پنجشنبه ۲۶ فروردینساعت ۱۰:۱۵Apr 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سردسیر»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- عملکرد شرکت گاز آذربایجان غربی طی هشت سال گذشته، نشان از جهشی چشم گیر در گازرسانی به روستاها به ویژه روستاهای دور افتاده و سخت گذر در این استان سردسیر دارد به طوری که در این مدت 925 روستا به شبکه گاز در استان متصل شده و میزان فعالیت، معادل 20 سال پیش از آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۴۶    
تابستان و گرما در راه است؛ این فصل برای مناطق سردسیر کشور ایده آل است، اما افرادی که در مناطق جنوبی و گرمسیر کشور زندگی می کنند باید در اسرع وقت به فکر تهیه و یا تعمیر سیستم تهویه باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: دمای شبانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه به شکل محسوس کاهش خواهد داشت و ممکن است سبب وقوع خساراتی به باغات و محصولات زراعی در نواحی سردسیر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کوچ بهاره عشایر بختیاری و قشقایی استان خوزستان به مناطق سردسیری آغاز و حجم بالایی از این عشایر به صورت سنتی از مسیرهای کوهستانی شهرستان ایذه در حال تردد به استان چهارمحال و بختیاری هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد کارشناس هواشناسی استان یزد با اشاره به روند افزایشی دمای استان تا آخر هفته، نسبت به کاهش دمای شبانه در مناطق سردسیر و کوهستانی شهرستان های خاتم و تفت و مهریز هشدار داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
برای روزهای دوشنبه و سه شنبه در برخی نقاط سردسیر شمال شرقی خراسان جنوبی احتمال وقوع یخبندان وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۳۰    
ایسنا/لرستان یک کارشناس کشاورزی گفت: در اصل یک درخت گردو می تواند از بهار تا تابستان و در ماه های پاییز کاشته شود، اما چون نهال های جوان به سرما و یخبندان حساس هستند توصیه می شود این درخت را از اواخر بهار تا اوایل پاییز بکارید تا هم از سرمای بهاره حفظ شده و هم سرمای پاییز را تحمل نکند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۰:۲۵   + ۳۰ سایت دیگر  
دولت امسال در کنار واریز یارانه نقدی باید به خانوارهای ساکن مناطق فاقد لوله کشی گاز طبیعی به طور میانگین یارانه ای معادل 33 کیلو گاز مایع در هر ماه پرداخت کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان از نفوذ هوای سرد از امروز جمعه در اغلب شهرهای استان به ویژه مناطق سردسیر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اعلام هشدار زرد، گفت: بارش های پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق و در نواحی سردسیر و کوهستانی بارش باران و برف گاهی وزش باد نسبتا شدید از اواخر چهارشنبه پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- ثبت روستاهای مهرگرد ، سیور و خفر در شهرستان سردسیر و کوهستانی سمیرم در جنوب اصفهان در 2 سال اخیر به رونق صنعت گردشگری در این خطه کمک شایانی کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: روند افزایشی دمای هوا از امروز شروع شده اما برای امشب و فردا شب در مناطق سردسیر دمای هوا زیر صفر است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۹:۵۵    
مدیرجهادکشاورزی شهرستان بم، گفت: با توجه به پتانسیل بسیار عالی این منطقه در پروش ماهیان سردآبی بستر مناسبی برای اشتغال جوانان علاقمند در این منطقه فراهم شده است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۱:۲۱    
بزرگ ترین نهالستان مناطق سردسیر کشور به همت بخش خصوصی و با نظارت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و کمیته فنی نهال استان اصفهان در فریدن راه اندازی شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، طبق تحلیل نقشه های آینده نگری و تصاویر ماهواره، به تناوب تا دوشنبه بارش باران ادامه داشته که از اوایل شب در مناطق کوهستانی سردسیر بارش به شکل باران و برف با احتمال کولاک برف خواهد بود،
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۶:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد گفت: با توجه به کاهش دمای هوا یکشنبه شب و دوشنبه شب تا 12 درجه سانتیگراد، باغداران مناطق کوهستانی و سردسیر که درختان آنها در مرحله گل دهی است ،اقدام های حفاظتی برای مقابله با سرمازدگی مدنظر قرار دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۵:۴۳    
همدان به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران با قدمت بیش از 3 هزار سال در دامنه کوه الوند واقع شده و از شهرهای سردسیر کشور به شمار می رود. این شهر تاریخی که اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها بوده و در حال حاضر عنوان "پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین" را از آن خود کرده، در روزگار هخامنشیان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با بیان اینکه روند کاهش دمای هوا در خراسان رضوی از امروز هفتم فروردین ماه آغاز می شود، گفت: تا روز دوشنبه دما در بخش های شمالی خراسان رضوی و مشهد، نسبت به روز گذشته 20 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
وزش باد شدید، بارش باران، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، مه و کاهش دید افقی پیش بینی کارشناسان هواشناسی برای آسمان استان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین نهالستان منطقه سردسیر کشور با اشتغالزایی برای دو هزار نفر در شهرستان فریدن استان اصفهان فعال است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۰:۱۵    
ساری- روستاییان مناطق کوهستانی و سردسیر مازندران از کمبود سهیمه سوخت و ناکافی بودن آن در روزهای سرد سال گلایه دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی امشب از احتمال وقوع یخبندان شبانه در مناطق سردسیر استان خبرداد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: بر اساس بودجه سال آینده سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است به هر یک از خانوارهای ساکن مناطق فاقد لوله کشی گاز طبیعی به طور میانگین یارانه ای معادل سی و سه کیلو گرم گاز مایع در هر ماه متناسب با بعد خانوار ، فصول سرد و گرم سال و محل سکونت دائم آن ها در مناطق سردسیر و گرمسیر اختصاص دهد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
در دومین هفته پس از آغاز ماه مارس که بر اساس تقویم روسی با آن بهار آغاز می شود، همراه با سنت های دیرینه به مدت یک هفته برگزار می شود. هرچند که در مسکو و شهر های واقع در مناطق سردسیر روسیه، در هفته برگزاری آیین ماسلنیتسا همه جا برف و یخبندان است ...
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: کوچ بهاره عشایر به طور رسمی از 15 فروردین شروع می شود و به مدت 45 روز ادامه دارد، اما از ابتدای فصل بهار و همزمان با مساعد شدن هوا برخی از خانوار های عشایر زودتر از موعد مقرر، کوچ خود به مناطق ییلاقی را آغاز کرده اند.
طلا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۶:۴۸    
بیماری Raynaud باعث می شود که در بعضی از نواحی بدن - مانند انگشتان دست و انگشتان پا - در مقابل دمای سرد یا استرس بی حس شوند
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بیشترین بودجه در کانادا صرف آموزش و پرورش می شود و به طور قطع یکی از دلایل موفقیت و پیشرفت این کشور سردسیر برنامه ریزی و سرمایه گذاری های آموزش آن می باشد. از بین دانشگاه های کانادا دانشگاه تورنتو در رتبه یک و دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه دو قرار دارد.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۹   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: جانشین پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین وضعیت جاده ها از هموطنان درخواست کرد با توجه به شرایط زمستانی حاکم بر محورها از جمله برودت، کاهش دید ، لغزندگی و یخبندان از سفر غیر ضروری پرهیز کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش برف و باران به ویژه در مناطق سردسیر خراسان رضوی طی 24 ساعت آینده ادامه دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
لطفی با بیان این که تا عصر امروز وزش باد شدید و گرد و خاک در استان ادامه خواهد داشت، گفت: تا فردا کاهش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا در منطقه پیش بینی می شود که باعث وقوع یخبندان طی صبح فردا در مناطق سردسیر و نقاط کوهستانی استان خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۹    
گل حسرت گیاهی (سورنجان) چندساله است که در کشورمان به صورت خودرو در کوهپایه ها و نقاط سردسیر می روید.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
با توجه به هشدار های سازمان هواشناسی ایران، امروز 21 اسفندماه در نقاط سردسیر مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش برف پیش بینی می شود.
ریواس جنوب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۸:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد: براتعلی صالحی اظهار کرد: بنا به گزارش واصله و زحمات شبانه روزی مامورین نیروی انتظامی شهرستان دنا میزان 32000 هزار لیتر نفت سفید در سه مخزن بزرگ از یک گارگاه راکد در مسیر یاسوج به اصفهان نزدیک به روستای تلگاه کشف ...
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: سامانه بارشی پایان هفته در استان قزوین مستقر خواهد شد که در روز پنجشنبه بارش ها به شکل باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر به شکل برف خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۹:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- بر اساس پیش بینی های اداره کل هوا شناسی خراسان رضوی یک سامانه بارشی فعال از عصر پنجشنبه هفته جاری وارد این استان می شود که پیامد آن کاهش شدید دما، بارش باران و احتمال آبگرفتگی و بارش برف در مناطق سردسیر است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش بینی می شود ...
باشگاه خبرنگاران: امروز در استان های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش بینی می شود. ...
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۳۴   + ۳۱ سایت دیگر  
براساس پیش بینی هواشناسی طی پنج روز آینده بارش در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در نواحی جنوبی کشور به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۴۷    
بهترین زمان کاشت نهال برای مناطق سردسیر زمانی است که هوای سرد زمستانی در حال فروکش کردن باشد و پس از آن زمان دیگر شاهد سرمای هوا در حد زیر صفر درجه نباشیم.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی گفت: امشب و فردا در بیشتر مناطق کشور شاهد بارش باران و کاهش دما هستیم و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی هشدار سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران فردا ابری، در برخی ساعات همراه با بارش باران، گاهی وزش باد شدید و احتمال رعدوبرق پیش بینی می شود و روز شنبه آسمان تهران صاف است.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۲۷    
در اواسط اسفند به شرایط آب وهوایی خاصی می رسیم. از یک طرف زمستان آخرین نیرویش را برای تحمیل سرما و بوران به کار می برد و از سویی بهار در چند قدمی ماست ...
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس ؛ اصغری با بیان اینکه امروز از کردستان و آذربایجان گزارش بارش داریم افزود: هر چه زمان جلوتر می رود بارش برف و باران نیز بیشتر خواهد شد و در مناطق سردسیر بارش برف را پیش بینی می کنیم. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۴۲    
پنجشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در استان های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان های شرقی و غربی و ... در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و در استان های جنوبی رعد و برق پیش بینی می شود.
موضوع: هشدارهواشناسی سطح زرد شماره 73 مورخ 12 / 12 / 99 توصیف1: فعالیت سامانه بارشی زمان شروع: اواسط روز پنجشنبه 14 / 12 / 99 نوع مخاطره: بارش باران در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف، احتمال رگبار و رعد و برق منطقه اثر: اکثر مناطق استان شدت در مناطق غرب و نیمه جنوبی ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۲:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
محمد امیدفر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این سامانه همچنین موجب وزش باد گاهی شدید در روز چهارشنبه می شود، افزود: این سامانه موجب رگبار باران و غرش آذرخش و در نواحی سردسیر بارش برف و مه به ویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه می شود. وی با اشاره به [...]
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی از بارش باران دربرخی استان های کشور خبر داد و نسبت به احتیاط در تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایرتوصیه کرد. ...
سهمیه الکترونیکی نفت سفید ویژه خانوارهای فاقد گاز طبیعی در شهرستان های کرمان، راور و بردسیر اعلام گردید.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۸   + ۶۸ سایت دیگر  
بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان و شمال استان های بوشهر و فارس، جزایر شمالی خلیج فارس و جنوب اصفهان، یزد، کرمانشاه، همدان، مرکزی، خراسان رضوی و شمال کرمان بارش باران ...
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
امروز دوشنبه در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، لرستان، شمال استان های بوشهر و فارس، جزایر شمال خلیج فارس، جنوب اصفهان، یزد، کرمانشاه، همدان، مرکزی، خراسان رضوی و شمال کرمان باران و رعد و برق و وزش باد و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود ...