دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۶:۱۰Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقلیمی»

همشهری   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روستاهای غرب تهران به سبب شرایط اقلیمی و داشتن کودکان و نوجوانان با استعداد و ساکنان تحصیلکرده، به دلیل دسترسی مناسب به امکانات آموزشی مرکز شهر و البته وجود فراغت فراوان، ظرفیت بالقوه ای برای انجام فعالیت های فرهنگی به ویژه فعالیت های کتاب محور هستند.
شمال نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یکی از گیاهان دانه روغنی مهم در مناطق معتدل گیاه کلزا است که دارای طیف نسبتاً وسیعی از سازگاری اقلیمی است.روغن کلزا به علت دارا بودن اسیدهای چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول از کیفیت تغذیه ای بالایی برخوردار می باشد.در مازندران چند سالی است که به کشت کلزا توجه ویژه ای میشود ...
باشگاه خبرنگاران: آژانس فضایی روسیه امروز اولین ماهواره پایش اقلیمی خود موسوم به آرکتیکا-ام را از پایگاه فضایی بایکونور به مدار زمین پرتاب کرد. آژانس فضایی روسیه امروز اولین ماهواره پیش بینی و پایش اقلیمی و محیطی ویژه منطقه قطب شمال خود موسوم به آرکتیکا-ام را توسط پرتابگر سایوز 1-2 بی از پایگاه ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه پیشین آمریکا در نشست اقدام سیاسی محافظه کاران (سی پک) از عملکرد دولت قبلی این کشور دفاع کرد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
خلیج فارس: در نشتیفان مجموعه ای باستانی از آسیا بهای بادی وجود دارد که به آن آسباد می گویند و یکی از بزرگترین مجموعه های خشت، گل و چوبی تاریخی ایران و همچنین از مجموعه آسبادهای تاریخی جهان محسوب می شود ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۴۸    
گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی از بزرگترین تهدیدها برای زندگی بشر محسوب می شوند که مورد توجه دانشمندان بی شماری قرار دارند. حالا دانشمندان می خواهند یک نسخه دیجیتال از زمین برای بررسی سناریوهای مختلف توسعه دهند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۳۶    
اصفهان- ایرنا- : دولت اهتمام ویژه ای نسبت به کنترل قیمت کالاها دارد، صندوق بین المللی مقابله با تغییرات اقلیمی ایجاد شود و در تامین داروهای کرونا خودکفا شدیم از مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 46 هزار و 24 نفر از آسیب دیدگان سوانح ترافیکی و حوادث اقلیمی فصل زمستان در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور و سخت گذر کشور خبر داد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۳۶    
دو سناتور جمهوری خواه از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواسته اند توافق های هسته ای با ایران موسوم به برجام و توافق اقلیمی پاریس را به عنوان معاهده به سنا ارائه کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: پرورش شتر مرغ در این شهرستان به سبب شرایط اقلیمی مناسب و تنوع آب و هوایی همزمان با سال جهش تولید رونق گرفته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۶:۰۵    
گزارش 166 صفحه ای سازمان ملل به وضعیت کنونی بحران اقلیمی، نقش توسعه ناپایدار و نابرابر در ایجاد آن و راهکار های پایدار برای مقابله با این وضعیت اضطراری می پردازد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
پژوهش های انجام شده نشان می دهد که شرایط سخت اقلیمی احساس رفاه انسان را تحت تاثیر قرار می دهد و شرایط آب و هوایی، دمای هوا، طوفان و... تاثیر مستقیمی بر احساس فیزیکی و روانی انسان دارد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۲۹    
با توجه به اینکه کشور ما کشوری چهار فصل است و موقعیت خوبی از لحاظ اقلیمی و جغرافیایی دارد از پتانسیل بالایی در تولید انواع محصولات کشاورزی برخوردار است که باید با اصلاح مناسب زیرساخت های کشاورزی و پاسخگویی به نیازهای کشاورزان از این پتانسیل بالا به نحو مطلوبی بهر برداری کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۶    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از جمله تاثیرهای تغییرات اقلیمی که در بیشتر مناطق رخ داده است، تغییر در شکل بارش ها و شیفت زمانی آن هاست.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا برای اولین بار (البته به طور مجازی) با یکدیگر دیدار کردند. آنها در این دیدار قرار گذاشتند تا با عبور از (تنش های) دوره ترامپ، در راستای توسعه روابط گام بردارند و برای مقابله با نفوذ چین با یکدیگر همکاری کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پویش ملی همکاشت با هدف فرهنگ سازی حوزه تغییرات اقلیمی و با حمایت گروه های دانشجویی فعال در حوزه محیط زیست و هنرمندان آغاز به کار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آلمان در یک بحث آنلاین شورای امنیت سازمان ملل از این نهاد بین المللی خواست که مبارزه با تغییرات آب و هوایی را در اولویت کار خود قرار دهد و این بحران را بزرگترین خطر برای صلح جهانی دانست.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۴    
ویروس کرونا جهان را به زوال نکشید، بلکه از نقص های آن پرده برداشت؛ مردم در دنیای ماقبل شیوع بیماری کووید -19 در جهانی مملو از نابرابری، تغییرات اقلیمی و آلودگی به سر می بردند و کرونا این وقایع را به خوبی برای مقامات شهرها آشکار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر انگلیس در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد، تغییرات اقلیمی را تهدیدی برای امنیت جهان توصیف کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر کانادا با تاکید بر روابط عمیق کشورهایشان و تعهد به همکاری برای مقابله با نفوذ چین و رسیدگی به معضل تغییرات اقلیمی، تلاش کردند تا از دوره ترامپ گذر کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس جمهوری فرانسه سه شنبه شب گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید تعیین یک نماینده ویژه برای امنیت آب و هوا به منظور هماهنگی با این شورا را مورد بررسی قرار دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۲:۰۷   + ۴۹ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت تحریم های اقتصادی یکجانبه یکی از موانع اصلی مقابله مؤثر با آثار منفی تغییرات آب و هوا هستند و باید لغو شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۴۶    
دبیرکل سازمان ملل، رسیدگی فوری به مسائل مرتبط با تغییرات اقلیمی، محیط زیست و جلوگیری از ادامه تخریب آن را بسیار ضروری توصیف کرد.
شیرازه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل امور عشایر فارس گفت: زندگی عشایر زندگی خاصی است و با توجه به درگیری های آن با شرایط اقلیمی نیازمند نگاه ویژه ای است که باید تمام دستگاه های دولتی به جامعه عشایری داشته باشند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس شورای شهر تهران گفت: برای توسعه پایدار فراتر از حرف و شعار، نیاز به الگوهای کاربردی برگرفته از تجربه های موفق جهانی داریم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- دبیرکل سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به پیامدهای بحران آب و هوایی برای صلح و امنیت بین المللی گفت، تغییرات اقلیمی خطر بی ثباتی و درگیری را افزایش می دهد و باعث آوارگی بیشتر مردم در سراسر جهان خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، تغییرات آب و هوایی را بزرگترین تهدید علیه امنیت و صلح جهانی توصیف کرد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کمبریج در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند، تغییرات آب و هوایی احتمالا نقش مستقیمی در ظهور کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 داشته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از معماران بریتانیایی دو آسمان خراش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در قطر طراحی کرده اند که قرار است چهار ستاره در سیستم ارزیابی پایداری جهانی را از آن خود کند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
توافق پاریس یک قرارداد حقوقی بین المللی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است که در ماه دسامبر 2015 در بیست و یکمین اجلاس کنوانسیون تغییرات اقلیمی سازمان ملل با حضور و رای مثبت نماینده ایران به تصویب رسید.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر به نقل از رویترز: وانگ ئی وزیر خارجه چین می گوید پکن-واشنگتن می توانند در صورت اصلاح رابطه آسیب دیده خود، درباره مسائلی چون تغییرات اقلیمی و همه گیری کرونا، با یکدیگر همکاری کنند. ...
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
دلیل گرم شدن زمستان ها هم همین تغییرات اقلیمی است و تنها محدود به ایران نیست. اگر دمای 50سال گذشته را رصد کنیم متوجه می شویم در نیم قرن گذشته دمای ایران حدود دو درجه افزایش پیدا کرده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
فارس: علی رغم برخی اظهارنظرهای تند مقامات دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن مبنی بر تداوم سیاست های سختگیرانه پکن، وزارت خارجه چین خواستار بهبود روابط با واشنگتن شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی در طول هفته های گذشته و طی بهمن ماه امسال، تصاویری از جوانه زنی برخی درختان آذربایجان شرقی پخش شده که نشان می دهد درختان با وجود قرارگیری در سردترین ماه سال شروع به جوانه زنی کرده اند، یک کارشناس بخش باغبانی نیز این امر را ناشی از تغییرات اقلیمی دانست.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۲    
تغییرات اقلیمی از جمله مسائل مطرح در سطح جهانی است که در مقیاس شهرها نیز قابل توجه و بررسی است.
بانک و صنعت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست ارائه مقاله با عنوان تأثیرپذیری بلندمدت صنعت بیمه جهانی از ریسک تغییرات اقلیمی با بهره گیری از الگوی ARDL توسط دکتر سعید اسدی قراگوز، مدیریت بیمه کارآفرین شعبه شرق تهران، امروز 2 اسفندماه ساعت 13:00 از سایت همایش بیمه و توسعه پخش خواهد شد ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۱۳    
بیل گیتس در مصاحبه ای گفت که بشر در تمام صنایع، به ویژه صنعت فلز و سیمان که میزان انتشار دی اکسید کربن در آنها بسیار بالاست، به افرادی مثل ایلان ماسک نیاز دارد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۵۰    
همیشه لازم نیست اقداماتی در سطح ملی برای کاهش تغییرات اقلیمی و آلودگی هوا صورت گیرد؛ گاهی کافی است تنها شهروندان با ایده پردازی خود به سازگاری با این عوامل بپردازند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیشنهاد می شود صندوق بین المللی مقابله با تغییرات اقلیمی ایجاد و از همه کشورها متناسب با سهم آنها در آلودگی محیط زیست، مالیات اخذ شود.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیل صارمی گفت: به دلیل تهدید افزایش زمین های بایر و تغییرات اقلیمی برای منابع آبهای زیرزمینی، سیستم نوین آبیاری در دستور کار قرار گرفته است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز سه شنبه برای بررسی تبعات تغییرات اقلیمی و تاثیر گرمایش زمین بر صلح جهانی، اجلاس سران برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید فضایی را ایجاد کنیم تا سهم هر یک از کشورها در تغییر اقلیم مشخص شود، به همین دلیل باید صندوق بین المللی تغییر اقلیم را تشکیل دهیم تا کشورهایی که بیشترین سهم را در تغییرات اقلیمی دارند بیشترین مالیات را هم پرداخت کنند.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بدون شک برای رهایی زمین از تغییرات اقلیمی بحران زا تنها افزایش سرسام آور سرمایه گذاری ها برای مطالعات و تحقیق درباره انرژی پاک کافی نیست بلکه آنچه بشر به آن نیاز دارد ابتکار عمل در سیاست آن هم همسو با فناوری ها است ...
حزب تدبیر و توسعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
واشنگتن به توافق اقلیمی پاریس بازگشته است. نقش خود در ناتو را احیا و خروج از افغانستان را متوقف کرده و تماس های گسترده با طرف های اروپایی درباره ایران را شکل داده است. این نشان می دهد که ما دیگر شاهد اقدامات یک سویه واشنگتن نخواهیم بود و آمریکا به شیوه کلاسیک خود، یعنی اجماع سازی بازگشته است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
گروه سلامت خبرگزاری فارس: اکنون در هفته سلامت مردان قرار داریم.هفته ای که به صورت رسمی و منسجم تر به موضوع مهم سلامت مردان و مخاطرات آن پرداخته شده و سعی می شود هشدارها و توصیه های لازم برای تامین سلامت مردان بیشتر یادآوری و گوشزد شود. ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اشاره: جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده که در اولین روز کاری اش فرمان بازگشت به معاهده اقلیمی پاریس را امضا کرده بود، روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، اعلام کرد که آمریکا رسماً به این معاهده بازگشت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تغییرات اقلیمی و زیست محیطی در جهان، قربانیان بسیاری خواهد داشت و تجارت یکی از این قربانیان است. آسیب هایی که فعالیت های انسانی به طبیعت وارد کرده، در نهایت گریبان او را خواهد گرفت و انسان برای تداوم حیات خود، گریزی جز یافتن چاره برای مهار این تغییرات اقلیمی ندارد ...
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: دولت بایدن که در حال جبران سیاست های است که با ادامه آن ها توسط دولت ترامپ، آمریکا در مقابل متحدین دیرینه خود با انزوا روبرو شده بود، بعد از 107 روز خروج از پیمان پاریس به این توافقنامه بازگشت. ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
حمید ابوطالبی، مشاور پیشین رئیس جمهور روحانی و تحلیلگر مسائل بین الملل در صفحه ی توییتر خود نوشت: بایدن دراجلاس مونیخ به نکات مهمی پرداخت: برعکس ترامپ که سیاستی آمریکایی براساس “نخست آمریکا” می خواست، سخنان بایدن بر “بازگشت آمریکا”به سیاست سنتی چندجانبه گرایانه استوار بود: ...