پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۰۳:۰۶Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی هوا»

خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
عصر امروز همایش یاوران معروف، یاران خرازی به همت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با حضور مسؤولان استانی و لشکری از جمله امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، دادستان اصفهان و... برگزار شد.
شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
قضاوت با خود شما، وقتی آمار رسمی می گوید که 75 درصد موتورسیکلت های کشور فرسوده هستند. وقتی آمار رسمی، بخش قابل توجهی از آلودگی هوا را مربوط به موتور سیکلت ها می داند. وقتی موتور سیکلت در طرح ترافیک به هیچ گرفته می شود و. حق داریم از صفت درازکش و خواب زده برای این طرح سراسر مسئله دار استفاده کنیم ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو شورای شهر بیان کرد: توسعه خطوط و ایستگاه های مترو راهکاری اساسی برای رفع مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران است و بر حمایت حداکثری از این شبکه حمل و نقل عمومی تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی مازندران درباره این مسئله که عنوان می شود، هوای استان امسال آلوده تر از سال های قبل است، گفت: آلودگی هوای مازندران مورد تایید بوده و این موضوع را هم تصاویر نشان می دهد و هم مردم لمس کردند.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
طی سال جاری تشدید آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی کلانشهرهای کشور بوده، به طوری که فقط در تهران از ابتدای سال تاکنون 117 روز هوای آلوده تنفس شده است. با وجود اینکه قوانین و راهکارهای زیادی برای کاهش آلودگی هوا در کشور داریم اما بسیاری از این راهکارها حتی به مرحله اجرا نمی رسند ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۹    
اشاره: موضوع آلودگی هوا در پایتخت، موضوع تازه ای نیست. سال های متوالی است که مردم کلان شهر تهران با این موضوع دست وپنجه نرم می کنند. نکته جالب توجه در این سال ها این است که درباره علت آلودگی هوا در تهران اتفاق نظری وجود نداشته و ندارد ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
چهارمین جشنواره ملی شهرپژوهی و اولین جشنواره فن پژوهی شهری روز سه شنبه، 28 اردیبهشت، 1400 لغایت چهارشنبه، 29 اردیبهشت، 1400 توسط در شهر اصفهان برگزار می شود از دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات حداکثر تا 15 اسفند با توجه به محورهای اصلی جشنواره اقدام نمایند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- توسعه پوشش گیاهی و فضای سبز به باور کارشناسان باید بیش از گذشته از این ابزار اثربخش به همراه سایر راهبردهای علمی و عملی برای کاهش آلودگی هوای کشور و بویژه کلانشهر اصفهان بهره برد.
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - معاون عمران شهری شهرداری اصفهان خبر داد: 3 منطقه شهری اصفهان از معضلی 20 ساله نجات پیدا کردند معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: با ساخت سه پروژه خیابان های تابان، آسمان و پل آفتاب ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بر اساس نتایج بررسی جدید محققان دانشگاه استنفورد کالیفرنیا، کودکانی که حتی برای یک روز در معرض آلودگی هوا، مانند دود آتش سوزی و اگزوز اتومبیل باشند، ممکن است در بزرگسالی با افزایش میزان ابتلاء به بیماری های قلبی و سایر بیماری ها مواجه شوند.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، محسن روشنی با اشاره به اینکه در بهمن ماه امسال کیفیت هوا در پایتخت طی 19 روز در شرایط قابل قبول و طی 11 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی 109 وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل تا همین پارسال به ندرت می شد در شهر قدم زد و کسی را ماسک بر صورت دید؛ آنچه از ماسک زدن در پس ذهن بود مربوط به شهروندان شهرهایی بود که با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کردند و اغلب آنها در گزارش های تلویزیونی دیده می شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
عملیات مرمت و پرداخت گنبد منور حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) در آستانه ولادت باسعادت فرزند آن حضرت به اتمام رسید. به گزارش آستان قدس رضوی، عملیات پرداخت گنبد منور حرم مطهر رضوی یک رسم دیرینه است که مطابق برنامه زمان بندی هر سه سال یک بار انجام می شود. ...
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۴    
مدیران شهری اصفهان چند سالی است که به بهانه آلودگی هوا ، طرح زوج و فرد را در هسته مرکزی شهر اجرا می کنند. که به گفته آنها اقتضای مسئله کاهش آلودگی هوا ، طرح زوج و فرد خودروها را شکل داده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون گفت: سه واحد از شرکت های توسعه نیشکر به دلیل سوزاندن مزارع و آلودگی هوا و محیط به مراجع قضایی معرفی شدند.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۵۳   + ۲۹ سایت دیگر  
تماس مستمر با آلاینده ها می تواند منجر به مشکلات تنفسی، بیماری های قلبی و حتی سرطان ریه شود و از این رو توجه به سلامتی در روزهایی که هوا آلوده است اهمیت بیشتری پیدا می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۶    
پاییز و زمستان برای بسیاری از ساکنین شهرهای شلوغ و پر رفت و آمد تبدیل به کابوس شده است. اگر دلیل آن را می پرسید، پاسخ آلودگی هوا است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۵    
تهویه هوا، استفاده از گیاهان و دستگاه تصفیه هوا می توانند در پاکسازی هوای محیط موثر باشند. اغلب گفته می شود که باز گذشتن درب و پنجره ها و تهویه مناسب هوا انتشار ویروس را کم می کند. اما در این روزهای آلودگی هوا با باز کردن پنجره ها کمکی به تهویه هوا نمی کنید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند از راه اندازی ایستگاه آنلاین سنجش آلودگی هوای نهاوند بر روی تلویزیون شهری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس محیط زیست گفت: دلیل اصلی آلودگی هوا مازوت نیست و نهاد های زیادی از جمله خودروساز ها به قانون هوای پاک بی توجه هستند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۱    
آلودگی هوا مشکلی است که میلیون ها نفر در سراسر دنیا با آن درگیر هستند. آلاینده هایی که سالانه باعث مرگ میلیون ها نفر می شوند و منشا بسیاری از بیماری های خطرناک مثل سرطان ریه هستند.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شهرداری منطقه یک به منظور کاهش مصرف سوخت های فسیلی و آلودگی هوا با احداث 6 نیروگاه خورشیدی اقدام به تولید سالانه ، 153 مگاوات برق نموده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۵۰    
همیشه لازم نیست اقداماتی در سطح ملی برای کاهش تغییرات اقلیمی و آلودگی هوا صورت گیرد؛ گاهی کافی است تنها شهروندان با ایده پردازی خود به سازگاری با این عوامل بپردازند.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ ایسنا به نقل از سایمکس نوشت: دانشمندان معتقدند نتایج تحقیقات جدید، تحقیقات قبلی در مورد این موضوع را رد می کند. با استفاده از تجهیزات تحلیلی فوق حساس که به تازگی ساخته شده اند این گروه متوجه شدند که سوخت ها بیش از آن چه تصور می شد تبدیل به آلاینده های شیمیایی هوا می شوند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست اهواز با اشاره به آنچه که تخلف شرکت توسعه نیشکر در انجام مصوبات کارگروه آلودگی هوا در خوزستان خواند، گفت: آتش زدن بخشی از مزارع نیشکر در روز شنبه دوم اسفند، همه مناطق شمال و شرق اهواز را درگیر آلودگی کرده است.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۸    
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه به طورکلی ما مخالف اجرای محدودیت های تردد شبانه در سطح پایتخت هستیم، گفت: محدودیت های تردد شبانه سبب افزایش ترافیک، افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا می شود.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۵    
تاثیرات بد آلودگی هوا روی زندگی انسان ها کاملا برای همه مشخص است. اما براساس مطالعات اخیر دانشمندان ناسا، مشخص شد هرچند آلودگی هوا برای زندگی انسان ها بر روی کره زمین بسیار مضر است اما می تواند نشانه ای برای وجود زندگی موجودات فرازمینی در سیارات دیگر باشد. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه به طورکلی ما مخالف اجرای محدودیت های تردد شبانه در سطح پایتخت هستیم، گفت: محدودیت های تردد شبانه سبب افزایش ترافیک، افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا می شود.
شرکت گاز استان اصفهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، در نشست هم اندیشی مسئولان برخی از دستگاه های اجرایی استان که با رعایت پروتکل های بهداشتی در شرکت گاز استان اصفهان برگزار شد ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۰۵    
در میزگرد بررسی آلودگی هوا سید آرش میلانی گفت: در سال های گذشته شورای تهران در این زمینه و در مورد شکایت آلاینده های اصلی و بزرگ ورودی نداشته ولی واقعیت آن است که امسال اعلام هم شده که شورا آمادگی دارد درصورتی که اطلاعات متقن و مستندی که قابلیت ارائه در دادگاه ها را داشته باشد ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۷    
سازمان فضایی ناسا برای طراحی نسل جدیدی از تلسکوپ های فضایی برنامه ریزی می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۲۰    
آلودگی هوا سلامت همه افراد جامعه را به خطر می اندازد. اما سالمندان و کودکان و همچنین افراد مبتلا به آسم و بیماری های قلبی و تنفسی بیشتر در معرض آسیب هستند و کیفیت مطلوب هوا نقش پر رنگ تری در حفظ سلامتی آن ها دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۹    
بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، سالانه 4.3 میلیون نفر در اثر آلودگی هوا در محیط های بسته جان خود را از دست می دهند. همچنین یافته های جدید نشان می دهد کارمندانی که در هوای سالم و مطلوب کار می کنند تا 6% بازدهی بیشتر و بهتری دارند.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان کشف کردند که کوتونستر فرانچتی متراکم با برگ های کُرک دار در مقایسه با سایر بوته ها دست کم به میزان 20 درصد در جذب آلودگی های جاده ای با ترافیک سنگین موثرتر است؛ اگرچه که در جاده های خلوت تر تفاوتی را نشان نمی دهد.
ایفنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - پس از یک روز صعود هیجانی قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کاهش یافت و انتظار می رود این روند ادامه یابد چون عرضه در هر دو بازار مواد اولیه و محصولات فولادی رو به بالاست. از طرفی در تانگشان پس از تعطیلات به دلیل آلودگی هوا مقررات جدید اعلام شده که بر تقاضا اثر منفی بیشتری دارد ...
خبر معتبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
آلودگی هوا به دلیل بارش برف و باران و وزش باد در بسیاری از شهرها رخت بسته است.
آی تی رسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۶    
یک مطالعه بزرگ نشان می دهد که بین آلودگی هوای ذرات ریز و تباهی لکه زرد، یک بیماری چشمی مربوط به سن که منجر به نابینایی دائمی می شود، ارتباطی وجود دارد. آلودگی هوا می تواند بینایی شما را در آینده مختل کرده و یا کاملا از بین ببرد ...
روزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، نخاله های ساختمانی علاوه بر برهم ریختن بستر و ساختار خاک و ایجاد آلودگی در خاک و منابع آب، در شرایط اضطرار آلودگی هوا می تواند موجب تشدید آلودگی هوا شود. از این رو در شرایط اضطرار آلودگی هوا که معمولا همزمان با فصول سرد سال است، حمل نخاله های ساختمانی توسط کامیون ها و .. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۳۲    
امروزه با توجه به رشد روز افزون جمعیت در شهرها شاهد ظهور خودروهای بیشتر در جوامع هستیم هرچند تا حدودی تحرک و راحتی جابه جایی اشخاص افزایش یافته است اما همین موضوع اثرات ناخوشایندی بر جای گذاشته است که می توان به تلفات ناشی از سوانح رانندگی، آلودگی هوا و مصرف بیش از حد سوخت اشاره کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی 104 وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
یک بررسی جدید که نخستین مورد در نوع خود است نشان می دهد قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا به طور قابل توجهی خطر ناباروری را در جمعیت عمومی افزایش می دهد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که طی بهمن ماه امسال کیفیت هوا در پایتخت طی 19 روز در شرایط قابل قبول و طی 11 روز به دلیل افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
احمد مجرد روز جمعه در دیدار با فرماندار ارومیه افزود: این اقدام در راستای ادای سهم شرکت پخش فرآورده های نفتی در راستای کاهش آلودگی هوا بوده و در این خصوص نیز بسیار موثر بوده است. وی اضافه کرد: هم اکنون 52 درصد بنزین ارائه شده در استان، بنزین یورو است که نسبت به بنزین [...]
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها آلودگی هوا گریبان گیر مردم شده و مسئولان هم وعده هایی می دهند که به گفته خودشان انجام شدنی نیست.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
محققان به تازگی دریافتند که گیاه شیرخشت که معمولا افراد به عنوان یک گیاه طب سنتی برای از بین بردن زردی در نوزادان می شناسند، می تواند در کنار خیابان و مناطق پرترافیک، آلودگی هوا را به خود جذب کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مرکز پایش و کنترل هوای اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان روز جمعه کیفیت هوای کلانشهر اصفهان را در ایستگاه های سنجش 65 تا 98 و سالم اعلام کرد که به گفته کارشناسان، وزش باد عامل اصلی کاهش آلودگی هوا بوده است.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا به طور قابل توجهی خطر ناباروری را افزایش می دهد. در رابطه با این موضوع تحقیقات گسترده ای در حال انجام است.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
امروزه اهمیت فضای سبز در کاهش آلودگی هوا به خصوص در کلان شهرها بر کسی پوشیده نیست و مدیریت شهری مشهد همواره بر این مساله تاکید داشته است که از آن جمله می توان به اقدامات انجام شده در جهت توسعه کمربند سبز جنوبی اشاره کرد، همچنین علاوه بر تاثیر بسزای این فضا در کاهش آلودگی های هوا ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: بیشترین منفعت این پروژه متوجه مردم البرز است چرا که با کاهش چشمگیر ترافیک، تسهیل و تسریع در تردد و کاهش آلودگی هوا بواسطه احتراق سوخت خودروها در ترافیک همراه خواهد بود.