دوشنبه ۲۴ خردادساعت ۰۴:۲۴Jun 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه شهری»

دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
همانگونه که برای انتخاب گزینه اصلح ریاست جمهوری، کارنامه افراد ملاک است در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم باید به این نکته توجه شود و افراد بر اساس عملکرد و کارنامه خود انتخاب شوند، نه بر اساس نگاه های قومی و قبیله ای، تا توسعه شهری صورت گیرد و مشکلات با مدیریت افراد متخصص و متعهد کاهش یابد.
صبح خرد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۸    
با امید پنجره ای به روشنی گشود و با هزاران آرزو برای شهرش ستاد انتخاباتی خود را گشود ؛ بدون هیاهو ، همه بودند از همه اقشار و طوایف و گرایشات سیاسی تا فریاد بزند ؛من شهروند این دیارم و برای کمک آمده ام ،من فرزند دهدشتم و برای شهرم برنامه دارم ......... حبیب الله [...] ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۹:۰۱    
شورای محلی زمینه ساز رونق و آبادانی را در دل شهرها و روستاها فراهم کند.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ظهر امروز در دیدار چهره به چهره ، معاون عمرانی استاندار به بررسی درخواستها و مشکلات عمرانی آنان پرداخت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، غلامرضا هوائی در این دیدار به پروژه مفخم اشاره و افزود:در بحث ایجاد یک پروژه مهم توسعه شهری ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- ایرنا- استاندار قزوین گفت: تقویت نشاط اجتماعی یکی از مصادیق حقوق شهروندی است و توسعه شهری را به دنبال دارد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۱    
سپهرغرب، گروه شهر - طاهره ترابی مهوش: محیط شهری پیچیده، پویا، متنوع و به عنوان یک منبع توسعه مطرح است که مستلزم ظرفیت بالای مدیریتی است که دراین بین شناخت وضع موجود شهری قابلیت فراهم کردن آن را در آینده مهیا می کند. ...
هفته نامه وقایع استان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۹:۰۴    
سه گانه شهری چرا باید برنامه ریزی های شورای ششم شهر اراک بر اساس آینده پژوهی در برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری باشد؟ دکتر حسین معافی دکتری برنامه ریزی مدرس دانشگاه فرهنگیان اراک ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مجید عزیزی در یادداشتی نوشت : دست یابی به توسعه شهری خصوصا توسعه پایدار که انسان بتواند بدون تخریب فضای زیستی نیازهای اساسی خود و ایندگان را تامین کند در سه سطح اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست مورد توجه و تاکید است ...
هرمز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
کانال های پهناوری که در زمان قدیم مسئولیت جابجایی فاضلاب را بر عهده داشتند و هم اکنون نیز در عصر مدرن در شهری که از سیستم جمع آوری فاضلاب نیز برخودار است بیش از گذشته بکار گرفته شده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۹:۱۳    
مهندس عبدالنبی شرفی در نخستین نشست شورای معاونین و مدیران شرکت عمران، آب وخدمات کیش برگزار شد بر ادامه روند پرشتاب توسعه شهری کیش تاکید نمود .
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۳:۵۹    
یک کارشناس برنامه ریزی شهری گفت: آگاهی به قوانین و وظایف مدیریت شهری، تأمین درآمدهای پایدار و تهیه و بررسی طرح توسعه شهری و جلب مشارکت شهروندان در تصمیم گیری ها از مؤلفه های اصلی اداره شهر محسوب می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۳:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با تاکید بر ضرورت آموزش منتخبان شورای شهرها در زمینه مناسب سازی گفت: 126 هزار عضو شورای شهر هفته آینده مشخص می شود که قرار است عنان 1400 شهر و 37 هزار روستا را برعهده گیرند پس آموزش مناسب سازی برای آنان ضروری به نظر می رسد.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۵۵    
دکتر ناصر امانی رئیس شورای راهبردی مدیران جهادی و معاون اسبق برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در یادداشتی نوشت :تهران نیاز به هوای تازه دارد تا دو باره مایه افتخار کشور شود و آنان که از بیرون مرزها می آیند ، دوباره شگفت زده شوند و باور نکنند تهران مرکز کشور عزیزمان ایران ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ریشه اصلی مشکلات متعددی که در هنگام مراجعه شهروندان به شهرداری ها به وجود می آید، نداشتن طرح های توسعه شهری است که بتواند نیاز شهرها را پاسخ دهد.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۵    
دکتر ناصر امانی کاندید انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و معاون نیروی انسانی و برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران در دوران مدیریت جهادی دکتر قالیباف در یادداشتی نوشت ...
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مشکل مسکن، حمل و نقل شهری، کمبودهای زیست محیطی و آلودگی های مربوط به آن نمونه های مشخصی از این مشکلات هستند که با تاثیرگذاری بر تمامی جنبه های شهر نشینی، روابط منطقی زندگی شهرنشینی را نابسامان نموده و کیفیت کلی و قابلیت زندگی در آنها را به شدت کاهش داده و زمینه ناپداری در آنها را فراهم کرده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تلاش مدیریت شهری این دوره در راستای ارتقای توسعه شهری برای همه و دسترس پذیری حمل و نقل عمومی برای عموم شهروندان باعث تبدیل شدن این عرصه به یک مطالبه عمومی شد که دیگر هیچ شهرداری نمی تواند از آن صرف نظر کند.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل طرح های توسعه شهری شهرداری قم از برگزاری نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهری در قم خبرداد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: توسعه و پیشرفت شهرها و تامین رفاه شهروندان در گرو انتخاب شورای شهری کارآمد، امانتدار، مردم دار و متخصص است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۵:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان نوسازی شهرداری تهران، تعیین تکلیف سه محدوده فریز شده چند هکتاری در این دوره از مدیریت شهری را تشریح کرد.
طلوع کرمان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۱    
شهروندان بافت، رابر و ارزوییه که می خواهید در انتخابات شوراهای اسلامی شرکت کنید به این فاکتورها در کاندیداها حتما توجه کنید: شناخت کاندیدا از مؤلفه های توسعه شهری و روستایی تعهد در کنار تجربه و صلاحیت پاسخگو بودن و علاقه واقعی به توسعه و رفع ایرادات شهر و روستا ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد مسکن از آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن مجری طرح در شهرهای زیر 100 هزار جمعیت بوده که افزوده شدن ساخت یکهزار واحد مسکونی اقدام ملی در زاهدان بیانگر ورود جدی این نهاد به موضوع مسکن و توسعه شهری است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی از کمک 6 میلیارد ریالی دولت برای شهرهای جدیدالتأسیس در تقسیمات اخیر کشوری که برای تأسیس شهرداری ها و کمک به توسعه شهری طی روزهای آینده واریز می شود،خبرداد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نیاز شهروندان امروز در فعالیت های روزانه خود به شیوه ای است که استفاده از اتومبیل و یا حمل و نقل های عمومی به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. حمل و نقل که به یکی از موارد کاربردی این روزها تبدیل شده کم کم می تواند به زنگ خطری برای سلامتی شهر و شهروندان تبدیل شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان ساوجبلاغ، طالقان، چهارباغ و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: افتتاح جاده طالقان - هشتگرد پایان کار در این شهرستان نیست بلکه باید بیمارستان و دیگر نیازهای این منطقه تامین و احداث شود.
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۹:۰۵    
امروزه یکی از اهداف توسعه شهری متمرکز بر پایداری محیط زیست میباشد، اگر بخواهیم علمی تر به این موضوع اشاره کنیم، رویکردها و سیاست های کشاورزی چند کارکردی (Multifunctional Agriculture) از مهترین استراتژی های توسعه ی در کشورهای مدرن میباشد ...
تبریز بیدار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۲:۳۲    
یاسین توکلی، دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی در تبریز در گفتگو با تبریزبیدار تاکید دارد: ما باید توسعه شهری را در یک پیوستار ببینیم؛ پیوستاری که گذشته، حال و آینده دارد. باید گذشته را در نظر داشته باشیم و به فکر تغییر و تحول باشیم.
پایگاه خبری استناد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۵:۰۴    
یکی از مهمترین مصادیق توسعه شهری بهبود کیفیت زندگی شهروندان است که این مهم بدون در نظر گرفتن مراکز خدمات رفاهی، ورزشی و تفریحی و توجه به ابعاد فرهنگی، در شهر ساری محقق نخواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۶    
بخش قابل توجهی از بافت های قدیمی شهرهابا بی توجهی به بافت های فرسوده و ناکارآمد تبدیل شده اند که با داشتن مشکلات متعدد نه تنها سختی ها و مرارت هایی برای زندگی امروز ساکنان خود دارند بلکه آینده ای پرمخاطره برای تمامی شهروندان و توسعه شهری در بردارند .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: وزارت راه و شهرسازی در موارد مختلفی از جمله اختصاص سایت 48 هکتاری پردیسان یا تصویب بافت تاریخی شهر مسیر پروژه های شهری را با مشکل مواجه کرده است.
نتایج تحقیق و پژوهش موضوعات جامعه شناسی، توسعه شهری و تنوع زیست فرهنگی از 40 شهر از قاره های مختلف جهان در مستند خشت بهشت از کانال کردی شبکه سحر پخش می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۳:۱۶    
ایسنا/قزوین از محله بلاغی همواره به عنوان محله ای که در برابر طرح های توسعه شهری ایستاده و همچنان اصالت خود را حفظ کرده یاد می شد و همه معتقد بودند که بافت تاریخی محله بلاغی بافتی ارزشمند است، این روزها ساختمان های چندطبقه در حال ساخت بافت تاریخی را به نابودی کشانده است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۰:۲۲    
رئیس شورای شهر عالی شهر در استان بوشهر گفت : شورای شهر باتوجه به منابع درآمدی ناپایدار شهرداری و عدم وصول به موقع و قابل پیش بینی درآمد پایدار، تنها راه توسعه شهری را روی آوردن به بخش خصوصی می داند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ،با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شورای شهر لزوم توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تحول و حرکت به سمت آرمانهای انقلاب و انتخاب اصلح ضرورت دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۸:۰۶    
نتایج تحقیقات متعدد نشان از تاثیر مثبت نقش شورای شهر و روستا در بهبود و ارتقای عملکرد شهرداران، برنامه های توسعه شهری حفظ حریم و نظارت و مقابله با پدیده زمین خواری دارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
باغ شهرها می توانند راه حل مناسب در برنامه ریزی و توسعه شهری در آینده باشند چرا که با پرداختن به مفهوم این رویکرد چشم اندازی برای آینده توسعه شهری با ایجاد فضای سبز و توسعه باغات می توان ایجاد کرد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه بوشهر گفت: شهرداری بوشهر از دیرباز و از زمان تشکیل، منشأ آثار خوبی بوده است، بعد از انقلاب نیز خیلی شرایط بهتر شد ولی هیچگاه شهر بوشهر به آن جایگاه درخور خودش نرسیده است به همین خاطر ما به شهرداری تراز انقلاب اسلامی و همچنین نماد خدمتگزاری به مردم و توسعه شهری نیاز داریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- مسوول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه دزفول گفت: 38 مقاله به دبیرخانه همایش ملی نقش زنان در پایداری، مقاومت و توسعه شهری دزفول ارسال شد که سه مقاله توسط هیات داوران به عنوان مقاله های برتر معرفی شدند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۹    
درسال های اخیر تمرکز وزارت راه و شهرسازی و به تبع آن اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان بربازآفرینی پایدارشهری معطوف شده است.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۵    
شهردار نکا دربازدید اعضای شورای شهر از پارک تفریحی توریستی جنگلی قرمرض
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۲:۱۷    
از مهمترین مشکلات،رکود در بخش درآمدهای شهرداری(بخش اقتصادی) است که متاسفانه شهری مثل شهر دهدشت،طی سالیان اخیر دچار یک رکود اساسی بوده است به خصوص در بخش ساخت و ساز و توسعه شهری که عمده درآمدهای شهرداری از این بخش تامین می شود.
طلوع ارگ   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۹:۲۵    
طلوع بم – ناهید ذاکری نیا| در راستای اجرای پروژه کشاورزی چندکارکردی در باغشهر بم که توسط انجمن احیا و حمایت دفتر برنامه های کوچک سازمان ملل SGP/UNDP (Small Grants Programme) در حال اجرا است، در نشستی با حضور محمد برشان مورخ و پژوهشگر قنات، سیدمحمد میرلوحی مجری پروژه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شهر اهواز به دلیل مشکلات درآمدی و مدیریتی در طول سالهای متمادی در زمینه خدمات شهری و همچنین رشد و توسعه شهری دچار مشکلات جدی بوده اما این اقدام نشان داد مهم ترین سرمایه هر شهر شهروندان مسئولیت پذیر یک شهر هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۵:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از بیابانک به عنوان روستایی با ظرفیت های متنوع گردشگری نام برد و گفت: در روستاها نباید به دنبال الگوی توسعه شهری باشیم.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
خراسان رضوی- اکبر دیسفانی، استاد دانشگاه گفت: باید جهش توسعه شهری صورت گیرد تا انسداد و گرفتگی قبلی را با یک جهش جبران کنیم و سرمایه گذاری را به سمت توسعه به ویژه توسعه مسکن جلب کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- مسوول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه دزفول گفت: 30 مقاله به نخستین همایش ملی نقش زنان در پایداری، مقاومت و توسعه شهری ویژه گرامیداشت چهارم خرداد (روز دزفول ) ارسال شده است.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۴:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با شکایت این اداره کل، استحصال زمین از دریا در خور سلطانی بوشهر متوقف شد. به گزارش فکرشهر، فرهاد قلی نژاد روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های ایران مرینوس، سرمایه گذاری اعتبار ایران و توسعه شهری توس گستر در بورس و معامله گران شرکت های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، بیمه پاسارگاد و سیمان ساوه در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۳:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های ایران مرینوس، سرمایه گذاری اعتبار ایران و توسعه شهری توس گستر در بورس و معامله گران شرکت های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، بیمه پاسارگاد و سیمان ساوه در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۲    
افزایش شهرنشینی و آگاهی از مسائل پایداری، موجی از سرمایه گذاری برای نوسازی شهرهای موجود و توسعه شهرهای جدید ایجاد کرده است، با این حال، با توجه به گستردگی این چالش، صرفا هزینه بیشتر، راهکاری برای حل این مشکل نمی باشد.