پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۸:۵۲Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استراتژیک»

حیات   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
معاون سازمان سوخت هسته ای انرژی اتمی با اشاره به جایگاه این معاونت، گفت: توانسته ایم به جایگاه خوبی برسیم، به طوری که تنها تولیدکننده مواد استراتژیک و سوخت هسته ای در منطقه محسوب می شویم.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون تامین سوخت و رییس شرکت مادر تخصصی تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران (تماس) در مورد ساخت تجهیزات و زیرساخت های مربوط به تست سوخت اظهار کرد: ساخت تجهیزات و زیرساخت های مربوط به تست سوخت را در دستور کار داریم و امیدوارم امسال و در مجموعه اصفهان در کنار راکتور تحقیقاتی این پروژه را به سرانجام ...
شهدای ایران   ۳ ساعت پیش    
به گزارش شهدای ایران ، سعید شهرابی فراهانی/تحلیل گر سیاسی،امنیتی،بین المللی نوشت: یکی از نکات استراتژیک تحرکات رژیم صهیونیستی در باکو و حومه این است که می خواهد جمهوری اسلامی را وارد یک پرونده فرسایشی امنیتی کند که باز شدنش خیلی سریع اتفاق می افتد ولی بستنش قرار است سال ها به طول بینجامد ...
عصر ایران   ۴ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
اگر نگرانی های امنیتی روسیه توسط این کشورها تضمین شود، ما باز هم تعلیق پیمان استارت نو را متوقف نخواهیم کرد، زیرا کمک آمریکا به اوکراین در حملاتش به تاسیسات استراتژیک روسیه "مشهود" بوده است.
محققان یک شرکت دانش بنیان واکسن تب برفکی را به تولید رساندند که قرار است بعد از تامین نیاز کشور به بیش از 5 کشور صادرات داشته باشند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۶:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
قفقاز جنوبی از دیدگاه بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای بسیار حساس، مهم و استراتژیک است. از این رو جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای منافع نسبت به این موقعیت جغرافیایی همواره بر حفظ امنیت و ثبات در قفقاز جنوبی تاکید داشته است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: ایران دارای تجربیات و توانمندی های خوبی در حوزه کشاورزی یا بستر خوبی برای ترانزیت کالا محسوب می شود و این مهم ظرفیتی استراتژیک برای بلاروس بشمار می رود.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یک هواپیمای سوخو -35 روسیه برای رهگیری دو بمب افکن استراتژیک B-52H نیروی هوایی آمریکا بر فراز دریای بالتیک به هوا برخاست. این خبر روز دوشنبه در مرکز کنترل دفاع ملی روسیه به خبرنگاران گزارش شد. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یک هواپیمای سوخو-35 روسیه برای رهگیری دو بمب افکن استراتژیک B-52H نیروی هوایی آمریکا بر فراز دریای بالتیک به هوا برخاست.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۵۳    
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه مقدار 4000 تن کود ازته، 2000 تن کود فسفاته و 800 تن کود پتاسه بعنوان ذخیره استراتژیک در انبارهای سازمانی استان موجود می باشد، گفت: این میزان کود در مواقع ضروری در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه آلابامای جنوبی گفت: اگر مشکلاتی در اجرای مفاد توافق ایران و عربستان پیش نیایند، این قرارداد می تواند تمام قراردادهای چند دهه اخیر در منطقه را تحت الشعاع خود قرار دهد و هندسه استراتژیک و سیاسی خاورمیانه را باز نویسی کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شهر بستان و متعاقب آن تنگه چذابه، طی عملیات طریق القدس در آذر 1360 آزاد شدند اما مدتی بعد در اواسط بهمن، ارتش بعثی عراق تصمیم گرفت تا دوباره شهر استراتژیک بستان را اشغال کند که حسین خرازی و نیرو های تیپ 14 امام حسین (ع) به مصاف آنها رفتند.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
Tu-95 MС در سال 1981 با بازطراحی و بهینه سازی بمب افکن استراتژیک Tu-95 ساخته شد. جنگنده ای که از سال 1957 در خدمت نیروی هوایی روسیه بود. مدل بهینه سازی شده این جنگنده های توپولوف برای رسیدن به تولید انبوده، دستخوش تغییرات عمده و نوسازی موتورها، ساختار حمل سلاح و تجهیزات شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
سفیر روسیه در آمریکا گفت، ایالات متحده بحران اوکراین را گسترش داده و چشم خود را بر روی "فساد رژیم کی یف" بسته است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
بی 21 ریدر بمب افکن پنهان کاری است که توانایی حمل سلاح هسته ای و مهمات متعارف را دارد و با برد بالا و توانایی حمل حجم بالای سلاح در رده تجهیزات نظامی استراتژیک طبقه بندی می شود.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
گزارشی که به تازگی در سایت آمریکایی اخبار نظامی منتشر شده این هواپیمای مرموز را ترسناک توصیف کرده است.این بمب افکن سوپرسونیک که قرار است مکملی برای بمب افکن استراتژیک اچ 20 باشد، پرنده ای پنهان کار است که توانایی های رزمی یک جنگنده را با قدرت کوبنده بمب افکن ترکیب می کند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس جمهور اوکراین طرح خرید 2 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا را یک حرکت استراتژیک خواند و گفت: این طرح هم تحویل فوری و هم تولید مهمات را فراهم می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۹:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه پس از رهگیری دو بمب افکن استراتژیک آمریکایی در نزدیکی مرزهای خود اعلام کرد که یک جنگنده سوخو-35 را بر فراز دریای بالتیک به پرواز درآورده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۱۳    
تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: ما امروز با چین و روسیه اتحاد استراتژیک ایجاد کردیم برای تضمین آن باید ارتباط با غرب نیز داشته باشیم.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۳:۰۴    
فلزی که همزمان فلز استراتژیک اتحادیه اروپا و حیات خلوت سیاسیون ایرانی است! نشانی است بر این حقیقت مهم که منافع ملی در راهبردهای کلان اقتصادی وجود ندارد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۳:۰۱    
زنگنه گفت: راهیان نور به مثابه یک سلاح استراتژیک، در خنثی سازی توطئه های دشمنان از جمله شبیخون فرهنگی موثر است.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
کره شمالی به مانورهای نظامی ترکیبی کره جنوبی و آمریکا واکنش خشمگینانه ای نشان می دهد و آنها را تمرینی برای تهاجم علیه خود می داند.کره جنوبی و آمریکا از یک ماه گذشته تمرین ها و مانورهای نظامی سالانه زیادی را انجام داده اند ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۵۵    
همان طور که نویسندگان در شروع بیان می کنند، تفکر استراتژیک مفهومی است جذاب و تاکنون کتاب های زیادی در باره این مفهوم منتشر شده است....
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان : در قالب کارگروه های تخصصی، نیاز های دانش بنیان صنعت دریانوردی برای مجموعه های بندری استان شناسایی شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: به نظر می رسد با توجه به تحولات آخرین روزهای سال 1401 می توان امیدوارکننده تر از سال گذشته به تحولات سال آینده نگاه کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۲۲    
شفقنا- مجله فرانسوی اکسپرس نوشت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حال ایجاد یک تحول استراتژیک در سیاست این کشور در قبال قاره آفریقا است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از وبسایت رادیو مونت کارلو ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: توسعه ریلی کشور وابستگی مستقیم به تولید ریل در ذوب آهن اصفهان دارد که این محصول استراتژیک توسط تلاشگران این شرکت و با حمایت های مجموعه وزارت راه و شهرسازی تولید شده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
برخی سلاح ها چنان ارزش استراتژیک بالایی دارند که می توانند سرنوشت یک جنگ را عوض کنند، مخوف ترین موشک بالستیک روسیه را هم می توان در ردیف این سلاح ها قرار داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
برخی سلاح ها چنان ارزش استراتژیک بالایی دارند که می توانند سرنوشت یک جنگ را عوض کنند، مخوف ترین موشک بالستیک روسیه را هم می توان در ردیف این سلاح ها قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری یونهاپ به نقل از ارتش کره جنوبی اعلام کرد، پس از آنکه کره شمالی امروز (یکشنبه) یک موشک بالستیک کوتاه برد را به طرف دریای ژاپن شلیک کرد، سئول و واشنگتن مانورهای هوایی مشترکی را با حضور بمب افکن اتمی استراتژیک بی-1 بی آمریکا برگزار کردند.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
بدون تردید در دوره های مختلف هم کشور ایران و هم سعودی ها از آنچه که در توانشان بود برای ضربه زدن به منافع یک دیگر چه در زمینه منابع انرژی، و ظرفیت های استراتژیک مضایقه نکردند ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی تدوین برنامه استراتژیک شرکت فولاد سنگان با افق 1404-1402 در آخرین روزهای سال جاری با هدف بررسی چالش های انرژی و ارائه راهکار مربوط به آن، برگزار شد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی سارمات آراس - 28 یا شیطان 2 موشک قاره پیمای استراتژیک جدید روسیه است که می تواند اهدافی را در 18 هزار کیلومتر دورتر هدف قرار دهد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
برخی سلاح ها چنان ارزش استراتژیک بالایی دارند که می توانند سرنوشت یک جنگ را عوض کنند، مخوف ترین موشک بالستیک روسیه را هم می توان در ردیف این سلاح ها قرار داد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
بخش فلزات اروپا از حرکت اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه 25 اسفند ماه برای گنجاندن مس و نیکل به عنوان مواد استراتژیک برای اولین بار و اطمینان از صدور سریع تر مجوزها و دسترسی آسان تر به سرمایه استقبال کرد.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
تقابل قریب الوقوع استقلال با ذوب آهن و آلومینیوم، این دو تیم را تبدیل به استراتژیک ترین حریفان ریکاردو ساپینتو می کند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمدجواد عسکری شامگاه شنبه 27 اسفند 1401 بصورت سرزده از سردخانه ها و مراکز نگهداری گوشت قرمز، مرغ ، میوه شب عید ، سیلو و ... شهریاسوج بازدید و در انتها با استاندار کهگیلویه وبویراحمد دیدار و گفتگو کرد
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سایت حسن روحانی نوشت: 27 خرداد 1392 (17 ژوئن 2013) در همان روزی که دکتر حسن روحانی در سالن آفتاب مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در اولین کنفرانس خبری خود به عنوان رئیس جمهور منتخب ابراز خوشحالی کرد که اولین تفاهم نامه امنیتی بین ایران و عربستان از طرف ایران با امضای او بوده و اظهار ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - چینی ها تا نیمه قرن جاری، سالانه 705 هزار تن لیتیوم از ذخایر معدنی داخلی و معادن خارجی تحت اختیار خود تولید خواهند کرد که این رقم معادل 30 درصد تولید معدنی این ماده استراتژیک مصرفی در تولید باتری خودرو های برقی است ...
مازند اصناف   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ایام نوروز مازندران میزبان حضور میلیونی مسافران است و تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر این است در این ایام نباید کسری کالا داشته باشیم.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
آیا هواپیمای ساختگی دارک استار در فیلم تاپ گان: ماوریک ، نسل بعدی جنگنده SR-71 است؟ توییت اخیر لاکهید مارتین این شایعه را تقویت می کند.
اسب بخار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۱:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
موتورز اعلام کرد که تولید انبوه و رسمی سوبا M4 در کارخانه سمنان آغاز شده است و بزودی این خودروی لوکس خانوادگی به بازار عرضه می شود. به گزارش پایگاه خبری اسب بخار ؛ محمدرضا آریان نژاد، معاون استراتژیک و بازاریابی شرکت فردا موتورز ...
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
اخیرا روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشته بود؛ اسرائیل در طول دو دهه گذشته یک اتحاد استراتژیک با آذربایجان داشته است و به این کشور تسلیحات به ارزش میلیاردها دلار فروخته است.
معدن24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
معدن24:نشست تدوین برنامه استراتژیک فولاد سنگان (افق 1404-1402) برگزار شد. مدیرعامل فولاد سنگان دراین نشست دو روزه ضمن قدردانی از فعالیت های مستمر کارکنان این شرکت گفت ...
معدن24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
معدن 24:جلسه هم اندیشی و بازنگری نقشه استراتژیک (افق 1404-1402) گروه فولاد خوزستان برگزار شد. این جلسه با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل، رضا طاهری رییس هیات مدیره، علیرضا مخبر دزفولی و محمد نیکوکار قائم مقامان مدیرعامل و جمعی از مشاوران، معاونان ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تولید آلومینیوم جهان طی سال 2022، به 69 میلیون تن افزایش یافت. چین کماکان در صدر جدول تولیدکنندگان این فلز استراتژیک قرار دارد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - وزیر امورخارجه اسبق آمریکا در واکنش به توافق ایران و عربستان، آن را تغییری اساسی در وضعیت استراتژیک خاورمیانه توصیف کرد. هنری کیسینجر ، وزیر امور خارجه آمریکا در سال های 1973 تا 1977 در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۸   + ۲۳ سایت دیگر  
توافق نامه همکاری میان معاونت علمی و شرکت پترو ایران به امضا رسید؛ از محور های اصلی این توافق نامه همکاری می توان به رفع نیاز های صنعتی ارزبر، گلوگاهی و استراتژیک پتروایران با تعریف مگاپروژه های دانش بنیان به میزان 100 میلیون دلار اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
واشنگتن پست به نقل از وزیر خارجه اسبق آمریکا نوشت: تحولات حال حاضر تغییری اساسی در وضعیت استراتژیک خاورمیانه است و آمریکا دیگر یک قدرت قطعی در منطقه نیست.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ایام نوروز مازندران میزبان حضور میلیونی مسافران است و تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر این است در این ایام نباید کسری کالا داشته باشیم.