بین الملل و عضو هیئت علمی دانشگاه به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : سید داود آقایی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با یادآوری بداخلاقی سیاسی غرب در عمل به تعهدات خود در برجام خاطرنشان کرد: با اینکه در نظام بین الملل قواعد و هنجارهایی به عنوان حقوق بین الملل مطرح است ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۴۸    
حوزه / نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: در حقوق بین الملل داشتن حق انتخاب، یک حق طبیعی برای یک ملت است، اما این کشورهای مدعی قانون، حتی به این حق قانونی نیز توجه نداشته اند و اقدام به تعلیق فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ششمین پیش نشست یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل با محوریت حقوق بین الملل و مقابله با تحریم های اقتصادی در عصر یکجانبه گرایی و بررسی فشار تحریم ها در بحران جهانی کووید-19 از سوی موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران با همکاری دانشگاه عالی اقتصاد مسکو برگزار شد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش رادیو گفت و گو، آوای قانون با هدف ارتقاء آگاهی حقوقی مخاطبان و تقویت رعایت قانون و قانون گرایی با تأکید بر الزامات کلان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران روی آنتن می رود. این برنامه با هدف ارتقاء دانش عمومی در حوزه مسائل حقوقی سه شنبه ها و چهارشنبه ها تقدیم مخاطبان می شود. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۱:۴۵   + ۴۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : ایرنا، ظریف یکشنبه در مصاحبه ای با کیودو ژاپن گفت: ما انتظار داریم توکیو همچون یک دوست عمل کند؛ خصوصاً در رابطه با حقوق بین الملل. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: از آنجایی که آمریکا در حال نقض حقوق بین الملل است، بهترین نقشی که ژاپن می تواند ایفا کند، این است که به آمریکایی ها نشان دهد که تصمیم غیرقانونی آن ها را اجرایی نخواهد کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دیوان کیفری بین المللی روز جمعه یک حقوقدان انگلیسی را به سمت دادستان جدید این دیوان تعیین کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از روزنامه جروزالم پست، کریم خان حقوقدان انگلیسی با 27 سال سابقه فعالیت در حوزه حقوق بین الملل روز جمعه از سوی دیوان کیفری بین المللی به سمت دادستان جدید این دیوان برای دوره ای ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه فردوسی و دکترای حقوق بین الملل گفت: توهین به رییس جمهوری اقدام هدایت شده، غیر شرعی، غیر قانونی، جرم و خلاف منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اروپای وزارت خارجه ضمن احضار سفیر بلژیک به وی گوشزد کرد که حکم دادگاه انتورپ ناقض حقوق بین الملل بوده و تعهدات بلژیک در قبال ایران را نادیده گرفته است، لذا ایران آن را به هیچ وجه به رسمیت نمی شناسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه اردن گفت که تخریب منازل و آواره کردن ملت فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، نقض حقوق بین الملل و در مخالفت صریح با قواعد حقوق بشر است.
برترین ها / شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۷:۱۵   + ۷۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: سفیر بلژیک در تهران از سوی دستیار وزیر و مدیرکل اروپای غربی به منظور ابلاغ مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به حکم غیرقانونی دادگاه آنتورپ در خصوص اسدالله اسدی دیپلمات کشورمان به وزارت امور خارجه احضار شد. ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۶:۰۷    
مائده دقیقی، کارشناس حقوق بین الملل در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان مائده دقیقی، کارشناس حقوق بین الملل نوشت: آیا رسیدگی های حساسی چون رسیدگی های کیفری را می توان به هوش مصنوعی واگذار کرد؟ این ابتدایی ترین سوالی است که در عصر دیجیتال ذهن دانشمندان و صاحب نظران علوم کامپیوتر و حقوق را ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۱۲   + ۴۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا -روابط عمومی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ایران بازداشت، فرآیند قضایی و حکم صادره برای اسدالله اسدی را غیر قانونی، بر خلاف نص مقررات حقوق بین الملل و به طور خاص، نقض کنوانسیون 1961 وین در مورد روابط دیپلماتیک می داند و کشورهای مورد نظر را در قبال این اقدام غیر قانونی مسئول می شناسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناسان مستقل حقوق بشر سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواستند تا تضمین کند افرادی که مسئول اعمال شکنجه و دیگر رفتارهای بی رحمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز ممنوع در حقوق بین الملل هستند، به مجازات برسند.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۲    
تاریخ معاصر پر است از دوقطبی های جنگی آمریکا، روزی شوروی، روزی ویتنام، روزی کوبا، روزی کره شمالی و حالا هم ایران! موضوع اینجاست آمریکا تمایل ندارد به شخصیت رهبر مآبانه اش در سیاست و حقوق بین الملل آسیبی وارد شود و از قضا ایران نوک پیکان تهاجم به چنین وضعیتی است ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: یک کارشناس حقوق بین الملل درباره احزار صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری در شکایت ایران علیه آمریکا گفت: این رای با تلاش و عملکرد ارزشمند تیم حقوقی ایران به دست آمد و به جهت اثر قابل توجهی که بر تقویت مواضع حقوقی و سیاسی ایران در فضای پیش روی روابط ایران و آمریکا می گذارد یک دستاورد مهم ...
تقریب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه آفریقا ، خواستار یافتن یک راه حل سیاسی عادلانه برای مساله فلسطین منطبق بر اصول حقوق بین الملل و اطمینان یابی از رعایت حقوق فلسطینیان شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
فارس: سوریه با رد کامل تصمیم رژیم ترکیه برای افتتاح دانشکده پزشکی و موسسه عالی علوم بهداشتی وابسته به دانشگاه علوم بهداشتی ترکیه در استانبول در شهر الراعی در حومه حلب، تأکید کرد که این اقدام، خطرناک و نقض آشکار حقوق بین الملل و منشور ملل متحد است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس حقوق بین الملل و وکیل دادگستری گفت: احراز صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری در رسیدگی به شکایت ایران در زمینه تحریم های آمریکا بطور قطع آثار دیپلماتیک خواهد داشت و در عرصه دیپلماسی، پیروزی یک کشور در عرصه حقوقی می تواند یک امتیاز در پیشبرد استراتژی های دیپلماتیک باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا قریشی گفت: وقتی از حقوق بین الملل اگاهی نداشته باشیم دیگران از آن به خوبی علیه ما استفاده می کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ارشد مسائل حقوق بین الملل شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری و احراز صلاحیت این دادگاه برای بررسی پرونده را تحلیل و آن را دستآورد بزرگی برای ایران دانست.
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۷:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
شرق: بعد از انعقاد کامل توافق غیرمعاهده ای مهم قرن و حتی قبل از آن، گفت وگوهای فراوان و بسیاری به نفع و ضرر این توافق بروز و ظهور کرد. مخالفان و موافقان هر کدام بر وجهی استناد و تلاش کردند تا موضع و جایگاه خود را استوار کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین جلسه از سلسله کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حقوق بین الملل با حضور جمعی از فرهیختگان و نخبگان حقوقی و قضایی با موضوع بررسی نظامات و ساختارهای حقوقی – قضایی کشور در وصول مطالبات بین المللی به همت سازمان بسیج حقوق دانان تهران بزرگ در خبرگزاری فارس برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۸:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس حقوق بین الملل و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: اکنون صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری در شکایت ایران در زمینه تحریم های آمریکا احراز شده و اگر امروز آمریکایی ها می توانستند بقبولانند که دیوان صلاحیت ندارد، آنها پیروز این نبرد حقوقی و تاریخی بودند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۸:۰۲   + ۶۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تمامی مراحل بازداشت آقای اسدی، فرآیند قضایی و صدور حکم 20 سال زندان، غیر قانونی و نقض آشکار موازین حقوق بین الملل است و ایران آن را به رسمیت نمی شناسد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ سومین پیش نشست همایش بین المللی آنلاین حقوق بین الملل و مخاصمات مسلحانه در منطقه با موضوع جبهه مقاومت و حقوق بین الملل؛ مقاومت فلسطین، سوریه و حزب الله در برابر اسرائیل؛ به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد.
در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر، جشن باشکوه مادر خوبی ها در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ا. ایران در عشق آباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۵:۳۵    
سومین پیش نشست همایش بین المللی آنلاین حقوق بین الملل و مخاصمات مسلحانه در منطقه چهارشنبه برگزار می شود
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس حقوق بین الملل و وکیل دادگستری گفت: اکنون در نظام پولی بانکی ایران برای شفافیت و مقابله با پولشویی نظارت های دقیقی وجود دارد و بسیاری از توصیه های کارگروه اقدام مالی(FATF) به اجرا درآمده، بنابراین مقاومت در پذیرش لوایح پالرمو و CFT منطقی به نظر نمی رسد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
برنامه مهر خاوران رادیو گفت وگو در خصوص ابعاد و آرمان تمدن سازی انقلاب اسلامی تشکیل امت واحده در گام دوم انقلاب اسلامی با حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و مهدی رحمانی، استاد حقوق بین الملل دانشگاه خوارزمی گفتگو کرد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اهمیت امر در این است که این رای اصراری دیوان عالی کشور می تواند پاسخی به اندک مخالفان صدور آرای حقوق بشری مستند بر تعهدات بین المللی باشد، چون عالی ترین مرجع قضایی جمهوری اسلامی ایران که بر اساس قانون اساسی، یکی از مهمترین وظایف آن نظارت بر حسن اجرای قانون است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
نخستین جلسه از سلسله کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حقوق بین الملل با حضور جمعی از فرهیختگان و نخبگان حقوقی و قضایی با موضوع بررسی نظامات و ساختارهای حقوقی – قضایی کشور در وصول مطالبات بین المللی به همت سازمان بسیج حقوق دانان تهران بزرگ در خبرگزاری فارس برگزار شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: بر اساس حقوق بین الملل قراردادهایی مانند برجام که تعداد اعضای آن مشخص است عضو گیری جدید آن تنها با اجماع طرفین ممکن است، بر این اساس عربستان در برجام جایی ندارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۰:۱۷    
رضا نصری کارشناس حقوق بین الملل اول اینکه ایران نباید هر اظهارنظری از مقامات آمریکا را وحی منزل بداند و اگر آن را منفی یافت، بلافاصله از صحنه دیپلماسی کنار بکشد ...
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۷:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سید علی خرم . استاد حقوق بین الملل در روزنامه شرق نوشت: رئیس جمهور جدید آمریکا خود را آماده می کند که با معضل برجام روبه رو شود و بلکه آن را سامان دهد. علائمی که به ایران نشان داده عموما مثبت هستند و خلاف رویه دوران سیاه ترامپ ...
فانوس زاگرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۳۰    
گروه سیاسی: سید علی خرم استاد حقوق بین الملل در روزنامه شرق نوشت: رئیس جمهور جدید آمریکا خود را آماده می کند که با معضل برجام روبه رو شود و بلکه آن را سامان دهد. علائمی که به ایران نشان داده عموما مثبت هستند و خلاف رویه دوران سیاه ترامپ. اول از یک سال پیش گفته می خواهد به برجام برگردد [...]