شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۷:۰۴Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه اقتصادی»

دنیای اقتصاد   ۶ ساعت پیش    
دولت های توسعه گرا نه تنها تحول صنعتی را سرپرستی می کنند، بلکه در ایجاد تحول نیز ایفای نقش می کنند. از آنجا که امارات متحده عربی را نیز می توان تا حد زیادی در ردیف دولت های توسعه گرا قرار داد، بنابراین براساس الگوی دولت توسعه گرا ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۶:۴۴    
ایجاد بستر های لازم برای ورود بخش خصوصی به تامین مالی پروژه های زیرساختی از طریق ایجاد ابزار های نوینی مانند شرکت های سهام عام پروژه، ریل گذاری توسعه اقتصادی ایران را تغییر خواهد داد و سرعت پیشرفت اقتصادی کشور را با به کارگیری سرمایه گذاری خرد مردمی و نقدینگی موجود بیشتر خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: نام جاسک بین المللی شده است و باید برای تحولات بزرگ در این شهرستان آماده شویم.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۰:۰۰    
شوشان - ملک محمد مکوندی: نظام جمهوری اسلامی از بدو تاسیس تا کنون از دو موضوع اساسی رنج می برد که این دو باعث تبعیض و بی عدالتی و بروز اختلافات قومی و قبیله ای و اختلافات بین استانی شده اند. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری برای رفع مشکلات اقتصادی از سوی دولت سیزدهم، گفت: برای بهبود وضعیت کشور همه وظیفه داریم که به دولت بعد کمک کنیم و بدون نگاه سیاسی، توسعه اقتصادی را در اولویت کاری خود قرار دهیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۴۵    
هم اکنون بانک ایران زمین بانک ایران زمین با داشتن 331 شعبه در سراسر کشور به عنوان یکی از بانک های بزرگ خصوصی و یکی از بزرگترین سازمان های فعال کشور است و فلسفه راه اندازی این بانک در کشور بیشتر برای ایجاد تحول در حوزه کارآفرینی و توسعه اقتصادی بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه بهره برداری از فرودگاه این شهر توسعه اقتصادی را بدنبال دارد، گفت: در آینده ای نزدیک و با تکمیل همه بخش ها، 2 میلیون نفر در منطقه از مزایای این فرودگاه بهره مند خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۱۱    
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: فرودگاه سقز به عنوان دومین فرودگاه استان، توسعه اقتصادی و همچنین زیرساخت های توسعه ای منطقه غرب کشور را فراهم می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۴۵    
آبادان- فراهم بودن زیرساخت ها و حرکت کسب و کارهای منطقه آزاد اروند در راستای تجارت الکترونیک باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود، این مطلب بخشی از یادداشت سیدعلی موسوی دکتری هوش مصنوعی کامپیوتر است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۹    
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه تصمیمات اشتباه در وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت روحانی باعث گرانی ها و کوچک شدن سفره های مردم شد، گفت: وزارت صمت به عنوان یکی از مهم ترین وزارتخانه ها ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ارجمند با اشاره به تحقق تعهد اشتغال در حوزه صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: صنایع دستی یکی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۰:۰۹    
این پروژه، درحال حاضر تقریبا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل پروژه حدود 10 الی 12 میلیارد تومان نیاز است. با این وجود، علیرغم همکاری معاونت استانداری و فرمانداری کهگیلویه و تاییدیه آنان متاسفانه صندوق کارافرین استان همکاری نکرده اند!
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نیمی از ذهنیّت محمد بن سلمان، خواهان جامعه سنتی با ساختار سیاسی بسته است که پادشاهی مادام العمر او را پذیرا باشد و اقدامی نکند اما نیمی دیگر خواهان جامعه باز است و به توسعه اقتصادی و تکنولوژیکی می اندیشد
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۱۹    
اعتماد به تولید ملی می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند ودراین رابطه کارخانه ها نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور دارند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
آذربایجان غربی یکی از مناطق غنی معدنی کشور بوده و استخراج سالانه 16 میلیون و 534 هزار تُن انواع مواد معدی ظرفیتی بی نظیر برای توسعه چرخ اقتصاد و قراهم شدن زمینه بیش از پیش اشتغال در سطح جامعه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوان استان یزد، گفت: توسعه اقتصادی و فرهنگی خانواده ها در گرو ازدواج به موقع و آسان است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
انتشارات سازمان جهاد دانشگاهی تهران کتاب دانشگاه، پیشران توسعه اقتصادی را یه نوشته جیسون لین و بروس جانستون و ترجمه وحید مهربانی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران چاپ و منتشر کرد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
فرشید فرزانگان اظهار داشت: لازم است به این مهم توجه شود که در توسعه روابط سیاسی، تعادل حفظ شود تا توسعه اقتصادی در همه ابعاد غرب و شرق حادث گردد و مجبور به خرج بیشتر از کیسه مردم نشویم که نتیجه آن جز رکود اقتصادی نخواهد بود ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
برنامه زنده عصر صبا که با رویکرد طنز به موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز جامعه می پردازد، روز سه شنبه 29 تیر به موضوع پیر شدن کشور می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه در بخش ها و آتیم های متنوع تلاش می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۹    
گروه استان ها - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رونق تولید زمینه ساز اشتغال، رفع بیکاری و افزایش درآمد سرانه و توسعه اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
صنعت پرورش اسب به عنوان یک فرصت جدید توسعه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته و در حال رشد جهانی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۷:۰۶    
حسن بیک محمدلو استاد دانشگاه و فعال اقتصاد دریا در گفتگو با بازار از نقش مهم توسعه دریاها در توسعه و شکوفایی اقتصادی ایران و نقش مهمی که ایران می تواند در تجارت جهانی ایفا کند سخن به میان آورد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
انتظار، رئیس اتاق ارومیه می گوید: در فضای غبارآلود و غیر شفاف، فعالیت های مولد دچار بحران شده و با میدانداری رانت خواران و سوداگران، امکان توسعه اقتصادی از کشور سلب می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۶:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
امیر سرتیپ دوم عباس عظیمی در جمع کارکنان ایستگاه مرزی رادار بیله سوار گفت: امروز مرزهای کشور توسط سامانه ها و تجهیزات پیشرفته بومی تا 100 ها کیلومترآن طرف مرز ها رصد می شود و در این بین مرزبانان به خصوص چشمان بیدار ملت ایران یعنی پدافند قهرمان نقش مهم و تاثیرگذار در تولید امنیت پایدار و توسعه ...
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آیین نامه اجرایی (سند) مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه را که با مشارکت قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح تنظیم شده، به هیات دولت ارائه کرد.
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۲۴   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: وجیه اله جعفری شنبه (26 تیر) در آئین طرح لوله گذاری انتقال آب خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: در راستای عمل به وظیفه ذاتی خود برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور در حوزه صنعت و معدن برنامه های راهبردی زیادی به اجرا در آورده ایم و علاوه بر این به منظور تامین آب و ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ریچارد کوزلاریچ معتقد است از لحاظ اقتصادی هیچ مقایسه ای بین روابط اقتصادی غرب و روابط اقتصادی محدود روسیه و چین وجود ندارد.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
رشد و رونق اقتصادی بدون سرمایه گذاری امکان پذیر نیست و در این راه، اقتصاد کشور نمی تواند تنها با اتکا به سرمایه های داخلی پیش برود. از این رو سؤال این است که تا چه حد زمینه برای جذب سرمایه گذاران خارجی فراهم بوده و چطور می توان در این مسیر مانع زدایی کرد؟ ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۹:۳۹    
پنجاه و سومین شماره ی نشریه دانشجویی تراز ، گاهنامه انجمن علمی توسعه اقتصادی و برنامه ریزی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس ضمن بازدید از واحد تولیدی کفش مهدیشهر از پشتیبانی ها برای توسعه اقتصادی با نیروی محرکه تولید خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
در شرایط کمبود اعتبارات دولتی، ورود مردم به توسعه زیرساخت ها خود عاملی برای رشد و توسعه اقتصادی کشور خواهد شد، همچنین ورود سرمایه های مردمی به پروژه ها در قالب فعالیتی مولد، می تواند به کنترل و هدایت نقدینگی سرسام آور موجود در کشور کمک کند.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۹:۳۸   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ حسام خوشبین فر با اشاره به اهمیت صنعت فولاد در توسعه اقتصادی کشور، افزود: صنعت فولاد یکی از صنایع استراتژیک محسوب می شود و زیربنای توسعه صنایع کشور است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دولت ها نقشی حیاتی در توسعه اقتصاد دارند که شامل برنامه ریزی جامع، کنترل، سربارهای اجتماعی و اقتصادی، اصلاحات نهادی و سازمانی، راه اندازی موسسات مالی، مشاغل عمومی و برنامه ریزی اقتصادی است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، حشمت اله عسگری روز چهارشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان تهران، افزود: تامین زیرساخت های تولید به ویژه آب و برق و گاز از اهداف اصلی برنامه های توسعه اقتصادی استان است و این موضوع همواره در دستور کار جلسات اقتصادی و مدیریت [...]
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۳:۳۵    
محسن جهانشاهی عضو ارشد بنیاد ملی نخبگان در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: الگوی حکمرانی خوب منازعه به وجود آمده در اولویت به بازار یا دولت در توسعه اقتصادی از بین می برد و آن دو را مکمل هم می داند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۰:۰۴    
یکی از مهم ترین عوامل تا ثیرگذار بر رشد و توسعه اقتصادی هند، نوع سیستم حکومتی این کشور است. وجود ریشه های دموکراسی در تا ریخ و تمدن کهن این کشور باعث شده است تا هند با تا کید بر کثرت گرایی، بزرگ ترین دموکراسی در جهان را بر پایه سیستم فدرال ایجاد کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۳    
اصفهان- ایرنا - فرماندار تیران و کرون گفت: کشاورزی محور توسعه اقتصادی و عامل رشد اقتصادی و کاهش بیکاری در این شهرستان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه بخش تعاون در کنار دولت جدید برای کمک به توسعه اقتصادی کشور است، گفت: ظرفیت ایجاد سالانه 100 هزار شغل در حوزه تعاون وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۰    
شهرکرد-ایرنا- دامپروری و دامداری سنتی سال هاست در چهارمحال و بختیاری فعالیت خود را ادامه داده است و وجود دام های سنگین و سبک باعث شده است یکی از مریت های این استان بحث دامداری باشد هر چند هنوز این بخش نقش خود را به صورت کامل در توسعه اقتصادی استان ایفا نکرده است.
تامین اجتماعی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۴:۱۴    
یکی از مهمترین مولفه های جامعه پویا و توسعه یافته وجود امنیت اجتماعی است و امنیت اجتماعی خود زیرساخت تقویت ساختارمند امنیت سیاسی واقتصادی می باشد. چه اینکه فعالان اقتصادی ونیروهای کار که ارکان اصلی توسعه اقتصادی هستند درسایه پیدائی امنیت و اطمینان لازم می توانند فعالیت بهینه و پربازده خویش را ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت،معدن وتحارت استان کرمان گفت: پتانسل های موجوددر معادن استان کرمان و احداث صنایع معدنی میتواند در توسعه اقتصادی، تولیدارزش افزوده ، بهبودفضای کسب وکار و اشتغال پایدار نقش بسزایی داشته باشد.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۳۲    
در راستای توسعه اقتصادی استان قزوین با بندر اکتائو قزاقستان ، رئیس سازمان صمت قزوین به همراه رئیس اتاق بازرگانی با سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان دیدار و گفتگو کرد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۵۱    
دومین دوره مسابقات تخصصی مناظره تعاون به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با هدف مشارکت بیشتر دانشجویان در امر تعاون کشور آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۹:۵۴    
بیک محمدلو فعال اقتصاد دریا درباره مهم ترین اقدامی که باید برای توسعه اقتصادی دریامحور صورت بگیرد گفت:در قدم اول مردم باید نسبت به منافع توسعه اقتصادی دریامحور آگاه شوند و سپس اقدامات دیگر صورت بگیرد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - تهران (پانا) - عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری تأکید کرد در هیچ کشوری مسائل اقتصادی با شعار حل نشده اند و هیچ کشوری را سراغ ندارم که در وضعیت تحریم به توسعه اقتصادی نائل شده باشد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۰۰    
یاسوج- صنایع دستی در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال نقش مهمی داشته و در کهگیلویه و بویراحمد نیز از گذشته نقش مهمی در زندگی مردمان این دیار داشته و اکنون نیز می تواند افزایش صادرات را در استان رقم بزند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
سرانجام با تلاش ها و پیگیری های مستمر که حاصل تلاش همکارانم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهره گیری از همدلی و همفکری کارآفرینان کشور بود سیاست های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو در نشست هیأت دولت تصویب شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نسبت به توسعه صنعت اسب و رفع موانع این صنعت تاکید کرد و از ضرورت ارتقای زیرساخت های این صنعت در همه ابعاد با رویکرد اقتصادی و توسعه اشتغال و استفاده از ظرفیت های آن در یزد خبر داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئله حاکمیت با ثبات و مردمی در افغانستان برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد. جریان سیاسی که بیشتر مورد اقبال مردم این کشور باشد و بتواند حاکمیت را به اثبات برساند تا صلح و آرامش و توسعه اقتصادی را در این کشور حاکم کند، مورد حمایت ویژه جمهوری اسلامی ایران خواهد بود ...