چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۲۲:۴۴Oct 2020 21

جدیدترین‌های «دانشگاه تهران»

تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رحمانی، استاد دانشگاه تهران گفت: تمامی بدنه تصمیم گیری در کشور در حال خلق تورم هستند و در عین حال همه هم به دنبال مقصر می گردند.
ایکنا   ۴ ساعت پیش    
مراسم چهلمین روز ارتحال طوبی کرمانی، استاد فلسفه دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار می شود.
انصاف نیوز   ۷ ساعت پیش    
[سیزدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری حدود یک سال دیگر، احتمالا در خردادماه 1400 برگزار خواهد شد. انصاف نیوز به مرور رزومه ی نامزدهای احتمالی این انتخابات را منتشر می کند] حسین کمالی، دبیرکل حزب اسلامی کار در سال 1332 به دنیا آمد. او متولد درود در استان لرستان است. ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تهران از گرایش های متعدد برخی رشته ها و گرایش های خاص انتقاد کرد و گفت: دانشگاه در برابر این گرایش ها مقاومت کرد، چرا که باعث کاهش چشمگیر کلاس ها و تعداد دانشجو در این رشته ها شد.
محمود نوروزی محقق، پژوهشگر حوزه ی تاریخ، جغرافیا، فلسفه و دین،استاد دانشگاه تهران و نویسنده کتاب خلیج فارس از گذشته تا حال به بیان خلیج همیشه فارس و تحولات پیشین و وضعیت کنونی آن پرداخته و در جستجوی اسناد مهم تاریخی در این مجموعه، خلیج فارس را جزو شناسنامه ی ایران و ثروت ماندگار آن بیان می کند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۷    
گروه اقتصادی: یک اقتصاددان با بیان اینکه تجربه دنیا استفاده از نرخ بهره را ابزاری مؤثرتر برای کنترل تورم نشان داده است، گفت: توصیه این است که به دستگاه سیاستگذاری پولی اجازه داده شود از طریق مدیریت نرخ سود به کنترل تورم بپردازد ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
از منظر سید جعفر مرتضی در سوره اسری که از معراج سخن به میان می آید و سپس در باره فساد بنی اسرائیل در زمین گفته می شود، آیه اساساً مربوط به گذشته بنی اسرائیل نیست بلکه برای آینده است. ...
یک اقتصاددان با بیان اینکه تجربه دنیا استفاده از نرخ بهره را ابزاری مؤثرتر برای کنترل تورم نشان داده است، گفت: توصیه این است که به دستگاه سیاستگذاری پولی اجازه داده شود از طریق مدیریت نرخ سود به کنترل تورم بپردازد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران درباره نقش کرونا در معنای زندگی معتقد است که پیامد این گونه مسائل ایجاد بحران بی معنایی است؛ زیرا نظمی را که انسان در ذهن دارد و با آن به دنیا، زندگی و رفتارش معنا می دهد، یک باره به هم می ریزد و تلاش هایی صورت می گیرد تا این نظم دوباره برقرار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
فصل جدید کاوش های باستان شناسی در محوطه تاریخی ویران شهر فاروج با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور و با مشارکت دانشگاه تهران و موزه لوور پاریس، هفته جاری از سر گرفته می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
در نشست مشترک مدیر عامل شرکت مترو و مسئولان دانشگاه، اقدامات مطالعاتی و اجرایی احداث ایستگاه مترو در کوی دانشگاه تهران آغاز شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۵    
استاد بازنشسته دانشگاه تهران اظهار کرد: اولین اقدام برای ثبات اقتصادی تغییر در شیوه مدیریت است، چراکه مدیران کنونی به فکر تحقق اقتصاد مقاومتی نیستند و متأسفانه منابع و امکانات کشور را به صورت خام به فروش می رسانند و این تهدیدی خطرناک برای اقتصاد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۲    
در هفته ای که گذشت ریاست موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران تغییر کرد. به همین بهانه نگاهی کرده ایم به عملکرد احمد نادری، نماینده مجلس شورای اسلامی، که در حدود یک سال و نیم گذشته، ریاست این مرکز را بر عهده داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: پس از شیوع کرونا فعالیت کانون ها و انجمن های علمی و نشریات به کندی پیش می رفت اما در حال حاضر کار خود را به صورت مجازی آغاز کرده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۱    
نخستین کتاب بازار نشر ایران در حوزه نظام حقوقی بین المللی حاکم بر اعمال یکجانبه دولت ها به قلم سیامک کریمی، پژوهشگر آکادمی لاهه و استاد مدعو پردیس فارابی دانشگاه تهران منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مؤسس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری از انتشار ویرایش 2021 برترین دانشگاه های جهان خبر داد و گفت: دانشگاه تهران نخستین دانشگاه ایران، امتیاز 54/4، رتبه58 آسیا و رتبه 387 جهان را دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران گفت: تجاری سازی مقالات در سطح جهان و تبدیل آن ها به محصول بسیار محدود است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۶    
دکتر علی اصغر سعیدی، جامعه شناس و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است که سالهاست در زمینه تاریخ نگاری صنعت و صاحبان صنایع در ایران مشغول پژوهش و نگارش است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۵    
حسین عصاران در سال1344 دکتر مهدی برکشلی (موسیقی دان و فیزیک دان) روی علاقه اش به توسعه آکادمیک زمینه های علمی و هنری، پایه های اولیه رشته موسیقی را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پی ریزی کرد؛ آن هم نه برای یاددهی آموزه های اولیه کار نوازندگی، بلکه به این قصد که با تحصیل آن ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
با احترام همان طور که می دانید، پیش از آغاز تحریم های آمریکا، کره جنوبی از ایران، نفت خام و میعانات گازی خریداری کرده اما هنوز آن را تسویه نکرده است. آن هم در شرایطی که ایران زیر فشار شدیدترین تحریم های اقتصادی قرار دارد ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۲    
استادیار دانشگاه تهران و رئیس دفتر قم بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی در تحقیقی به بررسی ادعای وجود حدیث کرون و انتساب آن به امام علی(ع) پرداخت و گفت: این پیش بینی، اصلاً حدیث نیست ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۵    
مهلت ارسال آثار به مسابقه ایده های برتر دانشجویی در مواجه با چالش های دوران پساکرونا ویژه دانشجویان دانشگاه تهران تا 30 آّبان ماه تمدید شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
نخستین مرکز نوآوری رسانه کشور با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و موسسه همشهری راه اندازی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۹    
دانشگاه تهران نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان از طریق بررسی سوابق تحصیلی (صرفاً سوابق تحصیلی) سال 99 را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
فؤاد ایزدی، استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل بین الملل گفت: کشورهای غربی در حوزه رسانه و تصویر به ویژه سینما توان بالایی دارند و توانسته اند فعالیت گسترده ای در این حوزه انجام دهند و روی کشورهای دیگر اثر بگذارند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ابراهیم رزاقی استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا شرایط فعلی اقتصاد ایران را تشریح کرد. وی مشکلات اقتصاد کشور را ناشی از نحوه مدیریت جریان غرب زده و غیرانقلابی بیان کرد. ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران به این سوال که آیا انتشار اوراق توسط دولت معجزه می کند؟ پاسخ گفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
دفتر ادبیات و هنر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، طی فراخوانی با عنوان روایت عاشقی اقدام به جمع آوری خاطرات کوتاه عزاداران سیدالشهدا (ع) کرده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کمیته سیستان وبلوچستان انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه نوشت:دستگاه دیپلماسی نسبت به انجام مذاکرات با مسئولان بلندپایه افغانستان در خصوص رفع مشکلات مربوط به حق آبه اقدام کرده و از منافع ملی حمایت کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نشست عدالت خواهی امیدآفرین از مبدا تا عمل با حضور محسن مهدیان و محمد امین سلیمی سردبیران خبرگزاری فارس و دانشجو به همت بسیج دانشجویی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: مشکلات کشور با مذاکره حل نمی شود، همانطور که در این هفت سال حل نشده است، مشکلات کشور با تغییر نگاه غربگرایانه به نگاه خودباورانه حل می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون پژوهشی دانشگاه تهران به ارایه برنامه های دانشگاه تهران و مراکز دیگر دانشگاهی در جهت حل مشکلات کشور پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۶    
مرکز ارزیابی کیفیت دانشگاه تهران نحوه اجرای ارزیابی یکپارچه کیفیت رشته های دوره کارشناسی دانشگاه تهران در سال 1399 را اعلام کرد.
اقتصاد آنلاین / جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۸   + ۲۷ سایت دیگر  
پذیرش دوره کارشناسی ارشد مشترک کاردیف متروپولیتن انگلستان و دانشگاه وارنا بلغارستان با همکاری دانشکده فنی دانشگاه تهران از طریق مصاحبه و بررسی مدارک بدون محدودیت نوع رشته قبلی آغاز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مراسم تودیع و معارفه ریاست مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران روز گذشته با حضور معاون پژوهشی دانشگاه تهران برگزار شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران تاکید کرد:برای شفافیت دارایی ها و تشخیص مصارف ارزی کشور دولت با نظام مالیاتی قوی به کمک بانک مرکزی بیاید تا مشخص شود که سرمایه ها به جای سوداگری به سمت تولید می رود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه شرق: به عنوان یک علاقه مند به رشته جامعه شناسی توفیق داشته ام که به مدت شش سال در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در بیش از شش درس دانشجوی مرحوم دکتر غلامعباس توسلی باشم و بیش از دو دهه در گروه جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران افتخار همکاری با او را داشته باشم. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۴:۰۰   + ۴۲ سایت دیگر  
وبینار نخستین رویداد از سلسله رویدادهای 3S یا Smart Steel manufacturing Startup event با هدف تأمین نیازهای فناورانه شرکت فولاد مبارکه در حوزۀ تحول دیجیتال و بررسی چالش های این شرکت در این عرصه در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری شرکت فولاد مبارکه، دانشگاه تهران ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران گفت: در صورت مساعد بودن شرایط، کلاس های عملی را از نیمه دوم ترم جاری برگزار می کنیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ابراهیم فیاض استاد مردم شناسی دانشگاه تهران در مصاحبه ای اظهار داشت:سرمایه داری الان تشکیل خانواده را گران کرده است، در دوره سرمایه داری فقط اشراف می توانند ازدواج کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه آمریکا دچار افول شده، گفت: در مقاله ای در واشنگتن پست، مامورین سابق سیا گفتند شاخص های فروپاشی دقیقا در وضعیت امریکا دیده می شود.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، دکتر علی سوری مشاور علمی رئیس پژوهشکده بیمه و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به سمت رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران منصوب شد. ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۲۰    
کانال تقریرات نوشت: دکتر غلامعباس توسلی دانش آموخته دانشگاه سوربن پاریس و استاد برجسته جامعه شناسی دانشگاه تهران چند روز پیش در سن 85 سالگی درگذشت. وی که از پیشگامان جامعه شناسی دین در ایران محسوب می شد، در دوران تحصیل خود در پاریس ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۰۰    
حسن عباسی سخنران اصولگرا در اینستاگرام خود با انتشار فیلمی از سخنرانی خود به تعریف و تمجید از چگوارا پرداخت. به گزارش انصاف نیوز عباسی در این ویدئو که مربوط به سخنرانی در سال 83 در دانشگاه تهران است با ذکر خاطره ای از سارتر و دیدار او با چگوارا از او تعریف و تمجید می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری حمایت از ترجمه آثار فارسی به سایر زبان ها، بین مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران و مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی منعقد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۰    
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد کیش با هدف توسعه همکاری های مشترک و استقرار شهر هوشمند کیش منعقد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
بیست و هفتمین جایزه ادبی و تاریخی دکتر محمود افشار به آقای دکتر محمدرضا باطنی، استاد پیشکسوت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران اعطا شد.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۱۴    
معاینات بدو استخدام، ادواری، بازگشت به کار، مشاغل خاص و صدور کارت سلامت رانندگان توسط پزشک متخصص طب کار دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران