دوشنبه ۲۹ شهریورساعت ۰۵:۵۱Sep 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناسان اقتصادی»

شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
واقعا بر اساس چه مدلی بانک مرکزی ادعای رشد اقتصادی 6/2 درصدی کشور در فصل اول 1400 را نموده ،جای سوالات فراوان دارد. از کارشناسان اقتصادی کشور تقاضامندیم ، موضع گیری های لازم و توضیحات روشنگر در این خصوص ارایه نمایند.
کارشناسان اقتصادی به این پرسش پاسخ می دهند که با توجه به شرایط فعلی اقتصادی، در حال حاضر قیمت واقعی دلار در بازار چقدر باید باشد؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۱    
تهران- ایرناپلاس- برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند ساخت یک میلیون مسکن در سال با توجه به لزوم برخی نیازها، با اگر و اما همراه است زیرا امکان فراهم کردن زیرساخت ها برای این حجم از واحدهای مسکونی که تقریباً برابر با بافت شهری مشهد است، با مشکلات خاص خود همراه بوده و تحقق این وعده را سخت می کند.
پایان معاملات روز شنبه با افت 56/ 2درصدی شاخص بورس همراه بود. این ریزش مقارن بود با خبر کاهش انتظارات تورمی و موفقیت تقریبا دیرهنگام نهاد دولت برای فروش اوراق قرضه دولتی در بازار مربوطه که البته از سوی بسیاری از کارشناسان اقتصادی به دیده مثبت نگریسته شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۰    
خبرگزاری میزان _ روزنامه وطن امروز نوشت: ایران از زمان دستیابی به مقام ناظر در سازمان همکاری شانگهای (SCO) در سال 2005، یکی از کشور هایی بود که به دنبال عضویت کامل در این پیمان بود ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۵    
خبرگزاری میزان _ روزنامه حمایت نوشت: سقف وام خرید مسکن در تهران و سایر شهر ها دو برابر شد. براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، مبلغ وام مسکن از محل اوراق در تهران برای مجرد ها به 280میلیون و برای زوجین به 480میلیون تومان افزایش یافت ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار که مجلس شورای اسلامی به تازگی کلیات آن تصویب کرده است، کارشناسان اقتصادی از آن به عنوان اولین قدم برای مانع زدایی از اقتصاد کشور و تاثیرات مثبت آن بر اقتصاد یاد می کنند و رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب وکار هم ملزومات اجرای موفق آمیز این طرح را در همت ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا: طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار که مجلس شورای اسلامی به تازگی کلیات آن تصویب کرده است، کارشناسان اقتصادی از آن به عنوان اولین قدم برای مانع زدایی از اقتصاد کشور و تاثیرات مثبت آن بر اقتصاد یاد می کنند و رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب وکار هم ملزومات اجرای موفق آمیز این طرح را در ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۹:۲۵    
کارشناسان اقتصادی و اتاق های بازرگانی اروگوئه ای که اسپوتنیک با آن ها مصاحبه کرده است، هم نظر هستند که این توافق تجارت آزاد امیدوار کننده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
این سوال بارها شنیده می شود که آیا می توان رمز ارزها را جایکزین پول دانست. کارشناسان اقتصادی برجسته بر این باورند تا رسیدن به این نقطه فاصله زیادی داریم.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
خبرمهم: بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد در مرحله هفدهم از حراج هفتگی اوراق به میزان 2/ 13هزار میلیارد تومان تامین مالی شد که بیشترین میزان فروش هفتگی از ابتدای سال جاری محسوب می شود. این موضوع در حالی است که تا پیش از این مجموع اوراق به فروش رفته در حدود 1/ 19هزار میلیارد تومان بود ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه همشهری نوشت: پس از چندبار تعویق بررسی طرح آزادسازی مشروط واردات خودرو، سرانجام دیروز این طرح با رأی موافق 172 نماینده در صحن علنی مجلس تصویب شد، طرحی که درصورت تأیید شورای نگهبان ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
افزایش نرخ نقدینگی در حالی مهم ترین نگرانی کارشناسان اقتصادی است که گزارش خزانه داری کل کشور نشان می دهد در 5 ماه نخست سال جاری 25 درصد از هزینه های جاری کشور از حساب تنخواه تامین شده که مستقیما بر نقدینگی و البته نرخ تورم در آینده ای نه چندان دور تاثیر می گذارد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، گمرک خداآفرین در 210 کیلومتری شمال شرق تبریز در مرز کشورمان با جمهوری آذربایجان، ظرفیتی است که به عقیده کارشناسان اقتصادی در صورت بازگشایی آن، درآمدی بالغ بر 200 میلیارد تومان از محل ترخیص کالا نصیب کشور می شود ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به اصرار مجلس و برخی کارشناسان اقتصادی مبنی بر حذف ارز ترجیحی، در نهایت ارز 4200 تومانی حذف نشد و به نظر می رسد این سیاست تا آخر سال ادامه پیدا کند،
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به اصرار مجلس و برخی کارشناسان اقتصادی مبنی بر حذف ارز ترجیحی، در نهایت ارز 4200 تومانی حذف نشد و به نظر می رسد این سیاست تا آخر سال ادامه پیدا کند، اما باید دید آیا دولت سیزدهم زیربار حذف آن در بودجه سال آینده خواهد رفت یا خیر.
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۶    
به گفته کارشناسان اقتصادی در صورتی که تورم ایران امسال صفر هم بشود، باز قدرت خرید مردم چهار سال دیگر به سطح 8 سال پیش بر می گردد، هرچند رسیدن تورم ایران به صفر بعید است و اقتصاد ایران همچنان در نوسان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
با توجه به اصرار مجلس و برخی کارشناسان اقتصادی مبنی بر حذف ارز ترجیحی، در نهایت ارز 4200 تومانی حذف نشد و به نظر می رسد این سیاست تا آخر سال ادامه پیدا کند، اما باید دید آیا دولت سیزدهم زیربار حذف آن در بودجه سال آینده خواهد رفت یا خیر.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۴    
کارشناسان اقتصادی بر این باورند که کنترل تورم در اقتصاد ایران، امری شدنی است؛ اما نیازمند تصمیم گیری سخت و بموقع است. برخی بر کوچک سازی دولت و کنترل نقدینگی تاکید دارند و گروهی نیز افزایش نرخ سود سپرده های بانکی و فروش اوراق را پیشنهاد می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۲    
حمایت از تولید ملی سال هاست که به عنوان یکی مسیرهای توسعه اقتصادی توسط اقتصاددانان و کارشناسان اقتصادی مطرح می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اینکه دولت ها در ایران طی سال های متمادی با کسری بودجه مواجه بوده اند، کارشناسان اقتصادی معتقدند بهترین راهکار اصولی تامین بودجه اصلاح نظام مالیاتی در کشور است و آمار ها نشان می دهد میزان فرار مالیاتی به بیش از 150 هزار میلیارد تومان می رسد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی بر این باورند با توجه به مضررات و آفت هایی که دلار 4200 تومانی در اقتصاد داشته و ضربات مختلفی را به تولید و تجارت خارجی وارد کرده است، تداوم آن می تواند زیان های بیشتری را به اقتصاد تحمیل کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه اعتماد نوشت: چندی پیش بانک مسکن خبر پرداخت وام یک میلیارد تومانی تسهیلات خرید مسکن از محل حساب پس انداز مسکن جوانان و موافقت شورای پول و اعتبار با این طرح را اعلام کرد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۲:۰۷    
با وجودی که در اغلب کشور های توسعه یافته کالا های مهم مرتبط با مالکیت و رفاه عمومی از طریق بازار سرمایه به فروش می رسد، اما شبکه بازرگانی داخلی و خارجی تا کنون نگذاشته فروش کالاهایی، چون نفت خام، نفت کوره و میعانات گازی صادراتی ایران از طریق بورس انرژی انجام شود ...
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
افزایش صادرات غیرنفتی موضوعی بوده که رهبر انقلاب بارها در سخنرانی ها و بیانات خودشان به دولت مردان توصیه کرده اند اما تاکنون اقدام مناسبی از سوی دولت در این زمینه صورت نگرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۰:۳۲    
ایبنا: با پایان عمر دولت دوازدهم، کارشناسان اقتصادی معتقدند چشم انداز روابط بین المللی اقتصاد ایران در دولت جدید، در گرو حل و فصل چالش بلاتکلیفی FATF است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند علیرغم آنکه ایجاد اشتغال در بسیاری از بخش ها هزینه بر است، اشتغالزایی در بخش تعاون از هزینه کمتر و پایداری بیشتری نسبت به سایر بخش های اقتصادی برخوردار است. اما بخش تعاون چه مزیتهایی دارد که می توان با مبالغ پایین هم یک کسب و کار راه اندازی کرد؟
اقتصاد آنلاین / قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۸   + ۲۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون طرح، برنامه و بودجه مجلس گفت: متاسفانه تجربه اعمال سیاست ارز ترجیحی در 3 سال گذشته نشان می دهد نرخ تورم کالاهایی که مشمول این ارز شدند، بیش از نرخ تورم سایر کالاها است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۱۹    
آستارا - ایرنا - گمرک آستارا با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی و صادرات 336 هزار تن کالا در پنج ماه نخست امسال، به عقیده کارشناسان اقتصادی به عنوان ویترین گمرکات و از مبادی مهم تجارت خارجی ایران است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۲۲:۱۱    
با وجود اینکه کارشناسان اقتصادی معتقدند بر پایه سرمایه و درآمد فرد، خانواده یا یک گروه، بانک ها باید فضایی فراهم بیاورند که مردم به سادگی بتوانند وام های خرد بانکی دریافت کنند و بنگاه های بزرگ و متوسط شبه بزرگ نیز زین پس فقط و فقط از بازار سرمایه تأمین مالی خود را انجام دهند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نظام بانکی بدون وثیقه هم می تواند وام بدهد . این جمله را وزیر اقتصاد گفته است. به عقیده او همین که فردی به موقع مالیات بدهد و چک و بدهی نداشته باشد، باید بتواند بدون ضامن وام بگیرد. کارشناسان اقتصادی اما در واکنش به این وعده تازه فقط می گویند: برخورد و نگاه دولتمردان ساده انگارانه است .
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی با توجه به ثبات چند روز اخیر بازار ارز و طلا و کاهش قیمت دلار نسبت به کانال 28 هزار تومانی هفته های گذشته،
شادا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی بر تقویت دو سویه عرضه و تقاضا برای رونق بخشی به بازار مسکن تاکید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه شرق در یادداشتی نوشت: روند صعودی نرخ دلار و افزایش تورم در جامعه مشکلات اساسی اقتصادی را برای مردم فراهم آورده است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی و حقوقی، یکی از مهم ترین راه های برون رفت از شرایط فعلی، توسعه سیاست خارجی دولت، رفع تحریم ها در معیت استقلال و تکیه داخلی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- کارشناسان اقتصادی با ابراز نگرانی از افزایش روند سپرده گذاری بلند مدت پول در بانک های دولتی و خصوصی مازندران، ادامه این روند را چالش اساسی در کوچ سرمایه از بخش تولید و صنعت به بانک ها و ضربه به فضای کسب و کار و افزایش آمار بیکاری در این استان در آینده نه چندان دور قلمداد می کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۸:۱۴    
نشست تخصصی خبرآنلاین با موضوع " احداث یک میلیون واحد مسکن در سال ممکن است؟ " ساعت 9 امشب در کلاب هاوس خبرآنلاین با حضور کارشناسان اقتصادی برگزار می شود.
اقدامات فوری و سازمان یافته در کنترل بازار ارز و نرخ تورم، از جمله انتظارات کارشناسان اقتصادی از رییس دولت سیزدهم است، به نحوی که مردم آثار آن را در زندگی خود احساس کنند و اطمینان یابند که دولت در این زمینه اهتمام لازم را به کار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- یکی از مطالبات کارشناسان اقتصادی استان سمنان از دولت سیزدهم، ایجاد یک هیئت رایزن اقتصادی برای جذب سرمایه گذار در راستای داشته ها و ظرفیت های تولیدی این استان است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نشست رونمایی و معرفی طرح اشتغال زایی با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد و جمعی از کارشناسان اقتصادی برگزار شد.
استمرار معاملات سیمان در بورس کالا با حمایت تمام قد مدیران صنعتی، کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار سرمایه و تلاش تولیدکنندگان این محصول به بار نشست.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۸:۴۳    
یک کارشناس بازار سرمایه دغدغه های اصلی سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی در شرایط کنونی اقتصاد کشور را بررسی کرده و همچنین نظرات خود را در ارتباط با روند پیش روی بازار به شرح زیر بیان کرد.
آخرین نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۴:۳۴    
50 دقیقه با وزیر اقتصاد | مشروح نشست کارشناسان اقتصادی دولت سایه با دکتر خاندوزی.
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۷:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
احکام فوق العاده ویژه فرهنگیان که باید با حقوق مردادماه اجرایی و پرداخت می شد به دلیل غیرقانونی خواندن توسط رییس سازمان برنامه وبودجه متوقف شد. با وجود فشارهای مجلس اما آیا می توان به تغییر رویکردی در سازمان برنامه وبودجه کشور امیدوار بود؟
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
از جمله مسائلی که در دولت گذشته باعث ایجاد فرصت سوزی در حوزه اقتصاد کلان کشور شد عدم هماهنگی بین بخش های مختلف تیم اقتصادی بود. قطعاً تحریم های ناعادلانه سهمی در تلاطمات اقتصادی کشور داشته است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
در نشست تخصصی خبرآنلاین در کلاب هاوس با حضور کارشناسان اقتصادی به بررسی این موضوع که " چرا بازار ارز، طلا و بورس این روزها زیاد نوسان دارد؟ " پرداخته خواهد شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
اگرچه اوج ماجرای چندنرخی ارز به دوران جنگ و دهه 60 برمی گردد، اما از اوایل دهه 70 ضرورت ارز تک نرخی به سخن مشترک بسیاری از کارشناسان اقتصادی و تصمیم گیران وقت ایران بدل شد و در نهایت این سیاست در دولت یکی از بی ادعاترین رؤسای جمهور در حوزه اقتصاد به مرحله عمل رسید و رسما دلار تک نرخی شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۲۱:۳۰    
وضعیت بخش پولی و مالی دولت دوازدهم در ماه های پایانی به شکلی بوده که به زعم کارشناسان اقتصادی یک بمب تورمی برای دولت سیزدهم به یادگار گذاشته است که هر لحظه امکان دارد به تشدید تورم و همچنین انتظارات تورمی منفجر و نقدینگی قابل ملاحظه ای از وارد بازار دارایی های مالی شود ...
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، موضوع پایداری درآمدهای دولت و کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی از اهمیت شایانی برخوردار بوده و هم از جانب کارشناسان اقتصادی و هم از سوی دولتمردان مورد تاکید فراوان قرار دارد ...
علی اصغر عباس زاده مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی در جلسه ای بمناسبت گرامیداشت هفته دولت با حضور معاون اقتصادی، روسا و کارشناسان اقتصادی اداره کل در محل سالن کنفرانس این اداره با هدف تبیین و تشریح اقدامات معاونت اقتصادی تشکیل شد ...