دوشنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۱۸:۱۰May 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه شریف»

ایکنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مراسم سوگواری شهید جمهور و هیئت همراه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
همشهری   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
فرزندان شهیدان سید ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان که در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل می کنند، در سوگ پدران خود هستند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه صنعتی شریف ضمن صدور پیام تسلیتی در پی شهادت رییس جمهور، وزیر امور خارجه و عضو هیات امنای دانشگاه تاکید کرد؛ امیر عبداللهیان عنایت ویژه ای به موضوعات بین الملل دانشگاه داشتند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۶:۲۰    
پژوهشگران دانشگاه شریف موفق شدند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، ربات های هوشمند پستی را طراحی و تولید کنند. فناوری ساخت این ربات ها تا کنون در اختیار امریکا و چین بوده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مسابقه برنامه نویسی اینترنتی دانشجویی به صورت آنلاین با مشارکت بیش از 620 تیم از دانشجویان علاقمند از سراسر ایران و 50 تیم خارجی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۶:۵۳    
عضو هیات علمی دانشگاه شریف با اشاره به فناوری های روز دنیا گفت: فناوری های جدید ابزار ما برای حل مسائل است و مهندسان به این فناوری ها مسلط شوند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایران اکونومیست ، سید عباس موسوی پنجشنبه 27 اردیبهشت در نشست هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف به بیان توضیحاتی در خصوص چالش های اصلی این دانشگاه پرداخت و گفت: برخی از اماکن دانشگاه دچار فرسودگی است و مخاطرات ایمنی دارد ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۱:۳۷    
مهندسان جهاددانشگاهی دانشگاه شریف در راستای شعار سال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم دستگاه آموزشی الکتروهیدرولیک را ساختند. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ به نقل از فارس ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف با حضور معاون اول رییس جمهور و وزرای علوم، امور خارجه و ارتباطات برگزار شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۲    
استاد دانشگاه شریف در آنتن زنده شبکه افق در برنامه شبت به خیر آمریکا گفت: چرا اسرائیل باید بمب اتم داشته باشد، اما ایران نداشته باشد!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه با حضور در دانشگاه صنعتی شریف ضمن گفتگو با مسئولین این دانشگاه بر بهبود و ارتقای تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری این دو دانشگاه تاکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
میز خدمت بنیاد ملی نخبگان با حضور مسؤولان بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه شریف برپا شد.
تهران پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 22 گفت: زمین چمن مصنوعی البرز در محله شهرک دانشگاه شریف به عنوان غربی ترین محله شهر تهران نوسازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۴:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رییس دانشگاه طی حکمی دکتر محمود بهمن آبادی را برای مدت 2 سال به عنوان معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف منصوب کرد.
ایستنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد پلتفرمی به تنظیم گری مجزا نیاز دارد منبع: Peivast کارشناسان اقتصادی و حقوقی عضو دانشگاه شریف با بررسی تنظیم گری در اقتصاد پلتفرمی ایران تاکید کردند این شاخه از اقتصاد با دیگر شاخه های قدیمی متفاوت است و نیاز به وجود تنظیم گری آشنا و به روز دارد ...
آی تی آنالایز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۶    
عباس پورخصالیان - نخستین باری که کاربران ایرانی با تحریم دیجیتالی رو به رو شدند، بر می گردد به بیش از 22 سال پیش (ژانویه 2002): جرج بوش در سخرانی سالانۀ خود در کنگرۀ آمریکا، سه کشور ایران، عراق و کرۀ شمالی را محور شرارت نامید و در پی آن، دانشگاه وین به صورت یکطرفه ...
سینا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۱۷    
پارک علم و فناوری شریف با واحدهای فناور: نوآوری ابری ودود، سفرکلاب، هوش افزارهای تجارت شریف، ملکینو، تیموتی، ساد افزار رایا، تبادل اطلاعات و پردازش بلوک، گلدیکا و پلابی در این نمایشگاه شرکت نمود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
براساس تازه ترین رتبه بندی آسیایی تایمز در سال 2024، دانشگاه صنعتی شریف با 8 پله صعود نسبت به سال گذشته در جایگاه 56 دانشگاه های آسیا قرار گرفت.
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران از تشکیل کارگروه راهبردی پژوهش و فناوری این شرکت خبر داد و تأکید کرد این کمیته با همراهی دانشگاه های مختلف کشور ازجمله دانشگاه شریف و امیرکبیر، استفاده از فناوری های نو و بومی و جذب نیروهای مستعد را آغاز خواهد کرد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۱    
نشست نقد طرح نور از منظر کتاب نور در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور دانشجویان برگزار می شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۲۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
به گفته شیخی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، شرکت گسترش انرژی پاسارگاد بخشی از کار خود را به دانشگاه ها برون سپاری کرده است. دانشگاه شریف تنها دانشگاهی نیست که گروه انرژی پاسارگاد با آن همکاری می کند و دانشگاه های امیرکبیر و شاهد و... نیز به گونه های مختلف به این شرکت کمک می کنند. ...
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
نشست کربن زدایی از نفت و گاز؛ چالش ها، الزام ها و راهکارها بعدازظهر امروز (پنجشنبه، 20 اردیبهشت ) در دومین روز از بیست وهشتمین نمایشگاه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور امور اوپک وزارت نفت، تعدادی از کارکنان شرکت ملی نفتکش ایران و استادان دانشگاه شریف و خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، حسین شیوا امروز در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت و در جریان امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی بین شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی با دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر از تشکیل کمیته راهبردی پژوهش و فناوری این شرکت خبر داد و گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون آزمون های سازمان سنجش گفت: برگزاری المپیاد در سال آینده با 24 رشته انجام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
برخی معتقدند در کنار مسائل مالی و عدم تامین بودجه، سوء مدیریت مسئولان دانشگاه باعث شده بزرگترین دانشگاه صنعتی کشور 23 ماه بدون مسجد بماند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه کیهان در یادداشت روز گذشته خود با تیتر از دانشگاه شریف و تهران تا هاروارد و MIT نوشت: شعار مرگ بر آمریکا اکنون از زبان دانشجویان آمریکا و اروپا شنیده می شود که حالا محدود به دانشگاه های این کشورها هم نشده و در خیابان های نیویورک و واشنگتن و بوستون و کالیفرنیا و کلمبیا و تگزاس و.. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سعید ادیب نظری به عنوان رییس مرکز برنامه ریزی راهبردی و توسعه منابع دانشگاه منصوب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۴۲    
دلیل نام دانشگاه شریف و ارتباط آن با سازمان مجاهدین خلق مورد بررسی قرار گرفته است.
بازتاب   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه با انتشار توئیتی از مهاجرت دانشجویان نخبه به خارج از کشور ابراز نگرانی کرد. رسول جعفریان، استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۲:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
1- آنهایی که با هدایت سرویس های جاسوسی آمریکا و انگلیس و موساد سال ها و به خصوص در حوادث سال 1401 تلاش کردند چهره واقعی دانشگاه های ایران را که روزگاری با نثار خون شریف ترین دانشجویانش جنبش ضداستکباری و ضدامپریالیسمی را در اعتراض به سفر نیکسون به تهران پایه ریزی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
در جریان سفر رئیس دانشگاه صنعتی شریف به عراق، راه های گسترش همکاری و تعاملات بین المللی در حوزه های علمی، پژوهشی و دانشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۳۵    
دین واحد، معاون دانشگاه شریف هدایت الله جاکارتا از آموزش زبان فارسی در اتاق ایران مرکز لابراتوار زبانی این دانشگاه خبر داد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۰:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، به نقل از در لحظه ، گروه پژوهشی مهندسی صنایع سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در نظر دارد از میان فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات نیروی امریه جذب کند. ...
اندیشه کیش   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۱    
به مناسبت فرار رسیدن روز معلم، چهارشنبه شب مورخ 12 /2/ 1403 در محل هتل شایان جزیره کیش مراسمی توسط مجتمع بین المللی هوشمند شریف برگزار شد و ضمن بزرگداشت این روز، از معلمان پر تلاش و همچنین دو چهره تاثیرگذار فرهنگی کیش، پرویز حیدری راد، رئیس سابق آموزش و پرورش کیش و علی سلک غفاری ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
کودکان و دانش آموزان نوجوان از سراسر ایران با حضور در سومین دوره مسابقات برنامه نویسی و رباتیک شریف، به رقابت بر پایه فناوری های آینده پرداختند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دانشگاه صنعتی امیرکبیر در هفته گذشته 2 موافقت نامه تحقیقاتی امضا کرد، دانشگاه صنعتی شریف نیز از افتتاح سالن مطالعه جدید در این دانشگاه خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بازی ایرانی 2.5 بعدی آریو با محوریت سکوبازی به همت برخی از دانشجویان دانشگاه شریف تولید و وارد بازار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
تجمع دانشگاهیان دانشگاه صنعتی شریف در همبستگی با دانشجویان آمریکایی و اروپایی حامی فلسطین ظهر امروز برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ایرانی مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شریف موفق به تولید تجاری و انبوه "پهپادهای سمپاش کشاورزی" شده است؛ سمپاشی اراضی کشاورزی با این پهپادها مزایای متعددی از جمله افزایش بهره وری، کاهش مصرف سم و آب و سمپاشی دقیق و یکنواخت دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۷:۳۲    
اقتصاد ایران: عباس پور از برگزاری کنفرانس بین المللی تاب آوری انرژی و پایداری به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف در اوایل سال آینده خبر داد.
اولین جلسه کمیته بهره وری 1403 فرودگاه مهرآباد با حضور مدیران این فرودگاه و نخبگان دانشگاه شریف برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
16میلیون و 640 هزار و 547 ریال برای تاسیس دانشگاه شریف در سال نخست هزینه شد. دانشگاهی که قرار بود با راه اندازی و تاسیسش رکورد دانشگاه تهران را بزند و بهترین دانشگاه فنی ایران شود.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۳۳    
محله طرشت با هویت تاریخی که دارد در گذشته های دور دارای قبرستان هایی بوده که اکنون هیچ اثر و نشانی از آنها باقی نمانده است. تنها قبرستان طرشت که اکنون نیز دفن اموات در آن صورت می گیرد در پارک طرشت و در محوطه بقعه شیخ عبدالله طرشتی است که برای دفن اموات باید قیمت بسیار بالایی پرداخت.
نبض بورس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری فناورانه و دانش بنیان در صنعت روانکار بین مدیر عامل شرکت نفت ایرانول و رئیس دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید.
دانشگاه صنعتی شریف با برگزاری کنکور در روزهای پایانی هفته ممنوعیت تردد در این دانشگاه اعلام کرد. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از تسنیم، دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: آزمون سراسری سال 1403 در روزهای پنج شنبه و جمعه (6 و 7 اردیبهشت) برگزار خواهد شد ...