پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۰۳:۳۸Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی هوا»

همشهری   ۳ ساعت پیش    
نفیسه مجیدی زاده نترسید، ولی این طور که به نظر می آید، هم زمانی شیوع ویروس کرونا و آلودگی هوا خطرناک است و می تواند مشکلاتی خیلی جدی به وجود بیاورد. پس جدی تر در خانه بمانید. ...
تیتر ۱   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی البرز از افزایش تراکم ابر طی سه روز آینده خبر داد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
شبستان   ۷ ساعت پیش    
حکیمی از آلودگی هوا در البرز خبر داد و گفت: میزان آلودگی هوا تا پایان هفته با تداوم، تقویت، انباشت و افزایش آلاینده ها همراه است.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پیرو اطلاعیه جوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر سکون و پایداری هوا از روز پنج شنبه مورخ 8 آبان ماه تا روز دوشنبه 12 آبان ماه 99، توصیه های بهداشتی را به منظور کاهش اثرات ناشی از آلودگی هوا بر سلامت جامعه را اعلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
آلودگی هوا دوباره بر کلانشهرهای کشور سایه افکنده و هنوز کار خاصی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
خلاص شدن از شر اتومبیل های قدیمی به پاکسازی آسمان کشورهای در حال توسعه کمک می کند اما بسیاری از خودروهای فرسوده سر از کشورهای در حال توسعه در می آورند و به میزان قابل توجهی در افزایش آلودگی هوا در این کشورها نقش دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: آلودگی هوا تاثیر غیر مستقیمی در شیوع بیماری کرونا دارد و کلان شهر اصفهان نیز در این فصول از این قاعده مستثنی نیست.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۰۳    
مقامات رسمی لینتس، سومین شهر بزرگ اتریش در نظر دارند به کاشت گسترده درختان در سراسر شهر بپردازند تا از این طریق، آلودگی هوا را کاهش دهند و مهم تر اینکه شهر را برای مقابله با گرمای تابستانی سال آینده آماده کنند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۵۳    
سلامت نیوز :کرونا و ذرات معلق در حال جولان در تهران هستند و در گرفتن جان پایتخت نشینان از هم سبقت می گیرند. خبری از کمیته مشترک اضطرار آلودگی هوا و ستاد مقابله با کرونا نیست و شهرداری، محیط زیست و وزارت بهداشت هم در حال پاسکاری این معضل به زمین یکدیگرند. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۲۵    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اتخاذ تمهیداتی برای کنترل آلودگی هوا در پنج روز آینده، گفت: شهروندان به ویژه گروه های حساس مانند بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان و کودکان از تردد غیرضروری و فعالیت ورزشی در فضای آزاد خودداری کنند.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: شهروندان در صورتی که بر اثر آلودگی هوا دچار عطسه و سرفه شدند، از آن جلوگیری نکنند، از داروهای ضدسرفه نیز استفاده نکنند زیرا عطسه و سرفه در مواقع آلودگی هوا به عنوان یک واکنش دفاعی عمل کرده و برای سلامتی فرد مفید است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تغییرات آب و هوایی در چند سال اخیر به موضوع داغی برای بحث در میان برنامه ریزان شهری تبدیل شده است و اغلب مقامات رسمی در سراسر دنیا بر لزوم کاهش انتشار دی اکسیدکربن به عنوان یکی از مؤثرترین استراتژی ها برای رشد اقتصاد جهانی تمرکز کرده اند. ...
شریان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش شریان نیوز ،شهرهای زیادی از ایران درگیر آلودگی هوا هستند و این موضوع نگرانی ها را نسبت به کووید-19 افزایش داده است. نیو صدر: امسال هم مثل همیشه، شروع پاییز با آلودگی هوا همراه بود، اتفاقی مرگبار که احتمالا دیگر برای همه شهروندان، عادی شده است، اما امسال پخش کروناویروس کنار ذرات PM 2 ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۴۱   + ۴۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - هیئت دولت در جلسه امروز خود که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، تصمیماتی را به منظور رفع آلودگی های محیط زیستی ناشی از صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اتخاذ کرد. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی را از طرح جدید این مرکز برای کاهش آلودگی هوای اتوبوس های حمل و نقل عمومی تشریح کرد. سیدمحمدمهدی میرزایی قمی رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به تأثیر همزمانی آلودگی هوا و شیوع بیماری کرونا ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی از تشدید آلودگی هوا در مناطق مرکزی و صنعتی به ویزه کلانشهر اصفهان از امروز تا نیمه دوم آبان خبر داد.
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۳۹    
رئیس شورای شهر تهران گفت: در شورای شهر سعی ما بر نظارت به موقع بوده و در امر شهروند مداری نیز نظارت های خوبی صورت پذیرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۳۳    
اصفهان_مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به سکون هوا و پایداری جوی در اصفهان، شاهد تداوم آلودگی هوا در استان تا پایان هفته جاری خواهیم بود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
تسنیم: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از جلسات ویژه این سازمان برای بررسی راهکارهای مقابله با همزمانی آلودگی هوا و کرونا خبر داد. مسعود تجریشی استفاده بیشتر شهروندان شهرهای بزرگ از وسیله نقلیه شخصی را عامل مؤثری در آلودگی هوا دانست و گفت ...
برترین ها / میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان: در شرایطی که شهر تهران در وضعیت بحرانی کرونا قرار دارد و مردم روز های سختی را سپری می کنند. با شروع فصل پاییز آلودگی هوا نیز مانند هرسال به پایتخت بازگشته و شرایط را دشوار تر کرده است.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۲۰   + ۳۹ سایت دیگر  
از شهر شیبان تا شهر اهواز آلودگی هوا به وضوح مشخص است و لایه ای از گرد و غبار و آلودگی آسمان را در بر گرفته است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از برقراری جوی آرام در بیشتر مناطق کشور تا هفته آینده خبر داد و گفت: طی این مدت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلوده می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از برقراری جوی آرام در بیشتر مناطق کشور تا هفته آینده خبر داد و گفت: طی این مدت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلوده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۰۵    
تجریشی گفت: ما مشکلی در سوخت نداریم و مسأله اصلی آلودگی هوا عمل نکردن خودروساز ها به قوانین است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی بر ضرورت جلوگیری از کارهای عمرانی غیرضرور، تردد کامیون ها در شهر و همچنین فعالیت نیروگاه های اطراف تهران با سوخت مازوت برای مقابله با آلودگی هوا تاکید کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس شورای شهر تهران آلودگی هوا و حمل و نقل پایتخت را به هفت خان، رستم و کیکاووس ربط داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت ها بر فعالیت صنایع آلاینده در روزهای آینده خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۴۳    
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: هشت منطقه از 23 منطقه شهر مشهد که دارای ایستگاه سنجش آلودگی هوا هستند در وضعیت هشدار قرار دارند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آقاخانی کارشناس محیط زیست با اشاره به آلودگی سیزده روزه اراک و عدم برگزاری جلسه کمیته اضطرار گفت: طبق بخشنامه ریاست قوه قضائیه در خصوص عملکرد مدیران این موضوع را آقای دادستان باید مطالبه کنند و حداقل وظایف مدیران دولتی در خصوص آلودگی هوا به درستی اجرا شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۲۱    
هر سال با شروع فصل سرما، آلودگی هوای شهرهای بزرگ کشور هم به شدت افزایش می یابد و خسارت های سنگین جانی، مالی و زیست محیطی به بار می آورد. امسال هم بسیار بعید است از این قاعده مستثنا باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۱۵   + ۲۷ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اعلام آخر هفته بارانی برای سواحل دریای خزر از تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تا یکشنبه آینده خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۶:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: پژوهش های انجام شده در سطح جهان از نقش مهم آلودگی هوا در افزایش نرخ مرگ و میر کرونا حکایت دارد؛ موضوعی که نگرانی ها را درباره هفته های پیش روی در کشور و مواجهه با پدیده وارونگی هوا بیشتر می کند ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست، در گفت وگو با میزان گفت: بر اساس قانون واحد های صنعتی فعال هر 3 ماه یک بار باید خروجی وضعیت واحد خود را به اداره کل استان و محیط زیست مرکزی اعلام کنند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها با اشاره به وضعیت وخیم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی استان خوزستان گفت: وضعیت هوای استان در شرایط وخیم قرار دارد و لازم است که مردم تا حد امکان در منزل بمانند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی از وضعیت وخیم همه گیری کرونا و آلودگی هوا در این شهر خبر داد.
برترین ها / اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
برترین ها: آلودگی هوا یکی از معضلات شهرنشینی است. این پدیده که در دنیای مدرن گریزی از آن نیست، سلامت انسان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در این شرایط، استفاده از رژیم غذایی مناسب از جمله مواردی است که می تواند به حفظ سلامت شهرنشینان کمک کند. در زمان آلودگی هوا چه بخوریم؟ ...
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهر های تهران، تبریز، اراک و اصفهان به ترتیب با شاخص های 107، 108، 120، 128 ناسالم برای گروه های حساس و شهر اهواز با شاخص 155 در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
هر سال، فصل پاییز در هند مساوی است با افزایش آلاینده های جوی؛ اتفاقی که در برخی شهرهای ایران هم رخ می دهد. کشور هند هم اکنون علاوه بر اوج گیری کرونا، شاهد افزایش قابل توجه آلاینده ها است ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : تهران به عنوان پایتخت کشور و شاهراه تردد ایرانیان، این روزها، وخیم ترین و بغرنج ترین وضعیت خود را از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا تا کنون تجربه کرده و در کنار تشدید آلودگی هوا با گسترش روزانه شمار مبتلایان و جان باختگان بر اثر کووید19 روبرو است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که تا 15 درصد از مرگ و میرهای ناشی از کووید-19 در جهان و 18 درصد از فوتی ها در ایالات متحده با آلودگی هوا ارتباط دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: به دلیل وارونگی هوا استان، تا 8 آبان ماه وضعیت زرد اعلام شده و لازم است افراد پرخطر از حضور در محیط بیرون از منزل اجتناب کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای تهران، تبریز، اراک و اصفهان به ترتیب با شاخص های 107، 108، 120، 128 ناسالم برای گروه های حساس و شهر اهواز با شاخص 155 در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
شهردار منطقه 19 از تشکیل و آغاز به کار مجدد اکیپ های ویژه مقابله با آتش افروزی ها در راستای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست با توجه به فرارسیدن فصل سرما خبر داد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
آلودگی هوا به طور قابل توجهی با افزایش تعداد بیمارهای بستری شده در بیمارستان ها ارتباط مستقیم دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: آلودگی هوا روز پنجشنبه در کلانشهر اصفهان، مناطق صنعتی و مرکزی و شهرهای پرجمعیت استان افزایش می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به نبرد سخت پایتخت با 3 اهریمن تحریم، کرونا و آلودگی هوا گفت: شورای شهر باید ظرفیت حقوقی خود را برای اعلام جرم علیه مراکز آلاینده فعال سازد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: پاییز خشک تری را در پیش رو داریم و تحریم های ظالمانه نیز راه را برای کمک به تنفس شهر تنگ کرده است. در شش ماهه دوم سال 99 شهر تهران باید هم زمان با سه اهریمن کرونا، آلودگی هوا و تحریم نبردی سخت را به سرانجام برساند.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که بیش از 15 درصد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی به کووید 19 در جهان و 18 درصد تلفات ناشی از این ویروس در آمریکا می تواند به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلودگی هوا باشد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: براساس آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهران سالیانه بین چهار تا پنج هزار مرگ به دلیل آلودگی هوا اتفاق می افتد که به تنهایی خسارات مادی و معنوی سنگینی را بر پیکره جامعه شهری وارد می کند.