چهارشنبه ۱۳ مهرساعت ۰۰:۱۴Oct 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی هوا»

نصر نیوز   ۳۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
نصر: در حال حاضر، اگر چه تغییرات اقلیمی و آلودگی هوا به عنوان بحران های عصر جدید نام برده می شوند، با این حال، بسیاری بر این باورند که کمبود دسترسی ساکنان کره زمین به آب از جدیت بیشتری برخوردار است چرا که این امر امکان وقوع دو بحران یاد شده را نیز شدت می بخشد.
انتخاب   ۸ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پیش بینی 174 تکلیف برای دستگاه های اجرایی در قانون هوای پاک، گفت: بعضی از شهرهای کشور به سمت وضعیت جوی خطرناک در حال حرکتند و دستگاه های اجرایی باید با عمل به تکالیف خود مانع از این اتفاق شوند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۱:۱۸    
حمیدرضا تقوایی گفت: تغییر چرخه سوخت نیروگاه ها نیازمند هزینه است و ترجیح می دهند که به جای تقبل هزینه تغییر سوخت، عوارض زیست محیطی داشته باشند.
جماران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه گفت: دارچین به علت خاصیت آنتی اکسیدانی خود موجب حفظ و بهبود سلول های بدن در زمان آلودگی هوا می شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۸:۰۱    
مصرف دمنوش مناسب آلودگی هوا می تواند در زمان آلودگی هوا از بروز مشکلات مختلفی مانند آسم و ذلت الریه جلوگیری کند پس طرز تهیه دمنوش آلودگی هوا را آموزش ببینید و آن را در منزل تهیه کنید.
سلامت نیوز / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۰:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
طبق یک مطالعه طولانی مدت، آلودگی هوا خطر اولین سکته مغزی، سکته های بعدی و مرگ را افزایش می دهد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۷:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
یک عمر سنجش آلودگی هوا در تهران به آنچه باید می رسید، نرسید؛ چون مطابق تحقیقاتی که به تازگی مرکز پژوهش های مجلس انجام داده است، نهاد پایشگر هوای پایتخت از ساده ترین مسیر که بیشترین خطا را دارد استفاده می کند ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۵:۴۸    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کل کشور از تصویب لایحه دو فوریتی اسقاط خودروهای فرسوده در مجلس مبنی بر الحاق یک تبصره به ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو انتقاد کرد و گفت ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۳:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: نتایج یک تحقیق علمی نشان می دهد که بهبود کیفیت هوا می تواند موارد شدید بیماری کرونا را کاهش دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به افزایش غلظت آلودگی هوا از شب گذشته و ادامه داشتن این شرایط در صبح امروز این تصمیم گیری در خصوص تعطیلی مدارس در نوبت صبح و همچنین ادارات انجام شد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۰۹:۲۴   + ۲۲ سایت دیگر  
این روزها آلودگی هوا یکی از مهم ترین معضلات جوامع شهری است که اثرات سوء آن بر انسان و موجودات دیگر بسیار زیان آور است. یکی از منابع آلودگی هوا، حمل ونقل شهری است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۰۷:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
"تخریب زیستگاه" در دنیا و در ایران مهم ترین عامل نابودی گونه ها و از بین رفتن منابع ژنتیکی است. در حال حاضر به طور همزمان در بسیاری از نقاط کشور توسعه معدنی در حال رخ دادن است همچنین اقدامات مخرب انسانی باعث از بین رفتن زیستگاه ها در فضای شهری شده است.
تلنگر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نوسازی شهر تهران گفت: در تهران همیشه سه معضل ترافیک، آلودگی هوا و بافت فرسوده مطرح بوده است.بافت فرسوده می تواند در صورت وقوع زلزله کلی خرابی به بار آورد.نوسازی بافت فرسوده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۳:۴۷    
تقوایی عنوان کرد: با توجه به اینکه وضعیت جوی پیش رو از منظر میزان بارش ها ویژه و قابل توجه نیست، امسال زمستان و پاییز آلوده ای خواهیم داشت.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: بعد از چند روز تداوم آلودگی هوا برای گروه های حساس در پایتخت، امروز بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۱:۳۴    
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (10 مهرماه) در نوسان بین قابل قبول و ناسالم برای همه گروه ها است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۸:۴۵    
دریا قدرتی پور: خطرناک برای گروه های حساس، آلودگی شدید هوا و ذرات معلق، واژه های تکراری که هر سال در فصول سرد تکرار می شود، اما به این علت که ما ملتی دقیقه نودی هستیم، هیچوقت پیش بینی لازم را برای کاهش این پدیده انجام نمی دهیم و تنها به هشدارها اکتفا می کنیم و هر بار با آمدنش غافلگیر می شویم. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۳۹    
دارندگان خودروهای موتوری والنسیا، سومین شهر بزرگ اسپانیا، از سال 2023 موظف به پرداخت جریمه نقدی به دولت به علت افزایش آلودگی هوا خواهند بود. این اقدام در پی توسعه منطقه بدون کربن شهر برای به حداقل رساندن اثرات جزایر گرمایی اعمال خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی ضمن اشاره به آلودگی هوا در شهر مشهد، گفت: روند کاهش دما تا روز سه شنبه هفته جاری در سطح استان ادامه دارد و از روز سه شنبه مجدد شاهد افزایش دما خواهیم بود
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۶   + ۳۹ سایت دیگر  
کارشناس مسئول بیماری های قلب و عروق اداره بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح عوامل خطر و نشانه های بروز بیماری های قلبی، از افزایش بروز این بیماری به دنبال همه گیری کرونا خبر داد.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
آیا در ایران مالیات خودور برای رفع چالش های آلودگی هوا و مشکلات محیط زیستی هزینه می شود؟ به گزارش روند بازار به نقل از تجارت نیوز ، قرار است سازمان امور مالیاتی به سراغ افرادی برود که ارزش روز خودرو آنها در بازار بالای یک میلیارد تومان باشد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۷:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
قانون هوای پاک که تابستان سال96 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، پایانی بر نیم قرن بی برنامگی در عرصه کنترل آلودگی هوا بود. اما این تازه ابتدای راه بود و تا رسیدن به آسمان آبی فرسنگ ها فاصله است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۳    
چند سالی می شود که شهروندان سمنانی نسبت به بحران آلودگی هوا و گرد و غبار حاکم بر شهرشان سکوت ها را شکستند و لب به اعتراض گشودند
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به لزوم نگاه جامع به موضوع حمل ونقل، گفت: این موضوع نیازمند کار علمی و استفاده از تجربیات مثبت دیگر نقاط است، لذا باید به سمتی برویم که سیاست گذاری های شهر با توجه به موضوعات حمل ونقلی تنظیم شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۷    
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره آلودگی هوا به تمام هم استانی ها اعلام کرد توصیه های بهداشتی را لحاظ و از فعالیت در خارج از منزل و انجام ورزش های سنگین خودداری کنند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۳    
تاثیرات مخرب آلودگی هوا بر کسی پوشیده نیست و زندگی در شهر های بزرگ همچون تهران نیازمند راهکار هایی برای رفع این آلودگی ها میباشد
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا وتغییر اقلیم سازمان محیط زیست از احتمال گسترش آلودگی هوا با توجه به آغاز فصل سرما خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
گهگاهی شنیده می شود که باغی در گوشه ای از شهر شیراز در حال خشکیدن است، باغ هایی که ریه های تنفسی شهر و تامین کننده اکسیژن مورد نیاز هستند و از آلودگی هوا جلوگیری می کنند، اما گاهی منفعت برخی در خشکاندن باغات برای رسیدن به درآمدهایی نجومی است!
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۰:۰۰    
شاخص کیفیت ذرات معلق موجود در هوا امروز به عدد 190 رسیده است که این میزان آلودگی هوا برای تمام گروه های سنی از جمله زنان باردار، سالمندان، بیماران دیابتی، قلبی و عروقی مضر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به وزش بادهای شدید از عصر امروز تا پنجشنبه 7 مهرماه شاهد خیزش گرد و غبار و آلودگی هوا در مناطق مختلف استان قزوین به ویژه در بخش های جنوبی و شرقی دشت قزوین خواهیم بود.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
آلودگی هوا به عنوان یکی از مهمترین معضلات جوامع بشری است که اثرات سوء آن بر انسان و موجودات زنده دیگر بسیار است. یکی از منابع آلودگی هوا، حمل و نقل شهری است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در نیمه دوم هر سال با افزایش شدت آلودگی هوا در کلانشهرها روبرو می شویم، این امر مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۶:۱۵    
وبسایت خبری میدل از انتشار میلیونها تن گاز کربنیک بر اثر فعالیت پالایشگاه های اقلیم کردستان و ایجاد آلودگی هوا در نزدیکی چند کمپ آوارگان و عدم تلاش برای رفع این معضل با وجود درآمد قابل توجه این منطقه از فروش نفت خبر داده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از دمنوش های گیاهی برای کاهش عوارض آلودگی هوا وجود دارد که استفاده از آن ها در این شرایط آب وهوایی بسیار توصیه می شود. در این مطلب، چند نوع از این دمنوش ها را معرفی خواهیم کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۸    
بر اساس تحقیقات سال 2021 که توسط صندوق هوای پاک انجام گرفت، آلودگی هوا بیش از 13 درصد از تولید ناخالص داخلی شهر صوفیه بلغارستان را به خطر می اندازد و به همین علت مسئولان اقدام به ایجاد منطقه کم انتشار کرده اند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هم اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد 136 یعنی در بازه ناسالم قرار دارد.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا 5 مهرماه 1401 نشان می دهد؛ حداکثر دما 32 درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد قرار دارد. کیفیت هوای تهران امروز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۷    
به دلیل آلودگی هوا مدارس آبیک امروز در نوبت صبح تعطیل است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
کرج- مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت:جمعیت هلال احمر استان برای ارائه خدمات پیش بیمارستانی به متاثرین آلودگی هوا ناشی از غبار و ریزگردها با 9 تیم در سراسر استان آمادگی کامل دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- ایرنا- فرماندار شهرستان آبیک از تعطیلی مدارس آبیک در نوبت صبح به دلیل آلودگی هوا خبر داد و گفت: وضعیت فعالیت مدارس شیفت عصر متعاقبا اعلام خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۰   + ۳۸ سایت دیگر  
معاون عمرانی استانداری تهران، از تعطیلی زنگ ورزش مدارس شهر تهران در روز دوشنبه 4 مهر، به علت آلودگی هوا خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۶:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: با توجه به آلودگی هوا مدارس البرز در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ه دلیل آلودگی هوا پیش بینی می شود مدارس تهران دوشنبه 4 مهر تعطیل باشد و تا زمان انتشار این خبر هنوز به صورت رسمی مدارس تهران تعطیل نشده است ولی مدارس استان البرز تعطیل می باشد . البته گرد و خاک تهران را در بر گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند: آلودگی ناشی از منابع انسانی، عامل مهم تغییرات اقلیمی در غرب آسیاست.
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۱:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: تمام مدارس استان فردا دوشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۳:۰۱    
فلاح نژاد با اعلام خبر تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ( 4 مهر) گفت: به دلیل آلودگی هوا مدارس استان البرز فردا تعطیل و اداره ها نیز با 2 ساعت تأخیر آغاز به فعالیت می کنند.
ایران خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ایران آنلاین-تمام مدارس البرز دوشنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل است : : مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: تمام مدارس مقاطع تحصیلی این استان فردا دوشنبه چهارم مهرماه به دلیل آلودگی هوا تعطیل و ادارات با 2 ساعت تاخیر فعالیت خواهند داشت.
راه امروز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۲:۰۳   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: تمام مدارس مقاطع تحصیلی این استان فردا دوشنبه چهارم مهرماه به دلیل آلودگی هوا تعطیل و ادارات با 2 ساعت تاخیر فعالیت خواهند داشت.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کرج- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: به دلیل آلودگی هوا فردا دوشنبه 4 مهر علاوه بر مدارس، مهدهای کودک نیز تعطیل است.