چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۸:۱۸Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبزی پروری»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست شیلات استان آذربایجان شرقی و دبیر منطقه یک آبزی پروری کشور نسبت به خطر ورود ماهی قرمز به آب های آزاد هشدار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: ظرفیت های بزرگ قزل اوزن و سد گیوی کوثر را به قطب بزرگ تولید آبزی در اردبیل تبدیل می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۵    
استاندار بوشهر از اجرایی شدن شهر مولد برای زندگی و اشتغال با محوریت صنعت آبزی پروری در استان بوشهر خبر داد و گفت: برای این مهم 850 هکتار زمین تخصیص یافته است.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۵    
تعداد بازدید: 27 با توجه به سیاست های ابلاغی از سوی سازمان شیلات ایران در خصوص تشکیل شوراهای منطقه ای آبزی پروری با هدف برنامه ریزی و سیاست گذاری منطقه ای و ملی، اولین جلسه شورای آبزی پروری منطقه پنج کشور (استان سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی)، اصفهان، جنوب کرمان، فارس ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۱۰   + ۲۷ سایت دیگر  
افزایش سهم سفره ایرانیان از غذا های دریایی و ارزآوری قابل توجه صنعت شیلات و آبزی پروری کاری است که با استفاده از ظرفیت و توان شرکت های دانش بنیان و با کمک دانشگاهیان اجرایی می شود.
پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور_ اهواز در رویداد استانی کشاورزی دیجیتال، نمایشگاه تخصصی کالا و خدمات فناورانه در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان حضور یافت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
گلوب فیش" GLOBEFISH از طریق گردآوری، ارزیابی، تجزیه و تحلیل و انتشار اطلاعات به روز گزارش تحلیلی جامعی از بازار جهانی صید و آبزی پروری منتشر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: از ظرفیت سد های استان با مصرف غیر شرب جهت توسعه صنعت آبزی پروری استفاده می شود.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۰۳    
هفته انتقال یافته های صید و صیادی به صورت حضوری و مجازی در پژوهشکده آبزی پروری آبهای جنوب کشور برگزار شد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۰۳    
محقق پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی در جلسه تکثیر طبیعی ماهیان در رودخانه خاله سرای تالش استان گیلان شرکت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
حسینی گفت: سال قبل یک میلیون و 256 هزار تن محصولات شیلاتی در کشور تولید شده که از این میزان 702 هزار تن متعلق به صید و صیادی و 556 هزار تن نیز مربوط به آبزی پروری است.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس گفته های اهالی منطقه و همچنین کورش درخشان زاده، فرماندار شهرستان دنا، با احداث این سد تعداد 24 روستا با بیش از 800 خانوار در دو استان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به زیرآب خواهد رفت و میلیارد ها تومان معیشت در حوزه زراعت و باغداری، دامداری ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات خوزستان از ممنوعیت صید ماهی شوریده از امروز 20 اسفندماه سال 1401 به مدت یک ماه خبر داد. فلامرز مزارعی اظهار کرد ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۲    
دکترمهرداد محمدی دوست، سرپرست اداره کل شیلات خوزستان در تاریخ 15 اسفندماه سال جاری از پژوهشکده بازدید نمود.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۹    
تعداد بازدید: 34 اولین جلسه شورای آبزی پروری منطقه 5 کشور امروز در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، یازده اداره کل و 21 مدیریت استان در حوزه آبزی پروری فعال است ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
براساس اعلام پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور مستقر در اهواز، صید ماهی شوریده در صیدگاه های شمال غرب خلیج فارس در محدوده آب های ساحلی استان های خوزستان و بوشهر ممنوع شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- مدیر شیلات استان کرمان از احداث بزرگترین دهکده آبزی پروری جنوب شرق کشور در شهرستان ریگان خبر داد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۲۲    
در راستای تبادل اطلاعات و تفاهم همکاری دوجانبه، جلسه مشترکی با حضور دکتر محمدصیادبورانی در مرکز بازسازی ذخایر ژنتیکی ماهیان استخوانی شهید انصاری رشت برگزار گردید.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۳    
تعداد بازدید: 27 هیئت تاجیکستانی صبح امروز 15 اسفندماه 1401 طی جلسه ای با مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان، پیرامون خرید خوراک آبزیان و کمک های فنی در زمینه آبزی پروری به بحث و گفتگو پرداخت. ...
مجری توسعه پرورش ماهی در قفس سازمان شیلات ایران، معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان مازندران و رئیس اداره شیلات شهرستان تنکابن از مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی کشور بازدید نمودند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۳۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حذف یک بند از لایحه بودجه که به اجاره بستر رودخانه ها در قالب قراردادهای یک ساله به منظور استقرار کاربری هایی همچون ایجاد حوضچه های آبزی پروری و طرح های گردشگری باز می گشت، رای دادند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس با اجاره بستر رودخانه ها از سوی شرکت های آب منطقه ای جهت استفاده های گردشگری و ایجاد حوضچه های آبزی پروری مخالفت کردند چرا که امکان بروز سیل را افزایش داده و برای مردم پایین دست نیز ایجاد مشکل می کند.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۰۳    
تعداد بازدید: 20 سرپرست مدیریت شیلات استان آذربایجان شرقی در جلسه ای که با حضور فرمانده هوانیروز استان آذربایجان شرقی تشکیل شد، نسبت به همکاری فی مابین در راستای آبزی پروری تاکید نمود.  ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حذف یک بند از لایحه بودجه که به اجاره بستر رودخانه ها در قالب قراردادهای یک ساله به منظور استقرار کاربری هایی همچون ایجاد حوضچه های آبزی پروری و طرح های گردشگری باز می گشت، رای دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران از فعالیت بیش از 3700 واحد آبزی پروری در استان خبر داد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۲    
در جلسه وبیناری با موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دکتر حسین هوشمند رئیس پژوهشکده گزارش عملکرد سال جاری 1401 را ارائه نمود.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۷    
مرصاد نیوز: در راستای توسعه و ساماندهی فعالیت های آبزی پروری استان تفاهم نامه ای مابین اداره کل شیلات استان و فرماندهی هوانیروز کرمانشاه منعقد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات گیلان از فعالیت 6 هزار مزرعه آبزی پروری در گیلان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۰:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
پهنه های خزر فرصتی طلایی برای ارزآوری دریایی دارد و در این میان توجه به آبزی پروری می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی گامی بزرگ در توسعه اقتصاد دریامحور باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان گفت: باوجود شرایط مساعد آبزی پروری و صید و صیادی، کمبودی در تامین ماهی شب عید نداریم.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از ایرنا، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی که همزمان با دور دوم سفر هیات دولت به استان بوشهر سفر کرده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم تکمیل زنجیره پرورش ماهی در قفس گفت: طرح های آبزی پروری حمایت می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۵    
بوشهر- حسینی رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه 2.7 میلیارد بچه میگو در تنگستان تولید شد از افزایش سایت های آبزی پروری در بوشهر خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون آبزی پروری شیلات خوزستان گفت: خوزستان به دلیل دارا بودن عناصر و مولفه های تولید آبزیان به عنوان یکی از قطب های شیلاتی کشور محسوب می شود و می توان از صنعت تولید و تجارت آبزیان در خوزستان به عنوان یک رکن موثر در اقتصاد کشور نام برد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۱:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه رئیس جمهور بر اقتصاد دریامحور تاکید زیادی دارد، گفت: استان بوشهر ظرفیت بالایی در حوزه دریایی، بندری، آبزی پروری و تجارت دریایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۱    
120 میلیارد ریال اعتبار درسالجاری از طرف بخش خصوصی در حوزه آبزی پروری استان مرکزی سرمایه گذاری شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۱۱    
دبیرکل اتحادیه صادرکنندگان آبزیان در در رویداد کارآفرینی شیلات گفت: همه مستحضریم که صنعت شیلات چه در حوزه صید و چه در آبزی پروری حرفه ای مبتنی بر دانش است.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۳۶    
دکتر صیادبورانی، گزارش عملکرد سالانه پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور در سال جاری را ارائه داد.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۲    
تعداد بازدید: 22 دوره آموزشی بازآموزی تبیین دستورالعمل های صدور مجوزهای آبزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مدیر شیلات استان کرمان گفت: با هماهنگی انجام شده توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۰    
خانم دکتر داوودی، رئیس بخش بهداشت و بیماری آبزیان دامپزشکی استان از وضعیت پرورش میگوی کروما (میگوی ژاپونیکوس) کارگاه آبزی پروری مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور_ چابهار بازدید کرد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۲    
کسب عنوان مقاله برتر در دومین همایش ملی منطقه ای آبزی پروری
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 32 معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده رتبه ایران میان سایر کشور های دنیا در زمینه تولید و پرورش آبزیان 22 و در میان کشور های آسیایی 12 است. ...
فاخته نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
1401-12-08 11:25 به گزارش فاخته ، در این دیدار دکتر گلپایگانی ضمن خداقوت و تشکر از اقدامات موثر دامپزشکی برای جلوگیری از بروز و شیوع بیماری های دامی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری لازم بین اداره دامپزشکی و نظام دامپزشکی در خصوص صدور پروانه های بهداشتی، دامپروری ها ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات لرستان گفت: ماهیان خاویاری یکی از ظرفیت های بسیار ایده آل آبزی پروری در استان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمدگفت:ظرفیت خوراک دام، طیور و آبزیان این استان 72 هزار تن است و در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به افزایش ظرفیت آبزی پروری و تامین خوراک دام و طیور شده است.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۶    
تعداد بازدید: 20 استاندار استان منگستائو قزاقستان در قالبی هیئتی تجاری اقتصادی، جهت بازدید و مذاکرات در خصوص فعالیت های اقتصادی و کشاورزی، به استان گلستان سفر کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
همدان - کارشناس امور شیلات و آبزی پروری جهاد کشاورزی نهاوند از صادرات 500 تن ماهی از نهاوند به کشورهای اوراسیا طی یکسال گذشته خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: بر اساس طرح ملی محور امید، با هوشمندسازی مزارع پرورش میگو، درآمد حوزه آبزی پروری هرمزگان سه برابر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
فعالیت آبزی پروری در پایگاه دوم رزمی هوانیروز شهید آسیایی در مسجدسلیمان به لحاظ دارا بودن چندین حلقه چاه آب و زیرساخت های مورد نیاز آبزی پروری در تمام فصول سال قابل اجراست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نخستین همایش روش های نوین مدیریت آبزی پروری با حضور محققان و کارشناسان داخلی و خارجی، صاحب نظران، تولیدکنندگان و مجموعه های دانش بنیان حوزه شیلات و آبزی پروری در مرکز رشد قشم آغاز شد.