سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۹:۴۶May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه اقتصادی»

ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- استاندار همدان احداث و تامین مسکن را یکی از برنامه های اولویت دار دولت برای توسعه اقتصادی کشور دانست و گفت: سازمان ها و دستگاه ها بر حسب وظایف با تمام ظرفیت خود همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
جام جم   ۸ ساعت پیش    
پیش بینی سلسله همایش های حقوق و رسانه به دلیل پیدایش و کثرت مسائل مشترک میان این دو، از نیاز های امروز و هر روز ماست و می تواند آثار گوناگون و نتایج سودمندی در پی داشته باشد. یکی از این نتایج، تقویت ادبیات حقوق رسانه و قوام و استقلال این رشته تخصصی باشد ...
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش    
ایسنا/زنجان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: افزایش مهارت، رکن اصلی توسعه اقتصادی هر کشور به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۸:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت سیاست های اصلاحی دولت در مباحث اقتصادی، گفت: اصلاح یارانه ها از جمله اقدامات کارشناسی و منطقی دولت است که تمام کارشناسان اقتصادی و روسای جمهوری ایران اسلامی به اهمیت و ضرورت اجرای آن واقف بوده و هستند.
اوشیدا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سردار محمد کرمی گفت: امنیت بدون توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی در یک منطقه امکان پذیر نیست و این مولفه ها باید در کنار هم قرار گیرند تا بتوان به امنیت پایدار رسید.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام ابوترابی گفت: در خصوص کار ارزشمندی که دولت در اوج سختی ها اقدام کرد، باید از ملت ایران تشکر کرد که با بصیرت در کنار دولت منتخب خویش ایستاد تا این قدم ها برداشته شود و منابع ملی به غارت نرود و در مسیر توسعه اقتصادی به کار گرفته شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها امام جمعه موقت تهران گفت: اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها باعث می شود که منابع ملی ما به غارت نرود و در مسیر رشد و توسعه اقتصادی و افزایش رفاه عمومی به کار گرفته شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان با اشاره به فعالیت 142 شرکت فناور در این استان گفت: واحدهای فناور و دانش بنیان نقش بسزایی در توسعه اقتصادی استان لرستان دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) متشکل از اقتصادهای بزرگ و کشورهای ثروتمند جهان بیشترین نرخ تورم در سه دهه اخیر را تجربه کردند. این مهم را در اینفوگرافیک پیش رو بخوانید.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
دکتر امین عربی*؛ صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یا به عبارتی بخش انرژی کشور، در برنامه ریزی های توسعه اقتصادی و تلاش برای تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، محور بسیاری از تصمیم گیری ها و پیشران اکثر فعالیت هاست. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار ویژه دهلران گفت: تاکنون در این شهرستان مرزی مطالعات توسعه اقتصادی و اشتغالزایی 24 روستا انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با اشاره به پیگیری های مطلوب برای احداث سد معشوره گفت: اجرای این سد نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان لرستان دارد.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۱۶    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: صنایع کوچک می توانند نقش اساسی در برنامه های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۸:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - کشت گیاهان دارویی که از ظرفیت های توسعه اقتصادی ، ایجاد اشتغال و درآمدزایی مضاعف برای کشاورزان مازندران محسوب می شود طی سال های اخیر به دلیل فعالیت دلالان و خام فروشی در کنار بی توجهی به صنایع تبدیلی و فراوری در مسیر سراشیبی فراموشی افتاده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه پاسبان/ تحلیلگر اقتصاد کشاورزی سبد غذایی مناسب، یک ضرورت است، نه انتخاب؛ چرا که برای سلامتی، بهره ور بودن انسان ها، بروز خلاقیت و کارآفرینی، ضریب هوشی بالا و ... و توسعه اقتصادی پایدار که به دست انسان توانمند ذهنی، روحی و جسمی انجام می شود، اصل پایه است ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۷    
دکتر هاشم اورعی- استاد دانشگاه صنعتی شریف – انرژی به عنوان یکی از مهمترین عوامل تولید از جایگاه ویژه ای در رشد و توسعه اقتصادی برخوردار است و در کنار کار و سرمایه، به عنوان یکی از نهاده های تولید به شمار می رود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۳    
در دیدار وزیر توسعه اقتصادی و تجارت تاجیکستان با هماهنگ کننده دائم سازمان ملل در این کشور چشم انداز گسترش همکاری های بین دو طرف، بررسی شد.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۳    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی صبح امروز در دومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان گفت : شرکت های دانش بنیان استان می توانند با تشکیل تعاونی قدم های موثری را در راه توسعه اقتصادی بردارند.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت : صنایع کوچک می توانند نقش اساسی در برنامه های آتی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند. به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید هاشم موسوی جهان آباد با بیان اینکه بخش خصوصی به ویژه صنایع کوچک و متوسط، عامل مهمی در توسعه اقتصادی هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان یزد راه اندازی صنعت پوشاک را یکی از راهکارهای موثر برای توسعه اقتصادی دانست و گفت: اشتغال و تولید دانش بنیان مورد تاکید رهبری است و موضوع مهم تولید و اشتغال نباید به حاشیه برود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۷    
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت : صنایع کوچک می توانند نقش اساسی در برنامه های آتی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۸:۴۱    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان ضمن قدردانی از همراهی آحاد مردم در راستای اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها و اصلاحات اقتصادی گفت: با عنایت بر تصمیم های کارشناسی و برنامه ریزی دولتمردان در آینده نزدیک شاهد توسعه اقتصادی و تغییر به نفع مردم خواهیم شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا-نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت:یکی از ضرورت های کشور طرح مردمی سازی یارانه هاست که بر اساس آن یارانه مستقیم به مردم کم درآمد و مستضعف پرداخت می شود و این طرح گامی مهم برای توسعه اقتصادی است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۱:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر گفت بخش خصوصی در راس هرم توسعه اقتصادی و صادراتی کشور هست و همیشه از همکاری با سازمان های دولتی مرتبط با اقتصاد استقبال و حمایت شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-معاون وزیرصنعت معدن وتجارت گفت:شهرستان کازرون با توجه به دسترسی به بنادر و کلان شهرهای کشور منطقه مستعدی برای توسعه اقتصادی کشور قلمداد می شود.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۶:۳۷    
به گزارش تابا ؛ تحریم صادارت و واردات تولیدات صنعتی و کشاورزی در کنار وضعیت وخیم منابع طبیعی به دلیل سوء مدیریت و نیز فقدان بارش های مناسب و متناسب که یک سال سیل و سال دیگر خشکسالی را به دنبال دارد ...
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی صبح امروز در دومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان گفت : شرکت های دانش بنیان استان می توانند با تشکیل تعاونی قدم های موثری را در راه توسعه اقتصادی بردارند ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: همگام با پیشرفت فناوری های ارتباطی، الزام تحول در زیرساخت های ارتباطی و تبیین استراتژی های جدید ارتباط با مشتری در صنعت مخابرات احساس می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: احداث پارک علم و فناوری نیاز جامعه دانشگاهی این شهرستان در راستای شتاب بخشی توسعه اقتصادی و علمی این منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - ایرنا - سرکنسول افغانستان در مشهد گفت: خراسان رضوی ظرفیت های مناسبی برای توسعه روابط دارد و از اجرای برنامه های مشترک، در جهت توسعه اقتصادی افغانستان استقبال می کنیم.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مسئول بازارنیوز ضمن انتقاد از حکم فرما بودن اصول لیبرالیستی بر نظام بانکی کشور، سود محوری سیاست های اقتصادی ایران را مهمترین مانع برای توسعه اقتصادی کشور بیان کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۴:۲۸    
شفقنا- دیمیتری مدودوف معاون رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد که آمریکا هرگز نمی تواند مانع از توسعه اقتصادی روسیه شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از تاس ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۸    
جمعی از کارشناسان اقتصادی گفتند: وحدت بین قوای سه گانه و همکاری مردم گره گشای بسیاری از مسائل اقتصادی کشور است.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، عرضه قوی خدمات و کنترل موثر بیماری کرونا، به همراه تنظیم دقیق سیاست به ثبات رشد اقتصادی در این کشور تا پایان سال جاری کمک خواهد کرد. ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
نقدینه - رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، انجام اصلاحات مقرراتی و کاهش تورم مقررات در نظام مالیاتی و تهیه دستورالعمل های صریح و شفاف را از اولویت های برنامه های تحول آفرینی برشمرد. ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۰:۲۴    
رکنا: مدیرعامل موسسه آموزشی راهبران فردا گفت: توسعه اقتصادی و بازارهای مالی جدید نیازمند تسریع در روند قانون گذاری و مصوبات متناسب با این بازارهاست.
در چهاردهمین جلسه کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی عنوان شد نگاه بخشی مسئولین کشور نیازمند تغییر است چرا که توسعه تولیدات داخلی و تحقق رشد اقتصادی نیازمند همکاری تمامی دستگاه های دولتی با بخش خصوصی است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۸:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
حمیدرضا طیبی روز سه شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه راه اندازی مراکز درمان ناباروری و تشخیص و درمان سرطان جهاد دانشگاهی فارس اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب با خودباوری که توسط امام(ره) به ویژه در نسل جوان ایجاد شده بود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در طول تاریخ تمدن، اقتصاد همواره یکی از پایه های اصلی تداوم و بقای جوامع بوده است و تنها ملت هایی توانسته اند حیات خود را در فراز و نشیب های تاریخ حفظ کنند که در کنار برخورداری از قدرت علمی، توان نظامی، غنای فرهنگی و درک اجتماعی، از اقتصادی پویا و پایدار بهره مند بوده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه پایه و اساس رونق و توسعه اقتصادی را صنعت گردشگری دانست و گفت: وزارت خانه همت ویژه ای برای رونق گردشگری در محور غرب کشور گذاشته و بنا داریم در این مسیر گردشگری داخلی را فعال و تقویت کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه اشتراک دینی کشورهای عضو اکو می تواند زمینه ساز توسعه اقتصادی کشورهای عضو شود، گفت: باید از ظرفیت کشورهای عضو اکو به نحو مناسب بهره برداری کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
نمین- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رونق منطقه ویژه اقتصادی نمین و رفع مشکلات آن نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی منطقه خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حزب الله در روزهای کمی که تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان باقی مانده، برنامه جامع خود را برای پارلمان آینده در همه سطوح اقتصادی و اجتماعی و آموزشی و .... اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۸:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت:از ابتدای سال تاکنون 81 تن کالا از بندر تاریخی و تجاری تیاب به کشور های هدف صادر شده است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
بهزاد منصوری رئیس سابق سازمان صمت لرستان در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به مطرح شدن حذف ارز ترجیحی عنوان کرد: حذف ارز ترجیحی برنامه این دولت تنها نبوده بلکه مقدمات آن از برنامه دو و سوم توسعه اقتصادی پایه ریزی شد، اینکه اقتصاد بدون نفت داشته باشیم و به سمت یک اقتصاد شفاف [...]
کیهان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۱:۳۶   + ۴۱ سایت دیگر  
بنابر ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی کشور اولین مرحله از انتشار عمومی اطلاعات پرداختی مدیران در تاریخ سه شنبه 10 خرداد 1401 و مشتمل بر اطلاعات پرداختی مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه سال 1401 خواهد بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۵    
با توجه به این که بیشتر کشورهای دنیا، به نقش موثر صنایع دستی در توسعه اقتصادی واقف شدند، سهم این مهم در اقتصاد ایران کمتر از 5 درصد از میزان صادرات نفت است که به دلایل مختلف در سالهای گذشته یا فراموش شده و یا به کلی منسوخ شدند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۸:۲۲    
به مناسبت گرامیداشت هفته معلم سردار داوطلب فرمانده مرزبانی استان و همکارانش با حضور در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش استان دیدار و این هفته را به خدمت تمامی فرهنگیان استان تبریک و تهنیت گفتند . ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۷:۰۱    
حجت الاسلام محمدی لائینی با بیان اینکه برای تحقق طرح توسعه مازندران باید از ظرفیت بخش خصوصی بهره گرفته شود، گفت: باید برای معضل پسماند استان و تولید انرژی از این طلای کثیف برنامه داشته باشیم.