چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۳:۲۷Oct 2020 21

جدیدترین‌های «توسعه اقتصادی»

پرس شیعه   ۵۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه بوستون آمریکا معتقد است که فارغ از اینکه چه کسی رئیس جمهور بعدی آمریکا شود، اهداف اساسی ایالات متحده به ویژه در قبال خاورمیانه تغییر محسوسی نخواهد داشت. ...
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مشهد گفت؛ پس از بررسی و ارزیابی عملکرد معین های اقتصادی شهرستان در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی 9 معین اقتصادی کارت زرد گرفتند.
خبر آنلاین   ۵ ساعت پیش    
یکی از ارکان تجارت خارجی ما صادرات است. توسعه صادرات و رشد آن از عوامل موثر در رشد اقتصادی و به دنبال آن توسعه اقتصادی است که باعث افزایش توان رقابت پذیری کشور ها در عرصه بین الملل می گردد.
فرصت امروز   ۶ ساعت پیش    
معمولا رویکردهای مختلفی برای ترسیم توسعه اقتصادی کشورها استفاده می شود، اما از آنجایی که این رویکردها عمدتا مالی بوده و تحت تأثیر نوسان های اقتصادی نظیر تورم و رکود قرار می گیرند، بنابراین قابلیت توضیح و آزمون فرضیات و تئوری های اقتصادی را ندارند ...
استانداری مازندران   ۹ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری، متن کامل پیام استاندار مازندران به شرح زیر است: یکی از بسترهای اساسی توسعه اقتصادی و اعتلای تولید؛ برخورداری از یک سیستم تولیدی – اقتصادی صادرات محور است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، به اهمیت و نقش امنیت در رشد و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: مسائل فرهنگی و توسعه اقتصادی بر پایه امنیت استوار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری میامی گفت: مطابق اجرای ماده 27 برنامه ششم توسعه، سند توسعه اقتصادی و اشتغال زایی هشت روستای هدف در این شهرستان تصویب شد.
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۶    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد به جایگاه صنایع در توسعه اقتصادی شهرستان بهاباد اشاره نمود و گفت: با هم افزایی مسئولین و کارآفرینان و استفاده از توان یکدیگر می توانیم موتور محرکه پیشران توسعه اقتصادی شهرستان بهاباد را استارت بزنیم.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۵    
لرستان - حجت الاسلام حسینی بر ضرورت تقویت رونق تولید و فرهنگ سازی در این زمینه تأکید کرد و گفت: رونق تولید بستر تحقق توسعه اقتصادی است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۲    
بوشهر - استاندار بوشهر گفت: بانک ها می توانند نقش مهمی در توسعه اقتصادی داشته باشند و باید نقش آفرینی بانک های استان بوشهر در اشتغال افزایش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۷    
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: صادرات، تنها مسیر موفق برای توسعه اقتصادی یک کشور در بازار های جهانی و نمایش توان و اقتدار تولید کشور در سطوح بین المللی است.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حضور فعال کشورها در عرصه تجارت بین الملل تاثیر بسزایی در بهبود تولید و به دنبال آن توسعه اقتصادی دارد. در همین حال، فرصت حضور در بازار بین المللی، امکان استفاده از ظرفیت های مختلف را فراهم می کند ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۵    
گروه بین الملل: سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می گوید مهاجرت در جهان به شدت تحت تاثیر پاندمی کرونا گرفته و از شمار مهاجران و پناهجویان به شکل قابل توجهی کاسته شده، امری که هم برای توسعه اقتصادی و هم برای مهاجران زیانبار است. پاندمی کرونا و عواقب ناشی از آن زندگی مردم در سراسر جهان [...]
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
گروه بین الملل: سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می گوید مهاجرت در جهان به شدت تحت تاثیر پاندمی کرونا گرفته و از شمار مهاجران و پناهجویان به شکل قابل توجهی کاسته شده، امری که هم برای توسعه اقتصادی و هم برای مهاجران زیانبار است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۵    
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: شهرستان فیروزه در چهارچوب مثلث توسعه اقتصادی بسیار خوب عمل کرده و این موفقیت حاصل تعامل خوب و موثر فرماندار و معین های اقتصادی این شهرستان است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
غلامحسین شافعی- رئیس اتاق ایران روز ملی صادرات در تقویم شمسی نمادی است که ضرورت توجه به بالاترین اولویت اقتصاد ایران را گوشزد می کند. اقتصاددانان و اقتصادگردانان با یکدیگر بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند که صادرات غیرنفتی مهم ترین مسیر برای رسیدن به توسعه اقتصادی است ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ی شرق نوشت: در راستای اجرای عدالت قضائی و حمایت از حقوق متهمان، شاهد ابلاغ سند امنیت قضائی از سوی رئیس قوه قضائیه بودیم؛ سندی مترقی که در اجرای بند ب ماده 120 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و به منظور تحقق اهداف بندهای 65، 66 و 67 سیاست های کلی قانون برنامه ششم توسعه کشور مصوب 1394 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: برنامه هفتم توسعه اقتصادی کشور باید سرآغاز تحولات در جامعه باشد، زیرا نخستین برنامه از گام دوم انقلاب است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
با اجرای اصل چهار ترومن در ایران، اقتصاد و سیاست کشور وابسته به آمریکا شد. این وابستگی علاوه بر اینکه به تولید داخلی آسیب وارد کرد، زمینه نفوذ مهر ه های سیاسی آمریکا و طراحی برای کودتای 28 مرداد را فراهم کرد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
توسعه تجارت خارجی و به ویژه صادرات از عوامل موثر در توسعه اقتصادی کشورها محسوب می گردد که می تواند علاوه بر رشد اقتصادی، موجب افزایش توان رقابت پذیری کشورها درعرصه های بین المللی گردد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی استادان دانشگاه های کشور با هدف مشارکت در تدوین برنامه هفتم توسعه اقتصادی در نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه ها آغاز شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندهی انتظامی شهرستان سرخه گفت: امنیت از نیازهای اولیه مردم است و در سایه ی امنیت زمینه ی رشد، بالندگی، توسعه اقتصادی و حفظ انسجام انجام می شود.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۹    
شرکت پردیس توسعه اقتصادی ایرسا با هدف ساماندهی و هدفمند سازی عرضه و تقاضای فرصتهای سرمایه گذاری برای بهره مندی بهینه از پتانسیل های کشور می باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۲    
ایسنا/خراسان رضوی صادرات نقطه آغاز ارتباط با سایر کشورها و مولد و محرک تولید یک کشور است. در حال حاضر با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور و لزوم صادرات محصولات غیرنفتی به دلیل تحریم صادرات نفت و برخی از فرآورده های نفتی، لازم است تا توجه بیشتری بر این ابزار رشد و توسعه اقتصادی شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
بدیهی است که ما در یک نظام جهانی شده جای گرفته ایم. این نظام جهانی شده قواعد جاری دارد اما در درون خودش دچار تضادهای متعدد است.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۳    
دکتر امین عربی*؛ برنامه های وزرات نفت برای توسعه گازرسانی شهر ها و روستا های کشور، اثرات مهمی بر افزایش رفاه خانواده ها، کاهش نابرابری توزیع درآمد، تامین مطمئن سوخت خانواده ها و واحد های تولیدی، افزایش سودهی بنگاه های اقتصادی و افزایش اثرات مطلوب زیست محیطی داشته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای منتخب استان آذربایجان شرقی با رویکرد مشارکتی با همکاری دانشگاه تبریز تدوین می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - معاون اداره اوقاف و امورخیریه اردکان با اشاره به نقش تاریخی افراد خیراندیش در توسعه اقتصادی و پیشرفت جامعه در حوزه های بهداشت و درمان و علوم،گفت: وقف برای تامین دارو و درمان افراد نیازمند یکی از مهمترین نیازهای روز این شهرستان است.
وبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۰    
سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با آگاهی از نیاز های اطلاعاتی، توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی شهر تهران و تاکید بر نقش فناوری اطلاعات در برنامه ریزی و مدیریت شهری ، تلاش کرده است تا گام هایی برای تحقق تهران هوشمندتر بردارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۸    
بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: وجود امنیت در جامعه، لازمه و پایه اصلی انجام کارهای اقصادی و توسعه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: امنیت زیرساخت مهمی است که در سایه آن، فعالیت های اقتصادی و اجتماعی با قدرت و سرعت هرچه تمام تر شتاب می گیرد و توسعه همه جانبه را به ارمغان می آورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۲    
گروه استان ها- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: برای کاهش میزان جرائم در قزوین باید مناطق جرم خیز و محروم استان در اولویت توسعه اقتصادی و صنعتی باشند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- صالحیان کارشناس اقتصادی با اشاره به راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال توسط وزارت ارتباطات برای نخستین بار در سمنان گفت: این زیرساخت مهم و البته بدیع مزیت ویژه ای برای توسعه اقتصادی محسوب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده، ولی فقیه در مازندران : مسئولان باید برای تحقق شعار سال در حوزه اقتصادی برنامه های مدونی تدوین کنند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۱۳۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سند امنیت قضایی در 37 ماده از سوی آیت الله سید ابراهیم رییسی، رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد. به گزارش قوه قضاییه، متن این سند به شرح زیر است: سند امنیت قضایی وَ إِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُوا بِالْعَدْل ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۱    
ایسنا/لرستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: مطالعات توسعه اقتصادی 600 روستا در استان انجام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- استفاده از ظرفیتهای مشارکت مردمی و سرمایه گذاران در قالب معین های اقتصادی طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی خراسان رضوی، نوید بخش توسعه و رونق اقتصادی شهرستان بجستان این استان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، گفت: راه اندازی فرودگاه چابهار توسعه و پیشرفت اقتصادی منطقه را در همه زمینه ها به همراه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۵۰    
کسب و کار های خانوادگی در رشد و توسعه اقتصادی تاثیر بسزایی دارند .
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۹    
سمنان- مدیرکل منابع طبیعی سمنان از اجرای طرح توسعه زراعت چوب در یک هزار و 200 هکتار اراضی استان خبر داد و گفت: این طرح در زمره اولویت های 9 گانه این اداره کل با هدف توسعه اقتصادی انجام می شود.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه چاینا دیلی در مقاله ای با پرداختن به منطقه ویژه اقتصادی شن جن و اشاره به آن به عنوان نشانه ای واضح مبنی بر حرکت پایدار ملت چین در مسیر اصلاحات و جوان سازی ، نوشت گردهمایی امروز چهارشنبه مربوط به بزرگداشت چهلمین سالگرد تاسیس منطقه ویژه اقتصادی شن جن در این شهر چین ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۱    
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، گفت: ریشه رانت و فساد در اقتصاد ما قلم های طلایی است که مانع رشد کسب و کار و سرمایه گذاری شده و بر چالش های اقتصادی و معیشتی می افزایند.
استانداری کردستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۱    
بهمن مرادنیا استاندار کردستان با صدور پیامی ضمن تبریک روز جهانی استاندارد، نقش مهم این مقوله را در رشد و توسعه اقتصادی و تحقق شعار سال خاطرنشان ساخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: توسعه اقتصادی و زیرساخت های توسعه، دغدغه مشترک بانک های عامل و سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۱:۰۰    
برنامه ریزی و سیاست گذاری اصولی به منظور توجه به همه استانداردهای الزامی از جمله قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، در همه فرآیندهای زنجیره تامین و عرضه انواع ملک، اعم از مسکونی، تجاری، کارگاهی، تفریحی، اداری و.. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کنفرانس ملی علم، فناوری و پیچیدگی اقتصادی، گفت: ما برای توسعه اقتصادی باید به سمت تولید محصولات با پیچیدگی بیشتر گام برداریم.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی چهارچوبی برای اجرای قوانین مالیات دیجیتال شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و آمازون ارائه کرده تا به بهبود اقتصاد پس از بحران کرونا کمک کند.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۱۵    
ناظران اقتصاد جهانی پیشنهادی را برای اصلاح قوانین بین المللی مالیات ارائه می دهند که افزایش میزان مالیات غول های فناوری را در پی خواهد داشت. سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) که به قدرت های برتر اقتصادی مشاوره می دهد ...
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
نقدینه -مدیرعامل پست بانک ضمن اعلام حمایت این بانک از اشتغالزایی و رونق تولید به ویژه در روستاها، از ایجاد 40 هزار ظرفیت شغلی جدید خبر داد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۸    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی نه تنها کمرنگ نمی شود، بلکه پررنگ تر هم خواهد شد، زیرا وزارت صمت و کشور دنبال این کار هستند ...