یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۲۶Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد دانش بنیان»

پوستر نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 که باهدف معرفی مهم ترین دستاوردهای این نهاد در حوزه پژوهش و فناوری، فرهنگ، آموزش و کارآفرینی و تجاری سازی و اقتصاددانش بنیان برگزار می شود، امروز (یکشنبه 14 آذر ماه) رونمایی شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد- 124 استارتاپ در استان یزد در قالب چهار شتاب دهنده در حال فعالیت هستند که نشان می دهد استارتاپ ها و سامانه های اینترنتی شاخص یزد پتانسیل های خوب این استان در اقتصاد دانش بنیان محسوب می شوند.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با ارائه گزارشی از 100 روز اخیر فعالیت های این معاونت، از نقش و عملکرد ستادهای توسعه فناوری در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر میثم جلالی عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و مدیرگروه نانوفناوری این دانشگاه با برنامه گفتگوی علمی درمورد شرکتهای دانش بنیان و نقش آفرینی آن ها در صنعت و بازار گفتگو کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۱    
استاندار یزد: این شورا که نمایندگان شرکت های دانش بنیان در مدت دو هفته آینده اعضای آن را مشخص می کنند، ماهیانه مسائل مربوط به شرکت دانش بنیان را رصدو بررسی می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۲۷    
محسن دیندار، فعال اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان با ارسال یادداشتی به رسانه بازار به نقش مراکز علمی در شکل گیری موثر اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان پرداخته است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حبیب ابراهیم پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تلاش بر این است تا با ایجاد زیرساخت های لازم به توسعه و تقویت زیست بوم علم و فناوری با تکیه بر توانمندی های جوانان کمک کرده و اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یک اقتصاد مولد مورد توجه قرار دهیم. وی با بیان اینکه 48 شرکت دانش بنیان [...]
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۶:۴۷    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری اردبیل از برگزاری نمایشگاه فن بازار با حضور مراکز رشد، نوآوری، شرکت های دولتی، صنعتی و دانشگاهی خبر داد و اظهار داشت: یکی از رویدادهای مهم هفته پژوهش و فناوری برگزاری بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
آذربایجان شرقی - فلاح: در کمیته گردشگری اتاق تبریز، موانع توسعه صنعت گردشگری در آذربایجان شرقی بررسی شد. کمیته گردشگری کمیسیون کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان و گردشگری اتاق بازرگانی تبریز با موضوع بررسی موانع توسعه صنعت گردشگری در استان تشکیل جلسه داد. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز رشد مشترک واحدهای دانشگاهی تهران جنوب و ورامین_پیشوا در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان و کسب درآمدهای غیرشهریه ای ایجاد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در گزارش صدروزه فعالیت های این معاونت از نقش و عملکرد ستاد های توسعه فناوری در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در گزارش صدروزه فعالیت های این معاونت از نقش و عملکرد ستادهای توسعه فناوری در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۶:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در گزارش صدروزه فعالیت های این معاونت از نقش و عملکرد ستادهای توسعه فناوری در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۵:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه فضای مجازی گفت: در 8 سال اخیر معاونت علمی و فناوری به مرکز تغییر ذائقه نخبگان از دانشگاه به تجارت یا کسب و کارهای زودبازده تبدیل شده است! معاونت، متولی تجاری سازی نیست بلکه متولی توسعه علم و فناوری است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه با اشاره به حمایت های این مرکز از 213 واحد فناور، گفت: برخی از این واحدها تولیداتی دارند که در جهان نظیر نداشته و برخی واحدها نیز در حجم گسترده مشغول صادرات تولیدات خود به کشورهای مختلف جهان هستند.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: 12 شرکت خلاق و نوآور در استان فعالیت می کنند که فعالیت آن ها زمینه اشتغال و نوآوری های جدید را فراهم کرده است. حبیب ابراهیم پور در گفت وگو با خبرنگار بازار ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگر فضای مجازی دانشگاه امام صادق (ع) راه تحقق سفارش رهبری به لزوم آفرینش علمی را برگشت ریل به انحراف کشیده شده اقتصاد دانش بنیان در کشور و اعتدال بخشیدن به مفهوم نوآوری عنوان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه تحقق اقتصاد مقاومتی را نسخه ای کارساز و راهکاری موثر برای عبور از تحریم ها در شرایط تحمیل جنگ اقتصادی تمام عیار برشمرد و گفت: با حمایت از تولید ملی، خوداتکایی، خودباوری و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان و تولید محور و با نقش آفرینی مردم تحقق این راهبرد میسر می شود.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با اشاره به صحبت های اخیر مقام معظم رهبری درباره ی اقتصاد دانش بنیان ، فن آوری هوش مصنوعی و نخبگان به عنوان سرمایه انسانی و زیرساخت توسعه کشور گفت: بیش از گذشته در تلاشیم تا در بیست و ششمین دوره ی نمایشگاه الکامپ این موضوعات را در اولویت قرار دهیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۷:۴۰    
محسن دیندار، فعال اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان با ارسال یادداشتی به رسانه بازار به بیان دیدگاه خود پیرامون اقتصاد دانش بنیان پرداخته است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۳:۵۸    
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت سازنده اولین بازی سه بعدی آنلاین در کشور بود، که متأسفانه با شیوع کرونا و قوانین ناکارآمد در حوزه اقتصاد دانش بنیان از سال 98 تعطیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس طرح اقتصاد دانش بنیان را در دست تصویب دارد که براساس آن حمایت های بسیار جدی از شرکت های فناور، نوآور و دانش بنیان صورت می گیرد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، نشست هم اندیشی کارآفرینی؛ رویای اقتصاد برای گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی در اتاق ایران به صورت حضوری و مجازی با ریاست حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران برگزار شد ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از حمایت این واحد دانشگاهی از طرح های فناور و دانش بنیان با قابلیت تجاری سازی و تولید خبر داد. به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۵۰    
وزیر کشور عنوان کرد: امروز دولت سیزدهم نماد مبارزه با استکبار است، آموزه های دینی، رهبر انقلاب و ظرفیت های درونی در جهش دیگری قرار گرفته و با حمایت مردم و اقتصاد دانش بنیان مشکلات رفع خواهد شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد دان اردبیلی از اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی نام برد و گفت: مجموعه بسیج با ارتباطی که با محروم ترین نقاط کشور دارد توانسته با ایجاد کسب و کارهای کوچک در رفع نیازهای مربوط به معیشت مردم نقش بسزایی ایفا کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۱:۴۹    
کرمانشاه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه با بیان اینکه محور اصلی توسعه استان اقتصاد دانش بنیان است، گفت: پارک ها تنها ماموریت توسعه فناوری را برعهده ندارند و ماموریت اصلی آنها توسعه منطقه ای بر مبنای فناوری است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، سید شمس الدین هاشمی رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد در آئین اختتامیه سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج در این استان گفت ...
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را یکی از الزامات سیاست گذاری اقتصادی کشور برشمرده و فرمودند: یکی از شرائط اقتصاد مقاومتی، استفاده از همه ی ظرفیتهای دولتی و مردمی است؛ هم از فکرها و اندیشه ها و راهکارهائی که صاحبنظران میدهند، استفاده کنید، هم از سرمایه ها استفاده شود ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: کارآفرینی یک شغل یا حرفه نیست بلکه یک سبک زندگی است که نشان می دهد این کارآفرین نسبت به شرایط موجود دیدگاه متفاوتی دارد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه محور اصلی توسعه استان را اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد و افزود: در همین راستا نیاز است که مدیران را نسبت به این مسئله مهم حساس کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: از دانشگاها انتظار داریم از مقاله محوری به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۸:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از پردیس علم و فناوری به عنوان مرکزی فعال در زمینه ارائه امکانات زیرساختی و نرم افزاری به تیم های خلاق و فناور و توسعه فرهنگ و فناوری هوانوردی عمومی بازدید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاددانش بنیان جهاددانشگاهی(ستفا) و معاون این سازمان از مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاددانشگاهی بازدید کردند.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در طول سال، دهها رویداد تجاری را برنامه ریزی می کند تا افق بازاریابی شرکت های خلاق توسعه یابد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری نصیر از رودهن، وحید ضرغامی قائم مقام و مدیرکل سیاست گذاری و نظارت راهبردی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: از حدود 50 سال گذشته با ظهور فناوری های مختلف و بویژه خانواده فناوری اطلاعات و ارتباطات، بشر پس از پشت سر گذاشتن عصر کشاورزی و بعدتر عصر صنعت ، وارد عصر جدیدی شده است که تفاوت های ماهوی با اعصار قبل خود دارد: عصر دانش .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان کتاب، کالای فرهنگی و اثرگذاری است که همچنان در هزاره سوم، ارمغانی شگفت انگیز به شمار می رود. کتابخوانی در واقع معیاری برای شناخت فرهنگ عامه است. هر اندازه ملتی کتابخوان باشند، می توان نرخ سواد، رواج فرهنگ علم ورزی، اقتصاد دانش بنیان و رونق صنعت نشر و انتشارات آن جامعه را دریافت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاددانشگاهی با انتقاد از اینکه به نظر می رسد مسئله اصلی کشور سیاست است و اقتصاد در ارتباط با سیاست مطرح می شود، گفت: تا زمانی که توسعه دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان مسئله اصلی کشور نشود، به جایگاه اصلی خود در کشور نخواهیم رسید.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۶    
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: شرکت های خلاق هستند که از طریق نوین سازی فرآیندهای تولید و بومی سازی محصولات فناورانه و خلاق، کمک می کنند که اقتصاد خلاق شکل بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان این که در بحث تحقق اقتصاد دانش بنیان من مقصر را سیاستمداران می دانم می گوید: سیاست گذاران ما این حوزه را چندان جدی نگرفته اند. همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی را به عنوان سیاست گذاری که مدنظر مقام معظم رهبری است، قبول ندارند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
برنامه امشب چرخ به بررسی صنایع خلاق در ایران اختصاص دارد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در بخش تازه ها امشب دوشنبه 24 آبان، پویا پاک نژاد، دانش آموخته علوم شناختی از فناوری های تصویربرداری عصبی می گوید. ...
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: 48 شرکت دانش بنیان با درآمد سالانه 500 میلیارد تومان در گلستان فعال بوده و برای هزار و 500 نفر شغل ایجاد کردند. به گزارش خبرنگار مهر ...
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
این رویداد با هدف عزم ملی و هم افزایی سازنده در راستای عملیاتی کردن نقشه راه اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی و ارتقا و ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان به منزله پیشرانی برای تحرک بخشی به اقتصاد مقاومتی بر مبنای زیست بوم کارآفرینی برگزار می شود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به منظور اجرای سیاستهای کلان کشور و تحقق اهداف توسعه اقتصاد دانش بنیان و توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی، تفاهم نامه سه جانبه مابین پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، سازمان صنعت ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۹    
رامین صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در حاشیه جلسه عقد تفاهم نامه شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با استاندار اردبیل که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز بعنوان عضو همکار می باشدگفت: در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم انداز ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- نقی پور، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: تلاش می کنیم تا با تکیه بر توان علمی نخبگان دانشگاهی توسعه اقتصادی دانش بنیان را در کشور شاهد باشیم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۳:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مجموعه مستند حامی با هدف بررسی اقتصاد دانش بنیان بدون اتکا به نفت از قاب شبکه افق سیما پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،اقتصاد دانش بنیان و بدون اتکا به نفت از مهمترین نکاتی است که حضرت آیت الله خامنه ای ...
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سورنا ستاری در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان گلستان اظهار کرد: تولید محصول بر مبنای پژوهش های بخش دولتی صورت نمی گیرد و ماحصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است. ...