پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۹:۲۰Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مکانیزاسیون»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی هشترود از کسب رتبه نخست این شهرستان در آذربایجان شرقی در جذب تسهیلات مکانیزاسیون برای خرید کمباین خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز از پرداخت 20 میلیارد و 311 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به بهره برداران بخش کشاورزی ین شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بخش کشاورزی در یک سال اخیر 181 میلیارد تومان از محل فناور ها و دانش بنیان ها درآمد داشته در حالی که سهم بخش مکانیزاسیون از این آمار صفر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
بخش کشاورزی در یک سال اخیر 181 میلیارد تومان از محل فناورها و دانش بنیان ها درآمد داشته در حالی که سهم بخش مکانیزاسیون از این آمار صفر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۴۶    
رئیس اداره مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:بیش از 85درصد اعتبار تخصیصی سال جاری استان از محل تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون کشاورزی، از ابتدای سال جاری تاکنون جذب شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
ایلام- زارع، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام با اشاره به اجرای طرح جهش تولید در دیم زارهای استان، گفت: مکانیزاسیون کشاورزی استان به روز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۲۶    
رئیس اداره مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون 11 هزار و یکصد دستگاه از ماشین آلات کشاورزی استان پلاک گذاری شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
آسودار فعال بخش ضمن تاکید بر ضرورت تقویت وزارت جهاد از نظر بودجه و سرمایه میگوید: از نظر امکانات و سواد مکانیزاسیون در کشور بسیار نارسایی داریم درحالی که باید هر سال یک تحول در بخش تولید داشته باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: طرح جهش تولید در 20 هزار هکتار از دیمزارهای استان سمنان اجرا شد.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا از پرداخت 29 فقره تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به ارزش 37 میلیارد و 180 میلیون ریال برای خرید ادوات در این شهرستان خبر داد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اکبر فتحی گفت: در راستای دانش بنیان کردن کشاورزی چهار عرصه را شناسایی کرده ایم که شامل تامین نهاده های دامی و زراعی، سیستم های آبیاری، کود و سم و مکانیزاسیون می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۸    
در حالی فعالان از سهم کمتر از 5 درصدی کشاورزی از بودجه سنواتی انتقاد دارند که معتقدند این بخش نیازمند سرمایه گذاری در حوزه آموزش، مکانیزاسیون و طرح های خودکفایی گندم و خوداتکایی دانه های روغنی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اولین کنگره ملی مراکز جهاد کشاورزی سراسر کشور در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، در این مراسم کریم ذوالفقاری، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: در گذشته مفهوم مکانیزاسیون فقط به تراکتور ختم می شده ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در زمینه تولید نهاده های دامی از ضایعات کشاورزی و دیگر حوزه های دامی، زراعی، گلخانه و مکانیزاسیون توسط شرکتهای دانش بنیان اقدامات خوبی در قالب دهکده فن آوری و نوآوری انجام پذیرفته است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۴۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن از جذب 20000 میلیون ریال اعتبارات در قالب خط مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
"سیدجواد ساداتی نژاد" وزیر جهادکشاورزی در حکمی، "کریم ذوالفقاری" را به سمت رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی منصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۰۰    
به گزارش ایران اکونومیست ، "کریم ذوالفقاری" روز سه شنبه در اولین کنگره ملی مراکز جهاد کشاورزی که در محل اجلاس سران برگزار شد، افزود: طبق آمارها از 580 هزار دستگاه تراکتور پلاک شده، 320 هزار دستگاه عمر بالای 13 سال دارند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد گفت: از 580 هزارتراکتور در کشور 320هزار دستگاه بالای 13سال عمر دارند که با این وجود ریزش غلات کمباین ها وضعیت مناسبی ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: 320 هزار تراکتور فرسوده در کشور فعالیت دارد که 55 درصد ناوگان ماشینی بخش کشاورزی را شامل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۲    
مدیر تولید شرکت توسعه مکانیزاسیون صنایع کشاورزی کوثر گفت: شرکت ما قبل از تحریم ها واردکننده بود. اما بعد از تحریم ها به علت نداشتن قطعات و ماشین آلات مجبور به تولید شدیم.
آذرمغان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
داود رجبی در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: 24 هزار متقاضی و فعال اقتصادی عمدتا در بخش کشاورزی از این تسهیلات بهره مند شدند و شاهد توسعه بخش مکانیزاسیون و منابع سرمایه در گردش واحدهای پرورش طیور، دامپروری و توسعه گلخانه ها بودیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: استان گلستان رتبه اول پرداخت تسهیلات توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی را در کشور به دست آورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی لالی از اعطای تسهیلات به متقاضیان برای مکانیزاسیون کشاورزی شهرستان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره مکانیزاسیون کشاورزی استان قزوین از جذب 493 میلیارد و 45 میلیون ریال اعتبارات در قالب خط 10 مکانیزاسیون کشاورزی در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کمباین سازی اراک گفت: واردات کمباین در بخش نیمه سنگین و سنگین انجام می شود که در برنامه داریم تولیدات آن را از طریق مهندس معکوس انجام دهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان اینکه عمر اقتصادی هر دستگاه کمباین، 13 سال است، گفت: 60 درصد کمباین های کشور فرسوده است
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: عمر استاندارد کمباین در ایران 13 سال است و بر اساس آمارها از 20 هزار دستگاه کمباین موجود در کشور 8 هزار دستگاه زیر سال 13 عمر هستند و 12 هزار دستگاه یعنی 60 درصد کمباین ها عملاً فرسوده و خسته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران گفت: طبق آمار مرکز توسعه مکانیزاسیون 4.8 درصد گندم تولیدی کشور بر اثر ضایعات طبیعی از بین می رود که برابر با همه کشت آبی یک استان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مسول مکانیزاسیون جهاد کشاورزی شیرازگفت: برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی و ارتقای بهره وری امسال 90 میلیارد ریال به این شهرستان تخصیص داده شده است که متقاضیان می توانند به مراکز جهاد کشاورزی و سامانه تعیین شده مراجعه کرده و ثبت نام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره امور فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال جاری از 300 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده از محل منابع خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون، 180 میلیارد ریال تسهیلات در راستای تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی و مکانیزاسیون بخش کشاورزی تا ابتدای اسفند ماه جاری پرداخت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
برای رونق تولید و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، تسهیلات ویژه خرید ادوات به کشاورزان پرداخت می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۰    
ایسنا/زنجان مدیر امور اراضی استان زنجان گفت: در سال آینده یکپارچه سازی اراضی جزء سیاست های کاری سازمان جهادکشاورزی استان زنجان است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۳۴   + ۳۴ سایت دیگر  
بنابر گفته وزیرجهادکشاورزی مذاکراتی در بحث مکانیزاسیون و زنجیره ارزش نیز در چند ماه اخیر انجام شده است. همچنین در صنایع تبدیلی و فرآوری، تحقیقات، پژوهش و فناوری آماده سرمایه گذاری چین در کشورمان هستیم.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر کشاورزی، شیلات، آب، اقلیم و توسعه روستایی جمهوری زیمباوه نیاز این کشور در حوزه مکانیزاسیون را 20 هزار تراکتور اعلام کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
تبریز- وزیر کشاورزی، شیلات، آب، اقلیم و توسعه روستایی جمهوری زیمبابوه گفت: امیدواریم با تقویت روابط کشورمان با ایران نیازهای زیمبابوه در ارتباط با تأمین تراکتور مورد نیاز مرتفع شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۵۵    
مهرداد کرمی فعال دانش بنیان در زمینه مکانیزاسیون محصولات کشاورزی
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۲۱ سایت دیگر  
تبریز- وزیر کشاورزی، شیلات، آب، اقلیم و توسعه روستایی جمهوری زیمبابوه نیاز این کشور در حوزه مکانیزاسیون را 20 هزار تراکتور اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۸:۲۱    
مدیر جهادکشاورزی فامنین از اختصاص 4 میلیارد و 186 میلیون تومان اعتبار برای خرید ادوات و مکانیزاسیون کشاورزی به این شهرستان خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۹:۲۵   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایران اکونومیست از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در دیدار با همتای خود انکسیوس جونگو ماسوکا وزیر شیلات، آب، اقلیم و توسعه روستایی جمهوری زیمبابوه با اعلام اصول سیاست خارجی دولت مبنی بر تعامل سازنده با تمام کشورهای جهان افزود: گسترش همکاری های سیاسی ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: افزایش دو برابری مزارع پرورش ماهی و میگو را در برنامه تحولی هدفگذاری کرده ایم و سازمان شیلات با راهبرد معین، افزایش بهره وری در مزارع موجود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره امور فناوری های مکانیزه سازمان جهادکشاورزی استان همدان از ارتقاء ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان به 2.12 اسب بخار در هکتار خبر داد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه اقتصاد استان وابسته به کشاورزی است، گفت: چرخه تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا بسته بندی در راستای صادرات موفق باید به سمت مکانیزه شدن حرکت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی حجم تولیدات کشاورزی استان در بخش های مختلف را 6 میلیون تن اعلام کرد و گفت: استان با ضریب 2.8 مکانیزاسیون بخش کشاورزی وضعیت بهتری نسبت به متوسط کشوری دارد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
بخش زیادی از تسهیلات 2 هزار میلیارد تومانی مکانیزاسیون کشاورزی در سال جاری به خرید کمباین، ادوات و دنباله بندها و تجهیزات مربوط به دام، طیور و آبزیان سوق داده شده است . ...
مجمع واردات   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رونمایی از اجرای فرآیند سیستمی ابلاغ الکترونیکی در سامانه جامع گمرکی فرآیند ابلاغ الکترونیکی در سامانه جامع امور گمرکی با حضور خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و رضوانی فر رئیس کل گمرک ایران آغاز بکار کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات و ادوات کشاورزی گفت: پس از گذشت حدود 10 سال از ارائه برنامه جامع مکانیزاسیون، نوسازی و بازسازی ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی اجرایی نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره مکانیزاسیون جهاد کشاورزی استان اردبیل از پرداخت 550 میلیارد ریال تسهیلات خرید ادوات کشاورزی در سال جاری در این استان خبرداد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس انجمن نمایشگاه های بین المللی ایران درحاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی کشاورزی در مشهد گفت: رییس انجمن نمایشگاه های ایران گفت:براساس بررسی های موجود در بحث اشتغال بخش های مختلف نشان می دهد بعد از حوزه خدمات که با 51،2 درصد، بیشترین سهم اشتغال کشور را در اختیار دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: امروز ما تمام تلاشمان این است که فناوری های نوین بخش کشاورزی را بومی سازی کنیم و بتوانیم با تولید محصول ارزان تر، بهره وری، کیفیت و کمیت تولید محصولات کشاورزی را افزایش دهیم که نهایت منجر به امنیت غذایی خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۳۲    
هجدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی با عنوان تجهیزات و مکانیزاسیون امروز عصر در مشهد آغاز به کار کرد. نمایشگاهی که در آن از تجهیزات جدید کشاورزی نیز رونمایی شد. البته برخی از فعالان حاضر در این نمایشگاه از وضعیت کنونی بازار و نوسانات قیمت ها رضایت نداشتند ...