پنجشنبه ۳۱ خردادساعت ۱۰:۲۳Jun 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی و معماری»

عصر کاسپین   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۲۲:۳۵    
در جلسه بیست و ششم کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر رشت به ریاست مسعود عباس نژاد و با حضور اعضای کمیسیون، کارشناس شرکت مشاور و همکاران شهرداری رشت، به رایزنی ها برای هوشمندسازی شهری و ایجاد دوقلوی دیجیتال در فضای متاورس و نحوه بهینه مدیریت و ارائه خدمات شهری پرداخته شد. ...
استانداری تهران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۲۰:۱۲    
در راستای ارتقاء استاندارد های شهرسازی جلسه ارزیابی طرح تفصیلی شهر کهریزک باحضور محمد بابایی معاون شهرسازی و معماری و مهندسین مشاور طرح برگزار شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۷:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مجید دست مرد معاون شهرسازی و معماری با اشاره به اینکه اغلب تصرفات به صورت غیرقانونی و بدون مجوز در اراضی موقوفات و بی دفاع شهری انجام می شود افزود: طی این عملیات از ایجاد درب، کرکره، تیغه ...
ربیع   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، قائم مقام مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: اجرای صدور الکترونیکی پروانه ساختمانی از طریق سامانه هوشمند توسعه شهری اصنو موجب تسهیل در فرایندها و کاهش امضاهای طلایی در فرایندهای صدور پروانه ساختمانی شده است ...
جهانی پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی معاون شهرسازی و معماری منطقه 12 با مدیران شهرسازی نواحی شش گانه، مدیران فنی دفاتر خدمات الکترونیک و دفتر توسعه محله ای در خصوص بررسی طرح های جدید در حوزه ساخت وساز املاک منطقه برگزار شد.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: با تصویب اراضی معرفی شده به شورای عالی شهرسازی و معماری و الحاق 300 هکتار به محدوده شهر سنندج، زمین مورد نیاز 15 هزار متقاضی دیگر تامین می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری منطقه 2 مشهد اعلام کرد: درخواست قلع بخشی از این بنا از سوی مالک و نظرات کارشناسان، به کمیسیون ماده 100 ارجاع شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۰:۰۸    
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با بیان اینکه در نامه ای به شهرداری تهران خواستار توقف اجرای مصوبه 666 شده است، گفت: یکی از اعضای شورای شهر نیز به صورت شفاهی به ما اعلام کرد، نامه ای که شما به عنوان دبیر شورای عالی شهرسازی ومعماری برای توقف مصوبه 666 به شهرداری تهران ارسال کرده اید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۰:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: هوشمندسازی نظارت بر ساخت وسازهای حریم شهر نقش به سزایی در کاهش تخلفات احتمالی دارد.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس؛ مجید متین فر با اشاره به مساحت 13 هزار هکتاری شهر قم، اظهار کرد: از این مقدار نزدیک به هزار و 600 هکتار بافت فرسوده در شهر قم وجود دارد. وی افزود: در سال 1403 اقداماتی برای پیگیری پروژه های بهسازی و توانمندسازی بافت فرسوده در شهر قم انجام شده است. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۴:۰۷    
سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری راه وشهرسازی گفت: در جلسه کمیسیون ماده پنج استان، 33 مورد درخواست وارده به دبیرخانه کمیسیون از سه شهرسنندج- مریوان وکامیاران بررسی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه سلسله جلسات میز خدمت و پاسخگویی که در مصلی و همچنین مساجد سطح شهر برگزار می شود، پیش از مراسم نماز جمعه امروز، میز خدمت و پاسخگویی با حضور برخی مسئولان شهرستان از جمله رئیس و عضو شورای اسلامی، رئیس اداره بازرسی، مدیران مناطق و معاون شهرسازی و معماری شهرداری در مصلی شهرقدس برگزار شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گفته رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شهر تهران در پارک لاله قرار شد هیچ ساخت وسازی صورت نگیرد و این موضوع به صورت کامل منتفی شد. بنابرنظر مهدی عباسی در پارک قیطریه هم قرار شد طرحی در مساحت نهایت 200 متر در یک طبقه به کمیسیون معماری و شهرسازی شورا ارائه دهند تا در مورد آن بررسی شده و در نهایت ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۴:۰۵    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شهر تهران درباره نتیجه بررسی ساخت وساز در بوستان های لاله و قیطریه در این کمیسیون توضیحاتی ارائه کرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: قانون جهش مسکن و قانون جامع مسکن مصوب سال 1400 مجلس شورای اسلامی، سیاست های اساسی را مشخص می کند و هر دولتی بیاید، باید ذیل قانون جهش مسکن حرکت کند.
اقتصاد آنلاین / ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شهر تهران درباره نتیجه بررسی ساخت و ساز در پارک لاله و قیطریه در این کمیسیون توضیحاتی ارائه کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۹:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
شهردار شیراز در هشتمین اجلاس مجمع رؤسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شورای اسلامی کلانشهرها در این کلان شهر با تأکید بر این موضوع که بازآفرینی و باززنده سازی بافت تاریخی از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: باید در حفظ و نگهداری بافت، تمام تلاش خود را به کار ببریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در هشتمین اجلاس مجمع رؤسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شورای اسلامی کلانشهر ها در این کلان شهر گفت: شیراز به لحاظ موقعیت، یک ویژه شهری است که می تواند موضوع مطالعه و الگو باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۱:۲۱    
هشتمین اجلاس مجمع روسای کمیسیون های شهر سازی و معماری شوراهای اسلامی و معاونین شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان ها با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، جمعی از مدیران کشوری و استان فارس در شیراز برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شیراز - رییس مجمع روسای کمیسیون شهرسازی و معماری کشور با بیان اینکه احیا و بازآفرینی بافت، سبب بازگشت زندگی و سرزندگی به آن می شود گفت: اقدامات انجام گرفته باید الگویی برای سایر شهرها شود.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز احمد وحیدی ظهر پنجشنبه در هشتمین نشست مجمع رؤسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شورای اسلامی و معاونین شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان ها که به میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز گشایش یافت بیان کرد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۴:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در هشتمین اجلاس مجمع رؤسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شورای اسلامی کلانشهرها در شیراز با بیان اینکه در هر رشته علمی مجتهد می خواهیم و در غیر اینصورت نمی توانیم کشور را مدیریت کنیم، گفت: زمینه برای اسلامی شدن شهر بیش از گذشته فراهم شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر کشور امروز در همایش شهرسازی و معماری کلانشهر ها در شیراز گفت: شهرداران ما 350 هزار میلیارد تومان (همت) بودجه دارند که بخش زیادی از آن را باید صرف شهرسازی کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بافت تاریخی فرهنگی شیراز در طول زمان دستخوش فرسودگی عمده قرار گرفت و امروز باز آفرینی آن نیازمند حرکت همه جانبه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۲:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مجمع رؤسای کمیسیون شهرسازی و معماری کشور گفت: بافت تاریخی یک فرهنگ و ارزش متعالی است و متخصصان شهری باید برای بن بست ها فکری کنند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در اولین جلسه اتاق فکر اداره کل طرح های توسعه شهری و منطقه ای معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، هوشمندسازی پروژه های طرح های توسعه شهری و سوابق بایگانی اداره کل طرح های توسعه شهری و منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۴:۵۶    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم از کاهش چشمگیر صدور پروانه ساختمانی در شهرداری قم با دو مرحله ای کردن این فرآیند خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: روان سازی و تسهیل امور را در دستور کار شهرداری قرار دادیم تا مانع اتلاف وقت سرمایه گذاران شویم، البته بعضی موارد ریشه در قوانین متناقض و متضاد دارد، بنابراین سعی می کنیم به آن رسیدگی کنیم.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: اخذ مصوبه کمیسیون ماده 5 لازمه اعطای حداکثر تراکم تشویقی در بافت های فرسوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
همدان-سرپرست معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: پیش بینی می شود در سالهای آینده بافت های تاریخی جزو گران ترین بناهای تاریخی خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۵:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: اعطای حداکثر تراکم تشویقی در بافت های فرسوده خوزستان صرفا پس از اخذ مصوبه کمیسیون ماده پنج استان امکان پذیر است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم از برون سپاری خدمات نقشه برداری در جریان اخذ مجوز ساخت وساز در شهرداری قم خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: وام مرمت و مقاوم سازی از تسهیلاتی است که در سال جاری برای نخستین بار به ساکنان بافت های تاریخی و فرسوده شهر اصفهان تعلق می گیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۰:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح تفصیلی 19 شهر استان به تصویب رسیده و در مرحله ابلاغ است.
تهران پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 21 گفت: به فرآیند صدور پروانه و گواهی ساختمانی در منطقه سرعت بخشیده می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۴:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: درخواست ما از وزارت راه و شهرسازی این است که در جریان تدوین مقررات ملی ساختمان، مسئله تدوین پیوست انتظامی ساختمان های عمومی و خصوصی مورد توجه قرار گیرد.
دیار میرزا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
به همت مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان گیلان کارگاه آموزشی جایگاه طرح های جامع و تفصیلی با تاکید بر تراکم و سرانه در ارزیابی املاک برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، کارگاه آموزشی جایگاه طرح های جامع و تفصیلی با تاکید بر تراکم و سرانه در ارزیابی املاک با ارایه حمیدرضا صارمی ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۱:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هشتمین اجلاس مجمع رؤسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی و معاونان شهرسازی و معماری کلان شهرها و مراکز استان ها به میزبانی شهر شیراز برگزار می شود.
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تعداد 19 طرح به تصویب رسیده و در مرحله ابلاغ است که شهرهای فلاورجان، دهق، جوزدان، علویجه، درچه، فولادشهر، زاینده رود، خوانسار، قمصر، منظریه، قهجاورستان، کرکوند، زیباشهر، ابریشم، بادرود، افوس، میمه، دامنه و انارک را شامل می شود.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۲:۵۲   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طرح ساخت 11 شهرک مسکونی دولتی در چهار استان به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده و پروانه تاسیس آن صادر شده است. بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان یزد گفت: دولت برای نوسازی واحد های مسکونی در بافت های فرسوده، تسیهلات پرداخت می کند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: طرح تفضیلی شهر کرج بیش از 10 سال است که معطل مانده و یکی از مهمترین موضوعاتی بوده که توسط شورای ششم در دستور کار قرار گرفت. به گزارش دانستنی آنلاین: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج گفت: طرح تفصیلی کرج بیش از 10 سال است که معطل مانده و [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: ساکنان بافت تاریخی فرسوده اصفهان وام مرمت می گیرند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهل و دومین جلسه این شورا از وضعیت نامشخص بنای ایوان ری گلایه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی لرستان گفت: تدوین سند بازآفرینی شهری بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری بروجرد و پلدختر در دستور کار کمیسیون موضوع ماده پنج قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-هاجر شادمانی : شورای عالی شهرسازی و معماری در مصوبه ای که اواخر پارسال به تصویب رساند، در حالی ضوابط مربوط به طراحی و ساخت مسکن های حمایتی را تعیین کرده که در این مصوبه، یک علامت سوال بزرگ همراه با یک نقص مهم، دیده می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان -ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: ساکنان بافت تاریخی فرسوده این کلانشهر بر اساس مصوبه شرکت بازآفرینی ایران می توانند وام مرمت و مقاوم سازی از بانک های عامل دریافت کنند.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس؛ مجید متین فر عملکرد اداره شهرسازی و معماری شهرداری قم را مورد توجه قرارداد و اظهار کرد: حوزه معاونت شهرسازی موتور محرک بسیاری از فعالیت های شهرداری و شهر است و اگر شهرسازی بخواهد پویا باشد، به طور قطع بسیاری از مسائل مرتبط با مردم و مراجعه کنندگان به این حوزه مربوط است تا رفع شود ...
نماینده   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر با بیان اینکه کمیسیون ماده 5 از مسیر صحیح خود خارج شده است، گفت: در مصوبات این کمیسیون عمدتا تراکم هایی برای پلاک هایی اختصاص داده می شود که این پلاک ها هم برای اقشار خاص جامعه است؛ یعنی تراکم مازادی که می آید و ارزش آفرینی که برای این پلاک ها می شود ...