چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۳:۱۴Oct 2020 21

جدیدترین‌های «توسعه شهری»

دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
علوی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت مطرح کرد؛ با هجوم خلاف ساز ها در مسیر پروژه های شهرداری رشت برخورد شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۲:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: با حکم شهردار تهران فرآیند تدوین بودجه 1400 شهرداری تهران به زودی آغاز خواهد شد و در کنار این اقدام، اصلاحیه بودجه 1399 هم از سوی شهرداری تهران تا پایان امسال به شورای شهر ارائه می شود.
رییس اداره طرح های توسعه شهری و معماری اداره کل راه و شهرسازی اصفهان از رشد 1200 درصدی اعتبار طرح های تفصیلی این استان نسبت به سال گذشته خبر داد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
علوی مطرح کرد: امروز نمایندگان شورا، شهردار و تمامی مدیران شهرداری بیشتر از هر زمانی موظف هستند تا برای مردم زمان بگذارند و اعتماد از دست رفته را در اندک زمان باقی مانده تا پایان سال بازیابی کنند.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار اردبیل گفت: سهم جامعه معلولان در توسعه شهری رعایت می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۲    
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری قلب تهران در جلسه هم اندیشی کارگروه برنامه و بودجه با شورایاران این منطقه گفت: شهرداری منطقه 12 پیشتاز برنامه ریزی محله محور و تعریف و اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: 900 میلیارد تومان از بودجه یکهزار و 900 میلیارد تومانی که برای توسعه محلات درنظر گرفته شده تخصیص یافته است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۴   + ۱۸ سایت دیگر  
سیزدهمین نشست شورایعالی شهرسازی و معماری ایران برگزار شد و طی آن، موضوعاتی مانند راه اندازی سامانه مکانیزه پایش توسعه شهری، تدقیق گسل کلان شهرها و اصلاح ضوابط بلندمرتبه سازی مورد بررسی قرار گرفت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در نشست هم اندیشی با رئیس و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس خواستار همکاری و تعامل دو طرفه دانشگاه با مجموعه مدیریت شهری شدند.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۴۹    
پل قدس اردبیل را می توان نماد توسعه شهری نامید که شریان شاهراه های اصلی شهر را به تپش خواهد انداخت و زمینه ساز توسعه و گسترش مرکز شهر می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مقامات رسمی آسیایی در تلاشند به سرعت شهرها را با وضعیت شهرنشینی سازگار کنند به طوری که توسعه شهری حتی تا مناطق سیل خیز نیز گسترش یافته است.
کاوش خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۷    
درحالی که انتقادها به عملکرد شهرداری اهواز رو به افزایش گذاشته و مخالفان طرح سوال و استیضاح شهردار به جابجایی چند باره شهردار در چند سال اخیر اشاره و از لزوم ثبات در مدیریت شهری برای رسیدن به توسعه شهری صحبت می کنند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
صارمی با اشاره به اینکه توسعه شهری باعث برهم خوردن شکل طبیعی نهر سیاه جوی شده است گفت: نهر سیاه جوی پاسخگوی میزان نیاز اراضی ماهدشت نیست.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه 19 از پیشرفت 40 درصدی فاز اول پروژه های توسعه محله ای و اجرای فاز دوم این پروژه ها پس از ابلاغ سازمان نوسازی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۷:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمان گفت: افزایش سطح استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های شبکه های اجتماعی به عنوان رسانه ای فراگیر و مؤثر در توسعه شهری غیرقابل انکار است لذا از این ظرفیت در پیشرفت شهر کرمان بهره برداری می شود.
روزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۶:۳۳    
در حالی که سه سال از شورای شهر گذشته و کمتر از یکسال به آخری روزهای شورا مانده است، استیضاح شهردار، حاصلی جز تعلل در روند پیشرفت و عمران شهری ندارد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۴    
طراحان و برنامه ریزان در بسیاری از نقاط جهان به نقش مشارکت مردمی در توسعه شهری پی برده و به روش های خلاقانه متفاوتی سعی کرده اند شهروندان را در طراحی شهری سهیم کنند.
استانداری کرمانشاه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "هوشنگ بازوند" امروز در جلسه شورای ترافیک استان که به موضوع اجرای طرح پیاده راه خیابان مدرس اختصاص داشت ، اظهار داشت: با اجرای طرح کاملاً موافق هستیم اما تمامی جوانب کار باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا رضایتمندی مردم در اجرای طرح حاصل شود ...
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
با حضور استاندار مازندران و مدیران و مسئولین شهری و دستگاه های اجرایی، مسایل و مشکلات ایجاد پردیس پارک علم و فناوری استان بررسی شد و تاکیدات لازم از سوی مقام عالی دولت در مازندران برای رفع موانع پیش رو صورت گرفت. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۸:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور گفت: اگر انتقال پایتخت را انجام دهیم، در نهایت 700 هزار نفر را می توان منتقل کرد و تغییری در وضعیت تهران ایجاد نمی شود.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
شرکت سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر از پیشنهاد افزایش سرمایه 350 درصدی هیئت مدیره این شرکت خبر داد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
نقدینه - امروز سهامداران شرکت های کالسیمین، باما و توسعه شهری توس گستر در بورس و معامله گران شرکت های گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های کالسیمین، باما و توسعه شهری توس گستر در بورس و معامله گران شرکت های گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 32هزار و 826واحدی، در ارتفاع یک میلیون و490هزار و 154واحد به کار خود پایان داد و بیش از 9میلیارد و 82میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 7هزار و 575میلیارد تومان در یک میلیون و 122هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت. ...
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری قلب طهران در جلسه هم اندیشی کارگروه برنامه و بودجه با شورایاران این منطقه گفت: شهرداری منطقه 12 افتخار دارد پیشتاز برنامه ریزی محله محور و تعریف و اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های کالسیمین، باما و توسعه شهری توس گستر در بورس و معامله گران شرکت های گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
رییس اداره طرح های توسعه شهری و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: به جز تهیه طرح جامع برخی از شهرهای استان در حال تهیه 56 طرح تفصیلی است.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
شهر بیست/ معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: توسعه شهری به افزایش مشارکت مردمی وابسته است و رسانه ها بیشترین نقش را در جلب مشارکت های مردمی دارند.
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۱    
وقایع استان در گفتگو با رییس شورای کلانشهر اراک سند راهبردی چشم انداز 20 ساله شهر اراک را بررسی می کند اراک1420 به روایت تهران مرتضی سورانه: تا جایی که بنده اطلاع دارم در اراک سند موثق و مطمئنی برای توسعه شهری در تمامی ابعاد شهر وجود نداشته است به همین جهت در شورای پنجم شهرداری را ملزم کردیم ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۱۱    
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت، گفت: پیاده راه محوری و پیاده راه سازی یکی از سیاست های اصلی شورای دوره پنجم است.
معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: توسعه شهری بویین میاندشت نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی است، در این راستا اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان پیگیر رفع مشکلات و ساماندهی موارد مرتبط با حوزه کاری خود بوده لیکن حمایت مسئولین شهرستان و همکاری دستگاه های ذی ربط می ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۰    
معاون توسعه منابع انسانی و برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران اعلام کرد: برای نخستین بار یک آزمون عمومی برای استخدام در شهرداری تهران برگزار شد. حامد مظاهریان روز جمعه در حاشیه بازدید از دانشگاه علامه طباطبایی - محل آزمون استخدامی شهرداری تهران - به خبرنگاران گفت ...
صبح امروز- جمعه 11 مهر- آزمون عمومی دستیاری شهرداری در تهران برگزار شد و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی با حضور در محل برگزاری از روند برگزاری آزمون دیدن کرد. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون شهردار تهران از ثبت نام 2603 نفر از واجدین شرایط در آزمون جذب دستیار مدیران شهرداری خبر داد و گفت: در این فرآیند 265 نفر دستیار برای 120 جایگاه شغلی مدیریتی به کار گرفته خواهند شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:مسلما کسی توانایی این را ندارد که از توسعه شهرها جلوگیری کند چراکه شهر همچون موجود زنده به وجود آمده و رشد می کند، اما باید این توسعه و رشد با مدیریت صحیح صورت گیرد، عواملی مانند رشد جمعیت و مهاجرت ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
از بین 11پروژه توسعه محله ای تصویب شده در منطقه19، 2پروژه تکمیل شده و آماده بهره برداری شهروندان است. معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهردار منطقه19 با بیان این موضوع گفت ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
پروانه بهرام نژاد هفته گذشته تعدادی از پروژه های توسعه محلی سیزدهمین تکه پایتخت با حضور حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران به بهره برداری رسید ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۰:۴۷    
گچساران- ایرنا- عملیات اجرایی سه طرح توسعه شهری روز دوشنبه با حضور فرمانده سپاه کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان این شهرستان آغاز شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سحر جعفریان پارکینگ ها از زیرساخت های تأثیرگذار توسعه شهری اند که با افزایش تعداد آنها می توان بار ترافیکی کمتری را در معابر شهر و منطقه شاهد بود. پارکینگ های عمومی و خصوصی که باید موازی با افزایش تولید و بهره گیری از خودروها گسترش مکانی یابند تاکنون به صورت کامل و جامع در منطقه 9 رخ نداده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۲    
سمنان-ایرنا-استخر تاریخی زاوغان سمنان در تاریخ 9 اردیبهشت 1382 به شماره 8639 در فهرست آثار ملی مربوط به دوره اسلامی قرار گرفت.این استخر در نزدیکی ورودی غربی شهر و در نزدیکی میدان امام حسین (ع) واقع است و منبع تامین آب حدود 265 هکتار از زمین های کشاورزی است ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۷    
آموزه های علمی و تجربی در دنیای امروز به ما نشان می دهد مدیریت قوی بر پایه اسلوب های علمی، منطقی و مدبرانه وبا رعایت تمامی مولفه های لازم، اصلی است که کیفیت و توسعه یک مجموعه، سازمان، ارگان ، منطقه و یا کشور را به همراه دارد.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۲:۱۱    
با توجه به هموار شدن بستر جاده ها، توسعه شهری شهرستانهای باشت و گچساران در سال های اخیر این بستر مناسب نیازمند به حضور نیروی قوی با قدرت رایزنی بالا به منظور جلب مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
روزنامه دریا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۲    
دریانیوز: نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری به عنوان مسأله ای با ابعاد گوناگون اجتماعی، اقتصادی، حقوقی و فنی از اوایل دهه 80 شمسی در برنامه های دولت و شهرداری ها قرار گرفته است ...
کنفرانس آلرت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۱:۰۳    
هفتمین کنگره سالانه بین المللی عمران ، معماری و توسعه شهری در تاریخ 18-20 اسفندماه 1399 در شهر تهران برگزار خواهد شد. این همایش توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. محورهای کنگره: 1- مهندسی عمران و توسعه پایدار: مدیریت ساخت و اجرا تکنولوژی بتن ...
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه 12 از آغازبه کار رسمی کسب و کارهای خانگی آنلاین در محلات قلب تهران به منظور توانمندسازی جامعه محلی خبر داد.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
فرامرز افشانی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای توسعه یافته سعی می کنند با تخصیص بودجه، منابع و هزینه چنین مکان هایی را ایجاد کنند، گفت: با وجود چنین داشته هایی، ما آن ها را حفظ نکرده ایم . وی با بیان اینکه در جریان توسعه شهری تبریز که زمانی از آن به عنوان باغ [...]
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان گفت: در توسعه شهری بر ضرورت وجود اجتماعات با مقیاس انسانی و توجه به پیامدهای نامطلوب شهرسازی باید توجه داشت و با شناسائی مناطق جرم خیز و اتخاذ اقدامات وضعی مناسب از بروز جرم در این مناطق پیشگیری کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- پنج روستای بزرگ با 50 هزار جمعیت در مجاورت مشهد، بخاطر توسعه شهری به این کلانشهر چسبیده و به بخشی از حاشیه آن مبدل شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۳۳    
مشهد- ایرنا- پنج روستای بزرگ با 50 هزار جمعیت در مجاورت مشهد، بخاطر توسعه شهری به این کلانشهر چسبیده و به بخشی از حاشیه آن مبدل شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا- استاندار خوزستان گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء دارای تجارب و توانمندی بسیاری در بحث توسعه شهری است و از این تجربه برای توانمندسازی و ایجاد عدالت در توزیع امکانات مناطق حاشیه اهواز استفاده می کنیم.