چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۶:۵۱Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق ایران»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
یحیی آل اسحاق از اعضای اتاق بازرگانی و ریاست اتاق ایران و عراق با اشاره به نقش بازاریان در انقلاب گفت:انقلاب برای پشتیبانی کارهایش احتیاج به حمایت های مالی داشت و تمام پشتیبانی های مالی به عهده فعالین اقتصادی بود
آفتاب نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
برخی فعالان اقتصادی نیز به واسطه مکاتبات رئیس اتاق ایران با وزیر ارتباطات چندین هفته است، از اینترنت بدون فیلتر بهره مند شدند. حال سوال اینجاست، چرا نباید همه فعالان اقتصادی از این حق بهره مند شوند.
پایگاه خبری ایراسین   ۶ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران گفت: ما کاملا مشکلات جوامع کارگری را قبول داریم و می دانیم حتی کارگران با حقوق بالا هم برای هزینه های زندگی خود دچار مشکل اند و باید شرایط حقوقی اصلاح شود ولی نباید همه بار تورم را بر دوش صنعت گران بگذاریم.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
نشست مشترک اتاق ایران ایتالیا و ستفا در خصوص ارزیابی طرح های فناورانه مراکز رشد و مراکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی در سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
در نشست فعالان زیست بوم کارآفرینی اجتماعی که در اتاق ایران برگزار شد، موانع مشارکت بنگاه های اقتصادی در زیست بوم کارآفرینی اجتماعی به بحث و بررسی گذاشته شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
در اجرای موافقت اصولی شماره 8804/14/ص مورخ27/09/1401 اتاق ایران مبنی بر تاسیس و ثبت " انجمن جوانان کارآفرین استان هرمزگان" در اتاق هرمزگان ، مقرر گردید تا مجمع عمومی موسسین انجمن مزبور در ساعت 14 روز چهارشنبه مورخ 26/11 ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۷:۲۲   + ۲۷ سایت دیگر  
بر اساس گزارش بازوی پژوهش های اتاق ایران، لایحه بودجه سال 1402 شامل ملغمه ای از بندهای مالیاتی با اهداف متناقض و دارای پیامی جدی برای تولید و بخش خصوصی مبنی بر فشار بیش از پیش از ناحیه سیاست های مالیاتی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی کشور گفت: طی جلساتی که با انجمن هتلداران کشور داشتیم مقرر شد تا بتوانیم در هر هتل 4 یا 5 ستاره یک اتاق ایران داشته باشیم و 52 قلم جنس مورد استفاده در آن اتاق از صنایع دستی باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
خوانساری، نایب رئیس اتاق ایران گفت: مسئله مهم این است که دستگاه های بوروکراتیک دولت در برابر واگذاری امور اقتصادی به بخش خصوصی مقاومت می کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق ایران با اشاره به جایگاه مهم عراق در فهرست شرکای تجاری ایران در منطقه و جهان، گفت: برای ارتقای تجارت دوجانبه، شناسایی مشکلات در روابط دو کشور و ارائه راهکارهای مناسب در دستور کار است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس مرکز پژوهش های اتاق ایران با اشاره به ادعای کاهش 7درصدی مالیات تولید در لایحه بودجه 1402 گفت: مواجهه دولت با بخش تولید در بودجه سال آینده صادقانه نیست و وضع تولید حتی نسبت به امسال بدتر شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۴۶    
نگار حق طلب: به موجب اطلاعیه انجمن نظارت بر انتخابات(مرکب از نماینده وزارت صمت و نمایندگان اتاق بازرگانی) روز چهارشنبه دهم اسفندماه موعد برگزاری انتخابات در اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور اعلام شده تا پس از تعیین ترکیب هیئت نمایندگان و هیئت رئیسه اتاق های سراسر کشور ...
آنا / هفته نامه شما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل در مورد اقدامات موثر ایران در آنکارا در راستای توسعه تعاملات تجاری این دو کشور،گفت: سفارتخانه ما باید با شرکت های بزرگ و تجار جلسه برگزار کند، فرصت های اقتصادی را کشف و بخش خصوصی را هم فعال کنند تا بتوانند داد و ستد کنند.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۳:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: جدیدترین پایش ملی محیط کسب وکار کشور که با تمرکز بر استان تهران و بازه زمانی تابستان 1401 انجام شده است؛ 28 مولفه محیط کسب و کار را مورد تحقیق و بررسی قرار داده است.این مطالعه که از سوی مرکز پژوهش های اتاق ایران و با همکاری اتاق تعاون و اتاق اصناف انجام گرفته، رقم شاخص ملی 5 ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حمل ونقل و لجستیک اتاق ایران خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در آینده بندر فاو می تواند به رقیب ما تبدیل شود. عراق به کمک ترکیه و امارات تلاش دارد که بندر فاو را به راهن آهن سراسری عراق متصل و از شمال راه آهن را به ترکیه وصل کند و بخشی از ترانزیت از طریق امارات و بندرعباس به ترکیه می رود ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران وعراق بیان کرد: تقاضای واقعی ارز حدود 40 تا 50 میلیارد دلار است و باید این نیاز را تامین کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- جمیلی، رئیس کمیسیون صنایع معدنی اتاق ایران با بیان اینکه وضعیت صنعت سرب و روی به گونه ای است که باید توجه ویژه ای به آن شود، گفت: حداقل برای یک دهه آینده جایگزینی برای این فلزات نخواهیم داشت.
راه امروز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران طی حکمی 4 نماینده پارلمان بخش خصوصی در انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور را منصوب کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه اتاق ایران می گوید: عراق در حال تبدیل شدن به کشورهای حاشیه خلیج فارس است که فضای رقابتی شدیدی در بازار این کشور ایجاد کرده و بدون شناخت تحولات تجارت با این کشور دچار تنگنا خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون بین الملل اتاق ایران با انتقاد از پایین بودن حجم مبادلات تجاری ایران و نامیبیا گفت: فراهم نبودن زیرساخت های حمل و نقل میان دو کشور مهم ترین دلیل کاهش سطح روابط تجاری ایران و نامیبیا است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران با اشاره به کمرنگ شدن روابط تجاری ایران و ژاپن تحت تأثیر تحریم ها گفت: تلاش بر این است که با بهره گیری از راه کارهای مناسب امکان توسعه مناسبات تجاری بین دو کشور فراهم شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
امور بین الملل اتاق ایران با اعلام کاهش تعداد پروازها میان تهران و کاراکاس به یک پرواز در دو هفته، از کاهش تعرفه ارسال بار از کاراکاس به تهران خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق ایران گفت: در حال حاضر کشور عراق دومین شریک تجاری ایران بعد از چین است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دیپلماسی اقتصادی عربستان به دنبال طراحی و اجرای چشم انداز2030 در مسیر دگرگونی قرار دارد. در قالب این چشم انداز، ارتقای موقعیت عربستان به عنوان هاب جهانی تجارت و سرمایه گذاری و کشوری برخوردار از موقعیت برتر در جهان اسلام به اهداف کلیدی دیپلماسی اقتصادی بدل شده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نایب رئیس اتاق بازرگانی اربیل و نجف به همراه رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق در راس هیاتی از فعالان اقتصادی این کشور با حضور در اتاق ایران با جمعی از فعالان بخش خصوصی ایرانی دیدار کردند ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران، دومین نشست از سلسله نشست های تحلیل تحولات روز ایران با موضوع تاثیرات تحولات اقتصادی و اجتماعی کوتاه مدت اعتراضات، امروز دوشنبه سوم بهمن به همت مرکز پژوهش های اتاق ایران برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های اتاق ایران در جدیدترین تحلیل خود از وضعیت اقتصاد جهانی به بررسی دیپلماسی اقتصادی عربستان سعودی و برنامه های این کشور برای سال های آینده پرداخته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
یاوری، معاون بین الملل اتاق ایران می گوید: کسب کرسی های تجاری بین المللی از جمله در CACCI فرصتی برای توسعه همکاری های ما با دیگر اعضا به ویژه در زمینه های غیرتحریمی و رشد صادرات غیرنفتی است.
سلام نو / ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
جهانبخش سنجابی دبیر اتاق بازرگانی ایران و عراق، درباره جزییات ممانعت آمریکا برای ورود دلار از عراق به ایران توضیحاتی داد و گفت: محدودیتی در نقل و انتقالات نداریم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۰:۳۶    
دنیای اقتصاد : رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران از برخی بی برنامگی ها در دولت و توقف 40کشتی حامل ذخایر استراتژیک درحالی که میزان این کالاها در سطح کشور پایین است، انتقاد کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۰:۱۵    
رییس اتاق ایران جبران خسارت صنایع خراسان رضوی ناشی از کمبود گاز و برق را خواستار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با اشاره به تعطیلی حدود 10 روزه صنایع در خراسان رضوی به واسطه تشدید بحران گاز و برق گفت: درخواست صریح ما احتساب و جبران خسارتهای وارده به این بخش در کمترین زمان ممکن است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۸:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران و عراق گفت: شاخص ارزی، برآیند بازیگران متعدد همچون صادرات، واردات، سیاست خارجی، دیپلماسی اقتصادی و جنگ روانی است.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۲:۱۶    
وهاب شهرستانکی،عضو اتاق ایران و چین به دو استراتژی بزرگ چین در راستای تبدیل شدن این کشور به قدرت اقتصادی اول جهان اشاره کرد و گفت: چین دو استراتژی بزرگ دارد.یکی ایده “یک کمربند،یک جاده”است که از سال2005به این سو به طور جدی دنبال شده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش های اتاق ایران در گزارشی اعلام کرد برخی اقلام درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده در لایحه بودجه 1402، صرف نظر از بیش برآوردی دارای آثار نامطلوبی بر بخش تولید است. مرکز پژوهش های اتاق ایران گزارش لایحه بودجه 1402 از نگاه بخش خصوصی را منتشر کرد ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
افشین کلاهی رئیس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران در یادداشتی به دلایل بالا رفتن تب مهاجرت بین ایرانیان پرداخته و نسبت به افزایش مهاجرت نخبگان و فعالان اقتصادی از کشور هشدار می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اعضای پارلمان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران، به بررسی لایحه بودجه 1402 پرداختند و پیشنهادهایی برای برنامه هفتم توسعه ارائه دادند. از دوسال گذشته، کمیسیونی برای تهیه پیشنهادهای اتاق ایران ایجاد شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
گزارش شامخ آذرماه از ورود اقتصاد به رکود از ابتدای پاییز حکایت داشت. مرکز پژوهش های اتاق ایران با تحلیل کارشناسی اطلاعات گزارش شامخ در این ماه، تصویری از وضعیت اقتصاد و صنایع مختلف ارائه داده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق ایران با اشاره به حدود 4 دهه تجربه مداخله در نرخ ارز، می گوید: تثبیت نرخ ارز روی رقم 28 هزار و 500 تومان، دقیقاً از جنس سیاست های قبلی است و نتیجه ای جز ایجاد رانت و بروز فساد ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
عبدالملکی، رئیس کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته اتاق ایران با تأکید بر ضرورت یکپارچگی زنجیره صنایع دستی کشور گفت: تنها با هم افزایی و هماهنگی شاهد رشد این بخش خواهیم بود.
معدن24   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۰:۰۱    
معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران از اعلام آمادگی شرکت ملی معادن ونزوئلا CVM برای سرمایه گذاری مشترک معدنی در حوزه معادن طلای آن کشور خبر داد. به گزارش معدن24 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۱:۰۱    
صنایع ایران چند وقتی است که در یک رکود تورمی به سر می برد. گزارش های منتشر شده از سوی مرکز پژوهش های اتاق ایران هم این ادعا را تایید می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۸:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
اولیایی، رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران می گوید: آلودگی هوا در ردیف مسئولیت های اصلی حاکمیت است که باید نسبت به آن پاسخگو باشد و همه باید در این حوزه مطالبه گر باشند.
ایستنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران می گوید برای بقا در زنجیره اقتصاد بین الملل، کاهش هزینه و افزایش رقابت پذیری یک مؤلفه اساسی است و استفاده از فناوری بلاکچین تا 30 درصد هزینه های صادراتی را کاهش می دهد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۲:۴۱    
عماد صدر در هم میهن نوشت: بحران انرژی تازه شروع شده است. این بحران با زیان گسترده صنایع آغاز شده و حالا به گفته رئیس کمسیون انرژی اتاق بازرگانی، حدود دوماه ونیم است که اکثر نیروگاه های تولید برق مازوت می سوزانند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: اتاق ایران، با هدف توسعه همکاری های تجاری میان ایران و قزاقستان و همزمان با بر گزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، درنظر دارد با همکاری اتاق مشترک ایران و قزاقستان یک هیات تجاری را با همراهی وزیر جهادکشاورزی در تاریخ 5 لغایت 8 بهمن ماه امسال به شهر آستانه اعزام کند ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۲۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مدیرعامل انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران می گوید: قیمت پایین سوخت نیروگاه ها، تحریم و وارداتی بودن تکنولوژی موردنیاز تولید انرژی تجدیدپذیر مانع توسعه این صنعت شده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مدیرعامل انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران می گوید: قیمت پایین سوخت نیروگاه ها، تحریم و وارداتی بودن تکنولوژی موردنیاز تولید انرژی تجدیدپذیر مانع توسعه این صنعت شده است ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۶:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق ایران در گزارشی پژوهشی سیاست های دهگانه ای با هدف توسعه مناطق نفت خیز و محروم کشور ارائه کرد. ...