دوشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۲۰:۴۸May 2022 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه»

اصفهان - پنجاه ویکمین نشست تخصصی خیر ماندگار با موضوع امیر خیر در حوزه درمان با رویکرد آینده پژوهی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود.
اصفهان امروز آنلاین   ۱ دقیقه پیش    
122 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند که 23 بیمار در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفته اند.
فرهنگ امروز   ۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
استاد ادبیات فارسی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: بابیان اینکه در شاهنامه نوعی نگاه بشری به زن شده است، اظهار کرد: در شاهنامه کسانی که به عنوان معشوق انتخاب می شوند؛ ایرانی یا تورانی، داخل یا خارج از مرزها، زن پیران ویسه یا دختر افراسیاب، فرقی نمی کند ...
فرهنگ امروز   ۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
جنگ جهانی دوم درآستانه آغاز بود که الیزابت آنسکوم، فیلیپا فوت، مری میجلی و آیریس مرداک پا به آکسفورد گذاشتند. در آن دوران، از آنجایی که مردان به جبهه فراخوانده می شدند، فرصتی پدید آمد تا زنان بیشتری به دانشگاه راه یابند، اساتید نیز توانستند به دانشجویان دختر خود توجه بیشتری داشته باشند ...
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در برگزاری آزمون های سراسری دانشگاه سمنان گفت: آزمون کارشناسی ارشد از 28 لغایت 30 اردیبهشت با شرکت هفت هزار و 42 داوطلب برگزار می شود.
سینا   ۸ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه اگر دانشگاه ها در زمینه قرآن پیشتاز شوند راه برای بقیه مردم هم باز می شود، اظهار داشت: در بسیاری از حرکت های معنوی دانشجویان پیشتاز شدند. ...
خبرگزاری برنا   ۹ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه 29 درصد افراد بالای 18 سال در این استان فشار خون بالا دارند گفت: بیماری فشارخون بالا مهمترین عامل مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری های قلبی، سکته مغزی و بیماری های مزمن کلیه است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: مجله علمی دانشکده مهندسی عمران برای نخستین بار موفق به دریافت رتبه کیفی Q 4 بر اساس آخرین ارزیابی سایمگو شد.
کیهان   ۱۳ دقیقه پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: تاکنون هشت میلیون دستگاه کارتخوان به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل شده است. به گزارش خبرگزاری فارس ...
ایسنا   ۲۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
به همت دانشکده هنر و همکاری حوزه معاونت فرهنگی - دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، نخستین نمایشگاه هنری با عنوان تجربه و امید برپا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲۳ دقیقه پیش    
مدیر شبکه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: افراد بالای 70 سال واجد شرایط دریافت دز چهارم واکسن کرونا هستند.
ایرنا   ۲۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا در مراسم گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از 6 اثر تالیفی روابط عمومی این نهاد در دوران کرونا رونمایی شد.
خبرگزاری تابناک   ۲۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه روز گذشته مورد بستری کرونایی در استان ثبت نشد، گفت: در زمان حاضر 29 بیمار مبتلا به کووید- 19 در بیمارستان های این استان بستری هستند.
خبرگزاری فارس   ۲۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ورزش پهلوانی فقط قهرمانی نیست بلکه مکتبی است که رشد و تعالی را برای جوانان به دنبال دارد.
دولت   ۲۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم تحقیقات و فناوری با تاکید بر نقش روابط عمومی ها در ایجاد قدرت نرم برای کشورو هویت سازی گفت: روابط عمومی ها تاریخ نگاران و فرهنگ سازان جوامع بشری هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲۷ دقیقه پیش    
همایش توانمندسازی دانشجویان بسیجی با محور جهاد تبیین و بهره گیری از توانمندیهای علمی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد برگزار شد.
ایسنا   ۲۷ دقیقه پیش    
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شیوع کرونا و گسترش فضای مجازی باعث ایجاد رخوت میان جوانان شد.
ایسنا   ۲۷ دقیقه پیش    
ایسنا/گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداتشی درمانی استان گلستان از آمادگی این دانشگاه برای همکاری با جهاد دانشگاهی در راستای درمان ناباروری خبر داد.
جهت پرس   ۳۵ دقیقه پیش   + ۲۵ سایت دیگر  
با امضای تفاهمنامه همکاری بین بنیاد 15خرداد ستاد اجرایی فرمان امام و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها ، فرایند ارائه تسهیلات فرزندآوری به زوج های دانشگاهی آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴۳ دقیقه پیش    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد: جمعیت استان ده سال از جمعیت کشور پیرتر است.
ایرنا   ۴۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان از تشکیل ستاد اقتصاد دانش بنیان استان همدان در راستای اجرایی کردن شعار سال خبر داد و گفت: دولت سیزدهم با همه توان از برنامه ها و طرح های مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در استان حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۵۴ دقیقه پیش    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، موت کورت نورنبرگ یک رقابت بین المللی در قالب دادگاهی شبیه سازی شده در زمینه حقوق بین الملل کیفری است. این رقابت هر ساله از سوی آکادمی بین المللی اصول نورنبرگ و واحد پژوهش حقوق بین الملل کیفری دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن در نورنبرگ آلمان برگزار می گردد ...
حمل و نقل ریلی   ۵۵ دقیقه پیش    
با حضور مهمانان ویژه، ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی، با محوریت مرور سانحه خیام نیشابور و سانحه متروی چیتگر و به منظور عبرت آموزی برای پیشگیری از تکرار اینگونه حوادث؛ یکشنبه 25 اردیبهشت ماه 1401 در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه روز گذشته مورد بستری کرونایی در استان ثبت نشد، گفت: در زمان حاضر 29 بیمار مبتلا به کووید- 19 در بیمارستان های این استان بستری هستند .
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد - ایرنا - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: 100 هزار نفر در حوزه فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف آموزش تخصصی می بینند که وارد بازار کار شوند.
سراج24   ۱ ساعت پیش    
زهره سادات لاجوردی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر عادت به کتابخوانی در خانه ها شروع شود و بعد که پای به مدرسه و دانشگاه می گذارند در آن ها تقویت شود؛ مطمئنا می تواند در ارتقاء فرهنگ عمومی کشور بسیار موثر باشد.
جماران   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ مراسم تشییع پیکر حضرت آیت الله فاطمی نیا در تهران و قم با حضور روحانیت و علاقمندان آن عالم ربانی برگزار می شود. بامداد امروز (26 اردیبهشت ماه) خبر رحلت استاد اخلاق آیت الله فاطمی نیا دل های مشتاق معارف الهی را داغدار کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
به مناسبت بزرگداشت مقام معلم و استاد، از 45 استاد برتر دانشگاه سمنان تجلیل شد.
رکنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا: دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: بر اساس هشدارهای قبلی و مکاتبات صورت گرفته، دانشگاه علوم پزشکی قزوین باید نظارت های خود را از باب پیشگیری از تهدید علیه سلامت عمومی تشدید کند و هرگونه عرضه قلیان در رستوران ها و سفره خانه ها را به عنوان تخلف گزارش دهد تا جهت برخورد با متخلفان ...
کیهان   ۱ ساعت پیش    
علی قربان نژاد رهبر انقلاب در دیدار جمعی از دانشجویان در 6 اردیبهشت سال جاری، نکات بسیار مهمی را فرمودند که شاید بتوان گفت که در حد و اندازه اهمیت آن سخن، مورد تبیین و تحلیل رسانه ها واقع نشد. ...
کیهان   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تعداد متقاضیان رشته ریاضی رو به کاهش و این موضوع به عنوان دغدغه مهم مسئولان آموزش عالی مطرح شده است. رشته ریاضی علم پیشرفته ای از اعداد و ارقام است که هر دانش آموز و دانشجویی در بدو ورود به مدرسه و دانشگاه راه گریزی از آن ندارد و باید مفاهیمی از این علم را فرا بگیرد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱ ساعت پیش    
قلم | qalamna.ir : خبرگزاری مهر نوشت مدنی به اتهام ارتباط مشکوک خارجی و اقدامات ضد امنیتی بازداشت شده است. ملاقات با عناصر مشکوک بیگانه و انتقال منویات و خطوط عملیاتی آنها به برخی عناصر سابقه دار داخل کشور از دیگر اتهامات این جامعه شناس اعلام شده است ...
آنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت:فضای دانشگاهی ما برای دشمنان نگران کننده است؛ زیرا دانشجویان فضایی حق طلب، آرمان گرا و متمدن را رقم زده اند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، موت کورت نورنبرگ یک رقابت بین المللی در قالب دادگاهی شبیه سازی شده در زمینه حقوق بین الملل کیفری است. این رقابت هر ساله از سوی آکادمی بین المللی اصول نورنبرگ و واحد پژوهش حقوق بین الملل کیفری دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن در نورنبرگ آلمان برگزار می گردد ...
استانداری خراسان شمالی   ۱ ساعت پیش    
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علمی کاربردی استان گفت :دشمنان، نگران تولید علم و دانش، توسعه مراکز علمی ، میزان حضور نخبگان در مجامع بین المللی و تعداد بالای دانشجویان در ایران هستند ...
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته یک نفر براثر ابتلای قطعی به کووید 19 در استان فوت کرد، گفت: مجموع جان باختگان کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به سه هزار و 138 نفر رسیده است.
شعار سال   ۱ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
اینکه با نوعی ظاهر گرایی بنا بر این بگذاریم که با تدفین شهدای گمنام در مدارس و دانشگاه ها، بستر را برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت فراهم می کنیم، در شرایط حاضر بنظر امری اشتباه خواهد بود. حتی ممکن است، زمینه را برای نوعی کم توجهی هم فراهم کند ...
نشست خبری سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه دانشجویی سایه عصر امروز باحضور دبیران جشنواره و جمعی از اهالی رسانه در دانشگاه سوره برگزار شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت:در 24 ساعت گذشته هیچ بیماری در زنجان به علت ابتلا به کرونا جان خود را ازدست نداده است.
آقای خبر   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، محمدعلی زلفی گل روز دوشنبه در حاشیه آیین بزرگداشت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات که در دانشگاه الزهرا برگزار شد، در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ داد. ...
سلام نو / فکر شهر   ۵ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
زلفی گل تاکید کرد: جریان سازی از دیگر اقدامات مهمی است که نیروهای روابط عمومی در دانشگاه ها انجام می دهند و در نتیجه این جریان سازی بیشتر برای کار حکمیانه و عاقلانه در جامعه فراهم می شود.
تیتر ۱   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
وزیر علوم با تاکید بر این که آموزش دانشجویان از مهرماه قطعا به صورت "حضوری" خواهد بود، اظهار کرد: دانشگاه ها مختار هستند از آموزش مجازی به عنوان آموزش مکمل در دانشگاه ها استفاده کنند، اما اصل آموزش حضوری خواهد بود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خارگ نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خارگ نیوز: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر 36 بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد: در شبانه روز گذشته، یک بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد قربانی کرونا شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱ ساعت پیش    
اختتامیه اولین دوره رویداد آموزشی- رقابتی بازی دانان مورخ چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج گفت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
سعید لیلاز، استاد دانشگاه ، روزنامه نگار و تحلیلگر اقتصادی حذف ارز 4200 را مورد نقد و بررسی قرار داد.
خلیج فارس   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با قراردادی که با نیروی دریایی سپاه بسته شد، بالگردی با ظرفیت بیشتر برای اورژانس هوایی استان اختصاص یافت.
سلام نو   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مراسم تشییع پیکر آیت الله فاطمی نیا، روز سه شنبه ساعت 9 صبح از دانشگاه تهران به سمت چهارراه ولیعصر (عج) برگزار و سپس به قم منتقل خواهد شد.