چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۵:۳۷Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اصلاح ساختار»

رئیس جمهور با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای صنعتی کشور، معاون اول رئیس جمهور را مامور تشکیل کارگروهی برای پیگیری تحقق توصیه های ایشان و همچنین مطالبات فعالان اقتصادی و تولیدگران کرد.
پول نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مقامات دولت مولدسازی دارایی های دولت را گامی بزرگ در راستای تحقق اصلاح ساختار بودجه می دانند و اعتقاد دارند با اجرای این مهم کمک بزرگی به رشد اقتصادی و افزایش بهره وری اموال مازاد دولتی انجام می شود.
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۷:۱۲    
عبدالله سلطانی ثانی، مدیرعامل شرکت بیمه سینا از موافقت هیات مدیره این شرکت مبنی بر فروش 2 ساختمان سنایی و ساختمان بهشتی در تهران خبر داد و هدف از این تصمیم را اصلاح ساختار مالی و خروج از ماده 141 قانون تجارت و رعایت ضوابط بیمه مرکزی اعلام کرد. ...
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس ضمن اشاره به گزارش مجلس پیرامون عملکرد بودجه 1401 از اتکای بودجه کشور بر درآمد های مالیاتی به جای درآمد های نفتی به عنوان یکی از راهکار های اصلاح نظام بودجه ریزی یاد کرد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
فروش دارایی های دولت یکی از روش های خصوصی سازی برای اصلاح ساختار های اقتصادی، ارتقای کارآیی و چابک شدن دولت و جلب مشارکت بخش (واقعی) خصوصی در فعالیت های اقتصادی و تقسیم کار در مقیاس ملی است؛ اما اگر با هدف کسب درآمد به اجرا درآید، نه تنها اهداف خصوصی سازی را محقق نمی کند ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۸:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
طحان نظیف با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امروز برای چندمین بار بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تاکید کردند، گفت: امیدواریم بودجه 1402 با ساختاری مطلوب تر در مجلس به تصویب برسد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده مردم سبزوار در مجلس در پاسخ به این مساله که این مصوبه شفافیت ندارد و مجلس هم به آن نظارت نخواهد داشت ، اظهار کرد: درخصوص شفافیت، براساس احکام بودجه که سال گذشته به تصویب رسید، با توجه به اصلاح ساختار بودجه که بعضی از مواد آنجا مصوب شد معاملات دولت اعم از کوچک و بزرگ همه باید آنجا شفاف شود.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
فروشگاه رفاه جهت اصلاح ساختار مالی از برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در طبقه زمین خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی با بیان اینکه حاکمیت یک بدهی به شرکت دخانیات دارد و حتما باید برای اصلاح ساختار به این شرکت کمک کند، گفت که در حال حاضر 20 تا 25 درصد بازار سیگار در اختیار برندهای ایرانی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: سازمان خصوصی سازی جزئیات مولد سازی دارایی های دولت را منتشر کرد. دولت در راستای تحقق اصلاح ساختار بودجه موظف است طرح مولدسازی دارایی های دولت را به مدت دوسال اجرایی کند ...
شادا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۲۴   + ۱۷ سایت دیگر  
مولد سازی دارایی های دولت یک گام مهم در اصلاح ساختار بودجه است که به دلیل موانعی همچون مقاومت دستگاه ها و عدم شناسایی دقیق املاک دولتی تاکنون استفاده از این ظرفیت مهم در بودجه مغفول مانده بود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری، لایحه بودجه سال 1402 را در راستای سیاست های کلی برنامه هفتم دانست و گفت: رشد اقتصادی توام با عدالت، بهبود معشیت مردم، اصلاح ساختار بودجه با هدف شفافیت در درآمدها و هزینه ها، توجه ویژه به طرح های پیشران و اثرگذار اقتصادی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به کلیات لایحه بودجه سال 1402 قرار است 4.5میلیارد دلار نفت خام خارج از سقف بودجه به فروش برسد ضمن اینکه در چارچوب اصلاح ساختار در بودجه، پیشنهادی در مورد تغییر شیوه اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد وجود دارد که قابلیت اجرایی شدن دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۳۷    
کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار کمیسیون کمیسیون فرهنگی در جلسه امروز اعتبارات دستگاه های فرهنگی را در لایحه بودجه 1402 کل کشور بررسی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری: تولیدکنندگان کشاورزی بیشترین فشار های اقتصادی را تحمل می کنند که برای حمایت از آنان باید در بودجه نگاه ویژه ای به نیاز های آنان شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به سوالات 6 نماینده مجلس روز سه شنبه هفته آینده به مجلس می رود. دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس برای هفته آینده به شرح زیر اعلام شد؛ روز شنبه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۰    
مشاور عالی وزیر کشور در امور اصلاح ساختار جمعیت گفت: نرخ باروری در استان همدان به یک و 6 دهم درصد رسیده است که با میانگین کشور فاصله معناداری دارد.
اندیشه کیش   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۰۲    
مناطق آزاد تجاری-صنعتی به نواحی گفته می شود که در آنجا کالا انبار می شود و بدون دگرگونی قابل توجه در آن، مجددا به کشور میزبان یا سایر کشورها صادر می گردد ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مروری بر روند پیگیری اصلاح ساختار بودجه در مجالس و دولت های مختلف
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ،سیداحسان خاندوزی؛ وزیر اقصاد در نشست خبری سخنگوی اقتصادی دولت امروز سه شنبه 4 بهمن ماه در رابطه با سو برداشت از رقم بودجه عمومی دولت گفت: بخش اعظم افزایش این رقم مربوط به انتقال منابع تبصره 14 بوده که در راستای سیاست شفاف سازی و اصلاح ساختار بودجه است ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات حل نمی شود مگر این که مجلس شورای اسلامی و دولت هدف گذاری داشته و به سهم مشترک برسند. سال آینده اولین سال اجرای برنامه هفتم است پس نباید در مسیر گذشته حرکت کنیم و لازم است در مواردی اصلاح ساختار بودجه هم صورت گیرد. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
روایت غالب اول بر این باور است که راه حل های مقابله با انباشت مشکلات ساختاری و تاریخی اقتصاد ایران عبارت اند از: اصلاح ساختار بودجه و کارآمدسازی نظام مالیاتی، اصلاح ساختار صندوق های بازنشستگی، کنترل تورم، حل مسأله ناترازی آب و انرژی ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر نزدیک به 140 هزار خانوار در صف انتظار دریافت مستمری سازمان بهزیستی قرار دارند که جزو دهک های اول تا سوم هستند و نزدیک به 491 هزار نفر را شامل می شوند.
آنا / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: لایحه ای که دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده، با حدود 400 هزار میلیارد بیش برآوردی مواجه است که اگر مجوزهای قبلی صادر نشود، با کسری بودجه مواجه خواهیم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: همان تیمی دولت قبل در تنظیم بودجه همچنان در این دولت مغزافزار را در اختیار دارد و تا وقتی دستگاه برنامه ریزی اصلاح نشود خروجی های سیستم نیز تغییر نمی کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: از اصلاح ساختار اداری در بودجه 1402 خبری نیست، چگونه می خواهیم با این بودجه به رشد 8 درصدی اقتصادی و ثبات اقتصادی دست یابیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس تأکید کرد: ناترازی بودجه و آشوب ارزی نشان می دهد بودجه 1402 آرایش جنگی ندارد.
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر اصلاحات مد نظر در لایحه بودجه صورت نپذیرد، با کسری بودجه روبرو شویم، گفت: افزایش پایه پولی و حجم نقدینگی در حوزه ارز از آثار تورمی است که به دلیل ناترازی بودجه امروز شاهد آن هستیم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۲    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در بحث درآمد های پایدار دولت، لایحه بودجه به طور کامل اصلاح ساختار نظام مالیاتی کشور را پوشش نمی دهد.
سلامت نیوز / روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: از 125 هزار میلیارد تومان بودجه سلامت فقط حدود سه درصد به بخش توانبخشی تعلق می گیرد که باید در این زمینه تغییر ایجاد شود.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
بررسی ارقام بودجه 1402 نشان می دهد به طور متوسط سرانه برای هر ایرانی از استفاده از بودجه سال آینده 61 میلیون و 894 هزار و 117 تومان است. خبرگزاری میزان _ روزنامه ایران نوشت: روز 21 دی ماه با حضور آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۸:۰۴    
ناکارایی مالی و کسری بودجه در سال های گذشته به بخش های مختلف اقتصاد ایران تسری می کرده است بنابراین ضرورت داشته، در این حوزه تدابیر لازم اتخاذ شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۶:۰۶    
در حالیکه با روی کار آمدن کابینه ائتلافی صهیونیستی به زعامت بنیامین نتانیاهو هر روز اخبار تازه ای از سرزمین های اشغالی به گوش می رسد. هفته گذشته تظاهرات اعتراضی در سرزمین های اشغالی از سوی شهروندان رژیم صهیونیستی در برخی شهرها من جمله حیفا، تل آویو و برگزار شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم تغییرات ساختاری در استانداری هرمزگان خواستار تاسیس معاونت سواحل و جزایر شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۹    
مدیر مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان با بیان اینکه مهم ترین بحث در کاهش مشکلات و ارتقای فعالیت مؤسسات اصلاح ساختار است، گفت: اگر ساختار وضعیت قرآنی کشور منسجم شود، مشکلات دیگر حل می شود. در مباحث قرآنی پراکنده کاری وجود دارد.
رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی شورای شهر قزوین گفت: به منظور ارایه خدمات مطلوب به شهروندان، اصلاح ساختار و تغییر در رویکرد مدیریتی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قزوین امری ضروری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شهردار قرچک از اجرای اصلاح ساختار هندسی 2 معبر خیابان آیت الله هاشمی رفسنجانی و میدان فردیس شهر قرچک برای کنترل بار ترافیکی خبر داد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۰۱    
روزنامه خراسان نوشت: دستان بسته یا همان تعبیر اداری کافی نبودن اختیارات همواره مورد گلایه برخی از استانداران در ادوار مختلف بوده است. واقعیت این است که ساختار نظام بوروکراسی ما به شدت متمرکز است و شکوفایی استعدادهای محلی، نیازمند تغییر نگاه و اصلاح ساختار است. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۷    
مدیر رسانه ای روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان صدا و سیما یک بازآفرینی ساختاری لازم دارد تا بتواند چابک شود و افراد توانمندی را به کاربگیرد که تولیدات فاخری داشته باشد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بهبود معیشت مردم، اصلاح ساختار بودجه، ایجاد شفافیت در درآمدها و هزینه ها و رعایت آمایش سرزمینی در لایحه بودجه 1402 مورد توجه قرار گرفته است.
آنا / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۲:۱۰   + ۵۸ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که مردم باید در جریان دخل و خرج کشور باشند و بر آن نظارت کنند به برخی عدم تخصیص بودجه در موضوعات مهم پرداخت و گفت: باید از تخلفات پیشگیری کرد، اما اگر پدیده زشت و خلاف قانونی نیز رخ داد بین بروز تخلف و رسیدگی به این بی قانونی باید حداقل زمان صرف شود.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نظارت بر قیمت ها را رها کنیم و بر افزایش تولید، کیفیت، اصلاح ساختار شرکت ها و رقابت پذیری آن ها متمرکز شویم. همه می دانیم صنعت خودرو دارای مزیت های فراوانی در حوزه های مختلف بوده و ظرفیت های گسترده ای برای خدمت به کشورمان دارد ...
تیتر نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس در واکنش به برخی گمانه ها مبنی بر افزایش قیمت بنزین گفت: بنده نمی توانم درباره قیمت بنزین در بودجه سال آینده گمانه زنی کنم.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
با برگزاری مجمع فوق العاده شرکت خزامیا به منظور اصلاح ساختار مالی با افزایش سرمایه 364 درصدی سرمایه فعلی را به 2/5 هزار میلیارد تومان رساند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
توجه به پیشرفت اقتصادی توام با عدالت، امینت غذایی و بهبود معیشت مردم، اصلاح ساختار بودجه، ایجاد شفافیت، جلب سرمایه عمومی و خصوصی برای طرح های نیمه تمام، طرح هاب مرتبط با آب و خشکسالی، اجرای نظام یکپارچه مدیریت مالی دولت و... از نکات برجسته لایحه بودجه 1402 است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۹:۱۵   + ۴۸ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: در شرایطی که با محدودیت بودجه مواجه هستیم علی القاعده باید نهادهایی که تاکنون درباره عملکرد خودشان پاسخگو نبودند، شفافیت مالی ندارند و کارکردشان مشخص نیست مشمول ریاضت اقتصادی قرار می گرفتند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری مشهد گفت: در کشور حدود 100 هزار نفر کمبود پرستار داریم که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بین 7 تا 8 هزار نفر است. منافع اصلاح ساختار نیروی انسانی به نفع مردم است.
آذرمغان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار، محسن علیزاده، با اشاره به مهم ترین اولویت های برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که لازم است در برنامه هفتم توسعه به صورت جدی به آن توجه شود، موضوع اصلاح ساختار اقتصادی کشور است ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۰:۴۵    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ساختار اقتصادی و متناسب با آن اصلاح بودجه سنواتی باید در برنامه هفتم توسعه مدنظر قرار گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سید شمس الدین حسینی نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با حضور در شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران، برگزاری شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان در شهرستان تنکابن را به فال نیک گرفت و ضمن تبریک روز زن و روز مادر و اظهار داشت ...