جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۴:۰۳Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قیمت مسکن»

خبر کاهش قیمت مسکن در برخی رسانه ها به نظر درست نمی آید مگر این روزها چه اتفاقی افتاده و چه عصای موسایی آمده است که قیمت ها کاهش پیدا کند؟
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
کارشناس مسکن گفت: با افزایش عرضه زمین ما شاهد کاهش قیمت مسکن و اجرایی شدن مجدد فرهنگ ایرانی اسلامی خواهیم بود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۰    
رئیس انجمن انبوه سازان تهران از کاهش 20درصدی قیمت مسکن به دلیل رکود خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی با قیمت 10میلیونی ساخت نهضت ملی مسکن موافقت کرد.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
کاهش قیمت ملک در روزهای اخیر، نقل محفل فعالان بازار مسکن بوده است. زمزمه ای که از بازار مسکن شهرهای جدید پردیس و پرند آغاز شد و حالا برخی خبرگزاری ها ادعا دارند این کاهش قیمت در تهران نیز اتفاق افتاده است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مراجع رسمی آماری در حالی از انتشار آخرین تحولات قیمتی و معاملاتی بازار مسکن خودداری کرده اند که این بازار همچون سایر بازارهای دارایی وضعیت متفاوتی را ناشی از شرایط اقتصادی کلان تجربه می کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
محمد سرابی-روزنامه نگار رکود ساخت وساز در دوران گذشته مدیریت شهری یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن و دردسر این روزهای مردم بر سر داشتن خانه است. قفلی که بر ساخت وساز و عدم نوسازی بافت فرسوده زده شد ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس خانه دار شدن یکی از نیازهای اساسی هر خانواده ای به شمار می رود و امروزه این نیاز به یک آرزو تبدیل شده است؛ افزایش لحظه ای قیمت مسکن و بالا رفتن سرسام آور قیمت اجاره بهای هر فردی در جامعه به خصوص جوانان را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در روزهای اخیر بازار مسکن دچار رکود سنگین و کاهش قیمت شده است. در مورد عامل این کاهش قیمت نظرات مختلفی بیان شده که به نظر می رسد علت اصلی آن سیاست تثبیت ارزی است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس انجمن انبوه سازان تهران از کاهش 20 درصدی قیمت مسکن به دلیل رکود خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی با قیمت 10 میلیونی ساخت نهضت ملی مسکن موافقت کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رییس فراکسیون کارگری مجلس، با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار مسکن قابل تحمل نیست، گفت: کاهش قیمت مسکن در شمال شهر تهران خبر خوبی است اما کفایت نمی کند چرا که امروز بیشترین تقاضا برای مسکن از سوی اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه است
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۵۴   + ۴۵ سایت دیگر  
جماران : همتی در توئیتی با انتقاد از وضعیت مسکن نوشت، رسانه های دولتی که مدعی کاهش 20 درصدی قیمت مسکن هستند، حداقل بگویند که چقدر بالا رفته بود؟!
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۴:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
قیمت هر متر مربع مسکن در تهران از سال 96 تا 1401 بیش از 950 درصد رشد داشته و در حالی که 45 درصد خانوارهای شهری به مسکن استطاعت پذیر دسترسی نداشته اند این رقم در تهران 79 درصد بوده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اخبار کاهش قیمت مسکن در برخی از مناطق شمالی پایتخت گفت:امیدواریم در صورت تداوم ریزش نرخ ارز در پی اخبار مثبت اقتصادی و بین المللی و کاهش انتظارات تورمی آرامش به بازار مسکن برگردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: با توجه به رکود فعلی، قیمت های مسکن در مناطق شمالی و لوکس نشین با افت 10 تا 20 درصدی روبرو شده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۱   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس انجمن انبوه سازان تهران از کاهش 20 درصدی قیمت مسکن به دلیل رکود خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی با قیمت 10 میلیونی ساخت نهضت ملی مسکن موافقت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند برای واگذاری 4 میلیون قطعه زمین به متراژ 400 مترمربع به مردم، فقط 160 هزار هکتار زمین نیاز است که کمتر از 0.1 درصد از اراضی کشور را شامل می شود و دولت با واگذاری ارزان زمین و اجاره 99 ساله می تواند سهم بالای زمین در هزینه تمام شده ساخت مسکن را حذف کند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
اگرچه برخی کاهش قیمت مسکن در روزهای اخیر را به دلیل سیاست هایی همچون مالیات بر خانه های خالی عنوان می کنند، اما به نظر می رسد سیاست اعمال تثبیت ارزی دلیل اصلی کاهش قیمت ها در بازار مسکن باشد.
سلام نو / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۱۳   + ۲۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیراً در رسانه خواندم مردم به دلیل نا توانی در پرداخت کرایه خانه به سمت خانه های اشتراکی رفته و چند خانواده در کنار هم زندگی کرده و اجاره را پرداخت می کنند.
برترین ها / هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
گزارش های میدانی از بازار مسکن در مناطق مختلف پایتخت، حاکی از آن است که با افت قیمت دلار و البته اجرای مالیات بر عایدی سرمایه، قیمت اعلامی مسکن از سوی ملاکان پای معامله افت 15 تا 30 درصدی دارد و این روند تخلیه تورم انتظاری ادامه دارد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۱:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
در حالی بازار مسکن در رکود غیرتورمی به سر می برد و خریداران در انتظار ریزش بیشتر قیمت هستند که مالکان حاضر به فروش واحدها با تخفیف تا 25 درصدی شده اند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه رشد قیمت مسکن در بازه فرودین ماه 1384 تا فروردین ماه 1401در تهران حدود 52 برابر شده است، گفت: طی این 17 سال نرخ مسکن افزایش یافته و قوانین تنظیمی و کنترلی این حوزه ازجمله قوانین مالیاتی هم کارآمد و موثر نبوده اند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۵۲    
از یک سال گذشته مکرراً شاهد هشدارهای مسئولین مختلف نسبت به سوء استفاده از فضای ملتهب بازار مسکن بوده ایم. در حالی که قیمت مسکن در سنوات گذشته سیر تصاعدی و مهار نشدنی پیش گرفته، آگهی های مختلف تبلیغاتی در فضای محیطی و مجازی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
برخی از افراد با هزار امید و آرزو برای خرید خانه یا اجاره اقدام می کنند، اما بنگاه های معاملات ملکی آن ها را مایوس می کنند. یا برای یک ریال بیشتر گرفتن سود زیادی بر قیمت مسکن می کشند و با این کار مردم را آزار می دهند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آمار رسمی کشور در خصوص قیمت مسکن در سطح کشور و مراکز استان ها، قیمت مسکن در اراک طی دهه های 80 و 90 بعد از تهران دومین رتبه بیشترین رشد را داشته است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه سال گذشته تهرانی ها 46 تا 55 درصد افزایش نرخ اجاره بها داشتند، گفت:قیمت مسکن در تهران طی 17 سال 52 برابر شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران متاسفانه افزایش قیمت مسکن در مقاطع زمانی مختلف نرخ باروری را تحت تاثیر قرار داده و در واقع ارتباط مستقیم و معناداری بین افزایش قیمت مسکن و نرخ باروری وجود دارد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۱۰    
گرگان- جعفری، عضو کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه دولت باید مسکن را به عنوان یک کالای ضروری مورد حمایت قرار دهد، گفت: تا زمانیکه این دیدگاه نباشد روند قیمت مسکن صعودی و تورم زا خواهد بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، محسن پیرهادی با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها گفت: مسکن طی 17 سال به یکی از محبوب ترین دارایی های مردم کشور بدل شده است؛ علی رغم سرکوب نرخ تورم در دیگر بازارها از طریق واردات ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه مسکن با بیان اینکه مسکن اکنون تبدیل به یک مساله پیچیده شده است که حل آن نیز اکنون با راه حل های کوتاه مدت امکانپذیر نیست، ارتقای سطح درآمد خانوار ها و ایجاد تعادل میان تقاضا و ساخت مسکن را از جمله عوامل مهم در حل این مسئله عنوان کرد. ...
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۱:۵۳   + ۲۶ سایت دیگر  
در حال حاضر که بازار مسکن مقداری به آرامش رسیده، شرایط برای ساماندهی مشاوران املاک فراهم شده است؛ زیرا خطر بالقوه برخی دفاتر که در اقدامات همسو به بازار مسکن جهت می دهند همچنان وجود دارد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۱:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
پالس های ارسال شده از اقتصاد کلان بر وضعیت بازار مسکن تهران و شهرهای اطراف تاثیر گذاشته و روند نرخ های پیشنهادی را متوقف کرده است. واسطه های ملکی می گویند که در شهر کرج قیمت های اعلامی مسکن 10 تا 15 درصد افت کرده است ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۱:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
در حالی که قیمت متوسط هر متر مربع مسکن در تهران حدود 55 میلیون تومان است، قیمت برخی از خانه های پایتخت در برخی از مناطق از 400 میلیون تومان هم عبور کرده است.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۴:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
اقدامات دولت در راستای ساماندهی بازار مسکن با آغاز فصل جابه جایی مستاجران جواب داده و شواهد به خوبی گواه این واقعیت است که در روزهای اخیر، فعالیت های صورت گرفته به خصوص در ارتباط با برخورد بنگاه های غیر مجاز مثمر ثمر بوده و قیمت ها در این بازار در حال فروکش است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
در روزهای اخیر، مطالب و آگهی هایی در فضای مجازی منتشر که در آنها عنوان شده متقاضیانی که قصد خرید خانه دارند، قبل از تاریخ چهاردهم نسبت به خرید ملک اقدام کنند، چراکه ملک های اندیشه فاز یک حدود 30 درصد افزایش قیمت خواهند داشت .
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۲   + ۵۱ سایت دیگر  
به گزراش پارسینه و به نقل از خبرآنلاین؛ آشفتگی قیمت ها در بازار مسکن همچنان ادامه دارد و به اعتقاد فعالان حوزه مسکن، تاکنون از سوی دولت هیچ عزم جدی ای برای رفع اثر از شرایطی که در بازار مسکن حکم فرماست، دیده نمی شود ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۱۱    
ایرج رهبر، رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران، در گفت وگو با میزان با اشاره به اینکه بازار مسکن از ابتدای امسال تاکنون تغییری نداشته است، اظهار کرد: این بازار همانند مدت مشابه سال گذشته در وضعیت رکود قرار دارد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۰:۰۳    
گرگان-به باور کارشناسان، کنترل نرخ ارز، استفاده از ظرفیت انبوه سازان در ساخت مسکن ملی و تخصیص وام های کم بهره به خریداران از جمله اقداماتی است که به کنترل قیمت مسکن و افزایش تقاضا در بازار کمک می کند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۱۲    
هر متر مسکن نوساز در محله های مختلف تهران از 40 میلیون تا 660 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۳:۱۰   + ۴۴ سایت دیگر  
کاهش قیمت ها در بازار های ارز و خودرو در اولین گام باعث افت قیمت های پیشنهادی در مناطق شمالی پایتخت شده و انتظار می رود این موج به سایر مناطق تهران برسد.
منطقه پنج تهران همیشه یکی از مناطق پرطرفدار برای خرید و فروش واحدهای مسکونی بوده است؛ اما بررسی ها نشان می دهد حالا قیمت هر متر آپارتمان در این منطقه به 150 میلیون تومان هم رسیده است! آیا هنوز هم خریداران ملک برای ورود به این منطقه مشتاق هستند؟
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رمزگشایی از نقشه دولت برای املاک و زندگی در پایتخت آیا افزایش تراکم باعث کاهش قیمت مسکن می شود؛ فردین یزدانی پاسخ می دهد
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۵    
گفته می شود برخی از مشاوران املاک با زد و بند در فضای مجازی، شایعه افزایش قیمت مسکن بعد از پایان امتحانات مدارس را به راه انداخته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
این روزها مردم برای داشتن یک خانه اجاره ای، کاری از پیش نمی برند وای به حال داشتن یک سقف از همین رو به نظر می رسد در این وانفسای قیمت مسکن در همدان نمایندگان مردم و مسئولان ارشد باید بی معطلی کاری کنند و ضمن اقدام جهادی نظارت پیشه سازند.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۲:۰۵   + ۵۱ سایت دیگر  
استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و افزایش مهاجرت از کشور، گفت: وقتی مردم می بینند امور اقتصادی اصلاح نمی شود، حتی اگر ربطی به روحانیت نداشته باشد، این ضعف ها را از جانب ما می بینند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۰۴    
ایسنا/فارس مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس معتقد است که اجرای طرح نهضت ملی مسکن عاملی موثر و کمک کننده در ثبات و حتی کاهش قیمت مسکن در شهرها محسوب می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
توجه داشته باشید این ارقام براساس واحد هایی است که در شهر تهران برای اجاره گذاشته شده، اقتصادآنلاین دخل و تصرقی در قیمت ها ندارد و نرخ ها ذکر شده قطعا به طور دقیق قیمت مسکن در محله های یاد شده را تبیین نمی کند
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: نوسانات شدید اجاره و رهن در اصفهان و مشهد به عنوان دو کلانشهر هم تراز تهران باعث وضعیتی آشفته در حوزه مسکن در این دو شهر شده است. از سوی دیگر مهاجرپذیری این دو شهر نیز در ایجاد وضعیت فعلی شان بی تاثیر نبوده است. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قیمت مسکن در سالیان اخیر رشد بیش از حدی را تجربه کرده است و بیش از تورم افزایش داشته است و خرید خانه در تهران برای خیلی از افراد به کابوس بدل شده است
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۶:۵۵    
استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و افزایش مهاجرت از کشور، گفت: وقتی مردم می بینند امور اقتصادی اصلاح نمی شود، حتی اگر ربطی به روحانیت نداشته باشد، این ضعف ها را از جانب ما می بینند.