یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۱:۳۱Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه اقتصادی»

ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- بهره برداری از کارخانه بیواتانول باشت به عنوان پیش نیاز ایجاد فرصت های شغلی جدید،رونق تولید محصول کشاورزی ذرت و تولید بنزین گیاهی به عنوان کالایی مورد نیاز در کشور مهمترین نیاز توسعه اقتصادی در شهرستان کوچک باشت است.
تحلیل بازار   ۹ ساعت پیش    
میامی- فرومد با داشتن مناظر طبیعی و زیبا به خصوص مقبره ابن یمین شاعر نامی ایران اسلامی دارای جاذبه های گردشگری فراوانی در شرق استان سمنان است.
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سلیمانی درخصوص تاثیرات پاکسازی اراضی آلوده به مین در دستیابی به اهداف توسعه پایدار گفت: از جمله آثار مهم رفع این معضل در کشور به جز کاهش تلفات انسانی ناشی از برخورد با مین و مواد منفجره به جامانده از جنگ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۳    
رونق تولید و توسعه اقتصادی از طریق فعال شدن صنایع مختلف، اصلی ترین محور سخنان رئیس جمهور در سفر به استان فارس بود.
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران ، در راستای هم افزایی بیش از پیش بازار پول و سرمایه و بهره برداری متقابل این دو بازار از ظرفیت های یکدیگر و به منظور تأمین مالی بنگاه های اقتصادی و کمک به رشد و توسعه اقتصادی کشور؛ طرح ” بورس کالا و انرژی” با موضوع؛ ارائه انواع خدمات اعتباری اعم از بروات ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۵    
دنیای اقتصاد : اندیشه حمایت از کالای داخلی و ضرورت مصرف تولیدات ملی صرفا اندیشه ای نوپدید و مخصوص ایران نبوده است، بلکه از حیث اقتصادی بیشتر کشورهای پیشرفته کنونی دنیا که بالاترین رشد اقتصادی و درآمد سرانه را هم دارند، در تاریخ توسعه اقتصادی خویش از این اندیشه به صورت عملی حمایت کرده اند ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۷    
علاقه سازمان جهانی تجارت در جذب کشور های جهان ریشه در این واقعیت انکارناپذیر دارد که قواعد و نظامات مورد توافق در این سازمان عملاً به قواعد بین المللی در عرصة تجارت جهانی بدل می شوند و کشور های عضو و غیرعضو را تحت تاثیر قرار می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار جاسک در جلسه با معاون هماهنگی و اموراقتصادی وزیر کشور به بیان قابلیت ها، مسائل و مشکلات شهرستان پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان در مجلس می گوید که با اجرای فاز دوم پتروشیمی هگمتانه همدان، 400 شغل جدید ایجاد می شود و شاهد ارز آوری و توسعه اقتصادی مناسبی خواهیم بود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : نایب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران در خصوص شوک محدودیت اینترنت به اقتصاد کشور گفت: اگر نتوانیم سرعت در انتقال داده ها و دانش اطلاعات و ارتباطات را توسعه بدهیم بدون تردید نخواهیم توانست به یک قدرت و قطب اقتصادی در خاورمیانه تبدیل شویم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پایانه مرزی اینچه برون گفت: مرز اینچه برون با آمادگی کامل بازگشایی شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۳۰    
سال 2020 به آزمایشی جدی برای آذربایجان تبدیل شده است. کاهش قیمت نفت، محدودیت های ناشی از همه گیری کووید و درگیری نظامی 44 روزه با ارمنستان تهدیدهای واقعی را برای توسعه اقتصادی این کشور ایجاد کرده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان در نشست این کمیسیون بر تعریف سیاست توسعه صنعتی استان توسط استاندار و مدیران اقتصادی تأکید کردند. در نشست کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان الزامات توسعه اقتصادی استان و شاخص های مدیران تأثیرگذار اقتصادی استان بررسی شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۵۳    
گروه استان ها- استاندار کرمان گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان توسعه اقتصادی را به دنبال دارد و پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها باید تولید ثروت و رفاه برای مردم داشته باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۸    
معان اول نخست وزیر قزاقستان و رئیس بخش اورآسیا دبیرخانه روابط جهانی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی "OECD" دیدار و تقویت همکاری متقابل را بررسی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۵    
از توسعه اقتصادی استان با فناوری های برتر تا به دنیای خیال کودکان احترام بگذارید تیتر درشت صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان است.
اقتصاد آنلاین / معدن24   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۹:۳۱   + ۲۷ سایت دیگر  
بهرام شکوری با اشاره به تاثیر مثبت عضویت دایم ایران در سازمان همکاری های شانگهای، گفت: اعضای این سازمان از جمله چین و هند با دارا بودن بخش عمده ای از جمعیت جهان، یکی از بزرگترین بازارهای هدف برای فروش محصولات ایرانی به شمار می روند.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توسعه و رونق اقتصادی و فراهم شدن زندگی بدون مخاطره را توجه به توسعه فرهنگی عنوان کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۰:۱۵    
حمیدرضا قاسمی مدیر مجامع و شوراهای حاکمیتی اتاق ایران در کشورهایی که تولید، به عنوان محور توسعه اقتصادی نقش آفرینی می کند، سیاستگذاری در حوزه کسب وکار، بسیار حیاتی و دارای حساسیت ویژه ای است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه آهن همدان - سنندج نقش موثری در توسعه اقتصادی کردستان دارد، گفت: ضروری است خط آهن همدان - سنندج به مرز باشماق مریوان متصل شود که تحول را در استان رقم خواهد داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قزوین با بیان اینکه دولتی شدن اقتصاد به سود مردم نیست، گفت: مدیران باید موانع توسعه اقتصادی را حذف کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: مردم کردستان از پروژه راه آهن همدان-سنندج در حوزه توسعه اقتصادی و زیرساختی بهره مند خواهند شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر کشور ایران گفته است که بیش از دو سال است که حتی یک سرمایه گذار خارجی برای مشارکت در پروژه های زیرساختی ایران اعلام آمادگی نکرده است. اشتباه است اگر ایران بخواهد متکی به چین و روسیه در زمینه اقتصادی باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد – ایرنا- فرماندار بهاباد با بیان اینکه توسعه اقتصادی و فرهنگی در گرو امنیت است گفت: نیروی انتظامی تأمین کننده امنیت هر جامعه است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۲    
زنجان- وزیر کشور، زنجان را جزو استان های با ظرفیت بسیار خوب در حوزه های مختلف یاد کرد و گفت: مسئولان باید به خوبی از این ظرفیت ها برای توسعه اقتصادی استان استفاده کنند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران پس از سه سال رکود به ثبات رسیده است. برخی شاخص های اقتصاد کلان، به ویژه تورم، همچنان نگران کننده هستند اما تولید ناخالص داخلی کشور به محدوده رشد نزدیک شده که نشان از تاب آوری اقتصاد ایران در برابر انبوه فشارهای خارجی و داخلی است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
دکتر آرش عبداللهی/ کارشناس صنعت خودرو پس از مدت ها سیطره روزمرگی در وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر جدید اهداف بزرگی را درباره توسعه صنعتی کشور ترسیم کرد؛ اهدافی آنچنان بزرگ که برخی آن را ماموریتِ غیرممکن قلمداد می کنند ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
بخش کشاورزی به دلیل اثرگذاری بر سایر بخش های اقتصادی در کشورهای توسعه یافته از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در کشورهای در حال توسعه نیز بعنوان حلقه مفقوده رشد و توسعه اقتصادی شناخته می شود.
آذرمغان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سید حامد عاملی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: ما همواره مباحث توسعه و پیشرفت استان را از جنبه های مختلف مورد رصد و پیگیری قرار می دهیم و تلاشمان بر توسعه اقتصادی در کنار توسعه فرهنگی و اجتماعی است اما در این بین عصاره نظریه های کارشناسان و صاحب نظران تقویت تولید و حمایت همه ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۱۵    
دبیر کل ناتو توسعه اقتصادی روزافزون چین را تهدیدی برای این پیمان توصیف کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: باید در حوزه گردشگری به نقش دولت به معنای کلی آن توجه کنیم چراکه رشد گردشگری می تواند رونق و توسعه اقتصادی را به دنبال داشته باشد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۰    
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه کردستان گفت: سنت وقف که از آن به صدقه جاریه یاد می شود یکی از برنامه های دینی و اسلامی است که با اجرای درست نیات واقفین می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی و از بین فقر در بین مسلمانان داشته باشد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل و معاون شبکه شرکت مخابرات ایران، به همراه اعضای فراکسیون توسعه متوازن مجلس در برنامه در مسیر توسعه رادیو فرهنگ، اهمیت زیرساخت مخابراتی در توسعه استان ها را بررسی می کنند. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۰    
همواره از روابط بین الملل و تجارت خارجی به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه اقتصادی یک کشور و پیشبرد اهداف بلندمدت آن نام برده شده است و اکنون با توجه به اظهارات مسئولان ، چنین به نظر می رسد که رویکرد دولت سیزدهم نسبت به این مسئله جدی تر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر لزوم تیزبینی و حساسیت کارکنان استاندارد در بازرسی ها و کنترل کیفیت کالاها و خدمات در راستای توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۷    
کسب اقامت در یکی از کشورهای اروپایی تبدیل به یک هدف و آرزو برای بسیاری از ایرانیان شده است و یکی از شرایط کشورهای اروپایی به خصوص ترکیه و گرجستان جهت اعطای اقامت، خرید مسکن یا ملک در این کشورها می باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بیش از 130 کشور جهان با اخذ مالیات از شرکت های بزرگ چند ملیتی مانند آمازون، گوگل و مایکروسافت با نرخ پایه حداقلیِ 15 درصدی موافقت کردند؛ قانونی که اجتناب این شرکت ها از پرداخت مالیات در کشورهای مختلف را سخت تر می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام ثبت محوطه یادمانی زمین فوتبال چوار که فوتبال را تبدیل به پلی برای رسیدن به مقام شامخ شهادت کرد، گام موثری در ترویج گردشگری دفاع مقدس است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری احداث مناطق ویژه اقتصادی در استان ها مزیت های بسیاری را برای توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذار در این بخش فراهم می کند، کلنگ منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری در اواخر دولت دهم بر زمین شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان امنیت را زیر بنای توسعه اقتصادی و فناوری در جامعه عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با همه توطئه های دشمنان و تلاش نیرو های مسلح به جزیره امنی در دنیا شکل گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: یکی از راه های حمایت از توسعه اقتصادی روستاها، حمایت از محصول محوری در روستا است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۰    
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی بااشاره به اینکه فعالیت های نیروی انتظامی مصداق جهاد در راه خدا است، گفت: توسعه اقتصادی و اجتماعی در گرو تأمین امنیت است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
یکی از راهبردهایی که ستاد اجرایی فرمان امام و گروه توسعه اقتصادی تدبیر درسال های اخیر به طور جدی دنبال میکند، حمایت از فعالیت های منتهی به تأمین امنیت غذایی کشور به خصوص در روستاهاست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت:شرط لازم توسعه اقتصادی تولید امنیتی است که نیروی انتظامی آن را فراهم می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان - استان سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط اقلیمی و طبیعی حاکم بر آن این روزها نیازمند نسخه های جدید برای توسعه اقتصادی است که توجه به توسعه روستا محور یکی از مهمترین آنها است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۰۷    
تهران- ایرنا- اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در مذاکرات انجام شده درباره چارچوب مالیاتی جدید، طی توافقی تاریخی، حداقل مالیات 15 درصدی را بر درآمد شرکت های بزرگ تعیین کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۵۲    
گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت: یکی از نتایج مهم برخورداری پلیس از امکانات مدرن، کشف جرایم و خنثی کردن انواع توطئه ها است و در نتیجه آن، امنیت پایدار به عنوان یکی از پیش شرط های مهم توسعه اقتصادی بیش از همیشه فراهم خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۰    
خلیلیان گفت: توسعه اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری است که لازمه آن امنیت است و ناجا در این مهم نقش اساسی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امنیت پیش نیاز توسعه اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی در یک جامعه است که نیروی انتظامی در این زمینه نقش بسیار مهمی دارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
همدان- قلمنا- برگزاری جشنواره آلو و گردو در روستای حیدره قاضی خانی نشانی از توانمندی همدان در قدم برداشتن به سمت گردشگری روستایی و کشاورزی است؛ قدم هایی که می تواند توسعه اقتصادی را به ارمغان آورد.