پنجشنبه ۳۱ خردادساعت ۱۰:۲۹Jun 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش ها»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۱:۳۲    
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق گزارش مرکز پژوهش ها 25 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری برق احتیاج داریم لذا باید اقتصاد برق را از
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نتیجه نظرسنجی موسسه افکارسنجی ملت مرکز پژوهش های مجلس از سنجش مشارکت مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نشان می دهد میزان مشارکت در این دوره از انتخابات بالای 53 درصد خواهد بود.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۲   + ۶۴ سایت دیگر  
مشارکت سیاسی شهروندان همواره برای نظام های مختلف حکمرانی مهم بوده است. اهمیت این امر در نظام های مردم سالاری همچون جمهوری اسلامی ایران دو چندان است. موسسه افکارسنجی ملت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در راستای سنجش میزان مشارکت مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس، از تهیه، تدوین و انتشار کتاب اولویت های پیشنهادی مرکز پژوهش ها برای مجلس دوازدهم در این مرکز خبر داد و عنوان کرد: برای ارتقای کیفیت حکمرانی، نیازمند مبارزه نظام مند با فساد هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
کرج- رییس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت: تمرکز مرکز پژوهش های شورای شهر در حوزه نظارتی، ترک فعل ها، خشکاندن ریشه های فساد و انسداد گلوگاه های فسادزا است.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۸:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دوم لایحه بودجه 1403 کل کشور پرداخت. به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات انرژی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
در نشست روسای کمیسیون های اتاق ایران مقرر شد مرکز پژوهش ها و کمیسیون های تخصصی اتاق ایران، مشکلات حوزه های مختلف اقتصادی را جمع بندی و به همراه راه حل، با سیاست گذاران و دولت در میان بگذارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به بررسی ابعاد مختلف اقدامات ایران در نبرد علیه رژیم صهیونیستی در کتاب وعده صادق، گفت: انتشار این کتاب به دلیل احساس وظیفه کارشناسان مرکز پژوهش ها به محور مقاومت و عملیات وعده صادق بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۴۳    
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: من معتقدم مرکز پژوهش ها نباید وارد بازی های سیاسی، حزبی و گروهی شود و نباید روی این مرکز و علیه آن عملیات شود، باید اجازه دهیم مرکز پژوهش ها یک نهاد پژوهشی و مشورتی حکمرانانه باقی بماند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
صدیف بدری اظهار داشت: توصیه ام به مسئولین این است به خاطر رضای خدا هم شده ماهی یک بار یا سه ماه یک بار از بازار خرید کنند ببینند چه اتفاقی دارد می افتد، آن ها خریدشان را خودشان انجام نمی دهند و خرید هایشان سفارشی می آید به خاطر همین از این حرف ها زیاد می زنند. ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
خبرمهم: گزارش مرکز پژوهش ها از بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد؛ روندهای نگران کننده در تولید صنعتی
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۰۷   + ۲۱ سایت دیگر  
سرانه مصرف گوشت جامعه به شدت کاهش یافته است و نیاز های پروتئینی مردم بر مبنای گزارش هایی که توسط مرکز پژوهش ها ارائه شده است کاهش قابل ملاحظه ای داشته است و امیدواریم مسوولین دولت صرفا به دادن آمار های آنچنانی از رشد اقتصاد کفایت نکنند ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پژوهشگر سابق مرکز پژوهش ها و آینده نگری با اشاره به کتاب هایی که پایه و اساس توسعه می شوند، گفت: در راهبردهای توسعه فضایی ایران در حوزه آمایش سرزمین نویسندگان بر اساس تجربه و دانشی که داشتند توانستند متنی را تولید کنند تا بتواند منجر به توسعه شود.
الف   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه برخی قوانین ما نیازمند روزآمدی هستند گفت: باید به گونه ای کار و قانون گذاری شود که آن قانون جامع باشد و مردم از آن راضی باشند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
جلال رشیدی کوچی، عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور با اشاره به بررسی لایحه اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری موسوم به لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته ...
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
نسخه آزمایشی سامانه دستیار هوشمند تنقیح قوانین که توسط مرکز پژوهش ها و با همکاری معاونت قوانین مجلس و با حمایت و هدایت رییس مجلس در دوره یازدهم به سرانجام رسیده است، معرفی وبهره برداری از آن آغاز شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۰   + ۳۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد که آموزش و پرورش 44 هزار میلیارد تومان بدهی به فرهنگیان دارد، رقمی معادل 16 درصد کل بودجه این وزارتخانه درسال جاری.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۳۹    
تهران- ایرنا- عضو لیست انتخاباتی امناء در تشریح برخی ضعف های اداره مجلس یازدهم گفت: برخی کارمندان مرکز پژوهش ها هنگام بررسی بعضی از طرح ها و یا لوایح، اعمال نفوذهای فردی و سیاسی می کردند و جریان خاصی را آنجا مشاهده کردیم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک عضو فهرست ائتلاف امناء می گوید: حدود 100 نماینده مجلس شورای اسلامی در صحن بیکارند و در طول 4 سال طرح و یا پیشنهاد موثری ارائه نمی دهند. در مقابل عضو دیگر این فهرست بر این باور است که در صورت راهیابی به مجلس، آیین نامه را تغییر می دهند و قدرت به صحن باز خواهد گشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ماجرای چالش برانگیز در اعتبارات این وزارتخانه به بزرگترین هزینه جاری آن بازمی گردد؛ حقوق و دستمزد و مطالبات فرهنگیان که مرکز پژوهش ها تاکید دارد برآورد دقیق درباره آن صورت نگرفته است.
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس گفت: دولت برمبنای تجربه لوایح را به شکل متعادل می بندد. نماینده ممکن است در مواردی مخالفت کند اما این تعادل می تواند هم نظر دولت و هم مجلس را تأمین کند ...
الف   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری با شعار "توسعه خواندنی است" در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حاضر می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۰:۴۴    
تهران- ایرنا- عضو لیست انتخاباتی امناء در تشریح برخی ضعف های اداره مجلس یازدهم گفت: برخی کارمندان مرکز پژوهش ها هنگام بررسی بعضی از طرح ها و یا لوایح، اعمال نفوذهای فردی و سیاسی می کردند و جریان خاصی را آنجا مشاهده کردیم.
تیک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۳:۲۹   + ۳۱ سایت دیگر  
تا کار به فاجعه نکشیده رویه ها را تغییر دهید. در تجربه قبلی حکومت یکدست، رییس جمهور وقت تمام منتقدان خود را به فساد متهم می کرد، اما بی سابقه ترین سقوط در شاخص فساد در دوره احمدی نژاد رقم خورد. مرکز پژوهش ها می گوید 1399 رتبه ایران از نظر کیفیت محیط زیست 67 بوده و الان به 133 رسیده است ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۵    
به گزارش زیرنویس،مرکز پژوهش ها در همه حوزه ها و بخش های متعددی که مجلس در آن حوزه ها قانون تصویب می کند، به شکل تخصصی و با کمک افراد متخصص، پژوهش انجام می دهد. کار کمیسیون های مجلس اصلا پژوهش نیستند، بنابراین مطرح کردن این فرضیه که چرا خود مجلس بدون کمک مرکز پژوهش ها کار نمی کند از اساس غلط است ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۲:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
گزارش های اخیر مرکز پژوهش ها در حوزه های فقر و وضعیت اقتصاد کشور نشان می دهد، وضعیت تا حدی غیرقابل دفاع شده که حتی مرکز پژوهش ها برای حفظ استقلال پژوهشی خود و مبتنی بر واقع بینی اطلاعات پژوهشی خود را منتشر کرده است ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
صرف نظر از کشمکشی که میان ایرنا و مرکز پژوهش های مجلس درگرفته، نکته قابل توجه این است که خیلی از مدیران میانی دولت سیزدهم، روزگاری در مرکز پژوهش ها فعالیت می کردند ...
اکوایران: بر اساس گزارش مرکز پژوهش ها در حوزه آسیب شناسی نظام بانکی ایران، بیماری هلندی و تسری درآمدهای نفتی به سیاست های پولی و ارزی کشور یکی از چالش های اصلی در نظام پولی ایران عنوان شده است. در این گزارش به تعریف بیماری هلندی و ریشه های تولد آن باتوجه به گزارش این مرکز پرداخته شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۳۶    
عضو شورا و رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد از پیشینه مصوبات شورا می گوید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۱:۱۶    
تهران-ایرنا- عضو فراکسیون انقلاب مجلس با انتقاد تند از مبانی علمی و پژوهش گزارش خط فقر در سال 1401 به مرکز پژوهش ها توصیه کرد که به دنبال کشف حقیقت باشند و از اینکه تحقیقات و پژوهش های سستی از نظر علمی داشته باشند خودداری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده مردم میناب در مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز پژوهشهای مجلس بازوی مشورتی نمایندگان است و باید با هدف حل مشکلات کشور و به منظور تصویب قوانین قوی در مجلس و پخته تر شدن طرحها و لوایح به نمایندگان مشاوره دهد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۸:۳۰    
تهران- ایرنا- نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییرات ساختاری و رویکردی در مرکز پژوهشهای مجلس امری ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۷:۵۷    
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دوازدهم بنا دارد تا یک اقدام انقلابی در مورد مرکز پژوهش های مجلس انجام دهد تا این مرکز در راستای وظایف قانونی خود عمل کند.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی جوابیه ای در خصوص هجمه های اخیر نسبت به این مرکز عنوان کرد که مرکز پژوهش های مجلس هرگز شرافت حرفه ای خود را به مسلخ بازی های سیاسی نمی برد و تاکید کرد: برخلاف هجمه رسانه ای خبرگزاری و روزنامه رسمی دولت، گزارش ها و همکاری های تخصصی پژوهشگران مرکز پژوهش ها در جلسات مختلف نظام ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورایب اسلامی با طرح چندپرسش درباره اولویت های برزمین مانده مرکز پژوهش های مجلس، گفت: مرکز پژوهش ها در کنار بررسی وضعیت عملکرد نهادهای مختلف کشور، نیم نگاهی هم به وضعیت مدیریتی و اداره مجلس داشته باشد و با نگاه انتقادی به این وضعیت بنگرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مرتضی محمودوند گفت: در این چهار سال تخلف آشکاری از مرکز پژوهش ها ندیده ام. رسانه های نزدیک به دولت و مخالفان آقای قالیباف که این اتهامات را می زند چرا به دروغ گفتند خانواده رییس مجلس از ترکیه سیسمونی وارد کرده اند؟
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
فارغ از اینکه دولت راست می گوید یا مجلس، گزارش های مرکز پژوهش ها واقعی است یا داستان سرایی، وضعیت بازار ارز تقصیر دولت است یا مجلس دو قوه باید به این پرسشی که علی اکبر رائفی پور در دولت قبل خطاب به دولت روحانی می پرسید، پاسخ بدهند: همه چی رو ول کن، دلار چند؟!
نامه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۰۹    
دولت و مرکز پژوهش های مجلس این روزها و در سطح رسانه ها درگیری یک رویارویی جدی هستند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اختلاف بین دولت و مجلس به رسانه های این دو قوه نیز کشیده شده است. بعد از حملات اخیر رسانه های دولت به گزارش مرکز پژوهش های مجلس، حال سایت خانه ملت نیز وارد فاز پاسخگویی شده است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه رسانه دولت نباید با تخریب مرکز پژوهش ها خوراک برای رسانه های خارجی درست کند، گفت: مرکز همواره بدون حب و بغض های سیاسی و با رعایت مصالح نظام و کشور تلاش کرده گزارش های کارشناسی موثر و کاربردی ارائه کند و امیدواریم دولتمردان با استفاده موثر و درست از این گزارش ...
صبح مجلس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اقدام رسانه های دولت علیه مرکز پژوهش های مجلس را یک اقدام سیاسی خواند و گفت: من آن را حمله به مرکز پژوهش ها می نامم و به نظرم بیشتر از اینکه به پشتوانه یک بحث فنی و علمی باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در مورد گزارش مرکز پژوهش ها در مورد گسترش فقر و حذف سفر از سبد هزینه ای خانوار گفت: مرکز پژوهش ها از روی حدس و گمان گزارشاتی را تدوین نکند. گزارش اخیر او مستند نیست.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارات منتشر شده در خبرگزاری ایرنا در مورد مرکز پژوهش های مجلس را تکذیب کرد. حجت الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم طبس، فردوس ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
همدان پیام- لیلا کرمی: رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان گفت: دانشگاه آزاد همدان نقش موثری در شکل گیری و تداوم مرکز پژوهش ها ایفا کرده است. علی رضایی در جلسه هم اندیشی اعضای شورا با رییس و معاونان دانشگاه آزاد همدان، اظهار کرد: مرکز مطالعات و پژوهش ها از دوره چهارم شورا پایه گذاری شد. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در واکنش به هجمه رسانه دولت علیه مرکز پژوهش های مجلس گفت: گزارش های مرکز پژوهش های مجلس رویکرد امیدآفرینی دارد و زنگ هوشیاری برای دولتمردان است و موضع گیری رسانه دولت علیه مرکز پژوهش ها منطقی و منصفانه نیست.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه ایران در گزارشی مفصل علیه مرکز پژوهش های مجلس یازدهم، آن را به باد انتقاد گرفته است. این رسانه همچنین به گفتگوی ساردویی واکنشی تند نشان داده است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
خانه ملت، خبرگزاری رسمی مجلس به حمله رسانه دولت به مرکز پژوهش ها واکنش نشان داد. این خبرگزاری نوشت: طی هفته های اخیر، و پس از انتشار گزارش های مرکز پژوهش های مجلس در حوزه های مختلف ...
اکوایران: خبرگزاری دولت امروز در اقدامی ناگهانی، سیلی از انتقادات را متوجه مرکز پژوهش های مجلس کرد. این انتقادات در قالب گزارشی مفصل و همچنین مصاحبه های متعددی با نمایندگان مجلس صورت گرفت. مرکز پژوهش ها نیز در پاسخ به این انتقادات، دست به قلم برد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۲۲:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در واکنش به گزارش این مرکز درباره گردشگری تاکید کرد:آمار مستند در این گزارش مربوط به بازه زمانی 1391 تا 1400 و شرایط کرونایی و مرتبط به دولت قبل است.
صدا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۲۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
همه دهک ها از میزان کالری خود نسبت به سال1400 کم کرده اند. این کاهش کالری در دهک های متوسط شدیدتر بوده است. به نقل از مرکز پژوهش های مجلس نوشته است: میزان مصرف کالری نیمی از جمعیت ایرانی ها در سال1401 کمتر از حد استاندارد (یعنی 2100کالری در روز) است ...