دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۶:۰۱Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات کشاورزی»

باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تاخیر در پرداخت غرامت و واقعی نبودن خسارت از علل اصلی بی رغبتی کشاورزان به بیمه محصولات محسوب می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۶:۱۱    
خزانه دار اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران معتقد است: سیاست های صادرات محصولات کشاورزی همانند سایر محصولات در حوزه های مختلف است؛ این امر باعث اجحاف در حق صادرکنندگان محصولات کشاورزی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۵۵    
اردبیل- استان اردبیل با ظرفیت های مهم کشاورزی و دامداری در سطح کشور و تولید 4 درصد محصولات کشاورزی مورد نیاز ایران نتوانسته است با گذر از کشاورزی سنتی، جایگاه خود را در کشاورزی مدرن بیابد.
صمت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
محور مهم و اصلی توسعه اقتصادی و همچنین صادرات در استان کردستان است و تقویت این بخش از طریق اقداماتی مانند راه اندازی و تکمیل پایانه های صادراتی مخصوص محصولات کشاورزی می تواند به رونق این بازار در استان کمک کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۵    
ایسنا/گلستان کود یکی از اصلی ترین نهاده های کشت است که کمیت و کیفیت آن تأثیر مستقیم در تولید محصولات کشاورزی دارد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: رعایت زنجیره ارزش از فرآوری تا بازاریابی برای رونق کسب و کار و اشتغال در تولید محصولات کشاورزی ضروری است. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، به نقل از ایرنا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۲    
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وضع تعرفه برای صادرات محصولات کشاورزی خلاف قانون است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت اقتصاد را مکلف کرده ایم که بخشی از فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی را در اختیار صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار دهند و 10 هزار میلیارد تومان نیز برای بخش سرمازدگی اختصاص داده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان عمده جمعیت خاش در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند و نمود این کار در فصل پاییز با آغاز کشت و کار دوچندان می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه اقتصاد عامل نفوذناپذیری و سلطه ناپذیری کشور است، گفت: می طلبد تا کلیه دستگاه های حاکمیتی در نحوه برخورد با فعالان اقتصادی به نحوی عمل کنند تا موجب ناامیدی و یاس فعالان اقتصادی نشود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از خبرگزاری رویترز؛ امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و اورسولا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا نیز در این نشست سخنرانی ویدئویی کردند. رئیس ستاد ارتش و نخست وزیر اوکراین در هنگام سخنرانی زلنسکی برای گشایش این نشست، در کنار او حضور داشتند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: بر اساس برنامه پنجم و ششم توسعه هیچ دستگاهی حق اعمال تعرفه بر صادرات محصولات کشاورزی را ندارد و هرگونه اعمال تغییرات در مقررات جهت محدودیت صادرات محصولات کشاورزی، تنها شش ماه پس از ابلاغ آن لازم الاجراء خواهد بود.
فودنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق کرمان با اشاره به نامتناسب بوده ارز محصولات کشاورزی کشت شده با انتقال آب از خلیج فارس می گوید: برای رفع این چالش، باید بر کشت جایگزین و افزایش بهره وری در مصرف آب برای کشاورزی تمرکز کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۶    
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: در حوزه صادرات محصولات کشاورزی باید ضمن ارتقای راندمان تولید انگور، صادرات انگور به شکل تازه خوری را هم در دستور کار داشته باشیم.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عبداله موموندی در برنامه مجله کشاورزی رادیو اقتصاد افزود: بخش کشاورزی از زیربخش های اصلی اقتصاد هر کشوری محسوب می شود. وی اظهارداشت: تولیدات انواع محصولات کشاورزی باید از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و همینطور دارای کیفیت و مطلوبیت برای مصرف کنندگان باشد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۱    
ساری- معاون اقتصادی رئیس جمهووری تکمیل نبودن زنجیره ارزش تولید تا صادرات را سبب دلال بازی دانست و گفت: دلالان محصولات کشاورزی را با یک تلفن خرید و فروش می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۶    
ساری - ایرنا - معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: راه اندازی واحدهای فرآوری در حوزه محصولات کشاورزی برای رونق تولید و اشتغال در مازندران باجدیت دنبال می شود.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
با هدف تولید رادیو داروهای جدید و افزایش بهره وری کشاورزی به ویژه در حوزه تولید انواع بذر، ایجاد کارخانه پرتو دهی محصولات کشاورزی ،سازمان انرژی اتمی و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سالانه بیش از 30 درصد محصولات باغی فارس دورریز می شود آن هم در استانی که از کمبود آب رنج می برد. این استان با تولید بیش از 14میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی رتبه نخست را در کشور داراست و ویترین بخش کشاورزی ایران به شمار می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - در حالی که آفت های مختلف محصولات کشاورزی را دچار خسارت می کند و تغییرات اقلیمی ضرر هنگفتی روی دست کشاورزان می گذارد اما بیمه توان جبران خسارت ها را ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین گفت: باید صادرات محصولات کشاورزی استان با ارزش افزوده به جای صادرات محصولات خام ریل گذاری شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای ورود و پذیرش محصولات کشاورزی کشور در بازارهای جهانی صنایع این بخش باید به روز و از فن آوریهای جدید بهره مند باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
ایلام-مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی ایلام از تولید سالانه سه هزار تن محصولات کشاورزی در گلخانه های ایلام خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه اصلاح الگوی کشت نیاز اقتصاد کشور است، گفت: برخی اوقات بیشتر و گاهی کمتر از نیازمان تولید محصولات کشاورزی داریم.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۰    
معاون توسعه بازرگانی و صنایع غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، گفت: صنایع تبدیلی و غذایی شامل: صنایع تبدیلی: باغی ، دامی ، زراعی، شیلاتی، خوراک دام و طیور، سردخانه و کود می شود که با هدف کاهش ضایعات، افزایش بهره وری و ارزش محصولات کشاورزی به ایجاد اشتغال و کمک به معیشت کشاورزان ایجاد می شوند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۴:۰۹    
زمانی که وارد حوزه محصولات کشاورزی در زمینه اسفناج شدم توانستم با عرضه محصول اسفناج در بسته بندی های ویژه و قیمت مناسب مزیت رقابتی خوبی را نسبت به رقبا به دست بیاورم و از آنها پیشی بگیرم، با استفاده از این راهکار توانستم در حوزه این محصول ارگانیک به خوبی بدرخشم و ثروت زیادی را کسب کنم ...
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۳:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: 24 هزار و 751 هکتار گندم تاکنون در مازندران کاشته شد که 2 هزار و 685 هکتار آن سبز شده است و یک هزار و 339 هکتار آن تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۰:۲۴   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزیر روسای سازمانها و مسوولان ذی ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- تقی زاده، رئیس جهاد کشاورزی اردبیل گفت: پیگیری های لازم با صندوق بیمه کشاورزی کشور برای پرداخت غرامت بیمه محصولات کشاورزی در استان اردبیل محقق شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیر ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در ایلام گفت: میزان تولید محصولات کشاورزی در اراضی دیم استان با اجرای طرح جهش تولید 104 هزار تن اضافه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۸:۱۷    
یزد - رییس سازمان تعاون روستایی شهرستان مهریز گفت: طی سالجاری بیش از سه هزار تن انواع محصولات کشاورزی مازاد بر مصرف کشاورزان و دامداران این شهرستان خریداری شده است .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- قطع دست دلالان و واسطه گران از خرید محصولات کشاورزی از جمله مطالبات مهم کشاورزان مهریز یزد است که تحقق آن را با همکاری مسئولان و کشاورزان خواستار هستند.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- خبرنگار کیهان: پنجمین نمایشگاه جامع صنعت کشاورزی در چهارمحال و بختیاری با حضور استاندار و نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گشایش یافت. ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۳۲    
یک کارشناس اقتصاد بین الملل در توییتر درباره ممانعت صادرات کالای ایرانی به خارج کشور نوشت: کسی که با ساختار تعاونی ها و محصولات کشاورزی آشنا نیست حکم به تحریم کالای ایرانی می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۹:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه سوریه درباره آثار فاجعه بار تجاوزات ترکیه و سرقت نفت و محصولات کشاورزی سوریه توسط آمریکا هشدار داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۵    
به گزارش خبرنگار دولت ایران اکونومیست، محمد مخبر در نشست مشترک جمعی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای دولت، از امنیت غذایی به عنوان ضرورتی برای کشور یاد کرد و افزود: امروز امنیت غذایی به امنیت ملی کشورها گره خورده و لازم است برنامه ای استراتژیک برای امنیت غذایی کشور داشته باشیم. ...
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۵۱   + ۳۵ سایت دیگر  
در جلسه ای به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور جمعی از اعضا شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضا دولت، کلیات سند ملی امنیت غذایی کشور مورد بررسی قرار گرفت و به تایید رسید.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
سید حسینی گفت: در راستای ارتقای زنجیره ارزش تولید و صادرات محصولات کشاورزی فرآوری شده زمینه اشتغال بیش از هشت هزار نفر در عرصه صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی فراهم شد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۲۱    
جام جم طی چند تماس تلفنی با اداره ها و مراکز مرتبط، از وضعیت فعلی مصرف اتفون در کشور و شرایط مجوز آن گزارشی تهیه کرده است که در ادامه می خوانید. بر اساس گزارشی که دی ماه 93 از سوی روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی منتشر شده است، محمدعلی باغستانی رئیس وقت سازمان حفظ نباتات ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
مطابق ادعای معاون وزیر جهاد کشاورزی، تنظیم بازار محصولات کشاورزی همراه با حفظ صادرات بوده است اما آمارها نشان می دهد که اخذ عوارض، صادرات برخی از این محصولات را به شدت کاهش داده است،
هانا خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: به طور میانگین روزانه حدود یک هزار و 556 تن محصولات کشاورزی از طریق گمرک های باشماق مریوان و سیرانبند بانه به عراق صادر می شود.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: شهرستان ری با تولید قریب به یک میلیون و 200 هزار تُن تولید، رتبه دار تولید محصولات کشاورزی در استان تهران است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: رایزنی ها و پیگیری های لازم با صندوق بیمه کشاورزی کشور برای پرداخت غرامت بیمه محصولات کشاورزی انجام شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
قیمت انواع نهاده های دامی امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.
فودنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی برای نخستین بار در تاریخ، برای میوه زیتون قیمت خرید حمایتی به ازای هر کیلوگرم 25 هزار تومان را تعیین کرده است. بر اساس این گزارش، شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در مهر ماه سال جاری ...
فودنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۹:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی و توسعه صادرات اتاق ایران خواستار حذف لزوم پیمان سپاری ارزی برای صادرات محصولات کشاورزی بوده و موضوع را در دولت و مجلس پیگیری می کنند.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان بخش کشاورزی بر این باورند که با وضع عوارض سنگین صادراتی، عملا صادرات محصولات صیفی متوقف می شود. گرچه تصمیم اخیر وزارت جهاد کشاورزی در مورد عوارض صادرات برخی محصولات کشاورزی با هدف تنظیم بازار داخل اتخاذ شد، اما می تواند بر حفظ بازارهای صادراتی تاثیر منفی بگذارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: قزوین همکاری خود با استان اولیانوفسک روسیه را در زمینه تبادل محصولات کشاورزی با محوریت غلات کلید زد.