چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۳:۵۴May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه اقتصادی»

روزان   ۲۵ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
کارآفرینی موتور توسعه اقتصادی هر کشور است. از سوی دیگر یکی از شاخص های مهم برای ارزیابی و سنجش توسعه و پیشرفت هر کشور میزان مشارکت زنان در تولید است. در حالی که در سال های اخیر تعداد زنان کارآفرین در ایران حدود دو برابر شده اما هنوز این آمار به میزان قابل توجهی کمتر از تعداد مردان است ...
خبر آنلاین   ۳۱ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی با شعار اقتصاد بدون ربا در انتخابات ریاست جمهوری 1400 حاضر شدم.
شفقنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- ویدیو: برنامه رستم قاسمی برای توسعه اقتصادی انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی با شعار اقتصاد بدون ربا در انتخابات ریاست جمهوری 1400 حاضر شدم.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
استان ها- ایرنا- تصویب نهایی 13 منطقه ویژه اقتصادی که رونق هدفمند اشتغال پایدار را در پی خواهد داشت، به گفته کارشناسان، موجب محرومیت زدایی، توسعه اقتصادی در سطح ملی و استانی و جلوگری از مهاجرت به کلانشهرها می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۲ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، چندین سالی است که مقام معظم رهبری شعار سال را بر مبنای توسعه اقتصادی مطرح می کنند و این امر نشان از دغدغه جدی معظم له در توسعه اقتصادی و توجه به معیشت مردم است. ...
اجرای طرح فراز در تاکستانها ،استفاده از ارقام جدید و سرشاخه کاری در باغات ،کشت گیاهان دارویی و توسعه گلخانه ها بخشی از دستاوردها و اقدامات مدیریت باغبانی سازمان جهاد در راستای توسعه اقتصادی و اشتغالزایی بخش کشاورزی می باشد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- امام جمعه قوچان گفت: به طور قطع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی قوچان می تواند موجب توسعه اقتصادی شود تا سرمایه گذاران به راحتی در حوزه های مختلف این شهرستان سرمایه گذاری کنند.
اقتصاد آنلاین / مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۰:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
پروژه تدوین نقشه راه فناوری اینترنت اشیا و نگاشت اقتصادی متناظر با آن در چارچوب تقسیم کار ملی توسعه اینترنت اشیاء در شبکه ملی اطلاعات در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه-ایرنا- فرماندار ارومیه گفت: قطعیت تصویب منطقه ویژه اقتصادی سرو همزمان با تکمیل بزرگراه ارومیه - سرو، در کنار فرودگاه بین المللی و ایستگاه راه آهن، زنجیره و پازل زیرساخت های توسعه اقتصادی منطقه را فراهم می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: 60 هزار شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف مشغول به کار هستند که در توسعه اقتصادی و فناوری و همچنین اشتغال پایدار در کشور بسیار موثر هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه علم و فناوری بهشهر درباره ایجاد منطقه آزاد تجاری با اعلام اینکه مسؤولان سیاسی معتقد هستند که توسعه مازندران در گروه ایجاد منطقه آزاد تجاری است، گفت: در کشور هفت منطقه آزاد تجاری که وجود دارد تبدیل به درگاه واردات شده و میزان اشتغالی که روی کاغذ مطرح شده ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ولی الله افخمی راد رئیس اسبق سازمان توسعه تجارت تجارت خارجی کشور با ایفای نقشی مهم در توسعه اقتصادی کشور، در یکی دوسال گذشته در مواجهه با اپیدمی کرونا، در ماه های نخستین دچار نزولی قابل توجه و آشکار شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد: پتروشیمی از ارکان اصلی صنعت نفت در زنجیره تولید و موتور محرک توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است که نقش بسزایی در تولید ناخالص ملی دارد. از مهم ترین ویژگی های این صنعت می توان به ارزش افزوده بسیار بالای آن اشاره کرد.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۱۹    
کسب وکارهای نوپا، امیدواری تازه جهان توسعه یافته برای توسعه اقتصادی بیشتر، با آلایندگی کمتر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۱۹    
در حال حاضر توسعه اقتصادی کشور ها بدون توسعه شهرک های صنعتی که محلی برای تسهیل در فرآیند تولید و تجمیع فعالیت های صنعتی و شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ هستند ممکن نیست.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
شفقنا- آنان که بر زنده ماندن تاکید دارند؛ معیشت نقطه اصلی اتکایشان است. معیشت اصل نخست این رویکرد است. همین که واژه معیشت جایگزین رونق اقتصادی یا توسعه اقتصادی می شود، به خودی خود نشان می دهد که منظور رفع حداقل نیازمندی ها است و نه نگاه به توانمندی های مالی و اقتصادی ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۱    
مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی ، عبارت و اصطلاحی بود که با آمدن رزم حسینی به خراسان رضوی ، در اواخر سال 97 و اوایل سال 98 به سرتیتر اغلب خبرها در استان تبدیل شده بود وبا فضا سازی صورت گرفته روزی نبود که از گرایش بسیار زیاد مجموعه های مختلف برای مشارکت در این طرح با عنوان معین اقتصادی یاد نشود ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، حمید ملانوری عصر دیروز (یکشنبه) در نشست بررسی وضعیت کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی ذیل ستاد توسعه خاوران افزود: باید مزیت های بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی اولویت بندی شود و منابع، تجهیزات و ظرفیت های خودمان را بر روی این اولویت ها متمرکز کنیم. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۲۰    
دنیای اقتصاد : روآندا، کشوری در قلب آفریقا که با قرار گرفتن در مسیر صحیح توسعه اقتصادی به سنگاپور دوم تبدیل شده است توانسته در دو دهه اخیر با بهبود شرایط حکمرانی، به اهداف خود در زمینه مهار تورم، رشد اقتصادی بالا و بهبود فضای کسب وکار دست پیدا کند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
روآندا، کشوری در قلب آفریقا که با قرار گرفتن در مسیر صحیح توسعه اقتصادی به سنگاپور دوم تبدیل شده است توانسته در دو دهه اخیر با بهبود شرایط حکمرانی، به اهداف خود در زمینه مهار تورم، رشد اقتصادی بالا و بهبود فضای کسب وکار دست پیدا کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
همدان - ایرنا -رییس قوه قضاییه با بیان اینکه حمایت از تولید و سرمایه گذاران لازمه توسعه اقتصادی است گفت: کارآفرینی و سرمایه گذاری نیاز به ثبات در تصمیم گیری دارد و این ثبات در تصمیم گیری و مقررات منجر به رونق کسب و کار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی جهادکشاورزی استان همدان گفت: 55 واحد بزرگ کشاورزی با 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی 6 هزار و 400 نفر در این استان احداث می شود.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
عزیزالله افضلی گفت: استان قزوین با وجود دارا بودن منابع غنی و ظرفیت های عظیم در حوزه معدن تا کنون نتوانسته است از این ظرفیت ها به خوبی بهره گیری کند در حالی که تقویت این حوزه می تواند به اشتغال، پویایی و اقتصاد منطقه بسیار کمک کننده باشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
پناه با بیان اینکه اعتقاد داریم امروز بزرگترین خدمت کارآفرینان و تولید کنندگان کشور،ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است، گفت: ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه و حمایت از کارآفرینی ابزار تحول و توسعه اقتصادی و عبور از مشکلات خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در بررسی جایگاه اقتصادی کشورهای جهان، صنعت خودرو به دلیل ارزش و جایگاه ویژه آن در شبکه تولید صنعتی و خدمات پس از فروش، یکی از شاخص های توسعه یافتگی محسوب می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - نماینده شرکت استراتوس معین اقتصادی رابر با اشاره به سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی این شرکت و نقش آن در توسعه شهرستان رابر گفت: عده ای با مانع تراشی در مجوزها، مانع توسعه اقتصادی و گردشگری در منطقه محروم هنزا و چشمه عروس رابر شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به تداوم روند تقابلی غرب با نظام اسلامی گفت: باید فارغ از قدرت و توسعه اقتصادی غرب به خودکفایی در این حوزه برسیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مجری پروژه ملی مدیریت جامع منابع طبیعی و توسعه اقتصادی - اجتماعی سیستان با تاکید بر لزوم شفافیت و پاسخگویی در فرایند اجرای طرح های زودبازده گفت: پروژه سیستان آغاز شده و توانسته در مسیر صحیح حرکت خود قرار گیرد که با اجرای آن شاهد ارتقای دانش و معیشت مردم منطقه خواهیم بود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل با صدور پیام مشترکی در خصوص تصویب منطقه آزاد تجاری استان، تاکید کردند: تصویب منطقه آزاد تجاری استان اردبیل می تواند زمینه رونق و توسعه اقتصادی با دیگر دولت ها و ملت ها را فراهم آورد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
سهراب دل انگیزان با بیان اینکه منطقه آزاد قصرشیرین می تواند زمینه ساز توسعه اقتصادی استان شود، افزود: البته دستیابی به این مهم نیاز به برنامه ریزی دقیق اقتصادی دارد.
آوای رودکوف   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۲:۱۶    
امروز کرونا و جولان آن در لارستان به یک مولفه اساسی و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی و سیر تأمین درآمدهای اقتصادی برای مردم و مسئولان تبدیل شده است.
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
محمد شریف ملک زاده گفت: اقدامات دولت در 8 سال گذشته به دلیل ضعف دیپلماسی منجر به افزایش تورم و بی ارزشی پول ملی شده که در شرایط کنونی برای جبران این ضعف می توان پیشنهاد تشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی به عنوان راهکاری برای توسعه اقتصادی اجرایی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
میزان تولید گاز های گلخانه ای در چین در سال 2019 از کل میزان تولید این گاز ها در کشور های عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی فراتر رفت.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه اقتصادی استان زنجان نیاز به چند شاخص مهم دارد که یکی از آن ها ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
داده های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نشان می دهد جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهان در سال 2020 با سقوط سنگین 38 درصدی نسبت به سال 2019 به 846 میلیارد دلار رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۵    
زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زنجان به عنوان یک زمینه و زیرساخت مهم می تواند در کوتاه ترین مدت موجب جهش در رشد و توسعه اقتصادی زنجان شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۴    
اجرای پروژه بندر بزرگ فاو از سوی دولت عراق که گام بلندی در راستای توسعه اقتصادی این کشور است نه تنها رقیب جدید ترانزیت دریایی برای کشورهای حوزه خلیج فارس محسوب می شود بلکه پیش بینی ها حاکی از آن است آغاز به کار این بندر در آینده نزدیک موجب کاهش 15 درصدی صادرات ایران به عراق خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه با بیان اینکه قصرشیرین به صورت رسمی منطقه آزاد تجاری شد، گفت: این مهم سبب تحول اقتصادی در استان می شود.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۷:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه - طبق داده های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، ویروس کرونا سرمایه گذاری جهانی را به پایین ترین حد 15 سال اخیر رساند. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - استاندار مازندران ایجاد شرایط آرامش و همراهی نخبگان و مردم با دولت را مهم ترین بستر برای توسعه و پیشرفت استان دانست و گلایه کرد : متاسفانه مازندران برای گام برداشتن در مسیر توسعه اقتصادی همواره با حواشی مواجه و این وضعیت به مانع اصلی پیشرفت استان تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – بنادر به عنوان دروازه ارتباطی کشور نقش موثری در توسعه اقتصادی و سیاسی دارد و خدمات موثری را برای صاحبان کالا و مشتریان فراهم می آورد و کشور ما که از شمال به دریای خزر و از جنوب به دریای عمان و خیلج فارس راه دارد از ظرفیت های قابل توجهی در این حوزه برخوردار است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۲:۱۸    
اقتصاد ایران: مشهد-بیش از 70 واحد صنعتی و تولیدی مستقر در بخش احمد آباد مشهد مقدس برای هشت هزار کارگر از سطح روستاهای بخش و شهرستانهای های مجاور اشتغال ایجاد کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
محسن فخریان / کارشناس فولاد مبارکه تولید همواره از اولویت های یک نظام اقتصادی محسوب می شود. از طرفی اهمیت صنعت فولاد و نقش آن در توسعه اقتصادی کشور نیز بر هیچ کس پوشیده نیست ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۶:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
گروسی رشد تعلیم و تربیت و ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش را عاملی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: تا زمانی که زیرساخت های اصلی در منطقه شکل نگیرد، جذب سرمایه گذار محقق نخواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بازارچه های استان سیستان و بلوچستان؛ با فراهم کردن فرصت صادراتی ویژه، راه را برای توسعه اقتصادی استان و کشور باز کرده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
حسن سبحانی گفت: امروز امنیت ملی در امنیت اقتصادی نهفته است. همانطور که می دانید کشورهای بزرگ هم با اقتصاد خودشان، امنیت خودشان را تامین می کنند بنابراین توسعه اقتصادی باید برای ما هدف باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند گفت: آموزش یکی از مهم ترین زیرساخت های موردنیاز برای رسیدن به توسعه اقتصادی و اجتماعی درمنطقه است.
گیلان صدر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۹:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
گیلان صدر: مهندس علی اوسط اکبری مقدم،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در آئین تجلیل از کارگران نمونه منطقه با بیان اینکه ماهرترین کارگران و استادکاران کشور در مناطق آزاد مشغول به فعالیت می باشند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۹:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
قشر پرتلاش کارگری موتور محرک چرخه اقتصادی در تمام کشورهاست که عدم حضور آنها مشکلات مهمی را در اقتصاد کشور بوجود می آورد. نقش حائز اهمیت کارگران در توسعه اقتصادی وظیفه رسیدگی مسئولان و کارآفرینان را نسبت به ارائه خدمت و رسیدگی به امور رفاهی این قشر حساستر کرده است ...