جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۶:۳۰Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق بازرگانی»

چند ثانیه   ۵ ساعت پیش    
معاوضه اثاثیه منزل با برنج و روغن / تصویری عجیب از رشد فقر! اتاق بازرگانی نیز اعلام کرد طبق محاسبات گوناگون در 10 سال اخیر درآمد سرانه حقیقی هر ایرانی بیش از 30 درصد کاهش یافته و حدود 10 میلیون ایرانی به جمعیت فقیر کشور اضافه شده است. ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۳۴    
مرکز مهارت افزایی و توسعه سرمایه انسانی در راستای افزایش مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی و اشتغال آنان صورت می گیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۲۹    
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه از برگزاری نمایشگاه صنایع غذایی با حضور شرکت های ایرانی در بهمن ماه امسال در روسیه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: باید کار اساسی برای تدوین استراتژی توسعه صنعتی کشور صورت گیرد. سیاست های صنعتی ما با مزیت های نسبتی سازگاری ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۷    
تبریز- جلسه کارگروه صنایع لبنی اتاق بازرگانی تبریز برگزار و بر ضرورت تشکیل کنسرسیوم صادرات محصولات لبنی و غذایی به اوراسیا تاکید شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: مسائل و مشکلاتی که امروز مطرح می شود 10سال پیش هم همین مشکلات بوده است و این نشان دهنده اینکه تغییرات بنیادی در بخش صنعت و تولید رخ نداده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۱:۰۳   + ۴۱ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی نیز اعلام کرد طبق محاسبات گوناگون در 10 سال اخیر درآمد سرانه حقیقی هر ایرانی بیش از 30 درصد کاهش یافته و حدود 10 میلیون ایرانی به جمعیت فقیر کشور اضافه شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۶    
روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت دست از سر اقتصاد بردارد حتی دست حمایتی و دست دخالتی خود را بردارد و اقتصاد را به حال خود رها کند. اگر این اتفاق رخ دهد رونق اتفاق می افتد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی خاطر نشان کرد: روشن نیست که دولت مطابق با کدام سازوکار می خواهد خسارت های وارده به کسب وکارها را جبران کنند درحالی که با کسری بودجه درگیر بوده و این پرسشی است که نمی توانم جواب روشنی به آن بدهم ...
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در نخستین همایش فعالان صنعت بیمه که به مناسبت بزرگداشت روز ملی بیمه، با شعار صنعت بیمه آینده ای مطمئن، آرامشی پایدار برگزار شد، مبنای صنعت بیمه را صداقت و پشتیبانی بیان کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۰:۳۴    
دنیای اقتصاد : یک سال پس از آنکه مقام های جمهوری اسلامی از عملیاتی شدن توافق نامه جامع راهبردی 25 ساله ایران و چین خبر دادند، اتاق بازرگانی ایران به عنوان مهم ترین نهاد بخش خصوصی از عدم تمایل چین به سرمایه گذاری در ایران و افزایش گرایش پکن برای توسعه همکاری اقتصادی با رقبای منطقه ای جمهوری اسلامی ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو اتاق بازرگانی ایران در واکنش به آخرین بخشنامه بانک مرکزی، مبنی بر فروش ارز به صورت اسکناس به بازرگانان تا سقف شش هزار یورو با نرخ توافقی، بیان می کند که صحبت ما این است که چه لزومی دارد ارزمان را به این شکل بفروشیم؟ اگر ازدیاد منابع داریم که یک بحث است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۴:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران در ادامه پژوهش های مشترک خود با دانشگاه شریف به بررسی ابعاد مختلف قیمت گذاری دارو در ایران و تبعات آن پرداخته است.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۲:۰۰    
به گفته حسن فروزان فرد، رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران، هشتمین دوره همایش مبارزه با فساد که هر ساله به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد در اتاق تهران برگزار می شود، در سال جاری نیز روز شنبه، نوزدهم آذرماه در ساعات 9 تا 12 صبح در طبقه هشتم اتاق تهران برپا خواهد بود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۶    
دنیای اقتصاد : در سفر فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی اصفهان و هیات بلندپایه استان به روسیه، شورای تجاری ایران و روسیه، به عنوان شورای مشترک میان سازمان توسعه تجارت ایران و اتحادیه کارآفرینان و صنعتگران روسیه تشکیل شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا کلاهی/ رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران موضوع قیمت گذاری گاز پتروشیمی ها و صنایع انرژی بر، مساله ای قابل بحث است که قاعدتا باید توسط نهاد مستقل رگولاتوری کارشناسی و تعیین شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- مریم رحیمی : تعداد زنان حاضر در هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی نشان دهنده سهم نامتوازن بانوان از کرسی های پارلمان بخش خصوصی است. به گونه ای که در حال حاضر تنها یک زن به عنوان رئیس اتاق بازرگانی یکی از شهرستان ها بر این صندلی تکیه زده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۲:۳۸    
ساری- مهاجر، رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به استقرار کارگو در استان گفت: مشکل و محدودیتی برای تامین مرکبات و صادرات از طریق کارگو نداریم.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مسعود دانشمند عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: برای اینکه فضای اقتصادی نجات پیدا کند، باید تولید درست شود و برای تحقق این مهم هم باید حتما نظام بانکی بین المللی کار کند، تولیدمان را در بازار های جهانی بفروشیم و پول فروش مان را هم بگیریم و این چرخه راه بیافتد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین بررسی شاخص مدیران خرید(شامخ) از افت 2.8 واحدی این شاخص در آبان ماه خبر داده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۴۱    
یک کارشناس مسائل چین و اوراسیا درباره گزارش جدید اتاق بازرگانی و وضعیت سرمایه گذاری چین در ایران می گوید: تفاهم نامه 25 ساله با چین یک فرصت است که کمتر مورد توجه قرار گرفته و ضروری است تا از مدل همکاری با روسیه در رابطه با چین نیز بهره برد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۱۹    
دوره آموزشی آشنایی با حمل و نقل و بیمه در تجارت خارجی به همت مرکز آموزش اتاق بازرگانی تبریز برگزار می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی، لازمه نقش آفرینی بخش خصوصی در بازسازی دوران پساکرونا را همکاری مجامع بین المللی در تسهیل انتقال دانش و ایجاد بستر امن تجاری دانست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۶:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: استان ما صادرکننده ارزش افزوده است زیرا اقلام صادراتی ما به طور عمده به صورت خام صادر می شود و سرمایه گذاری در فراوری محصولات انجام نشده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حمل و نقل و کارنه تیر اتاق بازرگانی ایران گفت: در حال حاضر ترانزیت کالا و حمل و نقل در دنیا در حال تغییر است و همچین ناوگان های حمل و نقل نیز به سمت تکنولوژی حرکت میکنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
در سفر فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی اصفهان و هیات بلندپایه استان به روسیه، شورای تجاری ایران و روسیه، به عنوان شورای مشترک میان سازمان توسعه تجارت ایران و اتحادیه کارآفرینان و صنعتگران روسیه تشکیل شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۲۲:۵۶    
اهواز- عموری، رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: طی ماه های اخیر، عملکرد این ستاد با شرایط بهتری همراه شده که می تواند زمینه ای برای رفع هرچه بهتر مشکلات بخش خصوصی باشد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
با وجود بیش از 60 سال سابقه برنامه ریزی توسعه در کشور و سپری شدن 15 سال از ابلاغ سند چشم انداز 20 ساله، دستاوردهای برنامه ریزی کمتر از حد مورد انتظار در زمان تهیه و تصویب برنامه ها بوده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۶:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
به تازگی اتاق بازرگانی تهران و اندیشکده کسب وکار شریف، در پژوهشی مشترک به بررسی آسیب های ناشی از قیمت گذاری دستوری در هشت گروه کالایی پرداخته که یکی از کالاها نان است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۵:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از اتاق بازرگانی ایران، در نشست مشترک کمیسیون صادرات اتاق ایران، کمیسیون احداث اتاق ایران و نماینده سازمان توسعه تجارت و با حضور نمایندگان انجمن ها و تشکل های مرتبط با حوزه صادرات خدمات، تعیین میزان رفع تعهدات ارزی در حوزه صادرات خدمات بررسی شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۵:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق بررسی های اتاق بازرگانی تهران مهمترین عامل زیاندهی فزاینده خودروسازان و افت کیفیت محصولات، سیاست قیمت گذاری دستوری خودرو است که از سال 1391 دامن این صنعت را گرفته است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
گزارشی که اخیراً اتاق بازرگانی تهران منتشر کرد، نشان می دهد حذف یارانه نان، قیمت نان در شهرهای بزرگ را به طور میانگین حدود 94 درصد و در شهرهای کوچک و روستاها حدود 152 درصد افزایش خواهد داد؛ اما بسیاری از اقتصاددان به حذف یارانه نان تأکید ویژه ای دارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق بازرگانی تهران می گوید، بهترین و کم هزینه ترین اقدام برای مبارزه با فساد پیشگیری از آن و از بین بردن بسترهای فساد در اقتصاد کشور است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
شصت و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان غربی با دستورجلسه شناسایی نقاط ضعف و قدرت بازار روسیه و مکانیزم حضور فعالان اقتصادی استان در بازار روسیه با حضور سید محمودرضا سجادی سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت : اولین رویداد ملی نخود به میزبانی کرمانشاه برگزار می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۲    
سمنان- محبوبی، مشاور صنایع اتاق بازرگانی سمنان گفت: صاحبان کسب وکار برای انجام امورات و تشریفات اداری به سامانه های مرتبط مراجعه می کنند که قطعی اینترنت مشکلاتی برای آنان پدید آورده است.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران، درمورد ایجاد بحران نان هشدار داد و گفت: یکی از راهکارهای برای دسترسی فقرا به نان با حذف یارانه نان، کارت ملی خرید نان است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: تا زمانی که در حوزه بالادستی نفت در تحریم قرار داریم هیچ شرکت بین المللی نفتی نمی تواند در ایران سرمایه گذاری کند و تبعات آن را بپذیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ساری- مهاجر، رئیس اتاق بازرگانی مازندران مهمترین مانع در پرواز نکردن هواپیمای کارگرو برای صادرات هوایی مرکبات را پرداخت نشدن یارانه هزینه حمل و نقل ذکر کرد.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۶:۵۱    
آرش میرانی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق بازرگانی کرمانشاه در مطلبی به بررسی آثار منفی اختلال اینترنت بر بازار کسب و کار در این حوزه پرداخته است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین گزارش خود در تحلیل وضعیت اقتصاد جهانی به افزایش اقبال چینی ها برای سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز قطر پرداخته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۰:۱۲    
فرشید فرزانگان عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات در توییتی نوشت: چین برای تامین انرژی خود با کشور قطر قراردادی 60 میلیارد دلاری بسته است؛ فرصت هایی که به خاطر عدم پیوست به تجارت جهانی یکی پس از دیگری از دست می رود و حتی چین هم به ایران نگاهی به عنوان شریک تجاری ندارد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران در توییتی نوشت: با وجود همکاری راهبردی 25 ساله ایران و چین، شواهد حاکی از این است که پکن توجهی به سرمایه گذاری در صنعت انرژی ایران ندارد و در این میان قرارداد 60 میلیارد دلاری را برای سرمایه گذاری در گاز قطر امضا کرده است ...
بیتوته   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۳:۱۶   + ۳۲ سایت دیگر  
روزنامه شرق نوشت: با وجود همکاری راهبردی 25ساله ایران و چین، شواهد نشان می دهد پکن توجهی به سرمایه گذاری در صنعت انرژی ایران ندارد و در این میان قرارداد 60 میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری در گاز قطر امضا کرد ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۷:۰۱    
شرکت صنایع مس شهید باهنر با مشارکت سازمان نوسازی مدارس و اتاق بازرگانی کرمان، اقدام به ساخت مدرسه 6 کلاسه در راین کرمان کرده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
مهراد عباد نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: فرآوری بنزین سوپر نیاز به مواد افزودنی دارد که موجود نیست...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سرمایه گذاری مستقیم چین طی سال گذشته میلادی در عربستان سعودی 514 میلیون دلار و در امارات عربی متحده حدود 770 میلیون دلار بوده است؛ چنان که در گزارش اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به سرمایه گذاری گسترده چین در پروژه های نفتی کشور های جنوب خلیج فارس و نیز عراق تاکید شده
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران در تحقیق مشترکی که با همکاری دانشگاه شریف انجام شده به بررسی تبعات قیمت گذاری دستوری نان در ایران پرداخته است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می گوید تا زمانی که تکلیف ایران و افکار عمومی با نحوه همکاری و تعامل اقتصادی با چین روشن نشود، نمی توان به بسیاری از سوال ها پاسخ داد. ...