دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۳۲Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق و دستمزد»

جماران   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
جی پلاس؛ علی خدایی با اشاره به ضرورت جبران سهم تورم تحمیل شده به هزینه سبد معیشت خانوار و اجتناب ناپذیر بودن ترمیم دستمزد، گفت: اساسا به کار بردن واژه افزایش برای ترمیم حقوق و دستمزد، بیهوده است. کارگران صرفا حقی را طلب می کنند که با تورم از جیب آن ها برداشته اند. ...
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه مهار تورم و جلوگیری از افزایش نیافتن قیمت کالا های اساسی به دلیل افزایش نرخ جهانی کالا ها سخت و دشوار خواهد بود، تاکید کرد: به جهت حفظ قدرت معیشت کارگران، بازنشستگان و حتی کارمندان ناگزیریم حقوق و دستمزد ها در سال آینده را به تناسب نرخ تورم افزایش دهیم.
اقتصاد نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
درآمد حاصل از فروش اموال و دارایی دولت در بودجه 1401 عدد بالایی نیست و آنچه تعیین شده نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان است، اما این عدد نهایی نیست البته اجازه هایی برای فروش اموال به اقتضای شرایط هم در نظر گرفته شده است.
هر سال کلیات بودجه شرکت های دولتی به مجلس می رود تا به تصویب برسد. اما هیچ گاه جزییات بودجه و ضمائم بودجه شرکت های دولتی بررسی و تصویب نمی شود و در این ضمائم است که عملکردهای منحرف شده از اهداف بودجه اتفاق می افتد.
آنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس بودجه و شرکت های دولتی اندیشکده اقتصاد مقاومتی گفت: درآمدهای دلاری و ارزیِ ناشی از صادرات نفت، نباید صرف بازپرداخت اوراق منتشر شده و پرداخت حقوق و دستمزد و بودجه دستگاه ها شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل آموزشی و پژوهشی گفت: کرد: نوری بهبود معیشت معلمان را نه صرفا از طریق افزایش حقوق و دستمزد بلکه این مسیر را با مدیریت اقتصادی و مولدسازی دارائی های این وزارتخانه بهبود خواهد بخشید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار با قدردانی از دولت به جهت انجام واکیسناسیون و مهار کرونا ابراز امیدوای کرد: در بحث معیشت نیز نگاه ویژه ای به جامعه کارگری و بازنشستگان صورت گیرد و دولت در جهت ترمیم حقوق و افزایش قدرت معیشت کارگران و بازنشستگان گام بردارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
طبق برنامه توسعه ششم دولت مکلف شده است سازوکارهای مناسب در نظام پرداخت حقوق را به نحوی مدون کند که اختلاف حقوق و مزایای بین مقامات وکارکنان از 20 درصد تجاوز نکند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۰    
همواره ظاهر قضایا به نفع کارگران بوده و طی این سال ها مصوبه ای در جهت حمایت از اشتغال و امنیت شغلی نبوده و تنها به نفع امنیت کارفرما مصوبات ابلاغ شده است و باید گفت تنها در برنامه پنجم حق اعتراض برای کارگران پیش بینی شد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۳    
در ابتدای هرسال حقوق و دستمزد توسط شورای عالی کار مصوب و از سوی کارفرمایان اجرایی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه چادگان با اشاره به پرداخت حقوق های نجومی، گفت: مجلس باید ورود پیدا کند تا نظام عادلانه پرداخت حقوق و دستمزد در کشور اجرا شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: اختلاف فاحش درآمدها و حقوق ها از مطالبات جدی مردم است که دولت باید هرچه سریع تر به آن رسیدگی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از پزشکان بخش های دولتی یزد امروز با برپایی تجمعی به وضعیت پرداخت حقوق و دستمزد خود اعتراض کردند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۱:۵۵    
بر اساس مستندات تجربی به راحتی مشاهده می شود که بسیاری از دستگاه ها تمایل دارند از نظام هماهنگ پرداخت حقوق و دستمزد خارج شده و نوعی خود ویزه بینی سازمانی را بر دریافتی های سازمان خود حاکم کنند. در حوزه مدیران هم شاهد نوعی خود ویژه پنداری در مقایسه با کارمندان هستیم ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
عده ای معتقدند مجلس زورش به قضات و اعضای هیات علمی که از حقوق بالا برخوردار هستند نرسید آمده اند سراغ طبقه ضعیف حقوق بگیر دولت.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه ایران نوشت: با کاهش تورم و بهبود رشد اقتصادی قدرت خرید مردم افزایش خواهد یافت، این روش بهتر از آن است که 20 درصد حقوق را بالا بردند و 30 درصد بر تورم کشور افزودند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
وضعیت نظام پرداخت حقوق و مزایا و راهکار شفاف شدن آن در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه شب بررسی شد.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
چند گزینه برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح است، بیشترین میزان افزایش هم پای تورم و کمترین میزان نیز 15 درصد است که با توجه به افزایش قیمت ها به نظر نمی رسد اعمال شود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دستور رئیس جمهور برای تدوین نظام عادلانه پرداخت حقوق و دستمزد ها به سازمان اداری و استخدامی پس از انتشار فیش های نجومی پتروشیمی اگرچه یک حرکت اصولی و از پیش برنامه ریزی شده بود و نمی توان آن را واکنشی گذرا به انتشار آن فیش ها دانست ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمد رئیس زاده اظهار کرد: بسیاری از همکارانمان با مشکلات معیشتی مواجه هستند و بعد از گذراندن دوره طرح و نیز در دوران رزیدنتی خود علیرغم ساعات کاری بالا از حقوق و دستمزد پائینی برخوردارند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به قابل تحمل نبودن پرداخت های نامتعارف در دولت و شرکت های دولتی، از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست قبل از نهایی شدن بودجه 1401 نسبت به تدوین یک نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۴   + ۳۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین: هادی سبحانیان در نشست خبری این وزارتخانه با تبیین ابعاد نقشه راه تورمی وزارت اقتصاد گفت: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که در شاخص های اقتصادی وضعیت مناسبی نداشتیم. برای مثال شاخص رشد اقتصادی در سال های گذشته در نرخ صفر قرار داشته و نرخ تورم نیز در بالاترین نرخ خود بود ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
رقم، منابع و مصارف بودجه، شاخص های کلان اقتصادی و نگاه و تصویرپردازی از وضعیت اقتصاد سال آینده همه این موارد در افزایش حقوق و دستمزد و جمع بندی آن در بین مجلس و دولت تاثیرگذار است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به قابل تحمل نبودن پرداخت های نامتعارف در دولت و شرکت های دولتی، از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست قبل از نهایی شدن بودجه 1401 نسبت به تدوین یک نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
او ادامه داد: هیچکس قائل به تساوی در حقوق و دستمزد نیست ولی تبعیض ها مردم را آزار می دهد.
اقتصاد آنلاین / دولت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۲۵   + ۱۷۳ سایت دیگر  
رییس جمهور با اشاره به قابل تحمل نبودن پرداخت های نامتعارف در دولت و شرکت های دولتی، از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست قبل از نهایی شدن بودجه 1401 نسبت به تدوین یک نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مالک شریعتی، رییس هیئت تحقیق از حقوق های نجومی گفت: سامانه حقوق و دستمزد داریم اما خالی است و همه دستگاه ها آن را پر نکرده اند. یکی از مشکلات ما تنوع قراردادهاست. اگر حقوق ها در سامانه ثبت نشود، باید حقوق مدیران آن اداره پرداخت نشود.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس هیات تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی گفت: مجموع دریافتی کارکنان دولت حتی وزرا و نمایندگان، نباید بیش از 35 میلیون تومان باشد.
ملت ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حقوق و دستمزد ماهیانه کارکنان بانک خاورمیانه، به طور میانگین در سال گذشته به حدود 29 میلیون تومان رسید!
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: اگر از ابتدا که قانون کار تصویب شد تصمیمات در حوزه مزد بر مبنای قانون اتخاذ می شد امروز این شکاف عمیق بین حقوق و دستمزد و تورم وجود نداشت.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۲۰:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به گفته نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار، در اولین جلسه این شورا نحوه کار مشخص شد و احتمالا تا دو ماه آینده میزان افزایش حقوق کارگران مشخص می شود. سناریو های افزایش حقوق کارگران کدام است؟ ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۲۱    
جلسه تعیین حقوق و دستمزد سال 1401کارگران خراسان شمالی با مدیریت بسیج کارگران و کارخانجات برگزار شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با میزان، با اشاره به تحقیق و تفحص از فرایند تعیین حقوق و دستمزد در کشور، گفت: در حال حاضر منتظریم ارجاع این تحقیق و تفحص به کمیسیون مربوطه صورت گیرد تا در ادامه هیئت رئیسه این کمیته تشکیل شود. ...
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس بودجه گفت: زمانی که حجم زیادی از بودجه که به صورت ناخالص 80 درصد منابع بودجه است صرف حقوق و دستمزد می شود، دست دولت برای انجام پروژه های اولویت دار و توسعه زیرساخت ها بسته می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: بنابر آمار در 6 ماه نخست سال، قیمت ماشین های کشاورزی 15 تا 20درصد گران شده است. رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی درباره آخرین جزئیات تغییرات قیمت ماشین های کشاورزی در بازار اظهار کرد: بنابر آمار در 6 ماه نخست امسال ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۶:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از تبعیض ها و پرداخت حقوق های نجومی در نظام حقوق و دستمزد وزارت نفت، گفت: اگرچه پرداخت حقوق مناسب با توجه به سختی کار در این حوزه ضروری است اما نجومی شدن آن موجب تبعیض در دریافتی ها شده چراکه این حقوق ها بیشتر از آن اعضای هیات مدیره ها می شود.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، سعید مصطفی نژاد در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار که در خانه کارگر ارومیه برگزار شد به طرح اخیر مجلس درباره الحاق یک تبصره به ماده 41 قانون کار واکنش نشان داد و در این باره گفت: شاکله اصلی قانون کار برای تنظیم روابط حقوق و دستمزد میان کارگر و کارفرما ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
یکی از مطالبات همیشگی جامعه کارگری، همواره تعیین حقوق و دستمزد با توجه به ماده 41 قانون کار و بر مبنای تورم و سبد معیشت خانوار 3.3 نفر کارگری است
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارسینه ، در پی تاکیدات اخیر رئیس جمهور مبنی بر برقراری عدالت در حقوق و دستمزد ، آئین نامه ساماندهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره / هیات عامل شرکت های دولتی ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ: سازمان های بشردوستانه نمی توانند تمامی مشکلات افغانستان را حل کنند، اما می توان بدون به رسمیت شناختن طالبان، پول نقد را برای پرداخت حقوق کارمندان به این کشور منتقل کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش ها در یک گزارش اعلام کرد که کسری بودجه سال 99 حدود 230هزار میلیارد تومان و معادل 40درصد منابع بودجه عمومی است. دلیل عمده این کسری، افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت بوده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۷    
ماجرای حقوق های نجومی در دولت حسن روحانی بسیار خبر ساز شد تا حدی که مجلس برای ساماندهی نظام حقوق و دستمزد طرحی را مصوب کرد که بر مبنای آن باید حقوق و دستمزد دستگاه هایی که از بودجه ارتزاق می کنند در سامانه ای ثبت و ضبط شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گزارش دیوان محاسبات از اجرای قانون بودجه در 6 ماه نخست سال 1400 حاکی از افزایش چشمگیر هزینه های دولت در بخش حقوق و دستمزد است. دولت باید مراقبت کند این افزایش هزینه ها منجر به افزایش تورم در جامعه نشود.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۰۳    
مهارت آموزی و خوداشتغالی یکی از زیرشاخه های مهم اقتصاد هستند که در کشور ما مورد غفلت قرار گرفتند به این دلیل که بخش اعظمی از درآمدهای عمده اقتصاد کشور، از مسیر فروش نفت استحصال شده است و دولت ها عادت به صرفه جویی نداشته اند و به همین دلیل یکی از هزینه های سنگین دولت ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: با ثبت حقوق و دستمزد در سامانه پاکنا، سازوکار پرداخت حقوق ها شفاف شده و حقوق های نجومی شناسایی خواهد شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۵:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- جلسات کمیته دستمزد برای تعیین سبد معیشت در حالی آغاز می شود که گویا برای سر به سر شدن دستمزد و سبد معیشت همچنان باید منتظر ماند. در مهرماه درصد پوشش دستمزد 35.36 درصد رسیده است. در واقع حداقل دستمزد کمتر از 40 درصد هزینه سبد معیشت را پوشش می دهد و با این حساب، برای تنها 10 ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 80 درصد اعتبارات هزینه ای ما شامل حقوق و دستمزد است. در اینجا جنس تصمیمات متفاوت است و اگر دولت بخواهد یک تحول جدی در بودجه سال 1401 انجام دهد، باید یک جراحی را در حقوق و دستمزدهای نظام اداری دولت انجام دهد.
در این گزارش به میزان فعالیت، حقوق و دستمزد معلمان سراسر دنیا اشاره کرده ایم.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
برای رسیدن به تعادل در هزینه ها این موضوع را باید درنظر گرفت که بودجه دولت نمی تواند تغییرات مهمی در بخش هزینه ها داشته باشد، زیرا 95درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود که از این 95درصد هم 90درصد آن به حقوق و دستمزد فرهنگیان، نیروهای مسلح، بخش بهداشت و درمان و صندوق های بازنشستگی اختصاص دارد.
رادیو پیام   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش رادیو پیام؛حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز (سه شنبه) برای دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافته است، اظهار کرد: با گذشت 83 روز از عمر دولت بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق و دستمزد ها در زمان خود انجام شد ...