جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۲:۵۵Oct 2020 23

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش ها»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح بررسی های جلسه امروز نوبت عصر کمیسیون متبوع خود عنوان کرد: در این جلسه اولویت های پیشنهادی مرکز پژوهش ها برای کمیسیون فرهنکی مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سپید، زهرا شیخی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسات صبح و عصر روز سه شنبه کمیسیون بهداشت و درمان گفت: جلسه صبح کمیسیون با حضور رئیس مرکز پژوهش ها تشکیل شد و در آن اولویت های تقنینی در حوزه بهداشت و درمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: مسایل مهم کشور احصاء، اولویت بندی و فوریت های آن نیز مشخص شده و در دستور کار قرار خواهد گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی راهبردها و رویکردهای جدید مرکز پژوهش ها درباره حوزه های صنعت و معدن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مجلس عزم خود را برای اصلاح ساختار بودجه جزم کرده است؛ از تشکیل کمیته تخصصی، برگزاری نشست های مشترک با رئیس مجلس، مرکز پژوهش ها و سازمان برنامه تا نامه نگاری با رئیس جمهور. حالا این دولت است که باید بر مبنای این اصلاحات لایحه را تدوین کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۱    
داوطلبان نظام قدیم پس از پافشاری بر خواسته خود توانستند یک قدم دیگر به برگزاری کنکور مجزا در سال 1400 نزدیکتر شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
براساس بررسی های انجام شده بانک مرکزی در شرایط کنونی با تأخیر و تأنی در سیاستگذاری پولی، از ابزارهای موجود برای کاهش نوسانات اقتصاد کلان استفاده نکرده است.
کارشناس پولی و مالی درباره پیشنهاد افزایش نرخ سود سپرده های بانکی گفت: افزایش نرخ سود سپرده های بانکی ضمن پایداری سپرده ها امنیت بازارهای دیگر را هم تأمین می کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
خسروی، عضو گروه بازارهای مالی مرکز پژوهش های مجلس توضیحاتی را درباره جزئیات بسته پیشنهادی مرکز پژوهش ها برای رفع بی ثباتی بازار در سه مقطع میان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت ارائه کرد.
اقتصاد آنلاین / روزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس روابط کار بر لزوم انجام تحقیق و پژوهش در حوزه دستمزدها تاکید کرد و گفت: بیش از سه چهارم بودجه کشور سالانه صرف پرداخت دستمزد می شود و عدم تعیین حقوق و دستمزد مکفی، یکی از عوامل موثر در کاهش قدرت خرید است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
بررسی های مرکز پژوهش ها نشان می دهد، رشد پایه پولی ناشی از جبران کسری بودجه با منابع بانک مرکزی بود. از سوی دیگر با توجه به عدم نقدشوندگی منابع ارزی صندوق توسعه ملی عملاً امکان وصول یا فروش این ارزها برای بانک مرکزی وجود نداشته است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مالک شریعتی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: طرح شفافیت آرای نمایندگان که قبلا کلیاتش در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس تصویب شده بود، این هفته برای بررسی و تصویب جزییات، در دستور کار اصلی این کمیسیون قرار دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۰   + ۳۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی تاکید کرد نگرانی درباره ایجاد تورم بخاطر رشد شاخص های بورس، از حیث علمی اثبات نشده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار تازه ترین ها، نزدیک به دوسال از تصویب قانون جدید صدور چک می گذرد. در این مدت، بانک مرکزی به عنوان متولی اصلی اجرا، در عملیاتی کردن اکثر موارد آن ضعیف عمل کرده و گزارش نظارتی مرکز پژوهش ها نیز موید آن است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
نزدیک به دوسال از تصویب قانون جدید صدور چک می گذرد. در این مدت، بانک مرکزی به عنوان متولی اصلی اجرا،در عملیاتی کردن اکثر موارد آن ضعیف عمل کرده و گزارش نظارتی مرکز پژوهش ها نیز موید آن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس آخرین روند بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان در این کمیسیون را تشریح کرد و از ارائه گزارش مرکز پژوهش ها به کمیسیون مربوطه در این باره خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: 6 رویکرد کلی حل گره زندگی مردم، ایجاد ثبات، تصحیح نظام توزیع ثروت به نفع مستضعفان، تأمین حداقل معیشت برای عموم مردم، مبارزه با فساد و کمک به تولید با برداشتن موانع تولید برای مرکز پژوهش ها در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، حساب کاربری خبرگزاری شهاب در توئیتر نوشت: نظرسنجی مرکز پژوهش ها و مطالعات سیاسی عربی در دوحه نشان می دهد 88 درصد عرب ها مخالف به رسمیت شناختن اسرائیل هستند.
نشست هم اندیشی مدیران مسئول مطبوعات و مدیران عامل خبرگزاری ها با دکتر علیرضا زاکانی، ریاست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، به جهت بررسی رویکردهای تحولی مرکز پژوهش ها و طراحی نحوه ارتباط رسانه ها با مرکز برگزار شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
وی افزود: جوانه های شکوفایی در شهرها ظهور می کنند و توسعه همکاری های فی مابین در مقررات گذاری راه حل توسعه و شکوفایی ملی شهرها خواهد بود. رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ادامه داد: بسیاری از مسائل راه حل حقوقی و قانونگذاری دارند ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۷    
حاجی دلیگانی گفت: بنا داریم در هفته آینده با تلفیق اولویت هایی که مرکز پژوهش ها انجام می دهد، کار عظیم و ریشه ای از بعد نظارتی و قانون گذاری انجام دهیم و به این ترتیب اولویت ها را جمع بندی و اعلام کنیم، بنابراین پس از این پروسه کمیسیون ها با این خط مشی حرکت خواهند کرد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۷    
آنچنان که خبرنگار فرهیختگان کسب اطلاع کرده، انبوهی از طرح ها که تعداد آن بالغ بر 120 مورد می شود، از سوی نمایندگان در همین چندماهی که از آغاز کار مجلس می گذرد ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس از طرح این کمیسیون برای خودرو دار کردن دهک های آسیب پذیر از طریق سهام عدالت خبر داد و اظهار کرد: طرح مذکور به مرکز پژوهش ها رفته است و مطالعات اجمالی روی آن صورت گرفته و به زودی به صحن می آید. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۱۸   + ۴۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی درباره طرح تامین کالا های اساسی، ضمن تاکید بر ضرورت اتخاذ سیاستی کارآمد برای افزایش دسترسی دهک های پایین درآمدی به کالا های اساسی ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - ایده خام وکلای مردم در مورد توزیع کالابرگ الکترونیک در حالی روز سه شنبه مورد تایید در صحن علنی مجلس قرار گرفت که هشدار جدی مرکز پژوهش های مجلس مبنی بر تورم زا بودن این طرح، کار را به کمیسیون برنامه و بودجه کشید تا بلکه این طرح کمی منطقی شود ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۷:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
خراسان نوشت: همزمان با تصویب کلیات و بازگشت جزئیات طرح به کمیسیون برنامه و بودجه، گزارش مرکز پژوهش ها برای منابع جایگزین طرح تامین کالاهای اساسی منتشر شد.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی با اعلام این که طرح جهش تولید و رونق مسکن رشد شدید نقدینگی را به دنبال دارد، اعلام کرد: این طرح سالانه 300 هزار میلیارد تومان منابع مالی می خواهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۱۹    
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی با اعلام این که طرح جهش تولید و رونق مسکن رشد شدید نقدینگی را به دنبال دارد، اعلام کرد: این طرح سالانه 300 هزار میلیارد تومان منابع مالی می خواهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۷    
کرج - رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات شورای شهر کرج گفت: شهرداری تاکنون لیستی از فعالیت های پژوهشی اعم از آمار و ارقام و تعداد قراردادهای پژوهشی ارائه نکرده است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون آیین نامه کمیسیون در 27 ماده تدوین شد. سید کاظم دلخوش در گفت و گو با ایسنا، درباره جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در جلسه امرز کمیسیون نمایندگان قوه قضاییه، وزارت دادگستری ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بومی سازی خودرو از راه قطعه سازی در داخل می گذرد و این روزها علت اینکه تولید خودرو تیراژش پایین آمده و نوسان قیمت دارد، وابستگی قطعاتش به خارج از کشور است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۰    
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون آئین نامه مجلس به صورت جدی طرح شفافیت را پیگیری می کند و در حالا حاضر طرح را به مرکز پژوهش ها ارسال کرده، که بعد از آن در صحن علنی ارائه می شود.
اقتصاد آنلاین / مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح تحول در مجلس در جلسه غیرعلنی امروز خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیته برنامه ریزی، آمایش و آمار مجلس گفت: جلسات مشترک متعددی تاکنون با مسئولان مرکز پژوهش ها و سازمان برنامه و بودجه برای آسیب شناسی برنامه ششم و ایجاد آمادگی برای بررسی و تدوین برنامه هفتم توسعه برگزار شده و ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۷   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید از کسانی که 23 برابر بیشتر از دیگران انرژی مصرف می کنند، هزینه آن را بگیریم.
برترین ها / الف   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۰   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نظر کارشناسی خود درباره پیش نویس طرح تکالیف دولت در پاسخ به تلاش غیرقانونی برای اعاده مفاد قطعنامه های سابق شورای امنیت در راستای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا ارائه کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۰    
سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی گفت: طرح شفافیت آرا بر اساس قانون به مرکز پژوهش ها رفته است تا به صورت کامل و جامع تدوین شود.
روزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، دستور جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به شرح زیر است: کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس جلسه کارگروه موضوع ماده 142 قانون آئین نامه داخلی برای بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نشستی مشترک بر همکاری و تعامل بیشتر این دو مجموعه با یکدیگر برای گره گشایی مسائل فرهنگی تاکید کردند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تأکید اعضای این کمیسیون برای متولی گری آموزش و پرورش بر مهدهای کودک خبر داد و گفت: در نشست امروز مقرر شد کمیته ای متشکل از آموزش و پرورش، مرکز پژوهش ها و بهزیستی برای پیشبرد این روند تشکیل شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: لازم است هر چه سریعتر کارگروهی متشکل از نمایندگان مجلس، کارکنان وزارت نفت و مرکز پژوهش ها برای بررسی مشکلات حوزه انرژی تشکیل شود.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۲   + ۵۵ سایت دیگر  
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس گفت: وزیر نفت و همکارانش بسیاری از موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان را پذیرفته اند. این مسیر ادامه پیدا کند تا وزارت نفت با کمیسیون انرژی و مرکز پژوهش ها بحث های مطرح شده را نهایی کنند. این کار در دو یا سه هفته پیش رو قابل انجام است ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: کارگروهی متشکل از نمایندگان کمیسیون انرژی، وزارت نفت و مرکز پژوهش ها باید تشکیل شود و طی 10 روز ضمن بررسی ابعاد مشکلات این حوزه پیشنهادات عملیاتی مورد تفاهم را به مجلس ارائه دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با سیاست های غلط شاهد خسارت هایی بیش از صدها میلیارد دلار از حوزه صنعت نفت به کشور هستیم و اعتقاد داریم که باید کارگروهی متشکل از نمایندگان کمیسیون انرژی و مرکز پژوهش ها و وزارت نفت برای بررسی راهکارهایی عملیاتی برای حل مشکلات تشکیل شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس از آن دست موضوعاتی است که از دیر باز مورد بحث بوده است وطرفداران و مخالفانی هم دارد و باید گفت که شفافیت آرا یکی از شعارهای نمایندگان مجلس یازدهم نیز بود. ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۷   + ۲۷ سایت دیگر  
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس جزئیات هشتمین جلسه شورای هماهنگی هیأت رئیسه و رؤسای کمیسیون ها را تشریح کرد. به گزارش پیام فوری، بابک نگاهداری در تشریح جزئیات هشتمین جلسه شورای هماهنگی هیأت رئیسه و رؤسای کمیسیون های تخصصی مجلس که صبح امروز (دوشنبه 24 شهریور) در کمیسیون تلفیق برگزار شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، طی گزارشی، نظر خود را درباره طرح شفافیت آراء نمایندگان به تفصیل ارائه کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید اصلاح ساختار بودجه در خصوص تغییر منابع و تغییر اولویت ها در هزینه ها است که تقریبا یک کار علمی و نسبتا جامعی از سوی دولت و مرکز پژوهش ها در این باره صورت خواهد گرفت. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۲:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی طی توییتی نوشت: امروز آخرین وضعیت طرح شفافیت آرای نمایندگان را از آقایان بحرینی، رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی و زاکانی رئیس مرکز پژوهش ها سؤال کردم.