سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۱:۱۷Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فائو»

ایمنا   ۲ ساعت پیش    
رشد 28 درصدی تولید گندم ایران در سال 2022 از خبرهای اعلام شده از سوی فائو است، به طوری که ایران از سوی این سازمان به عنوان سیزدهمین تولیدکننده بزرگ گندم جهان در این سال معرفی شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
صنعت زنبورداری با بهره گیری از نوآوری های روز دنیا به سمت بهینه کردن تولید فرآورده های زنبور عسل در حرکت است و طبق آمار فائو چین، ترکیه و ایران بیشترین تولید عسل طبیعی را دارند.
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: کاهش مصرف گوشت قرمز در ایران به دلیل گرانی این ماده پروتئینی موضوعی است که در چندسال اخیر به آن بسیار اشاره می شود. طبق اعلام فائو در سال 2022 سرانه مصرف گوشت قرمز برای هر ایرانی 6 کیلوگرم است ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو اتحادیه صنف سوپر مارکت و مواد پروتئینی: در مقایسه با سال گذشته 30 درصد کاهش خرید داشته ایم
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
در شرایطی که طبق آمار فائو ایران نهمین تولیدکننده چای است فعالان این صنعت معتقدند برای پیشرفت و توسعه باید نرخ خرید تضمینی برگ سبز مناسب تر از امسال باشد و بیمه باغات چای نیز در دستور کار قرار بگیرد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اجرای طرح کاشت یک میلیارد نهال با همکاری فائو، گفت: این طرح در راستای تحقق قانون هوای پاک کشور و تعهدات داوطلبانه کشور به UNCCD و به صفر رساندن تخریب سرزمین کلید خورده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۲۷   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در نخستین گزارش خود از سلسله گزارش های موسوم به دورنمای محصولات و وضعیت غذایی در سال 2023 کل تولید غلات ایران در سال میلادی گذشته را 20 میلیون و 600 هزار تن اعلام کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
جهاد کشاورزی کرمان اعلام کرد که اعضای سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای بررسی روش های مقابله با آفت سوسک سرخطرومی حنایی خرما به این استان سفر کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۲۸    
ایسنا/کرمان نماینده فائو گفت: هر آنچه از ما برآید برای نجات نخلداران از شر آفت خطرناک سوسک سرخرطومی انجام خواهیم داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان اعضاء فائو (سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) به منظور بررسی روش های مقابله با آفت سوسک سرخرطومی حنایی و وضعیت موجود، به استان کرمان سفر کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۴۱    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بنا به هشدار های سازمان جهانی فائو و سازمان حفظ نباتات کشور احتمال حمله ملخ صحرایی مهاجر به کشور در اردیبهشت ماه سال آینده وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان و کارشناسان سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای اولین بار به منظور بررسی، پایش و ارائه راهکار برای مقابله آفات سرخرطومی حنایی خرما به شهرستان جهرم سفر کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد اعلام کرد، ایران در سال گذشته میلادی 13 میلیون تن گندم تولید کرده و در میان بزرگ ترین تولیدکنندگان گندم جهان با یک پله صعود به جایگاه سیزدهم رسیده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
فائو از رشد 28 درصدی تولید گندم ایران در سال 2022 خبر داد. بدین ترتیب ایران با رشد 28 درصدی تولید گندم خود آرژانتین را پشت سر گذاشته و سیزدهمین تولیدکننده بزرگ گندم جهان در این سال شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بنا به هشدارهای سازمان جهانی فائو و سازمان حفظ نباتات کشور احتمال حمله ملخ صحرایی مهاجر به کشور در اردیبهشت ماه سال آینده وجود دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۷:۱۶   + ۴۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های دورنمای محصولات و وضعیت غذایی پیش بینی کرده است تولید گندم جهان در سال جاری میلادی نسبت به سال قبل از آن حدود یک درصد کاهش یابد و به 784 میلیون تن برسد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- گروه اقتصاد بین الملل : تازه ترین گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد قیمت جهانی مواد غذایی در ماه فوریه 2023 برای یازدهمین ماه متوالی کاهش یافته است ...
فودنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
در پی کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت گوشت و متعاقبا ناتوانی مردم در تأمین گوشت به عنوان یکی از اصلی ترین مواد غذایی، میزان مصرف گوشت در خانواده ها به حداقل رسیده است. فائو در گزارش سال 2020 سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران را زیر 12کیلوگرم اعلام کرده بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۰:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- سعیده نبی زاده : در پی کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت گوشت و متعاقبا ناتوانی مردم در تأمین گوشت به عنوان یکی از اصلی ترین مواد غذایی، میزان مصرف گوشت در خانواده ها به حداقل رسیده است. فائو در گزارش سال 2020 سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران را زیر 12کیلوگرم اعلام کرده بود ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: تاکنون هیچ موردی از هجوم ملخ صحرایی در اراضی کشاورزی خرمشهر دیده نشده است. کیوان طرفی با اشاره به آخرین وضعیت پایش هجوم ملخ ها به مزارع خرمشهر اظهار کرد ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: چهار گروه پایش ملخ صحرایی (دریایی) در زمین های کشاورزی شهرستان خرمشهر فعالیت خود را آغاز کردند. کیوان طرفی دوشنبه با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از هجوم ملخ دریایی در زمین های کشاورزی خرمشهر دیده نشده است اظهارکرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالیکه طبق آمار فائو ایران دهمین صادر کننده سیب زمینی است نیازی سخنگوی انجمن سیب زمینی با انتقاد از تاخیر در اعمال رفع ممنوعیت صادرات توسط وزارت جهاد می گوید: متضرر نهایی این تعلل کشاورزان هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در حالیکه طبق آمار فائو چین و هند دو کشور برتر تولید پنبه هستند، به گفته هزارجریبی مجری طرح پنبه وزارت جهاد تولید این محصول در کشور از 70هزار تن در سال 1400، به 90هزار تن در سالجاری افزایش یافته است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۰:۴۱    
بیشترین مساحت دربخش جنگل در میان کشورهای جهان رتبه نخست بیشترین مساحت جنگل ها با 8 میلیون کیلومترمربع به روسیه تعلق دارد، یعنی چیزی برابر با نصف مساحت این کشور و پنج برابر مساحت ایران. طبق گزارش فائو روسیه دارای 215 میلیون هکتار اراضی قابل کشت و 815 میلیون هکتار اراضی جنگلی است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
در حالیکه طبق آمار فائو ایران چهاردهمین تولیدکننده قارچ در جهان است فعالان بخش میگویند: به دلیل تورم حاکم بر بازار و بالا بودن هزینه تولید واحدهای پرورشی به تدریج به اجاره اتباع افغانستانی در می آیند.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۰:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: سرانه مصرف گوشت قرمز ایرانی ها شاخصی است که نشان می دهد هر فرد ایرانی به طور متوسط در سال چقدر گوشت قرمز مصرف می کند؛ طبق اعلام فائو در سال 2022 سرانه مصرف گوشت قرمز برای هر ایرانی 6 کیلوگرم است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۷    
فائو در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد قیمت جهانی مواد غذایی در ژانویه جاری برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت و از سوی دیگر پیش بینی کرده است عرضه غلات در سال زراعی 2022-2023 نسبت به سال قبلتر کاهش یابد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۱:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
آژانس غذای سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که قیمت جهانی مواد غذایی در ژانویه برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت و اکنون حدود 18 درصد از بالاترین رکورد مارس گذشته، پس از درگیری روسیه و اوکراین کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۸:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس آمار سازمان خواروبار کشاورزی ملل متحد، ایران پس از انقلاب اسلامی با وجود تحریم های مختلف در تولید 68 محصول کشاورزی جایگاه اول تا پانزدهم دنیا را کسب کرده است و رتبه های خیره کننده ای در صادرات به بازارهای جهانی داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اعلام کرد: قیمت مواد غذایی در جهان در ماه ژانویه برای دهمین ماه متوالی کاهش یافته است و اکنون 18 درصد کمتر از رکود قیمت ها در ماه مارس گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
روند افزایشی قیمت کالاهای اساسی در سال جدید میلادی هم همچنان ادامه دارد و بر اساس اعلام فائو چشم انداز قیمت ها در سال جدید تیره و تار است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که برآورد می شود در سال 2023 تولید جهانی گندم به بیش از 783میلیون تن برسد، آمار فائو نشان می دهد ایران در سال 2021-2022 هفدهمین تولیدکننده بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۰    
براساس گزارش سازمان فائو (سازمان کشاورزی بین المللی) بادام جزء 3 محصول ارزشمند از لحاظ ارزش غذایی و جزء 5 نهال سودآور در کل جهان محسوب می شود، نهال بادام، به نهال کم توقع معروف است! چرا که نیاز آبی فوق العاده پایینی دارد و از همه مهم تر در خاک های شور و آهکی نیز بازدهی دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی در سراسر جهان سالانه بیش از یک میلیون و 200 هزار تن میوه انجیر تولید می شود که به گفته فائو در بخش تولید این میوه ایران در رتبه پنجم و در حوزه صادرات انجیر خشک هم سومین صادرکننده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۷:۳۱    
ترجمه: محمود نواب مطلق سازمان فائو (بخش خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد) روز جمعه 6ژانویه (16 دی) اعلام کرد قیمت جهانی تولیدات غذایی در ماه دسامبر (آذر) کاهش یافته است. این قیمت حتی از یکسال پیش هم کمتر شده است. با اینحال قیمت موادغذایی درحال عرضه درمغازه ها هنوز شاهد تورم دورقمی است. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شاخص جهانی قیمت مواد غذایی فائو 14.3 درصد افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۸    
در شرایطی که فائو میگوید روند کاهشی قیمت جهانی مواد غذایی در آخرین ماه سال 2022 نیز ادامه داشته، بانک جهانی لیستی از کشورهایی با بالاترین تورم در حوزه مواد غذایی منتشر کرده که ایران در جایگاه ششم است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۷:۳۱   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، آمارهای سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد ایران از نقش مهمی در تأمین مواد غذایی جهان برخوردار است و در میان صادرکنندگان بزرگ محصولات غذایی در جهان قرار گرفته است. ...
تبیان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فائو در سال 2021 ایران توانست رتبه های تک رقمی در تولید برخی از محصولات کشاورزی را بدست آورد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
در حالی به گفته فائو ایران چهارمین صادرکننده محصول خرما است که نیکفر فعال حوزه می گوید: صادرکننده های بخش با مشکل نقل و انتقال پول و رفع تعهد ارزی به شدت درگیر هستند که بر صادرات تاثیر گذاشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۴:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد در جدیدترین گزارش خود از جایگاه های دوم تا نهم ایران برای تولید 20 محصول کشاورزی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۳:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
فائو رتبه 3 تا 19 ایران در تولید 20 محصول مهم کشاورزی در جهان را اعلام کرد که براین اساس رتبه سوم به تولید پسته اختصاص دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۷:۴۶   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، جدیدترین آمار منتشرشده از سوی سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد نشان می دهد ایران در میان تولیدکنندگان بزرگ محصولات کشاورزی جهان قرار دارد. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۵:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل (فائو) برای اولین بار در نمایشگاه جامع کشاورزی که دی ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، حضور خواهد یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۰۹:۵۵    
داده های فائو نشان می دهد در سال زراعی 2020-2021 در سراسر جهان بیش از 4میلیون تن کیوی تولید شده که ایران با تولیدی به میزان 289هزار تن پنجمین تولیدکننده این محصول محسوب می شود.
اقتصاد ایران: سازمان خواروبار کشاورزی ملل متحد: پس از جنگ بین روسیه و اوکراین بزرگترین تولیدکنندگان غلات دنیا در جهان، نگرانی ها از آینده امنیت غذایی بیشتر شده است.
سازمان جهانی خواربار و کشاورزی ( فائو) در تازه ترین گزارشی که از وضعیت تولیدات کشاورزی کشورمان منتشر کرده است، میزان تولید غلات ایران در سال زراعی 1401 را 21 میلیون تن، اعلام و از رشد 17 درصدی آن نسبت به سال زراعی 1400 خبر داده است. ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها دیگر اهمیت امنیت غذایی بر کسی پوشیده نیست. گزارش های منتشرشده از سوی سازمان جهانی فائو نشان می دهد که برای تأمین غذای جمعیت 9 میلیارد نفری دنیا در سال 2050 باید دو برابر میزان کنونی تولید کرد.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۵:۴۱   + ۶۰ سایت دیگر  
این روزها دیگر اهمیت امنیت غذایی بر کسی پوشیده نیست. گزارش های منتشرشده از سوی سازمان جهانی فائو نشان می دهد که برای تأمین غذای جمعیت 9 میلیارد نفری دنیا در سال 2050 باید دو برابر میزان کنونی تولید کرد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۲:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
مسعود گیل آبادی از صادرات 7 هزار تن انواع آفت کش در چهار ماه اخیر به کشورهای همسایه خبر داد و گفت: تمامی سموم تولیدی کشور طبق استانداردهای فائو و ضوابط سازمان حفظ نباتات کشور تولید و به بازار عرضه می شود. ...