سه شنبه ۰۸ خردادساعت ۲۳:۱۵May 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ملخ»

ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه برای چندمین بار در سال های اخیر ملخ ها به صورت گسترده به مناطقی از شهرستان پاوه هجوم آورده و نگرانی هایی بابت خسارت به باغات و مزارع این منطقه ایجاد کرده است. موضوعی که محور نشستی بود تا با هم اندیشی شرکت های دانش بنیان راهکاری برای کنترل مناسب این آفت اندیشیده شود.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سمنان - ایرنا - رییس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار از آغاز عملیات کنترل و پایش آفات در تاغزارهای این شهرستان خبر داد و گفت: آفت ملخ کوهان دار و بیماری شپشک شناسایی شد.
ایانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۴:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمشهر از استمرار پایش ملخ صحرایی در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی حفظ نباتات گفت: بنابر آمار تاکنون در سطح 75 هزار هکتار در 18 استان کشور مبارزه علیه ملخ های بومی صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان، روز مزرعه زیتون توسط سازمان جهاد کشاورزی استان، با موضوع تغذیه باغات، مبارزه با آفت مگس میوه زیتون و ملخ مراکشی، در تاریخ 25 اردیبهشت ماه در یک باغ زیتون استاندارد در اطراف شهر لوشان شهرستان رودبار برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی گلستان گفت: ردیابی ملخ مراکشی در 46 هزار هکتار از مراتع استان انجام و در 565 هکتار از این عرصه ها عملیات سم پاشی انجام شد.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۲۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ویدئوی دو دقیقه ای منتشر شده از سوی سونی طرح مفهومی یک کنترلر بازی برای پلی استیشن را نشان می دهد که هیچ شباهتی با گیم پدهای رایج ندارد. این ویدئو حاوی صحنه هایی از گجت های فرازمانی چون گوشی های شفاف، عینک های واقعیت افزوده شیک و یک پهپاد بدون ملخ است. بهتر است این ویدئوی جذاب را خودتان ببینید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات گفت: در سطح بیش از 53 هزار هکتار 18 استان کشور مبارزه علیه ملخ های بومی صورت گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۳۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور از احتمال 50 درصدی هجوم ملخ صحرایی در نیمه دوم سال 1403 طبق گزارش فعلی فائو خبر داد و گفت: لازم است جهت مبارزه با آفت ملخ صحرایی در پاییز و زمستان آمادگی داشته باشیم.
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران نوشت: در سال 1932، مناطق کشاورزی متعددی توسط شترمرغ ها از بین رفتند، برای همین است که به این گونه در استرالیا آفت گفته می شود، چرا که مثل ملخ می توانند تمامی مزارع را در زمان محدودی بخورند و از بین ببرند ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
سعید معین در گفت وگو با ایران اکونومیست درباره وضعیت مبارزه با ملخ های بومی، اظهار داشت: مبارزه با ملخ های بومی شاخک کوتاه و شاخک بلند در سطح بیش از 51 هزار هکتار در 18 استان کشور در حال انجام است که بخش عمده این مبارزه با ملخ های شاخک کوتاه مراکشی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی جدی وزارت جهاد کشاورزی به موضوع حمله ملخ ها به استان خراسان جنوبی شد.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
در این مطلب شاهد ظاهر ترسناک و عجیب ملخ سرخسی خواهید بود!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
آفت ملخ کوهاندار تاغ با تلاش نیرو های مردمی، منابع طبیعی، بسیج و جهاد کشاورزی در 70 درصد از اراضی آلوده به این آفت در شهرستان زیر کوه کنترل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از ردیابی آفت ملخ صحرایی در استان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حمله ملخ ها به مزارع و اراضی کشاورزی در مناطق مختلفی از استان کهگیلویه و بویراحمد شروع شده و درحالیکه مسوولان جهاد کشاورزی استان، این هجوم را طبیعی می خوانند، کشاورزان و زارعین از نابودی کشت محصولات خود توسط ملخ ها خبر می دهند.
ایانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، از افزایش 350 هزار هکتاری سطح مبارزه با آفت سن غلات نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تاکنون در سطحی معادل یک میلیون و 700 هزار هکتار مبارزه با آفت سن غلات صورت گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اهالی روستاهای منطقه جلاله از توابع شهرستان می گویند: در 3 سال اخیر حشره ای شبیه ملخ در فصل بهار به مزارع و درختان بلوط هجوم می آورند و کشاورزی ما را نابود می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۶:۰۸    
یاسوج ایرنا- ملخ ها به مزارع و جنگل های بلوط منطقه جلاله واقع در شهرستان دنا حمله کرده اند و کشاورزی و درختان منطقه در حال نابودی است .این در حالی است که سه سال متوالی این ملخ ها بسیاری از درختان این منطقه را تخریب کرده اند و سموم استفاده شده کارایی نداشته است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تصاویری از حمله ملخ ها به مزارع و درختان بلوط جلاله در کهگیلویه و بویراحمد منتشر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات گفت: بنابر آمار تاکنون در بیش از 47 هزار هکتار زمین در 18 استان مبارزه علیه ملخ های بومی انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۰:۲۲    
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: 345 هزار هکتار از زمین های زراعی استان تحت پوشش عملیات مبارزه با آفات، علف های هرز و ملخ ها قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 345 هزار هکتار از زمین های زراعی استان تحت پوشش عملیات مبارزه با آفات، علف های هرز و ملخ ها قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیر اداره جهاد کشاورزی طارم گفت: کانون یابی و کانون کوبی آفت ملخ مراکشی در هشت هزار هکتار از مزارع و مراتع این شهرستان آغاز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ملخ های موسوم به شکم بادمجانی از آفت های خطرناک در اراضی آهوان سمنان به وفور مشاهده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۰۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد – ایرنا – مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: مبارزه با آفت ملخ بومی در سطح 300 هکتار از اراضی کشاورزی، مزارع دیم، غلات و حبوبات منطقه ارمند شهرستان خانمیرزا از توابع این استان آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- کارشناس مسئول حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی شهرستان شیروان گفت: 10 کانون اصلی مبارزه با ملخ در این شهرستان خراسان شمالی شناسایی شد و مبارزه با آن ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین پیش بینی کرد: عملیات مبارزه با انواع ملخ در مزارع کشاورزی این استان به پنج هزار هکتار برسد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۱:۲۳    
ملخ های مراکشی و شکم بادمجانی از 3 سال پیش تاکنون در سطح استان فارس بخصوص بستر دریاچه پریشان طغیان کرده و مشکلاتی را به باغداران و بهره برداران تحمیل کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشاهده ملخ های بومی در عرصه های منابع طبیعی استان، گفت: ملخ هایی در عرصه های منابع طبیعی شهرستان های خانمیرزا، فلارد و اردل مشاهده شده که هجوم ملخ نبوده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود گفت: عملیات کنترل آفت ملخ کوهاندار و شپشک در 500 هکتار از تاغزارهای منطقه رضاآباد خارتوران این شهرستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: آفت ملخ در تاغ زارهای شهرستان های سبزوار، خواف، گناباد و مه ولات طغیان کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۸:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
این ملخ 4.5 میلیمتری جزئیات باورنکردنی در چهره خود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی اردل از هجوم ملخ ها به مزارع روستای لندی منطقه میانکوه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۳:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات گفت: بنابر آمار سطح مبارزه علیه ملخ های بومی در 14 استان کشور به 27 هزارهکتار رسیده است.
آوای رشت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۵۸    
ایسنا/گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: 404 هکتار از زمین های کشاورزی و باغ های بالادست شهرستان رودبار علیه ملخ مراکشی سمپاشی شده است. صالح محمدی امروز، چهارم اردیبهشت ماه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برنامه کنترل آفت ملخ در باغ های کشاورزی استان گیلان ...
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۵۶    
شماری از کشاورزان در ولسوالی رباط سنگی ولایت هرات از هجوم ملخ ها به مزارع شان شکایت دارند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، ناسا ویدئویی را به اشتراک گذاشته است که در آن از تمام پروازهای انجام شده در مریخ توسط بالگرد نبوغ، نقشه برداری شده است. به نقل از دیجیتال ترندز، نبوغ اولین هواپیمایی بود که در ماه آوریل سال 2021 به پرواز کنترل شده و نیرومند روی سیاره ای دیگر دست یافت ...
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، با بیان اینکه مبارزه شیمیایی با ملخ های بومی، به ویژه ملخ مراکشی در باغ های زیتون استان آغاز شده است، گفت: در 364 هکتار از مزارع رودبار علیه ملخ مراکشی سمپاشی شده است. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۵۲    
پرسنل شبکه دامپزشکی زیرکوه در طرح مبارزه با ملخ کوهاندار مرتع با پرسنل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان همکاری نمودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۶:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در 364 هکتار از مزارع رودبارعلیه ملخ مراکشی سمپاشی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۳:۵۱    
منابع محلی در تخار از هجوم گسترده ملخ های مراکشی در برخی از ولسوالی های این ولایت خبر داده اند .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۷:۰۷    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار از ظهور توده های ملخ مراکشی در بخش خورگام این شهرستان و آغاز مبارزه با این آفات خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از مبارزه با ملخ مراکشی در بستر تالاب پریشان خبر داد و گفت: تا کنون در بالغ بر 15 هزار هکتار از اراضی مبارزه صورت گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۰:۲۹    
بجنورد- ایرنا- بارش باران این روزها خراسان شمالی را فرا گرفته است و محرکی شده برای بازشدن تخم ملخ های مراکشی و بیم آن می رود این مهمان ناخوانده آفتی کُشنده برای محصولات کشاورزی منطقه باشد که در این راستا سازمان جهاد کشاورزی 12 کانون مقابله با این تحفه بهاری را شناسایی و با آن مقابله می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات گفت: با تغییر شرایط آب و هوایی نگرانی بابت حمله ملخ های صحرایی در فصل بهار به استان های جنوبی نداریم.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ،مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: همه ساله با آغاز بهار پوره های ملخ های کوهان دار ازتخم ها بیرون می آیند و از لابه لای ماسه های بادی و از سرشاخه های تاغ تغذیه می کنند. ...