یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۱۱:۲۴Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گمرکات»

آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۰    
درحالی که شیر خشک کالای استراتژیک نوزادان به شمار می رود اما تصمیمات خلق الساعه مسئولان ذی ربط مواد اولیه موردنیاز تهیه آن را در گمرکات کشور تلنبار کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۲:۲۰    
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی پنج ماهه ابتدای امسال 1155 هزار تن کالا به ارزش 540 میلیون دلار از گمرکات استان به کشورهای هدف صادرشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 540 میلیون دلار کالا از گمرکات خراسان رضوی در 5 ماه اخیر به کشور های هدف صادر شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک گفت: مربیان سگ های مواد یاب گمرک ماهیرود خراسان جنوبی توانستند از کامیون خالی برگشتی از افغانستان بیش از دو کیلوگرم تریاک کشف کنند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
رکنا: قریب به دو سال است که حدود 7 هزار کامیون دست دوم اروپایی به گمرکات کشور رسیده است، اما هنوز اقدامی درخصوص ترخیص این کامیون ها از سوی مراجع ذی ربط انجام نشده است. دلایل متعددی درخصوص عدم ترخیص این کامیون ها بیان می شود. از فرآیند پیچیده ترخیص تا عدم مشخص شدن منشا ارز از سوی واردکننده ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۵۳    
کامیون های کارکرده وارداتی که قرار بود به عنوان طرحی ضرب الاجل به کمک نوسازی ناوگان فرسوده و بی رمق کشور بیایند، حالا بیش از یک سال است که در گمرکات کشور خاک می خورند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۱   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک: از ابتدای سال جاری تا 26 شهریورماه، بیش از 12 میلیون تُن کالای اساسی از گمرکات کشور ترخیص شده است.
اقتصاد آنلاین / ملیت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی کالا هایی که وارد کشور می شوند طبق قوانین و ضوابط وزارت صمت از گمرکات کشور ترخیص شده اند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۳:۱۹    
رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی از تسهیل ترخیص شش قلم ⁧‫کالای اساسی‬⁩ از گمرکات خبر داد.
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۶    
عادل دریس گفت: از سرگیری ترخیص کالاهای اساسی بدون کد بانک مرکزی منجر به تسهیل تخلیه کالا شده و توقف مقطعی ترخیص نهاده های دامی در گمرکات و بنادر ناشی از لغو مقطعی این مصوبه بود.
نشست بررسی و پیگیری رفع مشکلات مجموعه فولاد مبارکه در حوزه واردات با حضور مدیر کل گمرکات استان اصفهان و رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان اصفهان برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۰    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: در این مدت که افغانستان درگیر تحولات بود، حجم مبادلات گاهی کاهش یافته که دلیل این نیست که در مرز مشکل داریم؛ بلکه مشکل در کشور افعانستان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۵    
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی از صادرات بیش از 38 تن کالا از گمرک ماهیرود خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان مدیرکل گمرک شهید رجایی گمرکات کشور در ترخیص سریع کالاهای اساسی، سلامت محور، تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید و مواد اولیه به صورت شبانه روزی فعالیت دارند که این تلاش های بی وقفه در ترخیص به موقع کالا همواره موثر بوده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
محمد جندقی : رسوب کالا و تاخیر در ترخیص آن در فرآیند ورود، به ویژه کالاهای اساسی، مشکلی مزمن است؛ موضوعی که در سال های گذشته دستگاه های مرتبط، بعضا دستگاه یا نهادی دیگر را مقصر ترخیص کالا عنوان کردند ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
غلامرضا مرحبا در مصاحبه با برنامه رویداد در رابطه با تعیین هیئتی که مسئول بازدید از گمرکات کشور هستند و بررسی دپوی مواد فاسد شدنی با در دستور کار دارند، گفت: گزارش هنوز ارائه نشده و وزارت صمت نیز در حال تهیه دستورالعمل هایی است که به مجلس نرسیده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت:باید مسئولینی که باعث شدند خوراک دام و طیور در گمرکات کشور دپو و کپک بزند اما به دست مرغداران و دامداران نرسد، را محاکمه کنند.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۵    
بعد از آن که برخی کامیون های دست دوم وارداتی بیش از یک سال در گمرکات کشور متوقف ماندند، حالا معاون دادستانی تهران از گمرک شهریار بازدید داشته و نسبت به ارائه راهکار و حل وفصل مشکلات این خودروها اقدام کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، حوزه نظارت گمرکات هرمزگان بعنوان دستگاه برتر انتخاب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه – ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سالجاری 165 هزار و 532 مسافر از گمرکات استان تردد کرده اند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۱    
از مهمترین علل افزایش فساد در کارتهای بازرگانی یکبار مصرف و تخلفات گمرکی و قاچاق کالا می توان به حذف دایره احراز هویت گمرکات و حذف دوایر ارزش و جایگیزینی سامانه جامع گمرکی بجای سامانه آسیکودای جهانی که بیش از 160 کشور جهان از آن استفاده می کنند، در دوره ریاست کرباسیان اشاره کرد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: معاون فنی و امور گمرکی گمرک کشور، درخصوص دپو هزاران دستگاه کامیون در گمرکات کشور، گفت: در حال حاضر بیش از 6 هزار دستگاه کامیون 3 سال ساخت که از اروپا وارد کشور شده است، در گمرکات کشور معطل است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۲    
رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان گفت: در 5 ماهه امسال 361 هزار و 498 تن کالا با ارزش بالغ بر 51 میلیون دلار از گمرکات و بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شده است
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
درحالی که قائم مقام وزیر صمت درخواست افزایش تعداد ارقام ردیف تعرفه کالاها را دارد که معاون فنی گمرک معتقد است افزایش ارقام به بیش از هشت رقم و یا ایجاد ردیف های بیشتر هشت رقمی تنها به معضلات فوق، بلاتکلیفی هرچه بیشتر گمرک و صاحبان کالا و عدم هماهنگی های سازمان های موازی دامن خواهد زد.
رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با اشاره به اینکه مواد اولیه این صنعت همچنان در گمرکات مانده و رو به فساد است، از تعلل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در این زمینه انتقاد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
درآمد گمرکات استان در 5 ماهه نخست نسبت به سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: طی تفاهم نامه ای، مواد اولیه شیرخشک نوزاد به عنوان دارو معرفی شده و بر این اساس مشکل ترخیص این مواد اولیه به زودی رفع می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون نظارت و بازرسی صمت گیلان با اشاره به دستور مقامات قضایی برای ترخیص ترخیص کالا در گمرکات گفت: به دلیل بروکراسی های اداری و برخی از مشکلات همواره بعضی از کالاهای اساسی در گمرک دپو می شد ولی با دستور مقامات قضایی، ترخیص کالا در گمرکات با سرعت بیشتری انجام می شود.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۳    
جمال ارونقی، معاون فنی گمرک گفت: بیش از 70 هزار تن برنج در گمرک کشور رسوب کرده و در انتظار تعیین تکلیف وزارت جهاد کشاورزی است. تهران – اقتصاد برتر – 25 شهریور 1400 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گمرک بیله سوار یکی از فعال ترین و پرترددترین گمرکات کشور شناخته شده به طوریکه سالانه صد ها هزار مسافر از این گمرک تردد می کنند.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، نادر صادقی امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به تصمیم دولت برای واردات تخم مرغ نطفه دار به کشور در جهت تامین کافی جوجه ریزی این محصول گفت ...
سومین جلسه ستاد تجهیز درآمد استان آذربایجان غربی با محوریت ارائه گزارش میزان وصول درآمدهای دستگاه های اجرایی استان در 5 ماهه اول سال 1400 توسط رئیس ستاد ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۴    
مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت:گمرک مهران با حدود 370 میلیون دلار صادرات خروجی در پنج ماهه اول سال جاری از لحاظ ارزش کالای صادراتی از بین 12 مرز تجاری با کشور عراق بعد از گمرک پرویزخان در رتبه دوم قرار گرفت ...
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، سومین جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان آذربایجان شرقی به روز پنج شنبه 18/6/1400در محل سالن کنفرانس این اداره کل در تبریز تشکیل شد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۳    
ایسنا/مازندران ناظر گمرکات مازندران گفت: چنانچه مجوزهای سازمان های مربوطه دریافت شود، تشریفات ترخیص و خروج کالا کمتر از 2 ساعت انجام می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: هم اکنون سهم بندر بوشهر در ترخیص کالاهای اساسی نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور پایین تر است، که امید می رود در کنار اقدامات توسعه ای بندری و گمرکی که طی سالیان اخیر در بندر بوشهر صورت گرفته است باید زمینه توسعه انبارهای دپوی کالاهای وارداتی نیز مدنظر قرار ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
طی5 ماهه سالجاری361 هزار و 498 تن کالا با ارزش بالغ بر 51 میلیون دلار از گمرکات و بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر کل گمرکات استان قم با بیان اینکه عمده تلاش گمرکات استان ارائه خدمات به صادرکنندگان است، عنوان کرد: خوشبختانه سال 92 در گمرک کشور سامانه جامع امور گمرکی راه اندازی و به مرور زمان ارتقا پیدا کرد و در حال حاضر کل فعالیت های کمرگ هوشمند است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: رسوب کالا در بنادر و گمرک، مبین این حقیقت انکار ناپذیر است که سازمان های همجوار و درگیر بحث واردات و مجوز ها به وظایف خود به طور کامل عمل نکرده و در تبادل اطلاعات کالایی دچار نقصان هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۲۴   + ۱۷ سایت دیگر  
نماینده مردم آباده در مجلس گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از گمرکات کشور داروها و لوازم مصرف درمانی قابل توجهی در گمرکات کشور در حال فاسد شدن است که ضروری است با هماهنگی وزرای مربوطه نسبت به ترخیص و تعیین تکلیف سریع آنها اقدام شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: خط قرمز ما حمایت از تولید است و دست سوداگران و دلالان را قطع می کنیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۰    
جمال ارونقی با اشاره به اینکه مصوبه هیأت وزیران، اجازه داده بود کالا های ممنوعه ای که در گمرک وجود دارد با رعایت شرایطی قابلیت ترخیص را پیدا کنند، گفت: این ترخیص ها تا 6 شهریور 99 ادامه داشت
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۰:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به ماموریت رئیس مجلس برای بررسی وضعیت دپو کالاهای فاسدشدنی در گمرک های کشور، سه عضو کمیسیون اقتصادی برای بازدید از مبادی واردات کالاهای فاسد شدنی انتخاب شدند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی از انتخاب سه عضو کمیسیون برای بررسی دپوی دارو و کالاهای فاسد شدنی در گمرکات کشور خبر داد و گفت: این نمایندگان آخر هفته از گمرکات بازدید کرده و گزارش خود را ارائه می کنند.
طبق دستور وزارت اقتصاد به گمرک ایران مقرر شده محموله 420 کانتینری لوازم خانگی بوش ترخیص و در سال پشتیبانی از تولید روانه بازار شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۴    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سه نفر از اعضای این کمیسیون برای بازدید از گمرکات و دپوی کالاهای فاسد شدنی از جمله داروهای ضروری و کالاهای اساسی مشخص شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون اقتصادی از انتخاب سه عضو کمیسیون برای بررسی دپوی دارو و کالاهای فاسد شدنی در گمرکات کشور خبر داد و گفت: این نمایندگان آخر هفته از گمرکات بازدید کرده و گزارش خود را ارائه می کنند.
شادا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا) به نقل از گمرک، اداره کل گمرکات استان اصفهان در بیست و چهارمین جشنواره شهید موفقیت های زیر را کسب نمود: 1. کسب نمره کامل 1000 در شاخصهای اختصاصی برای اولین بار و قرار گرفتن در رتبه یک گروه و استان . ...
رییس کمیسیون بهبود محیط کسب وکار اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه برخی واردکنندگان به دلیل کسب سود از مابه التفاوت دلار 4200 تومانی دریافتی برای واردات کالا با بازار آزاد، از ترخیص کالاها از گمرکات سر باز می زنند، گفت: آنها سود خود را از فرآیند واردات ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص انباشت و رسوب کالا در بنادر و گمرکات با دکتر مهدی غضنفری، وزیر پیشین بازرگانی و رئیس مدرسه حکمرانی شهید بهشتی به صورت تلنفی گفتگو کرد. ...