چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۲۱:۰۳Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان بنادر و دریانوردی»

تدبیر و امید   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
حالا پس از چند روز خبرگزاری دولت چند خبر معنادار در حمایت اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و با عکسی از کشتی تفریحی متخلف منتشر کرد تا نشان دهد وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی نه تنها عذرخواه حرمت شکنی صورت گرفته نیستند؛ بلکه طلبکار هم هستند.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور از جابه جایی حدود چهار میلیون و 500 هزار نفر گردشگر و مسافر دریایی از آغاز تعطیلات نوروزی تا کنون در بنادر شمالی و جنوبی کشور خبر داد.
مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از انجام 5 میلیون نفر سفر دریایی بدون خسارات جانی و بیش از 17 عملیات جستجو و نجات دریایی از ابتدای سفرهای دریایی نوروزی از 24 اسفند سال گذشته تا 9 فروردین 1402 خبر داد.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سازمان در حوزه ساخت و تردد شناورهای مسافربری در آب های داخلی و بین المللی حمایت های ویژه ای تدارک دیده است که از جمله آنها می توان به تسهیلات بدون بهره، تخفیف 90 درصدی تعرفه بندری و تامین سوخت یارانه ای اشاره کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۵:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) گفت: باتوجه به استقبال نوروزی از مجموعه های بندری، این سازمان در سال 1402 با جدیت بیشتری از توسعه زیرساخت ها و تداوم گردشگری دریایی حمایت خواهد کرد.
سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به میزان سفرهای دریایی و گردشگری دریایی انجام شده در نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 1402 اشاره و اعلام کرد: تعداد کل سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال 1401، حاکی از رشد 32 درصدی است.
عضو هیات عامل و معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر نسبت به ایجاد ظرفیت های گردشگری و ایجاد فضای مناسب برای مسافران نوروزی و گردشگران توجه خاصی دارد که احداث اسکله های گردشگری احداثی در رودخانه کارون از سال گذشته از جمله این اقدامات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی پذیرش مسافران نوروزی در بنادر استان با رعایت اصول ایمنی در حال انجام است.
مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی برای استفاده و ایجاد فضای نشاط و گردشگری دریایی، تمهیدات خاص و لازمی را اندیشیده است.
سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در تشریح آخرین وضعیت سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در طرح سفرهای دریایی نوروز 1402، اعلام کرد: تا پایان دومین روز از فروردین سال جاری 1 میلیون و 82 هزار و 214 سفر دریایی و 634 هزار و 102 هزار گردشگری دریایی، صورت گرفته است. ...
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به لزوم ارتقای فرهنگ ایمنی در بنادر کشور گفت: فقط تجهیزات در ایمنی بنادر تاثیرگذار نیست و خدمات ایمنی تا حدود زیادی به مهارت ها و آگاهی های کارکنان آن نیز بستگی دارد.
سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه 48 شناور مسافری توانستند مجوزهای لازم را به لحاظ ایمنی کسب کنند اظهار کرد: از این تعداد شناور 5 هزار و هشتصد صندلی برای جابجایی مسافرین درنظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیام تبریک سال 1402، تاکید کرد: این سازمان در سال پیش رو نیز راهبردها و سیاست های اجرایی سه مولفه کارکردی توسعه، تجهیز و تامین زیرساختهای بندری و دریایی را با جدیت دنبال خواهد کرد.
سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در تشریح آخرین وضعیت سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در طرح سفرهای دریایی نوروز 1402 اعلام کرد: تا کنون حدود 565 هزار سفر دریایی و حدود 299 هزار گردشگری دریایی، صورت گرفته است.
معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با انعقاد تفاهم نامه سازمان بنادر و دریانوردی با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و برقراری سرویس منظم کانتینری از مبدا و مقصد چابهار، عملیات کانتینری از این بندر طی سال جاری، نسبت به سال گذشته از افزایش 30 درصدی برخوردار شد.
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۵۲    
سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تامین نیروی انسانی در مشاغل تخصصی موفق به اخذ مجوز استخدام 409 نفر در مشاغل اختصاصی برای بنادر جنوبی کشور شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه سوخت کم سولفور برای شناورها یک انتخاب نیست، بلکه اجبار و الزام قانونی است، گفت: سازمان بنادر با جدیت پیگیر افزایش سهمیه سوخت کم سولفور برای شناورهاست.
عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی، اعلام کرد: با ابلاغ سازمان اداری و استخدامی کشور، مجوز استخدام 409 نفر در سازمان بنادر و دریانوردی صادر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و دریانوردی گفت: مسافران دریایی در هنگام محدودیت و مواج شدن دریا از شناورهای مسافری غیر مجاز برای تردد استفاده نکنند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد ده درصدی تعداد شناورها و لندینگ کرافت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد صندلی شناورها را 5 هزار و 813 و ظرفیت لندینگ کرافت ها را 2 هزارو 720 خودرو اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و دریانوردی توضیحاتی را درباره اقدامات این بندر برای نوروز 1402 تشریح کرد و گفت که مسافران به جهت حفظ ایمنی، به هیچ عنوان از شناورهای غیرمجاز استفاده نکنند.
دومین نشست کمیته خدمات حمل ونقل دریایی ویژه تسهیل مسافرت های دریایی نوروز 1402، با حضور عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگان ارگان ها و سازمان های کشوری و لشکری برگزار شد.
همایش سیاست گذاری مناطق ویژه اقتصادی بندری درافق 1402با رویکرد تحقق اقتصاد دریامحور در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ارتقاء تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی و نیز کاهش انتظار نوبت کشتی های تجاری از طریق ارائه خدمات بهینه از جمله اهداف و سیاست های تبیین شده است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - دکتر مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در گفت و گویی با مهندس محسن نادری مدیرعامل شرکت مدیریت بین المللی همراه جاده ریل دریا (هیمکو)، ضمن بازدید از پروژه اسکله سازی غرب بندر شهید رجایی و دریافت توضیحات در خصوص پروژه، تاکید لازم بر حل و فصل مشکلات به مسوولین سازمان بنادر و دریانوردی داشتند.
در نشست دبیران ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی که به میزبانی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، از ستاد اقامه نماز سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان دستگاه برتر در ترویج فرهنگ نماز تقدیر شد.
مدیر HSE،پدافند غیر عامل و مدیریت بحران سازمان بنادر و دریانوردی از تدوین و ابلاغ منشور راهبردی اهداف و برنامه های عملیاتی حوزه HSE ، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران سازمان بنادر و دریانوردی در سال 1402 خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر لزوم توجه ویژ به وضعیت HSE و ارتقاء ایمنی عملکردی پایانه ها و شرکت های خصوصی فعال در بنادر و بهره گیری از الگوها و استانداردهای بین المللی در حوزه فعالیت های HSE تاکید کرد.
دبیر کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی از راه اندازی سامانه مدیریت تسهیلات بانکی از محل منابع وجوه اداره شده این سازمان خبر داد و تاکید کرد: این سامانه در راستای ایجاد بستر شفاف و سالم اداری، پیاده سازی و راه اندازی شده است.
با حضور حمید مردانیان مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران، مراسم گرامیداشت اعیاد شعبانیه ، روز جانباز و تکریم خانواده معظم شهدای سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
برج کنترل دریایی بندر شهید رجایی با سرمایه گذاری 877 میلیارد ریال روز شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از مسوولان استانی به بهره برداری رسید.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی از دو دستگاه مکنده پنوماتیک غلات با ظرفیت 300 تن بر ساعت، در بندر شهید رجایی بهره برداری شد.
بندر چند منظوره خمیر واقع در 90 کیلومتری غرب بندرعباس پیش از ظهر امروز با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خسروسرایی ، اصلاح ساختار تعرفه و راه اندازی سامانه تعرفه و سامانه یکپارچه صدور صورتحساب را از مهم ترین دستور کارهای سال آینده سازمان بنادر در این حوزه اعلام کرد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۱:۲۸    
عملیات علاج بخشی خلیج گرگان با دستور رئیس جمهور در سفر به استان گلستان وارد فاز عملیاتی شد و زیر نظر سازمان بنادر و دریانوردی با تلاش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حال انجام است و تاکنون پیشرفت 63 درصدی داشته است.
دبیر کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از موافقت با ساخت و بهره برداری 6 سازه دریایی در شمال و جنوب کشور خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیامی سالروز میلاد با سعادت بقیه الله الاعظم (عج) بزرگ پرچمدار عدالت در جهان حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) و نیمه شعبان را به همه آزادی خواهان عدالت جو دنیا، ملت ایران و بخصوص جامعه بزرگ دریایی و بندری کشور تبریک گفت.
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۳:۴۲    
مراسم یادبود مرحومه ماندانا منصوریان؛ نماینده فقید جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) ظهر روز دوشنبه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۱۲    
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با هدف نکوداشت روز درختکاری و همیاری با طبیعت، چند اصله نهال در محوطه عمومی این سازمان غرس کرد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی پیش بینی کرد در نوروز سال 1402 شاهد افزایش 10 درصدی سفرهای دریایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته باشیم و گفت: 64 لندینگ کرافت، 2000 نفر برای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها ...
عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی پیش بینی کرد در نوروز سال 1402 شاهد افزایش 10 درصدی سفرهای دریایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته باشیم و اعلام کرد: 64 لندینگ کرافت، 2000 نفر برای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۲    
فکرشهر: به گفته مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، این سازمان 163 میلیارد و 500 میلیون ریال در پروژه تعمیرات اساسی شبکه توزیع و روشنایی بندر بوالخیر سرمایه گذاری می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی طرح مطالعاتی اصلاح ساختار تعرفه و سامانه یکپارچه صدور صورتحساب مهم ترین دستور کار سال آینده سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۲:۳۴   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، اگر قبوضی را از نهادهایی مانند قوه قضاییه، اوقاف، سازمان بنادر و دریانوردی و... دریافت کرده و باید آن را پرداخت کنید، می توانید برای راحتی در پرداخت و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب فقط به “ اپلیکیشن ایوا ” سر بزنید. ...
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پروژه احداث اسکله شمع و عرشه در بندر محمدعامری تنگستان بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پیش بینی شده در خرداد سال آینده آماده بهره برداری شود.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
، عصر چهارشنبه با حضور رئیس و اعضا، مجمع تشخیص مصلحت نظام به بررسی پیش نویس سیاست های کلی توسعه دریامحور پرداخت. این دستور کار از دوره گذشته مجمع به منظور تدوین سیاست ها ابلاغ شده بود، که پس از بررسی های کارشناسی از روز چهارشنبه به منظور بررسی نهایی در مجمع مطرح شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۳۲    
بوشهر- صفایی رئیس سازمان بنادر و دریانوردی از افتتاح 2 هزار میلیارد تومان پروژه بندری و دریایی در استان بوشهر خبر داد و گفت: معیشت ساحل نشینان اولویت اساسی دولت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: رونق معیشت و رفاه ساحل نشینان از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار به پروزه لایروبی حوضچه بندر لاور ساحلی شهرستان تنگستان استان بوشهر خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
نشست معاون رئیس آژانس فدرال حمل و نقل دریایی و رودخانه ای روسیه با معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با موضوع استفاده از ظرفیت های بنادر شمالی و جنوبی ایران جهت ترانزیت کالا، به صورت مجازی برگزار شد.