یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۶:۴۰Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد دانش بنیان»

ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی گفت: لازم است الگوسازی ها در شرکت های علمی بر مبنای اقتصاد دانش بنیان صورت گیرد تا در نهایت اقتصاد کشور متکی بر اقتصاد دانش بنیان شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق برای توسعه بازار محصولات 7 خدمت صادراتی ارائه می دهد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۰    
عزیزی حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان را بستر رونق تولید و اقتصاد ملی دانست و افزود: حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است با نگاه کاربردی و علمی از برنامه های مهم دانشگاه لرستان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، درباره وضعیت صنعت اسباب بازی در ایران و جهان توضیح داد.
مدیر اینفو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
ایده پردازی در حوزه امداد و نجات و اطفاء حریق رویدادی است که توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته و با حمایت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود تا خلاقیت ها و نوآوری ها به این حوزه های کاربردی و حیاتی در کشور ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
قرارداد 25 ساله با چین فرصت مغتنمی است تا از آخرین تجارب و مهارت های خلق چین در حوزه دانش و فناوری آگاه و بهره مند شویم.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئولان پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام کردند برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در استان و کشور مرکز نوآوری مشترک ایجاد می کنند. ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از ارائه 7 خدمت و تسهیلات ویژه به شرکت های خلاق خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۱    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه، رویکرد دانشگاه را بر پایه اقتصاد دانش بنیان و طرح های اقتصادی مبتنی بر دانش عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
دانش مهندسی زیربنای اقتصاد دانش بنیان است؛ شاخه ای علمی و بین رشته ای که نقشی تاثیرگذار در توسعه این اقتصاد نوظهور دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
"حق ثبت اختراع" یا "پتنت" یکی از مهم ترین شاخص های سنجش های نوآوری است و امروزه کمک به توسعه کمی و کیفی پتنت در میان شرکت های فناور می تواند زمینه ساز شکل گیری اقتصاد نوآورانه و دانش بنیان در ایران باشد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری گفت: سراهای نوآوری طرح های خود را در قالب مبحث شتاب دهی، رشد، تجاری سازی، پیش بینی های مالی و نحوه درآمدزایی ارائه کردند که در نهایت مجوز سرای نوآوری سلامت کار واحد اراک مورد تایید شورای مدیریت فعالیت های اقتصاد دانش بنیان قرار گرفت.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - به منظور تبادل تجربیات علمی و فراهم آوردن زمینه های همکاری برای توسعه تحقیقات کاربردی، مشاوره علمی و اطلاع رسانی پژوهشی و آموزشی، تفاهم نامه همکاری موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی (ستقا) منعقد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۸    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه مرند با تأکید بر اینکه دانشگاه بی خاصیت نمی خواهیم، گفت: پایان نامه دانشجویان باید بر محور توسعه اقتصاد دانش بنیان به نتیجه برسد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد از تشکیل کمیته ارزیابی در این معاونت خبر داد و گفت: واحد ها باید به سمت توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد شرکت های زایشی حرکت کنند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۵    
دستیار ارشد معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اگر بخواهیم کشورمان روی پای خودش بیاستد و با اقتصاد دنیا حرکت کنیم و خودمان را نجات بدهیم راهی جز حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان نداریم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف اپراتورهای همراه توئیتی را منتشر کرد.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: ایران با لغو تحریم ها و فشار های اقتصادی می تواند قطب علم و فناوری در منطقه باشد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد ؛ شب گذشته وبینار به سوی موفقیت به همت بسیج دانشجویی استان یزد برگزار شد. مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد در این وبینار بیان داشت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم یکی از بخش های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش بنیان می دانند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: اقتصاد دانش بنیان برای ارتقا آمار ثبت پتنت های بین المللی ایران ضرورت دارد.
اقتصاد ایران: دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی گفت: توسعه بازار محصولات دانش بنیان ایران ساخت در بازارهای جهانی، 40 شرکت فناور ایرانی را راهی ارمنستان کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - خدمات، راهکارها، مشورت های اقتصادی و سرویس های تجاری همه بر پایه دانش تهیه و به مشتریان ارائه می شود ولی در تعریف دانش بنیان جایگاهی ندارند.
مدیر اینفو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری سه جانبه در راستای توسعه و حمایت از شرکت های خلاق و دیجیتال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری منعقد شد. همکاری سه جانبه در حوزه رونق و حمایت از کسب وکارهای خلاق و اقتصاد دیجیتال شکل گرفت. ...
دولت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری توسعه شرکت های خلاق و دیجیتال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، برای تبدیل ظرفیت های نهفته حوزه فناوری های نرم و صنایع فرهنگی به اشتغال منعقد شد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس، با اشاره به جایگاه مهم ایران در صنعت نانو، تصریح کرد: مجلس عزم جدی برای حمایت از این صنعت را دارد و این جایگاه ایران در صنعت نانو نیاز به مراقبت دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۱    
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق گفت: شرکت های خلاق از این پس می توانند به عنوان مجموعه های دانش بنیان فعالیت کرده و از حمایت های صندوق های پژوهش و فناوری استفاده کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان توجه به اشتغال پایدار، اقتصاد دانش بنیان و توسعه زیر ساخت ها به عنوان فاکتورهای مهم حذف کولبری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشورمان مستلزم حمایت مادی و معنوی از شرکت های دانش بنیان و صاحبان ایده و اختراعات است ولی به رسمیت شناخته نشدن مالکیت فکری ایده ها و اختراعات در کشور به عنوان یکی از ملزومات این حمایت ها در کشور همچنان از دغدغه های نخبگان جامعه ایرانی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
فعالیت های تحقیق و توسعه مهم ترین ورودی های نوآوری و رشد اقتصادی دانش محور در دولت ها است و اعطای اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه موجب ترغیب شرکت های تجاری به انجام هزینه کرد بیشتر در تحقیق و توسعه، توجه بیشتر به چرخه نوآوری و تجاری سازی محصولات می شود.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از انتخاب 100 برگزیده دور نخست جشنواره و مسابقه ملی پانا سه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: اقتصاد دانش بنیان موتور محرکه اقتصاد یک کشور است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۳    
همدان - بیات، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان همدان بابیان اینکه برای ورود به موضوع اقتصاد دانش بنیان باید به سمت حوزه فناوری و دانایی برویم، گفت: اگر این ورودی ها را شکل ندهیم منابع هرز می رود و توسعه مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان نیز شکل نخواهد گرفت.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۶:۲۵    
معاون امور معادن معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: شرکت ها در صورت کسب امتیاز دانش بنیانی از معاونت علمی و تبدیل شدن به یک شرکت دانش بنیان می توانند از امتیازات و حمایت های متعددی (بیش از 110 حمایت مختلف) از جمله معافیت های مالیاتی و گمرکی و .. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۲۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل گفتمان سازی علم و فناوری یکی از اهدف پارک علم فناوری اردبیل رئیس پارک علم فناوری استان اردبیل گفت: گفتمان سازی علم و فناوری و تقویت اقتصاد دانش بنیان یکی از اهداف مهم پارک علم فناوری اردبیل است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ویژه برنامه روز 22 بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان ایران سربلند رادیو گفت وگو با موضوع توسعه و پیشرفت های علمی بعد از انقلاب اسلامی با دکتر اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۳۸   + ۲۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری از جایگاه مطلوب ایران در شاخص های جهانی نوآوری گفت.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۵    
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق گفت: داشته های علمی فعلی کشور را نمی توان با پیش از انقلاب مقایسه کرد چراکه در آن دوران پیشرفت در هیچ حوزه ای وجود نداشت.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اکونا پرس، تصور کنید دارو یا تجهیزات پزشکی وجود نداشت و یا در وضعیت 100 سال گذشته در بدترین موقعیت ممکن وجود داشت یا خودرو ، تجهیزات دفاعی و خیلی از امکانات و ابزار موجود نبود ...
عصر بانک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۴۳    
سهم کمتر از یک درصدی اقتصاد دانش بنیان در تولید ناخالص ملی مدیرعامل هلدینگ فناپ در پنل اقتصاد دانش بنیان در همایش راهبردهای توسعه با محوریت اقتصاد غیرنفتی به فاصله میان سهم اقتصاد دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی ایران (کمتر از یک درصد) با این سهم در کشورهای توسعه یافته (بیش از 20 درصد) اشاره ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق گفت: با اصلاح قوانین شرکت های دانش بنیان، امکان جدید برای شرکت های دانش بنیان این است که می توانند همزمان شرکت دانش بنیان باشند و هم عنوان شرکت خلاق را داشته باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نقش پارک های علم و فناوری گفت: تدابیر لازم را باید انجام دهیم تا برای حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان و بدون نفت از مشکلات کاسته شود و در حوزه علم و فناوری سرمایه زیرساختی برای آینده کشور در نظر گرفته شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس بنیاد نخبگان استان یزد با تاکید بر این که امروز برای برخورداری از اقتصاد بدون نفت، انتخابی جز اقتصاد دانش بنیان نداریم، گفت: حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان از اهداف بنیاد نخبگان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از راه اندازی خانه های خلاق در استان های کشور خبر داد. و گفت: این پلتفرم می تواند زنجیره تولید و اکوسیستم فعالیت صنایع نرم را در کشور توسعه دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق اعلام کرد: خانه های خلاق به منظور توسعه اکوسیستم نوآوری در حوزه شرکت های خلاق راه اندازی می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۱    
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق گفت: شرکت های فعال در حوزه صنایع خلاق و نرم می توانند از مزایای سطح 3 دانش بنیان استفاده کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی درباره راه اندازی خانه های خلاق و مبادی تایید شده برای پذیرش درخواست شرکت های خلاق توضیح داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۷:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان گفت: ایران با وجود تحریم های ظالمانه ای که از سوی قدرت های بزرگ جهانی اعمال شده، اکنون دارای رتبه شانزدهم تولید علم جهان است و توانسته 97 درصد داروی مورد نیاز بیماران را در داخل کشور تامین کند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۵    
به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، نخستین نمایشگاه فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی میزبان دستاوردهای شرکت های خلاق شد. ضرورت تکمیل زنجیره ارزش صنایع نرم و فرهنگی ...