چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۸:۳۴Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی و معماری»

رویداد ایران   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، در پی طرح مطالبات فعالان حقوق کودک، متخصصان و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مبنی بر لزوم اتخاذ سیاست ها و ضوابط اجرایی مؤثر به منظور ایجاد فضاهای مناسب جهت رفع نیازهای کودکان و مادران در بناها و فضاهای شهری ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: سال آینده در هر منطقه شهرداری حداقل دو محله بر اساس دسته بندی تحلیلی به عنوان محله هدف انتخاب و به این ترتیب در 58 محله طرح ارتقای کیفی و سند بازآفرینی محلات اجرا می شود.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
آیین تودیع و معارفه معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با حضور شهردار قم برگزار شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: شهردار قم گفت: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم باید برنامه محور پیش رود و در این زمینه باید به فرهنگ این شهر توجه ویژه داشت.
پانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران پیش بینی کرد صدور 12 هزار پروانه ساختمانی در سال 1401 دور از ذهن نیست این در حالی است که ناصر امانی عضو شورای شهر تهران معتقد است پیش بینی این درآمدها خوش بیانه است و شهرداری به جای افزایش درآمدهای ناپایدار باید به دنبال درآمدهای پایدار شهری باشد ...
شهر بیست   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر قم با تأکید بر اینکه شهروندان از خرید زمین خارج از محدوده و بیرون از حریم شهری اجتناب کنند، گفت: اکنون برای ساکنان 16 متری امام خمینی(ره) در شهر قم مشکلاتی ایجاد شده و مالکین خانه های احداث شده در شرایطی قرار گرفتند که 20 سال پس از سکونت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای شهرستان شیراز با اشاره به درخواست الحاق به شهر برخی روستاهای بخش مرکزی شیراز گفت: اهالی روستاهای سلطان آباد، کرونی، شاپورجان، کیان آباد، گردخون و اقبال آباد به دلیل فاصله کم به شهر شیراز و جمعیت بالا ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز از برگزاری سومین نشست مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری مراکز استان ها در تبریز خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، جلسه بررسی خروجی پروژه "تحقیق و پژوهش در توسعه مدل هوشمند کنترل نقشه معماری در فرآیند صدور پروانه شهرداری تهران با رویکرد مدل سازی اطلاعات ساختمان" با حضور حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
طرح منطقه نمونه گردشگری شیدا (پاک بوم) در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت:طرح تئاتر شهر واقع در پارک تاجیکستان باهدف هویت بخشی و نمادپردازی در شهر کرج و ارتقای فرهنگ جامعه، تهیه و اجرایی خواهد شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۷    
سعید ابریشمی راد شهردار شاهین شهر در جلسه معارفه سرپرست ناحیه یک حوزه شهرسازی و معماری شهرداری گفت: خوشبختانه شاهین شهر به لحاظ شیوه شهرسازی، بهترین ساختار شهری در شهرهای کشور را داراست و در این راستا یک امانت سنگین برعهده ماست که آنچه به خوبی و زیبایی به ما سپرده شده را با وضعیت بهتر به نسل های ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۰    
معاون شهرسازی و معماری شهردار ساری گفت: ضوابط ناعادلانه شهرسازی باعث فرار انبوه سازان از مرکز استان شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۲۲    
افشین وزیری تهرانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری بهارستان شد. وی متولد 1347 و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی عمران و کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری است و سمت قبلی ایشان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شاهین شهر بوده است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
تعیین تکلیف گودهای رها شده در تهران یکی از موضوعات مهم مطروح در سی و دومن جلسه شورای شهر تهران بود که از سوی مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مورد تاکید قرار گرفت ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۰    
رئیس گروه شهر دوستدار کودک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: با توجه به در دستور کار بودن محتوا محور شدن پارک ها، احداث پارک های موضوعی همچون پارک موضوعی بازیافت، پارک موضوعی مهارت و پارک ویژه معلولان در منطقه 12، پارک قرآنی نیز در مرحله برنامه ریزی برای احداث است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در حکمی مهندس مجید متین فر را به عنوان معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم را منصوب کرد. متن حکم به این شرح است: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – جزئیات و نواقص طرح تفصیلی شهر ساری روز چهارشنبه با حضور دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و بازدید میدانی از مناطق حاشیه ای مد نظر برای الحاق به محدوده شهری مرکز استان مورد بررسی قرار گرفت.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش آلودگی هوا در کلانشهرها عدم توجه به توصیه های اسلام در نظام شهرسازی و معماری کنونی است. انجام مطالعات و برنامه ریزی بر اساس مبانی دینی و اسلامی در حوزه محیط زیست و سلامت شهری یکی از رویکردهای مهم مطالعاتی در این دوره خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: مازندران تنها استان دارای طرح ویژه شهرسازی استانی است، اما برای اجرای این طرح گامی در استان برداشته نشده است که امیدواریم در دوره جدید مدیریت استانی شاهد پیگیری برای اجرای این طرح باشیم.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۲۱   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حامد سلیمی با مقایسه آمار صدور پروانه 9 ماهه نخست امسال با مدت مشابه سال گذشته گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه امسال، 4 هزار و 381 مورد پروانه ساختمانی صادر شده که این آمار در مدت مشابه سال قبل، 5 هزار و 344 مورد بوده است. ...
طی مکاتبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با استاندار استان لرستان، مصوبه شورا در خصوص مغایرت های اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر خرم آباد در 5 بند، ابلاغ شد.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با صدور حکمی، محمد جواد خسروی پور را به عنوان "مشاور خود و سرپرست نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران" منصوب کرد.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر قم با اشاره به ضرورت تملک پلاک های باقی مانده پروژه جمهوری اسلامی، گفت: این پروژه هم اکنون در مرحله پایانی و انتهایی خود قرار گرفته است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به کمبود پارکینگ در این شهر، گفت: برای توقف این وضعیت نامطلوب باید در عوارض کسر پارکینگ بازنگری انجام شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اقدامات انجام شده برای ایمنی ساختمان ها در برابر حوادث را تشریح کرد و گفت: استفاده از مصالح استاندارد در پروژه های ساختمانی شهر تهران الزامی است و به صورت مرتب کنترل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۹:۰۶    
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران طرح جامع شهر قائمشهر را ابلاغ کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
جعفر بندی شریبانی عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران درخصوص طرح انتقاد ها درباره پیامد سیاست های اعمال شده در حوزه ساخت و ساز شهری به میزان گفت: بالاخره باید به این نکته توجه شود که در دوره گذشته مدیریت شهری تهران عده ای با شعاری مبنی بر عدم شهرفروشی روی کار آمده بودند ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۰:۳۱    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: تاکنون 33 هزار ساختمان ناایمن، پایش و ارزیابی شده است.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در مکاتبه با استاندار مازندران، طرح جامع شهر قائمشهر را ابلاغ کرد.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در مکاتبه با مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی، مدیران کل راه و شهرسازی استان ها و مدیرکل دبیرخانه شورا، مصوبه فرونشست زمین را ابلاغ کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ مهندس مسعود حمزه ای، مشاور معاونت شهرسازی ومعماری وزارت راه و شهرسازی با حضور در برنامه گفتگوی اجتماعی در مورد اینکه رانت بلند مرتبه سازی در جیب کیست؟ گفت: از مزایای بلند مرتبه سازی عدم دست اندازی به زمین های حاصلخیز پیرامون شهرها ...
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، با حکم محمد صاق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی امیر قادری به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان مهاباد منصوب شد. امیر قادری، معاون فنی،هماهنگی بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، مدیرکل دفتر فنی استانداری کردستان ...
وزیر راه و شهرسازی درحکمی شهریار افندی زاده را به سمت نماینده وزیر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در حوزه حمل ونقل منصوب کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از تصویب نهایی کلیات طرح تفصیلی شهر قزوین توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم از بازنگری در طرح تفصیلی شهر قم بر اساس محله محوری و اصلاح سرانه های خدمات شهری خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
در سی و هشتمین نشست کمیسیون حقوقی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران حمیدرضا صارمی با اکثریت آراء به عنوان رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران انتخاب شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۰    
یک کارشناس شهرسازی و معماری گفت: معتقدم در امر ساماندهی ورودی های شهرها، همچون شهر اصفهان فقط از جانب شهرداری اقداماتی انجام شده و کمتر شاهد فعالیت بین دستگاهی در این زمینه بوده ایم، البته شورای اسلامی شهر نیز باید وظیفه هم گرایی بین سازمانی را بر عهده بگیرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بیان کرد: 4 لایحه درخصوص پروانه ساخت وساز در دست کمیسیون شهرسازی شورا است و این هفته رسیدگی می شود و ظرف 2 ماه آینده، فرآیند صدور پروانه روند صعودی خواهد داشت. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: در دوره قبلی مدیریت شهری قفل های زیادی به عناوین مختلفی مانند ضابطه و مقررات ایجاد شده و عملا سازنده ها تمایلی برای ساخت و ساز در شهر تهران ندارند.
همت خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۵:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 4 از ایمن سازی و تعیین تکلیف گودهای پرخطر و رهاشده خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود 11 گود پرخطر ایمن سازی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۶    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: 90 درصد افرادی که پروانه ساختمانی می گیرند، مرتکب تخلف می شوند و این آمار چشمگیر نشان می دهد که علت ریشه ای وجود دارد و باید به آن بپردازیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تهیه 4 لایحه برای بهبود وضعیت ساخت و ساز در تهران خبر داد و گفت:ساخت و ساز طی 5 تا 6 سال 60 تا 70 درصد در پایتخت کمتر شده است.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: باوجوداینکه قانون مناسب سازی معلولان از پشتوانه قانونی قدرتمندی برخوردار است اما در مرحله اجرا دچار مشکل است و به درستی به آن پرداخته نمی شود.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار ایلام اعلام کرد: الحاق چهار روستای حومه شهر ایلام با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری به مرکز شهر ابلاغ شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شهردار بجنورد بر ضرورت اصلاح قوانین و یا نگاه های شورای عالی شهرسازی و معماری برای بلند مرتبه سازی در مرکز خراسان شمالی تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۸:۲۶    
استاندار همدان از موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با الحاق 680 هکتار به شهر همدان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرمشهد گفت: در حال حاضر دشت مشهد جزء مناطقی از کشور است که فرونشست زمین در آن به مرحله بحرانی رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۶:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
همدان_ایرنا_ استاندار همدان روز دوشنبه در سفر به تهران و در ادامه پیگیری امور و مسائل مختلف استان در پایتخت، موفق به اخذ موافقت شورای عالی معماری برای الحاق 680 هکتار از اراضی شورین به طرح جامع شهری همدان شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۶:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره برنامه های شهرداری برای نوسازی بافت های فرسوده توضیحاتی را ارائه کرد.