سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۴:۳۹Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه شهری»

ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۹:۱۰    
اعضای شورای شهر تهران امروز لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی را به تصویب رساندند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار شهری فارس: موضوع لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی شهرداری تهران امروز در صحن شورای شهر مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت و موافقان و مخالفان نظرات شان را مطرح کردند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر تهران به ادامه بررسی لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی پرداخته و پس از ارائه پیشنهادانی، آن را به تصویب رساندند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-شورای شهر تهران، لایحه ادغام 2 معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی شهرداری پایتخت را تصویب کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در بازدید از شهر جدید گلمان گفت: به زودی ساختمان شرکت عمران شهر جدید گلمان برای توسعه شهری و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره بر نقش زنان در توسعه شهری و اجتماعی گفت: 720 زن در شهرداری تهران پست مدیریتی دارند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۰:۰۸    
محمود مولایی خبر نگار توسعه شهری با حفظ تنوع زیستی، گسترش قابلیت های گیاهی و عرصه های سبز به سرانجام روشنی می رسد. کلانشهر تهران نیز به عنوان یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان سال هاست با اجرای طرح توسعه کمربند سبز پیرامونی در مسیر توسعه و گسترش فضاهای سبز حرکت می کند و امروز نیز هزارهکتار از این ...
میلاد لارستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۳:۳۰    
اساسا یکی از مهمترین مولفه های توسعه شهری و عمرانی در یک منطقه وجود ایده های نو در کنار استفاده از سرمایه های انسانی و نیز تلاش در جهت جذب...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی فردا در صحن شورای شهر تهران بررسی می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۴    
توسعه شهری در سراسر قرن بیستم بر این اساس صورت گرفت که هر چه تعداد خیابان ها بیشتر باشد، ترافیک خودرویی کمتر خواهد بود؛ البته گذشت زمان، عکس این قضیه را آشکار کرد و نشان داد شهرهایی با بیشترین خیابان ، سطح بالایی از ترافیک خودرویی را از آن خود کرده بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۱    
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه در حوزه قطارشهری انقلابی شکل گرفته است، گفت: یکی از مصداق های توسعه شهری ایجاد و راه اندازی حمل و نقل ریلی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ابلاغ شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری ها از سوی وزارت کشور، نقطه عطف مهمی در توسعه شهرهای کشورمان در گام دوم انقلاب خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - افزایش جمعیت، توسعه شهری و روستایی، ساخت کارخانجات صنعتی، توسعه کشاورزی، کاهش بارندگی و ذخایر آب های زیرزمینی و شیوع کرونا در سال اخیر تامین آب شرب کلانشهر تبریز را با مشکل مواجه کرد که با تدبیر و هم افزایی مسوولان، این مشکل به طور مقطعی برطرف شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- شهردار مرکز شهرستان مهریز گفت: معادن متعددی در حال بهره برداری است، اگر بهره برداران آن مطابق قانون عوارض توسعه شهری را پرداخت کنند، طرح های عمرانی و فرهنگی برای تامین رفاه حال شهروندان اجرا می شود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حقوق شهروندی ابعاد و جلوه های گوناگون همچون مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی دارد، اما از منظر شهری به روابط مردم شهر، حقوق و تکالیف آنان در برابر یکدیگر و اصول، هدفها، وظایف و روش انجام آنها اطلاق می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در سالیان دور شهر اصفهان از 12 هکتار فضای سبز برخوردار بود که اکنون این میزان با توسعه شهری به پنج هزار هکتار کاهش پیدا کرده است؛ در حالی که جمعیت شهر رو به افزایش است و مردم بیش از گذشته به هوای پاک نیاز دارند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۸    
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداری مشهد امسال در آستانه روز درختکاری با رونمایی از طرح باغ زندگی و باغ خاطره با بهره گیری از پتانسیل ها و فضای شهری و فراهم کردن بستری مناسب در جهت رشد و توسعه شهری با محوریت توسعه فضای سبز و منابع طبیعی درصدد تحقق این امر معنوی برآمده است.
عصر شهروند   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی افزود: افزایش نامتعارف سهم درآمد های ناپایدار و تطهیر شهر فروشی در غالب نامهای عوارض و مازاد تراکم و عوارض طرحهای توسعه شهری که به منزله فروش سرمایه های شهر است .
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۲۶    
نصر اصفهانی گفت: توسعه شهری و خدمت به مردن با وحدت و انسجام بین مسئولان و دوری از تفرقه محقق می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۹:۳۷    
با هدف توسعه شهری و روستایی، عملیات اجرایی 9 طرح عمرانی، گازرسانی، نوسازی مدارس،و فرهنگی در شهرستان گرمسار آغاز شد.
وی فقدان چارچوب و برنامه ای برای اقتصاد شهر، عدم تعریف درآمدهای پایدار قانونی برای شهرها، خودکفا اعلام کردن کلانشهرها بدون پیش بینی شیوه صحیح کسب درآمد و تاخیر در تصویب و ابلاغ طرح های توسعه شهری را از عوامل توسل مدیریت های شهری به درآمدزایی از هر شیوه ای عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - شهردار هشترود گفت: مشارکت شهروندان زیربنای توسعه و آبادانی شهری است و از شهروندان می خواهیم با پرداخت عوارض شهرداری تا پایان سال، این نهاد را در تامین هزینه ها یاری کنند.
همت خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار منطقه 12 از برگزاری نخستین وبینار توسعه ملی با حضور حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران در قلب تاریخی تهران خبر داد.
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران بیان کرد: اوج شهر فروشی در شهر تهران را در ابعادی همچون تغییر کاربری، فروش تراکم فراتر از توسعه شهری و طرح های تفصیلی، تبدیل قلمروهای عمومی و سرانه های خدماتی برای درآمدزایی را مشاهده کردیم.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۱:۱۲    
آیین معارفه معاونت فنی اجرایی و مدیر امور مالی شهرداری منطقه 3 با حضور مدیر شهرداری و جمعی از مدیران این منطقه برگزار گردید. در این جلسه، سعید فتوحی با بیان اینکه فرصت خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک توفیق الهی است گفت ...
ربیع   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، شهردار شاهرود بر ضرورت افزایش مشارکت شهروندان در انجام امور شهری تاکید کرد و گفت: تحقق ایده آل های مدیریت شهری علاوه بر جذب منابع پایدار، نیازمند جلب مشارکتهای مردمی است. ...
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
توسعه در عرصه های گوناگون بدون توسعه فرهنگی پایدار نیست و در شهرها نیز توسعه فرهنگی مبنای توسعه شهری است و از این رو با ایجاد بستر مناسب فرهنگی می توان تحقق توسعه در ابعاد مختلف شهری را به نظاره نشست.
ویلکیج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۲۹    
توسعه عقلانی جز در سایه رعایت تمامی ارکان و واحدهای شهرداری از قوانین و مقررات محقق نمی گردد اعتقاد پارلمان محلی شهر نمین و شهرداری بر آن است که در سایه رعایت مقررات و قوانین است که می توان فرآیند توسعه شهری را محقق نمود و شهر نمین را به آنچه شایسته و جایگاه آن است رساند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار همدان گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار شهری، شهروندان باید مدیریت و مشارکت خاص داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: بوشهر بخش عمده ای از نیاز های اقتصادی کشور را تامین می کند، ولی در شاخص های توسعه شهری و روستایی، پایین ترین رتبه های کشور را دارد.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
⁦⁩وضعیت شورای شهر مشگین شهر آنقدر پرحاشیه بود که می توان ادعا کرد یکی از دلایل عدم توسعه شهری طی دستکم چهار سال گذشته شورای شهر مشگین شهر است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تاکید کرد: طرح های توسعه شهری مصوب شورای اسلامی شهر باید به آگاهی شهروندان رسانده شود و هیچ موضوع محرمانه و پنهانی به ویژه در حوزه مدیریت شهری برای مردم وجود ندارد ...
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: یکی از وعده های شورای پنجم به مردم تلاش در جهت ارتقا سطح انضباط اداری است و ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی برای پایان دادن به مسیر غیرقانونی است.
گیلان صدر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دومین خانه کارآفرینی و صنایع دستی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت افتتاح شد. گیلان صدر : دومین خانه کارآفرینی و صنایع سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با حضور احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای اسلامی رشت ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم احیا مجدد مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد. مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران در جریان ادغام دو معاونت برنامه ریزی ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی شورا به مغایرت محتوا با عنوان لایحه ادغام دو معاونت در شهرداری تذکر داد. به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران "علی اعطا" سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در جریان دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورا و بررسی لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۲    
در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراها و توسعه منابع انسانی با اکثریت آرا به تصویب رسید.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، محمد فرهادی شب گذشته در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: عدم پرداخت این عوارض، درآمدهای شهرداری ها را تحت الشعاع قرار داده و روند اجرای برنامه ها را با مشکل مواجه می کند. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : ایرناپلاس، شهرفروشی با رویکرد کسب درآمد، سال ها به یک رویه در شهرداری تهران تبدیل شده بود و حتی این مسیر به عنوان یک الگو برای سایر شهرها و کلانشهرها برای رسیدن به توسعه شهری به حساب می آمد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
فاطمه سادات حمیدیان معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه 5 در مورد وضعیت پروژه های توسعه محلی منطقه گفت: اجرای این پروژه ها با سرعت و دقت در حال انجام است و به شهروندان قول می دهیم که تا پایان سال مالی 99 تمامی آنها به اتمام برسد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: قم- بررسی مسائل مربوط به توسعه شهری استان قم و موارد اختلافی بین شهرداری و راه و شهرسازی قم در جلسه هیئت مدیره سازمان ملی زمین ومسکن از مصوبات جلسه استاندار قم با معاون وزیرراه وشهرسازی بود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
بررسی لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی با حاشیه ای همراه بود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا در نشست امروز شورای اسلامی شهر تهران، محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری نطق پیش از دستور ارائه خواهد کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۹:۰۳    
گروه استان ها – در دویست و هفتادو نهمین جلسه شورای شهر گرگان، شهردار از نقش مهم سازمان نظام مهندسی در توسعه شهری گرگان سخن گفت و رئیس سازمان از راه اندازی سامانه الکترونیک خبر داد.
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران بیان کرد: دسترسی به اطلاعات و داده ها بارزترین شاخصه در شهرهای دانش بنیان محسوب می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۲    
سامان مهران، کارشناس برنامه ریزی شهری گفت: یکی از بزرگترین چالش های پیش روی توسعه شهری بانه نبود رویکرد فرهنگی در فعالیت های عمرانی است ، در سالیان گذشته متاسفانه تفکر فرهنگی در مدیریت شهری بانه در حد چند نقاشی یا المان در میادین تنزل یافته و هیچگاه رویکردی فرهنگی به معنای واقعی آن در مدیریت شهر ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
قم- سرمست، استاندار قم ریشه توسعه شهری را در آبادانی روستاها دانست و گفت: با وجود ظرفیت های بالای روستایی در قم، ساماندهی فعالیت های خیرین در روستاها ضروری است.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به تعیین تکلیف نشدن دو معاونت نیروی انسانی و برنامه ریزی و توسعه شهری گفت: باید به تخلفات شهرداری در این دو معاونت پایان دهیم.