سه شنبه ۳۱ فروردینساعت ۰۰:۱۴Apr 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارت های بازرگانی»

پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش نما، در طی سال های گذشته شیوع استفاده از کارت های بازرگانی موسوم به یکسال مصرف توسط افراد سودجو، به بستری برای وقوع مفاسد اقتصادی نظیر قاچاق کالا و فرار مالیاتی تبدیل شده بود ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
فرارهای مالیاتی، بدهی گمرکی و قاچاق کالا از مبادی رسمی صرفا نمونه هایی از آسیب های کارت های بازرگانی اجاره ای است، تبعاتی که موجب شد بهارستان نشینان با تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مُهر باطلی بر رانت و سواستفاده از این کارت ها زده و متخلفان این حوزه را نقره داغ کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس با اشاره به اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز معضل کارت های بی نام بازرگانی را برطرف می کند، گفت: مسئولیت اجرای دقیق این قانون برعهده رئیس جمهور است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاح قانون مبارزه قاچاق کالا و ارز ابراز امیدواری کرد که این اصلاحیه بتواند جلوی قاچاق خصوصا از مبادی رسمی کشور را بگیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
قطعی یکی از استعلام های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی کارت های بازرگانی موجب توقف فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی شده و مکاتبات وزیر صنعت با رئیس قوه قضائیه در مورد رفع این مشکل هنوز به نتیجه نرسیده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون کسب و کار اتاق بازرگانی ایران گفت: متأسفانه مدتی است اتصال برخط سامانه قوه قضاییه به سامانه جامع تجارت برای استعلام سوء پیشینه متقاضیان تمدید و صدور کارت بازرگانی قطع شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دستگاه قضا بارها بر لزوم ساماندهی کارت های بازرگانی یکبار مصرف و کاهش قاچاق تأکید داشته است اما عملکرد مرکز فناوری اطلاعات قوه قضاییه در این زمینه قابل قبول نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
در ایران، فرار مالیاتی عموماً از طریق استفاده از کارت های بازرگانی دیگران، صدور فاکتورهای صوری و دو دفتره بودن، حساب های اجاره ای، دستگاه های پوز بی هویت، قاچاق کالا و... رخ می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
همدان -رئیس اتاق بازرگانی همدان گفت: بانک مرکزی با تعلیق بخشی از کارتهای بازرگانی در شرایطی که هیچ راهکار مناسبی برای برگشت ارز فراهم نکرد فعالان اقتصادی استان همدان را با مشکلات عدیده روبرو ساخت و خسارت های اقتصادی سنگینی بر فعالان اقتصادی وارد کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
از سال 1393 که وظیفه صدور و تمدید کارت های بازرگانی در منطقه آزاد قشم به مجموعه وظایف مدیریت بازرگانی و اصناف این سازمان محول شد تا پایان سال 1399، بیش از یک هزار و 151عدد کارت بازرگانی صادر شده است.
قلم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
هفته اول فروردین خبر هایی مبنی بر آزاد شدن واردات واکسن کرونا توسط شرکت های خصوصی منتشر شد. تجربه عدم ورود ارز های تخصیص داده شده دولتی به واردکنندگان ...
وزیر صمت در نامه ای به رییس قوه قضاییه اعلام کرد علیرغم پیگیری های مکرر، دسترسی برخط به سابقه کیفری دارندگان و متقاضیان کارت بازرگانی جهت رتبه بندی این کارت ها هنوز فراهم نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
علی رغم بهره برداری از سامانه یکپارچه اعتبارسنجی کارت های بازرگانی و انتقال فرایند آن به سامانه جامع تجارت، وزیر صمت طی مکاتبه ای با رئیس قوه قضائیه اظهار کرد نه تنها دسترسی جدیدی برای سامانه مذکور ایجاد نشده ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
احتشام، رئیس شورای ملی زعفران معتقد است: سازمان تعاون روستایی و وزارت جهاد کشاورزی با خرید توافقی زعفران سوداگری و دلالی را ترویج داده است در حالی که مدعی حمایت از کشاورز است اما حتی نتوانسته در راستای حمایت، در بازارهای جهانی برندسازی کند و مشتریان وفاداری برای محصول زعفران کشور جذب کند.
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تولید گوشت مرغ در استان بیش از نیاز است، بر ضرورت مدیریت زنجیره تولید و عرضه تاکید کرد و گفت: یکی از راهکارهای مدیریت بازار مرغ علاوه بر ممنوعیت های خروجی، بازرسی و نظارت ها نیز باید موثر و کاربردی باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان دبیرکل اتاق بازرگانی اهواز با بیان اینکه کارت های بازرگانی تا پایان اسفندماه اعتبار دارند، گفت: با پیگیری هایی که صورت گرفته، اعتبار این کارت ها در استان خوزستان تا پایان اردیبهشت ماه سال 1400 تمدید شد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۵    
علیرضا رزم حسینی گفت: سال جاری هزار و 365 واحد راکد و تعطیل در کلینیک صنعتی عارضه یابی و به چرخه تولید بازگشتند که این سیاست ادامه پیدا خواهد کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - موسی خلیل الهی در نشست بررسی موضوع کارت های بازرگانی اجاره ای و جعلی با بیان اینکه متاسفانه کارت های بازرگانی جعلی و یکبار مصرف به یک دغدغه و معضل در کشور تبدیل شده است اظهار داشت: با توجه به اینکه حقوق گمرکی و دولتی از این طرقی قابل وصول نبوده امور مالیاتی کشور ضربه می خورد. ...
معاون سازمان امور مالیاتی از مقابله با شرکت های صوری متعلق به دارندگان کارت های بازرگانی یکبار مصرف و بررسی تراکنش های بانکی مشکوک برای جلوگیری از فرار مالیاتی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۶    
ایسنا/مرکزی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم انتقال کارت های بازرگانی صنایع به استان مرکزی ظلم مضاعف در حق استان است که ادامه یافته و باید با جدیت پیگیری و اصلاح شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی با اشاره به رشد روزافزون بدهی های مالیاتی ناشی از کارت های بازرگانی اعلام کرد: بیش از 60 درصد بدهی های مالیاتی در استان مربوط به این کارت هاست.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۳۳   + ۴۰ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تسریع روند ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان از رفع تعلیق بیش از 1200 کارت بازرگانی خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار آذربایجان غربی گفت: بحث تهاتر سیب با میوه های گرمسیری برطرف شد و خط سبزی در گمرک برای تسریع در صادرات انجام گرفت و موضوع تعلیق کارت های بازرگانی که به خاطر پیمان سپاری رخ داده بود برطرف شد و روند صادرات سیب شدت گرفته است.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، نادر صادقی با اشاره به ارسال نامه ای توسط مقام عالی استان در خصوص مشکل سیب به رییس جمهوری گفت: طبق دستور دکتر روحانی که در پاسخ به این نامه بود، مسیر سبز صادرات سیب در گمرکات کشور راه اندازی شده است. کارت های بازرگانی ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران در اطلاعیه ای جدید به صاحبان کارت های بازرگانی هشدار داد نسبت به تمدید این کارت ها اقدام کنند. *** تمدید کارت های بازرگانی به گزارش خبرگزاری صنایع، در حدود یک سالی که از شیوع ویروس کرونا در ایران می گذرد ...
خبرگزاری ایسنا: اتاق بازرگانی تهران در اطلاعیه ای جدید از صاحبان کارت های بازرگانی خواست نسبت به تمدید این کارت ها اقدام کنند. در حدود یک سالی که از شیوع ویروس کرونا در ایران می گذرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: معوقات مالیاتی به صورت جدی پیگیری می شود که به همین منظور از سال 87 تاکنون 2 هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی داریم که 80 درصد آن نیز مربوط به کارت های بازرگانی است
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- قلی زاده، مدیرکل امور مالیاتی اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی در استان وجود دارد که 80 درصد آن ها مربوط به کارت های بازرگانی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۲۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: رصد و پایش فعالیت های دارندگان کارت بازرگانی استان در کمیته پالایش کارت های بازرگانی و اقدام ارزی استان، انجام می شود.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: فرار مالیاتی به ویژه از طریق شرکت های سوری و کاغذی کارت های بازرگانی اجاره ای حساب های بانکی اجاره ای صورت می گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس خانه تجارت و اقتصاد ایران و ترکیه گفت: با صدور کارت بازرگانی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران هم منابع مالی هدر نمی رود و هم از طرفی مقام پاسخگو مشخص می شود و دلال بازی در حوزه کارت های اجاره ای پایان می گیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تصمیمات جدیدی برای کارت های بازرگانی تعلیق شده، اتخاذ شد. بر اساس آنچه رئیس کل سازمان توسعه تجارت اعلام کرده بخش قابل توجهی از کارت های بازرگانی تعلیق شده از دایره محدودیت خارج شده اند و امکان تجارت با آنها فراهم شده است.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس اقدامات انجام شده نهادهای مسوول کارت بازرگانی بیش از یک هزار صادرکننده از حالت تعلیق خارج شد و با به حداقل رسیدن مشکلات، انتظار می رود فرآیند صدور و تمدید کارت های بازرگانی با دقت بیشتری انجام شود. ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به تعلیق برخی از کارت های بازرگانی استان به دلیل پرداخت نکردن تعهدات ارزی، گفت: بازرگانان با پرداخت 30 درصد از تعهد خود می توانند از تعلیق خارج شوند و به فعالیت ادامه دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس اقدامات انجام شده نهادهای مسوول کارت بازرگانی بیش از یک هزار صادرکننده از حالت تعلیق خارج شد و با به حداقل رسیدن مشکلات، انتظار می رود فرآیند صدور و تمدید کارت های بازرگانی با دقت بیشتری انجام شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی دستخط روز جمعه 26 دی با موضوع فرارهای مالیاتی و سواستفاده از کارت های بازرگانی روی آنتن می رود.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۸:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
غلامعلی راستی روز پنجشنبه در گفتگویی خاطرنشان کرد: به استناد محل صدور کارت های بازرگانی در بحث واردات و بخش ثبت سفارش، از تمامی گمرکات کشور واردات به استان انجام می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: شرکت های صادراتی استان کرمان از تیرماه امسال به دلیل تعلیق کارت های بازرگانی در بحث تعهدات ارزی دچار چالش شدند و در حال حاضر 79 شرکت تعلیق است و 124 مورد رفع تعلیق شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : براساس ابلاغیه کارگروه پایش رفتار تجاری، کارت بازرگانی واحدهای تولیدی که به دلیل عدم ایفای تعهدات ارزی تعلیق شده بود برای ایفای این تعهدات در فرجه 4 ماهه در نظر گرفته شده رفع تعلیق می شود و کارت های بازرگانی غیرتولیدی تعلیق شده نیز می توانند با تعهد محضری مبنی بر رفع تعهد ...
براساس ابلاغیه کارگروه پایش رفتار تجاری، کارت بازرگانی واحدهای تولیدی که به دلیل عدم ایفای تعهدات ارزی تعلیق شده بود برای ایفای این تعهدات در فرجه 4 ماهه در نظر گرفته شده رفع تعلیق می شود و کارت های بازرگانی غیرتولیدی تعلیق شده نیز می توانند با تعهد محضری مبنی بر رفع تعهد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: هم اکنون صاحبان اصلی درآمد های کارت های بازرگانی استان شناسایی شده و به تدریج با کمک قوه قضائیه و نیروهای انتظامی این مالیات ها وصول می شود تا بتوان تامین مالی خوبی برای دولت داشته باشد.
تجارت نیوز: ظاهرا ماجرای حساب های اجاره ای به این راحتی تمام نمی شود. ماجرایی که از سال 94 در حاشیه خبر اجاره کارت های بازرگانی مطرح شد و حالا با سایت های شرط بندی بار دیگر سروصدا به پا کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
در حالی طی سالهای گذشته سوء استفاده از کارت های بازرگانی در صدر اخبار بوده که یک مقام اتاق تعاون مدعی شد: تاکنون حدود 9 هزار کارت بازرگانی توسط اتاق تعاون صادر شده که حتی یک مورد تخلف در خصوص کارت های بازرگانی که توسط اتاق تعاون صادر شده، نداشته ایم.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
تحلیل گر مسائل اقتصادی بیان داشت: سال گذشته بسیاری از تخصیص ارزهای دولتی معروف به ارز 4200 تومانی به درستی صورت نگرفت و سر از کارت های بازرگانی اجاره ای و حساب های ناشناخته در آورد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تخلفات رخ داده در انتخابات اتاق های بازرگانی و تضعیف جایگاه این نهاد بخش خصوصی در کنار رانت ها و صدرو کارت های بازرگانی بدون طی کردن فراینده ها و عدم نظارت باعث سوء استفاده، فرار مالیاتی و خسارت های زیادی به اقتصاد ایران شده است و کسی هم در مورد صدور این کارت ها پاسخگو نیست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی در حالی مسئولیت رتبه بندی بازرگانان را برعهده دارد که این به شکل عجیبی توسط کمیسون تلفیق مجلس دهم به آن ها واگذار شده است. از طرف دیگر اتاق بازرگانی اجازه نمی دهد، رتبه بندی کارت های بازرگانی به سامانه جامع تجارت متصل شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سازمان صمت استان بر فعالیت دارندگان کارت های بازرگانی نظارت دارد و از هر نوع تخلف از جمله عمل نکردن به تعهدات ارزی، جلوگیری می کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۹:۵۳    
مشهد- محمدحسین روشنک، رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی در یادداشتی ضمن اشاره به این موضوع که داستان کاهش صادرات، کناره گیری بازرگانان از بازرگانی و از دست رفتن بازارهای صادراتی یک قصه نیست ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۶:۳۵    
ماجرای کارت های بازرگانی و هشدارهای ما گذشت. امیدواریم آن موضوع درس عبرتی شده باشد برای مسئولین مربوطه تا هشدارهای امروز ما را جدی بگیرند و تا گند قضیه بالاتر نیامده، دفع فساد کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه 760 فعال اقتصادی استان مرکزی کارت بازرگانی دارند، گفت: 566 فقره از کارت های بازرگانی فعالان اقتصادی استان مرکزی در داخل استان و 194 فقره دیگر نیز در تهران صادر شده است.