پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۰۸:۱۱Oct 2020 22

جدیدترین‌های «اقتصاد دانش بنیان»

آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
جلسه وبینار راهکارهای فناورانه در سراهای نوآوری با حضور معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، مدیرکل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه و رؤسای سراهای نوآوری سراسر کشور برگزار شد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حکمی پرویز کرمی را به عنوان دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق منصوب کرد.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۰    
قم نیوز: استاندار قم حمایت واقفان از نخبگان علمی و اقتصاد دانش بنیان را ضروری عنوان کرد و افزود: خیرین و واقفان می توانند در شرایطی کنونی شیوع کرونا به جبهه سلامت نیز کمک کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
قم- استاندار قم حمایت واقفان از نخبگان علمی و اقتصاد دانش بنیان را ضروری عنوان کرد و افزود: خیرین و واقفان می توانند در شرایطی کنونی شیوع کرونا به جبهه سلامت نیز کمک کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس پارک علم و فناوری البرز و رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و حمایت از شرکت های دانش بنیان دیدار و گفت و گو کردند.
گسترش طبقه متوسط و همچنین بهبود زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی، نوید روزهای به مراتب روش تری را برای فعالیت های نوآورانه و استارتاپی در پاکستان می دهد. در همین رابطه، افزایش اطمینان سرمایه گذاران و شرکت های خارجی به استارتاپ های پاکستانی منجر به افزایش سرمایه گذاری خارجی در این حوزه شده است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
احسان شیرنگی؛ مدیرکل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم با تشریح وضعیت شرکت های دانش بنیان در این دانشگاه گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۲    
معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد در همایش آنلاین تبیین نقش استاندارد در توسعه اقتصاد دانش بنیان به تبیین انواع استاندارد برای محصولات این شرکتها پرداخت.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از وارد شدن 70 عنوان استاندارد در لیست حمایتی این شرکت در سال جاری خبر داد و گفت: در 6 ماهه اول سال تجاری بیش از یک میلیارد تومان حمایت بلا عوض در این زمینه به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است. ...
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۲:۱۱    
این بار بر خلاف همیشه کتاب اقتصادی انتخاب شده اثر سه نویسنده ایرانی است. کتاب اقتصاد دانش بنیان نوشته علی نصیری اقدام، مجید میرزایی قزاانی،
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۴   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش سپید، یحیی رهنمایی در وبینار زیست فناوری کشور با ارائه گزارش کاری در خصوص برنامه های ستاد زیست فناوری در حوزه تولید و تجاری سازی افزود: در یک سال اخیر سرفصل برنامه های ستاد توسعه زیست فناوری حول حوزه های سلامت، امنیت غذایی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه اهداف ما در این ستاد تحقق اقتصاد دانش بنیان است، گفت: با تولید 22 داروی زیستی، یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۵    
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، از مدتی قبل برای ترویج فعالیت های زیست بوم اقتصاد دانش بنیان توافقاتی داشته اند اما باید بررسی کرد که معیارهای معرفی محصولات دانش بنیان در صدا و سیما چیست؟
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۴    
پیش از ظهر امروز یکشنبه 20 مهر مهر طی نشستی با حضور فرماندار شهرستان ترکمن، شهردار بندرترکمن، نماینده جهاد کشاورزی و مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی شهرستان؛ زیرساخت ها و مکان های قابل واگذاری برای مرکز نوآوری و شکوفایی شهرستان ترکمن بررسی شد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۵۰    
همایش تبیین نقش استاندارد در توسعه اقتصاد دانش بنیان به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران 23 مهر ماه جاری به صورت مجازی برگزار می شود.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
سورنا ستاری در بخش پایانی سفر به استان گلستان در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان از ضرورت توجه تمامی بخش های جامعه به ظرفیت نیروی انسانی خلاق و رویکرد فرهنگی به اقتصاد و توسعه گفت. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۱    
ایسنا/قزوین سرپرست اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری قزوین گفت: اقتصاد دانش بنیان حول محصول دانش بنیان می چرخد چون اگر محصول دانش بنیان باشد ارزش افزوده ایجاد می کند و این ارزش افزوده چیزی است که در اقتصاد دانش بنیان به دنبال آن هستند. فوق لیسانس
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۱    
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس در جلسه ویدئو کنفرانسی اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان که با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر حق شناس استاندار گلستان برگزار شد از آغاز عملیات اجرایی کارخانه نوآوری شهرستان گنبدکاووس خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ساخت کارخانه نوآوری گنبدکاووس با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۰۲    
کریمی گفت: با حضور معاون علمی رئیس جمهور در استان گلستان و به صورت ویدئو کنفرانس در حاشیه جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان گلستان عملیات عمرانی کارخانه نوآوری گنبدکاووس آغاز شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال گفت: طبق قرارداد تولید اتانول 60 هزار لیتر در ماه پیش بینی شده است، 300 میلیون تومان در ماه درآمدزایی این طرح است که ماهانه 200 میلیون تومان نیز به حساب دانشگاه واریز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: هر جایی که تحرک و رشد کارها بیشتر باشد حمایت بودجه ای ما نیز افزایش می یابد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۲۴    
رییس پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف در یادداشتی به بررسی برخی از مهمترین تاثیرات درآمدهای نفتی بر روی ساختار اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشورها پرداخته و معتقد است که شناخت هر چه بهتر ساختار و ویژگی های اقتصادهایی که بخش قابل توجهی از درآمدشان متکی به استخراج و فروش نفت بوده ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۳۵    
در گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تأمین مالی نوآوری کشور؛ صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری از تلاش بانک قرض الحسنه رسالت در جهت حمایت از اقتصاد دانش بنیان تقدیر کرد. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
در گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تأمین مالی نوآوری کشور؛ صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری از تلاش بانک قرض الحسنه رسالت در جهت حمایت از اقتصاد دانش بنیان تقدیر کرد.
قرض الحسنه رسالت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۹   + ۳۲ سایت دیگر  
در گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تأمین مالی نوآوری کشور؛ صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری از تلاش بانک قرض الحسنه رسالت در جهت حمایت از اقتصاد دانش بنیان تقدیر کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین جنگ امروز، جنگ اقتصادی است و تنها راه حل در این میدان نبرد، اجرای راهکارهای اقتصاد مقاومتی است که اقتصاد دانش بنیان ذیل آن قرار دارد و در حقیقت این مؤلفه به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۵:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
در استراتژی های جدید اقتصادی، محوریت زیست بوم دانش بنیان یک اصل است. از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تقویت شرکت ها و توسعه اقتصاد دانش بنیان در دستور کار قرار گرفت. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری با یادآوری نقش شرکت های دانش بنیان در تامین نیازهای بهداشتی و درمانی کشور در شرایط شیوع بیماری کرونا گفت: عدد و رقم ها از جهش اقتصاد دانش بنیان در کشور حکایت دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز فناوری های کاربردی ریاست جمهوری در افتتاحیه سومین دوره مسابقه ره نشان با بیان این که این رویداد خلق یک شیوه نوآورانه با هدف حل معضلات کشور است، گفت: ورودی های این مسابقات نهایتا باید در قالب ایجاد یک شرکت دانش بنیان، مقوم اقتصاد دانش بنیان و شکل گیری حرکتی در زیست بوم نوآوری کشور شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اقتصاد کشور در سال های اخیر در حال تغییر از اتکا به منابع زیرزمینی، نفت، فولاد، سیمان و دارایی فیزیکی، به سوی اقتصاد دانش بنیان بر پایه دارایی های مبتنی بر دانش و تکنولوژی است؛ لذا دولت با ارائه برنامه های حمایتی از شرکت های دانش بنیان در پی تحقق هر چه بیشتر این هدف است.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان زنجان با بیان اینکه ظرفیت های فرهنگی و زیستی پایه اقتصاد دانش بنیان است، بر توجه استان ها به مزیت های ذاتی، دانشی، فرهنگی و اقتصادی تاکید کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان چیزی جز توسعه و کاربردی کردن فناوری نیست، افزود: متاسفانه کشور درگیر مسائل سیاسی شده اما تدابیر مقام معظم رهبری چراغ راهی است که عزم و اراده ما را مصمم تر می کند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
زنجان (پانا) - استاندار زنجان خبر داداقداماتی در استان زنجان بر اساس نقشه راه طراحی شده که در حوزه اقتصاد دانش بنیان به زودی جامه عمل خواهد پوشید. فتح الله حقیقی در جلسه اقتصاد مقاومتی که با رویکرد اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد گفت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۵۲    
ایسنا/قزوین عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با تأکید بر اینکه راه را اشتباه رفته ایم و باید در تفکر دانش بنیان یک انقلاب ایجاد شود، گفت: راهکار حمایتی اقتصاد دانش بنیان این است که از علوم پایه حمایت کنیم و پارک ها یارانه ای برای حمایت از دانشجویانی که در علوم پایه تحصیل می کنند داشته باشند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۷:۵۸    
کارشناس امور اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری با بررسی چشم انداز پرورش گوسفند رومانوف در ایران گفت: بومی سازی و ترویج دامداری مدرن از اهداف مهم در این راستا به شمار می رود و در این زمینه با نژادهای تقلبی مقابله خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت : در شرایطی که اقتصاد استان توسعه مناسبی ندارد تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید جز با تمسک به اقتصاد دانش بنیان میسر نمی شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه هیچ چیز به اندازه دانش و فناوری نمی تواند ارزش افزوده با خود به همراه داشته باشد، اظهار کرد: برای اینکه بتوان در این زمینه به نقطه ایده آل دست یافت، باید دانشگاه ها بتوانند نقش و جایگاه خود را در حوزه اقتصاد دانش بنیان پیدا کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۹:۳۳    
زنجان- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دانشگاه ها را پایه حرکت اقتصاد دانش بنیان اعلام کرد و گفت: دانشگاه ها باید درآمد خود را از محل فروش خدمات، پژوهش و فناوری تامین کنند.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، سورنا ستاری عصر امروز در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید در استانداری زنجان با ابراز خرسندی از حضور مجدد در استان زنجان اظهار داشت: نسبت به سفر قبل اتفاقات بسیار خوبی در استان افتاده است. ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اقتصاد دانش بنیان، چیزی غیر از ایجاد زیست بوم جدید نیست که در این نوع اقتصاد به دنبال مفهوم توسعه هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی وفناوری رییس جمهور در زنجان : خروجی دانشگاه ها باید با صنعت در تعامل باشد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان از حضور بیش از بیش از 650 پایان نامه در رشته های گوناگون و از 100 دانشگاه کشور در جشنواره ملی پایان نامه های سه دقیقه ای دانشجویی پاناسه خبر داد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
روح الله متفکر آزاد نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با مشکلات شرکت های دانش بنیان گفت: یکی از مهم ترین راه های خروج کشور از مشکلات فعلی، تمرکز روی اقتصاد دانش بنیان است. ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۱    
آمارها نشان می دهد که بیشتر فعالیت شرکت های تازه تاسیس فین تک در ایران، در بخش پرداخت متمرکز است. به عبارت دیگر، استارتاپ هایی که خدمات پرداخت پول را در قالب فناوری فین تک ارائه می دهد، در ایران بیشتر از سایر حوزه ها طرفدار دارند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۲۲    
رئیس پارک علم و فناوری البرز با حضور در صدا و سیمای استان البرز با مهندس مقدسی رییس صدا و سیمای استان دیدار و دستاوردها و توانمندی های این پارک را تشریح کرد. ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن و فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس به دغدغه مجلس برای حل مشکلات دانش بنیان ها گفت: بنا داریم عقب ماندگی ها در اکتشافات را به واسطه دانش بنیانها رفع کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن و فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس به دغدغه مجلس برای حل مشکلات دانش بنیان ها گفت: بنا داریم عقب ماندگی ها در اکتشافات را به واسطه دانش بنیانها رفع کنیم.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صداو سیما از مجموعه شرکت ها و توانمندی های پارک فناوری پردیس معاونت علمی بازدید کردند ...