جمعه ۲۶ شهریورساعت ۱۷:۱۲Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقلیمی»

ایسنا   ۵۹ دقیقه پیش    
ایسنا/اردبیل مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برای کاهش تنش های خشکسالی و کم آبی ارقام جدید گندم به تناسب شرایط اقلیمی استان به کشاورزان تحویل داده می شود تا عملیات کشت و زرع پاییزی خود را آغاز کنند.
پارسینه   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
صلیب سرخ هشدار می دهد که ترکیب کرونا و بحران آب و هوا تأثیرات عمیقی بر معیشت مردم جهان خواهد گذاشت. صد ها میلیون نفر تحت تاثیر کرونا و تغییرات اقلیمی رنج می برند. تغییرات شدید اقلیمی باعث مرگ بیش از 17 هزار و 200 نفر بعد از شیوع پاندمی کرونا شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۸ ساعت پیش    
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز جهانی حافظت از لایه اُزُن، گفت: بازیابی لایه اُزن می تواند پیامد های تغییرات اقلیمی را مهار کند.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
این گزارش که روز پنج شنبه 25 شهریور و چند هفته پیش از آغاز نشست بزرگ تغییرات اقلیمی سازمان ملل (COP26) در گلاسگو منتشر شده می گوید که کاهش موقت انتشار گاز کربن ناشی از همه گیری کووید 19 هیچ سودی برای کاهش سرعت گرم شدن بی امان زمین نداشته و تغییرات آب و هوایی و تأثیرات آن شتاب بیشتری گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
طوفان، سیل، خشکسالی و آتش سوزی های شدید در جنگل ها همه حاکی از تغییراتی غیر معمول با سرعتی بالا در جو زمین است. تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی امروزه به یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی تبدیل شده که تمام کشورهای جهان از جمله ایران را تحت تاثیر قرار می دهد و مقابله با این تغییرات نیازمند اقدامات ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دیجیاتو: یک شرکت علوم زیستی جدید اعلام کرده با استفاده از فناوری های تازه می تواند ماموت پشمالو (Woolly Mammoth) منقرض شده را به زندگی برگرداند. شرکت Colossal که با بخش ژنتیک دانشگاه هاروارد همکاری می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خراسان شمالی، اقلیمی مناسب برای تولید برق خورشیدی است که پاک و سودآور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس محیط زیست گفت: به طور کلی تغییرات اقلیمی به ویژه در کشور ما به سمتی می رود که دمای میانگین در منطقه بالاتر برود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۵:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
علی دیانتی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از یک باغ پسته در روستای “ملاشهاب الدین” در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به کاهش نزولات جوی در سال های اخیر، محدودیت در منابع آبی، تغییرات اقلیمی منطقه و نتایج مطلوب ارزیابی کشت و احداث باغ های پسته بصورت پایلوت در شهرستان میاندوآب با هدف [...]
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
یک موسسه علمی مستقل که فعالیت تخصصی آن بررسی اقدامات دولت ها در زمینه مقابله با گرمایش زمین است می گوید تقریبا هیچ یک از کشور ها اقدامات ضروری برا ساس توافق های بین المللی برای مهار تغییرات اقلیمی را انجام نمی دهند. ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مه ولات گفت: طی چند دهه اخیر کشاورزان شهرستان مه ولات به دلیل محدودیت های اقلیمی وافت کمیت و کیفیت آب های زیر زمینی، اقدام به تغییر الگوی کشت از محصولات زراعی و برخی از محصولات باغی دیگر مانند انار و درختان هسته دار و دانه دار، به پسته کرده اند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
جام جهانی قطر نزدیک است و به علت روابط سیاسی خوب ایران با قطر و همچنین نزدیکی فاصله ی زمانی و اقلیمی قطر با منطقه ی آزاد کیش این فرصت تاریخی برای کشور مهیاست تا در بخشی از این واقعه ی مهم سهیم و نقش آفرین باشد و درامد سرشار ارزی را برای بخش توریستی و ورزشی به ارمغان آورد.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نواندیش : بانک جهانی در گزارش تازه خود اعلام کرد، تغییرات اقلیمی می تواند باعث شود که تا سه دهه آینده بیش از 200 میلیون نفر از مردم جهان آواره شوند. دلایل این امر، کاهش خطرآفرین محصولات کشاورزی، کمبود آب و افزایش سطح آب دریاها عنوان شده است. ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش شانا به نقل از مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، طی مطالعه ای که نتایج آن هفته گذشته (هشتم سپتامبر) در نشریه نیچر (Nature) منتشر شد، حتی اگر 50 درصد احتمال داشته باشد گرمایش جهانی زیر 1 ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: به دلیل شرایط جغرافیایی و اقلیمی شهرها و روستاهای استان از مجموع 42 هزارو 555 واحد مسکونی روستایی در معرض سیل و خطر، 18 هزارو 169 واحد مقاوم سازی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین یک دکترای اقلیم شناسی گفت: بارگذاری جدید صنعت به ویژه صنایع فلزی در دشت قزوین توجیه اقتصادی ندارد؛ آینده دشت قزوین به لحاظ منابع آب و تغییر اقلیمی آینده روشنی ندارد و سراسر نگرانی است، صاحبان سرمایه دغدغه ندارند چون اگر دغدغه ایران را داشتند این گونه سرمایه گذاری نمی کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت: میزان تولید پسته در این شهرستان طی سال جاری بر اثر شرایط اقلیمی نامساعد و عدم رعایت اصول تغذیه مناسب، 25 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۹:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت ملی حفاری ایران گفت: متخصصان مدیریت نگهداری و تعمیرات این شرکت با اجرای یک طرح ابداعی موفق به اصلاح استاندارد شبکه مبدّل های حرارتی با هدف کاهش دمای موتوهای دستگاه حفاری خشکی در شرایط خاص اقلیمی و محیطی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا بر نقش انسان در ایجاد تغییرات آب و هوایی تاکید کرد و گفت هدف از طرح بودجه 3.5 تریلیون دلاری در زمینه زیرساختارها، سرمایه گذاری بر روی انرژی پاک و انعطاف پذیری در مقابل تغییرات آب و هوایی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
کارشناسان مطالعات جوی در گزارشی هشدار دادند: درصورتیکه رهبران جهان در دستیابی به توافق برای کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 ناکام بمانند، 10 میلیون نفر بر اثر "افزایش شدید دما" جان خود را از دست خواهند داد.
ریواس جنوب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ریواس جنوب ، پاسی از چهارشنبه شبِ 29 بهمن ماه سال 1399 بود و سرمای شدیدی بر شهر حاکم بود، عده ای در خواب بودند و برخی هم در کنار بخاری ها و وسایل گرم کننده خانه ها پناه گرفته و شب نشینی را با تماشای تلویزیون و گوش دادن به برنامه های رادیو می گذراندند و تنها صدای زوزه گرگ ها و پارس سگ ها و ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۸    
تهران – ایرنا – جدیدترین گزارش بانک جهانی نشان می دهد که تغییرات اقلیمی تا سال 2050 به کوچ درون مرزی 216 میلیون نفر می انجامد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها بحران خشکسالی، یکی از ناهنجاری های اقلیمی است که اثرات نامطلوبی بر روی گیاهان، جانوران، انسان و محیط های اکولوژیک دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۰    
فهمی، کارشناس حوزه آب با بیان اینکه با وجود خشکسالی هنوز برخی از مسئولین با افتخار از واژه خودکفایی استفاده می کنند، گفت:مولفه های اقلیمی مدت هاست که دیگر در برنامه ریزی و حکمرانی ایران جایی ندارد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نتیجه یک پژوهش بانک جهانی، پیش بینی کرد، اگر انتشار گازهای گلخانه ای و شکاف در زمینه توسعه بین کشورهای ثروتمند و فقیر کاهش نیابد تا سال 2050 حدود 200 میلیون نفر مهاجرت انجام می شود. تهران – اقتصاد برتر – 23 شهریور 1400 ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۳    
افرادی که در شهرهای خشک و بیابانی زندگی می کنند به دنبال این هستند که فضای سبزی در اختیار داشته باشند که با شرایط اقلیمی و جغرافیایی محل زندگی شان هم خوانی داشته باشد و بتواند مقاومت کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: خشکسالی و شرایط اقلیمی نامناسب در سال زراعی جاری سبب کاهش 30 درصدی تولید محصول پسته این شهرستان نسبت به سال گذشته شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۸    
رئیس شورای شهر یزد گفت: یزد شهر بنیانگذاران کار آفرینی در مقیاس ملی است و مردمانش به دلیل محدودیت های اقلیمی همواره به دنبال اندیشه و خلاقیت بوده اند.
تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی دهه ها است که به یکی از مهم ترین دغدغه زیست محیطی در جهان تبدیل شده و بر همین اساس توافق های بین المللی کشورهای جهان از جمله ایران را موظف به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و استفاده از سوخت های فسیلی کرده است اما برخی کارشناسان معتقدند که اقدامات کشورمان در این حوزه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۳    
لندن – ایرنا – فعالان محیط زیست در ادامه اعتراض ها به تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین، خروجی یکی از شلوغ ترین اتوبان های شهر لندن را در اولین روز کاری هفته، مسدود کردند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۳    
تغییرات اقلیمی در اغلب نقاط دنیا، بارش شدید باران و در نتیجه وقوع سیل را در پی داشته است؛ مدیران سن آنتونیو، کلانشهری در ایالت تگزاس آمریکا با بهره گیری از فناوری سطح پایین یا توسعه کم اثر، جمع شدن رواناب های طوفان در شهر را به حداقل رسانده و ازا ین طریق به پیشگیری از وقوع سیل در شهر کمک کرده اند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۰    
نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس، گفت: کشت پسته به عنوان یک محصول اقتصادی در اخترآباد به دلیل تطابق بالای این گیاه با شرایط اقلیمی خشک بسیار حائز اهمیت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور وقوع خشکسالی و عدم تامین حق آبه تالاب ها و دشت های سیلابی را از مهمترین عوامل تخریب سرزمین و بیابان زایی در کشور دانست و گفت: این پدیده بر اثر عوامل اقلیمی و انسانی ایجاد می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۷    
انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه تهران، آموزش مدل اقلیمی LARS-WG و کاربرد آن در کشاورزی برگزار می کند.
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۲۶    
پتروتحلیل-برای رسیدن به اهداف اقلیمی و اجتناب از فروپاشی اقتصادی، کشورهای نظیر عراق در جهت حرکت به به سمت انرژی پاک احتیاج به حمایت دارند. در غرب آسیا و شمال آفریقا، گرمایش زمین دیگر یک تهدید نیست بلکه واقعیت دردناک امروز ماست. افزایش دما کمبود آب را تشدید کرده است ...
طلوع ایلام   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی مناسب برای اولین بار 430 هکتار از اراضی مستعد این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- شرایط اقلیمی خشک خراسان جنوبی موجب بروز مشکلات عدیده ای چون کم آبی، گرد و غبار و مهاجرت شده که حفاظت خاک و اجرای طرح های آبخیزداری از سازنده ترین راهکارها برای نجات استان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۱۵    
شهرستان فراشبند به دلیل تنوع اقلیمی و وجود گونه های گیاهی متنوع از جمله درخت کنار یکی از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل دراستان است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۰    
گروه استان ها- تناقض برخی از سیاست ها در راستای بهره برداری صحیح از آب و شرایط اقلیمی و گرمایش زمین از اهم موارد خشکسالی در استان کردستان است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از الدستور؛ پاتریشیا اسپینوزا، مقام ارشد اقلیمی سازمان ملل متحد هشدار داد که هیچ کشوری از گرمایش جهانی در امان نیست و از دولت ها خواست مقابله با این پدیده را به تاخیر و تعویق نیندازند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۱:۳۲    
دبیرکل سازمان ملل از آمریکا و چین خواست تا اختلاف میان این دو کشور مانع از همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی در سطح جهان نشود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره شیلات سراوان گفت : شرایط اقلیمی و زیست محیطی مناسب و وجود منابع آبی، شرایط خوبی برای پرورش انواع ماهیان درسراوان مهیا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
در سال های اخیر با تغییرات اقلیمی بیماری ها و مشکلاتی چون کم آبی بدن، مشکلات کلیوی، تومورهای بدخیم پوستی، عفونت های حاره ای، مشکلات ذهنی، عوارض بارداری، آلرژی و بیماری های قلبی و تنفسی بیشتر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۹:۰۱    
تهیه و تنظیم سند آمایش سرزمینی دانشگاه با رویکرد اثرگذاری و هم افزایی رشته های تحصیلی با بررسی نیازهای اقلیمی باید صورت گیرد.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۶:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
شهرستان دهاقان دارای 250 هکتار باغ گردو است. مزارع برواده، برآفتاب، قلعه نویی، عطاآباد و گلشن در شهرستان دهاقان، کانون تولید گردو است که به لحاظ شرایط خاص و مناسب اقلیمی برای پرورش و تولید انواع درختان گردو از اهمیت ویژه ای در بین ساکنان و تولیدکنندگان این محصول برخوردار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تهیه و تنظیم سند آمایش سرزمینی دانشگاه با رویکرد اثرگذاری و هم افزایی رشته های تحصیلی با بررسی نیازهای اقلیمی باید صورت گیرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال پیامدهای سنگین تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی، کشورها به دنبال روش هایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناباد گفت: امسال بدلیل شرایط اقلیمی و تغییرات آب و هوایی و شرایط نامساعد جوی در فصل تلقیح ، پیش بینی می شود عملکرد باغات پسته شهرستان 15تا 20 درصد کاهش داشته باشد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
پرورش شتر مرغ در استان سمنان به دلیل شرایط اقلیمی مناسب یکی از سود آورترین صنایع اقتصادی محسوب می شود، اما تولید کنندگان این صنعت در پیچ و خم مشکلات در حال ورشکستگی هستند.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
– گروه استان ها: ایران رتبه نخست تولید پسته جهان را در دست دارد و در این میان استان کرمان 70 درصد از این محصول را تولید می کند اما نکته اصلی این است که این بازار رفته و رفته به دلیل خشکسالی، تحریم ها، نوسانات نرخ ارز ...