یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۰۴:۲۱Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گمرک»

می متالز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - گمرک جمهوری اسلامی ایران مرز پلدشت را به عنوان پایانه مرزی رسمی صادرات محصولات نفت و گاز و پتروشیمی اعلام کرد.
چرخان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۲:۵۰    
شرکت پارسیان موتور مانلی که مدتیست مشغول به مونتاژ و عرضه ون فیات دوکاتو است، در دوره جدید واردات خودرو به کشور، برنامه دارد تا خودروهای سبک برند فیات را وارد کشور کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس بخشنامه گمرک ایران، ابطال شرط اسقاط یک کامیون فرسوده برای واردات کامیون، از آذر ماه اعمال می شود.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۱:۴۲   + ۷۲ سایت دیگر  
ثبت نام برای شرکت در دهمین آزمون استخدامی کشور برای جذب نیرو در بیش از 12 دستگاه اجرایی از هفته جاری آغاز می شود.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در این مطلب بر اساس آمار و داده های گمرک چین نگاهی به روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و این کشور شده است. بر اساس آمار گمرک چین میزان کل مبادلات تجارت خارجی چین طی سال 2022 با ایران بالغ بر 15.79 میلیارد دلار گردیده و نسبت به سال 2021 نزدیک به 1.03 میلیارد دلار افزایش داشته است. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۳:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
بالاترین میزان واردات به لحاظ حجمی و ارزشی در سال گذشته از امارات متحده عربی وارد کشور و با توجه به داده های گمرک این کشور توانست صدرنشین کشور های صادرکننده کالا را به خود اختصاص دهد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۰:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
با وجود ابلاغ عوارض علی الحساب 0.5 درصدی صادرات محصولات آب بر از سوی گمرک ایران، همچنان لیست مربوط به این محصولات اعلام نشده است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل گمرک استان ایلام بیان داشت : گمرک مهران همچنان با اختلاف در صدر 12 گمرک مرزی با عراق قرار دارد
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
براساس برخی گمانه زنی ها با وجود عدم امکان رجیستر آیفون های 14 طی بازه زمانی مهر تا اسفند سال گذشته ورود 40 تا 50 هزار آیفون 14 به ثبت رسیده که لازم است گمرک ایران عدد دقیق این موارد را اعلام کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه گفت: حجم مبادلات تجاری( واردات و صادرت) این گمرک در سال 1401 از مرز یک میلیارد و یکصد میلیون دلار گذشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران به سال چهارم رسید. ما در این بخش تلاش می کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۲۳:۳۵    
به گزارش بولتن نیوز، دفتر واردات گمرک ایران بخشنامه تفویض اختیار صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راهسازی و معدنی با لحاظ شرایط و ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل گمرک جلفا با اعلام اینکه از ابتدای فروردین تا اول اسفند سال گذشته 239 هزار و 506 تن کالا به ارزش 135 میلیون و 483 هزار دلار از این گمرک صادر شد، از افزایش 45 درصدی ارزش صادارت در این گمرک نسبت به مدت مشابه سال 1400خبرداد .
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
با وجود چالش های ایجاد شده در خصوص نرخ محاسباتی ارز در گمرک و تشکیل هزاران پرونده بلاتکلیف، وجود دو نرخ محاسباتی زمینه سود جویی از مالیات ارزش افزوده را فراهم کرد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۴:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
دستورالعمل نحوه اخذ ضمانت نامه به گمرکات اجرایی ابلاغ شده اما نکته قابل توجه حذف دو قلم کالا از دایره شمول برخورداری از تسهیلات ضمانت نامه بانکی و ابهاماتی است که در خصوص علت آن و تسهیلات فعالان اقتصادی مجاز به وجود آمده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۴:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
با توجه به صدور 20 هزار مطالبه نامه کسر دریافتی گمرک، اکثر صاحبان کالا معترض شده اند که نیمی از این موارد مربوط به مالیات ارزش افزوده است. این مسئله سبب دردسر کمیسیون ها برای رسیدگی به اعتراضات شده و خبری از پاسخگویی وزیر اقتصاد نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل گمرک استان ایلام از ترانزیت 147 هزار تُن کالا از گمرک بین المللی مهران در سال گذشته خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
آبادان- کردزنگنه، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان گفت: این اتاق آمادگی همکاری و تعامل با گمرک در راستای کمک به فعالان اقتصادی را دارد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
بعد از انتشار خبری با تیتر گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید، خبرگزاری تسنیم هم به تضییع حقوق فعالان اقتصادی در گمرک ایران پرداخت و نوشت برخی فعالان اقتصادی بخاطر مالیات مضاعف درگمرک نقره داغ شدند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دولت فرانسه از این پس و با اجازه دادگاه قانون اساسی این کشور می تواند شبکه های اجتماعی را برای شناسایی افرادی که از پرداخت مالیات فرار می کنند، رصد و بررسی کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: پل کنجانچم فردا و پل صلواتی تا پایان خردادماه زیر بار ترافیک می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
استاندار ایلام با بیان اینکه سال 1401 رکورد صادرات در تمام ادوار فعالیت گمرگ مهران شکسته شد، گفت: پارسال سه میلیون و 250 هزار تن کالا از گمرک مهران صادر شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۹:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
براساس بخشنامه گمرک مبنی اجرای ردیف های درآمدی سال 1401 تا ابلاغ قانون بودجه سال 1402، 9 درصد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی اعمال خواهد شد که منجر به افزایش قیمت این کالاها خواهد شد و دفتر واردات گمرک نیز در این خصوص هشدار داده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اخیراً گمرک ایران طی بخشنامه ای احکام و ردیف های درآمدی قانون بودجه را ابلاغ کرده و به تمامی گمرکات تذکر داده تا بر اساس این بخشنامه اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گمرک مهاباد گفت: از ابتدای امسال 241 پرونده کالای قاچاق نیز در مهاباد به ثبت رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک با اشاره به مصوبه شورای گفت و گو درباره مهلت 7 روزه پاسخگویی سازمان های همجوار گمرک گفت: در این مورد هیچ الزام و ضمانت اجرایی وجود ندارد. ما از طریق وزیر اقتصاد موضوع را پیگیری می کنیم.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
شفاف سازی در خصوص وضعیت وصول حقوق دولتی در گمرک با وجود پیگیری های صورت گرفته، انجام نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
24 میلیون دلار انواع کالا در قالب 408 اظهارنامه صادراتی پارسال از گمرک مهاباد صادر شد که در مقایسه با ارزش صادرات سال قبل از آن 10 برابر افزایش داشته است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: فرمانده انتظامی استان بوشهر، از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف 162 دستگاه جک پالت به ارزش 19 میلیارد ریال در شهرستان بوشهر خبر داد. به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، سردار حیدر سوسنی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: روز گذشته مأموران پلیس امنیت اقتصادی ایستگاه انتظامی گمرک بوشهر ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پیش، رضوانی فر، رییس کل گمرک ایران - که علاقه زیادی به سفرهای استانی دارد - از گمرکات استان خوزستان بازدید به عمل آورد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا_رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: فعالیت رسمی مرز تجاری چذابه در سال جدید از امروز آغاز شد. به گزارش شفقنا، شهلا عموری شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: مرز چذابه علیرغم فعالیت کشیک گمرک جمهوری اسلامی و آمادگی طرف عراقی، از ابتدای سال جدید فعالیت رسمی و جدی نداشته است ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مبادلات تجاری ایران و چین در دو ماهه نخست سال جاری میلادی به 2 میلیارد و 98 میلیون دلار رسید. جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 2 ماهه نخست سال جاری میلادی به 2 میلیارد و 98 میلیون دلار رسیده است. ...
سلام نو / صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۷:۲۶   + ۲۷ سایت دیگر  
مبادلات تجاری ایران و چین در دو ماهه نخست سال جاری میلادی به 2 میلیارد و 98 میلیون دلار رسید.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مبادلات تجاری ایران و چین در دو ماهه نخست سال جاری میلادی به 2 میلیارد و 98 میلیون دلار رسید. به گزارش ایرنا، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 2 ماهه نخست سال جاری میلادی به 2 میلیارد و 98 میلیون دلار رسیده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
اکوایران : داده های اعلام شده از سوی گمرک در مدت زمان مورد بررسی حجم تجارت کشور از مرز 100 میلیارد دلار عبور کرد و درآمد ارزی کشور به مرز 49 میلیارد دلار رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مقام های گمرک صربستان روز گذشته (جمعه) اعلام کردند که جسد 9 پناهجویی را که در یک کامیون پنهان شده بودند، کشف کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل گمرک پرویزخان با اعلام اینکه مجموع تجارت خارجی مرز رسمی پرویزخان در سال گذشته به 2 میلیارد و 862 میلیون دلار رسید، گفت : ارزش وزنی تجارت خارجی سال گذشته سه میلیون و 570 تن بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل گمرکات استان قم از ثبت رکورد 347 میلیون دلاری صادرات در گمرک استان خبرداد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۵۱    
بررسی آمار گمرک نشان می دهد به رغم افزایش تجارت در 11 ماهه سال 1401، تراز تجاری منفی شده است؛ طی این مدت حدود 48 میلیون دلار صادرات و حدود 53 میلیون دلار واردات انجام شده است. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
عمده کشورهای واردکننده کالا به ایران در هشت ماه منتهی به بهمن سال جاری از سوی گمرک معرفی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل گمرک استان با اشاره به ثبت رکورد 374 میلیون دلاری صادرات قم گفت: این رقم نسبت به سال قبل از آن از نظر ارزشی 22 درصد و از نظر وزنی 28 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری از بکارگیری تمام ظرفیت های گمرک در راستای تحقق شعار سال در حوزه گمرک خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
گرگان- استاندار گلستان با اشاره به افزایش تعاملات سیاسی- اقتصادی با کشورهای پیرامونی و تسهیل آمد و شد کامیون ها در گمرک اینچه برون، گفت: صادرات غیرنفتی گلستان 25 درصد افزایش یافت.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
داده های اداره گمرک چین حاکی از آن است که محموله های خروجی چین به این کشور با افزایش 161.5 درصدی نسبت به سال قبل به 300.5 میلیون دلار در ژانویه تا فوریه رسیده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۸:۳۰    
گمرک ایران اعلام کرد: از ابتدای سال 1402 مالیات بر ارزش افزوده واردات گندم و دیگر کالا های اساسی از یک به 9 درصد تغییر کرد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۳۲    
مدیرکل گمرکات ایلام گفت: کشف کالاهای قاچاق در گمرک مهران از ابتدای امسال تاکنون 102 درصد به نسبت پارسال افزایش یافته است
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۰:۳۷   + ۳۵ سایت دیگر  
گمرک ایران اعلام کرد مالیات بر ارزش افزوده برای واردات گندم، برنج، دانه های روغنی، حبوبات شامل عدس، نخود و لوبیا و ماش و قند و شکر و گوشت مرغ و گوشت قرمز و چای از ابتدای سال 1402 به میزان 9 درصد محاسبه خواهد شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۱:۲۵    
در اواخر پاییز سال 1401 بود که در چند مطلب مختلف به ماجرای ارزخواری شرکت لبنی میهن اشاره کرده و در چند مطلب مختلف خصوصا مطلبی با عنوان گمرک شفاف سازی کند/ نتیجه ارز ترجیحی واردات لبنیات چه خواهد شد؟ نوشتیم: طی بررسی های دکتر ارونقی معاون فنی گمرک ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
گمرک ایران اعلام کرد مالیات بر ارزش افزوده برای واردات گندم، برنج، دانه های روغنی، حبوبات شامل عدس، نخود و لوبیا و ماش و قند و شکر و گوشت مرغ و گوشت قرمز و چای از ابتدای سال 1402 به میزان 9 درصد محاسبه خواهد شد. ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل گمرکات ایلام با اشاره به تشکیل 65 پرونده ه قاچاق کالا در مرز بین المللی مهران گفت: ارزش پرونده های تشکیل شده 318 میلیارد ریال بوده است.