شنبه ۲۲ خردادساعت ۱۶:۵۴Jun 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی و معماری»

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون میزان پیشرفت مصوبات مربوط به انتقال پادگان ها از محدوده شهرها را به معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شهر زندگی" عنوان سلسله برنامه های مناظره انتخاباتی شورای اسلامی شهر اصفهان است که به میزبانی خبرگزاری ایمنا و با حضور نامزدهای دو لیست "تن های برای مردم" از جبهه اصلاح طلبان و "حق اصفهان زندگی است" از مجمع نیروهای انقلاب اسلامی، در سه شب برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۸:۳۲    
گردهمایی طرفداران محمد سالاری (رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران و کاندیدای دور ششم انتخابات شورای شهر) شب روز گذشته (20 خرداد) در باشگاه دارایی با حضور اعضای این نهاد و دبیرکل خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۸:۳۱    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در گردهمایی طرفداران محمد سالاری (رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران و کاندیدای دور ششم انتخابات شورای شهر) که شب روز گذشته (20 خرداد) برگزار شد، سخنرانی کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۸:۲۴    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، گفت: علی رغم اینکه فضای انتخابات، سرد است، با رد صلاحیت ها در راستای تضعیف جمهوریت قدم برداشتند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از بی توجهی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به موضوعات شهری انتقادکرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۴    
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون طرح ویژه حریم شهر کوهسار را به استاندار البرز اعلام کرد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۰    
ضای سبز شهر چهاردانگه به بیش از سرانه استاندارد مصوب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران افزایش یافت.
ربیع   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، غلامرضا جانقربان، با اشاره به برگزاری جشنواره نمای مطلوب اظهار داشت: این رویداد با عنوان نمای مطلوب در سال 82 آغاز شد و تا به امروز این موضوعات در سطوح مختلف و همکاری نهادهای مختلف برگزارشده است. ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۵۵    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران می گوید: رشد جمعیت در حریم پیرامون شهر تهران از متوسط کل کشور بالاتر است؛ یعنی در حال حاضر رشد جمعیت پیرامون پایتخت در حدود شش تا هفت درصد است در حالی که متوسط نرخ رشد جمعیت در حدود دو درصد است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا از اعلام روز چهارشنبه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی محمدی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل نحوه صدور مجوز بهسازی لرزه ای نسبی ساختمان های مسکونی از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران به شهرداران مناطق ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از احداث چهار آرامستان جدید در تهران با اصول مناسب سازی خبر داد و گفت: در طراحی فضاهای جدید موضوع دسترس پذیری برای همه را در نظر می گیریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی تذکری خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به مشکلات و مسائل مربوط به حقوق ودستمزد کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی شد.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تصویب طرح موضوعی حق انتقال توسعه (TDR) در کمیسیون ماده پنج خبرداد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۵۹    
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مردم منطقه 15 از این پروژه های ویژه بهره مند خواهند شد زیرا در بخش شرقی منطقه 15 اتفاقات بزرگی رخ داده است که با کامل شدن آن شاهد توسعه ظرفیت در این منطقه خواهیم بود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ریشه اصلی مشکلات متعددی که در هنگام مراجعه شهروندان به شهرداری ها به وجود می آید، نداشتن طرح های توسعه شهری است که بتواند نیاز شهرها را پاسخ دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۱    
ایسنا/همدان رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان گفت: مفهوم نظام سیما و منظری در شهر، پیاده راه سازی و باززنده سازی تنها کف سازی نیست بلکه تمام مشخصاتی که در سیما و منظر تأثیرگذارند باید ملاک عمل قرار گیرند.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ساختمان های حاکمیتی جهت جهت اخذ پروانه اقدام نمی کنند. ضمن آن که تصمیم دارند بیش از آنچه که در طرح های شهری در نظر گرفته شده، ساخت و ساز داشته باشند. البته علاوه بر دو موضوع یاد شده کاربری مغایر نیز از عمده تخلفات ساختمان های حاکمیتی است.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی اظهارداشت: تعیین تکلیف و تصویب و ابلاغ اکثر طرح های جامع و تفصیلی از جمله رسالت های اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهردار همدان گفت: پروژه احداث پارک 250 هکتاری با پوشش جنگلی منطقه سد اکباتان در حال اجرا است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۱:۱۰    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران می گوید: میزان بارگذاری مجاز ارتش از حدود 600 هزار متر مربع به 500 هزار متر در پادگان 06 کاهش پیدا کرده و بهره برداری از بوستان با مشارکت ارتش خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۵:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
آتش سوزی رخ داده در پالایشگاه تهران و نزدیکی بافت مسکونی به آن بار دیگر ضرورت دوری اماکن دارای ریسک از مناطق مسکونی را مورد توجه قرار داد. موضوعی که رییس سازمان مدیریت بحران کشور و عضو شورایعالی شهرسازی و معماری کشور به آن پرداخته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۵:۲۵    
ایسنا/قم رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی شهری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: یکی از راه های رسیدن به الگوی معماری اسلامی، ترویج فرهنگ سبک زندگی ایرانی اسلامی است و اگر سبک زندگی مردم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۱:۴۶    
معاون شهرسازی و معماری شهردار همدان از بهره برداری بوستان جنگلی 250 هکتاری اکباتان واقع در سد اکباتان خبر داد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۷    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در سفر به استان اصفهان از پروژه ها و طرح های حوزه بازآفرینی شهری و شهرسازی و معماری بازدید کردند و ضمن بررسی موضوعات جهت رفع موانع اتخاذ تصمیم شد.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۷:۰۹   + ۲۵ سایت دیگر  
با پیگیری اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه و همکاری سازمان فاوا شهرداری تهران، تبادل اطلاعات گواهی پرداخت حق بیمه موضوع قانون اصلاح ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در تقاضاهای صدور پروانه و گواهی؛ هوشمند (به صورت غیرحضوری) شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، قدسیه نجار به عنوان عضو شورای شهرسازی و معماری کیش منصوب شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۳:۴۶    
معاون شهرسازی و معماری شهردار گرگان گفت: به منظور تشویق شهروندان برای پرداخت عوارض تا پایان تیرماه سال جاری 40 درصد تخفیف در نظر گرفته است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شورای شهر تهران، زهرا نژاد بهرام با اشاره به نامه ارسالی شورا به استاندار تهران در این باره، گفت: پس از ارسال این نامه، استاندار در خصوص اجرایی شدن مقررات مناسب سازی ابلاغ شده توسط شورای عالی شهرسازی و معماری جهت تسهیل حضور معلولان در فضاهای شهری، [...]
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری خواستار اقدام عاجل و پیگیری شهرداری تهران برای توقف واگذاری اراضی مسعودیه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در دویست و نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و پس از ارائه گزارش و سند تحویل و تحول شهرداری تهران گفت: ما در این دوره توانستیم مبتنی بر اصل شفافیت و پاکدستی ...
معاون شهرسازی ومعماری اداره کل راه وشهرسازی آذربایجان شرقی از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با شهرداری تبریز در تهیه طرح تفصیلی این شهر خبر داد .
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۰    
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با اشاره به احداث سامانه حمل و نقل ویژه افراد دارای معلولیت گفت: لایحه مربوطه از سوی شهرداری به شورای شهر ارسال و به تصویب رسید و اکنون پیگیری هستیم تا به زودی راه اندازی شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به پیگیری های کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران گفت مشکل کمبود فضاهای آموزشی محله تهرانسر واقع در منطقه 21 با همکاری مشترک شورای شهر و شهرداری تهران، آموزش و پرورش ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی شورایاران محلات منطقه9 با حضور محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه9، معاونین و مدیران شهری با هدف بررسی وضعیت پیشرفت پروژه های توسعه محلی منطقه و ترسیم چشم انداز آینده برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
شورای عالی شهرسازی و معماری در نشست اخیر خود شهرداری تهران را مکلف به اتخاذ راهکار فوری و کوتاه مدت جهت حفظ ایمنی عرصه گودبرداری شده در محل برج میلاد کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در دویست و نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران نسبت به تاخیر در بارگذاری نقشه های مربوط به طرح های موضعی مصوب شورای شهر در سامانه طرح تفصیلی توسط سازمان فاوا تذکر داد و گفت: ما در این دوره مدیریت شهری ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۳:۱۵    
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر اصفهان گفت: تبعات خشکسالی در زمینه های اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و فرهنگی مشهود است و اگر اصفهانی ها در این راستا شکیبا نبودند، مباحث کم آبی و مدیریت نادرست آن موجب بروز اتفاقات شدیدی بین اصفهان و همسایگان این شهر می شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی تذکری به وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری، اجرای طرح خط آسمان را در راستای تحقق عدالت اجتماعی دانست و گفت: اجرای خط آسمان، عدم النفع چندین هزار پارسل و ملک در مناطق غیربرخوردار را جبران می کند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۷:۰۰    
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان و رئیس شورای شهر دوستدار کودک از اختصاص بسته حمایتی از پروژه های ردپا خبر داد و گفت: از پروژه های دانش آموزی توسط شهرداری و از ردیف بودجه شهر دوستدار کودک و نوجوان حمایت خواهد شد.
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - صبح امروز، هشتم خرداد ماه 1400؛ “مسکن ویژه تهرانسر” میزبان مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهردار منطقه21، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، نماینده معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در یک افق سه ساله تا پایان 1401، باید کل خدمات شهرسازی و معماری برون سپاری شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۴    
شورای عالی شهرسازی و معماری با تأکید بر لزوم توجه به مصوبه این شورا در مهرماه 1399 در موضوع اقدامات و تخریب های صورت گرفته در بافت تاریخی شرق میدان نقش جهان به منظور ایجاد گذر موسوم به آقا نوراله نجفی با اشاره به نامه ارسالی به استاندار اصفهان در اسفند 1399 خواستار صیانت از بافت تاریخی شرق میدان ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد گفت: سامانه شهروندسپاری انجام فرآیندهای ساخت و ساز را بدون نیاز به مراجعه حضوری سرعت می بخشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 14 از نوسازی 55 درصد از مساحت بافت فرسوده این منطقه خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۲:۵۱    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد با تشریح آخرین وضعیت طرح های تفصیلی 7 گانه مشهد اعلام کرد که تا به امروز 5 طرح به تأیید شورای شهر رسیده است
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۶:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: استفاده از فضای زیر خیابان ها را برای تأمین زمین در درستور کار قرار دادیم و تقریبا مجوزات قانونی برای این کار اخذ شده که از زیرخیابان بتوانیم برای فضای پارک خودرو استفاده کنیم.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۲۱:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: پس از سال های پیگیری سرانجام براساس مصوبه هیئت وزیران و ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری، روستای جمکران دهستان قنوات بخش مرکزی شهرستان قم، به شهر قم ملحق شد. ...
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: تدوین الگوی جدید مشارکتی کودکان با تاکید بر آموزش و ایجاد یک زبان مشترک و بررسی تفاوت نظرات و پیشنهادات کودکان و سایر گروهای جانشین مانند طراحان، والدین و شهروندان از موضوعات حائز اهمیت در روند مشارکت کودکان در مدیریت شهری است.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
سلیمی خبر داد: با عملیاتی شدن محاسبه سیستمی ارزش معاملاتی در مرحله رسیدگی به تخلفات ساختمانی، خدمات هوشمند محاسبه عوارض کامل تر شد. به گزارش راه مردم به نفل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حامد سلیمی مدیرکل تدوین ضوابط ...