جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۷:۲۰Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش ها»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش ها در گزارشی به علل ایجاد مناطق ویژه اقتصادی غیرفعال و ناموفق پرداخته است. در این گزارش 7 عامل سبب غیرموفق بودن مناطق ویژه بوده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۳:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
سفیر ژاپن در دیدار با رییس مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد: اقدامات مرکز پژوهش ها در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه منابع آب و زیرساخت های تولید برق، بسیار ویژه است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۸:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تأکید بر اینکه برای حکمرانی بهتر مسئولان راهی جز رجوع به دانشگاه ندارند، خاطرنشان کرد: در روز دانشجو آمادگی مجموعه دانشگاه تربیت مدرس را برای همراهی با مجلس و مرکز پژوهش ها اعلام می کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر شیراز گفت: براسای مصوبه هیئت امنا و با کمک شهردار شیراز مصوبات و طرح های پذیرش شده در مرکز لازم الاجرا در شهرداری است و روند مالی قراردادها را در فرانید شهرداری نمی بریم.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۷:۳۰    
سامی گفت: آبان ماه 98 شیراز از اولین کلان شهرهایی بود که مرکز پژوهش ها را راه اندازی کرد و وبینار های تخصصی هم در ایام کرونا اجرا شد که محصول آن کمک به تصمیم گیری در کمیسیون های شورا بود.
آنا / خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: نکات قابل تأملی در خصوص حضور تیم ملی وجود دارد که باید وزارت ورزش و جوانان و مرکز پژوهش های مجلس، این مسابقات را آسیب شناسی کنند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۶    
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین گفت: در حوزه کارشناسی مرکز پژوهش ها باید فعالیت بیشتری داشته باشد و نباید رابطه حسنه دولت و مجلس منجر به عدم دیده شدن اشکالات و ایرادات شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۹:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران گفت: نقش مرکز پژوهش ها در پایداری و قوام قوانین بسیار کلیدی است و این نهاد می تواند پشتوانه علمی طرح ها، لوایح، قوانین و تصمیمات مجلس را ارتقا ببخشد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه خراسان در مطلبی با عنوان نسخه فوری علیه آلودگی هوا اینگونه آورده است: با انتشار گزارش های بین المللی درباره مرگبار بودن ذرات کمتر از 2 ...
کمال مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد: این کلانشهر با تصویب شورای شهر پیشگام راه اندازی خانه های خلاق و نوآوری کشور شده است
شهروند البرز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۲:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از راه اندازی خانه خلاق و نوآوری توسط مدیریت شهری خبر داد و گفت: بنابر چشم انداز ترسیم شده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعامل با نهادهای ذی ربط در هر استان حداقل پنج خانه خلاق و نوآوری راه اندازی خواهد شد.
برترین ها / خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۱   + ۳۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت مجلس خطاب به قالیباف گفت: بنده و خیلی از همکاران نگران این هستیم که مبادا در مدت باقیمانده عمر مجلس خانه ملت هم به سرنوشت شهرداری تهران تبدیل شود و این ترافیک و تورم نیروها معضلی برای مجلس شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس، گفت: براساس طرح جدید نمایندگان، مشارکت دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس به عنوان دو بازوی نظارتی قوه مقننه در تحقیق و تفحص ها الزام آور می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۱:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون قضایی مجلس هفته آینده نشستی را با رئیس مرکز پژوهش ها به منظور بررسی مباحث حقوقی و قضایی برگزار می کند.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۰:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس از تهیه و تدوین طرح مدیریت هوشمند پیمایش خودروها در مرکز پژوهش های مجلس خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۸:۴۶    
رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مرکزپژوهش ها به عنوان بازوی کمکی کمیسیون های تخصصی شورا و با بهره مندی از ظرفیت کارشناسان در راستای پیشبرد اهداف کلان مدیریت شهری نقش خود را ایفا می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۸:۳۰   + ۷۵ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس از تدوین پیش نویس طرح قانونی برای بیان انتقادات و اعتراضات در مرکز پژوهش های مجلس و بررسی و نهایی سازی آن در کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراهای مجلس خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۲:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس درباره اظهارات نماینده قزوین مبنی بر تفکیک وزارتخانه صمت به 2 وزارتخانه گفت: مرکز پژوهش های مجلس و کمیسیون و تعدادی از کارشناسان این موضوع را بررسی و نهایتاً به جمع بندی تخصصی برای تفکیک وزارتخانه صمت به 2 وزارتخانه نرسیدند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: رئیس مرکز پژوهش های مجلس از طرح ها و اقدامات انجام شده در مجموعه تحت مدیریت خود در حوزه های مرتبط با کمیسیون عمران از جمله برنامه ریزی شهری، حمل و نقل ریلی، هوایی و ساماندهی بازار مسکن ارائه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس تکمیل شدن 8 برنامه از مجموع 20 برنامه طراحی شده، شمول ناقص سامانه، نبود برخی اطلاعات مهم، عدم صحت سنجی اطلاعات، عدم ارسال اطلاعات کافی توسط بانک ها و عدم یکپارچه سازی اطلاعات تسهیلات و تعهدات از نقاط ضعف های سامانه سمات بانک مرکزی است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها وزرای کشور و دادگستری را برای ارائه توضیح و پاسخ به سوال نمایندگان فراخوانده اند. شنبه 7 آبان بررسی طرح ها و لوایح ارجاعی به کارگروه های تخصصی با حضور کارشناس مرکز پژوهش ها و دستگاه های اجرایی ذی ربط یکشنبه 8 آبان ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۹   + ۲۵ سایت دیگر  
دولت سیزدهم برای نخستین بار در اوسط سال پیشنهاد ترمیم حقوق کارمندان و بازنشستگان را داد و این لایحه از سوی دولت در مجلس مورد موافقت قرار گرفت.
سینا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یافته های مرکز پژوهشهای مجلس درباره الگوی تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو نشان می دهد که این الگو رعایت نشده و بیش از 63 درصد در مقطع کارشناسی بیش از ظرفیت دانشجو پذیرفته شده است. ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۹   + ۲۲ سایت دیگر  
دفتر مطالعات مدیریت مرکز پژوهش های مجلس درباره لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان نظر کارشناسی ارایه کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پاسخ های وزیر صمت به سوالات استیضاح کنندگان بر اساس آمار و راستی آزمایی همواره قانع کننده بوده است، گفت: مرکز پژوهش ها نیز در گزارشی عملکرد وزارت صمت را در حال رشد و پیشرفت اعلام کرده است.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۳    
استقلال بانک مرکزی، اصل اساسی در سیاست گذاری پولی است و متاسفانه مرزهای استقلال بانک مرکزی در طرح جدید بانکداری، مخدوش شده است؛ تا جایی که مرکز پژوهش ها به عنوان بازوی کارشناسی مجلس، با اشاره به تغییرات شور دوم این طرح می گوید: با وجود اصلاحات فراوان در طرح ...
مجمع واردات   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
راهکارهای بخش خصوصی برای اصلاح طرح تعارض منافع تشریح شد فعالان اقتصادی با تاکید بر وجود برخی ایرادات در طرح تعارض منافع، با همکاری مرکز پژوهش ها و چهار کمیسیون تخصصی اتاق ایران گزارشی از ابهامات و راهکارهای اجرایی تهیه کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- رییس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد: به منظور بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد برای مدیریت امور شهری ، دبیرخانه شایسته گزینی در کرج راه اندازی می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۷:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
عملکرد مناطق آزاد همواره محل بحث بوده است،گزارش جدید مرکز پژوهش ها آمارهای ناامید کننده ای دراین باره دارد، انتقال سکان هدایت مناطق آزاد به وزارت اقتصاد و شرایط جدید، مسیر را تغییر می دهد؟ ...
سلام نو / شعار سال   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۲:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مناطق آزاد ایران که در دهه 70 تاسیس شد، قرار بود سکوی صادرات کشور باشد اما متاسفانه مبنای اصلی فعالیت اقتصادی 100 منطقه آزاد به واردات بوده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۵:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
قاسم ساعدی در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به تدابیر اندیشیده شده به منظور تامین گاز و سوخت در فصل سرما، بیان کرد: در وهله اول ما انتظار داریم مردم به اصل صرفه جویی توجه داشته باشند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۰۰:۲۵    
دنیای اقتصاد : با توجه به لزوم اصلاح طرح تعارض منافع، مرکز پژوهش ها و چهار کمیسیون حقوقی و حمایت های قضائی و مقرراتی، توسعه صادرات، توسعه پایدار، محیط زیست و آب و حمل ونقل و لجستیک اتاق ایران، گزارشی را تهیه کردند که در آن علاوه بر بیان ایرادات، پیشنهادهای اصلاحی نیز ارائه می شود ...
آنا / خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۸:۴۰   + ۲۵ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی از افرادی که در موضوع اجرای قانون چک نقش آفرینی کردند تقدیر کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس پیش نویس طرحی برای پیشگیری و مقابله با اطلاعات، اخبار و محتوای خلاف واقع در فضای مجازی را ارائه کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سید احمدرضا شاهرخی: امیدواریم ایجاد مرکز پژوهش ها نقطه عطفی برای کیفیت بخشی، ایجاد تحول، بهبود ذهنیت مردم و افزایش سرمایه اجتماعی شوراها بر مسیر شایسته سالاری و عدم توجه به توصیه های فراقانونی باشد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۹    
رئیس مرکز پژوهش های مجلس به منظور ارائه گزارش در خصوص اقدامات و برنامه های آن مرکز در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس می آید.
معدن نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -براساس پیش بینی مرکز پژوهش های مجلس، بخش صنعت رشد 4/6 درصدی و بخش معدن رشد 9/7 درصدی را در سال 1401 تجربه خواهند کرد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۱:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده اراک در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع برگزاری تجمعات اعتراضی با نظر وزارت کشور و مرکز پژوهش ها در حال بررسی است تا به یک پیش نویس قانونی تبدیل شده و به صحن مجلس بیاید.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۰۰    
رئیس مرکز پژوهش های مجلس به منظور ارائه گزارش در خصوص اقدامات و برنامه های آن مرکز در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس می آید.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۸    
رییس مرکز پژوهش ها در دیدار با رییس کتابخانه مجلس بر ضرورت استفاده از توان نخبگانی کشور در این مرکز با استفاده از رویکرد نوآوری باز تاکید کرد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۷:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، توافقنامه همکاری علمی و پژوهشی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، امروز (سه شنبه 29 شهریور 1401) از سوی بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس و محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید. ...
مجمع واردات   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران نقشه راه دیپلماسی اقتصادی را تدوین می کند. به گفته نایب رئیس اتاق ایران، این طرح شامل استفاده از ظرفیت های داخلی اتاق در همه بخش ها ازجمله اتاق های استانی، اتاق ها و شوراهای مشترک، تشکل های اقتصادی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مرکزپژوهش های مجلس در گزارشی رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را 3/7 درصد و رشد بدون نفت را 3/9 درصد برآورد کرده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۶   + ۴۷ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس در راستای ضرورت ارتقای سرمایه اجتماعی در جامعه امروز ایران اسلامی، 10 توصیه راهبردی ارائه کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۲۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دفتر مطالعات اجتماعی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پس از 20 سال از اجرای نخستین طرح های سامان دهی کودکان کار، در گزارشی به دلایل اصلی شکست طرح های مداخله در سامان دهی کودکان کار و خیابان پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۰   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس، از احصا و شاخص سازی تمامی تکالیف قانونی در حوزه مجوزهای کسب و کار توسط این مرکز خبر داد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازوی پژوهشی مجلس در جدیدترین گزارش خود، به ادعاهای گروهی از بدهکاران ارزی صندوق توسعه ملی پاسخ داده است. برخی بنگاه های بدهکار عنوان می کنند که نوسانات نرخ ارز ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۶:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی مجامع پارلمانی و الزامات دیپلماتیک مجلس شورای اسلامی اجلاس رؤسای مجالس دنیا اجلاس دبیران کل مجالس دنیا پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
کرج – ایرنا -رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت: تجارب موفق و ابتکار عمل شکوفایی شهری جهان که از اساسی ترین شیوه های سنجش شهرهاست توسط مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج مطالعه، ترجمه و در اختیار مدیریت شهری قرار می گیرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی وضعیت صنعت تجهیزات مخابراتی در کشور و اهمیت و ضرورت این صنعت و گلوگاه های توسعه این بخش پرداخته است. ...