چهارشنبه ۲۹ دیساعت ۲۳:۴۹Jan 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی هوا»

روزنامه جوان آنلاین   ۱ ساعت پیش    
ایران در بین 106 کشور دنیا رتبه 23 شاخص کیفیت هوا را به خود اختصاص داده است. رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس هم از محرز شدن ترک فعل 23 دستگاه متولی در حوزه هوای پاک خبر داد که قرار است به زودی پرونده ترک فعل آن ها به قوه قضائیه ارسال شود. ...
رادیو جوان   ۱ ساعت پیش    
آمار منتشر شده از آلودگی هوا وحشتناک است وزیر آموزش و پرورش : حضور دانش آموزان در مدارس اجباری است مصوبیه ابلاغیه کف قیمت بلیط هواپیما لغو شد
رویداد ایران   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
محمد جواد اشرفی در آیین عملیات اجرایی طرح 2 هزار هکتاری بیابان زدایی که امروز( 29 دی ماه) در منطقه صنعتی کریت کمپ انجام شد ضمن تبریک روز هوای پاک، اظهار کرد: امروز از لحاظ ارزشی که هوای پاک برای مردم دارد در تقویم جمهوری اسلامی ایران، به عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده است ...
شبکه خبر   ۳ ساعت پیش    
در روز هوای پاک هوای تهران و چند شهر بزرگ دیگر آلوده بود.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مسئول آموزش و مشارکت مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در شهر مشهد چالش آلودگی هوا نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است؛ زیرا این شهر سه میلیون و 500هزار نفر جمعیت دارد و سالانه قبل از کرونا بین 25 تا 28 میلیون نفر زائر و مسافر وارد این شهر می شد.
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد هیچ پروژه ای در کشور بدون در نظر گرفتن مسائل محیط زیستی اجرا شود، گفت: بخش عمده ای از آلودگی هوا مربوط به خودروها و موتورسیکلت هاست که در حال چاره اندیشی برای این موضوع هستیم.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: متأسفانه در تعداد فراوانی از روزهای سال شاخص آلودگی هوا در استان خوزستان در محدوده غیرمجاز قرار دارد که در نتیجه آن و بر اساس مطالعات و پژوهش های متعدد ...
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به مرگ های منتسب به آلودگی هوا در ایران گفت: تعداد کل مرگ های منتسب به آلودگی هوا به علت ذرات معلق2.5 در کشور در سال گذشته 11هزار و 129نفر اعلام شده است.
شفا آنلاین   ۶ ساعت پیش    
کرونا کمک کرده است تا مردم از ماسک استفاده کنند که این موضوع در کاهش میزان آلودگی هوا نیز مؤثر است.
همشهری   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست که نفس تهران از آلودگی هوا بریده شده و نفس شهروندان این شهر هم، در ترافیک پر ازدهام و وقت گیر، به ویژه در روزهای آلوده به تنگ آمده است. آلودگی هوای تهران مدت هاست به بخش جدانشدنی از زندگی اهالی بدل شده که گاه با کاهش و گاه با افزایش ...
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
معاون انسانی سازمان محیط زیست گزارشی از اقدامات این سازمان در حوزه کنترل آلودگی هوا ارائه کرد.
شهر فردا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش آلودگی هوا در کلانشهرها عدم توجه به توصیه های اسلام در نظام شهرسازی و معماری کنونی است. انجام مطالعات و برنامه ریزی بر اساس مبانی دینی و اسلامی در حوزه محیط زیست و سلامت شهری یکی از رویکردهای مهم مطالعاتی در این دوره خواهد بود.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حل مشکلات آلودگی هوای مشهد نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی در توسعه حمل و نقل عمومی است.
شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد 105 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های حساس جامعه آلوده است.
اقتصاد 24   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بزرگداشت روز ملی هوای پاک در 29 دی ماه در حالی در ایران برگزار می شود که هوای آلوده رمق و جان بسیاری از شهروندان ایرانی را گرفته است. کارشناسان 10 درصد مرگ نوزادان زیر یک سال را منتسب به آلودگی هوا دانسته اند.
خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه جندی شاپور اهواز اظهار کرد: سالانه 33 هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می شوند و حدود 2.3 درصد از تولید ناخالص ملی صرف مقابله با خسارت های ناشی از آلودگی هوا می شود.
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از آلودگی هوا و راه های بهبود و کاهش آن گفت.
29 دی ماه به نام روز جهانی هوا به نام گذاری شده اس امسال شعار این روز در کشور ما هوای پاک، حقوق عامه و اراده ملی است.
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بر اساس پژوهش های صورت گرفته در سال 99 هزینه مرگ بر اثر آلودگی هوا در اهواز 456 میلیون دلار برآورد شده است.
فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
جاکارتا با بیش از 10 میلیون نفر جمعیت با مشکلاتی مانند برداشت بیش از حد از آب های زیرزمینی، ترافیک شدید و آلودگی هوا دست وپنجه نرم می کند. قرار گرفتن روی بستری باتلاقی در جزیره بزرگ جاوه و زیر آب رفتن این شهر نیز مشکل دیگری است که باعث شده است انتقال پایتخت رای بیاورد. ...
همشهری   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: دانش فنی بازسازی دستگاه های سنجش آلودگی هوا در تهران به طور کامل بومی سازی شده است.
سلام نو / ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست و رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا یکی از اولویت های اجرایی دولت سیزدهم است.
در گزارش دیوان محاسبات آمده است: بررسی ها حاکی است تنها حدود 10 درصد از احکام قانون هوای پاک سال 1400 به صورت کامل انجام شده است و عمده یافته های احصاء شده از ترک فعل مسئولین دستگاه های اجرایی روایت می کند.
ایلنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور گفت: در دولت مصمم هستیم که گام های بلندی در زمینه حل مشکل آلودگی هوا برداشته شود و تصمیمات خوبی هم در این زمینه گرفته شده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت سیزدهم عملیاتی وارد موضوع کاهش آلودگی هوا شده است.
خبرگزاری برنا   ۷ ساعت پیش    
سلاجقه گفت: در شهر تهران و 7 کلانشهر کشور شاهد روند کاهشی آلودگی هوا هستیم اما تنها در اراک و کرج اوضاع مناسب نیست.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تبریز هدف از اعلام روز ملی هوای پاک را ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه عنوان کرد و گفت: مبارزه با آلودگی هوا یک وظیفه ی همگانی است و همه در راستای حفظ هوای پاک جامعه باید کوشا باشیم.
ایلنا   ۷ ساعت پیش    
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت به نحو عملیاتی وارد بحث آلودگی هوا شده است.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با بیان این که اکنون به دلیل بی توجهی به مسایل زیست محیطی، آلودگی هوا در کشور به یک اپیدمی تبدیل شده است، گفت: عوامل آلودگی هوا ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا - رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد کل مرگ های متتسب به آلودگی هوا (ذرات معلق PM2.5) در کشور در پارسال، 11 هزار و 129 نفر اعلام شده است.
تغذیه سالم در زمان آلودگی هوا از راهکارهای مهم مراقبت از بدن و به ویژه ریه هاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
مدیرکل محیط زیست استان قطع حق آبه های زیست محیطی را مهمترین چالش استان دانست و گفت: در 10 ماه گذشته در قم چهار روز هوای خطرناک برای تمامی گروه های سنی را تجربه کرده ایم.
هدایت گفت: با اجرای برنامه های زیست محیطی و پروژه های دوستدار میحط زیست و نیز مشارکت جدی مردم فهیم و دلسوز این منطقه شاهد بهتر شدن هوای تهران و کاهش آلودگی هوا باشیم.
رکنا   ۹ ساعت پیش    
رکنا: با توجه به اینکه در سه دهه گذشته برای رفع آلودگی هوای کلان شهرها، این همه جلسات، نشست ها، همایش ها و... برگزار شده و یا دستورالعلمها، بخشنامه ها و ... نوشته و یا صادر شده ولی در این شرایط کرونایی هنوز هم با افزایش آلودگی هوا مدارس را تعطیل می کنند که مایه تاسف است.
مشرق نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد 105 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های حساس جامعه آلوده است.
قدس آنلاین   ۹ ساعت پیش    
عضو انجمن مخاطرات محیطی و توسعه پایدار ایران گفت: باید عزم و اراده ای قوی از جانب دولت و مردم ایجاد شود تا برای همیشه به آلودگی هوا پایان داده شود.
اهل کاشانم   ۹ ساعت پیش    
روزهای پایانی نخستین ماه زمستان آخرین سال قرن حاضر در حال سپری شدن است و کاشان شهری که داعیه استان شدن دارد در تب و تاب آلودگی هوا به سر می برد. در کشاکش آلودگی های بی رحم و خسته کننده هوای شهر صنعتی کاشان ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک و رئیس کارگروه بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: اکسید های نیتروژن در مشهد، 3 برابر تهران شده و اکسید های گوگرد که خروجی نیروگاه ها هستند، در شهرمان 175 برابر تهران است؛ منشاء این ظلم و بی عدالتی در حق زائران و مجاوران بارگاه رضوی چیست؟
خبر خودرو   ۱۰ ساعت پیش    
سازمان جهانی بهداشت: به طور میانگین 14 درصد از روز های سال غلظت ذرات معلق کمتر از 2/5 میکرون در شهر های کشور پایین تر از رهنمود سازمان جهانی بهداشت است و از طرفی هزینه های مرگ ناشی از آلودگی هوا در کشور بالغ بر 7 میلیارد دلار برآورد شده است . ...
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شهردار اصفهان خط دو قطار شهری و رینگ چهارم را دو کلان پروژه شهرداری دانست و گفت: پس از تکمیل رینگ چهارم، خودروهای سنگین وارد شهر نمی شود از این رو آرامش ترافیکی بیشتری در معابر شهر برقرار و میزان آلودگی هوا کاهش می یابد.
موج رسا   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
جلوگیری از افزایش آلاینده ها و تشدید آلودگی هوا مستلزم اهتمام مردم، مسئولان و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی است تا با هم افزایی سبب استمرار هوای پاک بوده و ضمن برخورداری از تنفس سالم، آیندگان را نیز از هوای پاک، سهیم کنیم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
همایش استانی روز ملی هوای پاک همزمان با 29 دی ماه روز ملی هوای پاک به میزبانی آموزش و پرورش منطقه تبادکان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی های محیطی جهاددانشگاهی یزد با اشاره مرگ زودرس سالانه بیش از هفت میلیون نفر در جهان به دلیل آلودگی هوا، کنترل این بحران را نیازمند مدیریت همگانی و جدی این وضعیت خواند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
مسئولان و کارشناسان معتقدند پرمصرف بودن خودرو های داخلی و نبود حق انتخاب برای خرید خودرو های کم مصرف، در آلودگی هوا و ناکامی اجرای قانون هوای پاک تاثیر شدید گذاشته است. سازمان استاندارد هم می گوید بسیاری از خودرو های کشور مصرف سوخت و آلایندگی بالا دارد.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به 32 واحد پلمپ در حوزه آلودگی هوا، گفت: از ابتدای امسال تا 28 دی ماه مجموع روزهای ناسالم 128 روز است که نسبت به زمان مشابه در سال 99 به میزان 23 درصد افزایش داشته است. تمرکز روزهای ناسالم در نیمه اول سال و به دلیل پدیده گرد و غبار بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول پایش محیط زیست استان یزد: وقوع پدیده گرد و غبار علت بالارفتن شاخص آلودگی هوا در استان یزد است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه موفقیت های خوبی در حوزه صنعت طی چند سال اخیر در زمینه کاهش آلودگی هوا به دست آمده است، گفت: طی دو سال گذشته ما به هیچ وجه اجازه مازوت سوزی را نداده ایم.
برترین ها / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۰   + ۴۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دکتر عباس شاهسونی درباره مقایسه وضعیت کیفیت هوای ایران با سایر کشورها با اشاره به اینکه ایران در منطقه غرب آسیا رتبه ششم آلودگی هوا را دارد، گفت: همچنین با توجه به میانگین ذرات معلق در منطقه غرب آسیا، هیچکدام از کشورها نمی توانند به رهنمودهای سازمان جهانی برسند. ...
طلا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۶   + ۳۶ سایت دیگر  
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز ملی هوای پاک در بیانیه ای بر لزوم اجرای صحیح قانون هوای پاک در کشور تاکید و اعلام کرد: هزینه های مرگ ناشی از آلودگی هوا در کشور بالغ بر 7 میلیارد دلار برآورد شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۰    
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در جنگ چیزی که باعث شکست صدام شد توپ و تانک نبود بلکه صدام از مادران و همسران شهدا شکست خورد، سالروز شهدای فداییان اسلام به خصوص شهید نواب صفوی را گرامی می داریم چرا که شهادت ایشان موجب آگاهی و بیداری در جامعه شد.