دوشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۳:۴۱Jul 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات کشاورزی»

فواید و کاربرد های فناوری نانو که تا به حال فقط در صنعت پزشکی و راهسازی و نمونه هایی از این دست بود، حالا به سبد غذایی مردم هم وارد شده است. این تغییر مسیر نشان از تلاش محققان کشور در جهت کاربردی تر کردن فناوری نانو و افزودن این فناوری به زندگی مردم دارد ...
ایلنا   ۷ ساعت پیش    
مدیر شعب بانک کشاورزی استان خوزستان در پاسخ به خبر مندرج در خبرگزاری ایلنا با عنوان "کشاورزان شُعیبیه شوشتر خواستار پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی شدند"، جوابیه ای صادر نمود.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه از گذشته نگاه به حوزه منابع آبی کشور مصرف گرایانه بوده است، گفت: وقتی هنداونه که بسیار پرآب بر است را در داخل کشور تولید و آن را صادر می کنیم انگار آب کشور را صادر می کنیم.
اینتیتر   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به اعتقاد محققان، خوزستانی ها در طول تاریخ گذشته از آب سالم و تالاب های غیرآلوده برای تغذیه دام ها و محصولات کشاورزی خود بهره مند بودند، ولی اکنون وضعیت این استان از حد و اندازه تاب آوری آنها فراتر رفته و این پرسش مطرح است که چگونه سطح زیر کشت برنج “دشت عباس” که طی دو دهه قبل 40 هزار هکتار بود ...
دادن کود های شیمیایی زیاد به محصولات کشاورزی مانند هندوانه می تواند باعث تجمع سطح بالای نیترات در آن ها شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی بردسکن گفت: 28 هزار و 850 هکتار سطح زیرکشت محصولات باغی و زراعی بردسکن است و فقط 20 درصد محصولات کشاورزی بردسکن زیرپوشش بیمه قرار دارند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۵۸    
قیمت انواع نهاده های دامی امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
جمال ارونقی درباره میزان کالا های اساسی موجود در بنادر کشور گفت: در مجموع گمرکات و بنادر کشور و کالا های روی کشتی بیش از 6.5 میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات کشور موجود است که 60 تا 70 درصد آن محصولات کشاورزی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۲    
مسؤولان گیلان از افزایش سطح و تعداد بیمه گذاران محصولات کشاورزی در استان خبر داده و همچنین ابراز امیدواری کردند که این روند همچنان رو به رشد خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در اثر خشکسالی تولید محصولات کشاورزی در این استان نسبت به سال زراعی گذشته 450 هزار تن کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین از صادرات 221هزار و 613 تن انواع محصولات کشاورزی شامل میوه و تره بار در سه ماه سپری شده از سال جاری از مرزهای این شهرستان به عراق خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۶:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
به اعتقاد محققان، خوزستانی ها در طول تاریخ گذشته از آب سالم و تالاب های غیرآلوده برای تغذیه دام ها و محصولات کشاورزی خود بهره مند بودند، ولی اکنون وضعیت این استان از حد و اندازه تاب آوری آنها فراتر رفته و این پرسش مطرح است که چگونه سطح زیر کشت برنج "دشت عباس" که طی دو دهه قبل 40 هزار هکتار بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۰:۰۸    
برزیل دهه نخست قرن بیست ویکم، در مقام یکی از کشورهای درحال رشد و توسعه موفق، ویژگی ها و مختصاتی دارد که آن را قابل تامل و بررسی می کند. برزیل به لحاظ داخلی، کشوری نسبتا پرجمعیت با حدود 190میلیون نفر، دارای درآمد سرانه بیش از 4000دلار در سال، واجد همگرایی و یکپارچگی فرهنگی ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۱:۳۸    
عضو هیئت علمی اقتصاد کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس گفت: سیاست های غلط دولت در تنظیم بازار بدون توجه به سیاست های حمایت از تولید باعث زیان همزمان تولید کننده و مصرف کننده شده است.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
خدارحم امیری زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی استان خوزستان که امروز (2 مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: در سال زراعی 1399-1400 در استان خوزستان در تولید تمام محصولات کشاورزی از جمله کالاهای اساسی رشد مثبت داشته ایم. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، خدا رحم امیری زاده ظهر امروز شنبه در نشست مشترک ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی (قرارگاه آب رسانی) با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر نیرو اظهار کرد: خوزستان با تولید 17 ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، خلیل نیکشاد بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: در سال جاری میزان بارش باران 84 میلیمتر کمتر از مشابه سال گذشته بوده که این کاهش بارندگی در زمان حساس آب پذیری محصولات کشاورزی چالش ها و نگرانی های ما را چندین برابر کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ارونقی گفت: در حال حاضر 4.8 میلیون تن کالای اساسی در گمرکات کشور وجود دارد که حدود 70 درصد محصولات کشاورزی و نهاده هستند.
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: 150 میلیارد تومان تسهیلات مربوط به خشکسالی برای خرید نهاده دام و طیور در استان اختصاص یافت.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۳۰   + ۳۷ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: اگر مصوبه اصلاح نرخ شیرخام اجرایی نشود و مشکلات تامین نهاده های دامی ادامه دار باشد، قطعا دام های مولد روانه کشتارگاه خواهند شد و زنگ نابودی صنعت شیر و گوشت نیز به صدا در خواهد آمد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
نماینده رشت و خمام در مجلس با اشاره به آلودگی محصولات کشاورزی مناطق فخب و سیاه اسطلخ به دلیل ورود فاضلاب، گفت: برای رفع این مشکل باید اقدام اساسی انجام شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۳۷    
سعید عرفان منش سرپرست روزنامه جوان استان اصفهان در یاداشت سیاسی خود با انتقاد از عملکرد نماینده شهرستان فلاورجان می نویسد سوء مدیریت آب در کنار مشکلات این شهرستان مثل وضعیت نا بسامان مسکن ،بهداشت ،درمان ، آموزش ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
همدان- مدیرمنابع آب شهرستان رزن گفت: کشت دوم محصولات کشاورزی در شهرستان رزن ممنوع شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- نائب رئیس اتاق بازرگانی مزیت اصلی اقتصاد فارس را بخش کشاورزی دانست و گفت: این استان ظرفیت زیادی برای صادرات محصولات کشاورزی به صربستان دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی گفت:وزیر جهاد کشاورزی بااقتدار کامل و توجه ویژه به کشاورزی قراردادی و اجرای طرح الگوی کاشت با رویکرد تقویت و تضمین درآمد کشاورزان با در نظر گرفتن ظرفیت های اقلیمی و تنوع محصولات کشاورزی در کشور اقدام کند.
جواد فلاح مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران گفت: کشاورزان به پشتوانه محصولات خود، می توانند از بانک ها تسهیلات دریافت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، گفت: از امروز دوم مردادماه تمام اختیارات حوزه بازرگانی محصولات کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی همانند گذشته به وزارت جهادکشاورزی بازگردانده شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۳    
در دنیای امروز یکی از بزرگترین و مهم ترین چالش های جوامع مختلف تولید، نگهداری و ذخیره سازی مواد غذایی مختلف از جمله محصولات کشاورزی و باغی، تولیدات دامی و طیور و شیلات، محصولات لبنی و مواد غذایی تولید شده در صنایع غذایی می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۰    
کشاورزان استان سمنان با گلایه از بی توجهی دولت به تولید داخلی می گویند: اگر رانت و باندی در واردات محصولات کشاورزی به کشور وجود ندارد، دولت چرا از تولید داخلی جای واردات حمایت نمی کند؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ارومیه در مجلس از وزارت جهاد خواست فکری عاجل برای 100 هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش سیب آذربایجان غربی و صنعت سورت، بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۳۷    
قیمت انواع نهاده های دامی امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، پژوهشگران می گویند دستکاری ژنتیک گیاهان می تواند محصول برنج و سیب زمینی را در مزارع تا 50 درصد افزایش دهد و علاوه بر این مقاومت محصولات کشاورزی را در برابر خشکسالی بیشتر کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: 65 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این استان در سال زراعی جاری زیر کشت بهاره انواع محصولات کشاورزی قرار گرفت.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
براساس گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، چشم انداز کشاورزی تا سال 2030 نشانگر این است که طی دهه آینده تولید محصولات کشاورزی جهانی، به طور متوسط، سالانه 1.4 درصد افزایش یابد که نسبت به رشد تولید دهه گذشته (1.7 درصد سالانه) کمتر خواهد بود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مصطفی دارایی نژاد در گفت وگو با میزان،درباره صادرات سیب در قبال واردات موز گفت: در قبال صادرات سیب فقط حق واردات موز رادارند درصورتی که چندین مرتبه به وزارت جهاد کشاورزی نامه ارسال کردیم که این عمل ازنظر کارشناسی غلط است و به علت صادرات فقط سیب هم اکنون در این بخش دلال بازی شده و به اصطلاح مجوز ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۰:۱۷    
استاد دانشگاه فردوسی مشهد نوشت: امید این که سیاست گذار از نظام قیمت گذاری انفرادی محصولات کشاورزی در چارچوب های تعیین شده کنونی به سبد کالایی- قیمتی کالا های کشاورزی گذار داشته باشد تا بتواند بازار کالا های کشاورزی را مدیریت نماید و انگیزه های اقتصادی لازم را در تولیدکنندگان کشاورزی تقویت و موجبات ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۴۱    
خلیج فارس: مدیرکل آموزش و فنی و حرفه ای استان بوشهر از انعقاد تفاهم نامه با بنگاه های اقتصادی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این راستا تفاهم نامه ای با مراکز مهم صنعتی و اقتصادی مانند منطقه ویژه اقتصادی پارس ، مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکت صنعتی دریایی صدرا، نیروگاه اتمی، شرکت های پرورش ماهی و میگو ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: براساس آخرین برآورد انجام شده، امسال بیش از یک میلیون و 916 هزار تُن تولید محصول در زیربخش های زراعت، باغ، علوفه، گوشت قرمز، آبزیان و عسل به دلیل خشکسالی در استان کاهش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس با بیان اینکه بارش های رگباری در فصل تابستان عامل مخربی برای محصولات کشاورزی محسوب می شود، گفت: 20 هزار تن گندم شهرستان های شمالی فارس از گزند باران محافظت شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
در نشست چالش ها و الزامات اجرای قانون تمرکز در اداره زنجیره گندم، آرد و نان که با حضور کارشناسان و مسئولین مرتبط برگزار شد، فرصت ها و چالش های نحوه تعیین قیمت نان و مدل های حمایت از اقشار آسیب پذیر مورد بررسی قرار گرفت.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
رویداد 24: اعتراضات مردم خوزستان به خاطر بی آبی و وضعیت معیشتی همچنان ادامه دارد و برای مقابله با آنها نیروهای نظامی به آن استان اعزام شده اند. در این گزارش وضعیت مردم خوزستان به روایت خودشان منتشر شده است. حرف های آنها را بخوانید تا بدانید در خوزستان چه می گذرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۱۳    
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با ابراز نگرانی از پایین بودن اقبال کشاورزان و دامداران این شهرستان به بیمه، بر لزوم فرهنگسازی برای گسترش بیمه گری دام و کشتزارهای این منطقه تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۴    
قیمت انواع نهاده های دامی امروز نسبت به روز گذشته بدون تغییر خاصی عرضه شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر خدمات بیمه ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته خشکسالی در استان قزوین به بخش کشاورزی 430 میلیارد ریال خسارت وارد کرده که شامل 180 میلیارد در بخش زراعی و 250 میلیارد نیز در بخش محصولات باغی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار بوشهر گفت: با نگاه به صادرات و تأمین نیاز داخلی توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در منطقه آزاد بوشهر مورد توجه قرار دارد که از سرمایه گذاران در این حوزه حمایت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر خدمات بیمه ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان گفت: میزان خسارت وارده به محصولات زراعی و باغی استان 430 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیشترین خرید و فروش آفت کش ها در کشورهای در حال توسعه مانند ایران صورت می گیرد، افزود: در کنار منافع کاربرد آفت کش ها مشکلاتی جدی نظیر آسیب به سلامت، کاهش تنوع زیستی ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
فتح اله رفیعی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در سال زراعی جاری 1399-1400 بیش از 66 هزار نفر اقدام به خرید بیمه محصولات کشاورزی خود در زیربخش های مختلف کردن که از این تعداد 32 هزار نفر زارع و بقیه دام دار، آبیزپرور، زنبوردار، مرغ دار و ... هستند. وی ادامه داد: در سال زراعی جاری 124 هزار و [...]
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۶:۴۵    
ایلام- ایستگاه پمپاژ آب داجیوند در شهرستان هلیلان بعد از 10 سال هنوز تکمیل نشده، در حالی که محصولات کشاورزی مردم به دلیل خشکسالی در حال نابودی است.