یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۵:۲۸Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زنان باردار»

بازار نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
پیری گفت: شواهدی وجود ندارد که نشان دهد واکسن کرونا برای خانم های باردار یا جنینشان مضر است.
بهداشت نیوز   ۶ ساعت پیش    
دکتر فرهمند کلانتری رکورددار اینتوباسیون در کشور است. 12 هزار بیمار کرونای قطعی را ویزیت کرده؛ اما شاید باورتان نشود که این روزها فرشته نجات زنان باردار کرونایی شده است. برای نجات آخرین مادر باردار بیش از 4 شبانه روز نخوابید. خودش می گوید: زنده ماندن این مادر وجنینش نقطه عطف زندگی پزشکی من است.
دکتر فرهمند کلانتری رکورددار اینتوباسیون در کشور است. 12 هزار بیمار کرونای قطعی را ویزیت کرده؛ اما شاید باورتان نشود که این روزها فرشته نجات زنان باردار کرونایی شده است. برای نجات آخرین مادر باردار بیش از 4 شبانه روز نخوابید. خودش می گوید: زنده ماندن این مادر وجنینش نقطه عطف زندگی پزشکی من است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
خطر ابتلا به ویروس کرونا برای زنان باردار و جنین از جمله نگرانی های اصلی مردم در کشورهای مختلف بود. نتایج یک پژوهش مشترک در آمریکا و بریتانیا ثابت می کند که ابتلای مادر به ویروس کرونا جان جنین را به مخاطره نمی اندازد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
محققان کالج ایمپریال لندن، یک مطاله جدید بروی چهار هزار و چهار زن باردار مشکوک یا مبتلا به کرونا انجام داده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
محققان "دانشگاه ویرجینیای غربی"(West Virginia University) در مطالعه اخیر خود دستگاهی را برای نظارت بر سلامت کلی زنان باردار تولید کرده اند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۱    
بر اساس یک پژوهش جدید، زنان باردار بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کووید-19 هستند.
طلا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۳۷    
همه ما در طول روز ممکن است دلمان یک نوع خوراکی را هوس کند و همینطور در زنان باردار نیز این اتفاق بسیار رایج است که به نام ویار شناخته می شود اما در افراد و در طول روز هوس کردن خوراکی امری بسیار عادی و بدون مشکل است اما اگر شما به طور خاص تنها یکی از 4 خوراکی زیر را در طول روز هوس می کنید به این ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محققان به رهبری دانشگاه لوند در سوئد ارتباط بین مداخله در شیوه زندگی زنان باردار مبتلا به چاقی و تغییرات اپی ژنتیکی (اثر محیط بر ژن طوری که بر نحوه بیان آن اثر بگذارد) در نوزاد را بررسی کردند.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۵   + ۲۱ سایت دیگر  
وجود ویتامین A در بدن برای رشد و نمو طبیعی و حفظ بافت پوششی ضروری است و برای حفظ دید در شب نیز ضرورت دارد. به نمو طبیعی استخوان کمک می کند و در تشکیل دندان طبیعی تأثیر دارد. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۳:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
برترین ها: دو شرکت تولید کننده واکسن کرونا، بایون تک و فایزر اعلام کرده اند که تحقیقی گسترده را به منظور روشنگری در مورد ایمنی، سازگاری و تأثیر واکسن ساخت شرکتشان بر روی زنان باردار، آغاز کرده اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- شرکت های داروسازی فایزر و بایون تک از آغاز آزمایش واکسن کرونای خود بر زنان باردار در برخی از کشورها خبر دادند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حمام کردن در دوران بارداری برای بانوان و جنین بسیار مفید است. ولی برای حمام گرم، زنان باردار باید شرایط و دمای مناسبی را برای این کار فراهم آورند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۲    
با تایید واکسن کرونا در سازمان بهداشت جهانی و احتمال شروع توزیع آن در دنیا، سوالات زیادی در مورد این واکسن در میان مردم شنیده می شود. یکی از سوالات تاثیر واکسن روی زنان باردار و نوزادان آنها است که وزارت بهداشت استرالیا به آنها پاسخ داده است.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۱:۰۱    
در این مطلب می خواهیم با 12 خواص کیوی برای سلامتی و ارزش غذایی کیوی آشنا شویم. آیا با ارزش غذایی کیوی آشنایی دارید؟ آیا با خواص کیوی برای پوست صورت آشنایی دارید؟ آیا می دانید مصرف کیوی برای زنان باردار بسیار مفید است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با خواص و فواید درمانی کیوی بیشتر آشنا شوید!
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۰۰    
راه داشتن فرزند زیبا بیشتر مربوط به تغذیه و عادات مادر و تا حدودی پدر می شود، در این گزارش فهرستی برایتان آماده کرده ایم با هدف راه داشتن فرزند زیبا و پرمو با خوردن چند میوه ، که زنان باردار باید در رژیم غذایی خود در دوران بارداری داشته داشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان پژوهشی از محققان اصفهانی که در خصوص بررسی زنان باردار مبتلا به کووید19 انجام شد، نتایج متفاوتی در پی داشت و عوارض مختلف پیش آمده در سیر بیماری، سرانجام متفاوتی را در نمونه های بررسی رقم زد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۱۰    
اقتصاد ایران: مدیر تحقیق و توسعه مؤسسه تحقیقات رازی با بیان اینکه واکسن کووپارس بی ضرر ترین نوع واکسن است، گفت: پس از انجام فاز کارآزمایی های بالینی می توان آن را به کودکان و زنان باردار تزریق کرد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۸:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیر تحقیق و توسعه مؤسسه تحقیقات رازی با بیان اینکه واکسن کووپارس بی ضررترین نوع واکسن است، گفت: پس از انجام فاز کارآزمایی های بالینی می توان آن را به کودکان و زنان باردار تزریق کرد. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۳۰    
رایانه و موبایل برای زن باردار و جنین جزو خط قرمزهای دوران بارداری است. متخصصان در رابطه با استفاده از تلفن همراه به زنان باردار هشدار داده اند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: یکی از اختلالات شایع در بین مادران و زنان باردار افسردگی است. افسردگی در این دوران فرد را از انجام فعالیت های معمول باز می دارد؛ اما باید این مساله را در نظر داشت که به تنهایی نمی توان با این مشکل روبه رو شد. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
سلامت رکنا : پروتئین سویا برای زنان باردار و نیز زنان یائسه مفید است.
شبکه ورزشی لحظه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۲:۳۳    
دوران بارداری بانوان از مهمترین دوره های زندگی محسوب می شود باید سلامت مادر و کودک را مد نظر داشت. به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، ورزش های متنوعی برای بانوان د ر دوران بارداری وجود دارد و هر کدام بسته به مدت زمان بارداری در جای خود مفید است. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۹:۲۹    
سپهرغرب، گروه سلامت: خانم های باردار باید بیشتر به تغذیه خود اهمیت بدهند، زیرا ممکن است بعضی از خوراکی ها باعث سقط جنین یا زایمان زودرس شود. بیشتر زنان باردار از بخور و نخورهای دوران بارداری مطلع هستند ولی برخی از آن ها شاید آگاهی کمتری در این خصوص داشته باشند با ما باشید تا با برخی از خوراکی های ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: زنان باردار مبتلا به کووید 19 نسبت به سایر بانوان، احتمال بیشتری برای بستری در بخش مراقبت های ویژه دارند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۶:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
بزرگ شدن غده تیروئید یکی از بیماری های رایجی است که بیشتر زنان باردار و افراد سیگاری را درگیر می کند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۲۳    
شفقنا زندگی – اگر در دوران پاندمی کرونا باردار هستید، اکثر گروه های پزشکی در ایالات متحده به شما توصیه می کنند واکسیناسیون علیه کووید-19 را جدی بگیرید. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
میوه به، از آن دسته از میوه هایی است که کالری کمی دارند. این میوه شامل ترکیبات مغذی مختلفی است ، از جمله:اسید های آلی، سلولز، دیسکارید ها ، نشاسته ها ، عناصر مختلف مانند کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم، سدیم، فسفر و ویتامین های گروه B، C، E و A . میوه به چه مزایایی برای زنان باردار دارد ؟ ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حدود 40 درصد زنان باردار ایرانی به خاطر هزینه بالای غربالگری دوم، آن را انجام نمی دهند. آن ها با تشخیص مشکوک در غربال اول، ترجیح می دهند جنین را سقط کنند. یعنی 20 هزار جنین سالم در سال قربانی می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۱:۰۷    
445 بیمار مبتلا به کووید 19 در حال حاضر در مراکز درمانی گیلان بستری هستند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۱:۳۰    
مهم ترین چیز برای زنان باردار شاغل یک غذای با کیفیت است در ماه های آخر به علت تغییرات هورمونی دچار استرس زیادی می شوند و مشکلاتی مثل عدم تمرکز و فراموشی دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس از حمایت بیمه ای غربالگری زنان باردار در صورت تشخیص پزشک متخصص خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان پزشک داروساز گفت: افراد دارای بیماری های زمینه ای، قلبی و عروقی، اختلالات سیستم عصبی و عضلانی و نقص سیستم ایمنی بدن و زنان باردار و شیرده نباید بوتاکس تزریق کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
محققان آمریکایی در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند، زنان باردار مبتلا به کووید-19 می توانند آنتی بادی های/پادتن های محافظ کروناویروس را به فرزند خود انتقال دهند.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۰:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
کمبود آهن یکی از رایج ترین کمبودهای تغذیه ای در سراسر جهان به خصوص در میان کودکان و زنان باردار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۶:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا -محققان دانشگاه واشینگتن دریافتند مبتلا شدن زنان باردار به بیماری کووید 19 می تواند پیامدهای مرگ باری برای آنان داشته باشد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
این اداره کل به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان توصیه کرده است در شهر تبریز از فعالیت طولانی و سنگین و ورزش کردن در محیط های باز خودداری کنند. هوای تبریز در ششمین روز پیاپی از حالت سالم بودن خارج شده است. شاخص آلودگی از 0 تا [...]
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بررسی حذف غربالگری اجباری زنان باردار در کمیسیونی مشترک در مجلس را تایید می کند و می گوید: جلسات حتی با حضور رئیس مجلس نیز برگزار و پیگیری شده است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تبریز(پانا) _ هوای تبریز برای پنجمین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد. اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر تبریز در شبانه روز گذشته برابر با 144 و برای گروه های حساس ناسالم است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۲    
اقتصاد ایران: این روز ها امکان ندارد نگاهی به خبر ها بکنیم و در مورد ویروس کرونا چیزی نبینیم. امروز هم که مطلع شدیم وزارت بهداشت از مثبت شدن آزمایشات اولیه دو مورد مشکوک به ابتلا به کرونا خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مهدی مختاری کارشناس حوزه سلامت در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت: غربالگری که امروز نام آن در رسانه ها تکرار می شود غربالگری تشخیص سندروم داون است، در کشورهای دیگر این غربالگری برای زنان باردار بالای 35 سال که ریسک سندرم داون وجود دارد این آزمایش را انجام می دهند ...
فرادید   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۸:۳۶    
دلیلی ندارد که فکر کنیم ممکن است در دوران بارداری با استفاده از واکسن مدرنا مشکلی ایجاد شود، تنها داریم می گوییم که در این باره و در حال حاضر داده های اطلاعاتی نداریم.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۸:۳۴    
سازمان بهداشت جهانی از همه دولت های جهان خواست واکسن مدرنا را به زنان باردار تزریق نکنند.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۵:۰۲    
یکی از عمل های جراحی که در برخی زنان باردار انجام می شود، سرکلاژ (cerclage) یا دوختن دهانه رحم می باشد، زیرا این زنان به علت داشتن مشکلاتی در ناحیه رحم، قادر به نگه داشتن جنین خود نیستند و ممکن است با افزایش وزن جنین، دهانه رحم آنها باز شود و جنین خود را از دست بدهند.
گذار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۲۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از انتقال 26 زن باردار گرفتار در مناطق صعب العبور، کوهستانی و برفگیر به مراکز درمانی و بیمارستانی خبر داد. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۴    
ساعت 24-معرفی سالاک | خواص سالاک | خواص سالاک برای کاهش وزن | خواص سالاک برای چشم | خواص سالاک برای معده | خواص سالاک برای دیابت| خواص سالاک برای تقویت حافظه | خواص سالاک برای قلب و عروق | خواص سالاک برای زنان باردار
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۱:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر اسبق بهداشت با اعلام این مسئله که نواقص غربالگری زنان باردار دارای ایراداتی است که باید اصلاح شوند، اظهارداشت: ارسال ژنوم به خارج از کشور برای این موضوع چندسالی است که متوقف شده است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
تبریز(پانا) - هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است. به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز در شبانه روز گذشته بر اساس ذرات 2.5 میکرون برابر 104 است که این وضعیت ناسالم برای گروه های حساس محسوب می شود. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۱    
ورزش در دوران بارداری برای خانم های بارداری بسیار مفید می باشد اما برخی از تمرینات ورزشی برای سلامت مادر و جنین خطرناک است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در بودجه، در هدفمندی یارانه ها و حتی در قانون مالیات بر ارزش افزوده، سهم سلامت را بالا می بریم تا نسل آینده ما نسل سلامتی باشند. طبیعتا اگر کسی بخواهد به دنبال حذف غربالگری زنان باردار باشد این یک حرکت غیرکارشناسی خواهد بود و باید به آن پیشنهاد دهنده شک کرد