دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۱۵:۳۳Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی و معماری»

یزد فردا   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد و معاون امور عمرانی و زیربنایی شهرداری یزد از طرح مناسب سازی شهری در برج ساعت و خیابان مسجد جامع یزد بازدید کردند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
قزوین - ایرنا - سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: امسال با صدور 836 مورد پروانه ساخت و ساز از سوی مناطق سه گانه شهرداری قزوین شاهد افزایش 35 درصدی این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.
ایلنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری مناطق سه گانه شهرداری قزوین 836 پروانه ساخت و ساز صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 افزایش داشته است .
ایمنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: مهمترین آسیب رسان های سیما و منظر شهری فقدان برنامه جامع برای سیما و منظر شهری در سطح کلان ملی و سطح خرد شهری و توجه نکردن به تامین آسایش بصری در منظر شهر، توسط برنامه ریزان و مدیران شهری است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
منطقه 22 دارای 30 گود است که از این تعداد 16 گود پرخطر به شمار می آید. این گودها نه تنها همسایگان را تهدید می کند بلکه برای عابران نیز خطرناک است. در کمیسیون های شهرسازی و معماری و عمران و حمل نقل شورای شهر مقرر شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۴۰    
بعد از گذشت ماه ها هنوز نتیجه قطعی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای ادامه ساخت هتل در حریم خیابان چهارباغ عباسی ابلاغ نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تصمیم دولت برای کاهش اختیارات شوراهای شهر کشور انتقاد کرد و گفت: تصمیم امروز مجلس در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده، آزمونی بزرگ در دفاع از جایگاه مدیریت های شهری سراسر کشور است.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
قم نیوز: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم محور فردوسی را بزرگترین بزرگراه شهری در قم دانست و گفت تا به امروز بیش از 90 درصد از محدوده محور فردوسی تملک و آزادسازی شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۱:۴۱    
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: از طریق سایت اصفهان نما، شهر با چند کلیک در دسترس شهروندان است و شهروندان می توانند با استفاده از اینترنت و از منزل امور مربوط به شهرداری را انجام دهند.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تا کنون نتیجه قطعی از سوی "شورای عالی شهرسازی و معماری ایران" مبنی بر ساخت هتل در حریم چهارباغ عباسی ابلاغ نشده است لذا هرگونه اقدام پس از تعیین تکلیف قطعی، امکان پذیر است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۴۱    
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی بوشهر از برگزاری جلسه کمیسیون ماده 5 شهر های برازجان، خورموج با 23 دستور کاروبه ریاست معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری بوشهر خبر داد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۱۴    
الهام مصدقی راد خبرنگار کمیسیون ماده5 به تازگی براساس مصوبه ای به احداث اتاق های مادر و کودک در ساختمان های عمومی و اماکن پرتردد شهر تهران رأی داده است. معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز موظف به پیگیری این مصوبه و احداث اتاق ها در اماکن موردنظر و مطابق با استانداردها شده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۶    
مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان گفت: طراحی مکان سوم با قابلیت جذب طبقه خلاق (طراحی مرکز هنری،علمی در شهر اصفهان) به عنوان پروژه پژوهشی مساله محور حوزه بهره بردار معاونت شهرسازی و معماری توسط طناز کارگر دانشجوی دانشگاه هنر تبریز مورد پژوهش قرار گرفت.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۳۶ سایت دیگر  
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با پروژه های محرک توسعه در مناطق 15 و 18 موافقت شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در رابطه با چشم انداز بلندمدت شهرداری برای بازآفرینی بافت های تاریخی، بیان کرد: ما نباید فکر کنیم که اقتصاد ساخت در تخریب است، باید به نقطه ای دست پیدا کنیم که برخی از آثار ارزشمند توجیه پذیری لازم را برای مالکان داشته باشد که مسیر احیا و بازآفرینی طی شود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اولین جلسه کارگروه شهر دوستدار کودک با حضور اعضای کارگروه به ریاست ندیمی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری پاکدشت برگزار گردید.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در نامه ای به استاندار خراسان رضوی مصوبه اخیر این شورا را درباره تهیه و تدقیق نقشه گسل های شهری و حاشیه 30 کیلومتری آن و تعیین حریم های آنها ابلاغ کرد.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
قم نیوز: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تملک خیابان یاسمن در راستای اجرای محور فردوسی، گفت: لایحه واگذاری زمین جامعه الزهرا(س) به شهرداری در شورای اسلامی شهر قم بررسی شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۴۲    
مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان گفت: ارزیابی، انتخاب و زمان بندی پروژه های ساخت خیابان های شهری با رویکرد یکپارچه در یک چارچوب با چند هدف به عنوان پروژه پژوهشی مساله محور حوزه بهره بردار معاونت شهرسازی و معماری توسط شیما طاهری دانشجوی دانشگاه آزاد خوراسگان مورد پژوهش قرار گرفت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مالواجرد، دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در نامه ای به شش استاندار مصوبه اخیر این شورا در خصوص تهیه و تدقیق نقشه گسل های شهری و حاشیه 30 کیلومتری آن و تعیین حرائم آن ها را به آن ها اعلام کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: به منظور حفاظت و ارتقای شرایط زیست محیطی شهر برای نسل های آینده، لازم است رویکردهای جدید برنامه ریزی توسعه یابد.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۳:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران همزمان با موج جدید شیوع ویروس کرونا از فراهم شدن امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری به صورت برخط از طریق کارتابل شهروندی در “سامانه تهران من” خبر داد. ...
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور، گفت: با این وجود هر دو ماه چندین پروژه بزرگ شهری در قم افتتاح می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار منطقه 4 تبریز از صدور یک هزار و 311 گواهی شهرسازی در آبان ماه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران درباره برخی آراء صادره در کمیسیون ماده 38 آیین نامه معاملاتی شهرداری در خصوص بلند مرتبه سازی های منطقه 22، به شهرداری تهران تذکر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
شورای عالی شهرسازی با تصویب نقشه دقیق محدوده گسل های تهران و 5 کلانشهر یا مرکز استان دیگر، ساخت ساختمان های مهم و حیاتی در محدوده این گسل ها را ممنوع کرد. ...
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - بوستان طبقاتی شهید زین الدین در منطقه چهار با حضور مدیران شهری و استانی امروز افتتاح شد. به گزارش شهرنیوز، بوستان شهید زین الدین روز شنبه طی مراسمی با حضور مالکی نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ...
معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در جلسات کمیسیون ماده 5 و گروه کاری تلفیق زیربنایی استان که در 30 روز گذشته برگزار شده است 368 مورد از پرونده های بررسی شده به تصویب رسید.
شورا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی، در جلسه ارتباط مستقیم این هفته سامانه 1888 که بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، مدیران ارشد معاونت شهرسازی و معماری با اتصال به سیستم دریافت تماس سامانه 1888، بصورت مستقیم مطالبات و مشکلات شهروندان در حوزه شهرسازی را رسیدگی و پاسخ دادند. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۳۸    
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: باهدف حفظ و نگهداری قنات های این شهر و جلوگیری از حوادث غیر مترقبه مرتبط با این قنات ها نقشه موقعیت میله و مسیر قنات ها در مناطق یک و دو شهرداری قزوین در محیط (جی. آی.اس) تهیه شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره پرونده باغات و بررسی ویژه زمینی 4 هزار متری در خیابان آفریقا در منطقه 3 پایتخت اظهار داشت ...
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری منطقه15 از اختصاص 10 خط ویژه تلفن این معاونت برای رسیدگی به درخواست شهروندان و پاسخ به سوالات آنان خبر داد.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی تهران با قبول طولانی بودن فرآیند صدور پروانه ساخت و ساز در پایتخت، از کیفی سازی، بررسی نمای ساختمان و صیانت از درختان به عنوان دلایلی برای این موضوع نام برد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه 12 گفت: پروانه پلاسکو در حال صدور و فرآیند حقوقی و مالی آن در حال تکمیل است. به لحاظ موضوعات فنی، شهرسازی و بررسی حقوق مکتسبه کار به اتمام رسیده و با دستور ستاد شهرداری تهران و تاییدیه گروه داوری و راهنمای طراحی، پروانه پلاسکو مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری صادر خواهد شد.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز با اشاره به نبود جذابیت لازم برای جذب سرمایه گذار گفت: اراده لازم و بستر مدیریتی مناسب برای جذب سرمایه در مدیریت شهری اهواز وجود ندارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
ریییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از اضافه شدن 1168 هکتار به بافت فرسوده شهر تهران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در مخالفت با طرح ارائه شده مبنی بر تعطیلی جلسات علنی شورای شهر در پی شیوع ویروس کرونا، این تصمیم را اشتباه خواند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۲۷    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با هشدار به مالکان گود های پرخطر در شهر گفت: اگر مالکی گود پرخطر داشته باشد و آن را برطرف نکند، آن گود خطرآفرین با دستور مقام قضایی پر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-شهریورماه سال 95 طرح ویژه شهر سلطانیه در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب شد اما با گذشت چهار سال هیچ اقدامی در خصوص اجرای این طرح صورت نگرفته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: شهرهای تاب آور آسیب پذیری در برابر رویدادهای شدید را کاهش داده و به طور خلاقانه به تغییرهای زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی به منظور افزایش پایداری بلند مدت خود پاسخ می دهد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۱۶    
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: یکی از مهم ترین راهبردهای بهبود کیفیت اکوسیستم های شهری، توسعه شهرهای تاب آور است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 22 تهران به 30گود چاله بزرگ رها شده در منطقه اشاره کرد و گفت: در صورت بی توجهی، 16 مورد آن می تواند آسیب جدی و پر خطر برای بافت مسکونی به همراه آورد.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۱۲    
شهر بیست/ معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: بیش از 70 درصد شهروندان از سامانه قم یار استفاده کرده و 30 درصد از 70 درصد به صورت شخصی و از طریق موبایل، درخواست خود را در سامانه ثبت کرده اند.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: برای تجدید حیات و رقابتی بودن، شهرها باید آزمایش خلاقیت را پشت سر بگذارند. سید احمد حسینی نیا اظهار کرد: طبقه خلاق از افرادی تشکیل شده است که در علم و مهندسی، معماری و طراحی، آموزش ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: مصوبه مجلس دقیقا درباره ساماندهی و تمرکززدایی مراکز اداری، سیاسی از تهران است که برخی از این مصوبه تعبیر انتقال پایتخت دارند در صورتی که مصوبه مجلس اساسا درباره انتقال پایتخت نیست.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ای به استاندار قم، تصمیم شورا را در خصوص الحاق 63 هکتار از اراضی دولتی مجاور شهرک قدس شهر قم به محدوده شهر جهت طرح اقدام ملی مسکن به استاندار قم، اعلام کرد.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: در حال حاضر برای تشویق تسریع روند نوسازی در محله های کمتر برخوردار به لحاظ امکانات شهری، در شیراز بین 50 تا حداکثر 100درصد تخفیف بر آیتمهای عوارض صدور پروانه ساختمانی اعمال می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۸:۰۱    
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: پنج عامل مهم برای طبقه بندی شهرهای خلاق شامل خلاقیت، نوآوری، سطح شهری، توسعه عقلایی و ارتباط است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۲۳:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: مشاور طرح بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که معاونت پژوهشی دانشگاه تهران است، در جلسه مشترک حضور پیدا نکردند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
علی رغم اخبار منتشر شده درباره اختلاف اعضای شورای شهر و شهردار شیراز، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای این شهر موضوع را به طور کامل رد کرد.