پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۲:۳۲Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارندگی های اخیر»

ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان با بیان اینکه حجم ذخیره سد نسا در بم 168 میلیون مترمکعب است گفت: باوجود بارندگی های اخیر تنها 26.7 میلیون مترمکعب معادل 16 درصد آب در این سد تاکنون ذخیره است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنارسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
در بارندگی های 48 ساعت گذشته 176 سازه آبخیزداری در هرمزگان آبگیری شد. به گزارش صبح ساحل، سید محمد نور موسوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در بارندگی های 48 ساعت گذشته، 176 سازه آبخیزداری با حجم 10 میلیون و 400 هزار مترمکعب آبگیری شد. ...
روزانه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: بارش برف و باران در 10 روز گذشته موجب افزایش روان آب های جاری و سرریز شدن آب از سازه های آبخیزداری این استان شد. اسفندیار خزایی گفت: بر اساس آخرین آمار، استان همدان دارای 4 هزار سازه بزرگ و کوچک است که بارندگی های اخیر موجب آبگیری درصدی بالایی [...]
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
بارش های کشور گرچه هنوز نسبت به سال گذشته کاهش 28 درصدی دارد، اما بارندگی های اخیر اندکی روی حجم آب سد ها اثر مثبت گذاشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۳۸ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و سیلاب به وجود آمده بویژه در جنوب این استان در منطقه بلوچستان احتمال خروج تمساح پوزه کوتاه (گاندو) از برکه وجود دارد که مردم باید به شدت مراقب باشند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین بنا به گفته هاشم امینی مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سال آبی جاری چهارمین سال خشک است و تداوم آن بر روی منابع آبی تاثیر گذاشته است. گرچه این روزها شاهد بارش هایی در سطح کشور هستیم، اما در کل وضع بارش ها هنوز مناسب نیست. ...
مهرصبا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
سنندج_نظر به شرایط خاص سد سیازاخ دیواندره و بارندگی های پیش رو، کارگروه اضطراری مدیریت بحران و پدافند با حضور اعضای کارگروه در شرکت آب منطقه ای کردستان برگزار شد. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۳۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور در خصوص وضعیت جاده ها پس از بارندگی های اخیر اظهار کرد: بارندگی هایی که از روز گذشته شروع شده است امروز نیز در برخی از جاده های استان های کردستان، لرستان، همدان، قزوین، البرز، تهران و زنجان همچنین مازندران، قم، فارس و اصفهان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد با بیان این که به دنبال بارندگی های اخیر خروجی شبکه فاضلاب شهر یزد از حد نرمال خود خارج شده است، نسبت به احتمال پس زدگی فاضلاب به داخل برخی منازل هشدار داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۱:۵۱    
چتر حمایتی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد بر سر خانواده تبعه افغانستانی متاثر از بارندگی های اخیر در یاسوج.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: سطح پوشش برف در ارتفاعات این استان با توجه به بارندگی های اخیر به پنج هزار کیلومتر مربع رسید و یک چهارم آن پوشیده از برف شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۷    
یاسوج - ایرنا - علیرضا نیکروز مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با برنامه ریزی انجام شده مناطق و خیابانهای شهر یاسوج مر کز این استان که در بارندگی های اخیر دچار آبگرفتگی شده ساماندهی خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متخصص مدیریت زیست بوم های تالابی گفت: اکنون دریاچه ارومیه به بیش از 13 میلیارد متر مکعب آب نیاز دارد تا به تراز اکولوژیک تعیین شده برسد هر چند بارندگی های اخیر تا حدودی وضعیت دریاچه را بهبود داده اما برای رسیدن به شرایط مطلوب باید حقابه آن به طور مرتب تامین شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - سرپرست محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: بارندگی های مطلوب اخیر سبب شد تا تالاب هشیلان که کاملا خشک شده بود، دوباره احیا و جانی دوباره بگیرد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۲    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام آخرین وضعیت حجم آب سدهای استان را پس از بارندگی های اخیر اعلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - سراب نیلوفر به عنوان تاریخی ترین سراب کشور یکی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه است که پس از بارندگی های اخیر احیا شده و مهیای پذیرش گردشگران نوروزی خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۲    
گچساران - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: سازه های آبخیزداری استان در بارندگی های اخیر سبب ذخیره 13 میلیون و 300 هزار متر مکعب آب در استان شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام آخرین وضعیت حجم آب سدهای استان را پس از بارندگی های اخیر اعلام کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۸:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
آخرین وضعیت سد های کشور تا 28 بهمن نشان می دهد که حجم آب سد ها هفت درصد کاهش داشته است و احتمال بحران کم آبی در پیش است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به بارش های اخیر، گفت: میانگین بارندگی های اخیر در استان کرمانشاه 59 میلی متر ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره امور آب گچساران: بارندگی های اخیر موجب آب گیری طرح های تغذیه مصنوعی ناصر آباد،گرگدا و شیخ خواجه شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، محمد رستمی رییس سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری یاسوج روز شنبه اظهار کرد: چهار خودرو که زیر پل سوم بشار گرفتار شده بودند زیر آب نجات دادیم. وی افزود: با توجه به بارندگی های اخیر در سطح شهر یاسوج، همچنان شاهد بروز آبگرفتگی در برخی از مناطق و منازل مسکونی از جمله در [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - روابط عمومی اداره کل هواشناسی لرستان اعلام کرد: میانگین بارندگی های 48 ساعت گذشته این استان 66 میلی متر ثبت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
حس و حال زیبای آبشار تنگه شبیخون بعد از بارندگی های اخیر را در این فیلم مشاهده می کنید.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا_ راه ارتباطی 10 روستای شهرستان اندیکا به علت طغیان رودخانه مسدود شد. به گزارش خبرنگار مهر، بارندگی های اخیر باعث طغیان رودخانه های فصلی اندیکا شده و این امر نیز راه ارتباطی 10 روستای این شهرستان را مسدود کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: میانگین بارندگی های 48 ساعت گذشته این استان 38.1 میلی متر ثبت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
استاندار ایلام گفت: همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان برای مقابله با هرگونه حوادث ناشی از بارندگی های اخیر آمادگی کامل داشته باشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۷:۵۸    
ایلام-ایرنا- استاندار ایلام بر آمادگی کامل همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان این استان برای مقابله با هر گونه حوادث ناشی از بارندگی های اخیر را داشته باشند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار الیگودرز از بازگشایی دریچه های سد رودبار در این شهرستان خبر داد. سایت افق لرستان نوشت: ایمان خسروی در گفت و گو با رسانه ها، اظهار داشت: با توجه پیش بینی های هواشناسی در روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته و افزایش تراز آب ذخیره شده در دریاچه سد رودبار و افزایش دبی ورودی آب به دریاچه سد در ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد-ایرنا- فرماندار الیگودرز گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و افزایش تراز آب ذخیره شده در دریاچه سد رودبار به منظور مدیریت حجم مخزن ، دریچه های این سد فردا پنج شنبه باز می شود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۶:۰۸   + ۵۶ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات آب کشور در ادامه، سد ها را یکی از بهترین و مفهمومی ترین ابزار ها برای مقابله با شرایط موجود عنوان کرد و بیان داشت: خوشبختانه بسیاری از بارندگی های اخیر در حوضه های آبی سد های کشور رخ داده است که پیامد خوبی است.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۶:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس محیط زیست نظرآباد گفت: 80 تا 100 هکتار از محوطه تالاب صالحیه آبگیری شده است. محمد محمودی اظهار کرد: طی چند هفته اخیر شاهد بارش های خوبی در اکثر مناطق استان بودیم که تالاب صالحیه شهرستان نظرآباد هم از این نعمت بی نصیب نماند ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۱:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
با وجود این که براساس آخرین آمار های رسمی، بارندگی های اخیر سبب شده است که سطح تراز دریاچه ارومیه 26 سانتی متر نسبت به ابتدای مهر 1402 یعنی شروع سال آبی جاری افزایش پیدا کند، اما به گفته فیروز قاسم زاده، سخنگوی صنعت آب کشور با توجه به این که تراز اکولوژیک دریاچه 1274 متر و 10 سانتی متر است ...
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۲۳:۱۲    
رئیس اداره هواشناسی فیروزکوه با اشاره به افزایش 20 میلی متری بارندگی نسبت به مدت مشابه در سال زراعی گذشته، گفت: بارندگی های اخیر جبران کم آبی را نمی کند.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۸:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اداره مسیلها و قنوات منطقه5، با اشاره به آماده باش نیروهای کارگری گفت:در پی بارندگی های اخیر نیروهای خدمات شهری منطقه در نقاط آبگیر و حوضچه سطح منطقه با امکانات و تجهیزات کامل مستقر بودند تا به شهروندان خدمت رسانی کنند.
شهرداری چهارباغ   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به بارندگی های اخیر و بارش نزولات آسمانی و در راستای ارایه خدمات ویژه به شهروندان، جلوگیری از یخ زدگی معابر، هدایت روان آب ها و... مهندس موسوی شهردار چهارباغ از عوامل معاونت خدمات شهری و امور نواحی شهرداری خواست در آماده باش کامل باشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بارندگی های اخیر باعث شد که برخی از تالاب ها آبگیری شوند اما در مجموع پاییز خشکی داشتیم و در سال آبی جاری، یعنی از پاییز تا اوایل زمستان وضعیت منابع آبی به لحاظ بارش ها در حوضه های آبخیز تالاب ها مناسب نبود و حقابه ای هم برای تالاب ها دریافت نشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۰:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: حجم ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر 1402) تا هفتم بهمن، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد کاهش نشان می دهد. نزدیک به پنج ماه از آغاز سال آبی جاری (ابتدای مهر 1402 تا آخر شهریور 1403) می گذرد و وضعیت بارش های کشور با وجود بارندگی های اخیر بهبود نیافته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۷:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
سطح قابل توجهی از محدوده خشک شده تالاب فصلی صالحیه در پی بارش های اخیر آبگیری و احیا شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۲۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
این آخرین تصویر ماهواره ای ثبت شده از دریاچه ارومیه است. لکه های سبز حجم آب رسیده به دریاچه را نشان می دهد، بارندگی های اخیر تا حدودی به داد دریاچه رسیده است. اما حجم آب در مقایسه با پارسال به طور قابل توجهی کم است و هنوز تا احیای کامل دریاچه راه زیادی در پیش است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - سرپرست هیات اسکی اصفهان از بازگشایی پیست اسکی فریدونشهر واقع در غرب استان از روز پنجشنبه هفته جاری و در پی بارندگی های اخیر خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بارندگی های اخیر کهگیلویه و بویراحمد تا عصر امروز اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
بیجار_فرماندار بیجار بر لزوم آمادگی مدیران برای مدیریت شرایط بحران در بارندگی های اخیر این شهرستان تاکید کرد.
ماژین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ماژین نیوز، بهروز مرادپور در این رابطه بیان کرد: میانگین بارندگی های اخیر در این استان 4.1 میلیمتر ثبت شده است. وی با بیان اینکه طی این مدت در شهرستان پلدختر بارشی ثبت نشده است افزود: این در صورتی ست که تاکنون در خرم آباد 4.6، بروجرد 2.6 ، کوهدشت 0.6، الیگودرز چهار و الشتر 2 ...
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ رضا شنگی ضمن ابراز خرسندی از آغاز باران رحمت الهی بر شهر تهران، از آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری این منطقه برای مقابله با آبگرفتگی های احتمالی به منظور سهولت تردد شهروندان خبر داد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۸:۲۰    
وزیر کشور پیرو دستور آیت الله رئیسی برای بررسی مناطق آسیب دیده ناشی از بارندگی های اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان وارد بندر کنارک شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی صنعت آب از کاهش 6 درصدی ورودی مخازن سدهای کشور علی رغم وقوع بارندگی های اخیر خبر داد. به گزارش شفقنا، آقای فیروز قاسم زاده با اشاره به وضعیت مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 23 دی ماه اظهار داشت: ورودی سدهای کشور در حال حاضر 5 ...
سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه از ابتدای سال آبی جاری تا 9 دی ماه، ورودی سدهای کشور مشابه سال گذشته بوده است، بر ضرورت تداوم مدیریت صحیح مصرف آب تأکید کرد.