دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۱:۲۶Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات کشاورزی»

خانه ملت   ۴۸ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: با تصویب بند الحاقی به تبصره یک لایحه بودجه سال 1400قیمت بنزین حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی از 6 هزار تومان به 600 تومان کاهش پیدا می کند.
رادیو گفت و گو   ۵۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل پرویز اوسطی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه صبح وگفتگو بزرگ ترین مشکل حوزه کشاورزی را نبود الگوی کشت مناسب عنوان کرد و گفت: تولید محصولات کشاورزی اعم از باغی و غیر باغی بصورت سینوسی اتفاق می افتد. ...
دانا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بازار امسال نیز روی خوش به کشاورزان دیباجی نشان نداد و قصه تکراری ارزانی محصولات کشاورزی و هدر رفت زحمات، امسال نیز تکرار شد و خستگی کشت و زرع بی حاصل بر دوش آنها باقی ماند.
عدم وجود زیرساخت های لازم و صنعتی نبودن سیستان و بلوچستان باعث بروز پدیده سوخت بری شده؛ مردم این استان به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی از تولید محصولات کشاورزی بازمانده اند و به مشاغلی ناآشنا برای امرار معاش می پردازند.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۳۸   + ۳۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند برای حمایت از توسعه صادرات محصولات کشاورزی، هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی سوخت ارزان تر دریافت کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۳    
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: ما کانتینر سردخانه دار در کشور نداریم و بسیاری از محصولات کشاورزی در حوزه صادرات از بین می رود، لذا ما به دو هزار و 500 کانتینر سردخانه دار نیاز داریم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران، صادرات محصولات کشاورزی در 11 ماهه اول امسال به بیش از 7.8 میلیون تن رسیده که افزایش بالغ بر 23 درصدی داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: یک ماه است هند اعلام کرده ایران برای صادرات سیب باید گواهی غیر تراریخته بودن محصول ارائه کند اما طی این مدت وزارت جهاد کشاورزی هیچ اقدامی نکرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه گرده افشانی یکی از عوامل افزایش عملکرد در واحد سطح و همچنین ارتقا کیفیت محصولات کشاورزی است،گفت:کندوهای زنبور عسل به منظور انجام عمل گرده افشانی در باغ های استان مستقر می شود و محدودیتی برای استقرار وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- زمستان امسال در خراسان رضوی رمقی نداشت بطوری که از اوایل اسفند ماه درختان میوه به شکوفه نشسته و گل داده اند و این در حالی است که باغداران از کاهش ناگهانی دمای هوا، سرمازدگی و خسارت گسترده ناشی از آن به سردرختی ها بیمناک هستند.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش نما، 4 هزار و 60 تن مس کاتد، 700 تن شمش سرب، 7 هزار و 400 تن شمش هزار پوندی و 500 تن بیلت آلومینیوم، 2 هزار و 570 تن شمش روی، یک هزار و 35 تن سبد تیرآهن مخلوط، 7 هزار و 245 تن تیرآهن، 4 هزار تن سبد میلگرد مخلوط، 263 تن ریل آهن و 200 تن سولفور مولیبدن نیز در این تالار عرضه خواهد شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سرانه هر ایرانی از مواد غذایی باید بیش از 4 کیلو گرم در روز باشد، اما ما شاهد سوءتغذیه و کمبود غذا در بخش قابل توجهی از جامعه و هدررفت محصولات هستیم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از کسب نخستین گواهی کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی از سازمان ملی استاندارد توسط یکی از بانوان تولیدکننده انار این شهرستان خبر داد.
بافق فردا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۲۱    
تهیه و تنظیم : دبیرخانه اندیشکده صفا گزارش های بانک جهانی نشان می دهد جهان تا سال 2050 حداقل به 70 درصد غذای بیشتر نیاز دارد تا شکم 9 میلیارد نفر ساکن کره زمین سیر شود. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۰:۱۱    
محمد سرابی خبرنگار از بام ساختمان جدید سازمان میادین میوه و تره بار می توان وسعت این مجموعه عظیم را دید که محصولات کشاورزی را در تهران و شهر های نزدیک توزیع می کند ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۳:۲۶   + ۲۱ سایت دیگر  
خاوازی با اشاره به افزایش تولید محصولات کشاورزی در سال 99 خاطرنشان کرد: میزان تولید محصولات کشاورزی از 125 میلیون تن عبور کرده و به 130 میلیون تن رسیده است.
برترین ها / تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۵۷   + ۵۴ سایت دیگر  
انتخاب: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه اولویت تامین میوه باید بازار داخلی باشد گفت:تقاضای مردم برای خرید میوه کاهش یافته است و این محصول در اولویت های اول خرید مردم نیست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: باید با ایجاد زیرساخت های لازم و برنامه ریزی مدون، اقدام به صادرات کرد و این امر نباید مقطعی باشد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۷    
به نظر می رسد وقت آن رسیده است تا مطالعات اقتصادکشاورزی از پوسته مدل محور و فراتر از آن، از پوسته مقاله محور موجود خارج و وارد پوسته جدیدی شود که بر رفتار های ناشی از کارکرد زیرساخت ها بر بخش کشاورزی تأکید دارند و فرایند انتقال محصولات کشاورزی را نه از سطح مزرعه بلکه در گام اول در سطح انتقال بین ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 570 میلیون تومان کارمزد تعاون روستایی گچساران از سال 96 تا کنون در اختیار شرکت غله است و شرکت غله این میزان پول را بابت کسر گندم آن سال پرداخت نکرده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: احداث روستابازار و باراندازهای محصولات پروتئینی از اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در جهت حذف واسطه ها و فروش مستقیم محصولات کشاورزی توسط تولیدکنندگان است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۱۸    
مبصری گفت: در استان گلستان در تولید برخی از محصولات کشاورزی مثل کلزا، گندم و جو و مرغ مزیت داریم ولی این مزیت نه تنها خوشبختی برای ما به وجود نیاورده بلکه فلاکت به بار آورده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار شهری فارس: کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم افتتاح 8 میدان و بازارچه جدید میوه و تره بار در تهران در جمع خبرنگاران اظها ر داشت : یکی از اقداماتی که وزارت جهاد کشاورزی جهت ارائه محصولات کشاورزی برای شهروندان در نظر گرفته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت انعطاف پذیری میادین میوه و تره بار تاکید کرد و از افزایش تولید محصولات کشاورزی به 130 میلیون تن خبر داد.
پولی مالی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
توئیت- امروز نهم اسفند، 45 هزار و 751 تن قیر، وکیوم باتوم، مواد پلیمری و مواد شیمیایی در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی عرضه می شود. همچنین تالار صادراتی بورس کالای ایران در این روز میزبان عرضه 19 هزار و 300 تن قیر است ضمن اینکه تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز عرضه 46 تن و 706 کیلوگرم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: متوسط استفاده از سموم برای تولید محصولات کشاورزی در این استان کمتر از میزان کشوری است که نشاندهنده سلامت بهتر تولیدات استان می باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۸    
در حال حاضر قیمت خرید تضمینی گندم برای سال آینده چهار هزار تومان در نظر گرفته شده که ممکن است از طریق شورای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی تغییر کند ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: برای تولیدات مهم و ارز آور محصولات کشاورزی کشور از خرما، انجیر و پسته گرفته تا زعفران هیچ برنامه ای نداشتیم که هریک به نام کشورهای دیگر، جهانی می شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که پیشنهاد حضور نمایندگان کشاورزان و بهره برداران در جلسه قیمت گذاری محصولات کشاورزی مطرح شده است برخی فعالان این بخش معتقدند: بهترین راهکار این است که وزارت جهاد کشاورزی با گرفتن مشاوره از تشکل های فعال بخش قیمت گذاری را خود انجام دهد و نرخ اعلامی تا پایان سال معیاری برای تولیدکنندگان باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۳۱    
تفاهمنامه همکاری در زمینه تأمین محصولات کشاورزی بین دپارتمان های کشاورزی قرقیزستان و روسیه منعقد شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر کشاورزی روسیه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو بر گسترش همکاری ها در زمینه محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۷:۳۱    
گروه استان ها عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: اهتمام ما بر تشکیل دفتر برنج در وزارت خانه جهاد کشاورزی بوده و قول آن را از وزیر کشاورزی گرفته ایم و به زودی این دفتر در جهت حمایت از محصولات کشاورزی تأسیس می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۶    
فرماندار مبارکه از راه اندازی مکانی به نام "روستابازار" در شهرستان مبارکه، برای حذف واسطه ها در عرضه محصولات کشاورزی و دامی این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 62 هزار تن به ظرفیت فراوری محصولات کشاورزی استان از سال 92 تاکنون افزوده شده است که به تبع آن 6 هزار و 200 تن ضایعات این بخش نیز کاهش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم لاهیجان در مجلس، گفت:با برنامه ریزی و نگاه ویژه به حوزه کشاورزی رونق و جهش تولید محقق می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عابد قاسمی خبرنگار صدا و سیما در جاسک طی گزارشی گفت: صادرات کالاهای غیر نفتی در بندر جاسک رونق گرفته است. عمده ترین محصولات صادراتی به عمان محصولات کشاورزی و ساختمانی بوده است.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۲۸    
مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان:جنوب کرمان به تنهایی در 10 محصول کشاورزی رتبه اول تا سوم تولید و سطح کشور را به خود اختصاص داده است و سرانه مصرف هر ایرانی از محصولات کشاورزی و دامی جنوب استان کرمان 52 کیلوگرم است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۳۷   + ۴۰ سایت دیگر  
ستاد تنظیم بازار با واردات موز در مقابل صادرات محصولات کشاورزی ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی موافقت کرد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۲۹    
با توجه به اینکه کشور ما کشوری چهار فصل است و موقعیت خوبی از لحاظ اقلیمی و جغرافیایی دارد از پتانسیل بالایی در تولید انواع محصولات کشاورزی برخوردار است که باید با اصلاح مناسب زیرساخت های کشاورزی و پاسخگویی به نیازهای کشاورزان از این پتانسیل بالا به نحو مطلوبی بهر برداری کرد. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
قیمت انواع نهاده های دامی امروز با تغییرات کمی نسبت به روز گذشته عرضه شد.
مازند اصناف   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مازندران که تاکنون در حوزه برندسازی محصولات جایگاه های نداشت با راه اندازی مدرن ترین مرکز لجستیک وپایانه وارد گوی صادراتی شد و فصل خام فروشی تولیدات آن به پایان رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای دولت را مکلف کردند در واردات محصولات کشاورزی و دامی اولویت خرید خود را از شرکتهای ایرانی فعال در حوزه کشاورزی فراسرزمینی قرار دهد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
فارس: نابسامانی بازار، گرانی های بی دلیل و فزاینده و در برخی موارد کمبود نهاده ها و محصولات کشاورزی و محصولات غذایی در سال جاری به امری بدیهی برای مردم و مسئولین بدل شده است ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۲    
همایش ملی کشاورزی و سلامت روز چهارشنبه، 20 اسفند، 1399 توسط دانشگاه جیرفت, دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت برگزار می شود علاقه مندان می توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به پایگاه اطلاع رسانی همایش مراجعه نمایند ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
خراسان رضوی- سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی طی اطلاعیه ای در خصوص ورود سامانه جوی جدید به این استان و کاهش چشمگیر دما و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: با تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اختیارات ثبت سفارش و تامین نهاده ها به وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده شده و به ستاد تنظیم بازار کشور هم ابلاغ شده که باید تصمیماتش طبق نظر وزارت جهاد کشاورزی باشد.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت انواع میوه و تره بار طی هفته های اخیر نوساناتی داشته است با این وجود مسئولان از تنظیم بازار میوه شب عید و تعادل قیمت ها خبر می دهند. در طول سال هر از گاهی بازار میوه به بهانه های مختلف ملتهب می شود که هر یک از مسئولان دلایلی برای این گرانی ها مطرح می کنند ...
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۳۹    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان گفت: سردخانه های این شهرستان در حال حاضر ظرفیت نگهداری 19 هزار و 200 تن محصولات کشاورزی را دارند که نیاز به ظرفیت 100 هزار تن دیگر نیز احساس می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، گفت: امسال بیش از 5 میلیون تن محصول در داخل استان تولید شده و این در حالی است که هر ساله منابع و سطح زیر کشت کاهش یافته است که این پیشرفت و افزایش تولید مرهون نقش بی بدیل مهندسان بخش کشاورزی است.