چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۸:۳۳Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبزی پروری»

در حال حاضر بیش از یک هزار مزرعه پرورش ماهیان گرمابی و بیش از 16 مزرعه پرورش ماهیان سردآبی در استان خوزستان فعال هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۲:۳۹    
اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از شرکت جهاد نصر می تواند تقاضای زمین کند، کما اینکه طبق بررسی از استان ها جهاد نصر در گلستان منطقه گمیشان 80 هکتار و در حوزه جنوب هم برای موضوعات آبزی پروری تقاضایی داشتند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان اینکه صادرات میگوی پرورشی 150 میلیون دلار در سال 1400 ارزآوری داشته است، گفت: امسال 57 هزار و 800 تن میگو از سطح 14 هزار و 34 هکتار تولید و حدود 75 تا 80 درصد آن روانه بازارهای منطقه، آسیا و اروپا شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این استان در حوزه کشاورزی و آبزی پروری دارای ظرفیت های کمی و کیفی خوب و مطلوبی است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به هزینه های بالای شیوه سنتی آبزی پروری، هم اکنون استفاده از استخرهای پیش ساخته کوچک مقیاس، مورد توجه فعالان این حوزه قرار گرفته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی بر تولید ماهیان سازگار با شرایط سخت آبی تاکید کرد و گفت: گونه تیلاپیا در شرایط نامساعد آبی سازگار دارد که پرورش این گونه ماهی هزینه های تولید را نیز به یک سوم کاهش می دهد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۵۰    
جلسه شورای اداری و مالی پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور_ گیلان برگزار گردید.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: راه آهن بوشهر- شیراز از مهمترین پروژه های عمرانی و زیرساختی در جنوب کشور است که به علت عدم تامین منابع مالی طی سال های گذشته با سرعت بسیار کندی پیش رفته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۳:۵۴    
از ابتدای سال تاکنون بیش از 2 میلیارد تومان از محل منابع سامانه بهین یاب و صندوق توسعه ملی به آبزی پروران پرداخت و جذب شده است.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۱    
سخنرانی علمی با عنوان "پرورش رایج کپور علف خوار در دنیا و چین" توسط مهندس سیدافشین امیری در پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی برگزار شد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۱    
دیدار رئیس پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور_ گیلان با فرماندار جدید شهرستان بندر انزلی
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۸:۵۲    
ساری - ایرنا - اگر چه برنامه دولت احیای نقش آب بندان های شمال کشور در ذخیره سازی بیشتر روان آب ها برای بهره گیری در فصل کشت وکار برنج است ، ولی بررسی خبرنگار ایرنا نشان می دهد که مالکان برخی آب بندان ها در مازندران به خاطر منافع پرورش ماهی در این سازه های آبی اجازه آبگیری بهینه را نمی دهند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اینکه لرستان رتبه نخست تولید ماهی در استان های غیر ساحلی را دارد، صنعت آبزی پروری در این استان زمینه ساز اشتغال و فرصتی برای پویایی اقتصاد است.
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: تسهیلات پرداختی در زیر بخش شیلات و آبزیان از ابتدای سال 1400 تا اواسط دی ماه بالغ بر 1620 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 73 درصد رشد داشته است . ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۷    
برگزاری دو وبینار علمی_ تخصصی در پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان کارآفرین جوان استان سیستان و بلوچستان توانسته است، با گام های استوار و بلند خود در حوزه آبزی پروری ماهیان زینتی به موفقیت برسد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۲:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
فتح الله ابوعلی در پایان سفر یک روزه به آبادان به ارایه گزارشی از سفر خود در خصوص حل مشکلات زیرساختی طرح های آبزی پروری و صیادی این شهرستان پرداخت و اظهار کرد: در این سفر 3 بازدید مهم و اساسی از منطقه اروند کنار و چوئبده با حضور سید محمد مولوی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۳:۲۱    
دو عنوان اپلیکیشن با تلاش محققین مرکز تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد ماهیان سردآبی شهید مطهری یاسوج و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور طراحی و با همکاری معاونت آموزش و ترویج کشاورزی ثبت گردید.
ایانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۳    
دوره آموزش ضمن خدمت مدیریت تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در شبکه تلویزیون اینترنتی برکت با حضور مجازی کلیه کارشناسان آبزی پروری وکارشناسان پهنه در استان آذربایجان شرقی برگزار شد .
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۲۱    
وبینار تروجی با عنوان مدیریت بهداشتی پرورش ماهی در قفس (پیش از ذخیره سازی تا برداشت) توسط دکتر محدث قاسمی، عضو هیات علمی پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
تبریز- جعفروند، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش صدور مجوزهای آبزی پروری در استان خبرداد و گفت: سرمایه گذاری در بخش شیلات استان افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
برخورداری گلستان از ظرفیت های آبزی پروری و همجواری با دریایی خزر فرصت بی بدیلی در اختیار مسئولان قرار داده تا زمینه اشتغالزایی را فراهم کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۷:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: رهاورد ششمین سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به این استان تصویب 218 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های شیلاتی و آبزی پروری است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۲۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
چهارهار را می توان بعنوان یکی از قطب های کشاورزی جنوب کشور در نظر گرفت که علاوه بر تولید محصولات باغی گرمسیری، بخشی از صیفی مورد نیاز شهروندان در زمستان را تامین می کند ...
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۵:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: تسهیلات پرداختی این بانک در زیربخش شیلات و آبزیان از ابتدای سال 1400 تا پایان آذر ماه بالغ بر 6 هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با نه ماهه ابتدای سال گذشته 29 درصد رشد داشته است. ...
سبلان ما   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، تیزرو مدیرکل شیلات استان اردبیل در پارس آباد ضمن دیدار از برنامه های توسعه ای این شهرستان گفت: فعالان شیلات پارس آباد رتبه اول تولید ماهیان گرم آبی استان اردبیل را در اختیار دارند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مکانیزه کردن مزارع پرورش ماهی در مناطق سردسیری، توسعه آبزی پروری در مناطق گرمسیری،تامین سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی در حال بهره برداری و تحقق اعتبارات پیش بینی شده برای جبران خسارت های حوادث طبیعی از نیازهای رونق صنعت شیلات در کهگیلویه و بویراحمد است.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۷:۲۱    
دکتر محمود بهمنی رئیس موسسه به اتفاق دکتر حافظیه معاون پژوهش و فناوری موسسه، مهندس تکریمی مشاور رئیس موسسه، دکتر صیادبورانی رئیس و جمعی از مسئولین پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی از مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان بازدید نمودند.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۰:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش رویداد ایران به نقل از ایسنا ، احمد عرفان منش، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه استرپتوکوکوزیس بیماری مهم صنعت آبزی پروری به ویژه در گونه ماهی قزل آلا است که در طول چند سال گذشته باعث مرگ ومیر تعداد بسیاری از این نوع ماهی شده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
زنبورداری، دامداری، کشاورزی و آبزی پروری و صنایع تبدیلی تنها گوشه ای از تولید و اشتغال در یک روستای کوچک است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۰۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس گروه پرورش ماهی در قفس استان بوشهر از توسعه طرح های آبزی پروری در خلیج فارس استان خبر داد و گفت: با تسریع در اجرا طرح های پرورش ماهی در قفس میزان تولید به 10 برابر از 200 به 2 هزار تن افزایش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۰۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون آبزی پروری شیلات مازندران از ارائه تسهیلات کم بهره به متقاضیان پرورش ماهیان خاویاری خبر داد.
تبریزمن   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش آژانس خبری تبریزمن، قاسم جعفروند در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: شیلات استان آذربایجان شرقی جهت ارتقای زنجیره تولید و ارزش محصولات آبزی از مزرعه تا سفره، نسبت به عرضه مستقیم ماهی اقدام کرده است . ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۰    
سخنرانی علمی با عنوان "بررسی آلودگی میکروبی آب دریاچه نئور" توسط دکترمنیره فئید در پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور برگزار گردید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۲۳:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
این کلینیک برنامه های خوبی برای ارائه آموزش های تخصصی در حوزه آبزی پروری و شناخت و درمان بیماری های ماهیان در دست اجرا دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۰۸:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فرماندار پاوه گفت: پاوه به قطب تولید آبزی به ویژه ماهیان سردآبی در استان تبدیل می شود.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۲:۰۶    
محققین انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری دوره آموزشی مرتبط با آبزی پروری ماهیان خاویاری برای کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خراسان رضوی برگزار کردند.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۱:۳۶    
دوره آموزشی با عنوان "نقش اکسیژن محلول در آب در اقتصاد آبزی پروری ماهیان خاویاری" در انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر از هدف گذاری تولید 25 هزارتن آبزی در برنامه تحول کشاورزی تا سال 1404 خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون آبزی پروری شیلات مازندران از کنترل همه نهاده های شیلاتی در استان خبر داد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۹:۳۶    
دکتر سیدمحمد صلواتیان به عنوان سخنران، وبیناری تحت عنوان "شناسایی میکروجلبک ها و اهمیت آنها در صنعت آبزی پروری" را ارائه داد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۴:۰۶    
دوره روش های نوین آبزی پروری توسط خانم دکتر سمیرا ناظم رعایا به صورت وبیناری در شبکه آموزش کشاورزی استان خوزستان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
محموله های خاویاری و ماهی قزل آلا مازندران با عبور از موانع تحریم، وارد چرخه بازار جهانی شد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۰۹:۳۶    
رئیس پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور_ گیلان، در جلسه کارگروه کشاورزی و امنیت غذایی پدافند غیر عامل استان گیلان شرکت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۰۸:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 گفت: در این نمایشگاه که از 5 تا 9 دی ماه برگزار می شود، سازمان جهاد دانشگاهی تهران محصولات فناورانه خود را در حوزه های فنی و مهندسی، شامل شیمی، متالورژی ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۵:۰۹    
هم زمان با سیزدهمین ویژه برنامه های هفته پژوهش، پژوهشکده آبزی پروری شهرستان بندرانزلی، مقصد گردش گردی علمی مربیان و اعضای کانون شد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۱:۲۱    
به مناسبت هفته پژوهش با همکاری پارک علم و فناوری، تور فناورانه با حضور مدرس دوره مهندس آژنگ، رئیس بخش آبزی پروری مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور_ چابهار برگزار گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نهایت بهره وری از آب های شیرین مورد استفاده با روش های نوین آبزی پروری از رویکرد های جدید شیلات خوزستان در برنامه هفتم توسعه کشور است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۴:۰۵    
اولین نشست هماهنگی طرح توسعه آبزی پروری شهرستان آبیک با محوریت رفع مسائل و مشکلات مرتبط با واگذاری طرح ساخت سایت هزار تنی پرورش ماهی خوزنان برگزار شد.