پنجشنبه ۱۸ خردادساعت ۲۱:۱۴Jun 2023 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناسان اقتصادی»

اقتصاد نیوز در گزارشی نوشت که اسرائیلی ها قیمت دلار و سکه را در تهران تغییر دادند!
قدس آنلاین   ۶ ساعت پیش    
کارشناسان اقتصادی معتقدند ارتقای حکمرانی پولی و اصلاحات در این نظام یکی از اقدام های ضروری برای مهار تورم و حمایت از تولید است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۵۶   + ۲۲ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی هم می گویند روند کاهشی قیمت دلار بدون برجام، ابتر می ماند و روند کاهشی دلار موقتی است و اگر ایران در پی کاهش قیمت دلار است باید سیاست تنش زدایی خود را از منطقه به کل جهان تسری دهد و برجام را احیا کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۴۱    
گروه راه و شهرسازی| بحران مسکن همچون فیل داستان مثنوی همچنان ناشناخته است و هر گروهی به زعم خود بخشی از ادراک خود از این معضل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را روایت می کند. گروهی از کارشناسان اقتصادی این بحران را در سیاست های تورم زای دولت ها و اثر آن بر تشدید فقر جست وجو می کنند ...
سلام نو / راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت دلار برای امروز 17 خرداد با نزدیک به 900 تومان کاهش با رقم 49 هزار و 900 تومان مبادله شد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته قیمت طلا و سکه متاثر از اخبار سیاسی و عدم تمایل معامله گران بازار فلز زرد به مبادله، ریزش داشت. این کاهش قیمت باعث شد سکه امامی پس از سه ماه کریدور 30 میلیون تومانی را از دست بدهد ...
قیمت سکه امامی 400 هزار تومان کاهش یافت و به 29 میلیون و 901 هزار تومان رسید و هر گرم طلای 18 عیار با قیمت دو میلیون و 455 هزار تومان مبادله شد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند: امید به آزادی منابع از یک سو و لغو بخشی از تحریم ها از سوی دیگر، فعلا تنها امید برای ثبات در بازار ها است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۷    
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مسائلی مرتبط با نقدینگی و تورم باعث شده که امروزه باعث ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور شود و برای رفع این مشکل باید کارشناسان اقتصادی به دولت کمک کنند تا بتوانند این موضوع را به خوبی مدیریت کنند.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
این کارشناس اقتصادی به روابط مساعد سیاسی با سایر کشورها اشاره کرد و افزود: با توجه به رویدادهای سیاسی که در کشور در حال وقوع است، افزایش قیمت طلا و سکه را در کوتاه مدت پیش بینی نمی کنم؛ هر چند شاهد کاهش شدید قیمت نیز نباشیم اما قیمت ها فعلا در همین محدوده باقی خواهد ماند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس مجلس یازدهم که درسال گذشته علیرغم توصیه کارشناسان اقتصادی به دولت مجوز جراحی اقتصادی و افزایش قیمت ها را داد حرف های نوید بخش می زند و از مهار تورم طی 5 سال آینده می گوید، امری شدنی اما سخت ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، بانک مرکزی در هفته گذشته اعلام کرد که 2 میلیارد دلار از منابع ارزی کشور جدا از ارز بلوکه شده ایران در کره جنوبی آزاد خواهد شد ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۱    
تورم در ایران بالای 50 درصد باقی مانده و بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند در صورتی که بازار سرمایه به روند مثبت برنگردد نقدینگی موجود در اقتصاد کشور وارد بازار کالایی می شود و به تورم دامن می زند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند ارتقای حکمرانی پولی و اصلاحات در این نظام یکی از اقدامات ضروری برای مهار تورم و حمایت از تولید است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به وزیر کار اظهارات اخیر ایشان در مورد کالابرگ الکترونیک و حذف ارز 4200 را موجب تعجب کارشناسان اقتصادی و ناظران سیاسی دانست و تاکید کرد که ارایه اطلاعات نادرست به مردم، از سوی شما به عنوان یک مدیر بلندپایه دولتی ...
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۲   + ۳۴ سایت دیگر  
میانگین تورم سالانه در آستانه رکوردزنی 78 سال گذشته است. براساس آخرین اعلام مرکز آمار، تورم سالانه اردیبهشت ماه به 1/49 درصد رسیده است. این تورم به جز سال 1374 که عدد 4/49 درصد را ثبت کرده، طی 78 سال گذشته بی سابقه بوده است.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۹    
کارشناسان اقتصادی بر این عقیده اند که برای مهار تورم باید همه عوامل بیرونی و درونی را با هم در نظر بگیریم. تفکیک مسائلی که در تورم اثر گذار هستند نه تنها کمکی به به کاهش و مهار آن نمی کند بلکه سبب افزایش و افسارگسیختگی تورم هم می شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
امروز ارزش هر دلار آمریکا در ترکیه به 20.40 لیر رسید که حاکی از سقوط ادامه دار ارزش پول ملی ترکیه است. روند کاهشی ارزش لیر در برابر دلار آمریکا از مدت ها قبل آغاز شده بود اما با پیروزی دوباره رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری، شدت گرفته است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
در روزهای گذشته قیمت دلار در کانال 51 هزار تومانی رفت و برگشت داشت. سرگیجه قیمتی اسکناس دلار متعاقب رویدادهای سیاسی رخ داده است. کارشناسان اقتصادی همواره بر روند صعودی دلار تاکید دارند؛ به اعتقاد آنها کاهش قیمت دلار استراحت در روند صعودی است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند ایجاد ارز جدید در بریکس ممکن است دلار آمریکا را با چالش جدی مواجه کند و امکان دارد موقعیت آن را به عنوان ارزی قوی در جهان متزلزل کند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۰۲    
معادن از جمله بخش های اقتصادی است که به دلیل برخی مشکلات و کاستی ها خوب رشد نکرده و به اعتقاد برخی کارشناسان اقتصادی مغفول مانده است . باید مجلس و دولت برای بهبود عملکرد این بخش راهکارهایی ارایه دهند.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۲۹    
منتظر ماندن در صف های طولانی خرید خودرو از نمایندگی ها و تولیدکنندگان، دیگر چندان منطقی به نظر نمی رسد. چرا که در اوضاع نابسامان اقتصادی، برنده کسی است که پول خود را همین امروز سرمایه گذاری کند ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۷    
کارشناسان اقتصادی بر این باورند اصلاح نظام پولی و بانکی، بازنگری در سیاست های مالی و سایر موارد اینچنین از نیاز های اصلی اقتصاد کشور است. اما به غیر از این الزامات عنوان شده، به نظر می رسد ظرفیت های اقتصادی مغفول مانده نیز از عوامل محدودیت سرمایه های دولت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : این روزها شاید بیشترین نگاه سرمایه گذاران به وضعیت بازارهای دارایی باشد. با توجه به کمرنگ شدن امید به رشد قیمت ها و همچنین عدم شفافیت و محدودیت های موجود در بازارهای ارز، سکه، طلا، خودرو و حتی مسکن در کوتاه مدت ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
نصر: مراغه با توجه به شرایط جغرافیایی جنوب سهند، بستر مناسبی برای بسیاری از رشته های ورزشی ماجراجویانه، سواری، هوایی، آبی و غیره دارد و کارشناسان اقتصادی معتقدند که از این ظرفیت منحصربفرد می توان برای توسعه گردشگری منطقه بهره گرفت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۷:۱۴    
بانک ها و دولت ها نمی خواهند صاحب خانه های بزرگ، املاک و صاحبان ذخایر طلا و ثروت های با ثبات سرمایه ای را عصبانی کنند. در این شرایط بیشتر کارشناسان اقتصادی دولت ها به شدت بر کاهش تورم از طریق افزایش نرخ های بهره و سرکوب دستمزدها، متمرکز شده اند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۳۸    
تازه ترین آمار رسمی منتشر شده در انگلیس نشان می دهد که نرخ تورم در این کشور همچنان بالاتر از پیش بینی کارشناسان اقتصادی و بانک مرکزی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
معرفی یزد بعنوان سومین استان با بیشترین تورم کشوری موجب شد تا مسئولان و کارشناسان اقتصادی در نشستی برای مهار تورم برنامه ریزی کنند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
قیمت دلار امروز نوسان کاهشی محدودی داشت. تعبیر معامله گران بازار ارز از این نوسان محدود، استراحت دلار در روند صعودی است. کارشناسان اقتصادی سیگنال های سیاسی داخلی و خارجی که در چند روز گذشته روانه بازار ارز شده را نشانه های مساعدی برای هدایت دلار به روند نزولی نمی دانند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۱۲    
خبرگزاری میزان _ کریدور شمال به جنوب یکی از مهم ترین مسیر های راهبردی در نیم کره شرقی محسوب می شود. ایران با موقعیت مناسب ریلی و جاده ای و دسترسی به سواحل می تواند پل ارتباطی کشور های اروپایی با اقیانوس هند و خلیج فارس باشد. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
دیروز قیمت دلار در بازار آزاد یک پله پیشروی کرد اما قیمت این اسکناس در مرکز مبادله دلار و طلا همچنان بدون تغییر ماند. کارشناسان اقتصادی این فریز قیمتی در مرکز مبادله را نشانه خوبی دانسته اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی بر مبنای ارزیابی وضعیت بنیادی بازار، سودآوری شرکت ها و همچنین شرایط کلان اقتصادی معتقدند بازار به روند صعودی خود ادامه می دهد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۴    
گرانی خودروهای مونتاژ شده تا دو برابر قیمت همین خودروها در بازار کشورهای همسایه باعث بروز مشکلاتی در بازار شده و کارشناسان اقتصادی معتقدند تا زمانی که واردات خودرو انجام نشود محصولات مونتاژی انحصاری گران می شوند، گفت: بعد از واردات خودرو اگر خودروهای مونتاژ کار نتوانند رقابت کنند تعطیل خواهند شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- کارشناسان اقتصادی عقیده دارند که دو فرودگاه دارای مرز هوایی استان سمنان هیچ کمکی به کشاورزان نکرده اند و ظرفیت صادرات محصولات تولیدی از کشاورزان دریغ شده است.
صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، در بازار آزاد امروز جمعه 29 اردیبهشت 1402، قیمت طلای 18 عیار هر گرم 2 میلیون و 497 هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 27 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز به 30 میلیون و 450 هزار تومان رسید. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
علیرضا پاک فطرت گفت: یکی از بند های برنامه دوم توسعه این بود که هر ساله، پنج درصد نیرو های حقوق بگیر دولت کاهش پیدا کنند که متاسفانه هیچ وقت عملی نشد و حتی دولت در این دهه ها، بزرگ تر هم شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
به عقیده کارشناسان اقتصادی ورود بانک VTB به ایران می تواند منجر به سهل الوصول تر مبادلات مالی شود و بر اقتصاد ایران تاثیرات مثبتی دارد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۶    
خبر ممنوعیت معامله با دلار در عراق در حالی روز دوشنبه منتشر شد که برخی کارشناسان اقتصادی این خبر را سوخته عنوان کردند. آنها معتقد بودند خبر مذکور این پیام را برای بازار ارز دارد که برخی فعالان بازار تلاش دارند تا قیمت دلار را در پایتخت به کانال های بالاتر بکشانند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
خبر ممنوعیت معامله با دلار در عراق در حالی روز دوشنبه منتشر شد که برخی کارشناسان اقتصادی این خبر را سوخته عنوان کردند. آنها معتقد بودند خبر مذکور این پیام را برای بازار ارز دارد که برخی فعالان بازار تلاش دارند تا قیمت دلار را در پایتخت به کانال های بالاتر بکشانند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی بار دیگر زنگ خطر رکود قریب الوقوع طی نیمه دوم سال 2023 را در چارچوب زمانی کمتر از سه هفته دیگر برای ایالات متحده آمریکا به صدا درآورند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۰:۰۲    
شاهرود- برخی کارشناسان اقتصادی بر این عقیده هستند که مدیریت دولتی به واسطه فقدان انضباط مالی مشکلات عدیده ایران برای اقتصاد پدید می آورند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دو روز گذشته قیمت دلار به کانال های پایین تر قیمتی ورود کرده است. کارشناسان اقتصادی پیش فروش خودرو را عامل کاهش دمای قیمت، در بازار ارز می دانند. فعلا قطب نمای سرمایه گذاری بر مدار بازار دلار نیست و معامله گران نیز تمایلی به مبادله ندارند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
دو روز گذشته قیمت دلار به کانال های پایین تر قیمتی ورود کرده است. کارشناسان اقتصادی پیش فروش خودرو را عامل کاهش دمای قیمت، در بازار ارز می دانند. فعلا قطب نمای سرمایه گذاری بر مدار بازار دلار نیست و معامله گران نیز تمایلی به مبادله ندارند.
وانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
روند کاهشی قیمت دلار طی دو روز متوالی ادامه دارد و این اسکناس به کانال های پایین تر ورود کرده است. کارشناسان اقتصادی رونق بازار خودرو را عامل سرکوب قیمت دلار می دانند.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
امروز قیمت دلار نزدیک به هزار تومان ریخت. کارشناسان اقتصادی این افت قیمت را بی اهمیت می دانند.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- کارشناسان اقتصادی بار دیگر زنگ خطر رکود قریب الوقوع را به صدا در می آورند. آنها می گویند که یک رکود در ایالات متحده در نیمه دوم سال 2023 در راه است. این چارچوب زمانی کمتر از سه هفته دیگر آغاز می شود. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اعضای تیم اقتصادی دولت یکی پس از دیگری از سمت خود کنار می روند. اما آیا تغییر افراد در ساختار اقتصادی کنونی ایران می تواند در بهبود وضعیت اقتصادی اثر چندانی داشته باشد؟ ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۰    
هفته گذشته بازدهی بازار طلا و سکه منفی شد. این در حالی بود که قیمت سکه در آخرین روز هفته با روند افزایشی به کار خود پایان داد. کارشناسان اقتصادی روند کلی این بازار را صعودی می دانند.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۹    
هفته گذشته بازدهی بازار طلا و سکه منفی شد. این در حالی بود که قیمت سکه در آخرین روز هفته با روند افزایشی به کار خود پایان داد. کارشناسان اقتصادی روند کلی این بازار را صعودی می دانند. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۷:۲۴    
هفته گذشته بازدهی بازار طلا و سکه منفی شد. این در حالی بود که قیمت سکه در آخرین روز هفته با روند افزایشی به کار خود پایان داد. کارشناسان اقتصادی روند کلی این بازار را صعودی می دانند.