چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۳:۳۱May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی هوا»

خبر خودرو   ۵۷ دقیقه پیش    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن صنفی مراکز اسقاط کل کشور ضمن اشاره به وضعیت اسقاط موتورسیکلت و خودروهای فرسوده گفت: سالانه 40 هزار نقر ایرانی به دلیل آلودگی هوا و غلظت آلاینده ها که بخش اعظم آن ناشی از خودروهای فرسوده است، دچار مرگ زودرس می شوند.
افق تهران   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر بیان کرد: اینگونه پروژه ها اثر کنترل آلودگی هوا را دارد و نیز منجر به صرفه جویی در سوخت و وقت مردم می شود و به نوعی پروژه های توسعه محور هستند و هیچ مخالفتی با آن ها وجود ندارد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/مازندران شهرنشینی و محدودیت دسترسی به طبیعت می تواند میزان تماس با بعضی از مخاطرات محیطی نظیر آلودگی هوا و صوتی را افزایش دهد. بسیاری از مناطق شهری با افزایش فزاینده جمعیت، منابع محدود و تأثیرات رو به رشد تغییرات اقلیم مواجهه هستند ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- بهره برداری از خط دوم قطار شهری مشهد و آغاز 2 خط سوم و چهارم این قطار به عنوان یکی از طرحهای بزرگ دولت تدبیر و امید و شهرداری این کلانشهر، خدمتی بزرگ به مجاوران و زائران حرم مطهر امام رضا(ع) و کلید حل مشکلات ترافیک و آلودگی هوا در مشهد است.
ایمنا   ۶ ساعت پیش    
سبک زندگی سالم، به گونه ای که در آن مردم طوری رفتار کنند که هیچ آسیبی به محیط زیست نزنند، پیامدهای مرگبار ناشی از آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی طی یک دهه گذشته، ساکنان کره خاکی را بیشتر به فراگرفتن رفتارهای دوستدار محیط زیست ترغیب کرده و به اصطلاح، زندگی سبز را در میان آن ها ترویج داده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۰۳    
طبق اصل 50 قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست موضوعی کاملاً فرابخشی و یک وظیفه عمومی است، اما در ساحت اختصاصی، این مهم بر عهده نهاد مشخصی با نام سازمان حفاظت محیط زیست گذاشته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین شاخص 109 برای گروه های حساس ناسالم است.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، نقش عوامل جوی بر تغییرات آلودگی هوای پایتخت را در فروردین امسال تشریح و کاهش بارش ها در این ماه را سبب کاهش رطوبت نسبی و به تبع آن افزایش آلودگی هوا ارزیابی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: براساس اطلاعات پایشی ایستگاه سنجس آلودگی هوا و شاخص "AQI" کیفیت هوا در این شهرستان برای گروه های حساس ناسالم اعلام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
کرمان – بروز ریزگردها با منشأ کویر یزد طی سال های اخیر بارها شمال استان کرمان را متأثر کرده اما سکوت مسئولان دو استان برای کنترل کانون ریزگردها ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
احمدی گفت:اگر طبق قانون سالانه خودرو های فرسوده از رده خارج و به جای آن ها خودرو های صفر وارد چرخه شود، قطعا آلودگی هوا کاهش پیدا می کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۵:۵۰    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ابتدای سال تاکنون 19 روز هوای اصفهان برای گروه های حساس و عموم افراد ناسالم بود که ناشی از فعالیت کانونهای گردوغبار است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۳۱    
میزان آلایندگی هوا در کرمان در حد خطرناک و شاخص آلودگی و ریزگردها در ایستگاه هوانیروز این شهر 408 گزارش شده است.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۱۰    
آخرین پژوهش های دانشگاه نیویورک نشان می دهد تماس طولانی با ذرات ریزگرد و غبار فاکتوری مهم در مرگ و میر در اثر سرطان ریه و بیماری های قلبی است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
افزایش ریزگرده ها و آلودگی هوا موجب شد تا وضعیت برای همه گروهای سنی پرخطر اعلام شود و برهمین اساس ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان کرمان امروز 19 اردیبهشت به دلیل آلودگی هوا و ریزگردها تعطیل شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ریگان - فرماندار ریگان شاخص آلودگی در این شهرستان را سه برابر حد مجاز اعلام کرد و گفت: شرایط کنونی ریگان بسیار خطرناک است.
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۸    
استدلال دولت ژاپن با شعار "نه کت، نه کراوات" این بوده که با افزایش دمای ادارات ژاپن در سه ماه تابستان، 17 درصد در انرژی مصرفی دستگاه های خنک کننده و حدود یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار بشکه نفت صرفه جویی خواهد شد و در نتیجه میزان آلودگی هوا و هزینه های تابعه نیز کاهش خواهد یافت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
گردوغبار شدید راه ارتباطی 25روستای شهرستان را مسدود و موجب کندی تردد در محور ریگان - نرماشیر و ریگان - چابهار شد.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۰    
مدیرکل محیط زیست استان کرمان می گوید که منشا آلودگی هوای امروز در شهرهای شمالی استان، کویر مرکزی است و گردوغبار از سمت یزد وارد استان شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۱۷    
مجید سعیدی گفت: به دلیل وقوع طوفان گرد و خاک در کویر مرکزی ایران، شمال استان کرمان تحت تأثیر قرار گرفته است و بر اساس شرایط حاکم، کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی در شهرستان به استثنا مراکز امدادی، درمانی، انتظامی تعطیل هستند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۱۴    
اقتصاد ایران: کرمان - کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمان از وجود ریزگردها و آلودگی هوا در استان کرمان خبر داد.
صدای زرند   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۱۲    
آلودگی هوا و گرد و غبار، ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی شهرستان زرند را به تعطیلی کشاند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
کارگروه استانی شرایط اضطرار؛ یکشنبه، نوزدهم اردیبهشت ماه را به دلیل آلودگی هوا و ریزگردها در شهرستان کرمان تعطیل اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۱    
فرماندار فهرج گفت: براساس اعلام داده های ایستگاه پایش کیفی هوا در فهرج، شاخص کیفی هوا 500 و غلطت آلودگی هوا بیش از 3 برابر حد مجاز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان از تعطیلی تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی کرمان به دلیل آلودگی هوا و وقوع ریزگردها خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان بیان کرد: در حال حاضر شاخص آلودگی هوا در شهرستان های انار 500، راور 432، زرند 500، کرمان 408 و فهرج 500 است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وجود ریزگرد ها و آلودگی شدید هوا ادارات و دستگاه های اجرایی در شهرستان کرمان را به تعطیلی کشاند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: به دلیل آلودگی هوا، تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان کرمان امروز 19 اردیبهشت ماه تعطیل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
اداره مدیریت بحران استانداری کرمان اعلام کرد: کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان کرمان امروز به دلیل آلودگی هوا و ریزگرد ها تعطیل هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۲:۲۰    
حناچی درباره امور شهر تهران از جمله حمل و نقل شهری و آلودگی هوا شفاف سازی کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۹:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش عصر شنبه ایرنا، عباس ذاکریان در گفت وگویی با تاکید بر اهمیت تغییر نگاه خودرو محوری به انسان محوری، اظهار داشت: متاسفانه شاهد حاکمیت خودروهای شخصی و تک سرنشین در شهر بوده که ترافیک و آلودگی هوا را رقم زده است ...
برترین ها / شورا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۱:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: زهرا بهرام نژاد عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران توضیحاتی درباره ماجرای استخراج بیت کوین در شهرداری تهران ارائه کرد. وی در این باره گفت: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۴    
یزد-ایرنا- گرد و غبار و آلودگی هوا ، امروز جمعه هفده اردیبهشت ماه 1400 در یزد
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
براساس نظرسنجی هایی که از شهروندان شده، ترافیک و آلودگی هوا دو مشکل عمده ای است که همواره مردم تهران از آن گلایه دارند.
بررسی 14 مطالعه آلودگی هوا از سراسر جهان نشان داد که قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از آلاینده های هوا در دوران کودکی خطر ابتلا به فشار خون بالا در کودکی و بزرگسالی را افزایش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۰۱    
مهمترین علل بروز آسم و آلرژی آلودگی هوا و مصرف دخانیات است دو علتی که می توان آن را کنترل و پیشگیری کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد آلودگی هوا خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماری های قلبی را حتی در کودکان کم سن و سال مانند کودکان 5 ساله افزایش می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس یک مطالعه جدید، کودکان پنج ساله به دلیل افزایش میزان آلودگی هوا در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند.
بر اساس یک مطالعه جدید، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، حتی در طی فقط چند هفته، می تواند مانع عملکرد ذهنی شود.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
محققان به تازگی دریافتند که صاعقه بیش از آن چه تاکنون تصور می کردیم می تواند به پاک شدن جو زمین کمک کند. این نتایج با بررسی داده های قدیمی متعلق به سال 2012 که تصور می شد نادرست هستند، به دست آمد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شهبازی، مدیرکل دفتر مخاطرات زیست محیطی و مهندسی سازمان زمین شناسی می گوید: جهت حرکت باد غالب معکوس شده و بجای شمال و غرب، این بار باد های کشور از جنوب و شرق می وزند. این تغییر جهت باد آغازگر موج جدید آلودگی هوا در کلان شهرهایی، چون اصفهان و تهران است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد مردانی که از داروهای ضد التهاب مثل آسپرین استفاده می کنند ممکن است در برابر برخی از اثرات کوتاه مدت آلودگی هوا مصون شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
براساس اعلام محیط زیست استان فارس شاخص آلودگی هوا امروز به 106 رسیده که برای گروه های حساس جامعه ناسالم تلقی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۴۸    
گروه استان ها- براساس اعلام محیط زیست استان فارس شاخص آلودگی هوا امروز به 106 رسیده که برای گروه های حساس جامعه ناسالم تلقی می شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
بو یکی از شاخص های آلودگی هوا به شمار می رود و محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با استفاده از نانو کامپوزیت ها، سامانه ای برای رفع بو از تصفیه خانه ها عرضه کرده اند که نه تنها قادر به حذف بوهای نامطبوع حوضچه های تصفیه خانه است، بلکه محصول جانبی باارزشی را هم برای تقویت گیاهان تولید می کند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۴:۵۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس آلرت ، یک مطالعه جدید شگفت آور نشان داده است که مردان مسن که ضد التهاب مانند آسپرین مصرف می کنند، می توانند از برخی اثرات کوتاه مدت آلودگی هوا در امان باشند. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۸:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
بحران آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی کلانشهرهای امروزی است؛ از تهران گرفته تا تبریز، مشهد، اراک، اصفهان، شیراز و اهواز. در این بین بسیاری از کارشناسان امر، اجرایی شدن قانون هوای پاک را دوای این درد کلانشهرها معرفی می کنند. قانون هوای پاک که به قانون نَفَس معروف است پس از تصویب مجلس در [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان سمنان گفت: نصب سامانه سنجش آلودگی هوا در استان به خصوص در مناطقی مانند ایوانکی لازم، اما به شدت نیازمند اعتبارات است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در این استان گفت: معمولا روزهای آلوده در استان سمنان کمتر از سه روز در سال است که عمده آن نیز به دلیل نزدیکی به تهران و آلودگی های این کلان شهر است.