پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۰۹:۳۲Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارت های بازرگانی»

برترین ها / ایبنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایبِنا: کارت های اجاره ای بازرگانی زمانی مصرفشان برای رای های اجاره ای بود که بعد از آن هم باطل نشد و حالا مصرف تجاری پیدا کرده است. بخش خصوصی عنوان می کند بانک مرکزی هجمه ناروا به به اتاق بازرگانی وارد کرده ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه با اشاره به اینکه از اتاق ایران تنها بخش بازرگانی آن مانده و مابقی بخش ها وجود خارجی ندارند، گفت: طبیعی است که درباره افشای اطلاعات کارت های بازرگانی یکبار مصرف، واکنش نشان داده شود.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - اعضای یک شبکه مجرمانه استفاده از کارت های بازرگانی یکبار مصرف که پیش از این رییس کل بانک مرکزی در قالب صادرات 70 کارتن خواب مطرح کرده بود، بازداشت شدند. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۳۶    
سخنگوی قوه قضاییه با حضور در بخش گفت وگوی ویژه خبری درباره برنامه ی قوه قضاییه برای پرونده ی کارت های بازرگانی و کارتن خواب ها و ارگان های مربوط به ارز و واردات و صادرات صحبت کرد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۴۷   + ۷۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: 19 نفر از شبکه مجرمانه ای که با استفاده از کارت های بازرگانی 70 نفر از افراد کم بضاعت اقدام به صادرات کرده بودند توسط وزارت اطلاعات بازداشت و تحویل مقامات قضایی شدند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
حریری، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین ضمن محتمل دانستن تخلف اتاق بازرگانی در صدور کارت بازرگانی برای کارتن خوابها، شناسایی متخلفین اصلی را در صورت شفاف سازی رئیس بانک مرکزی ممکن دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: یک هزار و 200 میلیارد تومان طلب مالیاتی در استان وجود دارد که بیشترین طلب پرداخت نشده آن مربوط به دارندگان کارت های بازرگانی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: سوء استفاده کنندگان از کارت های بازرگانی باید نصف ارزش کالای وارد شده را جریمه بدهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ثبت کارت بازرگانی به نام 70 کارتن خواب مسئله ای است که از سوی رئیس کل بانک مرکزی بیان شده و مورد انتقاد متولیان صدور این کارت قرار گرفته است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۵    
بعد از این افشاگری برخی از اعضای هیات رییسه اتاق های بازرگانی کشور و همچنین تاجران باسابقه و خوش سابقه کشور روی نکته ای دست گذاشتند که یکی از مصادیق آن را این رسانه در مورد انتخابات اتاق بازرگانی اخیر در کردستان به صورت ویژه دنبال کرد و همچنان منتظر اقدامات دستگاه های نظارتی و حصول نتیجه است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: بر اساس دستور العمل ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت از این پس تمامی کارت های بازرگانی از طریق سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری تائید می شوند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۲۰    
حامد رنجبر نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی سنندج: متأسفانه صدور و تمدید فله ای کارت های بازرگانی باعث تخلفات و فرار مالیاتی زیادی شده و این کارت ها امروز در مرزها خرید و فروش می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی سنندج با بیان اینکه اتاق بازرگانی اقدامی برای بخش خصوصی و رونق تولید انجام نداده است، گفت: متأسفانه صدور و تمدید فله ای کارت های بازرگانی باعث تخلفات و فرار مالیاتی زیادی شده و این کارت ها امروز در مرزها خرید و فروش می شود.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۳۶    
محمود نجفی عرب، رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران، اقدام بانک مرکزی را در طرح موضوعات غیردقیقی چون عدم بازگشت 27 میلیارد دلار ارز صادراتی یا کارتن خواب بودن 70 صادرکننده که ارز خود را به کشور برنگردانده اند، پوپولیستی و فرار به جلو خواند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۶:۴۷    
مشهد- بهار امسال جنجال هایی برای وضعیت کارت های بازرگانی به وجود آمد که بر اساس آن مهلت هایی برای ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان و تولیدکنندگان تعیین شد تا بازرگانانی که از اوایل سال 97 تا پایان سال 98 محصولاتی را صادر کرده بودند تا تاریخ معین شده ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی کشور ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
پس از آنکه چند ماه قبل بانک مرکزی اعلام کرد که رقم بازنگشته ارز حاصل از صادرات بیش از 27 میلیارد دلار بوده و به دنبال آن، اعضای اتاق بازرگانی با رد این عدد اعلام کردند که عدد مربوط به دارندگان کارت های بازرگانی بسیار کمتر بوده ...
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۰    
معاون توسعه تجارت سازمان صمت هرمزگان چرایی تعلیق برخی از کارت های بازرگانی در هرمزگان را تشریح کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بخش عمده ای از عدم بازگشت ارز در کشور مربوط به 250 نفر است که از کارت های بازرگانی یک بار مصرف استفاده کردند و به اسم کارتن خواب ها کارت بازرگانی گرفتند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
وزارت صمت، اتاق بازرگانی ایران، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور، موظفند نسبت به فساد های گسترده با استفاده از کارت های بازرگانی و فرار ارز های صادراتی شفاف سازی و اطلاع رسانی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۴۷    
گروه استان ها- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: اجرای طرح اعتبارسنجی و رتبه بندی کارت های بازرگانی میزان صادرات استان را محدود کرده و جلوی صادرات برخی شرکت های دانش بنیان را گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
خبر اخیر رییس کل بانک مرکزی درباره سو استفاده از کارت های بازرگانی ،این روز ها دوباره موضوع کارت های یکبار مصرف را داغ کرده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۶    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس بانک مرکزی، گفت: تنها دو درصد از کسانی که کارت بازرگانی گرفته اند جعلی بوده اند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۳    
قانون درباره صدور کارت بازرگانی برای 70 کارتن خواب و دریافت میلیاردها دلار ارز با استفاده از این کارت های بازرگانی چه می گوید؟ من این موضوع را یک قانون شکنی واضح و مبرهن و یک فاجعه اقتصادی و نظارتی می دانم
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۱۲    
رئیس اتاق ایران: در سازمان ثبت 700 هزار شرکت کاغذی با ارائه مدارک لازم به ثبت رسیده که برای برخورد با آنها سازمان ثبت را مواخذه نمی کنند. تعداد قابل توجهی حساب اجاره ای در شعب بانک ها گشوده می شود که برای برخورد با آنها نیز مدیران بانک ها را مواخذه نمی کنند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد استفاده از معوقات مالیاتی کارت های بازرگانی به منظور تامین بخشی از منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ را ارائه کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۱:۴۶   + ۶۰ سایت دیگر  
به گفته همتی رئیس کل بانک مرکزی، بررسی ها نشان داد که 70 نفر از این افراد کارتن خواب بوده اند و با استفاده از کارت های بازرگانی یکبار مصرف این صادرات انجام شده است. از این رو بانک مرکزی نام این متخلفان را به قوه قضاییه تحویل خواهد داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۱:۱۵   + ۶۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه وضعیت بورس بهبود خواهد یافت، از عرضه داراسوم در آینده ای نزدیک خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۴۵    
صادرکنندگان در دو سال اخیر 27 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات یعنی رقمی معادل سه برابر کل صادرات نفتی ایران در سال 98 را به وسیله کارت های بازرگانی اجاره ای به جیب زده اند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۲۸   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی تازه ترین ها فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: بحث کارت های بازرگانی یک بار مصرف و جمع آوری این کارت ها به همکاری مشترک وزارت صمت و اتاق بازرگانی بستگی دارد و اصل بر این است که این کارت ها جمع آوری شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۱    
گروه استان ها عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان فارس گفت: از رویکردهای مهم تشکیل کانون زنان بازرگان جلوگیری از سوءاستفاده و تقلب کارت های بازرگانی به نام بانوان بود .
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - رئیس اتاق بجنورد می گوید: در کنار تحریک و کرونا، تعلیق کارت های بازرگانی بر کاهش صادرات مؤثر بوده و چنانچه تعلیق صادرات ادامه یابد صادرات خراسان شمالی به صفر خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد که افزایش متقاضیان کارت بازرگانی ارتباط مستقیم با افزایش تعداد کارت های تمدید نشده دارد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رتبه بندی فعلی بازرگانان براساس سامانه رتبه بندی اتاق بازرگانی ایران انجام می شود که بررسی مواد قانونی حاکی از آن است که این رتبه بندی توسط این مرکز وجهه قانونی ندارد.
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت های بازرگانی وجود دارد و در این صورت باید بررسی های زیادی صورت گرفته و تحقیقاتی نیز در این زمینه بین کشور های موفق انجام گیرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
آبادان- نایب رئیس اتاق بازرگانی آبادان گفت: چنانچه اجاره کارت بازرگانی محرز شود، اتاق بازرگانی اجازه تعلیق کارت فرد مورد نظر را دارد ولی ابطال کارت با وزارت صمت است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اتاق بازرگانی اهواز با بیان اینکه واگذاری و اجاره کارت های بازرگانی براساس قانون ممنوع است، از باطل شدن کارت های بازرگانی اجاره ای خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۴:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: مطابق برخی آمارها، کارت های بازرگانی یک سال مصرف طی یک سال فعالیت خود، به طور متوسط 90 برابر کارت هایی که تمدید می شوند، واردات انجام می دهند.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در نود و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با اشاره به انتشار گزارش میزان رفع تعهدات ارزی حاصل از صادرات از سوی بانک مرکزی از بازگشت 90 درصد ارز صادراتی کارت های بازرگانی صادر شده در سال 98 در اتاق اصفهان خبر داد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۴۲    
متاسفانه در چند سال گذشته کارت های بازرگانی به ابزاری برای قاچاق و سودجویی تبدیل شده اند. به طوری که در اکثر پرونده های کلان قاچاق رد پای کارت بازرگانی دیده می شود. در همین رابطه، تنها آورده کارت های بازرگانی، وجود مالیات ها و مجازات های سنگین برای مرزنشین ها بوده است.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی به تازگی گزارشی منتشر کرده است از تحقیقاتی که توسط کارشناسان این مرکز در رابطه با آسیب شناسی وضعیت صدور کارت بازرگانی صورت گرفته است.
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با انتشار گزارشی به آسیب شناسی وضعیت صدور کارت بازرگانی و ارائه راهکارهای اصلاحی آن پرداخته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۳:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به آسیب شناسی وضعیت صدور کارت های بازرگانی و ارائه راهکارهای اصلاحی پرداخت. ...
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تعلیق کارت های بازرگانی تجار درحالی اجرایی شده است که فرصت چندانی به آغاز بازه طلایی صادرات خرما و پسته نمانده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
علی کردی و ریئس کانون کارآفرینی استان لرستان با بیان اینکه کارت های بازرگانی قلابی به گفته مسئولین مالیاتی بیش از 70 هزار میلیاردتومان به اقتصاد کشورخسارت وارد کرده و باعث فرار مالیاتی شده است گفت: اگر اتاق بازرگانی به وظایف خودش عمل می کرد، اقتصاد امروز یک اقتصاد پویاتر و فعال تر داشتیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با تاکید بر برخورد شدید با استفاده کنندگان از کارت های بازرگانی صوری گفت: اموالی که این افراد داشته اند توقیف و به بانک مرکزی عودت داده می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یک فعال بخش خصوصی با بیان اینکه کارت های بازرگانی قلابی به گفته مسئولین مالیاتی بیش از 70 هزار میلیاردتومان به اقتصاد کشورخسارت وارد کرده و باعث فرار مالیاتی شده است گفت: اگر اتاق بازرگانی به وظایف خودش عمل می کرد، اقتصاد امروز یک اقتصاد پویاتر و فعال تر داشتیم.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۵۷    
در حالی رییس کل بانک مرکزی از عدم بازگشت 27 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات غیر نفتی خبرمی دهد که رئیس اتاق کرمان مدعی است که رقم ارزی که به کشور برنگشته فاصله فاحشی با 27 میلیارد دلار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان از ضرورت ساماندهی کارت های بازرگانی یکبارمصرف خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
مودودی، رئیس سابق سازمان توسعه تجارت گفت: در سال های اخیر با پدیده جدیدی به نام کارت های بازرگانی اجاره ای مواجه ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.