پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۸:۲۴Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه شهری»

عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
پیشرفت جوامع با ایجاد بسترهای مناسب توسط مجموعه مدیران آن رقم می خورد و در این راستا اعضای شورای اسلامی شهر با همکاری تنگاتنگ و ایجاد همدلی با مدیریت شهری فضای کار و تلاش برای توسعه شهر رشت را فراهم کرده اند. ...
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، سیاوش محمودی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا در خوزستان، اظهار کرد: رودخانه کارون یکی از عناصر خدادادی و عنصر محرک توسعه در شهر اهواز است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
شهردار زاهدان گفت: توسعه پایدار شهر منوط به آموزش هدفمند نسل جوان است و اجرای طرح مدرسه سبز فصل نوینی از توسعه شهری را آغاز می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور از وجود 134 هزار ساختمان ناایمن در کشور به جز شهر تهران که به صورت مجزا رصد می شود، خبر داد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۳    
موضوع روایت ها و قصه های شهر به عنوان یک پارادایم و نگاهی نو در موضوع توسعه شهری و همچنین حفاظت از بافت های تاریخی در جهان مطرح است و عملا می تواند معنا را به شهر برگرداند و موجب توسعه شهری شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۱:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
برای توسعه شهری در مناطق دارای بافت های ناکارآمد سه گونه راهبرد در نظر گرفته شده که در بافت فرسوده میانی، نوسازی مسکن فرسوده، در بافت های تاریخی بهسازی و مرمت ابنیه و در سکونتگاه های غیررسمی ساماندهی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
شهردار اردبیل گفت: در راستای توسعه شهری اجرای طرح اتصال پل نیایش به میدان موذن زاده در دستور کار شهرداری قرار گرفته و این انتظار 18 ساله به پایان رسید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
احمدرضا درویش گفت: به جای الهام از گذشته پرافتخار از وضعیت موهوم الهام گرفته ایم. خبرگان ما در حوزه معماری و مردم شناسی و مسائل اجتماعی باید پاسخ دهند که آیا بر اثر سیاست هایی که باعث انتقال مردم از روستا به شهر شد ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۰:۳۹    
ایجاد فرصت برای حکمرانی از مسجد، تشکیل شورای حمایت و پشتیبانی از مساجد، توجه به نیاز کارگزاران مسجدی همچون بیمه خادمان مسجد و توسعه شهری با محوریت مسجد ازجمله مسائلی است که مسجدی ها از مجلس برای پیگیری و تصویب قانون درباره آنها مطالبه و انتظار دارند.
بام میبد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی میبد گفت: پرورش آبزیان گامی بسوی توسعه شیلات، همگن با توسعه شهری و ایجاد اشتغال پایدار پاک در شهرستان میبد است. به گزارش پایگاه خبری بام میبد مدیر جهاد کشاورزی میبد در راستای معرفی صنایع پاک وتامین امنیت غذایی از واحد پرورش ماهی زمانیان در شهیدیه بازدید کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نکات مهمی است که با افزایش جمعیت شهری و پیشرفت کشور غیرقابل اجتناب است و این توسعه همراه با ملزومات متعددی است که بدون شک دارا بودن مدیریت واحد شهری در این توسعه ضروری است ...
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: پروژه های تجاری جدید مانند پروژه تجاری میدان ساعت بر پایه توسعه حمل ونقل عمومی تعریف می شوند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل طرح های توسعه شهری شهرداری قم گفت: طراحی شهری اراضی بادیان در مجاورت 72 تن با بلوک شهری 120 هکتار که محدوده طرح قرار دارد، ابلاغ شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۷:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تمام نهادهای ذی ربط باید به اتفاق از نهاد پایش طرح های توسعه شهری حمایت کنند تا طرح جامع شهر تهران اصلاح شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران با بیان این که در مجموع طرح جامع تنها به میزان 30 درصد عملیاتی شده است، گفت: برنامه تهران آینده از دیدگاه کودکان با همکاری وزارت آموزش و پرورش به صورت آزمایشی در منطقه 8 اجرا شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۵    
شیراز - ایرنا - توسعه روستایی و ساخت مسکن با هدف محرومیت زدایی از محوری ترین رویکردهای مسوولان استان فارس بشمار می رود و اقدامات عملی برای تحقق این مهم به صورت مستمر در حال انجام است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۷:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
قائم مقام شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه هوشمند توسعه شهری (اصنو) و با استفاده از فایل های راهنمای بارگذاری شده، گواهی شناسنامه فنی ساختمان را به صورت برخط دریافت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- شهردار جندی شاپور دزفول گفت: حفظ میراث فرهنگی همگام با توسعه و عمران شهری به یکی از دغدغه های اهالی شهر جندی شاپور دزفول تبدیل شده است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۷:۴۰    
بیست و نهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور امروز یکشنبه به ریاست مهدی جمالی نژاد معاون عمران و امور توسعه شهری و روستایی وزارت کشور و نمایندگان دستگاه ها، نهادها و انجمن های دخیل در امور معلولان کشور برگزار شد.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل طرح های توسعه شهری شهرداری قم به طراحی شهری اراضی کوه سفید اشاره کرد و گفت: این اراضی در گذشته داخل محدوده بود اما سال 86 از محدوده خارج شد؛ قبل از این اقدام، پروانه های بسیاری در آن منطقه صادر شده بود و در مباحث حقوقی دوگانگی ایجاد کرد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۴    
پیام خدایی گفت: ارتباط مستمر بین دانشگاه و شهرداری می تواند بسیاری از چالش ها و معضلات بر سر راه توسعه شهری را از میان بردارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: سه هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار بازآفرینی شهری در این شهرستان با هدف توسعه شهری و رفع کمبودهای سکونتگاه های غیررسمی توزیع شد.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت:تصویب طرح های تفصیلی شهری و تغییرات آن ها در هر استان بر عهده کمیسیون ماده 5 نهاده شده است و طرح های توسعه شهری در کمیسیون ماده 5 به تصویب می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۹    
شهردار و اعضای شورای اسلامی تربت جام، برای تبادل تجربیات اجرایی درباره توسعه شهری با مدیران شهری در شهرکرد دیدار و گفتگو کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۳:۱۴    
طرح توسعه، شناسنامه یا سند هویت هر شهر است و تولد، رشد و نمو، شکوفایی، موجودیت، موفقیت یا ناکامی شهر بسته به میزان اجرا و پایبندی به ضوابط این سند است، در این گزارش هر آنچه لازم است درباره طرح های توسعه شهری بدانیم به زبانی ساده شرح داده شده است.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۹:۳۷    
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت:تصویب طرح های تفصیلی شهری و تغییرات آن ها در هر استان بر عهده کمیسیون ماده 5 نهاده شده است و طرح های توسعه شهری در کمیسیون ماده 5 به تصویب می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برخورداری شهرداری آذرشهر از سیستم GIS را گام مهمی در توسعه شهری عنوان کرد و گفت: امروزه با پیشرفت فناوری، ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان ضروری است
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۵۲    
طرح های توسعه شهری در هر شکل و قالبی که باشند، رشد و شکوفایی آینده شهر را بر مبنای موازین فنی، شهرسازی، بهداشتی و زیست محیطی و اصول شناخته شده پایداری، توازن، تناسب، هماهنگی و همسانی اجزا و ارکان تضمین می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
طرح تفصیلی شهر قزوین بعد از هفت سال تأخیر در راستای ارائه آزاد اطلاعات و به منظور ایجاد شفافیت در توسعه شهری برای اجرا ابلاغ شد.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
شهر نهاوند باوجود داشتن قدمت تاریخی و فرهنگی ولی در بخش توسعه شهری آن چنان که باید رشد نکرده است و مشکلات عدیده ای در این بخش دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به مدیران شهرداری زاهدان گفت: از ظرفیت فکر و توان دانش آموزان و دانشجویان که دارای افکار نو و فناورانه هستند، در راستای ارتقاء شاخص های توسعه شهری و طراحی المان های شهری استفاده کنید.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۹:۲۳    
روزنامه های استان فارس در روز یکشنبه 21 آبان با عناوینی همچون تلاش بی وقفه برای توسعه شهری ، نامزدهای انتخابات گلچین شدند و... به روی دکه های روزنامه فروشی رفته اند.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل طرح های توسعه شهری شهرداری قم گفت: طرح موضعی پهنه ویلایی قمرود جنوبی با 50 هکتار مساحت در مراحل پایانی تصویب قرار دارد.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۶:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
جایزه شهر اروپایی سال یک جایزه حرفه ای بین المللی است که براساس طرح شهری، تفاوت ها در واحدهای مسکونی و ارتباط بین محله های مختلف شهر اهداء می شود. کیفیت توسعه شهری، مدیریت شهری و میزان پایدار بودن توسعه شهری برای اهدای این جایزه مورد بررسی قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا- صاحبنظران دانشگاهی بر این باورند که تغییرات اقلیمی، تغییر کاربری اراضی، کاهش پوشش جنگلی و تغییرات دمای هوا و توسعه شهری سبب بارش های سیل آسا در مازندران شده و این رویه با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۹:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
در این دیدار همکاری سه جانبه ژاپن با شرکت بازآفرینی شهری ایران و برنامه اسکان بشر ملل متحد در زمینه های مختلف از جمله نوسازی بافت های فرسوده و توانمندسازی ساکنان سکونتگاه های غیررسمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
جیانوزی فردی مذهبی بوده و در سفر های خود تلاش کرده است مکان های مذهبی را ثبت کند و به همین دلیل عکس های او از حرم مطهر، قدیمی ترین عکس های مذهبی جهان شناخته شده اند ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۵:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت به نمایندگی از اصناف نسبت به برنامه های اجرایی شهردار قدردانی کرد. عصر کاسپین/ محسن سماکچی در صحن علنی یکصد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت جان باختگان مرکز ترک اعتیاد شهر لنگرود و همچنین کشتار مردم مظلوم فلسطین اظهار کرد ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۶:۳۸    
نصر: همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری تبریز در دو بخش علمی و اقتصادی با حضور سرمایه گذاران، دانشجویان و افراد مطرح حوزه توسعه شهری در تالار وحدت دانشگاه سراسری تبریز برگزار شد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در جلسه ویژه بررسی آخرین وضعیت کتابخانه مرکزی رشت بر حل مشکلات برجای مانده در مسیر بهره برداری کامل این مرکز فرهنگی تاکید کرد. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۵:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: جذب سرمایه گذار امری مهم در رونق اقتصاد شهری است، سرمایه گذاری در هر استان تحت تأثیر سیاست کشور و ظرفیت و سیاست رفتاری آن استان است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۳:۳۷    
تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی جذب سرمایه گذاری را عاملی مهم و تاثیرگذار در پیشرفت توسعه و مسائل شهری عنوان کرد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۴:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: بیش از 388 هکتار زمین در راستای طرح نهضت ملی مسکن به محدوده شهرهای جنوب این استان الحاق شد. ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۳:۱۷    
نهمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری روز سه شنبه، 1 اسفند، 1402 لغایت پنجشنبه، 3 اسفند، 1402 توسط دبیرخانه دائمی کنگره با همکاری, دانشگاه شیراز, دانشگاه هنر اسلامی تبریز, دانشگاه مراغه, انجمن مهندسی رودخانه ایران, و سایر دانشگاه های برجسته کشور در شهر تهران برگزار می شود ...
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
شهردار ابهر گفت: لایحه سند جامع و مدیریت راهبردی توسعه شهری ابهر تدوین و تقدیم شورا شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در آئین بهره برداری از چهار ایستگاه مترو تهران: در راستای ارتقا رفاه شهروندان، باید تلاش کنیم هزینه، زمان و خطر سفرها کاهش پیدا کند دولت حامی شهرداری هاست تا خدمات خود را با موفقیت انجام دهند
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شرکت سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر(وتوس) از توثیق سهام گروه اقتصادی و مالی آینده نزد سازمان سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه خبر داد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۱:۰۳    
عملکرد سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر بررسی شد.
روزنامه البرز فردا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
امروزه ترافیک به معضل بزرگی تبدیل شده که اغلب شهرهای کشور از جمله فردیس را درگیر کرده است. باید بپذیریم گره ترافیکی در معابر و خیابان های فردیسی که به واسطه توسعه شهری و مهاجرپذیری روز به روز به تعداد خودروهایش اضافه می شود، دور از انتظار نیست.