شنبه ۱۶ مهرساعت ۰۱:۵۴Oct 2022 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هوای پاک»

کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۲۱:۲۲    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پیش بینی 174 تکلیف برای دستگاه های اجرایی در قانون هوای پاک، گفت: بعضی از شهرهای کشور به سمت وضعیت جوی خطرناک در حال حرکتند و دستگاه های اجرایی باید با عمل به تکالیف خود مانع از این اتفاق شوند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۰۹:۲۰   + ۳۴ سایت دیگر  
رکنا: تهران از ابتدای سال 2 روز هوای پاک، 104 روز هوای قابل قبول، 80 روز هوای ناسالم برای افراد حساس جامعه، 8 روز ناسالم برای همه افراد و 2 روز هوای خطرناک داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۳:۵۲   + ۳۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست بر استفاده این سازمان از همه ظرفیت های قانونی برای اجرای قانون هوای پاک تاکید کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۲:۲۹    
الهه پهلوان، کارشناس ارشد برنامه ریزی محیط زیست: سیاست های برخورد با خودروهای فرسوده در کشورهای مختلف ارتباط مستقیمی با سطح تکنولوژی و شرایط اقتصادی کشورها دارد ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- اصلاح الگو یا بهینه سازی مصرف آب و انرژی در پیشرفت اقتصادی ، اجتماعی و حفظ محیط زیست کشور، از اهمیت خاصی برخوردار است، علاوه برآن، تأمین هوای پاک برای زندگی سالم مردم، در شهرها و محیط های زندگی غیرشهری و مراکز صنعتی، با مدیریت و کاهش مصرف سوخت های فسیلی ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران نشین ها از ابتدای امسال تاکنون تنها دو روز هوای پاک بیشتر تنفس نکرده اند. این را آمارهای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می گوید. براساس همین اعداد و ارقام نه چندان دلگرم کننده باید به دو روز هوای خطرناکی هم اشاره کرد که در لیست روزهای سیاه امسال تهران نشسته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شهروندان مشهدی از ابتدای سال تا کنون 26 روز هوا با کیفیت پاک را تنفس کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال چهار برابر شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا وتغییر اقلیم سازمان محیط زیست از احتمال گسترش آلودگی هوا با توجه به آغاز فصل سرما خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۵۷    
ایسنا/آذربایجان غربی معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در 5 ماهه نخست امسال مردم استان 44 روز هوای پاک داشتند.
سلامت نیوز / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۶   + ۶۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد 76 یعنی در بازه قابل قبول قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۸    
بر اساس تحقیقات سال 2021 که توسط صندوق هوای پاک انجام گرفت، آلودگی هوا بیش از 13 درصد از تولید ناخالص داخلی شهر صوفیه بلغارستان را به خطر می اندازد و به همین علت مسئولان اقدام به ایجاد منطقه کم انتشار کرده اند.
سلامت نیوز / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۷:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
قانون هوای پاک که تابستان سال96 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، پایانی بر نیم قرن بی برنامگی در عرصه کنترل آلودگی هوا بود. اما این تازه ابتدای راه بود و تا رسیدن به آسمان آبی فرسنگ ها فاصله است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۷:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ سیدمحمدمهدی میرزائی قمی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با استناد به اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوا گفت: طی شش ماه نخست سال جاری، کیفیت هوای تهران دو روز در شرایط پاک و 94 روز در شرایط قابل قبول قرار داشت، ضمن اینکه 79 روز شرایط ناسالم برای گروه های حساس ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رکنا: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هم اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد 92 یعنی در بازه قابل قبول قرار دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۰:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با مقایسه روزهای مطلوب و نامطلوب نیمه نخست سال 1400 و 1401 خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش از 48 درصد روزها در شرایط نامطلوب قرار داشتند در صورتی که این نسبت در سال گذشته تنها 17 درصد بود.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۸   + ۵۴ سایت دیگر  
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: شاخص کیفیت هوای تهران در ظهر روز شنبه روی عدد 100 قرار دارد و هوای شهر قابل قبول است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۷   + ۳۰ سایت دیگر  
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 81 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
عصر خودرو- عضو هیئت مدیره انجمن اسقاط خودرو گفت: 6 میلیون خودروی فرسوده در کشور وجود دارد و پرداخت یک درصد قیمت خودرو به جای برگه اسقاط مانعی در برابر اجرای قانون هوای پاک است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۷:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
مشهد- تولید موتورسیکلت در قبال اسقاط موتورهای فرسوده بر اساس قانون ساماندهی صنعت خودرو و هوای پاک مدتی است که بنا بر گفته تولیدکنندگان سد راه تولیدشده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز (27 شهریورماه) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 173 و در شرایط قابل قبول است اما در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست از بین هشت کلانشهر کشور امروز(27 شهریورماه) اهواز آلودگی هوا برای همه، شش کلانشهر هوای مطلوب و اهالی تبریز هوای پاک را تجربه کرده اند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم با اشاره به الزام قانون هوای پاک درخصوص کیفیت سرویس های مدارس از کنترل و نظارت بر استانداردهای سرویس مدارس همزمان با بازگشایی سال تحصیلی خبر داد. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۲۳:۲۲    
تعداد روزهای دارای هوای پاک اصفهان در نیمه نخست امسال صفر است، ثبت 5 فوتی از اصفهان در مراسم اربعین، موکب ها تا چه روزی پذیرای زائران هستند؟، اعلام شرایط بیمه زنان خانه دار و دختران و پایگاه های فعال اهدای خون اصفهان در روز اربعین را مطالعه کنید.
خلخالیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
پیرو برگزاری تور آشناسازی فعالان گردشگری استان اردبیل با جاذبه های شهرستان خلخال، چندین تور گردشگری وارد شهرستان ما شده اند که نشان از تأثیرگذاری مثبت آشناسازی دارد. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تا بیستم شهریورماه، تعداد روزهای هوای پاک در استان اصفهان صفر بوده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اگر قصد سرمایه گذاری در محله زعفرانیه را دارید، می توانید واحدی 11 ساله با متراژ 101 متر و 2 اتاق خواب را با سرمایه ای بالغ بر 10 میلیارد و 700 میلیون تومان خریداری کنید.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۷    
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده در خصوص موضوع کمبود گواهی اسقاط، مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر واریز هزینه اسقاط به صندوق محیط زیست و وضعیت اجرای قانون هوای پاک به بیان توضیحاتی پرداخت.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس آیین نامه ماده 8قانون هوای پاک از ابتدای سال 1401تردد موتورسیکلت ها و تاکسی های کاربراتوری در کلانشهرهای درگیر آلودگی هوا ازجمله تهران ممنوع است. ازسوی دیگر طبق مصوبه 2تیر 1395هیات وزیران، تولید و شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری نیز ممنوع شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۵:۰۶    
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز روز جهانی هوای پاک برای آسمان آبی است و شعار امسال هوای مشترک ما است.
سلامت نیوز / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
کارشناسان سازمان ملل در روز هوای پاک هشدار دادند هوایی که عامل ادامه حیات بشر است ما را بیمار می کند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۳:۲۷    
سال هاست که بحث استفاده از انرژی پاک برای داشتن محیط زیستی سالم تر مطرح است. ازاین رو بسیاری از کشورهای در حال توسعه به سراغ تکنولوژی هایی می روند که آلایندگی های کمتری داشته باشند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مشاور املاک فاز6 شهر پرند ، سعی دارد با معرفی بهترین آپارتمان های در حال فروش و یا اجاره، کمک کند کسانی که به دنبال یک محیط آرام، با هوای پاک می باشند، با قیمت مناسب، به خواسته خود برسند. این املاک با کمک کادر مجرب خود، در خرید و فروش املاک زیادی در پرند، موفق عمل نموده است. ...
تهران پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۸:۲۵    
ایران دارای یکی از مترقی ترین قوانین در زمینه هوای پاک است اما با وجود داشتن آن، به ویژه در کلانشهرها هنوز شاهد هوایی آلوده هستیم که عده ای اجرا نشدن این قانون را به نداشتن اعتبار ربط می دهند اما رییس سازمان حفاظت محیط زیست معتقد است پول ملاک نیست؛ دستگاه های مجری بهانه نیاورند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - ایران دارای یکی از مترقی ترین قوانین در زمینه هوای پاک است اما با وجود داشتن آن، به ویژه در کلانشهرها هنوز شاهد هوایی آلوده هستیم که عده ای اجرا نشدن این قانون را به نداشتن اعتبار ربط می دهند اما رییس سازمان حفاظت محیط زیست معتقد است پول ملاک نیست؛ دستگاه های مجری بهانه نیاورند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۸:۰۹   + ۶۲ سایت دیگر  
تهران از ابتدای سال 2 روز هوای پاک، 80 روز هوای قابل قبول، 76 روز هوای ناسالم برای افراد حساس جامعه و 2 روز هوای خطرناک داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۴:۲۴    
درختان ضامن هوای پاک مورد نیاز ما هستند و از بین رفتن جنگل ها پیامدهای فاجعه باری برای جوامع انسانی و تمام موجودات زنده روی کره زمین به دنبال دارد. از سوی دیگر برای ساخت ورق های چوبی و ام دی اف، نیاز به استفاده حجم قابل توجهی از چوب درختان است ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۶:۵۳    
ایران با داشتن جنگل های باشکوه و حاصلخیز در منطقه شمال، مقصدی بسیار زیبا و بسیار جالب برای گردشگران از اقصی نقاط ایران است. جنگل شمال به دلیل داشتن جنگل های فراوان و طبیعت کشور به طلای سبز معروف است که به دلیل حاصلخیزی طبیعی و آب و هوای پاک از جایگاه ویژه ای در ذهن مسافران برخوردار است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۳:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(13 شهریورماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس تجربه کرده است. اهالی شهر تبریز هوای پاک را تنفس می کنند. ...
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۳:۳۰    
عضو شورای شهر تهران گفت: آیا دولت در قبال ترافیک تهران مسئولیتی ندارد و آیا قرار نیست قانون هوای پاک را اجرا کند؟ گفتند از شورای ششم حمایت می کنیم؛ این چه نوع حمایتی است؟ مردم شورا و شهرداری را در قبال ترافیک تهران مسئول می دانند و به حق هم هست و ما باید پیگیری کنیم اما می دانند چند دستگاه در ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۲:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز(13 شهریور) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 149 و به عنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است ...
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به تکمیل ظرفیت پارکینگ های پایتخت بیان کرد: آیا دولت مسئولیتی در خصوص ترافیک و قانون هوای پاک ندارد، دولت اعلام کرد که از شهردار در این زمینه حمایت خواهد کرد اما این چه حمایتی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نشست وزیران محیط زیست کشورهای همسایه، تعیین بند اعتباری برای اجرای قانون هوای پاک در بودجه 1401 برای اولین بار، ملی کردن شاخص های محیط زیستی و خاموش کردن مشعل های گازی با هدف کاهش گازهای گلخانه ای از جمله مواردی است که دولت سیزدهم در یکسال گذشته در راستای غلبه بر آلودگی هوا انجام ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۰۸:۴۵    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای پنج منطقه مشهد در نهمین روز شهریور، در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای هشت منطقه کلانشهر مشهد در هشتمین روز شهریور ماه، در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار دارد.
سلام نو / آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۸:۴۶   + ۲۴ سایت دیگر  
در سال گذشته حدود 21 هزار نفر به دلیل آلودگی هوا ناشی از ذرات معلق در 27 شهر آلوده کشور جان خود را از دست داده اند که طبق نظرسنجی ها خودروهای فرسوده در آلودگی هوا نقش زیادی داشته اند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز(7 شهریور) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 155 و به عنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۷:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(7 شهریورماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را در وضعیت ناسالم برای همه حساس تجربه کرده است همچنین اهالی شهر تبریز هوای پاک را تنفس می کنند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 96 قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول و در مرز آلودگی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای هفت منطقه کلانشهر مشهد در هفتمین روز شهریور ماه، در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار دارد.