شنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۳:۳۷Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق ایران»

رکنا   ۶ ساعت پیش    
رکنا اقتصادی: حاجی آقامیری، رئیس کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق ایران گفت: میزان صادرات فرش ایرانی از 426 میلیون دلار در سال 96 با سقوط آزاد طی 3 سال به کمتر از 100 میلیون دلار رسید و در سال گذشته به 52 میلیون دلار و امسال به کمتر از این مقدار رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون بین الملل اتاق ایران با ارائه 6 پیشنهاد برای مقابله با چالش های ناشی از تحریم در تجارت ایران و مجارستان، خواستار تشکیل یک کارگروه اختصاصی برای تدوین استراتژی ارتقای سطح روابط تجاری دو کشور شد.
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های اتاق ایران با اشاره به انجام پروژه اصلاح و یکپارچه سازی مقررات حوزه تجارت الکترونیکی، از همه دستگاه های حاضر در حوزه تجارت الکترونیکی خواست برای بهبود کیفیت خروجی این پروژه اتاق ایران را یاری کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: مرکز پژوهش های اتاق ایران در گزارشی با عنوان مروری بر تجربه چند اتاق موفق و آموزه های آن برای ایران ، ساختارها و عملکرد اتاق های منتخب در جهان را مورد بررسی قرارداده و مواردی که می تواند در بهبود روند فعالیت های اتاق های مشترک ایران مفید واقع شود را مورد تاکید قرار داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۰:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد -گروه بازرگانی : کمیسیون صنایع غذایی اتاق ایران با حضور فعالان بخش خصوصی و مقامات دولتی برگزار شد. در این نشست افراد حاضر به بیان مشکلات در بخش صادرات محصولات غذایی پرداختند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران با انتقاد از افزایش ناگهانی تعرفه واردات برخی محصولات ایران در تاجیکستان، گفت: برای افزایش سطح همکاری های تجاری میان دو کشور، نیازمند برقراری تعرفه ترجیحی میان ایران و تاجیکستان هستیم.
آیین پایانی سیزدهمین دوره جشنواره ملی بهره وری با تقدیر از 9 پروژه برتر، برگزار شد. براساس مسائل مطرح شده در این نشست، محیط اقتصادی کشور برای حرکت به سمت رشد بهره وری مهیا نیست. ...
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۸:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
سیزدهمین دوره جشنواره ملی بهره وری با ارائه پروژه های برتر توسط مدیران پروژه های ارتقای بهره وری و برگزاری پنل تخصصی روسای کمیسیون های اتاق ایران در مورد چالش ها و راهکاری مدیریت بهره وری در کسب و کارهای کشور در روز دوشنبه مورخ 30 بهمن ماه 1402 در محل اتاق بازرگانی ایران از ساعت 9 تا 12 برگزار شد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۸:۰۱    
رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران با انتقاد از تداوم قیمت گذاری ارز صادراتی، 5 پیشنهاد برای توسعه صادرات غیرنفتی ارائه کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران با ابراز تاسف از سیاست های غلطی که منجر به افزایش مهاجرت نیروی انسانی کشور شده است، گفت: به همین دلیل باید برنامه آموزش و ارتقا مهارت را در فارغ التحصیلان در دستور کار قرار دهیم.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۷    
یک عضو اتاق ایران و چین معتقد است: من فکر می کنم محدوده 54 تا 55 هزار تومان، محدوده مناسبی برای قیمت دلار تا پایان سال است.
پس از 9 ماه انتظار که از تشکیل دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران می گذرد، سرانجام وزیر صمت پایش را به خانه بخش خصوصی گذاشت، تا شنونده سخنان فعالان اقتصادی باشد. ...
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران خطاب به وزیر صمت گفت: شما وزیر صنعت، معدن و تجارت هستید. خواهشم این است که شما 30 درصد از وقت تان را برای معدن بگذارید. آنقدری که مرغ و تخم مرغ وقت شما را می گیرد، معدن نمی گیرد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
نشست مشترک فرشته امینی رئیس کمیسیون توسعه صادرات و مدیریت واردات اتاق بازرگانی اصفهان و نایب رئیس اتاق ایران با امیر مقدم رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار شد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش جهان اقتصاد وبه نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، رویداد سیزدهمین دوره جشنواره ملی بهره وری با حضور ریاست کمیسیون های تخصصی اتاق ایران در قالب داوری پروژه های مسابقه ملی بهینه کاوی و مسابقه ملی تجربه های موفق با داوری 33 پروژه از شرکت های برتر ایران به پایان رسید. ...
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون حقوقی و حمایت قضایی و مقرراتی اتاق ایران اعلام کرد: با ابلاغ استرداد حق الثبت اضافی تنظیم اسناد رهنی شرکت های دانش بنیان و تولیدی، دریافت حق الثبت بیش از نیم درصد غیرقانونی است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۶:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
کد خبر: 917420 / دیروز, 05:00 / پول و سرمایه یک عضو اتاق ایران و چین معتقد است: با این تفاسیر، من فکر می کنم محدوده 54 تا 55 هزار تومان، محدوده مناسبی است. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۵:۱۵    
سعید اشتیاقی، فعال اقتصادی و عضو اتاق ایران و چین در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس درباره وضعیت بازار ارز و روند قیمت ها تا پایان سال می گوید: در رابطه با بازار ارز باید بگویم که ما دو مرحله ای که تقاضا برای ارز بالا می رود را پشت سر گذاشتیم؛ یکی سال نو چینی و دیگری [...]
فود پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
دکتر محمدعلی رضایی به عنوان رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران انتخاب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران گفت: با چالش هایی که در مسیر صدور و تمدید کارت های بازرگانی وجود دارد، پیش بینی می شود کارت های بازرگانی اجاره ای زیادی صادر شود که حیثیت بازرگانی کشور را از بین ببرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۲    
در دیدار نماینده بنیاد سعدی در ازبکستان با رئیس دانشگاه دولتی امیرعلی شیر نوایی ازبکستان، درخصوص تأسیس اتاق ایران در این دانشگاه توافق شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۷:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در دوره دهم، مسئولان و فعالان بخش خصوصی به بیان مشکلات پرداختند و وزیر صمت هم قول داد این مشکلات پیگیری شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد -گروه بازرگانی : نخستین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران به ریاست صمد حسن زاده با حضور وزیر صمت برگزار شد. عباس علی آبادی اولین وزیر کابینه دولت سیزدهم بود که در دوره دهم به اتاق آمد و پای صحبت های فعالان اقتصادی نشست ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۱    
خبر آنلاین نوشت: سعید اشتیاقی، فعال اقتصادی و عضو اتاق ایران و چین درباره وضعیت بازار ارز و روند قیمت ها تا پایان سال می گوید: در رابطه با بازار ارز باید بگویم که ما دو مرحله ای که تقاضا برای ارز بالا می رود را پشت سر گذاشتیم؛ یکی سال نو چینی و دیگری سال نو میلادی. این دوره ها، [...]
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
عضد اتاق بازرگانی ایران و چین می گوید: در برهه ای که بانک مرکزی می گوید نرخ تورم 40 درصد است و پایه پولی 25 درصد افزایش پیدا کرده، ما هم نظرمان این بود که باید 10 درصد روی قیمت ارز می آمد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اکوایران: بالاخره وزیر صمت پس از 9 ماه که از تشکیل دور دهم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می گذرد، به اتاق آمد تا حرف های بخش خصوصی در خانه آنها بشنود. در نهمین نشست هیات نمایندگان، رئیس جدید اتاق ایران به نقد عملکرد دولت پرداخت و از وضعیت نامساعد محیط کسب و کار گلایه کرد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران اظهار کرد: از سال 97 موضوع رفع تعهد ارزی و عرضه ارز در نیما برای شرکت های بزرگ حل شده است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر به گزارش خبرنگار مهر، سید باقر شریف زاده، نایب رئیس کمیسیون صنعت اتاق ایران در نهمین نشست هیأت نمایندگان اتاق ایران با تشریح مشکلات کلان و خرد حوزه صنعت، گفت: در سطح کلان، صنعت مشکلاتی دارد، ناترازی ها و عدم توازن انرژی، ضعف قانون گذاری ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
به گفته رییس اتاق ایران اقدام اخیر دولت در انتشار 280 هزار میلیارد تومان اوراق سپرده خاص یک ساله با نرخ سود علی الحساب 30 درصد هزینه تولید را بالا می برد به ویژه که این امر همزمان با نوسانات ارزی اخیر اتفاق افتاده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
نصر: رئیس اتاق ایران گفت: بخش خصوصی آماده همکاری و همراهی با دولت برای تهیه و تدوین قانون بهبود سرمایه گذاری و تقویت تولید رقابت پذیر است تا افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد محقق شود.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، نهمین نشست از دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران با حضور صمد حسن زاده رئیس جدید اتاق بازرگانی، عباس علی آبادی وزیر صمت و سایر فعالان اقتصادی برگزار شد ...
رییس اتاق بازرگانی ایران خطاب به وزیر صمت گفت: مداخله در امور بنگاه ها و خصوصا قیمتگذاری را ممنوع اعلام کنید؛ چراکه قیمتگذاری یعنی خواندن فاتحه اقتصاد و جایگزین کردن آن با رانت است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: ما با تمام قوا از اتاق ایران حمایت می کنیم و مقام معظم رهبری هم همواره بر حضور بخش خصوصی تاکید دارند و می گویند همه چیز باید به بخش خصوصی واگذار شود و دولت فقط ناظر باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
رییس اتاق ایران از دولت خواست که با به کارگیری عزم جدی برای اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، تسهیل تامین مالی بنگاه های تولیدی را در دستور کار قرار دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رئیس اتاق ایران بیان کرد: صنعت ایران باید به دنبال بازارهای بزرگتر باشد و نباید ظرفیت های صادراتی کشور به عراق و همسایگان محدود شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۰۲    
شهردار تبریز در دیدار با رئیس اتاق ایران به تشریح ظرفیت های سرمایه گذاری تبریز و آذربایجان شرقی پرداخت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۰۷   + ۵۲ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران گفت: با توجه به سیاست های دولت و بانک مرکزی، ثبات بازار ارز در ماه های ابتدایی سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۵    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کسب وکار های نوین و دانش بنیان اتاق ایران درباره تأثیر حمایت از محصولات باراولی شرکت های دانش بنیان گفت: با این حمایت می توان محصولات را بیمه و ریسک خرید آنها را به صفر رساند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
آقامیری، رئیس کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق ایران کاهش میزان رفع تعهد ارزی برای فرش دستباف در بودجه سال آینده تمدید نشده، اما فعالان حوزه فرش همچنان به دنبال راه حلی برای تمدید این قانون هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
شهردار تبریز در دیدار با رئیس اتاق ایران به تشریح ظرفیت های سرمایه گذاری تبریز و آذربایجان شرقی پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: معاونت بررسی های اقتصادی اتاق ایران در یک گزارش پژوهشی چالش های نظام ارز چند نرخی در ایران را بررسی کرده است. بر اساس این گزارش، بخش مهمی از رشد اقتصادی کشورهای درحال توسعه و بازارهای نوظهور از محل رشد خالص صادرات تامین می شود و یکی از متغیر های مهم اثرگذار بر خالص صادرات، نرخ ارز است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران گفت: باید برندهای ملی در حوزه پوشاک و صنعت نساجی تقویت شود؛ صنعت پوشاک به عنوان یک کالای استراتژیک توان تبدیل شدن به پیشران اقتصادی کشور را دارد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
کتاب قراردادهای استارتاپی با تاکید بر قراردادهای مالکیت فکری نوشته فرهاد بیات و محمد صادق آزمندیان توسط مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران منتشر شد. ...
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
گزارش شاخص مدیران خرید (شامخ) اتاق ایران نشان می دهد در دی ماه 1402، تولیدکنندگان با شوک ناپایداری ارز روبه رو شده اند و نیروی کار به شدت آن را تحمل کرده است. این گزارش نمایانگر تأثیرات منفی شوک ارزی بر کل اقتصاد و صنعت است ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: به خاطر وجود حجم بالای مسافران و زائران ایرانی و خارجی هم اینک توسعه فضاهای اقامتی و گردشگری در استان قم بیش تر از سایر زیرساخت ها احساس می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ویتنام گفت: اتفاقات اخیر و درگیری های منطقه ای باعث شد بازار ارز دوباره درگیر موج روانی و هیجانات کاذب شود که تا پایان سال عقبگرد خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران با تشکیل کارگروه تدوین پیش نویس قانون کسب وکارهای اجتماعی، با مرکز پژوهش های مجلس برای تدوین این قانون، همکاری می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق ایران به بیان توضیحاتی درباره اهمیت حمایت از تولیدات بار اول شرکت های دانش بنیان پرداخت.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ویتنام گفت: اتفاقات اخیر و درگیری های منطقه ای باعث شد بازار ارز دوباره درگیر موج روانی و هیجانات کاذب شود که تا پایان سال عقبگرد خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران با حضور در مجموعه ایران خودرو تبریز، تکمیل زنجیره تولید خودرو به خصوص در حوزه بدنه و رنگ را جزو نیازهای اصلی این مجموعه برشمرد.