دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۲۱:۵۲Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق ایران»

نصف جهان: جلسه نهم کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان به بحث و بررسی در خصوص طرح جدید مجلس در ارتباط با تغییرات جدید قوانین حوزه معدن که در دستور کار مجلس شورای اسلامی است اختصاص یافت. ...
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های اتاق ایران با انتشار گزارشی با عنوان بایسته های راهبردی تدوین برنامه هفتم توسعه ، ضمن آسیب شناسی عملکرد شش برنامه توسعه در چهار دهه انقلاب و بررسی شرایط ویژه اقتصادی کشور، الزامات تدوین برنامه توسعه هفتم و اعمال مدیریت تغییر را تشریح و تبیین کرده است.
رئیس اتاق ایران و ارمنستان با بیان اینکه هدف ارمنستان توسعه روابط تجاری با ایران است، گفت: ممنوعیت 6 ماهه واردات کالاهای ترکیه ای به ارمنستان فرصتی برای توسعه صادرات ایران به ارمنستان است که نباید آن را از دست داد.
ایستا نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:مرکز پژوهش های اتاق ایران گزارشی با عنوان منتشر کرد که مجموعه ای از راهکارها و احکام مشخص و عملیاتی برای صیانت از کسب وکارها و جهش آفرینی در تولید است و تلاش می کند سیاست گذاران را به تمرکز بر تقویت بنیه تولیدی و افزایش سهم بخش خصوصی واقعی ترغیب کند.
مسعود خوانساری به وضعیت تراز حساب سرمایه اشاره کرد گفت: طی سال 1390 تا 1398، حدود 90 میلیارد دلار سرمایه از کشور خارج شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۸:۰۴    
یزد- آزادمرد، دبیر انجمن صنایع و معادن استان یزد و عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران معتقد است که گرانی مواد اولیه تأثیر بسیاری بر روی قیمت نهایی محصول می گذارد؛ در حالیکه سازمان حمایت همچنان این آیتم مهم را در قیمت گذاری در نظر نمی گیرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۶:۳۰    
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با اشاره به لغو بخشنامه ممنوعیت صادراتی سنگ آهن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: لغو بخشنامه ممنوعیت صادراتی در سنگ آهن اگرچه می تواند خبری مناسب برای فعالان بخش معدن باشد اما باید به یک نکته توجه داشته باشیم که این ممنوعیت از ابتدا نباید برقرار ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۶:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران با بیان اینکه 88 هزار طرح نیمه تمام در کشور داریم، گفت: صنعت احداث 3.5 میلیون نفر ظرفیت اشتغال آفرینی دارد ولی با عدم توجه به این حوزه، این ظرفیت به نصف رسیده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۰:۱۷    
گلایه بخش مولد اقتصاد از اسارت در دست بخشنامه های عده ای بروکرات حقوق بگیر و وعده رئیس مجلس برای آینده روشن اقتصادی در 5سال پیش رو، خلاصه نشست مشترک بخش خصوصی و رئیس خانه ملت بود ...
می متالز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران اعلام کرد: شفاف سازی، هوشمندسازی و مردمی سازی را به جد دنبال می کنیم و بر آن هستیم تا اولویت های تعریف شده تنها در حد شعار باقی نماند بلکه این رویکردها را اجرایی کرده و آثار آن را ببینیم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۸:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
دکتر محمدباقر قالیباف در یازدهمین نشست هیأت نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی ایران ضمن تبریک پیشاپیش میلاد دختر نبی اکرم حضرت زهرا (س) و میلاد امام خمینی (ره) و فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
یازدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۰   + ۲۸ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران توصیه کرد: در یک قانون یک ساله تعهدات بلندمدت کشور در مالیات ها و قیمت نهاده ها و غیره را نقض نکنید؛ تخلفات را طبق قانون رسیدگی کنید؛ قشر مولد کشور را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید که اصولاً تجربه ای در کسب وکار ندارند. به نظر بخش خصوصی واقعی و سالم گوش کنید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
کلاهی، رئیس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران با بیان اینکه نخستین نمایشگاه مجازی ایران می تواند خلاء حضور تجار خارجی در ایران را برطرف کند، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان در نخستین نمایشگاه مجازی ایران، از تخفیف ویژه تا سقف 35 میلیون ریال برخوردار خواهند شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۰    
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: سیاست قیمت گذاری دستوری در تمام حلقه های زنجیره فولاد آفت به دنبال دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به تبعات قاچاق دام زنده، درباره لزوم ازسرگیری صادرات دام از مجاری قانونی، گفت: باید تحلیل مناسبی درباره لزوم صادرات دام زده، پیامدهای قاچاق دام و همچنین رابطه صادرات دام و بازار گوشت قرمز داخلی به دولت و دستگاه های مسئول ارائه و نظر مساعد آنها جلب شود.
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، ارتباط بخش خصوصی در مسیر تصویب قوانین با مجلس یازدهم چگونه است؟ ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران می گوید: انتظار بخش خصوصی، فعالان اقتصادی از مجلس شورای اسلامی بیشتر از اینکه تصویب قوانین جدید باشد، نظارت بر قوانین تصویب شده قبلی است. ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات اظهار داشت: بهتر است الحاق به CFT و پالرمو در یک سطح حداقلی انجام شود، این اتفاق می تواند سیگنال مثبتی به بازار می دهد. البته روند آن ماه ها طول می کشد اما می تواند افق روشنی برای آینده اقتصادی کشور ایجاد کند.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
ساعت 24 - رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا معتقد است در صورتی می توانیم از فرصت های پیش رو بعد از لغو تحریم ها استفاده کنیم که قوانین بین المللی را بپذیریم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفت: پافشاری بانک مرکزی بر دریافت ارزی درآمدهای صادراتی سبب تضعیف و کاهش اعتبار پول ملی می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با اشاره به موضوع بررسی و اصلاح قانون معادن در مجلس گفت: اصلی ترین رویکرد برای اصلاح قانون معادن بهبود جایگاه اقتصادی این بخش از اقتصاد در کشورمان با توجه به پتانسیل هاست ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: قوانین متعدد گریبان گیر فعالیت اقتصادی شده است تا جایی که اکثر بنگاه های اقتصادی به دنبال دور زدن تحریم های داخلی هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اعضای کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران درنشست خود پیرامون صنعت مد و پوشاک، دغدغه ها و چالش های این حوزه را بررسی و یکی از مشکلات کلیدی دراین حوزه را وجود انجمن ها و نهادهای متولی مختلف دانستند که به هماهنگی و انسجام نیاز دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۷    
بندرعباس - ایرنا –گزارش تصویری از بررسی همکاری بخش خصوصی و مشارکت درسرمایه گذاری بخش های مختلف تولید دردیدار استاندار هرمزگان با معاون امور استانها وتشکل های اتاق ایران .
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
ساعت 24 - محسن حاجی بابا، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران یکی از معدود فعالان صنعتی ایران است که بدون لکنت زبان حرف می زند و در گفت آنچه می داند هراس ندارد. به طور مثال او با صراحت می گوید ریزش ارزش سهام شرکتهای بورسی ادامه دارد و روزی می رسد که شمار بالختگان به 10 میلیون سهامدار برسد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: اراده وزیر صمت بر این است که براساس سیاست های دولت و مصوبه 177 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به سمت وفور کالا، رشد صادرات، جهش تولید و بازگشت ارز به چرخه اقتصادی کشور برود.
معدن24   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۰:۵۸    
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران معتقد است دور آخر تحریم های ترامپ علیه بخش معدن و صنایع معدنی به ویژه شرکت فولاد مبارکه تاثیری نخواهد داشت. ...
معدن24   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
در نشست اخیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، مسایل روز حوزه معدن به ویژه اصلاح قانون معادن و شیوه نامه عرضه و تقاضای زنجیره آهن و فولاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران در بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات با تاکید بر این نکته که صادرات به عنوان نوک پیکان توسعه تولید و اقتصاد کشورها شناخته شده است، اظهار کرد: خیلی از فعالان اقتصادی به ناروا خانه نشین شدند؛ برخی از آن ها به محکمه کشیده شدند. برای اصلاح این رویه باید محیط را با اعتماد کنیم ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
وبینار بررسی ظرفیت های تجاری بین ایران و گرجستان از سوی معاونت امور بین الملل اتاق ایران برگزار و در این نشست، مهم ترین فرصت های تجاری پیش روی ایران و گرجستان تشریح شد.
مسعود خوانساری، ندانم کاری ها و تصمیمات عجولانه را عامل کاهش صادرات کشور بیان کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران در شورای گفت وگوی کرمانشاه با اشاره به مشکلاتی که بررسی تراکنش های بانکی توسط سازمان امور مالیاتی برای فعالان اقتصادی به همراه داشته است، گفت: این موضوع را برای طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به معاون اول رئیس جمهور ارجاع می دهیم ...
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۳:۰۴    
می متالز - یک هیات اسپانیایی متشکل از چهار شرکت از این کشور در زمینه های گردشگری، ورزش، بویلرهای صنعتی و تولید عطر، با حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران و محمد طاهری رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا دیدار و گفت وگو کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اولیایی، نایب رئیس کمیسیمون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران توسعه علم مدیریت را به کمک مشاوران این حوزه هم در بخش دولتی و هم خصوصی، ضروری توصیف کرد و معتقد است اگر قرار باشد از فرصت های بعد از لغو تحریم ها بهترین بهره را ببریم باید به کمک همین مشاوران، مطالعات بازار را انجام دهیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران می گوید: مشکلات موجود در حوزه سیاست گذاری و بخشنامه های غیر کارشناسی و خلق الساعه به برندکشی و حذف بازارهای صادراتی منجر می شود و چنان ریسک های غیرمترقبه و جدید به فعالان اقتصادی وارد می کند که فرصتی برای ایجاد ظرفیت تازه در عرصه سرمایه گذاری، صادرات و برندسازی ایجاد نمی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یک هیات اسپانیایی متشکل از چهار شرکت از این کشور در زمینه های گردشگری، ورزش، بویلرهای صنعتی و تولید عطر، با حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران و محمد طاهری رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا دیدار و گفت وگو کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اتاق مشترک ایران و ایتالیا با انجمن مدیران صنایع ایران تفاهم نامه مشترکی امضا کردند. در این تفاهم نامه به توسعه روابط آموزشی و اقتصادی بین دو طرف در حوزه های مختلف اقتصادی تاکید شد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۷    
حمیدرضا صالحی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران می گوید: مازوت سوزی معلول سیاست هایی است که در سال های اخیر نسبت به حامل های انرژی اعمال شده زیرا قرار بود از زمان برنامه سوم توسعه قیمت های حامل های انرژی به صورت پلکانی افزایش یابد ولی چنین نشد ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
روز گذشته حسن تنهایی رییس اتاق ایران و کره جنوبی از احتمال رفع توقیف این کشتی در آینده نزدیک خبر داد. خبری که توسط سخنگوی وزارت خارجه تکذیب شده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۵    
حسین تنهایی رییس اتاق ایران و کره جنوبی از احتمال رفع توقیف این کشتی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گفته می شود تا دو هفته دیگر موضوعات درباره توقیف کشتی کره ای برطرف می شود و اخبار مثبتی در این باره شنیده ایم. باید تا دو هفته دیگر صبر کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۵:۰۹   + ۲۶ سایت دیگر  
رییس اتاق ایران و کره جنوبی از احتمال رفع توقیف این کشتی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گفته می شود تا دو هفته دیگر موضوعات درباره توقیف کشتی کره ای برطرف می شود و اخبار مثبتی در این باره شنیده ایم. باید تا دو هفته دیگر صبر کنیم.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - معاونت بین الملل اتاق ایران با هدف بررسی فرصت ها و ظرفیت های تجاری بین ایران و گرجستان نشستی با حضور رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان، نمایندگان اتاق های استانی، کمیسیون ها و تشکل ها، دوشنبه 29 دی برگزار می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران با اشاره به اینکه واردات با ارز اشخاص باعث سهل تر شدن دسترسی افراد به مواد اولیه می شود، افزود: واردات با ارز اشخاص به سود تولید خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۲:۰۱    
دبیرخانه مشترک میان اتاق ایران و تهران با سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ایجاد می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : معاون بین الملل اتاق ایران در نشست معرفی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری ایران و یونان با تشریح وضعیت اقتصادی این کشور و اهمیتی که به جذب سرمایه های خارجی می دهد، سرمایه گذاری مشترک و تولید کالاهایی که در بازار یونان و کشورهای پیرامونی خواهان دارد را مهم دانست ...
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران می گوید: مازوت سوزی معلول سیاست هایی است که در سال های اخیر نسبت به حامل های انرژی اعمال شده است. قرار بود از زمان برنامه سوم توسعه قیمت های حامل های انرژی به صورت پلکانی افزایش یابد ولی چنین نشد ...
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - معاون تشکل ها و امور استانهای اتاق ایران گفت: اقتصاد کشور بیش از آن که به کاهش نرخ ارز نیاز داشته باشد به ثبات در بازار ارز نیاز دارد و کاهش شدید نرخ ارز نیز می تواند شوک هایی را به اقتصاد وارد کند.
تیک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دبیر اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی گفت: با خروج امریکا از برجام و اعمال شدیدترین تحریم ها بر علیه کشورمان تجارت ایران و کره جنوبی به سمت صفر میل کرده است و تنها چند شرکت خصوصی از طریق مسیرهای خاص با شرکت های کره ای در ارتباط هستند. ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۱:۰۰    
گناباد (پانا) - طرح مشارکتی تامین تبلت دانش آموزی در گناباد اجرا شد. طرح مشارکتی تامین تبلت دانش آموزی با مشارکت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان و جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق ایران در گناباد اجرا شد. ...