دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۰۰:۰۲Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی و معماری»

ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پایان رکود در حوزه ساخت و ساز خبر داد و گفت: در سال 1401 حدود 10 هزار پروانه ساختمانی صادر شده و ساخت مسکن رشد 50 درصدی داشته است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۴۳    
کارنامه یکساله 1401 معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی آذربایجان غربی پیش روی شماست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به کاهش تخلفات ساخت و ساز در حریم پایتخت گفت: نیروهای شهرداری تهران در تعامل با سایر دستگاه های مربوطه، حریم شهر را زیر ذره بین قرار داده اند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت مدیریت واحد شهری راهکار حل چالش های پیچیده شهر تهران است. حمیدرضا صارمی در گفت وگو با پانا درخصوص بی توجهی مالکان متخلف به احکام ماده 100 از جمله باز کردن پلمب و استفاده از ساختمان با وجود گذاشتن نیوجرسی گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۹   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: با توجه به شعار امسال، ما در شهرداری تهران موضوع تسهیلگری و رویکرد حمایتی برای تولید مسکن و گره گشایی از این حوزه را مجدانه تر از گذشته پیگیری خواهیم کرد تا با رشد تولید و پاسخگویی به تقاضای مسکن، تورم در این حوزه کنترل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه آمار خانه های خالی در تهران به 300 هزار نمی رسد، گفت: اغلب این خانه ها در مناطقی مانند زعفرانیه، قیطریه و... با متراژ 400 تا 500 متر است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۰۵    
دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری در نامه ای خطاب به استاندار مازندران جزئیات طرح بلند مرتبه سازی شهر سرخرود را ابلاغ کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حوزه شهرسازی برای مدیریت ساخت وساز و کالبدی شهر تشکیل شده است که وظیفه مهمی برای زیبایی، کیفیت خدمات شهر و کاهش ترافیک دارد. شورای اسلامی شهر اصفهان که لایحه های پیشنهادی از سوی معاونت های شهرداری را بررسی و مصوب می کند، چند مصوبه درباره تخفیف عوارض و تراکم در حوزه شهرسازی و معماری داشته است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
شورای عالی شهرسازی و معماری با ساخت خانه های یک و 2 طبقه در نهضت ملی مسکن برای شهر هایی که امکان تأمین زمین وجود دارد موافقت کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۰:۲۵    
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با امکان جمعیت پذیری شهر مشهد به 4 میلیون و 300 هزار نفر تا 1412 موافقت کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۰:۱۴    
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تعیین دقیق حریم گسل های شهر کرج را تصویب کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران توجه ویژه به طرح تفصیلی، اهتمام به موضوع مساجد در مناطق، صیانت از حریم، تلاش برای به روزرسانی اطلاعات فعالان حوزه شهرسازی و توجه به وحدت رویه در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها و اقدامات حوزه های شهرسازی را از جمله مهمترین برنامه های این معاونت در سال 1402 معرفی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۱    
مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس با اشاره به نامه دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به هیئت دولت و تقاضای لغو مصوبه تفویض اختیار استانی، اعلام کرد همچنان تصمیم گیری بر عهده استان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
شاید بکرترین منطقه ساحلی شهر بندرعباس ساحل سورو باشد. بافت تاریخی سورو با 87 هکتار مساحت دومین بافت تاریخی شهر بندرعباس به حساب می آید و این بافت تاریخی در سال 1388 به ثبت شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به ثبت رسیده است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اراک گفت: پروژه های عمرانی با اولویت بندی پیش می روند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری منطقه 21 از افزایش 50 درصدی صدور پروانه ساخت مسکن در محدوده غربی تهران در سه ماه آخر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۸    
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از برگزاری 8 جلسه کارگروه امور زیربنایی، 65 جلسه کمیسیون ماده پنج و بررسی و تعیین تکلیف 263 پرونده در معاونت شهرسازی و معماری طی سال 1401 خبر داد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد: طرح جامع شهر همدان پس از فراز و نشیب های فراوان طی مدت زمان طولانی و بیش از 6 هزار نفر ساعت جلسه کارشناسی با حضور متخصصین حوزه های مختلف فنی شهرسازی و معماری در جلسه کمیسیون امور زیربنایی استان بررسی و تایید و با لحاظ اصلاحاتی به شورای برنامه ریزی استان ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شورای عالی شهرسازی و معماری در تازه ترین تصمیم خود، مصوبه ی تفویض اختیار به مقامات استان فارس برای تصمیم گیری در خصوص بافت تاریخی شیراز را لغو کرد و تصمیم گیری درباره این بافت تاریخی را در اختیار شورای عالی شهرسازی و معماری ایران دانست. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: با پیگیری های سازمان آتش نشانی و حمایت قضایی از 129 ساختمان ناایمن تهران، 30 ساختمان رفع خطر شده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۳    
با صدور حکمی از سوی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران محمود قلی پورملکشاه به سمت سرپرست معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان منصوب شد.
عصر همدان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصرهمدان؛ جمعی از اعضای هیأت علمی، اساتید دانشگاه و کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری همدان، نتیجه بررسی های خود در مورد رفع ایرادات طرح جامع شهری همدان را در قالب یک بیانیه منتشر کردند. متن نامه بدین شرح است: بسمه تعالی ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضمن تاکید بر صیانت و حفظ اراضی کشاورزی و باغ های حریم تهران گفت: اقدامات و مصوبات باید مانع خرد شدن باغ ها و اراضی کشاورزی واقع در حریم و از بین رفتن ریه شهر تهران شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه 6 از تعیین تکلیف طرح توسعه دانشگاه تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری در سه ماهه نخست سال آینده خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز آرامستان ها را یکی از پایدارترین عناصر شهری دانست و مبحث احداث غسالخانه و گورستان ها را به عنوان یکی از الزامات مدیریت شهری در قانون جامع شهرسازی و معماری کشور اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/البرز دبیر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد: طبق بررسی ها 113 معبر اصلی این کلانشهر با خاموشی برق مواجه است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۵    
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه زلزله پدیده ای طبیعی و غیرقابل پیش بینی است، اظهار کرد: تفاوت ما با کشورهایی که کمترین آسیب را در زمان وقوع زلزله می بینند در ماهیت نگاه سیاستگذاران و سیاستمداران در سطوح محلی، استانی و کشوری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح جامع شهر همدان به تصویب کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر رسید.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به تغییر در اجرای ادامه بلوار شهیدان برقعی گفت: بافت تاریخی و بافت میراثی یکی از مهم ترین دلایل عدم ادامه این طرح است و با کوچک سازی طرح، املاک مازاد تملک شده مازاد صرف مسائل فرهنگی و اجتماعی اهالی محل می شود.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نصر: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از افزایش بیش از 60 درصدی تعداد صدور پیش پروانه های ساختمانی در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری تبریز در سال جاری خبر داد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از برگزاری 30 جلسه کارگروه امور زیربنایی ، 22 جلسه کمیسیون ماده پنج و بررسی و تعیین تکلیف 494 پرونده در معاونت شهرسازی و معماری طی سال 1401 خبر داد.
انقلاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: یکی از حوزه های بسیار موفق در قم، توسعه فضای سبز شهری است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۱    
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به مجوز کمیسیون ماده هفت برای جابجایی درختان جهت اجرای پروژه ها، گفت فصل مناسب جابه جایی درختان به پایان رسیده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به نقش قابل توجه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، در سال جاری اقدامات زیادی برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان اصفهانی در نظر گرفته شد که ازجمله آن ها می توان به راه اندازی سامانه اصنو (سرا 10) اشاره کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده و سوق یافتن تمرکز ساخت وساز از مناطق شمالی به مناطق جنوبی شهر خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: بر اساس مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، سند میانکار طرح جامع شهر ارومیه ابلاغ شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۵   + ۴۸ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، دستورالعمل استقبال از بهار 1402 را با محوریت ایمنی شهر و شهروندان و بهبود سیما و منظر شهری در ایام منتهی به پایان سال و تعطیلات نوروزی ابلاغ کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۶:۰۰    
سامانه اصنو ابتدا اشکالاتی داشت که در جلسات کارگروه شهرسازی کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با مخاطبان خاص، اشکالات این سامانه استخراج و طی مکاتبه با شهردار، ایرادهای آن گزارش شد.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با تأکید بر مطالبه کاهش صدور زمان پروانه، گفت: زمان سپری شده برای دستور نقشه در شهرداری کمتر از یک هفته است، اما فرایند صدور پروانه زمان زیادی را در نظام مهندسی طی می کند که باعث نارضایتی مردم و کندی کار شده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
نصر: به دنبال اجرای دستورالعمل احداث هتل و هتل آپارتمان در تعرفه و عوارض محلی، معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از استقبال گسترده سرمایه گذاران و ابقای این دستورالعمل در تعرفه سال 1402 خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
49 پرونده مربوط به شهرهای گرگان، رامیان و دلند با موضوعات افزایش تراکم ساختمانی، تغییر کاربری، طرح بافت فرسوده و ناکارآمد و... در کمیسیون ماده پنج استان بررسی و منجر به صدور آراء گردید . ...
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
امید خدری نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها در سخنان خود در چهاردهمین اجلاس شورای عالی استان ها که با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی انجام شد ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: خدمات شهرسازی در این معاونت و مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان در روزهای پایانی سال با قوت و سرعت بیشتری برای شهروندان انجام می شود. مسئول وبسایت اصفهان زیبا در این مطلب 12 انگاره (تصویرسازی ذهنی) را که به بازنمایی آمریکا و... ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
کارگروه تعیین و تکلیف و رفع حریم قلعه پرتغالی های جزیره هرمز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، معاونت شهرسازی و معماری اداره کل مسکن و شهرسازی، شهردار هرمز و کارشناسان فنی و املاک اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به برنامه ریزی جهت ساخت200 هزار واحد مسکونی در پایتخت گفت: سه میلیون واحد مسکونی کم داریم،
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۰۴   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره برنامه ریزی جهت ساخت200 هزار واحد مسکونی در پایتخت گفت:بر اساس برآوردها در تهران می توان در طول 9 ماه 15 طبقه ساختمان بنا کرد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در سال 1402 بودجه شهرداری تهران 75 هزار و 990 میلیارد تومان مصوب گردید که در 6 حوزه خدمات شهری و محیط زیست، ایمنی و مدیریت بحران، اجتماعی- فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، شهرسازی و معماری و هوشمند سازی اختصاص می یابد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۶    
سرپرست شهرداری فرون آباد گفت: در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان، شهرداری فرون آباد "طرح استقبال از بهار" را در حوزه های امور اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک، فنی و عمران و شهرسازی و معماری آغاز کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران 278 هزار پلاک فرسوده و ناپایدار دارد؛ آنطور که معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران می گوید 37 درصد جمعیت(بیش از 3 میلیون نفر) پایتخت در بافت ناکارآمد و فرسوده سکونت دارند که با توجه به زلزله خیز بودن پایتخت، نوسازی پلاک های فرسوده یکی از ضروری ترین اقداماتی است که باید در دستور کار قرار بگیرد
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: خدمات شهرسازی در این معاونت و مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان در روزهای پایانی سال با قوت و سرعت بیشتری برای شهروندان انجام می شود.