سه شنبه ۰۵ بهمنساعت ۰۹:۰۸Jan 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق ایران»

اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
1- حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور هر روز کمرنگ و کمرنگ تر می شود و سیطره دولت افزون تر. چنانکه به قول رییس اتاق ایران در نگارش بودجه سال آینده برای اولین بار حتی یک بار هم عبارت بخش خصوصی به کار برده نشده است و به گفته ایشان حتی عبارت مشارکت عمومی- خصوصی حذف و از عبارت غیردولتی استفاده شده است ...
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، رئیس اتاق ایران روند صادرات فرش را پس از اجرای پیمان سپاری ارزی غیرقابل دفاع خواند و با توجه به حضور رقبای جدی در بازارهای هدف صادرات فرش، خواستار اتخاذ سیاستی تسهیل گرانه در این بخش شد. ...
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، نایب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران از آغاز مذاکرات اتاق سیستان و بلوچستان با مقامات افغانستانی برای سرمایه گذاری در معادن این کشور خبر داد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق ایران گفت: مسئولیت اجتماعی فراتر از کمک های خیرانه است و طیفی از اقدامات، همچون انتخاب تکنولوژی موردنیاز بنگاه های اقتصادی منطبق با سلامت و محیط زیست می تواند باشد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران و چین گفت: حدود 3 ماه است که پروسه تعیین پروژه ها در وزارتخانه های مختلف آغاز شده و شرکت های بزرگ هم در حال آماده سازی پیشنهادات خود به طرف چینی هستند تا قرارداد ببندیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران اظهار داشت: فعلا در بسیاری از موارد مجبور هستیم که از ماشین آلات چینی استفاده کنیم و تا حدودی هم جواب داده است. باید بتوانیم نیازهای خود را برطرف کنیم و در برهه کنونی ماشین آلات چینی می تواند موقعیت خوبی را برای ما ایجاد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران در پاسخ به این پرسش که معادن کشور به چه تعداد ماشین آلات نیاز دارند؟ گفت: معادنی که پروانه بهره برداری و اکتشاف دارند و بتوانند به صورت متعادل کار کنند، دست کم به 15 تا 20 هزار دستگاه ماشین آلات نیاز دارند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
میانگین بودجه اتاق ایران از محل 3 در هزار درآمد مشمول مالیات دارندگان کارت بازرگانی در پنج سال گذشته حدود 160 میلیارد تومان بوده و منابع هزاران میلیارد تومانی صحت ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق ایران از اتاق های سبز گفتند؛ اینکه چگونه و با چه مدلی می توان در مصرف انرژی ساختمان ها صرفه جویی کرد.
میانگین بودجه اتاق ایران از محل 3 در هزار درآمد مشمول مالیات دارندگان کارت بازرگانی در پنج سال گذشته حدود 160 میلیارد تومان بوده و منابع هزاران میلیارد تومانی صحت ندارد.
وزیر اقتصاد گفت: در جلسه ای که بنده با وزیر اقتصاد روسیه صحبت کردم، بنا شد از طریق همان خط اعتباری که قبلاً بین دو کشور به توافق رسیده بود، فاینانس قطعه رشت - آستارا انجام شود.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۰    
ایرسا_ عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است دوره اقتدار دولت ها در اقتصاد به پایان رسیده و برای موفقیت در توسعه اقتصادی باید مسیر برای فعالیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی باز شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است دوره اقتدار دولت ها در اقتصاد به پایان رسیده و برای موفقیت در توسعه اقتصادی باید مسیر برای فعالیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی باز شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی ایران بابت بی اخلاقی صورت گرفته نسبت به نمایندگان مجلس ابراز تأسف کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
خوانساری، نایب رئیس اتاق ایران می گوید: طراحی یک مدل اجرایی برای پیاده سازی دیپلماسی اقتصادی کشور با مشارکت بخش خصوصی به منظور کسب حداکثری منافع اقتصادی ملی ضروری است.
غلامحسین شافعی پس از بازگشت از سفر عراق، توضیحاتی درباره ویدئوی منتشر شده از سخنان خود در جلسه سال قبل با روسای کمیسیون های اتاق ایران ارائه کرد.
598   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزار ش پایگاه 598، فرهیختگان درباره سفر رئیس جمهور به روسیه گزارش داده است: براساس اعلام اتاق بازرگانی از ظرفیت بالقوه 12 میلیارد دلاری برای حضور کالاهای ایرانی در روسیه (براساس اعلام اتاق ایران و روسیه)، فقط 4درصد آن فعال است ...
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
نشست کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران و اعضای طرح احیا و بازسازی معدن با فعالان اقتصادی و سرمایه داران بخش خصوصی با هدف جذب سرمایه و فعال سازی هزار معدن غیرفعال در اتاق ایران برگزار شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۰:۲۱    
دنیای اقتصاد: جدیدترین پایش تحولات تجارت جهانی که مرکز پژوهش های اتاق ایران انجام داده است، نشان می دهد، چین در پی موافقت نامه تجارت آزاد با شورای همکاری خلیج فارس است، در واقع در هفته های اخیر دیپلماسی اقتصادی چین در خاورمیانه شاهد تحولات مهمی بوده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران در نشست مشترک هیات اقتصادی ایران با فعالان اقتصادی نجف گفت: زمینه های همکاری زیادی میان دو کشور وجود دارد اما در انتقال اطلاعات به تجار دو کشور دچار ضعف هستیم.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
سید جلیل جلالی فر اظهار داشت: ما نیاز به واردات داریم و باید از روسیه هم واردات داشته باشیم. بنابراین باید در بررسی ها در مورد غلات حساس بود؛ اگر ما غلات از روسیه وارد نکنیم به خصوص امسال کشورهای زیادی هستند که تقاضای خرید غلات روسیه را دارند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون مالیات اتاق ایران با بیان "اصلاح مالیات ارزش افزوده طلا و تغییر روند دادرسی ها ازجمله مهم ترین ایرادات قانون موقت مالیات بر ارزش افزوده بود"، گفت: مهم ترین اصلاحی که برای ایجاد پوشش عمومی صورت گرفت، بررسی قانون پایانه های فروشگاهی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: وزارت نیرو تلاش می کند دبیرخانه رگولاتوری برق در آن وزارتخانه تشکیل شود؛ اما بخش خصوصی معتقد است که باید شورای رقابت درباره موضوع تصمیم گیری کند.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: رئیس اتاق بازرگانی قزوین در نشست مشترک روسای اتاق های بازرگانی ایران بارئیس سازمان توسعه تجارت تشکیل دبیرخانه ارتباط فعالان بخش خصوصی کشور بارایزنان اقتصادی اعزامی سازمان توسعه تجارت در اتاق ایران را پیشنهاد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عابدی، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران از اعمال تخفیف 50 درصدی در تعرفه کالاهای وارداتی بین کشورهای عضو دی 8 خبر داد که به زودی اجرایی می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران از وزیر تجارت عراق که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را بر عهده دارد، خواست تا با یاری بخش خصوصی، برای رفع موانع توسعه همکاری های دوجانبه تلاش کند.
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران با صدور بیانیه ای با تاکید بر تداوم همکاری اتاق های بازرگانی با مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: فعالان اقتصادی همچنان برای کمک به توسعه اشتغال و حفظ معیشت مردم، همچنان در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار داشته و برای عبور از تحریم تلاش می کنند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
غلامحسین شعرا عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران مدعی شده است که امروز اتاق بازرگانی به پستوئی برای تصمیمات خاص و استفاده از رانت ها و اطلاعات موجود تبدیل شده است ...
هیات اقتصادی ایران که به سرپرستی غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران و با همراهی محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، تعدادی از نمایندگان مجلس و گروهی از فعالان اقتصادی در عراق به سر می برد، امروز در همایش تجاری مشترک ایران و عراق شرکت کردند.
تیتر20   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران گفت: تعریف نظام توزیع و عرضه محصولات کشاورزی در بازارهای هدف خارجی راه حل اساسی برای جلوگیری از توقف کانتینرهای صادراتی و فساد این محموله ها است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق ایران ضمن بررسی دلایل برگشت برخی محصولات کشاورزی صادراتی، خواستار ترویج و آموزش مصرف سموم کشاورزی شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
کلاهی صمدی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران گفت: لغو معافیت های مالیاتی مواد اولیه خام در بودجه 1401 موجب تحرک تولیدکنندگان برای توسعه زنجیره های ارزش خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران در نشستی با فعالان اقتصادی عراق گفت: برای تداوم سرمایه گذاری باید موانع را برطرف کنیم؛ در این صورت توسعه همکاری صنعتی خودبه خود اتفاق می افتد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
نوزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران با موضوع بررسی لایحه بودجه 1401 برگزار شد و بخش خصوصی پیشنهادهای اصلاحی خود را مطرح کرد.
اقتصاد آنلاین / قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۰:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ثبت شفافیت در بخش معدن کشور قابل دفاع نیست و باید اطلاعات مالی مان در این بخش شفاف تر باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
سومین کنفرانس اقتصاد آب 27 و 28 اردیبهشت 1401 به صورت مجازی در اتاق ایران برگزار می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رییس اتاق ایران با اشاره به روند رو به رشد توسعه روابط تجاری دو جانبه در منطقه و غفلت ایران گفت: اهمیت تحولات اقتصادهای پیرامونی ایران از حیث حجم انبوه موافقت نامه های تجاری و توسعه روابط تجاری دوجانبه است.
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۴۴    
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: دید معاونت معدنی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم نسبت به تامین ماشین آلات معدنی مثبت است، اما کافی نیست. ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش بازار به نقل از اتاق ایران، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران به ارائه نکاتی درباره اشکالات و ایرادات لایحه بودجه 1401 ...
اقتصاد آنلاین / ایران خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
رییس اتاق ایران ضمن انتقاد از نحوه تدوین بودجه 1401 و بی اعتنایی به بخش خصوصی، گفت: بار اصلی درآمدهدی مالیاتی سال 1401 روی دوش مردم و بخش خصوصی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتاق ایران و چین گفت: در هر مذاکره بین المللی هرچه تعداد افرادی که دور میز با ما مذاکره می کنند یا تعداد شرکای تجاری یا سیاسی مان بیشتر شود، طبیعتا قدرت چانه زنی ما دور آن میز بیشتر خواهد شد.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران و چین گفت: بعد از سفر وزیر امور خارجه به پکن، قرار است، پروژه ها در حوزه ها نفت و گاز، بنادر، ریل و راه آهن مشخص شود. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مردم بدانند که حذف ارز ترجیحی در لایحه بودجه به معنای حذف یارانه ها نیست ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
پدیدار، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می گوید: کشورهای صادرکننده نفت و گاز راهی جز متنوع سازی صادرات حامل های انرژی ندارند؛ باتوجه به مسئله اقلیم این می تواند فرصتی خوب برای کشورها باشد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار بر مشورت گیری دستگاه های اجرایی از تشکل های اقتصادی تاکید کرده است. همین قانون، الزاماتی نیز در خصوص نوسازی فضای تشکل های اقتصادی مطرح کرده است که متاسفانه به خوبی اجرا نمی شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۸:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
هیئت تجاری اتاق ایران با هدف تحقق همکاری نزدیک تر دو کشور در حوزه های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فردا در سفری سه روزه عازم عراق می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون احداث اتاق ایران گفت: بخش فنی و مهندسی کشور به جای غیرقابل اجرا دانستن قانون جهش تولید مسکن، راهی برای مشارکت بخش خصوصی در این پروژه ارائه کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مرکز آمار اتاق ایران طبق قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار شاخص های آماری موردنیاز فعالان اقتصادی را شناسایی و بعد از تصویب شورای گفت وگو، تولید آنها را در دستورکار قرار می دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران در سال های اخیر روند مهاجرت معدن کاران ایرانی به کشورهای دیگر افزایش یافته که اصلی ترین دلیل آن پایین بودن حقوق این قشر زحمت کش است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: اتاق بازرگانی زنجان از سوی اتاق ایران به عنوان استان معین جهت افزایش تجارت با کشور اوگاندا انتخاب شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در گزارش توسعه جهانی 2021؛ داده ها در خدمت زندگی بهتر که مرکز پژوهش های اتاق ایران ترجمه کرده، تاکید شده داده ها به عنوان عامل تولید و تقویت کننده بهره وری برای اقتصاد نقش دارند.