دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۳:۲۱Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد ملی»

شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۰    
عزیزی حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان را بستر رونق تولید و اقتصاد ملی دانست و افزود: حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است با نگاه کاربردی و علمی از برنامه های مهم دانشگاه لرستان است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه اصفهان گفت: چون رفتار ویروس کرونا و روند کاهشی آن قابل پیش بینی نیست، لازم است بیش از پیش، سیاست های اقتصاد مقاومتی که قابلیت تاب آوری به اقتصاد ملی ما می دهد، مورد توجه قرار گیرد.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نما ،مجتبی توانگر در گفتگو با ایبِنا با اشاره به علل تضعیف ارزش پولی ملی، گفت: اصلی ترین عامل تضعیف پول ملی به تضعیف توان تولید داخلی بر می گردد. متاسفانه دولت ها تولید داخلی و اقتصاد کشور را به خارج گره زده اند. ...
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: اولین حضور رسانه ای سمیرا فاضلی، زن مسلمان کشمیری به عنوان معاون شورای ملی اقتصاد بایدن را می بینید. سمیرا فاضلی پیش تر نقش مهمی در بانک فدرال رزرو آتلانتا داشت و در آنجا به عنوان مدیر تعامل برای توسعه اقتصادی و اجتماعی خدمت می کرد. ...
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سمیرا فاضلی معاون شورای اقتصاد ملی آمریکا را در تصویر میبینید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فردا (پنجشنبه) موثرترین پروژه راه سازی کشور با نام آزاد راه غدیر به طول 158 کیلومتر که کلنگ ساخت آن سال 95 بر زمین خورد، با دستور رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد؛ طرحی که بهره برداری از آن توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصاد ملی را با خود به همراه خواهد داشت.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۴    
حسین خزلی، کارشناس بازار سرمایه در بورس تاک، از نقش و جایگاه بازارسرمایه در اقتصاد ملی و 4 عامل اثر گذار حرکت شاخص گفت.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۵۴    
بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگترین بانک های فعال در شبکه بانکی کشور که نقش انکارناپذیری در رشد و اعتلای اقتصاد ملی دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۴۴    
چراغی، عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی با ارسال یادداشتی به خبرگزاری بازار معتقد است که با بررسی های انجام شده در بین سالهای 1390 تا 1395 سهم اصناف از اقتصاد ملی بین 26.43 درصد تا 29.97 درصد در نوسان بوده است.
پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۱۴    
اشاره جناب آقای دکتر رضایی درخصوص غیر واقعی بودن بهای تمام شده کالاها در آمریکا و غرب، یک اشاره بسیار هوشمندانه و نشانگر درک ماهیت بهای تمام شده کالاهاست که...
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه اجرای سه پروژه خط لوله شازند/قم/ری، نائین/کاشان/ری و تبریز/خوی/ارومیه در سطح کلان حدود 3500 الی 4000 میلیارد تومان صرفه اقتصادی برای کشور در پی داشته است، گفت: اجرای این طرح ها از لحاظ اقتصاد بنگاهی ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
بانک کشاورزی در بیست و سومین سال رتبه بندی 500 شرکت بزرگ کشور بر اساس اطلاعات سال مالی1398 و ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی IMI-100 ، جایگاه برتر خود را دو رتبه ارتقا داد و در رتبه نوزدهم قرار گرفت ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
فارس: علیرضا صادق آبادی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در مراسم بهره برداری از 3 خط لوله انتقال فرآورده های نفتی گفت: پروژه خط لوله از جنبه اقتصاد بنگاه، اقتصاد ملی و مسئولیت های اجتماعی توجیه پذیر است. خط لوله شازند قم ری ظرفیت انتقال 300 هزار بشکه در روز را دارد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۱۷    
اردبیل- نظریه پردازان کشورهای غربی اعتقاد دارند حوزه اقتصاد، چشمِ اسفندیارِ جمهوری اسلامیِ روئین تن است. بر اساس این راهبرد از اوایل دهه 80 فعالیت های گسترده ای را برای شکست جمهوری اسلامی از جبهه اقتصاد آغاز کرده اند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
هشت سال پیش و در کوران رقابت های انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، فضای تبلیغاتی خاصی مبنی بر تأثیر مذاکره بر معیشت مردم جریان یافت و از روز های نخست شروع مذاکرات هسته ای در دوره دولت یازدهم، مهم ترین مناقشه میان صاحبنظران، تحلیلگران و فعالان عرصه های سیاست و اقتصاد میزان اثربخشی مذاکرات و، به تبع آن ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۳۸    
سیستم ذخیره فدرال ایالات متحده مسائل جدید اقتصاد ملی را پیش بینی کرد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۵:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
در نتیجه دولت ها و بانک های مرکزی جهان، همگی پذیرفته اند که رمز ارز خواهد آمد و چاره ای جز پذیرش آن نیست اما برای حفظ اقتدار نظام های سیاسی و نقش دولت ها، باید بر بازار پول به عنوان یکی از مهمترین اختراعات بشر، کنترل داشته باشند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کل جامعه اسلامی مدیران گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند برای پیشبرد اهداف سیاسی خود اقتصاد ملی را تضعیف کنند و وابستگی اقتصاد ایران به غرب را افزایش دهند.
نماینده   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع گفت :دولت،خود عامل بی نظمی در اقتصاد است.بنای مجلس، رفع بی انضباطی ها و رهایی اقتصادملی از دخالتهای مخرب دولت است.
سعید خطیب زاده با بیان اینکه ریشه حل مشکلات در داخل است نه خارج گفت: دشمن خارجی زمانی ناامید شده که ما در داخل قوی بودیم و البته زمانی هم جری شده که ما در در داخل یا متفرق بودیم و یا نتوانستیم به دستاوردهای خود برسیم.
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: در حالی در چند سال اخیر اسفندماه برای خودروسازان ماه خوش یمنی به لحاظ دریافت تسهیلات بوده که کارشناسان این صنعت، این اقدام بانک مرکزی را منجر به تشدید افزایش هزینه های مالی خودروسازان و در ادامه زیاندهی بیشتر آن ها عنوان می کنند و معتقدند که زیان کنندگان اصلی تزریق پول بدون پشتوانه به هر ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
طرح مالیات بر عایدی سرمایه از اولین طرح هایی بود که در راستای کاهش منافع و افزایش هزینه های سوداگری در بازار دارایی ها از جمله بازار مسکن، ارز، طلا، سکه و خودرو در مجلس یازدهم در کمیسیون اقتصادی تصویب شد و اکنون قرار است در صحن علنی مجلس بررسی شود.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۸   + ۲۱ سایت دیگر  
عصر روز یکشنبه 26 بهمن ماه 1399، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با محوریت حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی با حضور حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد ...
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۰   + ۵۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت با برنامه ریزی های صحیح منطقی و عقلانی بر استقلال ایران پای فشرده است، گفت: جهان همچنان ایران را کشوری دارای منطق و حق می شناسد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سجادی گفت: تشدید تحریم ها به منظور تضعیف اقتصاد ملی و اراده ملی است که در دستور کار دشمنان نظام قرار گرفته و اقتصاد مقاومتی، بهترین راهکار مقابله با ترفندهای دشمنان است.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: اگر بتوانیم در صنعت ساختمان کشور، مطابق با اهداف تعیین شده در سند چشم انداز توسعه، بهره وری را افزایش دهیم، قطعا در سطح اقتصاد ملی و حتی اقتصاد خرد تاثیرات بسیاری را خواهد داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۷   + ۲۳ سایت دیگر  
این بار دشمن مطالعه کرده و دیده که اقتصاد ایران بدون مرزبان و بدون سرباز است. مردم گلایه مندند و می گویند کاش کسی می گفت من سخنران نیستم، سربازم. شما کارافرینها سرباز اقتصاد ملی هستید.
برترین ها / تین نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: آزادراه غدیر امروز هفتم اسفند و در روز ولادت امیرالمومنین علی (ع) به بهره برداری رسید. در این مراسم رئیس جمهور، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدیو کنفرانسی حضور داشتند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۱۲   + ۹۳ سایت دیگر  
رضایی با تاکید بر اینکه دشمنان ملت ایران بیشترین استفاده را از شبکه های اجتماعی انجام می دهند، گفت:فضای مجازی نقش مهمی در رونق تولید، اقتصاد ملی و کارآفرینی فناورانه دارد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۳۱    
کارشناسان و پژوهشگران اقتصادی، همواره و به ویژه در چند سال اخیر، بر ناهمخوانی آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی و مرکز آمار با واقعیت های اقتصاد ملی و معیشت مردم، تأکید کرده اند و به تعبیری این مراجع را کارخانه ساخت "آمارهای زیبا" می دانند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: آزادراه غدیر در کریدور بین المللی شمال به جنوب و شرق به غرب واقع شده است و علاوه بر رونق اقتصاد ملی در زمینه ترانزیت کالا در حوزه فراملی با تمرکز بر کشورهای همسایه تأثیرگذار خواهد بود.
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرشرکت مخابرات ایران گفت: ارتباطات به عنوان یک ابزار مهم توسعه می تواند در اقتصاد ملی تاثیرگذار باشد و این فرصت مناسبی است تا همکاری بیشتر صورت گیرد.
قائم مقام بورس کالای ایران از امضای تفاهمنامه همکاری میان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و بورس کالای ایران در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، کمک به بهبود فضای کسب و کار و پیشرفت اقتصاد ملی خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- تاب آوری اقتصادی موضوع مهمی است که به خصوص در سال های اخیر با توجه به تلاطم اقتصادی و نوسانات ارزی در کشور بیش از هر زمان مورد بحث قرار می گیرد اما به واقع اقتصاد ایران چقدر بر روی میزان تاب آوری خود کار کرده است؟
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: بخش کشاورزی یکی از پیشران های مهم توسعه خراسان رضوی است که در اقتصاد استان و به تبع آن اقتصاد ملی تاثیرگذار است.
اقتصاد آنلاین / هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۲:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
در 4دهه اخیر، قیمت گذاری دستوری و تعیین قیمت کمتر از هزینه های تولید، یکی از مهم ترین عوامل تهدید تولید بوده که تجربه نشان داده که حتی به نفع مصرف کننده، به عنوان هدف اصلی این سیاست هم نبوده و رانت قیمت گذاری دستوری، فقط به جیب دلالان، سرازیر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بخش حمل ونقل از بخش های زیربنایی است که علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن فرآیند توسعه، خود نیز در جریان توسعه دچار تحول می شود. خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، با تایید این اثرگذاری شگرف ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۲    
آزادراه ها زیربنای توسعه و یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها به حساب می آیند و در توسعه اقتصادی و رشد اقتصاد ملی کشورها نقش اساسی ایفا می کنند، زیرا ارزش افزوده آزادراه ها بسیار زیاد است و دولت ها تلاش می کنند در احداث آزادراه ها بخش خصوصی سرمایه گذاری و سرمایه و سود خود را از محل دریافت عوارض ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۲۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: نقش اصلی استان سیستان و بلوچستان در اقتصاد کشور بر پایه تجارت و ترانزیت می باشد، مزیت مرزهای استان به رونق اقتصاد ملی کمک خواهد کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۵:۳۲    
کسب و کار نیوز - اقتصاد کلان متاثر و تجمیع تمام ریزمجموعه اقتصادهای تشکیل دهنده و شاخص های مربوط به آن است که نمایانگر رشد اقتصاد ملی است. گردش معیوب در حوزه اقتصاد گاها خود را در قطعه ای از یک خودرو یا در مصالح ساختمانی نشان می دهد و قیمت تمام شده آن محصول را زیر و رو می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۸:۵۷    
قصرشیرین - ایرنا - شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه ، یکی از مناطق راهبردی کشورمان است که نقش بزرگی در رونق و اقتصاد ملی ایفا می کند و رمز موفقیت و گذر آن از گردنه های تند و رسیدن به افتخار و درخشش امروز ، مرهون چهل سال پیشرفت و ایستادگی مرزنشینان و خدمات شایسته نظام است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: نقش ملی و بین المللی کرمان نباید ما را از حوزه توسعه متوازن در استان غافل کند و قبل از ایفای نقش ملی و بین المللی، رفاه، آسایش و توسعه مردم استان کرمان اهمیت دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰    
امین جعفری - کارشناس برنامه ریزی شهر تهران به عنوان پایتخت سیاسی و اقتصادی، متأثر از سیاست های کلان اقتصادی کل کشور است. رکود یا رونق اقتصادی، اقتصاد شهر و شهرداری را نیز تحت تأثیر قرار می دهد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۷:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سال آینده سال رونق اقتصادی کشور خواهد بود؛ شرایط اقتصاد جهانی و منطقه ای در حوزه خاورمیانه و اقتصاد ملی ایران اسلامی به گونه ای است که رونق اقتصادی را در سال آینده تجربه خواهیم کرد.
برترین ها / شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۰:۰۴   + ۲۲ سایت دیگر  
ایرنا: رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال یکهزار و 200 هزار میلیارد تومان تسهیلات در کشور پرداخت شده که بخشی در قالب سرمایه در گردش و بخشی نیز برای بخش ایجادی و توسعه ای است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۱:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد از پایه های اقتصاد ملی هستند و نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ها ایفا می کنند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۰:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی گفت: دولت نباید به دنبال خالی کردن جیب مردم باشد.