یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۲۳:۴۴May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات کشاورزی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۸ دقیقه پیش    
نیازی فر در خصوص آتش زدن و سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع به کشاورزان هشدار داد.
گفتارنو   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در پاسخ به چرایی وضعیت قرمز شهرستان قلعه گنج در جنوب کرمان گفت: کل موارد مثبت قلعه گنج در هفته گذشته12مورد بوده و در حال حاضر یک مورد بستری داریم اما علی رغم پایین بودن آمار ...
اهر خبر   ۷ ساعت پیش    
بخشدار فندقلو با ابراز نگرانی از سایه تهدید خشکسالی بر سر کشاورزی بخش فندقلو گفت: کاهش بارندگی ها منجر به افت راندمان تولید محصولات کشاورزی در بخش فندقلو شده است.
استانداری گلستان   ۹ ساعت پیش    
فرماندار بندرگز گفت: با توجه به آغاز فصل برداشت محصولات کشاورزی، توجه به کاهش ضایعات در کلیه مراحل برداشت، حمل و نقل و انبارداری محصولات کشاورزی اهمیت بسیاری دارد. ...
تحلیل بازار   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- تبریزی، مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی از ورود ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به بخش بیمه محصولات زراعی و غلات در این استان خبر داد.
دانا   ۱۰ ساعت پیش    
اگرچه کشاورزی یکی از مهمترین ارکان هر کشوری است اما سوءمدیریت در این حوزه باعث چالش های زیادی در بخش کشاورزی کشورمان شده است.
خانه ملت   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم دهلران در مجلس با اشاره به خسارت های خشکسالی به محصولات کشاورزی گفت: کشاورزان حاصل زحمت خود را به مراکز خرید گندم تحویل می دهند، لذا ضروری است بهای گندم به موقع به آنها پرداخت شود.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: فرمانده انتظامی شهرستان سرپل ذهاب از توقیف 2 دستگاه خودروی حامل بار غیر مجاز محصولات کشاورزی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان، ماشین جداکننده یا سورترمحصولات کشاورزی با هدف جلوگیری از خام فروشی و بومی سازی در کشور طراحی کرده است که تولید این دستگاه علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، با هزینه یک سوم محصول مشابه خارجی به دست تولیدکنندگان داخلی می رسد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن رضایی گفت: نظارت بر امر خرید و فروش محصولات کشاورزی توسط مسئولان اختلاف قیمت بالا میان تولید کننده و مصرف کننده را از میان بر می دارد و رونق کشاورزی را در پی دارد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۹    
علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای واگذاری زمین و تسهیلات به متقاضیان فعالیت در زمینه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۶    
امسال جهان با بحران های زیادی روبرو بود و بحران ناشی از افزایش قیمت محصولات کشاورزی هم بحرانی جدی است و بسیاری از مردم دنیا را با مشکل فقر و گرسنگی روبرو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صمت با بیان اینکه هرساله عرضه محصولات باغی بدون برنامه است، گفت: تنظیم بازار در حوزه محصولات کشاورزی متولی و متخصص این کار حوزه جهاد کشاورزی است.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۰:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، شهبازی در بازدید از موسسه تحقیقاتی اصلاح بذر و نهال که روز شنبه با حضور بازرگانی، معاون وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفت، با بیان اینکه اقدامات بزرگی در این موسسه شکل گرفته ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۰:۰۱    
جهش از تولید داخل به سمت صادرات ، این هدفی است که توسط یک شرکت دانش بنیان با تولید ماشین جداکننده محصولات کشاورزی دنبال شده است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۸:۵۰    
ماجرای پایانه صادرات و واردات کالاهای کشاورزی ایران که به جای محصولات کشاورزی همه نوع محصول در آن جا موجود است، چیست؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۷:۰۹    
با بازگشت دوباره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش دولتی، این شرکت رونق یافته و تولیدات محصولات کشاورزی این شرکت 30 درصد افزایش یافته است.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۶:۳۹   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به شهرستان دماوند در شهرک صنعتی آیینه ورزان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به متقاضیان فعالیت در صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی تسهیلات و زمین صنعتی واگذار می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا - معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: آتش زن پس مانده محصولات کشاورزی در مزارع این شهرستان ممنوع و جرم است و افرادی که نسبت به انجام این مورد مبادرت کنند به دستگاه قضا معرفی شده و برابر قانون با آنها برخورد می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: پرویز اوسطی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس می گوید الگوی ملی کشت باید بتواند در نقاط مختلف کشور قابلیت اجرا پیدا کرده و با سازوکارهای تشویقی و جبران درآمدهای ناشی از اجرای آن برای موضوع بحران کم آبی هم فکری شود تا ناچار به صادرات محصولاتی نشویم که ضرورتی برای تولید آن وجود نداشته است و به دلیل ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ظرفیت سردخانه های فنی استان از 880 هزار تن به 400 هزار تن می رسد که در 40 روز اخیر بیش از 5 انبار و سردخانه فنی در استان به بهره برداری رسیده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
احسان عباسپور با اشاره به توان صادراتی استان سمنان گفت: در یک سال گذشته یکهزار و 370 تن محصولات کشاورزی استان سمنان در بخش صادرات قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرصندوق بیمه کشاورزی استان بوشهرگفت: در سال زراعی جاری از 40 هزار هکتار سطح نخیلات این استان 34هزار و 33 هکتار زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفتند.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
کارگزاری بانک مسکن، بزرگترین کارگزار خریدار محصولات کشاورزی و سومین کارگزار خریدار بازار فرعی بورس کالا در سال 99 لقب گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان ️آغاز برداشت بامیه گلخانه ای در ایرانشهر مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: برداشت محصول بامیه از سطح 30 هکتار گلخانه در این شهرستان آغاز شد ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:سید حسین سلیمی، رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان، بر این باور است که ایران به دلیل مواجهه با مساله کم آبی، می تواند از طریق کشت فراسرزمینی محصولات کشاورزی و دامداری در افغانستان، صادرات خود را به این کشور رونق ببخشد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۶    
همه ساله با آغاز برداشت محصولات کشاورزی در آبدانان یکی از مشکلات و دغدغه های کشاورزان و همچنین مدیران جهاد کشاورزی کمبود و عدم رغبت فعالیت کمباین داران در شهرستان است.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
صادرات محصولات کشاورزی بیش از شش میلیارد دلار ارزآوری برای کشور به ارمغان آورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
کاهش بارندگی سال زراعی گذشته علاوه بر پایین آوردن سطح منابع آبی کرمانشاه، خسارت زیادی به محصولات کشاورزی از جمله تولید گندم وارد کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد : صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی در سال پیش رو با دو چالش جدی مواجه است. چالش نخست به خشکسالی ها و افت محسوس منابع آبی بازمی گردد که به گواه تحلیلگران این عامل تراز تجاری غذا را منفی خواهد کرد. دومین دست انداز رشد صادرات غذا در 1400، کاهش تصنعی نرخ ارز است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۴:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
در شرایطی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته با توجه به امکان دسترسی به مواد اولیه، نیروی کار ارزان یا دیگر ظرفیت ها، تولید محصولات خود را به کشورهایی دیگر انتقال داده اند ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
محمدعلی احمدزاده اصل، کارشناس ارشد بازار سرمایه صندوق های کالایی محصولات کشاورزی که در سال 99 در بورس کالای ایران راه اندازی شد، هدفی بزرگ را دنبال می کند و آن، هدایت کم ریسک و اصولی نقدینگی و سرمایه های سرگردان به بازار محصولات کشاورزی است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بیش از هزار تُن محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان در سه ماه گذشته به کشور های افغانستان، قرقیزستان و تاجیکستان صادر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها کاهش 100هزارتنی انواع محصولات کشاورزی ایلام در پی خشکسالی، کشاورزان ایلامی را با مشکل معیشت مواجه کرده است و لازم است مسئولان برای معیشت کشاورزان خسارت دیده چاره اندیشی کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: امروز تقریبا تمام موضوعات مربوط به بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شده و برای هفته آینده به موضوع تشکیل ستاد تنظیم بازار کشاورزی خواهیم پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال باسکول های سنگین وسایل نقلیه جاده ای سنجش محصولات کشاورزی و صنعتی در مناطق گرمسیری توسط این اداره کل کالیبره شده و آماده خدمت رسانی به کشاورزان زحمت کش است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: پس از بازگشت این شرکت به بیت المال، تولید محصولات کشاورزی تا 20 درصد و محصولات لبنی تا 30 درصد این شرکت افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۵۷    
تعدادی از کشاورزان با ثبت سوژه ای گران شدن تراکتوررا تاثیر گذار بر تولید محصولات کشاورزی دانسته و از شرط بانک برای دریافت سند ملک شهری برای دریافت تسهیلات خرید ماشین آلات انتقاد کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر تعاون روستایی قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 1400 تن انواع محصولات کشاورزی به شکل حمایتی و توافقی از کشاورزان این استان خریداری شده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
با وجود گذشت چندین سال از مصوبه الگوی کشت، اما اجرای آن در کشور به بهانه های مختلف تاکنون به درستی صورت نگرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم گفت: ایجاد مرکز کشت بافت در شهرستان جهرم به عنوان یکی از برنامه های وزارتخانه جهاد کشاورزی با هدف توسعه باغبانی در دستور کار قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۷:۰۱    
مشهد- کشور ایران به دلیل تنوع معادن و محصولات کشاورزی غنی از کالاهای صادراتی است که بنا بر نظر کارشناسان به دلیل گرانی و زمان بر بودن حوزه ترانزیت سهم آن از صادرات کم است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان بر لزوم تسریع در احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی در هرمزگان تاکید کرد. به گزارش مهر، فریدون همتی در نشست فوق العاده شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور روسای اتحادیه ها، انجمن ها و کمیسیون های مختلف اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس برگزار شد ...
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۱:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
از ابتدای امسال در کنار منابعی که برای یارانه نقدی و کمک های معیشتی پرداخت شده، حدود 1100 میلیارد تومان نیز به سایر بخش ها از جمله تامین مسکن، برق و آب مناطق محروم، خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ایثارگران اختصاص پیدا کرده است. ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
باید نوع سیاستگذاری ما در خصوص محصولات کشاورزی و غذایی تغییر اساسی پیدا کند. شاید بهترین سیاستی که در حال حاضر بتوانیم اتخاذ کنیم این است که تولیدکنندگان انگیزه لازم برای ادامه تولید داشته باشند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۴۹    
نماینده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: همه شواهد حاکی از آن است که قیمت زعفران باید افزایشی باشد اما عده ای به صورت عامدانه در جهت این افزایش قیمت مانع تراشی می کنند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، امسال 10 هزار و 934 میلیارد ریال اعتبار به بخش های مختلف بهزیستی، چایکاران، ایثارگران و مسکن محرومین از محل منابع هدفمندی یارانه ها پرداخت شده است. تهران – اقتصادبرتر – 22 اردیبهشت 1400 ...
حسین رییسی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وقتی با عدم کارایی در طرح های بخش کشاورزی، تنظیم نادرست بازار و همچنین عدم حمایت درست از کشاورز و تولید مواجه هستیم، دولت باید از ظرفیتی مثل بورس کالا برای معامله محصولات کشاورزی و امکان عرضه مستقیم کالاها استفاده کند تا شاهد رونق اقتصاد بخش کشاورزی باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر ضرورت توجه به دو حوزه تجارت و سرمایه گذاری در کشاورزی، بخشی از مشکلات را مربوط به عدم تمرکز کل زنجیره کشاورزی در یک وزارتخانه عنوان کرد و گفت: وزیر صمت در این مدت با جدیت و اصرار اقدامات موثری را در این راستا انجام داده است.