پنجشنبه ۰۳ اسفندساعت ۱۸:۳۹Feb 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال آبی»

ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
ساری- ایرنا- اگرچه طبق آمار هواشناسی میانگین بارندگی در پنج ماهه سال آبی جاری مازندران 55 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد، اما کارشناسان معتقدند با توجه به وضعیتی که برای ذخایر برفی ارتفاعات البرز پیش آمده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت نیرو، یزدان رضایی با بیان اینکه شرایط بارندگی در سال آبی جاری در مقایسه با گذشته مناسب نبوده و کشور وارد چهارمین سال خشکسالی شده است، گفت: این در حالی است که مسئولان و متخصصان مربوطه نیازهای آبی شهرها و استان های مختلف را به دقت احصا کرده اند. ...
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر مطالعات شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: متوسط دبی رودخانه های لرستان در دی ماه سال آبی جاری نسبت به سال گذشته حدود 17 درصد و نسبت به متوسط دی ماه طول دوره آماری حدود 61 درصد کاهش یافته است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
به گفته سخنگوی صنعت آب، میزان ذوب برف امسال به طور متوسط 18درصد بیش از سال گذشته است. عیسی بزرگ زاده، سخنگوی صنعت آب، با اشاره به وضعیت ذخایر برفی کشور اظهار داشت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
بررسی داده ها و اطلاعات بارش های سازمان هواشناسی نشان می دهد بارش ها از ابتدای سال آبی جاری تا 29 بهمن در کشور نسبت به دوره بلندمدت 37.6 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج- رییس مرکز پیش بینی هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میانگین بارندگی های سال آبی جاری در استان به 302 میلیمتر رسید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان با کاهش 145 درصدی بارش ها در سال آبی جاری (1 مهر تا 28 بهمن) با قرارگرفتن در ردیف نخست استان های خشک کشور، رکوردار خشکسالی در کشور شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
در 5 ماه ابتدایی سال آبی جاری، بیشترین میزان بارش ها را در بهمن ماه امسال داشتیم، به طوری که 30.9 میلیمتر بارش به میزان بارش های کشور افزوده شده است.
آذر قلم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
آذرقلم: با توجه به سرریزشدن برخی رودهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه به نظر می رسد که زمان مناسبی برای بازکردن دریچه سدها و رهاسازی آب فرا رسیده است. به گزارش آذرقلم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد: مصرف برق چاه های کشاورزی استان طی چند ماه گذشته از سال آبی جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته به طور متوسط 15 درصد کاهش یافته است.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
طی دو روز گذشته پوستری با موضوع نهمین بزرگداشت روز ملی آب با موضوع آب؛ بستر تعامل، صلحی و دوستی در فضای عمومی منشتر شده که عنوان می شود در آن دریاچه ارومیه از نقشه ایران حذف شده و واکنش هایی نیز از سوی کاربران فضای مجازی مبنی بر اینکه امیدی به احیای دریاچه نیست در پی داشته است. ...
ربیع   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، وضعیت منابع آبی از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا 28 بهمن ماه بیانگر این است که حجم آب موجود در سدهای کشور در این مدت به 21 میلیارد و 260 میلیون متر مکعب رسید که در مقایسه با سال گذشته 7 درصد کاهش داشته است ...
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۲۷ سایت دیگر  
با بی نتیجه به پایان رسیدن بیست و هفتمین نشست کمیساران آب هیرمند، به نظر می رسد برای پایان دادن به بهانه تراشی های پیاپی مسئولان افغانستان برای ندادن حق آبه ایران، مسئولان کشورمان باید ورود جدی تری در عرصه دیپلماتیک به این موضوع داشته باشند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
کاهش 52 تا 74 درصدی میزان بارش در سال آبی جاری نسبت به شرایط نرمال، هفت استان کشور را در وضعیت هشدار نارنجی کم بارشی قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره به کاهش 26 سانتیمتری سطح آب سفره های زیرزمینی به طور متوسط در هر سال گفت: کسری مخزن آب استان در سال آبی گذشته 136 میلیون مترمکعب و متوسط کسری دراز مدت 148 میلیون متر مکعب بوده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شرکت مدیریت منابع آب ایران، فیروز قاسم زاده با اشاره به وضعیت برخی سدهای مهم کشور از ابتدای سال آبی تا تاریخ 28 بهمن ماه جاری، اظهار داشت: مجموع 13 سد دریاچه ارومیه با موجودی مخزنی 646 میلیون مترمکعب ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: سال گذشته 4 استان کشور درگیر موضوع خشکسالی بود اما در سال آبی جاری تاکنون 16 استان درگیر خشکسالی هستند.
بیتوته   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۰:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس بررسی داده ها و اطلاعات پهنه ای بارش سازمان هواشناسی کشور، مجموع بارش های کشور ایران از ابتدای سال آبی (مهر 1402) تا 19 بهمن 1402 از میانگین بلند مدت در همین بازه زمانی کمتر است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: میزان بارش سالیانه در تهران باید 280 میلی متر باشد، اما در 3 سال گذشته، با خشکسالی مواجه بوده ایم و میزان بارش زیر 280 میلی متر بوده است و در حال حاضر که 5 ماه از سال آبی گذشته ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دومین ماه زمستان امسال در حالی 2 روز دیگر به پایان می رسد که بارش ها از ابتدای سال آبی جاری تا 27 بهمن ماه نسبت به دوره بلندمدت کاهش 36 درصدی دارد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
آخرین وضعیت سد های کشور کاهش 20 درصدی ورودی آب به سد ها را نشان می دهد و میزان پرشدگی مخازن نیز به 43 درصد رسیده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آخرین وضعیت مخازن سد های کشور نشان می دهد که میزان ورودی سد ها از ابتدای مهر و آغاز سال آبی به 8 ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: میزان بارش های استان در سال آبی جاری (از ابتدای مهر تا 26 بهمن ) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 میلی متر معادل 84 درصد افزایش یافته است.
در سال آبی جاری بارش های 7 استان کشور کاهشی 50 تا 80 درصدی نسبت به شرایط نرمال داشته اند و این استان ها رکورددار کم بارشی امسال به شمار می آیند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۰   + ۲۵ سایت دیگر  
بر اساس بررسی داده ها و اطلاعات پهنه ای بارش سازمان هواشناسی کشور، مجموع بارش های کشور ایران از ابتدای سال آبی (مهر 1402) تا 19 بهمن 1402 از میانگین بلند مدت در همین بازه زمانی کمتر است و با ادامه این روند در اغلب استان ها در اواخر بهار و تابستان با تنش شدید آبی مواجه می شویم.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۱    
امروز را از لحاظ بارشی ، می توان بهترین روز بارشی سال آبی جاری از ابتدا تا کنون معرفی کرد که تقریباً همه نقاط منطقه طی امروز شاهد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بارش های از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر 1402) تا 20 بهمن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش داشته و این موضوع سبب افت حجم آب 19 سد مهم و بزرگ کشور شده است.
بررسی داده ها و اطلاعات بارش های سازمان هواشناسی نشان می دهد بارش ها از ابتدای سال آبی جاری تا 25 بهمن در 31 استان کشور نسبت به دوره بلندمدت کاهش یافته است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۳:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
وضعیت بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 20 بهمن در همسنجی با دوره بلندمدت 54 ساله 40 درصد کاهش دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: از سال آبی 1399 تا 1402 سه سال خشکسالی را پشت سر گذاشتیم و امسال در چهارمین سال خشکسالی پیاپی هستیم. میزان بارش باران در کشور یکنواخت نیست. در بسیاری از کشورها شرایط بارش یکنواخت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۴:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بارش های سال آبی استان تهران نسبت به شرایط نرمال کاهشی 31 درصدی داشته و هم اکنون 87 درصد ظرفیت مخازن پنج گانه سدهای تهران خالی است.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تصمیم ناگهانی کاهش سرانه مصرف خانوار از 20متر مکعب در ماه به 12متر مکعب خود ناشی از باور دیرهنگام مدیریت به کمبود آب در پایتخت است. مصرف استاندارد 150لیتر در روز برای هر فرد طبق استانداردهای مختلف، آلمان را به 120 لیتر در روز رساندند ...
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۲    
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا بیست ویکم بهمن، ورودی آب به سدهای کشور نسبت به مدت زمان مشابه 17درصد کاهش یافته است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر خبرگزاری مهر- گروه استان ها- ندا سپاهی: اگرچه از ماه ها قبل از آغاز سال آبی 1402- 1403 سازمان هواشناسی کشور و اقلیم شناسان پیش بینی می کردند سالی با بارش های مطلوب در انتظار ایران باشد اما پدیده جوی النینو تا نیمه زمستان امسال آن روی گرم و خشک خود [...]
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - یزد : بر اساس گزارش مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور، یزد به عنوان چهارمین استان کم بارش امسال، نسبت به بلندمدت 57.6 درصد و نسبت به سال قبل 72.8 درصد کاهش بارندگی داشته است ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۲۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
نیمی از سال آبی را گذراندیم. در این مدت باید 50 درصد آب کشور با بارش ها تأمین می شد، اما 26 درصد آن تآمین شده است. 24 درصد کمبود وجود دارد. در برخی استان ها مانند اصفهان، خراسان رضوی، سمنان سیستان و بلوچستان و فارس کمتر از این میزان هم شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: میزان بارندگی استان در سال آبی جاری تاکنون 95 میلی متر بوده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش 3 درصدی داشته است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۶:۳۱    
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از وضعیت سدهای کشور، از ابتدای سال آبی تا تاریخ 22 بهمن ماه، 18 سد بیش از 50 درصد آب دارند.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۳:۱۵    
به گزارش جام جم آنلاین ، احد وظیفه در پاسخ به این پرسش که آیا بارش های فصل زمستان تاکنون در حد شرایط نرمال بوده است؟ توضیح داد: از ابتدای زمستان تاکنون حدود 16.3 میلی متر بارندگی داشته ایم. اما این میزان بارش باید به حدود 18 ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۰۷   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از وضعیت سدهای کشور، از ابتدای سال آبی تا تاریخ 22 بهمن ماه، 18 سد بیش از 50 درصد آب دارند و میزان بارش ها نیز تا بیستم بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش داشته است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه امسال) تاکنون میزان بارندگی در استان نسبت به مدت مشابه پارسال 12 درصد بیشتر است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 141.7 میلیمتر بارندگی دریافت کرده در حالی که میانگین بارندگی های این استان در بلندمدت 150.8 میلیمتر بوده و آمارها حاکی از کاهش 9.1 میلیمتری بارش ها نسبت به بلندمدت است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: چهارمین سال آبی ست که ایران با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند. پیش بینی های بارش های مطلوب در پاییز و زمستان هم محقق نشد. ذخایر نیمی از سدهای ایران خالی و منابع آب زیرزمینی هم در حال خالی شدن است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وضعیت سدهای کشور در دومین ماه فصل زمستان نشان از کاهش 17 درصدی آب ورودی به سدها از ابتدای سال آبی جاری تا 21 بهمن هم زمان با افزایش 25 درصدی مصرف دارد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۴۳   + ۳۵ سایت دیگر  
درحال حاضر با وجود 20 میلیارد و 780 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای کشور، 42 درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و 58 درصد این ظرفیت خالی است. در 141 روز ابتدایی سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه تا بیست ویکم بهمن ماه 1402) در مجموع 7 میلیارد و 890 میلیون مترمکعب آب وارد سدهای ایران شده که نسبت به ورودی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سنندج_مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: میزان بارندگی ازابتدای سال آبی جاری تاکنون حدود190 میلیمتر بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 171 میلیمتر بود که رشد 12 درصدی را نشان می دهد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، فیروز قاسم زاده،سخنگوی صنعت آب در یادداشتی درباره وضعیت خشکسالی در کشور نوشته است. سال آبی 1403- 1402 در حالی 127 روز خود را سپری می کند. پیش بینی های بارشی محقق نشده است. امسال به عنوان چهارمین سال خشک متوالی با کاهش جدی بارش روبه روست ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دومین ماه زمستان امسال در حالی به پایان نزدیک می شود که بارش ها از ابتدای سال آبی جاری تا 20 بهمن ماه نسبت به دوره بلندمدت کاهش 41 درصدی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: موجودی آب مخازن سد های کشور نسبت به سال آبی گذشته 4 درصد کاهش پیدا کرده و تا به امروز به 42 درصد پرشدگی رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان گفت: از ابتدای سال آبی مهرماه امسال 41درصد از سدهای کردستان پر شده است که سال گذشته در این مدت 34درصد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: میزان بارش ها از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در کردستان 10 درصد افزایش داشته است.