دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۲۲:۵۸Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه شهری»

ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۸:۰۱    
مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: سیستم پاسخگوی آنلاین سامانه هوشمند توسعه شهری روزانه سوالات حدود 80 تا 100 کاربر سامانه اصفهانما و سرا 10 شامل شهروندان و مهندسان نظام مهندسی را پاسخ می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۳    
بجنورد-ایرنا- شهردار شیروان در خراسان شمالی گفت: امسال با وجود اجرای طرح های عمرانی بزرگ در این شهرستان پیش بینی می شود که یکهزار و 630 میلیارد ریال برای توسعه شهری سرمایه گذاری شود.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ علی مدد هاشم پور اظهار کرد: نشست تخصصی اعضای شورای اسلامی شهر اهواز با معاونین، مدیران مناطق و سازمان های شهرداری اهواز جهت تبادل نظر در خصوص قانون درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری تشکیل شد و وظایف مناطق و سازمان های شهرداری اهواز در قانون درآمدهای پایدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شهرضا با بیان اینکه شهرهای شهرضا و منظریه دارای طرح جامع مصوب هستند، گفت: مراحل تهیه و تصویب طرح تفصیلی این دو شهر در حال حاضر با برگزاری جلسات کمیته کارشناسی در دست اقدام است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: احداث تونل مشترک تأسیسات شهری توسط شهرداری تهران برای منطقه 22 به عنوان منطقه در حال توسعه شهری امری ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: توسعه شهری همزمان با توسعه صنایع در استان به طور متوازن محقق نشده و این موضوع به نفع مردم نیست و شهرداران وظیفه دارند برنامه های ویژه ای برای حرکت به سوی توسعه متوازن طراحی و اجرا کنند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
شهرداری که نهادی فنی و تخصصی است در اثر عواملی تبدیل به نهادی شده که گاهاً نه تنها کارکرد مثبت ندارد، بلکه خود مانع توسعه شهری نیز می شود. این وضعیت معلول عواملی همچون دخالت سیاسیون، عدم نظارت استانداری و مدیریت ناکارآمد شهری است.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۲    
هشتمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری روز سه شنبه، 16 اسفند، 1401 لغایت پنجشنبه، 18 اسفند، 1401 توسط دبیرخانه دائمی کنگره با همکاری, دانشگاه شیراز, دانشگاه هنر اسلامی تبریز, دانشگاه مراغه, مهندسی رودخانه ایران, سایر دانشگاه های برجسته کشور در شهر تهران برگزار می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۹    
افرادی که نیاز مبرم به مسکن ارزان دارند، معمولا در طراحی شبکه ها و خدمات شهری نادیده گرفته می شوند و در نهایت یا مجبورند در شرایط نامساعد زندگی کنند یا چند شغل داشته باشند و همواره کار کنند که خود را به مناطقی برسانند که به امکانات موردنیازشان دسترسی داشته باشند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۸    
رئیس شورای اسلامی شهر چالوس با اشاره به اینکه وظیفه رسانه ها بررسی، نقد و آگاهی بخشی به مردم است، اظهار کرد: رسانه ها و مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۲    
شهر رودان طی یک سال گذشته با روی کار آمدن یک شورای شهر جوان و پر انرژی همواره بدنبال تحول و گذر از روزمرگی ها گذشته بوده است، در این مسیر ترمیم زخم های کهنه شهر ماموریت بزرگی است که بر دوش آنها گذاشته شده و به گفته عضو شورای شهر رودان طی این مدت با اجرای 31 پروژه خدماتی و عمرانی گام های خوبی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرهای کمیجان و میلاجرد نیاز به توسعه شهری و افزایش محدوده دارند همچنین متقاضیان طرح مسکن ملی در این دو شهر زیاد است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۰۶:۰۰    
هر فردی که در شهر زندگی می کند، باید اقدام به پرداخت عوارض کند. شهروندان باید متوجه میزان هزینه های شهری باشند؛ همچنین بدانند که شهرداری یک نهاد دولتی نبوده و دارای ردیف درآمدی مشخصی نیست و این مبالغ در جهت حفظ و توسعه شهری استفاده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: با اجرای طرح عمرانی کمربندی سوم روند توسعه شهری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه شتاب بیشتری خواهد گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - نتیجه جلسه بررسی موضوعات توسعه شهری قیدار، دستور استاندار برای تشکیل کمیته بررسی چالش های اجرای طرح تفصیلی و توسعه ای این شهر بود تا مباحث این حوزه با دقت نظر کارشناسی بررسی شود.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۵:۵۵    
سیدجواد نقوی، خبرنگار: محله زدایی امری است که با پیگیری سیاست های توسعه شهری به مرور در حال رخ دادن است و سیاستمداران توجه و التفات خاصی به این موضوع ندارند. محله زدایی باعث آسیب های متعددی به افراد جامعه و خانواده ها می شود که این امر در ارزیابی های تاثیر اجتماعی هم به ندرت مورد توجه واقع شده است ...
زاگرس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۲۲:۴۱    
رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری و توسعه شهری شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از طولانی شدن روند تکمیل تقاطع غیرهمسطح دانشگاه شهید چمران گفت: تکمیل نشدن این تقاطع به معضل بسیار بزرگی در اهواز تبدیل شده که فعال سازی سریع این تقاطع در اولویت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص اعتبارات لازم برای توسعه شهری و پروژه های هلال احمر در شهرستان نیر گفت: 1000 تن قیر رایگان برای آسفالت کمربندی شهر نیر تخصیص یافت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری، گردشگری و توسعه شهری شورای شهر اهواز با اشاره به گذشت مدت زمان زیاد از اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح دانشگاه شهید چمران گفت: انتظار می رود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) خارج از قواعد اداری و مادی ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری و توسعه شهری شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از طولانی شدن روند تکمیل تقاطع غیرهمسطح دانشگاه شهید چمران گفت: تکمیل نشدن این تقاطع به معضل بسیار بزرگی در اهواز تبدیل شده که فعال سازی سریع این تقاطع در اولویت است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۰۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - شهردار جدید گرگان گفت: مدیران فعلی این اداره از ورود به حاشیه ها و مسائل اخیر به وجود آمده خودداری کنند، تا زمینه های رشد، توسعه و پیشرفت شهری بیش از گذشته فراهم شود.
مدیر اینفو   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۱:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، با استقرار تیم های نوآور و خلاق، باید نقش یک توسعه دهنده فرهنگی برای گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی را در شهر کرج برعهده بگیرد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۶:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: از مجموع 98 شهر دارای طرح جامع مصوب و ابلاغی در این استان، هم اکنون 44 شهر دارای طرح تفصیلی مصوب است که طرح تفصیلی 30 شهر ابلاغ شده و طرح تفصیلی 14 شهر دیگر در مراحل نهایی قرار دارد ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
شهردار اراک با تشریح اقدامات شاخص شهرداری این کلان شهر در یک سال اخیر، گفت: بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح سردار حاج قاسم سلیمانی و تقاطع غیرهمسطح سردار شهید یعقوبعلی صیدی (راستگرد پژوهش) از مهمترین اقدامات حوزه عمران و توسعه شهری بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ارزان ترین منطقه در بازار مسکن شهر تهران براساس آخرین آمارهای رسمی از معاملات، منطقه 18 واقع در جنوب غربی تهران است. به گزارش دنیای اقتصاد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۵:۲۷    
توسعه شهری در تیران از توابع استان اصفهان با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از جمله تربیت و تقویت زیرساخت هدایت شده که سرمایه گذاری برای نسل جدید از مهمترین آن ها به حساب می آید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۰۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - ساری-رقیه سامع : 110 طرح تامین برق متقاضیان و اصلاح و بهینه سازی شبکه با اعتبار 340 میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در مازندران به بهره برداری می رسد ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۴:۰۰    
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: توسعه شهری در تمام ابعاد اهمیت دارد و باید در اولویت قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - شهر 400 هزار نفری خرم آباد مرکز لرستان با داشتن جاذبه های بسیار زیبای طبیعی و تاریخی ، بدلایل مختلف ، فرصت های توسعه شهری را در گذشته از دست داده و به گواه مردم، کارشناسان و مسوولان از لحاظ خدمات شهری نیازمند توجه بیشتری است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در انتخاب شهردار وجود نداشت، گفت: برنامه محوری و ثبات مدیریت از جمله اصول مهم توسعه شهری است و با توجه به عملکرد رضایت بخش شهردار اهواز، وی تا پایان دوره شهردار خواهد ماند.
صبح الوند   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۰۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: درآمدهای ناپایدار کنونی ضامن مطمئنی برای رشد و توسعه کلان در بسترهای شهری نیستند بر این اساس شهرداری باید نسبت به تدوین راهکارهای مناسب به منظور رسیدن به درآمدهای پایدار تلاش کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۰۹:۳۱    
ایسنا/اصفهان هر زمانی نظارت متولیان و مدیران شهری کاهش یافته، موضوع حاشیه نشینی عمق پیدا کرده است، به همین دلیل نظارت مدیران شهری بر حاشیه های شهر باید همیشگی و جدی باشد وگرنه آتش زیرخاکستری است که آینده شهر را در سال های پیش رو تهدید می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
علی خانی/ معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان نوسازی شهر تهران عموما تصور بر این است که ساخت مسکن در شهر به دلیل ایجاد ظرفیت جدید سکونت موجب افزایش جمعیت می شود ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۵:۰۴    
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به لزوم هم افزایی برای توسعه شهری، گفت: انتظار می رود مباحث مربوط به ارزش افزوده و عوارض آلایندگی شرکت ها با شفافیت مطرح و به موقع پرداخت شود تا شاهد توسعه و رفع مشکلات زیرساختی شهرداری ها باشیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۷:۰۱    
مدیرکل طرح های توسعه شهری و منطقه ای شهرداری اصفهان با بیان اینکه پروژه ساماندهی جاده جلوان تا قبل از پایان سال کلید می خورد که با تکمیل آن بخشی از مشکلات محله جلوان و شهرک نگین رفع خواهد شد، گفت: عملیات اجرایی این پروژه پس از ابلاغ مصوبه از سوی استانداری اصفهان، در دستور کار شهرداری قرار می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۲۰:۲۰    
این هفته سوژهای ارسالی شما بیشتر به مسائل و مشکلات شهری پرداخته؛ از سایه خاموشی در مسیر حاشیه سد مهاباد تا نگاه عادلانه در توسعه شهری و زیباسازی آن؛ البته نیم نگاهی هم به موضوع دستگیری فرد کودک آزار و جزئیات بیشتر این ماجرا کردیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - شهردار شاهرود با بیان اینکه سه طرح عمرانی مدیریت شهری با اعتباری بالغ بر 90میلیارد ریال در دومین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید، گفت: توسعه شهری با تلاش و همدلی محقق می شود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۱۰:۲۲    
امروز چهارشنبه دوم شهریور 1401 و اولین روز هفته دولت با حضور فرماندار و مسئولین در راستای ارائه خدمات به اهالی شهرستان مرزی مراوه تپه پروژه برقرسانی این شهرستان بمناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شهردار چادگان گفت: توسعه و پیشرفت شهری این خطه، متناسب با فرصت های گردشگری و رونق این صنعت است.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، صاحبعلی رام در جمع خبرنگاران اظهار داشت گفت : اولین جلسه کارگروه معماری و شهرسازی سازمان شهرداریها و دهیاریهای وزارت کشور با حضور مدیر کل برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان و اعضا کمیسیون که متشکل از شهرداران 16 شهر کشور است جهت بررسی آئین نامه پیشنهادی صدور پروانه ساختمانی ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۹:۵۴    
اقتصاد ایران: گلپایگان _ جهت حل مشکل احداث پایانه مسافربری گلپایگان، در معاونت عمرانی استانداری اصفهان جلسه ای مختص رفع مشکل زمین ترمینال شهر گلپایگان برگزار خواهد شد تا این مشکل ساماندهی شود و در دوره ششم شورای شهر پروژه ساخت آن شروع شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۰۶:۰۲    
توسعه شهری در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، بسیار شگفت انگیز است، ضمن این که افزایش جمعیت این شهر نیز با سرعت بالایی صورت می گیرد. این دو رویداد تغییرات اقلیمی را در شهر تشدید کرده و مدیران را به اعمال رویکردهایی اثربخش به ویژه برای کاهش اثرات جزایر گرمایی سوق داده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۶:۱۰    
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به توسعه شهر تهران، گفت: لازم است بپذیریم واقعیتی که در شهر پیاده می شود، متفاوت از قوانین است و این نوع عملکرد باید اصلاح شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۴:۳۲    
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران اظهار داشت: شهرسازی تنها ساختن راه و بزرگراه و ساختمان های بلند نیست. بخش عمده شهرسازی مبتنی بر جامعه شناسی و جمعیت شناسی است یعنی مطالعه رفتار مردم و ساختن شهر بر اساس آن است.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۵۶    
به گزارش سبلان ما ، بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصلاندوز با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان اصلاندوز مغان برگزار شد و ضمن همفکری در خصوص مسائل توسعه شهری در ادامه با اهدای لوح و هدایایی از زحمات فعال رسانه ای تجلیل و قدردانی شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از آغاز تدوین برنامه چهارم توسعه شهری خبر داد و گفت: رویکردهای مختلف حوزه فرهنگی و اجتماعی در تدوین این برنامه باید مدنظر قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۸:۳۸    
از هشدار معاون استاندار برای جمع آوری سگ های بلا صاحب تا تفاوت دیدگاه شهروندان و مدیران شهری الوند برای توسعه شهری در پژواک این هفته
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، ضعف نظارتی این کمیسیون با ترکیب حسین شیخ فرجی به عنوان رئیس و بهمن محمودی و رضا عسکری به عنوان دو عضو دیگر را نمی توان به پای اعضای خلاق و پرکار این کمیسیون نوشت، زیرا موفقیت در اجرای طرح های توسعه شهری در گرو فهم مشترک تمامی اعضای شورا و [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون عمران و توسعه شهری روستایی وزیر کشور از ساماندهی وضعیت استخدامی ها در شهرداری ها و دهیاری های کشور خبرداد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۶:۲۸    
مشارکت مدنی جوانان گامی در توسعه شهری برآیند نشست مشترک دبیران سمن های جوانان تیران مسئولان مدیریت شهری بود که قادر به دگرگونی و ثمر بخشی زندگی شهروندان خواهد شد.