جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۲:۳۹Oct 2020 23

جدیدترین‌های «اتاق بازرگانی»

ایبنا   ۵۷ دقیقه پیش    
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران می گوید که در حال حاضر با مشکلاتی در واردات مواد اولیه مواجه هستیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی صنعت کشور باید چاره ای برای آن بیاندیشد.
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه با استقرار دستگاه های ذی ربط در یک ساختمان، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار ایجاد شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
گروه استان ها - رئیس اتاق بازرگانی تبریز صدور بخشنامه های لحظه ای، صادرات و واردات را سبب آسیب به تجارت بین المللی کشور دانست و گفت: بخشنامه ها سبب شده صادرکنندگان بزرگ عقب نشینی کنند چراکه آبرویشان در بازارهای بین المللی مخدوش می شود.
ایلنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: پیشنهاد ما تشکیل مرکزهای تجاری در کشورهای مختلف است که تبدیل به جایی برای تهاتر ارزی بین صادرکنندگان و واردکنندگان کشور خودمان شود ...
تحلیل بازار   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون احداث، خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران، گفت: به رغم این که درخصوص واگذاری طرح های نیمه تمام صنعتی، قانون، وجود دارد ولی متاسفانه، تاکنون، درخصوص واگذاری طرح های نیمه تمام، دولت کوتاهی کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار قم گفت: دیپلماسی اقتصادی اتاق بازرگانی قم در بخش خواهرخواندگی و معین شهرها در حد تشریفات و نمادین باقی نماند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مصطفی قمری وفا، فعال رسانه ای فیلمی از اظهارات همتی درباره صدور کارت بازرگانی برای کارتن خواب ها را منتشر کرد: چه کسانی به نام کارتن خواب ها، میلیون ها دلار ارز صادراتی را به جیب زده اند؟ ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نجفی، نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: یکی از راه های عبور از شرایط موجود و محدودیت های ناشی از تحریم ها، همکاری مشترک دولت و بخش خصوصی در زمینه فعال سازی تمامی ظرفیت های موجود در بخش های مختلف تولیدی و تجاری کشور است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: با تدابیری که اتخاذ شده کاهش روند قیمت ارز دور از انتظار نیست و امکانپذیر است. تهران – اقتصاد برتر – یکم آبان 99 ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۰۴    
اراک- چهل و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور استاندار مرکزی و رییس اتاق بازرگانی اراک برگزار شد و در این جلسه عنوان شد که 150 واحد تولیدی در مرکزی فعالیت صادراتی داشته اند.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۲۷    
رویداد Start.up! Germany Tour 2020 در کمتر یک هفته آینده به صورت مجازی برگزار می شود. ابتدای شهریور ماه، اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان اعلام کرد که چند استارتاپ ایرانی را برای شرکت در این رویداد معرفی خواهد کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دبیر فراکسیون تشکل های اتاق بازرگانی ایران گفت: بنگاه های کوچک و متوسط پویاترین بخش اقتصاد در همه کشورهای پیشرفته هستند و ضرورت دارد این بخش در اقتصاد کشور تعالی یابد و از تنگناهای موجود خارج شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت:در شش ماهه اخیر، علیرغم کاهش صادرات در کشور، استان کرمانشاه با تلاش تمامی دستگاه های ذیربط در حوزه صادرات موفق شد رشد قابل توجهی در میزان وزنی و ارزش صادرات به دست آورد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۱۰    
معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور گفت: به صراحت اعلام می کنم اتاق بازرگانی و تمام اعضای فعال آن و تشکل های شکل گرفته اقتصادی آن دارای صلاحدید حرفه ای مهارت هستند .
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۲    
علیرضا کلاهی عضو اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با بازار با اشاره به ورود بشر به عصر تلفیق گفت: بنده معتقد هستم عصر نفت به پایان رسیده است و علت اینکه شاید خیلی ها درست پیش بینی نکرده اند این است که حدود 50 هزار سال عصر غارنشینی بوده است. 10 هزار سال در شروع شکل گیری روستاها گذشت ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۳    
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش گفت: در گزارش جدید شاخص آزادی اقتصادی کشورها، ایران در میان 162 کشور، رتبه 158 شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۹    
اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین اعلام کرد: تولید ناخالص داخلی چین پس از 5 سال رشد با سرعت متوسط رو به بالا در سال 2019 به 14 تریلیارد دلار رسید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۶    
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین در واکنش به آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی، گفت: چرا اتاق بازرگانی ایران به عنوان متولی تجارت خارجی بخش خصوصی علیه دولت اعلام جرم نمی کند.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان دروبینار مسئولیت اجتماعی شرکت ها در دوران کرونا که به همت کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و کمیسیون مسئولیت های اجتماعی و تشکل های اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۴    
اراک- بیکی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با اشاره به اینکه تشکیل کانون کارفرمایی در استان مرکزی کار بسیار سنجیده ای است، گفت: اتاق بازرگانی اراک 60 نماینده در هیئت های حل اختلاف مالیاتی و تامین اجتماعی دارد.
اعتبار نوین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: اگر تنها بخشی از 80 میلیارد دلاری ارز بلوکه شده کشورمان آزاد شود، نگرانی ها از بین می رود و با همین ذخایر، بخش قابل توجهی از مشکلات ارزی کشور حل خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: طی 6 ماه ابتدای امسال میزان صادرات کشور 35 درصد کاهش یافته است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان-سیمازاهدی : اولین جلسه کارگروه بررسی و رفع مشکلات و موانع صادرات فلزات گرانبها با حضور نمایندگانی از اتاق بازرگانی اصفهان، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل استاندارد، گمرک، انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و انجمن صادرکنندگان استان اصفهان برگزار شد ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
چند شرکت تجاری مطرح و دانشگاه آمریکایی در اعتراض به اصلاحات مهاجرتی که اخذ روادید را برای کارگران ماهر خارجی دشوارتر می کند، اقدام به تنظیم دادخواستی علیه دولت آمریکا کرده اند. ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با اشاره به کاهش حجم صادرات کالا از مرزهای استان خوزستان به کشور عراق گفت: یکی از گذرگاه های تجاری کشور با عراق مرز چذابه است که با وجود مشکلات پیش آمده روند صادرات از این مرز همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: صادرات زنجان در 6ماهه نخست سال جاری کاهش 20 درصدی داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا – 2 تفاهم نامه مهارت آموزی با رویکرد اشتغال پویا و موثر برای نخستین بار درکشور بین آموزش و پرورش اتاق بازرگانی و مرکز تربیت مربی استان البرز منعقد شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۴   + ۲۹ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی اتاق بازرگانی تهران نشان می دهد که میزان صادرات کالایی ایران به اتحادیه اروپا، حدودا هشت درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۱    
زنجان-رئیس اتاق بازرگانی زنجان، گفت: فرش دستباف و شیلات ارز آوری خوبی برای زنجان دارند.
درجلسه توسعه تامین مالی تولید از طریق بازار پول و سرمایه، که به همت اتاق بازرگانی اصفهان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل شد ،مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت نویدبخش اخباری خوش برای صادرکنندگان بود.
محمد لاهوتی، رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران، بروز سوءاستفاده در حوزه صادرات کالاهای غیرنفتی و بازنگرداندن ارز را نتیجه اعمال سیاست های نادرست در حوزه کلان و هم چنین فقدان نظارت و اهلیت سنجی توسط تشکل های مربوط می داند که باعث می شود زمینه سوءاستفاده از افراد ناآگاه که ...
در راستای پیشنهاد کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار مبنی بر ضرورت ایجاد شهرک سبز به منظور استقرار واحدهای دانش بنیان و غیرآلاینده در فاصله نزدیک به مراکز دانشگاهی، نشست ویژه ای در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
واحدهای تجاری و بنگاه های اقتصادی مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای پژوهشی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: وزارت علوم علاقه مند به شکل گیری یک هم افزایی مستمر بین دانشگاه ها و واحدهای تجاری و بنگاه های اقتصادی است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۷    
ایسنا/زنجان رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان گفت: صادرات گیاهان دارویی سبب بهبود وضعیت اقتصاد کشاورزی استان می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز هدف از انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش استان البرز را کمک به آشنایی دانش آموزان و دانشجویان به اشتغال بود و گفت: فرصت اشتغال برای فارغ التحصیلان محدود است از این رو انتظار داریم با تربیت دانش آموزان بحث جانشین پروری در حوزه کسب و کار را تقویت کنیم.
دروبینار بررسی تخصصی روش های رفع تعهد ارزی که با حضور عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان و رئیس کنفدراسیون صادرات ایران برگزار شد، عنوان گردید عدم آگاهی از قانون باعث توجیه عدم ایفای تعهدات قانونی نمی شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران در نشست مجمع عمومی و بیست و هشتمین کمیته اجرائی اتاق بازرگانی و صنعت اکو، کاهش تجارت میان کشورهای عضو اکو را ناشی از نبود موافقت نامه های تجاری چندجانبه دانست و بر ضرورت تقویت تجارت درون گروهی تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- نایب رئیس اتاق بازرگانی تبریز، رفع تعهدات ارزی را یکی از مهم ترین دغدغه صادرکنندگان دانست و بر لزوم توجه دولت و بانک مرکزی به مشکلات این افراد تاکید کرد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: همه محصولات زنجیره فولاد، باید در بورس عرضه شود. هر چقدر بتوانیم شفافیت ایجاد کنیم و رانت را از بین ببریم خدمت بزرگی به تولید و اشتغال کشور خواهیم کرد.
ربیع   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی قم در این جلسه ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی اهمیت امنیت در جامعه و مشارکت همه آحاد مردم در فضای امن برای فعالیت به ویژه فعالیت های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد وی بیان داشت ...
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی معتقد است؛ با توجه به اهمیت صادرات برق به افغانستان، دولت باید با دیدگاه بلند مدت ساخت تجهیزات، طراحی و اجرای پروژه های برقی افغانستان را به دست بخش خصوصی بدهد و تنها به صدور برق به این کشور اکتفا نکند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
قدردانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی از پیشگامی اتاق بازرگانی اصفهان در حمایت از کادر درمان ومشارکت اتاق بازرگانی در تهیه واکسن کرونا .
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
در نشست بررسی فرصت های توسعه تعاملات و ارتباطات اصفهان و ترکیه که با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، نایب رئیس کمیسیون تجارت، دبیر اقتصادی سفارت ترکیه در تهران و رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه به صورت مجازی برگزار شد، عنوان شد اتاق اصفهان با ایجاد میزهای تجاری با کشورهای دوست و همسایه ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۸    
رئیس اتاق ایران در نشست دولت و بخش خصوصی از رفتار بانک مرکزی با صادرکنندگان انتقاد کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صمت شناسایی گلوگاه ها و موانع پیش روی بخش صنعت، معدن و تجارت را از مهمترین ماموریت های کارگروه پایش فضای کسب و کار در معاونت طرح و برنامه دانست. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: از 15366 شناسه صادراتی ثبت شده در بانک مرکزی، فقط 3161 فرد کارت بازرگانی فعال بوده اند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۱    
زنجان-یگانه فرد، رئیس اتاق بازرگانی زنجان، با بیان اینکه بیماری کرونا تمام مبادلات تجاری را دچار مشکل کرده است، گفت: طی سالجاری صادرات واحدهای تولیدی استان 99 میلیون دلار بوده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۲   + ۷۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: سوداگران با گره زدن بازار ارز به انتخابات آمریکا تلاش داشتند انتظارات منفی را تشدید کنند؛ حال آن که اتفاق مخربی پیش روی بازار ارز نیست.
باسمه تعالی فرصت سالشمار بزرگداشت روز ملی صادرات رسیده و به این بهانه شرایطی فراهم آورده تا بتوان از ارزش و اهمیت صادرات سخن گفت. در نگاه نخستین صادرات، فرآیندی تجاری و در بردارنده فروش خدمات و تولیدات داخلی به مشتریان خارج از مرزهای جغرافیایی است لکن تاریخ نشان داده ...