پنجشنبه ۰۹ بهمنساعت ۰۹:۱۴Jan 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ملخ»

بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۹:۰۷    
مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه از پیش بینی کانون کوبی 250 هکتار از اراضی زراعی و باغی این شهرستان بر ضد آفت ملخ خبر داد.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۸:۱۱    
سیل زنجره ها، حشره های بالداری که به همان خانواده ملخ ها و بلندپرش ها تعلق دارند، [نوعی جیرجیرک، ولی بزرگ تر و پر سر و صداتر، همچنین معروف به جیرجیرک دشتی]با گرم شدن هوا در سراسر شهر های این منطقه، ظاهر خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
آبادان- سرپرست جهاد کشاورزی آبادان با اشاره به کشت بالغ بر 380 هکتار غلات در آبادان، گفت: استان های خوزستان، بوشهر و بندرعباس در معرض خطر حمله ملخ ها هستند که باید با این پدیده مبارزه شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۳:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: فعالیت چهار گروه پایش و رصد ملخ صحرایی (دریایی) در زمین های کشاورزی ، نخلستان ها و تالاب شادگان آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آبادان به فعالیت چهار گروه پایش ملخ صحرایی در زمین های کشاورزی و نخلستان های این شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون موردی از ریزش ملخ های مهاجم در شهرستان آبادان مشاهده نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برای مبارزه با هجوم احتمالی آفت ملخ صحرایی، 30 تن سم و بیش از 50 دستگاه سمپاش مختلف برای مبارزه با این آفت در این استان تامین شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۵    
تأمین وتخصیص اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز از الزامات اصلی برای مقابله با آفت ملخ صحرایی است ولی شواهد نشان می دهد اعتبارات اختصاص یافته در خراسان جنوبی با توجه به حجم کار و میزان دیون مانده از سال گذشته برای حمله احتمالی امسال جوابگوی نیاز نیست.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور، سطح مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری را یک میلیون هکتار پیش بینی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی, مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۳    
چین روز دوشنبه وزیر امور خارجه آمریکا را به یک ملخ ملتمس مضحک تشبیه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معین گفت: بنابر آمار در استان های بوشهر و خوزستان در مجموع 229 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان از آماده باش شبکه مراقبت و پیش آگاهی استان خراسان جنوبی در خصوص پایش مناطق مختلف استان در بحث ملخ صحرایی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی درمیان با بیان اینکه آمادگی کامل در برابر هجوم احتمالی ملخ صحرایی وجود دارد، اظهار کرد: براساس گزارش کارشناسان امر، آفت ملخ صحرایی حداقل تا سه سال آینده در منطقه حضور خواهد داشت و هر سال با هجوم گسترده تری مواجه خواهیم بود.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۳۸    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون دیده بانی و رصد ملخ صحرایی در سطح یک میلیون و 850 هزار هکتار از اراضی جنوب استان انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از دیده بانی و رصد آفت ملخ صحرایی در سطح بیش از یک میلیون و 800 هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: دیده بانی ملخ صحرایی از آبان تاکنون در سطح یک میلیون و 800 هزار هکتار از مراتع این استان انجام و موردی از هجوم این آفت مشاهده نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ملخ های صحرایی از ابتدای بهمن ماه وارد استان فارس می شوند.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۰:۱۰    
خبرگزاری میزان - ایرنا نوشت: محمد مدادی مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست درباره تاثیر ملخ ها بر محیط زیست گفت: مهاجرت ملخ ها شاید سابقه چند هزار ساله دارد و یک فرایند طبیعی در چرخه زندگی این حشرات است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - چند سالی است که شاهد هجوم گسترده ملخ های صحرایی به جنوب کشور هستیم که خسارات زیادی را به مزارع و باغات وارد می کنند اما سوال اینجاست که آیا این حشرات برای محیط زیست و اکوسیستم های طبیعی آن نیز به همین اندازه مضر هستند؟
کازرون نما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۴:۱۳    
به گزارش دریافتی کازرون نما؛ حمید دبیری از ورود موج جدید ملخ صحرایی به کازرون از بهمن ماه؛ خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان رصد این آفت در مراتع سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۲۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- با توجه به ورود موج جدید آفت ملخ صحرایی به استان بوشهر از اواسط آذرماه، حال خبر از آماده باش شهرستان های غربی و جنوبی فارس برای مبارزه با این آفت برای سومین سال پیاپی رسیده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۵    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان، رصد این آفت در سطح یک میلیون و 500 هزار هکتار از مراتع این استان از آبان ماه تاکنون انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ملخ های صحرایی امسال هم راهی فارس می شوند .
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان، رصد این آفت در سطح یک میلیون و 500 هزار هکتار از مراتع این استان از آبان ماه تاکنون انجام شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: زمان قطعی حمله ملخ های صحرایی در بهمن ماه به دمای شبه جزیره عربستان بستگی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نیم صفحه نشریات و روزنامه های چاپ امروز هشتم دی ماه را درصفحه استانی باشگاه خبرنگاران جوان کرمان ببینید.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۲۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص مارزه با آفت ملخ صحرایی، واردات تلفن همراه مسافری، صنعت پتروشیمی و کاهش متوسط قیمت مسکن و در خبرگزاری میزان منتشر شده است. درخواست 200 میلیاردی برای مقابله با ملخ صحرایی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – آتش سوزی های گسترده در آمریکا و حملات دسته های ملخ به اتیوپی تا بیکاری ناشی از قرنطینه های همه گیری در ایتالیا و میانمار (برمه)، دگرگونی های آب وهوایی و بیماری کوید 19، با ایجاد اخلال در نظام تولید مواد غذایی، میلیون تن دیگر به شمار گرسنگان در سال 2020 افزود.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۷:۰۴    
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس از احتمال هجوم ملخ صحرایی به استان های جنوبی کشور طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: برای مبارزه با ملخ نیاز به تامین تجهیزات داریم که در همه مناطق فراهم نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به هشدارهای فائو در خصوص احتمال هجوم دستجات 100 میلیونی آفت ملخ صحرایی به ایران، گفت: برای تهیه سم و سمپاش نیازمند 200 میلیارد تومان اعتبار هستیم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه احتمال هجوم ملخ صحرایی به استان های جنوبی کشور طی یک ماه آینده وجود دارد، گفت: برای مبارزه با ملخ نیاز به تخصیص اعتبارات مالی بسیار بالا و تامین تجهیزات و خودروهای آفرود برای حمل سمپاش ها و همچنین ناوگان هواپیمایی داریم که در همه مناطق فراهم نیست.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۲۵    
خبرگزاری میزان - سعید معین در گفت وگو با میزان با اشاره به وضعیت زاد و ولد و افزایش جمعیت دسته های ملخ صحرایی مستقر در عربستان گفت: با توجه به اینکه تابستان امسال بارندگی بیش از حد خوبی که در منطقه شبه جزیره عربستان داشتیم که در چند دهه اخیر بی سابقه بود و با توجه به استمرار بارش ها در این منطقه در ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نباتات کشور از پایش یک میلیون هکتار زمین کشاورزی با فعالیت 17 گروه پایش در استان خوزستان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۶:۲۷    
محمد مدادی گفت: موردی از ورود ملخ به کشور مشاهده نشده است و رصدها در این حوزه همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
17گروه در خوزستان حرکت ملخ ها در مزارع کشاورزی را پایش می کنند.
پرسش   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر ده ها دسته ملخ صحرایی نابالغ هر دسته با جمعیت 80 تا 100 میلیون عدد از کویت و عربستان در حال حرکت به سوی ایران هستند و تا چند هفته دیگر و از ابتدای بهمن ماه وارد کشور می شوند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۶:۰۲    
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارشی نسبت به احتمال به راه افتادن موج جدیدی از حمله ملخ های صحرایی به ایران طی این ماه و ماه آتی، هشدار داد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به شرایط موجود، در صورت عدم مبارزه به موقع و مناسب انفجار جمعیتی ملخ صحرایی مهاجم در کشور اتفاق خواهد افتاد و استان های زیادی را درگیر می کند و تا باغات شهر شیراز پیش می رود و وارد باغات پسته و خرمای کرمان می شود. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۲۳:۳۵    
خبرگزاری میزان - طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص کمک های بلاعوض به مناطق سیل زده، افتتاح پروژه های پتروشیمی، افزایش شدت بارش در محورهای مواصلاتی و حل مشکل خرید واکسن کرونا در خبرگزاری میزان منتشر شده است. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۰۵    
سعید معین در گفت وگو با میزان، در خصوص وبینار مبارزه با آفت ملخ صحرایی که بین مسئولان حفظ نباتات کشورمان با مسئولان حفظ نباتات ترکیه برگزار شد، گفت: این جلسه از طرف وزارت امور خارجه هماهنگ شده بود و در آن تبادل نظر در خصوص مسائل مربوط به مباره با آفت ملخ صحرایی صورت گرفت و در آن خلاصه ای از وضعیت ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به هجوم گسترده ملخ صحرایی از اوایل سال زراعی 99-98 در سطح 406 هزار و 27 هکتار از مزارع کشور مقابله با این آفت مخرب صورت گرفته است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۱:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون با آفت ملخ صحرایی در سطحی بالغ بر 229 هکتار مبارزه شده است و دسته اصلی آنها از بهمن ماه وارد کشور خواهند شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۳:۰۲    
با از سرگیری صادرات سبزی و بسیج گروه های ضد ملخ، حال کشاورزی استان خوزستان در روز های پایانی پاییز خوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معین گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای آبان تاکنون در 229 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در برخی استان های جنوبی صورت گرفته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۰:۵۴    
جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت ملخ صحرایی در میناب با حضور اعضای آن برگزار شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۰۹:۲۱    
تصویری از حمله ملخ ها به مزارع کنیا را می بینید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۱:۴۳    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: کشاورزان، باغداران و محیط بانان در صورت دیدن کانون های جدید آلوده به ملخ، به مسئولان جهاد کشاورزی منطقه خود اطلاع دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: هر لحظه احتمال طغیان دسته های میلیونی ملخ در خوزستان وجود دارد و در این شرایط، اکیپ های پایش و مبارزه به صورت شبانه روزی آماده مبارزه با این آفت هستند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۰:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطح 185 هکتار از مراتع شهرستان های گناوه، دیلم و دشتستان انجام شد.