پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۷:۴۷Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هوای پاک»

ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
گزارش جدید مرکز تحقیقات در زمینه انرژی و هوای پاک مدعی شد مکانیزم سقف قیمت گروه هفت برای نفت روسیه، نتوانسته است به طور کامل، به هدف خود دست پیدا کند.
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
محمدحسین شاوردی/ پژوهشگر سیاستگذاری عمومی هر بحثی درباره مساله آلودگی هوا الزاما پای سیاست سلامت و سرریزهای مخرب هوای آلوده روی طول عمر، کیفیت زندگی و زیست طبیعی شهروندان را به قضیه باز می کند ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ در این زمینه ایجاد محدودیت هایی که روسیه را در فروش نفت با مشکل روبه رو کند، از جمله مهم ترین سیاست هایی بود که توسط غرب و در رأس آن از سوی گروه 7 (G7) پی گرفته شد. ...
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون تولیدی سازمان بازرسی طی نامه ای به سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به مغفول ماندن اقدامات زیربنایی در اجرای قانون هوای پاک هشدار داد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۵۰    
خانه فرهنگ امام علی(ع) مسابقه نقاشی باغ آرزو را با موضوع هوای پاک ویژه کودکان برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
به گفته یکی از نمایندگان مجلس، برخی از موارد قانون هوای پاک در اصفهان به درستی اجرا نمی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
خبر آنلاین : معصومه ابتکار در پاسخ به منتقدان نوشت: حذف بنزین پتروشیمی، عرضه بنزین و گازوییل یورو4، کاهش مصرف مازوت، ارتقا معاینه فنی و استاندارد خودروها، سخت گیری در پایش صنایع و ارتقا استانداردهای صنایع، تلاش برای تصویب و اجرای قانون هوای پاک و...شما چه کردید؟
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۱:۰۹    
در سال 1992 میلادی، سازمان ملل این شهر را به عنوان آلوده ترین شهر جهان معرفی کرد. مکزیکوسیتی به واسطه برخی ویژگی ها از جمله محصور شدن از 3 جهت توسط کوه ها و داشتن 4 تا 6 میلیون خودروی شهری اغلب آلاینده، شباهت زیادی به شهر تهران دارد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مهدی بابایی، نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این شورا می گوید: قانون هوای پاک نیازمند راهبری است، البته مسئولیت راهبری را می توان به عهده خود رئیس جمهوری یا معاون اول گذاشت
رکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رکنا، آلودگی هوا هر روز شدید تر از روز قبل می شود و دستگاه ها همه خود را در این نابسامانی خود را مبرا و مقصر را سایر دستگاه ها می دانند. حتی با وجود قانون هوای پاک تا کنون هیچکس محاکمه نشده است. یک چرای بزرگ پشت این کوه از سوالات ایجاد شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۱:۴۶    
معاون فنی و حسابرسی دیوان محاسبات: هیچ یک از دستگاههای مجری قانون هوای پاک بطور کامل تکالیف خود را انجام نداده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۲:۳۳    
شهروندخبرنگار ما با ارسال فیلمی مرز هوای آلوده و هوای پاک آسمان شهرستان گرمدره استان البرز را به نمایش گذاشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۹:۳۲    
با اینکه خیلی از مدارس و ادارات در بسیاری از استانها به دلیل آلودگی هوا در برخی مواقع تعطیل می شوند ، اما استان کهگیلویه و بویراحمد به خاطر هوای سالم و پاکی که دارد از این قاعده مستثنی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نفس کشیدن در هوای پاک و تمیز برای اصفهانی ها به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است، گرد و غبار، دود سیاه، تعطیلی مدارس و ادارات و تنگی نفس گرفتن انگار جزئی از زندگی شان شده است. این روزها آلودگی دست از سر اصفهان بر نمی دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضوکمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در توئیتی مطرح کرد؛آلودگی هوای تهران نشان داد که این مسئله یک بحران ریشه ای است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۵۷   + ۴۳ سایت دیگر  
مهدی پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: به جای اینکه مسئله را درست کنند و بگویند برنامه اجرایی آنها برای عملیاتی شدن قانون هوای پاک چیست؟ فرافکنی می کنند، وای به حال آن ها.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه محیط زیستی می گوید: اجرای قانون هوای پاک نیازمند یک متولی و دستگاه خاصی است که بتواند دستگاه ها را ملزم به پاسخگویی کند. مثلا در این باره می توانیم بگوییم معاون اول رئیس جمهور یا شهردار تهران و اینگونه ضمانت اجرای بیشتری دارد تا اینکه ما فقط از سازمان محیط زیست انتظار اجرای قانون ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: دستگاه های مسئول در حوزه هوای پاک بگویند برای این موضوع چه برنامه ای دارند و چه میزان اعتبار قرار داده اند؛ اگر برنامه ندارند و اعتبار نگذاشته اند ، وای بر حال آنها!
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دو عضو شورای شهر تهران از مازوت سوزی در 14 نیروگاه کشور و دو نیروگاه در اطراف استان تهران انتقاد کردند. پیرهادی خطاب به دستگاه هایی که در قانون هوای پاک کوتاهی کردند، گفت: به جای فرافکنی بیایید و بگویید برنامه تان برای حل این معضل چیست؟ مگر می شود که نه برنامه داشته باشید و نه بودجه وای به حال شما.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه از ابتدای آبان ماه تا امروز هیچ روز هوای پاکی برای اصفهان به ثبت نرسید، از تداوم آلودگی هوا تا پایان هفته خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
هوای شهرهای سرایان، بیرجند و حاجی آباد خراسان جنوبی در وضعیت پاک قرار دارد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اجتماعی زیرنویس، تهرانی ها در اتاق گازی به وسعت پایتخت کشورشان تنفس می کنند و خبری از اجرای قانون هوای پاک نیست. قانونی که قرار بود هوایی که در آن نفس می کشیم را تا حدی مطبوع کند ولی به نظر می رسد برای یک کشورِ در حال توسعه، بیش از حد آرمانی است. حال [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا روی وضعیت ناسالم و یا اضطرار، دیگر برای شهروندان مشهد موضوع تازه ای نیست و آنچه اهمیت دارد وجود اکسیژن و هوای پاک برای ریه ها است که کارشناسان امر این شرایط را بازخورد اقدامات نادرست و مازوت سوزی نیروگاه ها می دانند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
علیزاده، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم گفت: دستگاه هایی که در اجرای قانون هوای پاک کوتاهی کردند، تا دو هفته آینده معرفی می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ماجرای آلودگی مکرر هوای تهران دیگر برای مردم هم عادی شده است، آنها هم متوجه شده اند اراده ای برای رفع این مشکل 20 ساله وجود ندارد. نه خلأ قانونی در این میان وجود دارد که قانون هوای پاک همه تکلیف ها را برای نهادها و سازمان ها مشخص کرده و نه حتی چالشی بر سر اجرای آن هست ...
فرادید   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۳:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
حقیقت این است که آلودگی هوا در خانه می تواند به همان اندازه بد یا حتی بدتر از محیط بیرون باشد. به گزارش سایت های هلت لاین و پترو، برای اینکه در خانه ماندن تاثیر مثبتی بر وضعیت سلامت ریه های ما داشته باشد ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
صادق جعفری چگنی شامگاه دوشنبه با بیان این مطلب عنوان کرد: دستگاه های متولی اعلام وضعیت آلودگی هوا و تصمیم گیرنده باید سریع تر نسبت به شرایط آلایندگی هوای استان اعلام نظر کرده و طبق قانون هوای پاک با عاملان ایجاد آلودگی برخورد کنند.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۹:۳۳   + ۵۵ سایت دیگر  
زاکانی گفت: قرارداد با چینی ها برای تأمین 2 هزار دستگاه اتوبوس برقی، 25 هزار دستگاه تاکسی برقی، 100 هزار موتورسیکلت برقی و 10 هزار ون برقی نهایی شده است.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۴۰ سایت دیگر  
بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی سه روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش ملایم باد در ارتفاعات گاهی وزش متوسط باد پیش بینی می شود.
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به اجرای مصوبات زمین مانده قانون هوای پاک در دولت سیزدهم، از پلمب 48 واحد آجرپزی، انتقال 53 واحد ریخته گری و تدوین برنامه تغییر ساختار و جابه جایی نیروگاه شهید منتظری خبر داد. ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۵:۰۲   + ۴۳ سایت دیگر  
محمدامیر براهویی، شهردار زاهدان می گوید: گروه بهمن می تواند بسیاری از نیازهای شهر زاهدان را برطرف کند. این گروه در حوزه خودروهای برقی قدم های قابل قبولی برداشته است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۸    
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در توئیتی به حضور خود در برنامه تلویزیونی تهران20 با موضوع گزارش کمیسیون متبوعش پیرامون آلودگی هوا،اشاره کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: باتوجه به اجرای مصوبات بر زمین مانده قانون هوای پاک در دولت سیزدهم، 48 واحد آجرپزی پلمب، 53 واحد ریخته گری انتقال و نیروگاه شهید منتظری تغییر ساختار داده خواهد شد و جابه جا خواهد شد.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: شاید آن مازوت سوزی که می گویند نیست، واقعا هم نباشد اما گازوئیل یا سوختی که الان دارد استفاده می شود آن استاندارد لازم را ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
آلودگی هوا در بسیاری از کلانشهرهای کشور تشدید شده است. بسیاری از کارشناسان رفع این مشکل را در گرو اجرای قانون هوای پاک می دانند، قانونی که روی میز بسیاری از مدیران خاک می خورد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر پنجم تهران با بیان اینکه تولید یا واردات خودروهای برقی راهکار مطلوب داشتن هوایی پاک است، گفت: آلودگی هوا صرفاً ناشی از احتراق خودروها نیست، ولی هرچقدر میزان احتراق خودروها کمتر شود، آلودگی هوا نیز کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۷:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
وحیدی گفت: مسئولیت اجرای قانون هوای پاک با سازمان حفاظت محیط زیست است، اما یکی از موضوعاتی که در دستورکار وزارت کشور قرار دارد حمل ونقل عمومی است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۳:۰۶    
به گزارش جام جم آنلاین ، داریوش گلعلیزاده در پاسخ به این پرسش که چرا گره آلودگی هوا در کشورمان باز نمی شود؟ گفت: سهم منابع متحرک و ثابت در آلودگی هوا و راهکار های کاهش آلودگی هوا مدت هاست که مشخص است و این اتفاق مساله جدیدی نیست. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۰:۱۲   + ۵۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر گفت: طی گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس در سال 1400، 6398 نفر در تهران بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست دادند. مهدی پیرهادی عضو شورای شهر در جلسه علنی دیروز شورا به موضوع آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: متأسفانه شهر آلوده است و مردم هم این هوا را استنشاق می کنند ...
شهرخوان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحمدمهدی میرزای
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
جلسه کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک مبنی بر استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرستان های بابل، بابلسر، جویبار، قائم شهر، سوادکوه، ساری، آمل و نوشهر مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
آلودگی هوا معضلی اساسی و جدی در ایران است که دیگر فقط به تهران اختصاص ندارد. وضعیت وخیم آلودگی هوا به حدی رسیده است که سلامت هیچ شهروندی در کلانشهر ها به ویژه تهران به خطر جدی انداخته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۱۴   + ۵۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اعلام اینکه قانون هوای پاک در سال 1396 به تصویب مجلس رسیده و ابلاغ شده است، گفت: دیوان محاسبات کشور گزارش حسابرسی زیست محیطی نحوه اجرای قانون هوای پاک را تهیه کرده است.
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
احمد توکلی در حاشیه کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک افزود: با توجه به شرایط خاص استان مازندران از جمله وجود جنگل و عرصه های منابع طبیعی و وجود روستاهای متعدد در خصوص نحوه استقرار صنایع می بایست حق و حقوق مالکانه روستاییان را لحاظ کرد. وی با اشاره به اینکه کمیسیون ماده 11 قانون [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان تهران امروز بار دیگر از محکومیت 5 مدیر به دلیل ترک فعل در خصوص قانون هوای پاک خبر داد، اما این 5 مدیر دولتی چه کسانی هستند؟
مرور نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۲۶   + ۵۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان تهران ، گفت: بازرسی و سایر نهاد های نظارتی، علیه پنج نفر از مدیران وقت به لحاظ ترک فعل و با عنوان سوءاستفاده از مقام و موقعیت شغلی کیفرخواست صادر شد و در نهایت منجر به محکومیت این اشخاص شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران می گوید: بر اساس قانون هوای پاک ، شهرداری 10 وظیفه بر عهده دارد و باید گزارش اقداماتش را به شورا ارسال کند.